audiocd-kio - en to ka translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (opus_enc_complexity), group (Vorbis)
en: Vorbis Encoding Complexity or Bitrate
ka: Vorbis-ის კოდირების სირთულე ან ბიტური სიჩქარე

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_cbr), group (Vorbis)
en: Constant bitrate specified
ka: მითითებულია მუდმივი ბიტური სიჩქარე

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_cvbr), group (Vorbis)
en: Constrained variable bitrate specified
ka: მითითებულია ცვლადი შეზღდული ბიტური სიჩქარე

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_vbr), group (Vorbis)
en: Average variable bitrate specified
ka: მითითებულია ცვლადი საშუალო ბიტური სიჩქარე

note: i18n: ectx: label, entry (opus_comments), group (Vorbis)
en: Add Comments
ka: კომენტარების დამატება

note: i18n: ectx: label, entry (opus_complexity), group (Vorbis)
en: Complexity
ka: სირთულე

note: i18n: ectx: label, entry (opus_cbr), group (Vorbis)
en: Constant bitrate
ka: მუდმივი ბიტური სიჩქარე

note: i18n: ectx: label, entry (opus_cvbr), group (Vorbis)
en: Constrained variable bitrate
ka: შეზღუდული ცვლადი ბიტური სიჩქარე

note: i18n: ectx: label, entry (opus_vbr), group (Vorbis)
en: Average variable bitrate
ka: საშუალო ცვლადი ბიტური სიჩქარე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_enc_method)
en: &Encoding Method
ka: &კოდირების მეთოდი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_opus_enc_complexity)
en: Complexity based
ka: სირთულეზე ბაზირებული

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_opus_enc_bitrate)
en: Bitrate based
ka: ბიტურ სიჩქარეზე ბაზრებული

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_bitrate_settings)
en: Opus Bitrate Settings
ka: Opus-ის ბიტური სიჩქარის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_cbr)
en: C&onstant bitrate:
ka: &მუდმივი ბიტური სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property
en: 96 kbps
ka: 96 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 6 kbps
ka: 6 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 24 kbps
ka: 24 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 48 kbps
ka: 48 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 64 kbps
ka: 64 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 80 kbps
ka: 80 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 128 kbps
ka: 128 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 160 kbps
ka: 160 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 192 kbps
ka: 192 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 256 kbps
ka: 256 კბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_cvbr)
en: Co&nstrained variable bitrate:
ka: &შეზღუდული ცვლადი ბიტური სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_vbr)
en: A&verage variable bitrate:
ka: &საშუალო ცვლადი ბიტური სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, opus_complexity_settings)
en: You can set the complexity of the encoded stream here. A higher value implies a higher complexity but encodes slower.
ka: აქ შეგიძლიათ დასაკოდირებელი ნაკადის სირთულე დააყენოთ. რაც მაღალია მნიშვნელობა, მით მეტია სირთულე, მაგრამ მით უფრო ნელდება ენკოდერი.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_complexity_settings)
en: Opus Co&mplexity Setting
ka: Opus-ის &სირთულის პარამეტრი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, complexitySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_opus_complexity)
en: Higher is better but slower
ka: რაც მაღალია, მით უკეთესი, მაგრამ უფრო ნელი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileOptions)
en: Options
ka: გამართვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_opus_comments)
en: Add a description of the song to the file header. This makes it easy for the user to get advanced song information shown by his media player. You can get this information automatically via the Internet. Look at the <i>"CDDB Retrieval"</i> control module for details.
ka: დაამატეთ სიმღერის აღწერა ფაილის თავსართში. ეს აადვილებს სიმღერის ინფორმაციის შესახებ დამატებითი დეტალების გამოტანას. ამ ინფორმაციის მიღება ავტომატურად, ინტერნეტიდან შეგიძლიათ. დეტალებისთვის იხილეთ <I>"CDDB-დან მიღების"</I> კონტროლის მოდული.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_opus_comments)
en: Add &track information
ka: &აუდიობილიკის ინფორმაციის დამატება
