audiocd-kio - en to ka translation catalogue (81 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_constant), group (Lame)
en: Constant Bitrate
ka: მუდმივი ბიტრეიტი

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_variable), group (Lame)
en: Variable Bitrate
ka: ცვლადი ბიტური სიჩქარე

note: i18n: ectx: label, entry (stereo), group (Lame)
en: Stereo Mode
ka: სტერეო რეჟიმი

note: i18n: ectx: label, entry (quality), group (Lame)
en: Quality
ka: ხარისხი

note: i18n: ectx: label, entry (byte_swap), group (Lame)
en: Byte Swap
ka: ბაიტების შემობრუნება

note: i18n: ectx: label, entry (copyright), group (Lame)
en: Copyrighted
ka: დაცულია საავტორო უფლებებით

note: i18n: ectx: label, entry (original), group (Lame)
en: Original
ka: საწყისი

note: i18n: ectx: label, entry (iso), group (Lame)
en: ISO Encoding
ka: ISO კოდირება

note: i18n: ectx: label, entry (crc), group (Lame)
en: Error protection
ka: შეცდომებისგან დაცვა

note: i18n: ectx: label, entry (id3_tag), group (Lame)
en: Write ID3 Tag
ka: ID3 ჭდის ჩაწერა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbr_settings) i18n: ectx: label, entry (cbr_bitrate), group (Lame)
en: Constant Bitrate Settings
ka: მუდმივი ბიტური სიჩქარის მორგება

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_br), group (Lame)
en: Minimal bitrate
ka: მინიმალური ბიტური სიჩქარე

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_hard), group (Lame)
en: Minimal Value is a hard limit
ka: მინიმალური მნიშვნელობა მყარი ლიმიტია

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_br), group (Lame)
en: Maximal bitrate
ka: მაქსიმალური ბიტური სიჩქარე

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_average_br), group (Lame)
en: Average bitrate
ka: საშუალო ბიტური სიჩქარე

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_xing_tag), group (Lame)
en: Write Xing VBR tag
ka: Xing VBR ჭდის ჩაწერა

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_brate), group (Lame)
en: Minimal bitrate value
ka: ბიტური სიჩქარის მინიმალური მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_brate), group (Lame)
en: Maximal bitrate value
ka: ბიტური სიჩქარის მაქსიმალური მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_mean_brate), group (Lame)
en: Average bitrate value
ka: საშუალო ბიტური სიჩქარე

note: i18n: ectx: label, entry (enable_lowpass), group (Lame)
en: Enable the lowpass filter
ka: დაბალი სიხშირის ფილტრის ჩართვა

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the lowpass filter
ka: დაბალი სიხშირის ფილტრის მიერ წაჭრილი სიხშირის მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: label, entry (enable_highpass), group (Lame)
en: Enable the highpass filter
ka: მაღალი სიხშირის ფლტრის ჩართვა

note: i18n: ectx: label, entry (highfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the highpass filter
ka: მაღალი სიხშირის ფილტრის მიერ წაჭრილი სიხშირის მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: label, entry (set_lpf_width), group (Lame)
en: Lowpass filter width
ka: დაბალი სიხშირის ფილტრის სიგანე

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterwidth), group (Lame)
en: Lowpass filter width value
ka: დაბალი სიხშირის ფილტრის სიგანის მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: label, entry (set_hpf_width), group (Lame) i18n: ectx: label, entry (highfilterwidth), group (Lame)
en: Highpass filter width
ka: მაღალი სიხშირის ფილტრის სიგანე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Options
ka: მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Cop&yrighted
ka: &დაცულია საავტორო უფლებებით

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted
ka: MP3 ფაილის, როგორც საავტორო უფლებებით დაცულის, მონიშვნა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted.
ka: MP3 ფაილის, როგორც საავტორო უფლებებით დაცულის, მონიშვნა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Origi&nal
ka: &საწყისი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original
ka: MP3 ფაილის, როგორც საწყისის მორგება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original.
ka: MP3 ფაილის, როგორც საწყისის მორგება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: &ISO encoding
ka: &ISO კოდირება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: Try to use strict ISO encoding
ka: მკაცრი ISO კოდირების გამოყენების ცდა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_iso) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: This selects the maximal bitrate used for encoding.
ka: ეს კოდირებისთვის გამოყენებულ მაქსიმალურ ბიტურ სიჩქარეს ირჩევს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_crc)
en: &Error protection
ka: &შეცდომებისგან დაცვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: &Write ID3 tag
ka: ID3 ჭდის &ჩაწერა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: If checked and if cddb support is available, an id3 tag will be appended
ka: თუ ჩართულია და CDDB-ის მხარდაჭერა ხელმისაწვდომია, ID3 ჭდე მიწერილი იქნება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Encoding Method
ka: კოდირების მეთოდი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Low
ka: დაბალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: High
ka: მაღალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Quality:
ka: &ხარისხი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: This option controls whether MP3 files are recorded with one or two channels. Note that choosing <i>"Mono"</i> reduces file size, but also kills the stereo signal.
ka: ეს პარამეტრი აკონტროლებს, MP3 ფაილები ერთი არხით იწერება თუ ორით. დაიმახსოვრეთ, რომ <I>"მონოს"</I> არჩევა ფაილის ზომას კი ამცირებს, მაგრამ სტერეო სიგნალსაც კლავს.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Stereo
ka: სტერეო

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Joint Stereo
ka: გაერთიანებული სტერეო

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Dual Channel
ka: ორმაგი არხი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Mono
ka: მონო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_constant)
en: Constant bitrate
ka: მუდმივი ბიტური სიჩქარე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_variable)
en: Variable bitrate
ka: ცვლადი ბიტური სიჩქარე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vbr_settings)
en: Variable Bitrate Settings
ka: ცვლადი ბიტური სიჩქარის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: Avera&ge bitrate:
ka: &საშუალო ბიტური სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: This selects the average bitrate used for encoding.
ka: ეს კოდირებისთვის გამოყენებულ საშუალო ბიტურ სიჩქარეს ირჩევს.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 32 kbs
ka: 32 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 40 kbs
ka: 40 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 48 kbs
ka: 48 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 56 kbs
ka: 56 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 64 kbs
ka: 64 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 80 kbs
ka: 80 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 96 kbs
ka: 96 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 112 kbs
ka: 112 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 128 kbs
ka: 128 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 160 kbs
ka: 160 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 192 kbs
ka: 192 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 224 kbs
ka: 224 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 256 kbs
ka: 256 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 320 kbs
ka: 320 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: Maximal bi&trate:
ka: მაქსიმალური &ბიტური სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: Write &Xing VBR tag
ka: Xing VBR ჭდის ჩაწერა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: This writes additional information related to VBR as introduced by Xing.
ka: ჩაწერს დამატებით ინფორმაციას VBR-ის შესახებ, რომელიც Xing-მა გამოიგონა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_hard)
en: Minimal &value is a hard limit
ka: მინიმალური &მნიშვნელობა მყარი ლიმიტია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: Minimal &bitrate:
ka: მინიმალური &ბიტური სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: This selects the minimal bitrate used for encoding.
ka: ეს კოდირებისთვის გამოყენებულ მინიმალურ ბიტურ სიჩქარეს ირჩევს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Bitrate:
ka: სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: The higher the bitrate, the better the quality and the larger the file.
ka: რაც მაღალია ბიტური სიჩქარე, მით უკეთესია ხარისხი და მით დიდია ფაილი.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox83_2)
en: Filter Settings
ka: ფილტრის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_lowpass)
en: Apply &lowpass filter above
ka: &დაბალი სიხშირის ფილტრის ზემოთ გადატარება

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_lowfilterfreq) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_highfilterfreq) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_lowfilterwidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_highfilterwidth)
en:  Hz
ka:  ჰც

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_highpass)
en: Apply &highpass filter below
ka: &მაღალი სიხშირის ფილტრის ქვემოთ გადატარება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_lpf_width)
en: Low&pass filter width
ka: &დაბალი სიხშირის ფილტრის სიგანე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_hpf_width)
en: Highpa&ss filter width
ka: &მაღალი სიხშირის ფილტრის სიგანე
