aumix 2.7 - en to el translation catalogue (36 entries)

en: Volume
el: όγκος

en: Bass
el: πέρκες

en: Treble
el: πρίμο

en: Synth
el: συνθέτησ

en: Speaker
el: μεγάφωνο

en: Line
el: γραμμή

en: Mic
el: μικρόφωνο

en: Mix
el: μίγμα

en: Record
el: αρχείο

en: Input
el: εισαγμένος

en: Output
el: παραγωγή

en: Line 1
el: γραμμή 1

en: Line 2
el: γραμμή 2

en: Line 3
el: γραμμή 3

en: Digital1
el: ψηφιακόσ 1

en: Digital2
el: ψηφιακόσ 2

en: Digital3
el: ψηφιακόσ 3

en: Phone In
el: τηλέφωνο

en: Video
el: βίντεο

en: Radio
el: ραδιόφωνο

en: Monitor
el: όργανο ελέγχου

en: aumix:  error opening mixer
el: aumix:  αναμίκτης ανοίγματος λάθους

en: aumix:  no device found
el: aumix:  συσκευή που βρίσκεται καμία

en: aumix:  mixer not open
el: aumix:  αναμίκτης μη ανοικτός

en: aumix:  unable to open settings file
el: aumix:  ανίκανος να ανοίξει το αρχείο τοποθετήσεων

en: aumix:  unknown error %i
el: aumix:  άγνωστο λάθος %i

en: %i ms wait
el: %i κα wait

en: not set
el: όχι θέστε

en: set to
el: θέστε

en: aumix %s usage: aumix [-<channel option>[[+|-][<amount>]]|<level>|
    R[ecord]|P[lay]|q[uery]]
el: aumix %s χρήση: aumix [-<κανάλι option>[[+|-][<amount>]]|<level>|
    R[ecord]|P[lay]|q[uery]]

en:  [-C <color scheme file>]
el: [-C <αρχείο χρώματος σχεδίου γ>]

en:  [-f <rc file>]
el: [-f <αρχείο φ rc>]

en: Mute All
el: βουβός όλοι

en: File
el: αρχείο

en: View
el: άποψη

en: Rec
el: αρχείο
