kio_audiocd - en to nn translation catalogue (12 entries)

en: Information
nn: Informasjon

en: Full CD
nn: Fullstendig CD

en: CDDB Information
nn: CDD-informasjon

en: You cannot specify a host with this protocol. Please use the audiocd:/ format instead.
nn: Du kan ikkje velja vert med denne protokollen. Bruk formatet audiocd:/ i staden.

[ctx: The URL does not include a device name]
en: Missing device specification
nn: Manglar einingsspesifikasjon

en: Device does not have read permissions for this account.  Check the read permissions on the device.
nn: Eininga har ikkje lesetilgang til kontoen. Kontroller leseløyva definert for eininga.

en: Device does not have write permissions for this account.  Check the write permissions on the device.
nn: Eininga har ikkje skrivetilgang til denne kontoen. Kontroller skriveløyva definert for eininga.

en: Unknown error.  If you have a cd in the drive try running cdparanoia -vsQ as yourself (not root). Do you see a track list? If not, make sure you have permission to access the CD device. If you are using SCSI emulation (possible if you have an IDE CD writer) then make sure you check that you have read and write permissions on the generic SCSI device, which is probably /dev/sg0, /dev/sg1, etc.. If it still does not work, try typing audiocd:/?device=/dev/sg0 (or similar) to tell kio_audiocd which device your CD-ROM is.
nn: Ukjend feil. Dersom det står ei CD-plate i spelaren, kan du prøva å køyra «cdparanoia -vsQ» som deg sjølv (ikkje rotbrukar). Dersom du då ikkje ser ei sporliste, må du sjekka om du har tilgang til CD-eininga. Om du brukar SCSI-emulering (dersom du for eksempel har ein IDE-CD-brennar), må du òg ha lese- og skrivetilgang til den generelle SCSI-eininga, truleg /dev/sg0, /dev/sg1 eller tilsvarande. Dersom det framleis ikkje verkar, kan du prøva å skriva audiocd:/?device=/dev/sg0 (eller noko liknande) for å fortelja kio_audiocd kor CD-ROM-spelaren din ligg.

en: AudioCD: Disk damage detected on this track, risk of data corruption.
nn: Lyd-CD: Oppdaga skadar på dette sporet på plata. Det er derfor risiko for øydelagde data.

en: Error reading audio data for %1 from the CD
nn: Feil ved lesing av lyddata for %1 frå CD

en: Could not read %1: encoding failed
nn: Klarte ikkje lesa %1: Feil ved koding

en: Track %1
nn: Spor %1
