audiocd_encoder_lame - en to tg translation catalogue (66 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_constant), group (Lame)
en: Constant Bitrate
tg: Зуддии Битии Доимӣ

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_variable), group (Lame)
en: Variable Bitrate
tg: Зуддии Битии Тағирёбанда

note: i18n: ectx: label, entry (stereo), group (Lame)
en: Stereo Mode
tg: Усули Стерео

note: i18n: ectx: label, entry (quality), group (Lame)
en: Quality
tg: Сифат

note: i18n: ectx: label, entry (copyright), group (Lame)
en: Copyrighted
tg: Ҳуқуқи муаллифӣ дошта

note: i18n: ectx: label, entry (original), group (Lame)
en: Original
tg: Ибтидоӣ

note: i18n: ectx: label, entry (iso), group (Lame)
en: ISO Encoding
tg: Рамзгузории ISO

note: i18n: ectx: label, entry (crc), group (Lame)
en: Error protection
tg: Муҳофизати нодуруст

note: i18n: ectx: label, entry (id3_tag), group (Lame)
en: Write ID3 Tag
tg: Навиштани ID3 Борчасб

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbr_settings) i18n: ectx: label, entry (cbr_bitrate), group (Lame)
en: Constant Bitrate Settings
tg: Гузоришҳои Зуддии Битии Доимӣ

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_br), group (Lame)
en: Minimal bitrate
tg: Зуддии битии хурдтарин

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_br), group (Lame)
en: Maximal bitrate
tg: Зуддии битии калонтарин

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_average_br), group (Lame)
en: Average bitrate
tg: Зуддии битии миёна

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_xing_tag), group (Lame)
en: Write Xing VBR tag
tg: Навиштани Xing VBR борчасб

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_brate), group (Lame)
en: Minimal bitrate value
tg: Қиммати зуддии битии хурдтарин

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_brate), group (Lame)
en: Maximal bitrate value
tg: Қиммати зуддии битии калонтарин

note: i18n: ectx: label, entry (set_lpf_width), group (Lame)
en: Lowpass filter width
tg: Бари полоягари гузашти паст

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterwidth), group (Lame)
en: Lowpass filter width value
tg: Бари полоягари қиммати гузашти паст

note: i18n: ectx: label, entry (set_hpf_width), group (Lame) i18n: ectx: label, entry (highfilterwidth), group (Lame)
en: Highpass filter width
tg: Бари полоягари гузашти баланд

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox83_2)
en: Filter Settings
tg: Гузоришҳои Полоягар

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_highfilterfreq) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_highfilterwidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_lowfilterfreq) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_lowfilterwidth)
en:  Hz
tg:  Гц

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_lpf_width)
en: Low&pass filter width
tg: Бари полоягари &гузашти паст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_hpf_width)
en: Highpa&ss filter width
tg: Бари полоягари &гузашти баланд

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vbr_settings)
en: Variable Bitrate Settings
tg: Гузоришҳои Зуддии Битии Тағирёбанда

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: This selects the minimal bitrate used for encoding.
tg: Зуддии битии хурдтаринро, ки барои рамзгузорӣ истифода мешавад, интихоб мекунад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: Minimal &bitrate:
tg: Зуддии &битии хурдтарин:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 32 kbs
tg: 32 кб/с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 40 kbs
tg: 40 кб/с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 48 kbs
tg: 48 кб/с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 56 kbs
tg: 56 кб/с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 64 kbs
tg: 64 кб/с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 80 kbs
tg: 80 кб/с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 96 kbs
tg: 96 кб/с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 112 kbs
tg: 112 кб/с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 128 kbs
tg: 128 кб/с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 160 kbs
tg: 160 кб/с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 192 kbs
tg: 192 кб/с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 224 kbs
tg: 224 кб/с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 256 kbs
tg: 256 кб/с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 320 kbs
tg: 320 кб/с

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: This selects the maximal bitrate used for encoding.
tg: Ин зуддии битии калонтаринро интихоб мекунад, ки барои рамзгузорӣ истифода мешавад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: Maximal bi&trate:
tg: Зуддии &битии калонтарин:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: This writes additional information related to VBR as introduced by Xing.
tg: Ин ахбороти иловагиро вобаста баVBR ҳамчун шиноснамуда аз тарафи Xing менависад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: Write &Xing VBR tag
tg: Навиштани &Xing VBR борчасб

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_hard)
en: Minimal &value is a hard limit
tg: &Қиммати калонтарин ин маҳдудияти сахт

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted
tg: Файли MP3 ҳамчун дорандаи ҳуқуқи муаллифӣ нишона кунед

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted.
tg: Файли MP3 ҳамчун дорандаи ҳуқуқи муаллифӣ нишона кунед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Cop&yrighted
tg: Дорои ҳуқуқи &муаллифӣ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original
tg: Файли MP3 ҳамчун ибтидоӣ нишона кунед

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original.
tg: Файли MP3 ҳамчун ибтидоӣ нишона кунед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Origi&nal
tg: &Ибтидоӣ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: Try to use strict ISO encoding
tg: Кӯшиш кунед, ки рамзгузории ҷиддии ISO-ро истифода баред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: &ISO encoding
tg: Рамзгузории &ISO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_crc)
en: &Error protection
tg: Муҳофизати &нодуруст

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: If checked and if cddb support is available, an id3 tag will be appended
tg: Агар интихоб шуда бошад ва агар пуштибонии cddb имконпазир бошад, id3 борчасб илова карда мешавад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: &Write ID3 tag
tg: &Навиштани ID3 борчасб

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: The higher the bitrate, the better the quality and the larger the file.
tg: Зуддии битии баландтар сифатро беҳтар мекунад ва файл калонтар мешавад.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Encoding Method
tg: Усули Рамзгузорӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bitrate:
tg: Зуддии битӣ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: This option controls whether MP3 files are recorded with one or two channels. Note that choosing <i>"Mono"</i> reduces file size, but also kills the stereo signal.
tg: Ин хосият онро идора мекунад, ки MP3 файлҳо бо як ё ду каналҳо сабт мешаванд. Таваҷҷӯҳ фармоед, ки интихоби <i>"Моно"</i> андозаи файлро хурд мекунад лекин дар айни замон аломатдиҳии овозии стереоро хомӯш месозад.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Stereo
tg: Стерео

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Joint Stereo
tg: Гиреҳи Стерео

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Dual Channel
tg: Канали Дучанд

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Mono
tg: Моно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Low
tg: Паст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: High
tg: Баланд
