audiocd_encoder_vorbis - en to hi translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_enc_method), group (Vorbis)
en: Vorbis Encoding Quality or Bitrate
hi: वॉर्बिस एनकोडिंग क्वालिटी या बिटरेट

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_min_br), group (Vorbis)
en: Minimal bitrate specified
hi: न्यूनतम बिटरेट निर्दिष्ट किया गया

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_max_br), group (Vorbis)
en: Maximal bitrate specified
hi: अधिकतम बिटरेट निर्दिष्ट किया गया

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_nominal_br), group (Vorbis)
en: Average bitrate specified
hi: औसत बिटरेट निर्दिष्ट किया गया

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_comments), group (Vorbis)
en: Add Comments
hi: टिप्पणियाँ जोड़ें

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_quality), group (Vorbis)
en: Quality
hi: विशेषता

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_min_br), group (Vorbis)
en: Minimal bitrate
hi: न्यूनतम बिटरेट

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_max_br), group (Vorbis) i18n: ectx: label, entry (vorbis_nominal_br), group (Vorbis)
en: maximal bitrate
hi: अधिकतम बिटरेट

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_vorbis_enc_method)
en: &Encoding Method
hi: एनकोडिंग विधि (&E)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, vorbis_enc_quality)
en: Quality based
hi: क्वालिटी आधारित

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, vorbis_enc_bitrate)
en: Bitrate based
hi: बिटरेट आधारित

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vorbis_bitrate_settings)
en: Vorbis Bitrate Settings
hi: वॉर्बिस बिटरेट विन्यास

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_min_br)
en: M&inimal bitrate:
hi: न्यूनतम बिटरेट: (&i)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_max_br)
en: Ma&ximal bitrate:
hi: अधिकतम बिटरेट: (&x)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_nominal_br)
en: A&verage bitrate:
hi: औसत बिटरेट: (&v)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vorbis_quality_settings)
en: Vorbis &Quality Setting
hi: वॉर्बिस क्वालिटी विन्यास (&Q)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_vorbis_quality)
en: Higher is better but slower
hi: जितना ज्यादा उतना अच्छा परंतु धीमा

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox193)
en: Options
hi: विकल्प

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vorbis_comments)
en: Add &track information
hi: ट्रैक जानकारी जोड़ें (&t)
