kio_audiocd - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Information
ro: Informație

en: Full CD
ro: Tot CD-ul

en: CDDB Information
ro: CDDB Informație

en: You cannot specify a host with this protocol. Please use the audiocd:/ format instead.
ro: Cu acest protocol nu puteți utiliza un nume de gazdă. Scrieți pur și simplu audiocd:/.

[ctx: The URL does not include a device name]
en: Missing device specification
ro: Lipsește specificarea dispozitivului

en: Device does not have read permissions for this account.  Check the read permissions on the device.
ro: Dispozitivul nu are permisiuni de citire pentru acest cont. Verificați permisiunile de citire asupra dispozitivului.

en: Device does not have write permissions for this account.  Check the write permissions on the device.
ro: Dispozitivul nu are permisiuni de scriere pentru acest cont. Verificați permisiunile de scriere asupra dispozitivului.

en: Unknown error.  If you have a cd in the drive try running cdparanoia -vsQ as yourself (not root). Do you see a track list? If not, make sure you have permission to access the CD device. If you are using SCSI emulation (possible if you have an IDE CD writer) then make sure you check that you have read and write permissions on the generic SCSI device, which is probably /dev/sg0, /dev/sg1, etc.. If it still does not work, try typing audiocd:/?device=/dev/sg0 (or similar) to tell kio_audiocd which device your CD-ROM is.
ro: Eroare necunoscută. Dacă aveți un disc în unitate încercați executarea cdparanoia -vsQ din numele dumneavoastră (nu root). Vedeți o pistă în listă? Dacă nu, asigurațivă că aveți permisiunea de a aceesa dispozitivul. Dacă utilizați emularea SCSI (posibil atunci cînd aveți un inscriptor de CD-uri IDE) atunci asigurați-vă că aveți permisiuni de citire și scriere asupra dispozitivului SCSI generic, care este probabil /dev/sg0, /dev/sg1, etc. Dacă tot nu merge, încercați să tastați audiocd:/?dispozitiv=/dev/sg0 (sau asemănător) pentru a-i comunica lui kio_audiocd care dispozitiv este CD-ROM-ul dumneavoastră.

en: AudioCD: Disk damage detected on this track, risk of data corruption.
ro: AudioCD: Am detectat o defecțiune a pistei. Risc de corupere a datelor.

en: Error reading audio data for %1 from the CD
ro: Eroare la citirea datelor audio din CD pentru %1

en: Could not read %1: encoding failed
ro: Nu a putut fi citit %1: codarea a eșuat

en: Track %1
ro: Pista %1
