kcmaudiocd - en to hne translation catalogue (35 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: &General
hne: सामान्य (&G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: Use &error correction when reading the CD
hne: जब सीडी पढ़ रहे होही तहां गलती सुधार परयोग करव (&e)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_skip_check)
en: &Skip on errors
hne: गलती आने मं छोड़ देव (&S)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encoderPriority)
en: Encoder Priority
hne: एनकोडर प्राथमिकता

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Highest
hne: सबसे जादा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Lowest
hne: सबसे कम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Normal
hne: सामान्य

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNames)
en: &Names
hne: नाम (&N)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileNameGroupBox)
en: File Name (without extension)
hne: फाइल नाम (एक्सटेंसन के बिना)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_3)
en: The following macros will be expanded:
hne: निम्न मैक्रो ल विस्तारित करे जाही:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21_2)
en: Genre
hne: घराना

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16_2)
en: %{year}
hne: %{साल}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: %{title}
hne: %{सीर्सक}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18_2)
en: Album Title
hne: एलबम सीर्सक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20_2)
en: Year
hne: साल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Track Artist
hne: ट्रैक कलाकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Track Title
hne: ट्रैक सीर्सक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19_2)
en: Album Artist
hne: एलबम कलाकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_2)
en: %{albumartist}
hne: %{एलबमकलाकार}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel17_2)
en: %{genre}
hne: %{घराना}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: %{trackartist}
hne: %{ट्रैककलाकार}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14_2)
en: %{albumtitle}
hne: %{एलबमसीर्सक}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Track Number
hne: ट्रैक संख्या

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: %{number}
hne: %{संख्या}

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, albumNameGroupBox)
en: Album Name
hne: एलबम नाम

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Name Regular Expression Replacement
hne: नाम रेगुलर एक्सप्रेसन रिप्लेसमेंट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Selection:
hne: चयनः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputlabel)
en: Input:
hne: इनपुटः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outputLabel)
en: Output:
hne: आउटपुटः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleLabel)
en: Example
hne: उदाहरन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleOutput) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, example)
en: Cool artist - example audio file.wav
hne: बेहतरीन कलाकार - उदाहरन आडियो फाइल.wav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Replace with:
hne: से बदलव:

en: %1 Encoder
hne: %1 एनकोडर

en: Benjamin C. Meyer
hne: बेंजामिन सी. मेयर

en: Carsten Duvenhorst
hne: कार्स्टेन दुवेन्हार्स्त
