aumix 2.9 - en to ca translation catalogue (74 entries)

en: Volume
ca: Volum

en: Bass
ca: Greus

en: Treble
ca: Aguts

en: Synth
ca: Sintetitzador

en: Speaker
ca: Altaveu

en: Line
ca: Línia

en: Mic
ca: Micròfon

en: Mix
ca: Mescles

en: Record
ca: Grava

en: Input
ca: Entrada

en: Output
ca: Sortida

en: Line 1
ca: Línia 1

en: Line 2
ca: Línia 2

en: Line 3
ca: Línia 3

en: Phone In
ca: Entrada Tel

en: PhoneOut
ca: Sortida Tel

en: Radio
ca: Ràdio

en: q
ca: e

en: aumix:  error opening mixer
ca: aumix:  error en obrir el mesclador

en: aumix:  no device found
ca: aumix:  no s'ha trobat cap dispositiu

en: aumix:  mixer not open
ca: aumix:  mesclador no obert

en: aumix:  unable to open settings file
ca: aumix:  no s'ha pogut obrir el fitxer de configuració

en: aumix:  unknown error %i
ca: aumix:  error no identificat %i

en: %i ms wait
ca: espera de %i ms

en: not set
ca: no establert

en: set to
ca: establert en

en: aumix %s usage: aumix [-<channel option>[[+|-][<amount>]]|<level>|
    R[ecord]|P[lay]|q[uery]]
ca: aumix %s Forma d'ús: aumix [-<opció de canal>[[+|-][<quantitat>]]|<nivell>|
    R[ecord]|P[lay]|q[uery]

en:  [-C <color scheme file>]
ca:  [-C <fitxer esquema colors>]

en:  [-f <rc file>]
ca:  [-f <fitxer rc>]

en: channel options:
      v:  main volume           x:  mix monitor
      b:  bass                  W:  PCM 2
      t:  treble                r:  record
      s:  synthesizer           i:  input gain
      w:  PCM                   o:  output gain
      p:  PC speaker            1:  line 1
      l:  line                  2:  line 2
      m:  microphone            3:  line 3
      c:  CD
    
    other options:
ca: opcions de canal:
      v:  volum general         x:  monitor
      b:  tons greus            W:  PCM 2
      t:  tons aguts            r:  grava
      s:  sintetitzador         i:  guany d'entrada
      w:  PCM                   o:  guany de sortida
      p:  altaveu intern        1:  línia 1
      l:  línia                 2:  línia 2
      m:  micròfon              3:  línia 3
      c:  CD
    
    altres opcions:

en:   C:  specify color scheme
ca:   C:  esquema de colors

en:   d:  adjust a device besides /dev/mixer
      f:  specify file for saving and loading settings (defaults to
          ~/.aumixrc or /etc/aumixrc)
      h:  this helpful message
ca:   d:  dispositiu de mescles (per omissió /dev/mixer)
      f:  fitxer on desar o d'on carregar les preferències
          (per omissió ~/.aumixrc o bé, /etc/aumixrc)
      h:  mostra aquest missatge d'ajuda

en:   I:  start in interactive mode after doing non-interactive functions
ca:   I:  passa a mode interactiu després d'efectuar funcions no interactives

en:   L:  load settings
      q:  query all channels and print their settings
      S:  save settings
ca:   L:  carrega les preferències
      q:  mostra el nivell de cada canal
      s:  desa les preferències

en: Quit
ca: Eixir

en: Load
ca: Carregar

en: Save
ca: Guardar

en: Keys
ca: Tecles

en: Mute
ca: Silenci

en: Only
ca: Únic

en: Undo
ca: Desfer

en: Level
ca: Nivell

en: L
ca: E

en: Balance
ca: Balanç

en: R
ca: D

en: page arrows
ca: cursor amunt/avall

en: tab enter < > , .
ca: tab entrar < > , .

en: + - [ ] arrows digits
ca: + - [ ] cursor esq/dreta

en: space
ca: espai

en: 
    Press a key or mouse button to resume.
ca: 
    Premeu una tecla, o un botó del ratolí, per continuar.

en: Key                       Function
ca: Tecla                     Funció

en: change channel
ca: canvia de canal

en: toggle level/balance
ca: canvia entre nivell/balanç

en: adjust slider
ca: ajusta l'indicador

en: toggle record/play
ca: alterna gravació/reproducció

en: center balance
ca: centra el balanç

en: muted
ca: silenci

en: only
ca: únic

en: k
ca: t

en: l
ca: c

en: m
ca: s

en: o
ca: u

en: s
ca: g

en: u
ca: d

en: Load From
ca: Carregar De

en: Save To
ca: Guardar A

en: f
ca: l

en: t
ca: a

en: Menu
ca: Menú

en: Numbers
ca: Números

en: Mute All
ca: Silenci Tots

en: File
ca: Fitxer

en: View
ca: Visualització

en: Rec
ca: Grv
