kdemultimedia - en to sq translation catalogue (63 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_constant), group (Lame)
en: Constant Bitrate
sq: Bitrate Konstante

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_variable), group (Lame)
en: Variable Bitrate
sq: Bitrate Variabël

note: i18n: ectx: label, entry (stereo), group (Lame)
en: Stereo Mode
sq: Mënyra Stereo

note: i18n: ectx: label, entry (quality), group (Lame)
en: Quality
sq: Cilësia

note: i18n: ectx: label, entry (byte_swap), group (Lame)
en: Byte Swap
sq: Ndërrim i Bajtëve

note: i18n: ectx: label, entry (copyright), group (Lame)
en: Copyrighted
sq: Me të drejtë autori

note: i18n: ectx: label, entry (original), group (Lame)
en: Original
sq: Origjinale

note: i18n: ectx: label, entry (iso), group (Lame)
en: ISO Encoding
sq: Kodimi ISO

note: i18n: ectx: label, entry (crc), group (Lame)
en: Error protection
sq: Mbrojtje nga gabimet

note: i18n: ectx: label, entry (id3_tag), group (Lame)
en: Write ID3 Tag
sq: Shkruaj ID3 Tag

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbr_settings) i18n: ectx: label, entry (cbr_bitrate), group (Lame)
en: Constant Bitrate Settings
sq: Parametrat e Bitrate Konstante

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_br), group (Lame)
en: Minimal bitrate
sq: Bitrate Minimale

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_hard), group (Lame)
en: Minimal Value is a hard limit
sq: Vlera Minimale kufizohet nga hardware

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_br), group (Lame)
en: Maximal bitrate
sq: Vlera maksimale

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_average_br), group (Lame)
en: Average bitrate
sq: Vlera mesatare

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_xing_tag), group (Lame)
en: Write Xing VBR tag
sq: Shkruaj Xing VBR tag

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_brate), group (Lame)
en: Minimal bitrate value
sq: Vlera minimale e bitrate

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_brate), group (Lame)
en: Maximal bitrate value
sq: Vlera maksimale e bitrate

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_mean_brate), group (Lame)
en: Average bitrate value
sq: Vlera mesatare e bitrate

note: i18n: ectx: label, entry (enable_lowpass), group (Lame)
en: Enable the lowpass filter
sq: Aktivizo filtrin lowpass

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the lowpass filter
sq: Vlera e frekuencës prerëse të filtrit lowpass

note: i18n: ectx: label, entry (enable_highpass), group (Lame)
en: Enable the highpass filter
sq: Aktivizo filtrin highpass

note: i18n: ectx: label, entry (highfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the highpass filter
sq: Vlera e frekuencës prerëse të filtrit highpass

note: i18n: ectx: label, entry (set_lpf_width), group (Lame)
en: Lowpass filter width
sq: Gjerësia e filtrit lowpass

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterwidth), group (Lame)
en: Lowpass filter width value
sq: Vlera e gjerësisë së filtrit lowpass

note: i18n: ectx: label, entry (set_hpf_width), group (Lame) i18n: ectx: label, entry (highfilterwidth), group (Lame)
en: Highpass filter width
sq: Gjerësia e filtrit highpass

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Options
sq: Opsionet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Cop&yrighted
sq: Me të &drejta autori

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted
sq: Shënoje skedarin MP3 si me të drejta autori

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted.
sq: Shënoje skedarin MP3 si me të drejta autori.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Origi&nal
sq: Origji&nal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original
sq: Shëno skedarët MP3 si origjinalë

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original.
sq: Shëno skedarët MP3 si origjinalë.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: &ISO encoding
sq: &Kodimi ISO

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: Try to use strict ISO encoding
sq: Provo të përdorësh kodimin strikt ISO

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_iso) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: This selects the maximal bitrate used for encoding.
sq: Kjo përzgjedh bitrate maksimale të përdorur për kodim.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_crc)
en: &Error protection
sq: &Mbrojtje nga gabomet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: &Write ID3 tag
sq: &Shkruaj ID3 tag

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: If checked and if cddb support is available, an id3 tag will be appended
sq: Nëse përzgjidhet dhe nëse mbështetja për cddb është e disponueshme, një id3 tag do të bashkangjitet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Encoding Method
sq: Mënyra e Kodimit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Low
sq: I Ulët

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: High
sq: I Lartë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Quality:
sq: &Cilësia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: This option controls whether MP3 files are recorded with one or two channels. Note that choosing <i>"Mono"</i> reduces file size, but also kills the stereo signal.
sq: Ky opsion kontrollon nëse skedarët MP3 regjistrohen me një apo dy kanale. Vini re se përzgjedhja e <i>"Mono"</i> e zvogëlon përmasën e skedarit, por gjithashtu zhduk dhe sinjalin stereo.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Joint Stereo
sq: Stereo e Bashkuar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Dual Channel
sq: Dy Kanale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_constant)
en: Constant bitrate
sq: Bitrate Konstant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_variable)
en: Variable bitrate
sq: Bitrate Variabël

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vbr_settings)
en: Variable Bitrate Settings
sq: Parametrat e Bitrate Variabël

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: Avera&ge bitrate:
sq: Raporti M&esatar i bitit:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: This selects the average bitrate used for encoding.
sq: Ky përzgjedh raportin mesatar të bitit për kodim.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: Maximal bi&trate:
sq: Bitrate Ma&ksimale:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: Write &Xing VBR tag
sq: Shkruaj &Xing VBR tag

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: This writes additional information related to VBR as introduced by Xing.
sq: Kjo do të shkruajë informacion shtesë që lidhet me VBR siç është përshkruar nga Xing.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_hard)
en: Minimal &value is a hard limit
sq: Vlera minimale është një limit i hardware

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: Minimal &bitrate:
sq: Bitrate minimale:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: This selects the minimal bitrate used for encoding.
sq: Kjo përzgjedh bitrate minimale për kodim.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: The higher the bitrate, the better the quality and the larger the file.
sq: Sa më i lartë bitrate, aq më e mirë cilësia dhe më i madh skedari.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox83_2)
en: Filter Settings
sq: Parametrat e Filtrit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_lowpass)
en: Apply &lowpass filter above
sq: Apliko një &filtër lowpass këtu sipër

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_highpass)
en: Apply &highpass filter below
sq: Apliko një &filtër highpass poshtë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_lpf_width)
en: Low&pass filter width
sq: Gjerësia e &filtrit lowpass

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_hpf_width)
en: Highpa&ss filter width
sq: Gjerësia e &filtrit highpass
