kdemultimedia - en to sq translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: &General
sq: &Të Përgjithshme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: Use &error correction when reading the CD
sq: Përdor &korrigjimin e gabimeve kur lexon CD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_skip_check)
en: &Skip on errors
sq: &Anashkalo në gabime

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encoderPriority)
en: Encoder Priority
sq: Prioriteti i Koduesit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Highest
sq: Më i larti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Lowest
sq: Më i ulëti

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNames)
en: &Names
sq: &Emrat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileNameGroupBox)
en: File Name (without extension)
sq: Emri i Skedarit (pa zgjatim)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_3)
en: The following macros will be expanded:
sq: Makrot që vijojnë do të zgjerohen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21_2)
en: Genre
sq: Gjinia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16_2)
en: %{year}
sq: %{viti}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: %{title}
sq: %{titulli}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18_2)
en: Album Title
sq: Titulli i Albumit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20_2)
en: Year
sq: Viti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Track Artist
sq: Artisti i Këngës

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Track Title
sq: Titulli i Këngës

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19_2)
en: Album Artist
sq: Artisti i Albumit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Track Number
sq: Numri i Këngës

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, albumNameGroupBox)
en: Album Name
sq: Emri i Albumit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Name Regular Expression Replacement
sq: Emri i Zëvendësimit të Shprehjes së Rregullt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Selection:
sq: Përzgjedhja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputlabel)
en: Input:
sq: Hyrja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outputLabel)
en: Output:
sq: Dalja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleLabel)
en: Example
sq: Shembull

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleOutput) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, example)
en: Cool artist - example audio file.wav
sq: Artisti i preferuar - shembull i skedarit audio.wav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Replace with:
sq: Zëvenëdsoji me:

en: %1 Encoder
sq: %1 Kodues
