audiocd_encoder_lame - en to pa translation catalogue (43 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_constant), group (Lame)
en: Constant Bitrate
pa: ਸਥਿਰ ਬਿੱਟਰੇਟ

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_variable), group (Lame)
en: Variable Bitrate
pa: ਅਸਥਿਰ ਬਿੱਟਰੇਟ

note: i18n: ectx: label, entry (stereo), group (Lame)
en: Stereo Mode
pa: ਸਟੀਰਿਓ ਢੰਗ

note: i18n: ectx: label, entry (quality), group (Lame)
en: Quality
pa: ਕੁਆਲਟੀ

note: i18n: ectx: label, entry (copyright), group (Lame)
en: Copyrighted
pa: ਕਾਪੀਰਾਈਟ

note: i18n: ectx: label, entry (original), group (Lame)
en: Original
pa: ਅਸਲੀ

note: i18n: ectx: label, entry (iso), group (Lame)
en: ISO Encoding
pa: ISO ਇਕੋਡਿੰਗ

note: i18n: ectx: label, entry (crc), group (Lame)
en: Error protection
pa: ਗਲਤੀ ਸੁਰੱਖਿਆ

note: i18n: ectx: label, entry (id3_tag), group (Lame)
en: Write ID3 Tag
pa: ID3 ਟੈਗ ਲਿਖੋ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbr_settings) i18n: ectx: label, entry (cbr_bitrate), group (Lame)
en: Constant Bitrate Settings
pa: ਸਥਿਰ ਬਿੱਟਰੇਟ ਸੈਟਿੰਗ

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_br), group (Lame)
en: Minimal bitrate
pa: ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਬਿੱਟਰੇਟ

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_br), group (Lame)
en: Maximal bitrate
pa: ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਬਿੱਟਰੇਟ

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_average_br), group (Lame)
en: Average bitrate
pa: ਔਸਤ ਬਿੱਟਰੇਟ

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_xing_tag), group (Lame)
en: Write Xing VBR tag
pa: Xing VBR ਟੈਗ ਲਿਖੋ

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_brate), group (Lame)
en: Minimal bitrate value
pa: ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਬਿੱਟਰੇਟ ਮੁੱਲ

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_brate), group (Lame)
en: Maximal bitrate value
pa: ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਬਿੱਟਰੇਟ ਮੁੱਲ

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_mean_brate), group (Lame)
en: Average bitrate value
pa: ਔਸਤ ਬਿੱਟਰੇਟ ਮੁੱਲ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Options
pa: ਚੋਣਾਂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Cop&yrighted
pa: ਕਾਪੀਰਾਈਟ(&y)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted
pa: MP3 ਫਾਇਲ ਕਾਪੀਰਾਈਟ ਬਣਾਓ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted.
pa: MP3 ਫਾਇਲ ਕਾਪੀਰਾਈਟ ਬਣਾਓ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Origi&nal
pa: ਅਸਲੀ(&n)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original.
pa: MP3 ਫਾਇਲ ਨੂੰ ਅਸਲੀ ਵਾਂਗ ਬਣਾਓ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: &ISO encoding
pa: &ISO ਇਕੋਡਿੰਗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_crc)
en: &Error protection
pa: ਗਲਤੀ ਸੁਰੱਖਿਆ(&E)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: &Write ID3 tag
pa: ID3 ਟੈਗ ਲਿਖੋ(&W)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Encoding Method
pa: ਇਕੋਡਿੰਗ ਢੰਗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Low
pa: ਘੱਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: High
pa: ਵੱਧ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Quality:
pa: ਕੁਆਲਟੀ(&Q):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Stereo
pa: ਸਟੀਰਿਓ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Joint Stereo
pa: ਸਾਂਝਾ ਸਟੀਰਿਓ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Dual Channel
pa: ਦੋਹਰਾ ਚੈਨਲ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Mono
pa: ਮੋਨੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_constant)
en: Constant bitrate
pa: ਸਥਿਰ ਬਿੱਟਰੇਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_variable)
en: Variable bitrate
pa: ਵੇਰੀਬਲ ਬਿੱਟਰੇਟ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vbr_settings)
en: Variable Bitrate Settings
pa: ਵੇਰੀਬਲ ਬਿੱਟਰੇਟ ਸੈਟਿੰਗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: Avera&ge bitrate:
pa: ਔਸਤ ਬਿੱਟਰੇਟ(&g):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: Maximal bi&trate:
pa: ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਬਿੱਟਰੇਟ(&t):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: Write &Xing VBR tag
pa: &Xing VBR ਟੈਗ ਲਿਖੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: Minimal &bitrate:
pa: ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਬਿੱਟਰੇਟ(&b):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Bitrate:
pa: ਬਿੱਟਰੇਟ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox83_2)
en: Filter Settings
pa: ਫਿਲਟਰ ਸੈਟਿੰਗ
