audiocd_encoder_lame - en to sr translation catalogue (77 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_constant), group (Lame)
en: Constant Bitrate
sr: Константан битски проток

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_variable), group (Lame)
en: Variable Bitrate
sr: Променљив битски проток

note: i18n: ectx: label, entry (stereo), group (Lame)
en: Stereo Mode
sr: Стерео режим

note: i18n: ectx: label, entry (quality), group (Lame)
en: Quality
sr: Квалитет

note: i18n: ectx: label, entry (byte_swap), group (Lame)
en: Byte Swap
sr: Замена бајтова

note: i18n: ectx: label, entry (copyright), group (Lame)
en: Copyrighted
sr: Под ауторским правом

note: i18n: ectx: label, entry (original), group (Lame)
en: Original
sr: Оригинал

note: i18n: ectx: label, entry (iso), group (Lame)
en: ISO Encoding
sr: ИСО кодирање

note: i18n: ectx: label, entry (crc), group (Lame)
en: Error protection
sr: Заштита од грешака

note: i18n: ectx: label, entry (id3_tag), group (Lame)
en: Write ID3 Tag
sr: Упиши ИД3 ознаку

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbr_settings) i18n: ectx: label, entry (cbr_bitrate), group (Lame)
en: Constant Bitrate Settings
sr: Поставке константног битског протока

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_br), group (Lame)
en: Minimal bitrate
sr: Најмањи битски проток

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_hard), group (Lame)
en: Minimal Value is a hard limit
sr: Најмања вредност је строго ограничење

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_br), group (Lame)
en: Maximal bitrate
sr: Највећи битски проток

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_average_br), group (Lame)
en: Average bitrate
sr: Просечан битски проток

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_xing_tag), group (Lame)
en: Write Xing VBR tag
sr: Упиши Зингову ВБР ознаку

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_brate), group (Lame)
en: Minimal bitrate value
sr: Најмања вредност битског протока

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_brate), group (Lame)
en: Maximal bitrate value
sr: Највећа вредност битског протока

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_mean_brate), group (Lame)
en: Average bitrate value
sr: Просечна вредност битског протока

note: i18n: ectx: label, entry (enable_lowpass), group (Lame)
en: Enable the lowpass filter
sr: Укључи нископропусни филтер

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the lowpass filter
sr: Вредност фреквенције одсецања нископропусног филтера

note: i18n: ectx: label, entry (enable_highpass), group (Lame)
en: Enable the highpass filter
sr: Укључи високопропусни филтер

note: i18n: ectx: label, entry (highfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the highpass filter
sr: Вредност фреквенције одсецања високопропусног филтера

note: i18n: ectx: label, entry (set_lpf_width), group (Lame)
en: Lowpass filter width
sr: Ширина нископропусног филтера

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterwidth), group (Lame)
en: Lowpass filter width value
sr: Вредност за ширину нископропусног филтера

note: i18n: ectx: label, entry (set_hpf_width), group (Lame) i18n: ectx: label, entry (highfilterwidth), group (Lame)
en: Highpass filter width
sr: Ширина високопропусног филтера

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox83_2)
en: Filter Settings
sr: Поставке филтера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_lpf_width)
en: Low&pass filter width
sr: Ширина н&ископропусног филтера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_highpass)
en: Apply &highpass filter below
sr: Примени &високопропусни филтер испод

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_hpf_width)
en: Highpa&ss filter width
sr: Ширина ви&сокопропусног филтера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_lowpass)
en: Apply &lowpass filter above
sr: Примени &нископропусни филтер изнад

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vbr_settings)
en: Variable Bitrate Settings
sr: Поставке променљивог битског протока

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: This selects the minimal bitrate used for encoding.
sr: Овим се бира најмањи битски проток за кодирање.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: Minimal &bitrate:
sr: Нај&мањи битски проток:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 32 kbs
sr: 32 kb/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 40 kbs
sr: 40 kb/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 48 kbs
sr: 48 kb/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 56 kbs
sr: 56 kb/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 64 kbs
sr: 64 kb/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 80 kbs
sr: 80 kb/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 96 kbs
sr: 96 kb/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 112 kbs
sr: 112 kb/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 128 kbs
sr: 128 kb/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 160 kbs
sr: 160 kb/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 192 kbs
sr: 192 kb/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 224 kbs
sr: 224 kb/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 256 kbs
sr: 256 kb/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 320 kbs
sr: 320 kb/s

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: This selects the average bitrate used for encoding.
sr: Овим се бира просечан битски проток при кодирању.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: Avera&ge bitrate:
sr: Про&сечан битски проток:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: This selects the maximal bitrate used for encoding.
sr: Овим се бира највећи битски проток при кодирању.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: Maximal bi&trate:
sr: Нај&већи битски проток:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: This writes additional information related to VBR as introduced by Xing.
sr: Уписује додатне податке у вези са ВБР‑ом, које је увео Зинг.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: Write &Xing VBR tag
sr: Уп&иши Зингову ВБР ознаку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_hard)
en: Minimal &value is a hard limit
sr: Најмања &вредност је строго ограничење

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Options
sr: Опције

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted
sr: Означи да је МП3 фајл под ауторским правом

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted.
sr: Означите да је МП3 фајл под ауторским правом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Cop&yrighted
sr: Под &ауторским правом

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original
sr: Означи МП3 фајл као оригинал

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original.
sr: Означите МП3 фајл као оригинал.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Origi&nal
sr: &Оригинал

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: Try to use strict ISO encoding
sr: Покушај да користиш строго ИСО кодирање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: &ISO encoding
sr: ИСО &кодирање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_crc)
en: &Error protection
sr: Заштита од &грешака

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: If checked and if cddb support is available, an id3 tag will be appended
sr: Ако је попуњено и ако је подршка за ЦДДБ доступна, биће надовезане ИД3 ознаке.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: &Write ID3 tag
sr: &Упиши ИД3 ознаку

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: The higher the bitrate, the better the quality and the larger the file.
sr: Што је битски проток већи, то је бољи квалитет и већи фајл.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Encoding Method
sr: Метод кодирања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bitrate:
sr: Битски проток:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: This option controls whether MP3 files are recorded with one or two channels. Note that choosing <i>"Mono"</i> reduces file size, but also kills the stereo signal.
sr: Ова опција одређује да ли се МП3 фајлови снимају са једним или два канала. Избор <i>моно</i> смањује величину фајла, али и укида стерео сигнал.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Stereo
sr: стерео

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Joint Stereo
sr: удружени стерео

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Dual Channel
sr: двоканални

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Mono
sr: моно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Low
sr: низак

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: High
sr: висок
