audiocd-kio - en to ia translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (opus_enc_complexity), group (Vorbis)
en: Vorbis Encoding Complexity or Bitrate
ia: Complexitte o frequentia de bit de codifica de Vorbis

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_cbr), group (Vorbis)
en: Constant bitrate specified
ia: Frequentia de bit constante specificate

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_cvbr), group (Vorbis)
en: Constrained variable bitrate specified
ia: Frequentia de bit variabile constringite specificate

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_vbr), group (Vorbis)
en: Average variable bitrate specified
ia: Medie frequentia de bit variabile specificate

note: i18n: ectx: label, entry (opus_comments), group (Vorbis)
en: Add Comments
ia: Adde commentos

note: i18n: ectx: label, entry (opus_complexity), group (Vorbis)
en: Complexity
ia: Complexitate

note: i18n: ectx: label, entry (opus_cbr), group (Vorbis)
en: Constant bitrate
ia: Frequentia de bit constante

note: i18n: ectx: label, entry (opus_cvbr), group (Vorbis)
en: Constrained variable bitrate
ia: Frequentia de bit variabile constringite

note: i18n: ectx: label, entry (opus_vbr), group (Vorbis)
en: Average variable bitrate
ia: Medie frequentia de bit variabile

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_enc_method)
en: &Encoding Method
ia: M&ethodo de codification

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_opus_enc_complexity)
en: Comp&lexity based
ia: Basate sur Comp&lexitate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_opus_enc_bitrate)
en: Bi&trate based
ia: Basate sur le frequen&tia de bit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_bitrate_settings)
en: Opus Bitrate Settings
ia: Preferentias de frequentia de bit de Opus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_vbr)
en: Avera&ge variable bitrate:
ia: Medie fre&quentia de bit variabile:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_cbr)
en: Cons&tant bitrate:
ia: Frequentia de bit cons&tante:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_cvbr)
en: Co&nstrained variable bitrate:
ia: Frequentia de bit variabile co&nstringite:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, opus_complexity_settings)
en: You can set the complexity of the encoded stream here. A higher value implies a higher complexity but encodes slower.
ia: Tu pote fixar le complexitate de l fluxo codificate hic. Un valor plus altessa implica un complexitate maior ma un codification plus lente.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_complexity_settings)
en: Opus Co&mplexity Setting
ia: Preferentias de co&mplexitate de Opus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, complexitySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_opus_complexity)
en: Higher is better but slower
ia: Plus alte es melior ma plus lente

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileOptions)
en: Options
ia: Optiones

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_opus_comments)
en: Add a description of the song to the file header. This makes it easy for the user to get advanced song information shown by his media player. You can get this information automatically via the Internet. Look at the <i>"CDDB Retrieval"</i> control module for details.
ia: Adde un description del canto al capite de file. Isto rende facile pro le usator obtener le information avantiate del canto monstrate per iste reproductor de media. Tu pote obtener iste informatio de modo automatic via Internet. Tu reguarda al modulo <i>"Recupero de CDDB"</i> pro detalios.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_opus_comments)
en: Add &track information
ia: Adde information de &tracia
