kcmaudiocd - en to he translation catalogue (35 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: &General
he: &כללי

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: Use &error correction when reading the CD
he: השתמש &במתקן שגיאות בזמן קריאת התקליטור

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_skip_check)
en: &Skip on errors
he: &דלג על שגיאות

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encoderPriority)
en: Encoder Priority
he: עדיפות המקודד

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Highest
he: הכי גבוה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Lowest
he: הכי נמוך

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Normal
he: רגיל

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNames)
en: &Names
he: &שמות

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileNameGroupBox)
en: File Name (without extension)
he: שם הקובץ (בלי סיומת הקובץ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_3)
en: The following macros will be expanded:
he: המקרואים הבאים יורחבו:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21_2)
en: Genre
he: סגנון

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16_2)
en: %{year}
he: %{שנה}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: %{title}
he: %{כותרת}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18_2)
en: Album Title
he: כותרת האלבום

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20_2)
en: Year
he: שנה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Track Artist
he: יוצר השיר

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Track Title
he: כותרת השיר

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19_2)
en: Album Artist
he: יוצר האלבום

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_2)
en: %{albumartist}
he: %{יוצרהאלבום}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel17_2)
en: %{genre}
he: %{סגנון}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: %{trackartist}
he: %{יוצרהשיר}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14_2)
en: %{albumtitle}
he: %{כותרתאלבום}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Track Number
he: מספר השיר

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: %{number}
he: %{מספר}

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, albumNameGroupBox)
en: Album Name
he: שם האלבום

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileLocationGroupBox)
en: Files Location
he: מיקום קבצים

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Name Regular Expression Replacement
he: שם הביטוי הרגולרי הוחלף

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Selection:
he: בחירה:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Regular expression used on all file names. For example using selection " " and replace with "_" would replace all the spaces with underlines.
he: משתמשים בביטוי רגולרי על שמות קבצים. לדוגמה  כבחירה " " והחלפה "_" זה יחליף את כל הרווחים לקו תחתי.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputlabel)
en: Input:
he: קלט:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outputLabel)
en: Output:
he: פלט:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleLabel)
en: Example
he: דוגמה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleOutput) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, example)
en: Cool artist - example audio file.wav
he: אמן מגניב "-" דוגמא קובץ שמע.wav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Replace with:
he: החלף עם:

en: %1 Encoder
he: %1 מקודד
