kio_audiocd - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Information
hi: जानकारी

en: Full CD
hi: पूरी सीडी

en: You cannot specify a host with this protocol. Please use the audiocd:/ format instead.
hi: इस प्रोटोकॉल के द्वारा आप एक होस्ट उल्लेखित नहीं कर सकते हैं. बदले में कृपया ऑडियो सीडी:/ फॉर्मेट इस्तेमाल करें.

en: AudioCD: Disk damage detected on this track, risk of data corruption.
hi: ऑडियो-सीडी: इस ट्रैक पर डिस्क खराबी का पता चला, डाटा खराब होने का जोखिम है.

en: Error reading audio data for %1 from the CD
hi: सीडी से %1 के लिए ऑडियो डाटा पढ़ने में त्रुटि

en: Could not read %1: encoding failed
hi: %1 को पढ़ा नहीं जा सका: एनकोडिंग असफल

en: Track %1
hi: ट्रैक %1
