kcmaudiocd - en to mk translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: &General
mk: &Општо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: Use &error correction when reading the CD
mk: Користи корекција на &грешки додека читаш од CD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_skip_check)
en: &Skip on errors
mk: &Прескокни при грешки

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encoderPriorityGroupBox)
en: Encoder Priority
mk: Приоритет на кодерот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Lowest
mk: Најнизок

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Normal
mk: Нормален

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Highest
mk: Највисок

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNames)
en: &Names
mk: &Имиња

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, albumNameGroupBox)
en: Album Name
mk: Име на албумот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_3)
en: The following macros will be expanded:
mk: Следниве макроа ќе бидат извршени:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20_2)
en: Year
mk: Година

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21_2)
en: Genre
mk: Жанр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19_2)
en: Album Artist
mk: Албум на изведувачот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18_2)
en: Album Title
mk: Име на албумот

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Name Regular Expression Replacement
mk: Наведи замена за регуларниот израз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Selection:
mk: Избор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Replace with:
mk: Заменете со:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, example) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleOutput)
en: Cool artist - example audio file.wav
mk: Познат изведувач - пример за аудиодатотека.wav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Regular expression used on all file names. For example using selection " " and replace with "_" would replace all the spaces with underlines.
mk: Регуларен израз употребен на сите имиња на датотеки. На пример употреба на изборот „ “ и негова замена со „_“ ќе  ги замени сите празни места со долна црта.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputlabel)
en: Input:
mk: Влез:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outputLabel)
en: Output:
mk: Излез:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleLabel)
en: Example
mk: Пример

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileNameGroupBox)
en: File Name (without extension)
mk: Име на датотека (без наставка)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Track Artist
mk: Изведувач на песна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Track Title
mk: Наслов на песна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Track Number
mk: Број на песна

en: %1 Encoder
mk: Енкодер за %1
