authselect 1.1 - en to ca translation catalogue (273 entries)

en: Unable to obtain supported features
ca: No és pot obtenir les opcions suportades

en: Unknown profile feature [%s], did you mean [%s]?
ca: Característica de perfil desconegut [%s], volies dir [%s]?

en: Unknown profile feature [%s]
ca: Característica de perfil desconegut [%s]

en: Trying to activate profile [%s]
ca: Intent d'activació del perfil [%s]

en: Unable to find profile [%s] [%d]: %s
ca: No es pot trobar el perfil [%s] [%d]: %s

en: Enforcing activation!
ca: Forçament de l'activació!

en: %s is missing or unreadable, system was not properly configured by authselect.
ca: Manca %s o és il·legible, el sistema no s'ha configurat correctament per authselect.

en: Refusing to activate profile unless overwrite is requested.
ca: Es refusa l'activació del perfil a menys que se sol·liciti la sobreescriptura d'aquest fitxer.

en: Changes to the authselect configuration were detected. These changes will be overwritten. Please call 'authselect opt-out' in order to keep them.
ca: S'han detectat canvis a la configuració d'autselect. Aquests canvis se sobreescriuran. Si us plau, crideu 'authselect opt-out' per tal de mantenir-los.

en: Unable to activate profile [%s] [%d]: %s
ca: No es pot activar el perfil [%s] [%d]: %s

en: Trying to uninstall authselect configuration
ca: Intentant desinstal·lar la configuració d'authselect

en: Unable to remove symlinks [%d]: %s
ca: No es poden treure els enllaços simbòlics [%d]: %s

en: Symbolic links were successfully removed
ca: Els enllaços s'han tret amb èxit

en: Unable to remove authselect configuration [%d]: %s
ca: No s'ha pogut eliminar la configuració d'authselect [%d]: %s

en: Authselect configuration was successfully removed
ca: La configuració d'authselect s'ha eliminat correctament

en: Unable to read original checksum [%s] [%d]: %s
ca: No es pot llegir el checksum original [%s] [%d]: %s

en: Unable to read copy checksum [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut llegir la còpia del checksum [%s] [%d]: %s

en: Installed profiles did not change. No action is needed.
ca: Els perfils instal·lats no han canviat. No cal fer res.

en: Profile feature [%s] is no longer supported, removing it...
ca: La característica de perfil [%s] ja no està suportada, eliminant-la...

en: Unable to create backup directory [%s/%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de còpia de seguretat [%s/%s] [%d]: %s

en: Unable to create backup directory [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de còpia de seguretat [%s] [%d]: %s

en: Creating temporary directory at [%s]
ca: S'està creant el directori temporal a [%s]

en: There is no filename in [%s]
ca: No hi ha cap nom de fitxer a [%s]

en: Copying [%s] to [%s/%s]
ca: S'està copiant [%s] a [%s/%s]

en: File [%s] does not exist
ca: El fitxer [%s] no existeix

en: Unable to copy [%s] to [%s/%s] [%d]: %s
ca: No es pot copiar [%s] a [%s/%s] [%d]: %s

en: Trying to backup authselect configuration to [%s]
ca: S'està intentant fer una còpia de seguretat de la configuració d'authselect a [%s]

en: Trying to backup system configuration to [%s]
ca: S'està intentant fer una còpia de seguretat de la configuració del sistema a [%s]

en: Backup was successfully created at [%s]
ca: La còpia de seguretat s'ha creat correctament a [%s]

en: Unable to create backup [%d]: %s
ca: No s'ha pogut crear la còpia de seguretat [%d]: %s

en:  does not exist.
ca:  no existeix.

en: Unable to list directory [%s] [%d]: %s
ca: No es pot llistar el directori [%s] [%d]: %s

en: Removing backup [%s]
ca: S'està suprimint la còpia de seguretat [%s]

en: Unable to delete directory [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut suprimir el directori [%s] [%d]: %s

en: Unable to copy files [%d]: %s
ca: No s'han pogut copiar els fitxers [%d]: %s

en: Unable to create symbolic links [%d]: %s
ca: No es poden crear els enllaços simbòlics [%d]: %s

en: Dconf is not installed on your system
ca: Dconf no està instal·lat al vostre sistema

en: Unable to update dconf database [%d]: %s
ca: No es pot actualitzar la base de dades de dconf [%d]: %s

en: Restoring configuration from backup [%s]
ca: S'està restaurant la configuració des de la còpia de seguretat [%s]

en: Backup [%s] contains authselect configuration
ca: La còpia de seguretat [%s] conté la configuració d'authselect

en: Backup [%s] contains non-authselect configuration
ca: La còpia de seguretat [%s] conté una configuració que no és d'authselect

en: Unable to restore [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut restaurar [%s] [%d]: %s

en: Unable to generate nsswitch.conf
ca: No s'ha pogut generar nsswitch.conf

en: Unable to find nsswitch maps [%d]: %s
ca: No s'han pogut trobar els mapes nsswitch [%d]: %s

en: Unable to create array (out of memory)
ca: No s'ha pogut crear la matriu (sense memòria)

en: Unable to obtain feature list (out of memory)
ca: No s'ha pogut obtenir la llista de característiques (sense memòria)

en: Creating empty profile at [%s]
ca: S'està creant un perfil buit a [%s]

en: Unable to make path [%s] [%d]: %s
ca: No es pot construir el camí [%s] [%d]: %s

en: Unable to write to [%s] [%d]: %s
ca: No es pot escriure a [%s] [%d]: %s

en: Omitting [%s] since it does not exist in base profile
ca: S'omet [%s] ja que no existeix en el perfil base

en: Unable to check presence of [%s] [%d]: %s
ca: No es pot comprovar la presència de [%s] [%d]: %s

en: Unable to create symbolic link [%s] to [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut crear l'enllaç simbòlic [%s] a [%s] [%d]: %s

en: Creating new profile from "%s" at [%s]
ca: S'està creant un perfil nou des de "%s" a [%s]

en: Unable to read base profile [%s] [%d]: %s
ca: No es pot llegir el perfil base [%s] [%d]: %s

en: Unable to resolve symbolic links names
ca: No s'han pogut resoldre els noms dels enllaços simbòlics

en: Unable to create [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut crear [%s] [%d]: %s

en: Unknown file name [%s]
ca: Nom de fitxer desconegut [%s]

en: Name can not be empty
ca: El nom no pot estar buit

en: Default profile can not be created
ca: No es pot crear el perfil per defecte

en: Value AUTHSELECT_PROFILE_ANY is invalid in this context
ca: El valor AUTHSELECT_PROFILE_ANY no és vàlid en aquest context

en: Unable to create profile path: out of memory
ca: No s'ha pogut crear el camí del perfil: sense memòria

en: Profile "%s" already exists at [%s]
ca: El perfil "%s" ja existeix a [%s]

en: Unable to access [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut accedir a [%s] [%d]: %s

en: Unable to create file name: out of memory
ca: No s'ha pogut crear el nom del fitxer: sense memòria

en: Unable to create empty profile [%d]: %s
ca: No s'ha pogut crear el perfil buit [%d]: %s

en: Unable to create profile [%d]: %s
ca: No s'ha pogut crear el perfil [%d]: %s

en: Checking if all required directories are writable.
ca: Comprovació per si es pot escriure a tots els directoris requerits.

en: Unable to get path to %s parent directory!
ca: No es pot obtenir el directori superior %s!

en: Creating path [%s]
ca: Creació del camí [%s]

en: Unable to create path [%s] [%d]: %s
ca: No es pot crear el camí [%s] [%d]: %s

en: Directory [%s] does not exist, please create it!
ca: No existeix el directori [%s], creeu-lo!

en: Unable to access directory [%s] in [WX] mode!
ca: No es pot accedir al directori [%s] en mode [WX]!

en: Unable to load profile [%s] [%d]: %s
ca: No es pot carregar el perfil [%s] [%d]: %s

en: Creating symbolic link [%s] to [%s]
ca: S'està creant l'enllaç simbòlic [%s] a [%s]

en: Unable to overwrite file [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut sobreescriure el fitxer [%s] [%d]: %s

en: Unable to create symbolic link [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut crear l'enllaç simbòlic [%s] [%d]: %s

en: Validating link [%s]
ca: Validant l'enllaç [%s]

en: Unable to validate link [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut validar l'enllaç [%s] [%d]: %s

en: [%s] was not created by authselect!
ca: [%s] no ha estat creat per authselect!

en: Error while trying to access file [%s] [%d]: %s
ca: Error mentre s'intentava accedir al fitxer [%s] [%d]: %s

en: Unable to check file [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut comprovar el fitxer [%s] [%d]: %s

en: Symbolic link [%s] to [%s] still exists!
ca: L'enllaç simbòlic [%s] a [%s] encara existeix!

en: File [%s] exists but it needs to be overwritten!
ca: El fitxer [%s] existeix, però cal sobreescriure'l!

en: Skipping [%s] because it is not an authselect file
ca: S'omet [%s] perquè no és un fitxer d'authselect

en: Reading file [%s/%s]
ca: Lectura del fitxer [%s/%s]

en: Unable to read file [%s/%s] [%d]: %s
ca: No es pot llegir el fitxer [%s/%s] [%d]: %s

en: Unable to generate files [%d]: %s
ca: No es poden generar el fitxers [%d]: %s

en: Writing temporary file for [%s]
ca: S'està escrivint el fitxer temporal per a [%s]

en: Unable to write temporary file [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer temporal [%s] [%d]: %s

en: Temporary file is named [%s]
ca: El fitxer temporal s'anomena [%s]

en: Renaming [%s] to [%s]
ca: S'està canviant el nom de [%s] a [%s]

en: Unable to rename [%s] to [%s] [%d]: %s
ca: No es pot canviar el nom de [%s] a [%s] [%d]: %s

en: Validating file [%s]
ca: Validació del fitxer [%s]

en: Unable to check file mode of [%s] [%d]: %s
ca: No es pot comprovar el mode de fitxer de [%s] [%d]: %s

en: File [%s] was modified outside authselect!
ca: El fitxer [%s] ha estat modificat fora d'authselect!

en: File [%s] is still present
ca: El fitxer [%s] encara està present

en: Unable to delete [%s] [%d]: %s
ca: No es pot eliminar [%s] [%d]: %s

en: %s update failed: %d
ca: Ha fallat l'actualització de %s: %d

en: Copying [%s] to [%s]
ca: S'està copiant [%s] a [%s]

en: Some directories are not accessible by authselect!
ca: authselect no pot accedir a alguns directoris!

en: Unable to write generated system files [%d]: %s
ca: No es poden escriure els fitxers de sistema generats [%d]: %s

en: Unable to write configuration [%d]: %s
ca: No es pot escriure la configuració [%d]: %s

en: Unable to copy profiles checksum [%d]: %s
ca: No s'han pogut copiar els checksum dels perfils [%d]: %s

en: Reading profile directory [%s]
ca: Lectura del directori del perfil [%s]

en: Directory [%s] is missing!
ca: Falta el directori [%s]!

en: Found profile [%s]
ca: S'ha trobat el perfil [%s]

en: Unable to list profiles [%d]: %s
ca: No es poden llistar els perfils [%d]: %s

en: Unable to open directory [%s] [%d]: %s
ca: No es pot obrir el directori [%s] [%d]: %s

en: Looking up profile [%s]
ca: Cerca del perfil [%s]

en: Locations array is NULL
ca: La matriu d'ubicacions és NULL

en: Profile [%s] is a custom profile
ca: El perfil [%s] és un perfil personalitzat

en: Profile [%s] is a vendor profile
ca: El perfil [%s] és un perfil de fabricant

en: Profile [%s] is a default profile
ca: El perfil [%s] és un perfil predeterminat

en: Profile [%s] found at [%s]
ca: El perfil [%s] s'ha trobat a [%s]

en: Profile [%s] was not found
ca: No s'ha trobat el perfil [%s]

en: Profile [%s] does not contain a name in [%s]!
ca: El perfil [%s] no conté un nom a [%s]!

en: Unable to get basename of [%s]
ca: No s'ha pogut obtenir el nom base de [%s]

en: Unable to stat [%s] [%d]: %s
ca: No es pot obtenir la informació de [%s] [%d]: %s

en: Unable to stat directory [%d]: %s
ca: No es pot obtenir la informació del directori [%d]: %s

en: Removing file [%s/%s]
ca: Suprimint el fitxer [%s/%s]

en: Removing directory [%s]
ca: Suprimint el directori [%s]

en: Internal error: stat cannot be NULL!
ca: Error intern: stat no pot ser NULL!

en: [%s] is not a directory!
ca: [%s] no és un directori!

en: [%s] is not a regular file!
ca: [%s] no és un fitxer normal!

en: [%s] is not a symbolic link!
ca: [%s] no és un enllaç simbòlic!

en: [%s] has wrong type [%.7o], expected [%.7o]!
ca: [%s] té un tipus incorrecte [%.7o], s'esperava [%.7o]!

en: [%s] has wrong mode [%.4o], expected [%.4o]!
ca: [%s] té un mode incorrecte [%.4o], s'esperava [%.4o]!

en: [%s] has wrong owner [%u], expected [%u]!
ca: [%s] té un propietari incorrecte [%u], s'esperava [%u]!

en: [%s] has wrong group [%u], expected [%u]!
ca: [%s] té un grup incorrecte [%u], s'esperava [%u]!

en: [%s] does not exist!
ca: [%s] no existeix!

en: Unable to read link destination [%s] [%d]: %s
ca: No es pot llegir la destinació de l'enllaç [%s] [%d]: %s

en: Link [%s] does not point to [%s]
ca: L'enllaç [%s] no apunta a [%s]

en: Link [%s] points to [%s]
ca: L'enllaç [%s] apunta a [%s]

en: Internal error: filepath cannot be NULL!
ca: Error intern: el camí al fitxer no pot ser NUL!

en: Unable to get parent directory of [%s] [%d]: %s
ca: No es pot obtenir el directori superior de [%s] [%d]: %s

en: Unable to chmod file [%s] [%d]: %s
ca: No es pot canviar els permisos del fitxer [%s] [%d]: %s

en: Unable to chown file [%s] [%d]: %s
ca: No s’ha pogut canviar el propietari del fitxer [%s] [%d]: %s

en: Unable to create selabel handle [%d]: %s
ca: No es pot crear el controlador de selabel [%d]: %s

en: Unable to lookup selinux context [%d]: %s
ca: No s'ha pogut cercar el context de selinux [%d]: %s

en: Found default selinux context for [%s]: %s
ca: S'ha trobat el context de selinux per defecte per a [%s]: %s

en: Unable to obtain selinux context for [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el context de selinux per a [%s] [%d]: %s

en: not set
ca: sense establir

en: Found selinux context for [%s]: %s
ca: S'ha trobat el context de selinux per a [%s]: %s

en: Unable to get current fscreate selinux context!
ca: No s'ha pogut obtenir el context actual de selinux fscreate!

en: Unable to get default selinux context for [%s] [%d]: %s!
ca: No s'ha pogut obtenir el context selinux per defecte per a [%s] [%d]: %s!

en: Unable to set fscreate selinux context!
ca: No s'ha pogut establir el context selinux fscreate!

en: Unable to restore fscreate selinux context!
ca: No s'ha pogut restaurar el context de selinux fscreate!

en: File [%s] should exist but is missing. It is not safe to delete [%s]. Aborting.
ca: El fitxer [%s] hauria d'existir, però manca. No és segur suprimir [%s]. Interrompent.

en: Removing [%s]
ca: Eliminant [%s]

en: Invalid operator!
ca: Operador no vàlid!

en: Unable to compile regular expression: regex error %d
ca: No es pot compilar l'expressió regular: error d'expressió regular %d

en: Unable to process match [%d]: %s
ca: No es pot processar la coincidència [%d]: %s

en: Unable to process operator [%d]: %s
ca: No es pot processar l'operador [%d]: %s

en: Unable to search string: regex error %d
ca: No es pot cercar la cadena: error d'expressió regular %d

en: Unable to generate template [%d]: %s
ca: No es pot generar la plantilla [%d]: %s

en: Unable to find new match: regex error %d
ca: No s'ha pogut trobar una coincidència nova: error de l'expressió regular %d

en: Unable to create temporary file for [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal per a [%s] [%d]: %s

en: File [%s] is bigger than %uKiB!
ca: El fitxer [%s] és més gran de %u KiB!

en: Unable to read file [%s] [%d]: %s
ca: No es pot llegir el fitxer [%s] [%d]: %s

en: Unable to open file [%s] [%d]: %s
ca: No es pot obrir el fitxer [%s] [%d]: %s

en: Unable to write data [%s] [%d]: %s
ca: No es poden escriure les dades [%s] [%d]: %s

en: Common options:
ca: Opcions comunes:

en: Print error messages
ca: Imprimeix els missatges d'error

en: Print trace messages
ca: Imprimeix els missatges de traça

en: Print warning messages
ca: Imprimeix els missatges d'avís

en: Help options:
ca: Opcions d'ajuda:

en: Show this for a command
ca: Mostra-ho per una ordre

en: Show brief usage message for a command
ca: Mostra l'ús resumit per a una ordre

en: Usage:
    %s COMMAND COMMAND-ARGS
ca: Ús:
    %s ORDRE ARGS-ORDRE

en: Available commands:
ca: Ordres disponibles:

en: Authselect command '%s' can only be run as root!
ca: La comanda authselect '%s' només es pot executar com a root!

en: Bug: commands can't be NULL!
ca: Error: commands no pot ser NUL!

en: Command options:
ca: Opcions de l'ordre:

en: Common options:
ca: Opcions comunes:

en: [OPTIONS...]
ca: [OPCIONS...]

en: Out of memory!
ca: No hi ha prou memòria!

en: Invalid option %s: %s
ca: Opció no vàlida %s: %s

en: Missing option: %s
ca: Falta l'opció: %s

en: Only one free argument is expected!
ca: Només s'espera un argument lliure!

en: Unexpected parameter: %s
ca: Paràmetre inesperat: %s

en: At least one option is required!
ca: Com a mínim es requereix una opció!

en: Profile identifier.
ca: Identificador del perfil.

en: Unable to parse command arguments
ca: No es poden analitzar els arguments de l'ordre

en: Unable to backup current configuration!
ca: No es pot fer una còpia de seguretat de la configuració actual!

en: Backup stored at %s
ca: Còpia de seguretat emmagatzemada a %s

en: Enforce changes
ca: Força els canvis

en: Backup system files before activating profile (generate unique name)
ca: Fes una còpia de seguretat dels fitxers del sistema abans d'activar el perfil (genera un nom únic)

en: Backup system files before activating profile
ca: Fes una còpia de seguretat dels fitxers del sistema abans d'activar el perfil

en: NAME
ca: NOM

en: Do not backup system files when --force is set
ca: No facis una còpia de seguretat dels fitxers del sistema quan --force estigui configurat

en: Do not print profile requirements
ca: No imprimeixis els requisits del perfil

en: Unable to get profile information [%d]: %s
ca: No es pot obtenir la informació del perfil [%d]: %s

en: Unable to read profile requirements!
ca: No es poden llegir els requisits del perfil!

en: 
    Some unexpected changes to the configuration were detected.
    Use --force parameter if you want to overwrite these changes.
ca: 
    S'han detectat alguns canvis inesperats a la configuració.
    Utilitzeu el paràmetre --force si voleu sobreescriure aquests canvis.

en: Unable to activate profile [%d]: %s
ca: No es pot activar el perfil [%d]: %s

en: Profile "%s" was selected.
ca: S'ha seleccionat el perfil "%s".

en: The following nsswitch maps are overwritten by the profile:
ca: Els següents mapes nsswitch són sobreescrits pel perfil:

en: Only apply changes if installed profiles have changed
ca: Només aplica els canvis si els perfils instal·lats han canviat

en: Changes were successfully applied.
ca: Els canvis s'han aplicat correctament.

en: Installed profiles did not change. No action is needed.
ca: Els perfils instal·lats no han canviat. No cal fer res.

en: No existing configuration detected.
ca: No s'ha detectat cap configuració existent.

en: Some unexpected changes to the configuration were detected. Use 'select' command instead.
ca: S'han detectat alguns canvis inesperats a la configuració. Utilitzeu la comanda 'select'.

en: Unable to apply changes [%d]: %s
ca: No s'han pogut aplicar els canvis [%d]: %s

en: Print command parameters instead of formatted output
ca: Imprimeix els paràmetres de la comanda en lloc de la sortida amb format

en: Unable to get current configuration [%d]: %s
ca: No es pot obtenir la configuració actual [%d]: %s

en: Profile ID: %s
ca: ID de perfil: %s

en: Enabled features:
ca: Característiques habilitades:

en:  None
ca:  Cap

en: Unable to test current configuration [%d]: %s
ca: No es pot provar la configuració actual [%d]: %s

en: Current configuration is not valid. It was probably modified outside authselect.
ca: La configuració actual no és vàlida. Probablement s'ha modificat fora d'authselect.

en: Current configuration is valid.
ca: La configuració actual és vàlida.

en: No configuration detected.
ca: No s'ha detectat cap configuració.

en: System was not configured with authselect.
ca: El sistema no s'ha configurat amb authselect.

en: Unable to get profile list!
ca: No es pot obtenir la llista de perfils!

en: Unable to get profile features [%d]: %s
ca: No s'han pogut obtenir les característiques del perfil [%d]: %s

en: Print content of all files
ca: Imprimeix el contingut de tots els fitxers

en: Print nsswitch.conf content
ca: Imprimeix el contingut de nsswitch.conf

en: Print system-auth content
ca: Imprimeix el contingut de system-auth

en: Print password-auth content
ca: Imprimeix el contingut de password-auth

en: Print smartcard-auth content
ca: Imprimeix el contingut de smartcard-auth

en: Print fingerprint-auth content
ca: Imprimeix el contingut de fingerprint-auth

en: Print postlogin content
ca: Imprimeix el contingut de postlogin

en: Print dconf database content
ca: Imprimeix el contingut de la base de dades de dconf

en: Print dconf lock content
ca: Imprimeix el contingut del bloqueig de dconf

en: Unable to get generated content [%d]: %s
ca: No es pot obtenir el contingut generat [%d]: %s

en: File %s: Empty
ca: Fitxer %s: buit

en: File %s:
    %s
ca: Fitxer %s:
    %s

en: Feature to enable.
ca: Característica a habilitar.

en: Unable to backup current configuration [%d]: %s
ca: No s'ha pogut fer una còpia de seguretat de la configuració actual [%d]: %s

en: Unable to enable feature [%d]: %s
ca: No es pot habilitar la característica [%d]: %s

en: Feature to disable.
ca: Característica a inhabilitar.

en: Unable to disable feature [%d]: %s
ca: No es pot inhabilitar la característica [%d]: %s

en: Feature to check.
ca: Característica a comprovar.

en: Unable to check feature [%d]: %s
ca: No es pot comprovar la característica [%d]: %s

en: Create new profile as a vendor profile instead of a custom profile
ca: Creeu un perfil nou com a perfil de proveïdor en lloc d'un perfil personalitzat

en: ID of a profile that should be used as a base for the new profile
ca: ID d'un perfil que s'ha d'utilitzar com a base per al nou perfil

en: Base new profile on a default profile even if vendor profile with the same name exists
ca: Baseu el perfil nou en un perfil predeterminat encara que existeixi un perfil de proveïdor amb el mateix nom

en: Symlink meta files from the base profile instead of copying them
ca: Fes un enllaç simbòlic als metafitxers des del perfil base en lloc de copiar-los

en: Symlink nsswitch files from the base profile instead of copying them
ca: Fes un enllaç simbòlic als fitxers nsswich des del perfil base en lloc de copiar-los

en: Symlink pam files from the base profile instead of copying them
ca: Fes un enllaç simbòlic als fitxers pam des del perfil base en lloc de copiar-los

en: Symlink dconf files from the base profile instead of copying them
ca: Fes un enllaç simbòlic als fitxers dconf des del perfil base en lloc de copiar-los

en: Symlink specific file (can be set multiple times)
ca: Fes un enllaç simbòlic d'un fitxer específic (es pot configurar diverses vegades)

en: New profile name.
ca: Nom de perfil nou.

en: Unable to create new profile [%d]: %s
ca: No s'ha pogut crear el perfil nou [%d]: %s

en: New profile was created at %s
ca: S'ha creat un perfil nou a %s

en: Print backup names without any formatting and additional information
ca: Imprimeix els noms de les còpies de seguretat sense cap format i informació addicional

en: Unable to list available backups!
ca: No s'han pogut llistar les còpies de seguretat disponibles!

en: %-*s (created at %s)
ca: %-*s (creat a %s)

en: Name of the backup to remove.
ca: Nom de la còpia de seguretat a eliminar.

en: Unable to remove backup [%s] [%d]: %s
ca: No es pot eliminar la còpia de seguretat [%s] [%d]: %s

en: Name of the backup to restore from.
ca: Nom de la còpia de seguretat des de la qual restaurar.

en: Unable to restore backup [%s] [%d]: %s
ca: No s'ha pogut restaurar la còpia de seguretat [%s] [%d]: %s

en: Unable to uninstall authselect configuration [%d]: %s
ca: No es pot desinstal·lar la configuració authselect [%d]: %s

en: Select profile
ca: Selecciona el perfil

en: Regenerate configuration for currently selected command
ca: Regenera la configuració per a la comanda seleccionada

en: List available profiles
ca: Llista els perfils disponibles

en: List available profile features
ca: Llista de les característiques del perfil disponibles

en: Show profile information
ca: Mostra la informació del perfil

en: Print profile requirements
ca: Imprimeix els requisits del perfil

en: Get identifier of currently selected profile
ca: Obté l'identificador del perfil seleccionat

en: Check if the current configuration is valid
ca: Comprova si la configuració actual és vàlida

en: Print changes that would be otherwise written
ca: Imprimeix els canvis que d'altra manera s'escriurien

en: Enable feature in currently selected profile
ca: Habilita la característica en el perfil seleccionat

en: Disable feature in currently selected profile
ca: Inhabilita la característica en el perfil seleccionat

en: Check if feature is enabled in currently selected profile
ca: Comprova si la característica està activada en el perfil seleccionat

en: Create new authselect profile
ca: Crea un perfil nou d'authselect

en: Backup commands:
ca: Comandes de còpia de seguretat:

en: List available backups
ca: Llista les còpies de seguretat disponibles

en: Remove backup
ca: Elimina la còpia de seguretat

en: Restore from backup
ca: Restaura des de la còpia de seguretat

en: Other:
ca: Altres:

en: Opt-out from authselect managed configuration
ca: Desactiva la configuració gestionada d'authselect

en: Print authselect version
ca: Imprimeix la versió d'authselect
