authselect 1.1 - en to hu translation catalogue (339 entries)

en: Unable to obtain supported features
hu: A támogatott funkciók nem kérhetők le

en: Unknown profile feature [%s], did you mean [%s]?
hu: Ismeretlen funkciónév: [%s], erre gondolt: [%s]?

en: Unknown profile feature [%s]
hu: Ismeretlen profilfunkció: [%s]

en: Trying to activate profile [%s]
hu: [%s] profil aktiválási kísérlete

en: Unable to find profile [%s] [%d]: %s
hu: [%s] profil nem található [%d]: %s

en: Enforcing activation!
hu: Aktiválás kényszerítése!

en: %s is missing or unreadable, system was not properly configured by authselect.
hu: %s hiányzik vagy olvashatatlan, az authselect nem megfelelően konfigurálta a rendszert.

en: Refusing to activate profile unless overwrite is requested.
hu: A profil aktiválásának megtagadása addig, amíg felülírást nem kér.

en: Changes to the authselect configuration were detected. These changes will be overwritten. Please call 'authselect opt-out' in order to keep them.
hu: Változásokat észleltünk az authselect konfigurációban. Ezeket a változtatásokat a rendszer felülírja. Kérjük, hívja az „authselect opt-out” lehetőséget, hogy megőrizze őket.

en: Unable to activate profile [%s] [%d]: %s
hu: [%s] profil nem aktiválható [%d]: %s

en: Trying to uninstall authselect configuration
hu: Az authselect konfiguráció eltávolítási kísérlete

en: Unable to remove symlinks [%d]: %s
hu: A szimbolikus linkek nem távolíthatók el [%d]: %s

en: Symbolic links were successfully removed
hu: A szimbolikus linkek sikeresen eltávolítva

en: Unable to remove authselect configuration [%d]: %s
hu: Az authselect konfiguráció nem távolítható el [%d]: %s

en: Authselect configuration was successfully removed
hu: Az Authselect konfiguráció sikeresen eltávolítva

en: Profile feature [%s] is no longer supported, removing it...
hu: A(z) [%s] profilfunkció már nem támogatott, eltávolítás…

en: Unable to create backup directory [%s/%s] [%d]: %s
hu: A biztonsági mentés könyvtár nem hozható létre: [%s/%s] [%d]: %s

en: Unable to create backup directory [%s] [%d]: %s
hu: A biztonsági mentés könyvtár nem hozható létre: [%s] [%d]: %s

en: Creating temporary directory at [%s]
hu: Ideiglenes könyvtár létrehozása itt: [%s]

en: There is no filename in [%s]
hu: Nincs itt fájlnév: [%s]

en: Copying [%s] to [%s/%s]
hu: [%s] másolása ide: [%s/%s]

en: File [%s] does not exist
hu: A(z) [%s] fájl nem létezik

en: Unable to copy [%s] to [%s/%s] [%d]: %s
hu: [%s] nem másolható ide: [%s/%s] [%d]: %s

en: Trying to backup authselect configuration to [%s]
hu: Az authselect konfiguráció biztonsági mentése ide: [%s]

en: Trying to backup system configuration to [%s]
hu: A rendszer-konfiguráció biztonsági mentése ide: [%s]

en: Backup was successfully created at [%s]
hu: Biztonsági mentés sikeresen létrehozva itt: [%s]

en: Unable to create backup [%d]: %s
hu: A biztonsági mentés létrehozása sikertelen [%d]: %s

en:  does not exist.
hu:  nem létezik.

en: Unable to list directory [%s] [%d]: %s
hu: A(z) [%s] könyvtár nem listázható [%d]: %s

en: Removing backup [%s]
hu: A(z) [%s] biztonsági mentés eltávolítása

en: Unable to delete directory [%s] [%d]: %s
hu: A(z) [%s] könyvtár nem törölhető [%d]: %s

en: Unable to copy files [%d]: %s
hu: A fájlok nem másolhatók [%d]: %s

en: Unable to create symbolic links [%d]: %s
hu: A szimbolikus linkek nem hozhatóak létre [%d]: %s

en: Dconf is not installed on your system
hu: A dconf nincs telepítve a rendszerén

en: Unable to update dconf database [%d]: %s
hu: A dconf adatbázis nem frissíthető [%d]: %s

en: Restoring configuration from backup [%s]
hu: Konfiguráció helyreállítása a(z) [%s] biztonsági mentésből

en: Backup [%s] contains authselect configuration
hu: A(z) [%s] biztonsági mentés authselect konfigurációt tartalmaz

en: Backup [%s] contains non-authselect configuration
hu: A(z) [%s] biztonsági mentés nem authselect konfigurációt tartalmaz

en: Unable to restore [%s] [%d]: %s
hu: A(z) [%s] nem állítható helyre [%d]: %s

en: Unable to generate nsswitch.conf
hu: Az nsswitch.conf nem állítható elő

en: Unable to find nsswitch maps [%d]: %s
hu: Az nsswitch leképezések nem találhatóak [%d]: %s

en: Unable to create array (out of memory)
hu: A tömb nem hozható létre (nincs elég memória)

en: Unable to obtain feature list (out of memory)
hu: A funkciólista nem kérhető le (nincs elég memória)

en: Creating empty profile at [%s]
hu: Üres profil létrehozása itt: [%s]

en: Unable to make path [%s] [%d]: %s
hu: [%s] útvonal nem hozható létre [%d]: %s

en: Unable to write to [%s] [%d]: %s
hu: [%s] nem írható [%d]: %s

en: Omitting [%s] since it does not exist in base profile
hu: A(z) [%s] kihagyása, mert nem létezik az alapprofilban

en: Unable to check presence of [%s] [%d]: %s
hu: A(z) [%s] fájl jelenléte nem ellenőrizhető [%d]: %s

en: Unable to create symbolic link [%s] to [%s] [%d]: %s
hu: [%s] → [%s] szimbolikus link nem hozható létre [%d]: %s

en: Creating new profile from "%s" at [%s]
hu: Új profil létrehozása ebből: „%s”, itt: [%s]

en: Unable to read base profile [%s] [%d]: %s
hu: [%s] alapprofil nem olvasható [%d]: %s

en: Unable to resolve symbolic links names
hu: A szimbolikus link nevek nem oldhatóak fel

en: Unable to create [%s] [%d]: %s
hu: [%s] nem hozható létre [%d]: %s

en: Unknown file name [%s]
hu: Érvénytelen fájlnév [%s]

en: Name can not be empty
hu: A név nem lehet üres

en: Default profile can not be created
hu: Az alapértelmezett profil nem hozható létre

en: Value AUTHSELECT_PROFILE_ANY is invalid in this context
hu: Az AUTHSELECT_PROFILE_ANY érték érvénytelen ebben a környezetben

en: Unable to create profile path: out of memory
hu: A profilútvonal nem hozható létre: nincs elég memória

en: Profile "%s" already exist at [%s]
hu: A(z) „%s” profil már létezik itt: [%s]

en: Unable to access [%s] [%d]: %s
hu: [%s] nem érhető el [%d]: %s

en: Unable to create file name: out of memory
hu: A fájlnév nem hozható létre: nincs elég memória

en: Unable to create empty profile [%d]: %s
hu: Nem hozható létre üres profil [%d]: %s

en: Unable to create profile [%d]: %s
hu: Nem hozható létre profil [%d]: %s

en: Checking if all required directories are writable.
hu: Ellenőrzés, hogy minden szükséges könyvtár írható-e.

en: Unable to get path to %s parent directory!
hu: %s szülőmappa útvonala nem kérhető le!

en: Creating path [%s]
hu: [%s] útvonal létrehozása

en: Unable to create path [%s] [%d]: %s
hu: [%s] útvonal nem hozható létre [%d]: %s

en: Directory [%s] does not exist, please create it!
hu: [%s] könyvtár nem létezik, hozza létre!

en: Unable to access directory [%s] in [WX] mode!
hu: [%s] könyvtár nem érhető el [WX] módban!

en: Unable to load profile [%s] [%d]: %s
hu: [%s] profil nem tölthető be [%d]: %s

en: Creating symbolic link [%s] to [%s]
hu: [%s] szimbolikus link létrehozása ehhez: [%s]

en: Unable to overwrite file [%s] [%d]: %s
hu: A(z) [%s] fájl nem írható felül [%d]: %s

en: Unable to create symbolic link [%s] [%d]: %s
hu: A(z) [%s] szimbolikus link nem hozható létre [%d]: %s

en: Validating link [%s]
hu: [%s] link érvényesítése

en: Unable to validate link [%s] [%d]: %s
hu: A(z) [%s] link érvényesítése sikertelen [%d]: %s

en: [%s] was not created by authselect!
hu: [%s] nem az authselect hozta létre!

en: Error while trying to access file [%s] [%d]: %s
hu: Hiba a(z) [%s] fájl elérésekor [%d]: %s

en: Unable to check file [%s] [%d]: %s
hu: A(z) [%s] fájl nem ellenőrizhető [%d]: %s

en: Symbolic link [%s] to [%s] still exists!
hu: A(z) [%s] -> [%s] szimbolikus link még mindig létezik!

en: File [%s] exists but it needs to be overwritten!
hu: A(z) [%s] fájl létezik, de felül kell írni!

en: Skipping [%s] because it is not an authselect file
hu: A(z) [%s] kihagyása, mert nem authselect fájl

en: Reading file [%s/%s]
hu: Fájl olvasása [%s/%s]

en: Unable to read file [%s/%s] [%d]: %s
hu: [%s/%s] fájl nem olvasható [%d]: %s

en: Unable to generate files [%d]: %s
hu: A fájlok nem állíthatóak elő [%d]: %s

en: Writing temporary file for [%s]
hu: Ideiglenes fájl írása ehhez: [%s]

en: Unable to write temporary file [%s] [%d]: %s
hu: [%s] ideiglenes fájl nem írható [%d]: %s

en: Temporary file is named [%s]
hu: Az ideiglenes fájl neve: [%s]

en: Renaming [%s] to [%s]
hu: [%s] átnevezése erre: [%s]

en: Unable to rename [%s] to [%s] [%d]: %s
hu: [%s] nem nevezhető át erre: [%s] [%d]: %s

en: Validating file [%s]
hu: [%s] fájl érvényesítése

en: Unable to check file mode of [%s] [%d]: %s
hu: [%s] fájl módja nem ellenőrizhető [%d]: %s

en: File [%s] was modified outside authselect!
hu: [%s] fájl az authselecten kívül lett módosítva!

en: File [%s] is still present
hu: [%s] fájl még mindig jelen van

en: Unable to delete [%s] [%d]: %s
hu: [%s] nem törölhető [%d]: %s

en: %s update failed: %d
hu: %s frissítése meghiúsult: %d

en: Some directories are not accessible by authselect!
hu: Néhány mappát nem ér el az authselect!

en: Unable to write generated system files [%d]: %s
hu: Az előállított rendszerfájlok nem írhatóak [%d]: %s

en: Unable to write configuration [%d]: %s
hu: A konfiguráció nem írható [%d]: %s

en: Reading profile directory [%s]
hu: [%s] profilkönyvtár olvasása

en: Directory [%s] is missing!
hu: [%s] könyvtár hiányzik!

en: Found profile [%s]
hu: [%s] profil megtalálva

en: Unable to list profiles [%d]: %s
hu: A profilok nem listázhatóak [%d]: %s

en: Unable to open directory [%s] [%d]: %s
hu: [%s] könyvtár nem nyitható meg [%d]: %s

en: Looking up profile [%s]
hu: [%s] profil keresése

en: Locations array is NULL
hu: A helyek tömbje NULL

en: Profile [%s] is a custom profile
hu: [%s] egy egyéni profil

en: Profile [%s] is a vendor profile
hu: [%s] egy gyártótól származó profil

en: Profile [%s] is a default profile
hu: [%s] egy alapértelmezett profil

en: Profile [%s] found at [%s]
hu: [%s] profil megtalálva itt: [%s]

en: Profile [%s] was not found
hu: [%s] profil nem található

en: Profile [%s] does not contain a name in [%s]!
hu: [%s] profil nem tartalmaz nevet itt: [%s]!

en: Unable to get basename of [%s]
hu: A(z) [%s] alap neve nem kérhető le

en: Unable to stat [%s] [%d]: %s
hu: [%s] nem statisztikázható [%d]: %s

en: Unable to stat directory [%d]: %s
hu: A könyvtár nem statisztikázható [%d]: %s

en: Removing file [%s/%s]
hu: [%s/%s] fájl eltávolítása

en: Removing directory [%s]
hu: [%s] könyvtár eltávolítása

en: Internal error: stat cannot be NULL!
hu: Belső hiba: a statisztika nem lehet NULL!

en: [%s] is not a directory!
hu: [%s] nem könyvtár!

en: [%s] is not a regular file!
hu: [%s] nem szabályos fájl!

en: [%s] is not a symbolic link!
hu: [%s] nem szimbolikus link!

en: [%s] has wrong type [%.7o], expected [%.7o]!
hu: [%s] típusa hibás: [%.7o], várt: [%.7o]!

en: [%s] has wrong mode [%.4o], expected [%.4o]!
hu: [%s] módja hibás: [%.4o], várt: [%.4o]!

en: [%s] has wrong owner [%u], expected [%u]!
hu: [%s] tulajdonosa hibás: [%u], várt: [%u]!

en: [%s] has wrong group [%u], expected [%u]!
hu: [%s] csoportja hibás: [%u], várt: [%u]!

en: [%s] does not exist!
hu: [%s] nem létezik!

en: Unable to read link destination [%s] [%d]: %s
hu: [%s] link célja nem olvasható [%d]: %s

en: Link [%s] does not point to [%s]
hu: [%s] link nem erre mutat: [%s]

en: Link [%s] points to [%s]
hu: [%s] link erre mutat: [%s]

en: Internal error: filepath cannot be NULL!
hu: Belső hiba: a fájlútvonal nem lehet NULL!

en: Unable to get parent directory of [%s] [%d]: %s
hu: [%s] szülőkönyvtára nem kérhető le [%d]: %s

en: Unable to chmod file [%s] [%d]: %s
hu: [%s] fájlon nem hajtható végre a chmod [%d]: %s

en: Unable to chown file [%s] [%d]: %s
hu: [%s] tulajdonosa nem módosítható [%d]: %s

en: Unable to create selabel handle [%d]: %s
hu: A selabel kezelő nem hozható létre [%d]: %s

en: Unable to lookup selinux context [%d]: %s
hu: A selinux környezet nem kereshető meg [%d]: %s

en: Found default selinux context for [%s]: %s
hu: A(z) [%s] alapértelmezett selinux környezete megtalálva: %s

en: Unable to obtain selinux context for [%s] [%d]: %s
hu: A(z) [%s] alapértelmezett selinux környezete nem szerezhető meg [%d]: %s

en: not set
hu: nincs beállítva

en: Found selinux context for [%s]: %s
hu: A(z) [%s] selinux környezete megtalálva: %s

en: Unable to get current fscreate selinux context!
hu: A jelenlegi fscreate selinux környezet nem kérhető le!

en: Unable to get default selinux context for [%s] [%d]: %s!
hu: A(z) [%s] alapértelmezett selinux környezete nem kereshető meg [%d]: %s!

en: Unable to set fscreate selinux context!
hu: Az fscreate selinux környezet nem adható meg!

en: Unable to restore fscreate selinux context!
hu: Az fscreate selinux környezet nem állítható helyre!

en: File [%s] should exist but is missing. It is not safe to delete [%s]. Aborting.
hu: A(z) [%s] fájlnak léteznie kellene, de hiányzik. A(z) [%s] törlése nem biztonságos. Megszakítás.

en: Removing [%s]
hu: A(z) [%s] eltávolítása

en: Invalid operator!
hu: Érvénytelen operátor!

en: Unable to compile regular expression: regex error %d
hu: A reguláris kifejezés nem fordítható le: regex hiba %d

en: Unable to process match [%d]: %s
hu: Az illeszkedés nem dolgozható fel [%d]: %s

en: Unable to process operator [%d]: %s
hu: Az operátor nem dolgozható fel [%d]: %s

en: Unable to search string: regex error %d
hu: A karakterlánc nem kereshető ki: regex hiba %d

en: Unable to generate template [%d]: %s
hu: A sablon nem állítható elő [%d]: %s

en: Unable to find new match: regex error %d
hu: Nem található új egyezés: regex hiba %d

en: Unable to create temporary file for [%s] [%d]: %s
hu: [%s] ideiglenes fájl nem hozható létre [%d]: %s

en: File [%s] is bigger than %uKiB!
hu: [%s] fájl nagyobb mint %u KiB!

en: Unable to read file [%s] [%d]: %s
hu: [%s] fájl nem olvasható [%d]: %s

en: Unable to open file [%s] [%d]: %s
hu: [%s] fájl nem nyitható meg [%d]: %s

en: Unable to write data [%s] [%d]: %s
hu: [%s] adatok nem írhatóak [%d]: %s

en: Common options:
hu: Gyakori kapcsolók:

en: Print error messages
hu: Hibaüzenetek kiírása

en: Print trace messages
hu: Nyomkövetési üzenetek kiírása

en: Print warning messages
hu: Figyelmeztetések kiírása

en: Help options:
hu: Súgó kapcsolók:

en: Show this for a command
hu: Ennek a megjelenítése egy parancshoz

en: Show brief usage message for a command
hu: Rövid használati üzenetek megjelenítése egy parancshoz

en: Usage:
    %s COMMAND COMMAND-ARGS
hu: Használat:
    %s PARANCS ARGUMENTUMOK

en: Available commands:
hu: Elérhető parancsok:

en: Authselect command '%s' can only be run as root!
hu: A(z) „%s” authselect parancs csak rendszergazdaként futtatható.

en: Bug: commands can't be NULL!
hu: Hiba: a parancsok nem lehetnek NULL-ok!

en: Command options:
hu: Parancs kapcsolók:

en: Common options:
hu: Gyakori kapcsolók:

en: [OPTIONS...]
hu: [KAPCSOLÓK…]

en: Out of memory!
hu: Elfogyott a memória!

en: Invalid option %s: %s
hu: Érvénytelen kapcsoló: %s: %s

en: Missing option: %s
hu: Hiányzó kapcsoló: %s

en: Only one free argument is expected!
hu: Csak egy szabad argumentum várt!

en: Unexpected parameter: %s
hu: Váratlan paraméter: %s

en: At least one option is required!
hu: Legalább egy kapcsoló szükséges!

en: Profile identifier.
hu: Profilazonosító.

en: Unable to parse command arguments
hu: A parancs argumentumai nem dolgozhatóak fel

en: Unable to backup current configuration!
hu: A jelenlegi konfigurációról nem készíthető biztonsági másolat.

en: Backup stored at %s
hu: Biztonsági mentés helye: %s

en: Enforce changes
hu: Változások kényszerítése

en: Backup system files before activating profile (generate unique name)
hu: Rendszerfájlok biztonsági mentése a profil aktiválása előtt (egyedi név előállítása)

en: Backup system files before activating profile
hu: Rendszerfájlok biztonsági mentése a profil aktiválása előtt

en: NAME
hu: NÉV

en: Do not backup system files when --force is set
hu: Ne mentse a rendszerfájlokat ha a --force kapcsoló meg van adva

en: Do not print profile requirements
hu: Ne írja ki a profilkövetelményeket

en: Unable to get profile information [%d]: %s
hu: A profilinformációk nem kérhetőek le [%d]: %s

en: Unable to read profile requirements!
hu: A profilkövetelmények nem olvashatók!

en: Unable to obtain nsswitch maps!
hu: Az nsswitch leképezések nem szerezhetőek meg!

en: 
    Some unexpected changes to the configuration were detected.
    Use --force parameter if you want to overwrite these changes.
hu: 
    Néhány váratlan változás észlelve a konfigurációban.
    Használja a --force paramétert ha felül akarja írni ezeket a változásokat.

en: Unable to activate profile [%d]: %s
hu: Profil nem aktiválható [%d]: %s

en: Profile "%s" was selected.
hu: A(z) „%s” profil lett kiválasztva.

en: The following nsswitch maps are overwritten by the profile:
hu: A következő nsswitch leképezéseket írja felült a profil:

en: Changes were successfully applied.
hu: A változások sikeresen alkalmazva.

en: No existing configuration detected.
hu: Nincs létező konfiguráció észlelve.

en: Some unexpected changes to the configuration were detected. Use 'select' command instead.
hu: Néhány váratlan változás észlelve a konfigurációban. Használja inkább a „select” parancsot.

en: Unable to apply changes [%d]: %s
hu: A változtatások nem alkalmazhatóak [%d]: %s

en: Print command parameters instead of formatted output
hu: A parancsok paramétereinek kiírása a formázott kimenet helyett

en: Unable to get current configuration [%d]: %s
hu: A jelenlegi konfiguráció nem kérhető le [%d]: %s

en: Profile ID: %s
hu: Profilazonosító: %s

en: Enabled features:
hu: Engedélyezett funkciók:

en:  None
hu:  Nincs

en: Unable to test current configuration [%d]: %s
hu: A jelenlegi konfiguráció nem tesztelhető [%d]: %s

en: Current configuration is not valid. It was probably modified outside authselect.
hu: A jelenlegi konfiguráció nem érvényes. Valószínűleg az authselecten kívül lett módosítva.

en: Current configuration is valid.
hu: A jelenlegi konfiguráció érvényes.

en: No configuration detected.
hu: Nincs létező konfiguráció észlelve.

en: System was not configured with authselect.
hu: A rendszer nem az authselect segítségével lett konfigurálva.

en: Unable to get profile list!
hu: A profillista nem kérhető le!

en: Unable to get profile features [%d]: %s
hu: A profilfunkciók nem kérhetőek le [%d]: %s

en: Print content of all files
hu: Az összes fájl tartalmának kiírása

en: Print nsswitch.conf content
hu: Az nsswitch.conf tartalmának kiírása

en: Print system-auth content
hu: A system-auth tartalmának kiírása

en: Print password-auth content
hu: A password-auth tartalmának kiírása

en: Print smartcard-auth content
hu: A smartcard-auth tartalmának kiírása

en: Print fingerprint-auth content
hu: A fingerprint-auth tartalmának kiírása

en: Print postlogin content
hu: A postlogin tartalmának kiírása

en: Print dconf database content
hu: A dconf adatbázis tartalmának kiírása

en: Print dconf lock content
hu: A dlock zár tartalmának kiírása

en: Unable to get generated content [%d]: %s
hu: Az előállított tartalom nem kérhető le [%d]: %s

en: File %s: Empty
hu: %s fájl: Üres

en: File %s:
    %s
hu: %s fájl:
    %s

en: Feature to enable.
hu: Engedélyezendő funkció.

en: Unable to backup current configuration [%d]: %s
hu: A jelenlegi konfigurációról nem készíthető biztonsági másolat [%d]: %s

en: Unable to enable feature [%d]: %s
hu: A funkció nem engedélyezhető [%d]: %s

en: Feature to disable.
hu: Letiltandó funkció.

en: Unable to disable feature [%d]: %s
hu: A funkció nem tiltható le [%d]: %s

en: Create new profile as a vendor profile instead of a custom profile
hu: Új profil létrehozása gyártói profilként, és nem egyéni profilként

en: ID of a profile that should be used as a base for the new profile
hu: Azon profil azonosítója, amely az új profil alapja lesz

en: Base new profile on a default profile even if vendor profile with the same name exists
hu: Az új profil alapja az alapértelmezett profil legyen, még akkor is ha már létezik azonos nevű gyártói profil

en: Symlink meta files from the base profile instead of copying them
hu: A metafájlok szimbolikus linkelése az alapprofilból a másolásuk helyett

en: Symlink nsswitch files from the base profile instead of copying them
hu: Az nsswitch fájlok szimbolikus linkelése az alapprofilból a másolásuk helyett

en: Symlink pam files from the base profile instead of copying them
hu: A pam fájlok szimbolikus linkelése az alapprofilból a másolásuk helyett

en: Symlink dconf files from the base profile instead of copying them
hu: A dconf fájlok szimbolikus linkelése az alapprofilból a másolásuk helyett

en: Symlink specific file (can be set multiple times)
hu: Konkrét fájl szimbolikus linkelése (többször is megadható)

en: New profile name.
hu: Új profilnév.

en: Unable to create new profile [%d]: %s
hu: Nem hozható létre új profil [%d]: %s

en: New profile was created at %s
hu: Új profil létrehozva itt: %s

en: Print backup names without any formatting and additional information
hu: A biztonsági mentések nevének kiírása formázás és további információk nélkül

en: Unable to list available backups!
hu: Az elérhető biztonsági mentések listázása sikertelen!

en: %-*s (created at %s)
hu: %-*s (létrehozva: %s)

en: Name of the backup to remove.
hu: Az eltávolítandó biztonsági mentés neve.

en: Unable to remove backup [%s] [%d]: %s
hu: A(z) [%s] biztonsági mentés nem távolítható el [%d]: %s

en: Name of the backup to restore from.
hu: A biztonsági mentés, amelyből helyre akar állítani.

en: Unable to restore backup [%s] [%d]: %s
hu: A(z) [%s] biztonsági mentésből helyreállítás sikertelen [%d]: %s

en: Unable to uninstall authselect configuration [%d]: %s
hu: Az authselect konfiguráció nem távolítható el [%d]: %s

en: Select profile
hu: Válasszon profilt

en: Regenerate configuration for currently selected command
hu: A konfiguráció újra előállítása a jelenleg kiválasztott parancshoz

en: List available profiles
hu: Elérhető profilok listázása

en: List available profile features
hu: Elérhető profilfunkciók listázása

en: Show profile information
hu: Profilinformációk megjelenítése

en: Print profile requirements
hu: Profilkövetelmények kiírása

en: Get identifier of currently selected profile
hu: A jelenleg kiválasztott profil azonosítójának lekérése

en: Check if the current configuration is valid
hu: Ellenőrzés, hogy a jelenlegi konfiguráció érvényes-e

en: Print changes that would be otherwise written
hu: Az egyébként fájlba írandó változások kiírása

en: Enable feature in currently selected profile
hu: Funkció engedélyezése a jelenleg kiválasztott profilban

en: Disable feature in currently selected profile
hu: Funkció letiltása a jelenleg kiválasztott profilban

en: Create new authselect profile
hu: Új authselect profil létrehozása

en: Backup commands:
hu: Biztonsági mentés parancsai:

en: List available backups
hu: Elérhető biztonsági mentések listázása

en: Remove backup
hu: Biztonsági mentés eltávolítása

en: Restore from backup
hu: Visszaállítás mentésből

en: Other:
hu: Egyéb:

en: Opt-out from authselect managed configuration
hu: Leiratkozás a felügyelt konfiguráció hitelesítéséről

en: Print authselect version
hu: Authselect verzió nyomtatása/kiírása

en: NIS for user information by default
hu: alapértelmezetten NIS használata a felhasználói információkhoz

en: <domain>
hu: <tartomány>

en: default NIS domain
hu: alapértelmezett NIS tartomány

en: <server>
hu: <kiszolgáló>

en: default NIS server
hu: alapértelmezett NIS kiszolgáló

en: LDAP for user information by default
hu: alapértelmezetten LDAP használata a felhasználói információkhoz

en: LDAP for authentication by default
hu: alapértelmezetten LDAP használata a hitelesítéshez

en: default LDAP server hostname or URI
hu: alapértelmezett LDAP kiszolgálónév vagy URI

en: default LDAP base DN
hu: alapértelmezett LDAP bázis-DN

en: use of TLS with LDAP (RFC-2830)
hu: TLS használata LDAP-pal (RFC-2830)

en: use of TLS for identity lookups with LDAP (RFC-2830)
hu: TLS használata a személyazonosság-kereséshez LDAP-pal (RFC-2830)

en: use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
hu: RFC-2307bis séma használata az LDAP felhasználói információk lekéréséhez

en: authentication with smart card by default
hu: alapértelmezetten chipkártya-alapú hitelesítés

en: <0=Lock|1=Ignore>
hu: <0=Zárolás|1=Mellőzés>

en: action to be taken on smart card removal
hu: művelet a chipkártya eltávolításakor

en: require smart card for authentication by default
hu: alapértelmezetten kötelező chipkártya-alapú hitelesítés

en: authentication with fingerprint readers by default
hu: alapértelmezetten ujjlenyomattal történő hitelesítés

en: automatic per-user ecryptfs
hu: automatikus felhasználónkénti ecryptfs

en: Kerberos authentication by default
hu: Kerberos hitelesítés alapértelmezetten

en: default Kerberos KDC
hu: alapértelmezett Kerberos KDC

en: default Kerberos admin server
hu: alapértelmezett Kerberos adminisztrációs kiszolgáló

en: <realm>
hu: <terület>

en: default Kerberos realm
hu: alapértelmezett Kerberos tartomány

en: use of DNS to find Kerberos KDCs
hu: DNS használata a Kerberos KDC-k keresésére

en: use of DNS to find Kerberos realms
hu: DNS használata a Kerberos tartományok keresésére

en: winbind for user information by default
hu: alapértelmezetten winbind használata a felhasználói adatok lekérdezéséhez

en: winbind for authentication by default
hu: alapértelmezetten winbind használata a hitelesítéshez

en: <Administrator>
hu: <Rendszergazda>

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
hu: csatlakozás most a winbind vagy ads tartományhoz rendszergazdaként

en: Kerberos 5 for authenticate with winbind
hu: Kerberos 5 a winbinddal hitelesítéshez

en: <workgroup>
hu: <munkacsoport>

en: workgroup authentication servers are in
hu: munkacsoport-hitelesítési kiszolgálók a következőben

en: SSSD for user information by default with manually managed configuration
hu: alapértelmezetten SSSD a felhasználói adatokhoz, kézzel kezelt konfiguráció esetén

en: SSSD for authentication by default with manually managed configuration
hu: alapértelmezetten SSSD a hitelesítéshez, kézzel kezelt konfiguráció esetén

en: caching of user credentials in SSSD by default
hu: alapértelmezetten a felhasználói információk gyorsítótárazása az SSSD-ben

en: check of access.conf during account authorization
hu: access.conf ellenőrzése a fiók hitelesítésekor

en: creation of home directories for users on their first login
hu: felhasználók saját könyvtárainak létrehozása az első bejelentkezésükkor

en: account locking in case of too many consecutive authentication failures
hu: túl sok sikertelen hitelesítés miatti fiókzárolás

en: <number>
hu: <szám>

en: minimum length of a password
hu: jelszó minimális hossza

en: minimum number of character classes in a password
hu: karakterosztályok minimális száma a jelszóban

en: maximum number of same consecutive characters in a password
hu: egymást követő karakterek maximális száma a jelszóban

en: maximum number of consecutive characters of same class in a password
hu: egymást követő, azonos osztályú karakterek maximális száma a jelszóban

en: require at least one lowercase character in a password
hu: legalább egy kisbetű szükséges a jelszóban

en: require at least one uppercase character in a password
hu: legalább egy nagybetű szükséges a jelszóban

en: require at least one digit in a password
hu: legalább egy szám szükséges a jelszóban

en: require at least one other character in a password
hu: legalább egy egyéb karakter szükséges a jelszóban

en: do not start/stop services
hu: ne indítson el/állítson le szolgáltatásokat

en: update all configuration files
hu: összes konfigurációs fájl frissítése

en: the same as --updateall
hu: ugyanaz, mint az --updateall

en: <name>
hu: <név>

en: <module>
hu: <modul>

en: <user|server|domain|ads>
hu: <felhasználó|kiszolgáló|tartomány|ads>

en: <servers>
hu: <kiszolgálók>

en: <lowest-highest>
hu: <legalacsonyabb-legmagasabb>

en: <options>
hu: <kapcsolók>

en: These options have a compatibility layer
hu: Ezen kapcsolók kompatibilitási réteggel rendelkeznek

en: These options are no longer supported and have no effect
hu: Ezen kapcsolók már nem támogatottak, és nincs hatásuk

en: enable
hu: engedélyezés

en: disable
hu: letiltás

en: Executing: %s
hu: Végrehajtás: %s

en: Service %s was not found. Please install the service.
hu: A(z) %s szolgáltatás nem található. Telepítse a szolgáltatást.

en: Command [%s] failed with %d, stderr:
hu: A(z) [%s] parancs meghiúsult ezzel: %d, stderr:

en: Removing file: %s
hu: Fájl eltávolítása: %s

en: %s was not found. Please, install realmd.
hu: %s nem található. Telepítse a realmd szolgáltatást.

en: Running authconfig compatibility tool.
hu: Az authconfig kompatibilitási eszköz futtatása.

en: The purpose of this tool is to enable authentication against chosen services with authselect and minimum configuration. It does not provide all capabilities of authconfig.
hu: Az eszköz célja a hitelesítés lehetővé tétele az authconfig használatával, kiválasztott szolgáltatásokkal, és minimális konfigurációval. Az eszköz nem biztosítja az authconfig összes képességét.

en: IMPORTANT: authconfig is replaced by authselect, please update your scripts.
hu: FONTOS: az authconfigot leváltotta az authselect, frissítse a parancsfájljait.

en: See Fedora 28 Change Page: https://fedoraproject.org/wiki/Changes/AuthselectAsDefault
hu: Lásd a Fedora 28 változások oldalt: https://fedoraproject.org/wiki/Changes/AuthselectAsDefault

en: See man authselect-migration(7) to help you with migration to authselect
hu: Lásd az authselect-migration(7) man oldalt az authselectre történő migrációval kapcsolatban

en: Warning: These options are not supported anymore and have no effect:
hu: Figyelmeztetés: Ezen kapcsolók nem támogatottak, és nincs hatásuk:

en: authconfig can only be run as root
hu: az authconfig csak root jogokkal futtatható

en: Error: option --%s is no longer supported and we cannot continue if it is set.
hu: Hiba: a(z) --%s kapcsoló már nem támogatott, és nem megyünk tovább, ha be van állítva.

en: Error: Both --enablewinbind and --enablewinbindauth must be set.
hu: Hiba: Az --enablewinbind és az --enablewinbindauth megadása is szükséges.

en: Error: Please, provide --updateall option.
hu: Hiba: adja meg az --updateall kapcsolót.
