audiocd-kio - en to ka translation catalogue (34 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: &General
ka: &ზოგადი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: If you uncheck this option, the KIO worker will not try to use error correction which can be useful for reading damaged CDs. However, this feature can be problematic in some cases, so you can switch it off here.
ka: თუ ამ პარამეტრს გამორთავთ, KIO დამხმარე პროცესი არ გამოიყენებს შეცდომების ჩასწორებას, რომელიც დაზიანებული CD-ებიდან ინფორმაციის წასაკითხადაა საჭირო. მიუხედავად ამისა ამ თვისებამ შეიძლება პრობლემებიც მოგიტანოთ. ამ შემთხვევაში, მისი გამორთვა აქ შეგიძლიათ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: Use &error correction when reading the CD
ka: CD-ის წაკითხვისას &შეცდომების გასწორების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_skip_check)
en: &Skip on errors
ka: &შეცდომებს გამოტოვება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encoderPriority)
en: Encoder Priority
ka: &ენკოდერის პრიორიტეტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Highest
ka: უმაღლესი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Lowest
ka: უმდაბლესი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNames)
en: &Names
ka: &სახელები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileNameGroupBox)
en: File Name (without extension)
ka: ფაილის სახელი (გაფართოების გარეშე)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_3)
en: The following macros will be expanded:
ka: გაფართოებული იქნება შემდეგი მაკროები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21_2)
en: Genre
ka: ჟანრი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18_2)
en: Album Title
ka: ალბომის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20_2)
en: Year
ka: წელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Track Artist
ka: ტრეკი შემსრულებელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Track Title
ka: აუდიობილიკი სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19_2)
en: Album Artist
ka: ალბომი შემსრულებელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Track Number
ka: აუდიობილიკი ნომერი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, albumNameGroupBox)
en: Album Name
ka: ალბომის სახელი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, fileLocationGroupBox)
en: This defines where files will appear in relation to the encoder root, you can use / to create subdirectories. E.g: %{albumartist}/%{albumtitle}
ka: განსაზღვრავს, სად გამოჩნდება ფაილები კოდირების საქაღალდესთან შეფარდებით. შეგიძლიათ გამოიყენოთ ქვესაქაღალდეების შესაქმნელადაც. მაგ: %{albumartist}/%{albumtitle}

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileLocationGroupBox)
en: Files Location
ka: ფაილის მდებარეობა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Name Regular Expression Replacement
ka: სახელის რეგულარული გამოსახულების შემცვლელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Selection:
ka: არჩევანი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Regular expression used on all file names. For example using selection " " and replace with "_" would replace all the spaces with underlines.
ka: ფაილის სახელებზე გამოყენებული რეგულარული გამოსახულებები. მაგალითად " "-ს თუ შეცვლით "_"-ით, ყველა ჰარე ქვედა ტირით შეიცვლება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputlabel)
en: Input:
ka: შეყვანა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outputLabel)
en: Output:
ka: გამოტანა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleLabel)
en: Example
ka: მაგალითი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleOutput) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, example)
en: Cool artist - example audio file.wav
ka: მოსაწონი ხელოვანი - მაგალითად აუდიო ფაილი.wav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Replace with:
ka: ჩანაცვლება:

en: %1 Encoder
ka: %1-ის ენკოდერი

en: KDE Audio CD KIO Worker
ka: KDE Audio CD KIO დამხმარე პროცესი

en: Former Maintainer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: Original Author
ka: საწყისი ავტორი

en: <h1>Audio CDs</h1> The Audio CD KIO Worker enables you to easily create wav, FLAC, MP3, Ogg Vorbis or Opus files from your audio CD-ROMs or DVDs. The KIO worker is invoked by typing <i>"audiocd:/"</i> in Dolphin's location bar. In this module, you can configure encoding, and device settings. Note that FLAC, MP3, Ogg Vorbis, and Opus encoding are only available if the corresponding libraries (libFLAC for FLAC and libvorbis for Ogg) and utilities (lame for MP3 and opus-tools for Opus) are installed in your system.
ka: <h1>Audio CD-ები</h1> Audio CD-ის KIO დამხმარე პროგრამა საშუალებას გაძლევთ, შექმნათ wav, FLAC, MP3, Ogg Vorbis და Opus ფაილები თქვენი აუდიო CD-ROM და DVDებიდან. KIO დამხმარე პროგრამაპასუხს აგებს <i>"audiocd:/"</i> -ზე Dolphin-ის მდებარეობის ზოლში. ამ მოდულით შეგიძლიათ მოირგოთ კოდირებისა და CD-ROM-ის დეტალები. დაიმახსვრეთ, რომFLAC, MP3, Ogg Vorbis და Opus -ში კოდირება ხელმისაწვდომი მხოლოდ მაშინაა, როცა შესაბამისი (libFLAC-უ FLAC-სთვის და libvorbis-ი Ogg-სთვის) და შესაბამისი პროგრამები(lame-ი MP3-სთვის და opus-tools-ი Opus-სთვის) აყენია თქვენს სისტემაში და მათზე წვდომა გაგაჩნიათ.
