audiocd_encoder_vorbis - en to hne translation catalogue (17 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_enc_method), group (Vorbis)
en: Vorbis Encoding Quality or Bitrate
hne: वार्बिस एनकोडिंग क्वालिटी या बिटरेट

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_min_br), group (Vorbis)
en: Minimal bitrate specified
hne: सबसे कम बिटरेट निरधारित करिस

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_max_br), group (Vorbis)
en: Maximal bitrate specified
hne: सबसे जादा बिटरेट निरधारित करिस

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_nominal_br), group (Vorbis)
en: Average bitrate specified
hne: औसत बिटरेट निरधारित करिस

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_comments), group (Vorbis)
en: Add Comments
hne: टिप्पनियाँ जोड़व

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qualityLabel) i18n: ectx: label, entry (vorbis_quality), group (Vorbis)
en: Quality
hne: विसेसता

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_min_br), group (Vorbis)
en: Minimal bitrate
hne: सबसे कम बिटरेट

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_max_br), group (Vorbis) i18n: ectx: label, entry (vorbis_nominal_br), group (Vorbis)
en: maximal bitrate
hne: सबसे जादा बिटरेट

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_vorbis_enc_method)
en: &Encoding Method
hne: एनकोडिंग विधि (&E)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vorbis_bitrate_settings)
en: Vorbis Bitrate Settings
hne: वार्बिस बिटरेट सेटिंग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_max_br)
en: Ma&ximal bitrate:
hne: सबसे अधिक बिटरेट: (&x)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_nominal_br)
en: A&verage bitrate:
hne: औसत बिटरेट: (&v)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_min_br)
en: M&inimal bitrate:
hne: सबसे कम बिटरेट: (&i)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vorbis_quality_settings)
en: Vorbis &Quality Setting
hne: वार्बिस क्वालिटी सेटिंग (&Q)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_vorbis_quality)
en: Higher is better but slower
hne: जतका जादा ओतका अच्छा फेर धीमा

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox193)
en: Options
hne: विकल्प

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vorbis_comments)
en: Add &track information
hne: ट्रैक जानकारी जोड़व (&t)
