audiocd_encoder_lame - en to km translation catalogue (80 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_constant), group (Lame)
en: Constant Bitrate
km: អត្រាប៊ីត​ថេរ

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_variable), group (Lame)
en: Variable Bitrate
km: អត្រាប៊ីត​អថេរ

note: i18n: ectx: label, entry (stereo), group (Lame)
en: Stereo Mode
km: របៀប​ស្តេរីអូ

note: i18n: ectx: label, entry (quality), group (Lame)
en: Quality
km: គុណភាព

note: i18n: ectx: label, entry (byte_swap), group (Lame)
en: Byte Swap
km: ស្វប​គិត​ជា​បៃ

note: i18n: ectx: label, entry (copyright), group (Lame)
en: Copyrighted
km: បាន​រក្សាសិទ្ធិ

note: i18n: ectx: label, entry (original), group (Lame)
en: Original
km: ដើម​

note: i18n: ectx: label, entry (iso), group (Lame)
en: ISO Encoding
km: ការ​អ៊ិនកូដ ISO

note: i18n: ectx: label, entry (crc), group (Lame)
en: Error protection
km: ការ​ការពារ​កំហុស

note: i18n: ectx: label, entry (id3_tag), group (Lame)
en: Write ID3 Tag
km: សរសេរ​ស្លាក ID3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbr_settings) i18n: ectx: label, entry (cbr_bitrate), group (Lame)
en: Constant Bitrate Settings
km: ការ​កំណត់​អត្រា​ប៊ីត​ថេរ

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_br), group (Lame)
en: Minimal bitrate
km: អត្រាប៊ីត​​អប្បបរមា

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_hard), group (Lame)
en: Minimal Value is a hard limit
km: តម្លៃ​អប្បបរមា​គឺ​​ជា​ការ​កំណត់​ដ៏​លំបាក

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_br), group (Lame)
en: Maximal bitrate
km: អត្រាប៊ីត​អតិបរមា

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_average_br), group (Lame)
en: Average bitrate
km: អត្រាប៊ីត​មធ្យម

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_xing_tag), group (Lame)
en: Write Xing VBR tag
km: សរសេរ​ស្លាក Xing VBR

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_brate), group (Lame)
en: Minimal bitrate value
km: តម្លៃ​អត្រាប៊ីត​អប្បបរមា

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_brate), group (Lame)
en: Maximal bitrate value
km: តម្លៃ​អត្រាប៊ីត​អតិបរមា

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_mean_brate), group (Lame)
en: Average bitrate value
km: តម្លៃ​អត្រាប៊ីត​មធ្យម

note: i18n: ectx: label, entry (enable_lowpass), group (Lame)
en: Enable the lowpass filter
km: បើក​តម្រង​ច្រក​ទាប

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the lowpass filter
km: តម្លៃ​របស់​ប្រេកង់​កាត់ចេញ​សម្រាប់​តម្រង​ច្រក​ទាប

note: i18n: ectx: label, entry (enable_highpass), group (Lame)
en: Enable the highpass filter
km: បើក​តម្រង​ច្រក​ខ្ពស់

note: i18n: ectx: label, entry (highfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the highpass filter
km: តម្លៃ​របស់​ប្រេកង់​កាត់ចេញ​សម្រាប់​តម្រង​ច្រកខ្ពស់

note: i18n: ectx: label, entry (set_lpf_width), group (Lame)
en: Lowpass filter width
km: ទទឹង​តម្រង​ច្រក​ទាប

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterwidth), group (Lame)
en: Lowpass filter width value
km: តម្លៃ​ទទឹង​តម្រង​ច្រក​ទាប

note: i18n: ectx: label, entry (set_hpf_width), group (Lame) i18n: ectx: label, entry (highfilterwidth), group (Lame)
en: Highpass filter width
km: ទទឹង​តម្រង​ច្រក​ខ្ពស់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Options
km: ជម្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Cop&yrighted
km: បានរក្សា​សិទ្ធិ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted
km: សម្គាល់​ឯកសារ MP3 ជា​ឯកសារ​ដែល​បាន​​រក្សា​សិទ្ធិ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted.
km: សម្គាល់​ឯកសារ MP3 ជា​ឯកសារ​ដែល​បាន​រក្សា​សិទ្ធិ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Origi&nal
km: ដើម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original
km: សម្គាល់​ឯកសារ MP3 ជា​ឯកសារ​ដើម​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original.
km: សម្គាល់​ឯកសារ MP3 ជា​ឯកសារ​ដើម ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: &ISO encoding
km: ការ​អ៊ិនកូដ ISO

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: Try to use strict ISO encoding
km: ព្យាយាម​ប្រើ​ការ​អ៊ិនកូដ ISO​ ដែល​តឹងរឹង

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_iso) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: This selects the maximal bitrate used for encoding.
km: វា​ជ្រើស​អាត្រា​ប៊ីត​អតិបរមា​ ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​អ៊ិនកូដ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_crc)
en: &Error protection
km: ការ​ការពារ​កំហុស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: &Write ID3 tag
km: សសេរ​សម្លាក ID3

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: If checked and if cddb support is available, an id3 tag will be appended
km: ប្រសិន​បើ​វា​ត្រូវ​បាន​​គូសធីក ​និង​ប្រសិន​បើ​មាន​ការ​គាំទ្រ cddb ស្លាក id3​ នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ខាង​ចុង

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Encoding Method
km: វិធីសាស្ត្រ​ការ​​អ៊ិនកូដង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Low
km: ទាប

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: High
km: ខ្ពស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Quality:
km: គុណភាព ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: This option controls whether MP3 files are recorded with one or two channels. Note that choosing <i>"Mono"</i> reduces file size, but also kills the stereo signal.
km: ជម្រើស​នេះ​ត្រួត​ពិនិត្យ​ថា​តើ​ឯកសារ MP3 ត្រូវ​បាន​ថត​ជាមួយ​ឆានែល​មួយ ឬ​ ពីរ ។ចំណាំ​ថា​ ការ​ជ្រើស <i>"ម៉ូណូ"</i> ការ​បន្ថយ​ទំហំ​ឯកសារ ប៉ុន្តែ​សម្លាប់​​សញ្ញា​ស្តេរីអូ ។

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Stereo
km: ស្តេរេអូ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Joint Stereo
km: បន្សំ​ស្តេរីអូ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Dual Channel
km: ឆានែល​ទ្វេ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Mono
km: ម៉ូណូ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_constant)
en: Constant bitrate
km: អត្រា​ប៊ីត​ថេរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_variable)
en: Variable bitrate
km: អត្រា​ប៊ីត​អថេរ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vbr_settings)
en: Variable Bitrate Settings
km: ការ​កំណត់​អត្រា​ប៊ីត​អថេរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: Avera&ge bitrate:
km: អត្រាប៊ីត​មធ្យម ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: This selects the average bitrate used for encoding.
km: វា​ជ្រើស​អាត្រា​ប៊ីតមធ្យម ​ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​អ៊ិនកូដ ។

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 32 kbs
km: ៣២ គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 40 kbs
km: ៤០ គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 48 kbs
km: ៤៨ គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 56 kbs
km: ៥៦ គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 64 kbs
km: ៦៤ គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 80 kbs
km: ៨០ គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 96 kbs
km: ៩៦ គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 112 kbs
km: ១១២ គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 128 kbs
km: ១២៨ គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 160 kbs
km: ១៦០ គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 192 kbs
km: ១៩២ គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 224 kbs
km: ២២៤ គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 256 kbs
km: ២៥៦ គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 320 kbs
km: ៣២០ គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: Maximal bi&trate:
km: អត្រា​ប៊ីត​អតិបរមា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: Write &Xing VBR tag
km: សសេរ​ស្លាក Xing VBR

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: This writes additional information related to VBR as introduced by Xing.
km: វា​សរសេរ​ព័ត៌មាន​បន្ថែមដែល​ដែល​ទាក់ទង​​​នឹង VBR ដូច​ដែល​​​បាន​ណែនាំ​ដោយ Xing ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_hard)
en: Minimal &value is a hard limit
km: តម្លៃ​អតិប្បបរមា​​គឺ​ជា​ការ​កំណត់​ដ៏​លំបាក​មួយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: Minimal &bitrate:
km: អត្រាប៊ីត​អប្បបរមា ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: This selects the minimal bitrate used for encoding.
km: វា​​ជ្រើស​អត្រាប៊ីត​ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​​អ៊ិនកូដ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Bitrate:
km: អត្រាប៊ីត ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: The higher the bitrate, the better the quality and the larger the file.
km: អត្រាប៊ីត​កាន់​តែ​ខ្ពស់ គុណភាព​កាន់​តែ​ល្អ ​ហើយ​​ទំហំ​ឯកសារ​កាន់​តែ​ធំ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox83_2)
en: Filter Settings
km: ការ​កំណត់​តម្រង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_lowpass)
en: Apply &lowpass filter above
km: អនុវត្ត​តម្រង​ច្រក​​ទាប​ខាង​លើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_highpass)
en: Apply &highpass filter below
km: អនុវត្ត​តម្រង​ច្រក​ខ្ពស់​​ខាង​លើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_lpf_width)
en: Low&pass filter width
km: ទទឹង​តម្រង​ច្រក​ទាប

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_hpf_width)
en: Highpa&ss filter width
km: ទទឹង​តម្រង​ច្រក​ខ្ពស់
