kdemultimedia - en to sq translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_enc_method), group (Vorbis)
en: Vorbis Encoding Quality or Bitrate
sq: Cilësia e Kodimit të Vorbis ose Bitrate

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_min_br), group (Vorbis)
en: Minimal bitrate specified
sq: Bitrate minimale e specifikuar

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_max_br), group (Vorbis)
en: Maximal bitrate specified
sq: Bitrate maksimale e specifikuar

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_nominal_br), group (Vorbis)
en: Average bitrate specified
sq: Bitrate mesatare e specifikuar

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_comments), group (Vorbis)
en: Add Comments
sq: Shto Komente

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_quality), group (Vorbis)
en: Quality
sq: Cilësia

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_min_br), group (Vorbis)
en: Minimal bitrate
sq: Bitrate minimale

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_max_br), group (Vorbis) i18n: ectx: label, entry (vorbis_nominal_br), group (Vorbis)
en: maximal bitrate
sq: Bitrate maksimale

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_vorbis_enc_method)
en: &Encoding Method
sq: &Mënyra e Kodimit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, vorbis_enc_quality)
en: Quality based
sq: E bazuar në cilësi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, vorbis_enc_bitrate)
en: Bitrate based
sq: E bazuar nl bitrate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vorbis_bitrate_settings)
en: Vorbis Bitrate Settings
sq: Parametrat e Bitrate të Vorbis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_min_br)
en: M&inimal bitrate:
sq: B&itrate minimale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_max_br)
en: Ma&ximal bitrate:
sq: B&itrate maksimale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_nominal_br)
en: A&verage bitrate:
sq: B&itrate mesatare

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vorbis_quality_settings)
en: Vorbis &Quality Setting
sq: Parametrat e &Cilësisë Vorbis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, vorbis_quality_settings)
en: You can set the quality of the encoded stream here. A higher value implies a higher quality but encodes slower.
sq: Ju mund të vendosni cilësinë e kodimit këtu. Një vlerë e lartë ju jep një cilësi të lartë, por kodimi do të jetë më i ngadaltë.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_vorbis_quality)
en: Higher is better but slower
sq: Më e lartë është më e mirë, por më e ngadaltë

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox193)
en: Options
sq: Opsionet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vorbis_comments)
en: Add &track information
sq: Shto &informacion të këngës

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vorbis_comments)
en: Add a description of the song to the file header. This makes it easy for the user to get advanced song information shown by his media player. You can get this information automatically via the Internet. Look at the <i>"CDDB Retrieval"</i> control module for details.
sq: Shto një përshkrim të këngës në krye të skedarit. Kjo e bën të lehtë për përdoruesin për të marrë informacion të avancuar të këngës të shfaqur nga luajtësi i tij i mediave. Ju mund ta merrni këtë informacion automatikisht me anë të internetit. Shikoni tek moduli i kontrollit <i>"CDDB Retrieval"</i> për detaje.
