audiocd_encoder_lame - en to nb translation catalogue (57 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_constant), group (Lame)
en: Constant Bitrate
nb: Konstant bitrate

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_variable), group (Lame)
en: Variable Bitrate
nb: Variabel bitrate

note: i18n: ectx: label, entry (stereo), group (Lame)
en: Stereo Mode
nb: Stereo

note: i18n: ectx: label, entry (quality), group (Lame)
en: Quality
nb: Kvalitet

note: i18n: ectx: label, entry (byte_swap), group (Lame)
en: Byte Swap
nb: Byte-ombytting

note: i18n: ectx: label, entry (copyright), group (Lame)
en: Copyrighted
nb: Under opphavsrett

note: i18n: ectx: label, entry (iso), group (Lame)
en: ISO Encoding
nb: ISO-koding

note: i18n: ectx: label, entry (crc), group (Lame)
en: Error protection
nb: Feilbeskyttelse

note: i18n: ectx: label, entry (id3_tag), group (Lame)
en: Write ID3 Tag
nb: Skriv ID3-merke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbr_settings) i18n: ectx: label, entry (cbr_bitrate), group (Lame)
en: Constant Bitrate Settings
nb: Innstillinger for konstant bitrate

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_br), group (Lame)
en: Minimal bitrate
nb: Minimum bitrate

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_hard), group (Lame)
en: Minimal Value is a hard limit
nb: Minste verdi er en hard grense

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_br), group (Lame)
en: Maximal bitrate
nb: Maksimal bitrate

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_average_br), group (Lame)
en: Average bitrate
nb: Gjennomsnittlig bitrate

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_xing_tag), group (Lame)
en: Write Xing VBR tag
nb: Skriv Xing VBR-merke

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_brate), group (Lame)
en: Minimal bitrate value
nb: Minimum bitrate-verdi

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_brate), group (Lame)
en: Maximal bitrate value
nb: Maksimal bitrate-verdi

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_mean_brate), group (Lame)
en: Average bitrate value
nb: Gjennomsnittlig bitrate-verdi

note: i18n: ectx: label, entry (enable_lowpass), group (Lame)
en: Enable the lowpass filter
nb: Slå på lavpassfilter

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the lowpass filter
nb: Avskjæringsfrekvens for lavpassfilteret

note: i18n: ectx: label, entry (enable_highpass), group (Lame)
en: Enable the highpass filter
nb: Slå på høypassfilter

note: i18n: ectx: label, entry (highfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the highpass filter
nb: Avskjæringsfrekvens for høypassfilteret

note: i18n: ectx: label, entry (set_lpf_width), group (Lame)
en: Lowpass filter width
nb: Lavpass filterbredde

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterwidth), group (Lame)
en: Lowpass filter width value
nb: Verdi for lavpass-filterbredde

note: i18n: ectx: label, entry (set_hpf_width), group (Lame) i18n: ectx: label, entry (highfilterwidth), group (Lame)
en: Highpass filter width
nb: Høypass-filterbredde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox83_2)
en: Filter Settings
nb: Filterinnstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_lpf_width)
en: Low&pass filter width
nb: Lav&passfilterbredde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_highpass)
en: Apply &highpass filter below
nb: Bruk &høypassfilter under

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_hpf_width)
en: Highpa&ss filter width
nb: Høypa&ssfilterbredde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_lowpass)
en: Apply &lowpass filter above
nb: Bruk &lavpassfilter over

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vbr_settings)
en: Variable Bitrate Settings
nb: Instillinger for variabel bitrate

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: This selects the minimal bitrate used for encoding.
nb: Dette bestemmer minste bitrate brukt for koding.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: This selects the average bitrate used for encoding.
nb: Dette velger gjennomsnittlig bitrate brukt for koding.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: Avera&ge bitrate:
nb: Gjennomsnittlig bitrate:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: This selects the maximal bitrate used for encoding.
nb: Dette velger maksimal bitrate for koding.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: Maximal bi&trate:
nb: Maksimal bi&trate:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: This writes additional information related to VBR as introduced by Xing.
nb: Dette skriver ekstra informasjon vedrørende VBR slik det ble innført av Xing.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: Write &Xing VBR tag
nb: Skriv &Xing VBR-merke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_hard)
en: Minimal &value is a hard limit
nb: Minste &verdi er en hard grense

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Options
nb: Valg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted
nb: Merk MP3-fil som under opphavsrettslig beskyttelse (copyright)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted.
nb: Merk MP3-fil som under opphavsrettslig beskyttelse (copyright).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Cop&yrighted
nb: Opphavsbesk&yttet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original
nb: Merk MP3-fil som original

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original.
nb: Merk MP3-fil som original.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: Try to use strict ISO encoding
nb: Forsøk å bruke streng ISO-koding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: &ISO encoding
nb: &ISO-koding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_crc)
en: &Error protection
nb: F&eilbeskyttelse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: If checked and if cddb support is available, an id3 tag will be appended
nb: Hvis dette er krysset av og det er støtte for cddb, så blir et id3-merke lagt til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: &Write ID3 tag
nb: &Skriv ID3-merke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: The higher the bitrate, the better the quality and the larger the file.
nb: Jo høyere bitrate, desto bedre kvalitet og større fil.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Encoding Method
nb: Kodingsmetode

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: This option controls whether MP3 files are recorded with one or two channels. Note that choosing <i>"Mono"</i> reduces file size, but also kills the stereo signal.
nb: Dette styrer om MP3-filer tas opp med en eller to kanaler. Merk at <i>«Mono»</i> reduserer filstørrelsen, men også fjerner stereo- signalet.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Joint Stereo
nb: Felles stereo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Dual Channel
nb: To-kanal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Low
nb: Lav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: High
nb: Høy
