Avahi - en to bg translation catalogue (164 entries)

en: OK
bg: Добре

en: Operation failed
bg: Неуспешна операция

en: Bad state
bg: Лошо състояние

en: Invalid host name
bg: Неправилно име на машина

en: Invalid domain name
bg: Неправилно име на домейн

en: No suitable network protocol available
bg: Липсва подходящ мрежови протокол

en: Invalid DNS TTL
bg: Неправилно време за живот за DNS

en: Resource record key is pattern
bg: Ключът за запис на ресурс е шаблон

en: Local name collision
bg: Съвпадение на локални имена

en: Invalid record
bg: Неправилен запис

en: Invalid service name
bg: Неправилно име на услуга

en: Invalid service type
bg: Неправилен вид услуга

en: Invalid port number
bg: Неправилен номер на порт

en: Invalid record key
bg: Неправилен ключ за запис

en: Invalid address
bg: Неправилен адрес

en: Timeout reached
bg: Времето изтече

en: Too many clients
bg: Прекалено много клиенти

en: Too many objects
bg: Прекалено много обекти

en: Too many entries
bg: Прекалено много записи

en: OS Error
bg: Грешка на операционната система

en: Access denied
bg: Достъпът е отказан

en: Invalid operation
bg: Неправилна операция

en: An unexpected D-Bus error occurred
bg: Неочаквана грешка от D-Bus

en: Daemon connection failed
bg: Неуспешна връзка с демона

en: Memory exhausted
bg: Недостатъчно памет

en: The object passed in was not valid
bg: Подаденият обект е неправилен

en: Daemon not running
bg: Демонът не е стартиран

en: Invalid interface index
bg: Неправилен индекс на интерфейс

en: Invalid protocol specification
bg: Неправилно указан протокол

en: Invalid flags
bg: Неправилни флагове

en: Not found
bg: Не е намерено

en: Invalid configuration
bg: Неправилни настройки

en: Version mismatch
bg: Разлика във версиите

en: Invalid service subtype
bg: Неправилен подвид на услугата

en: Invalid packet
bg: Неправилен пакет

en: Invalid DNS return code
bg: Неправилен код върнат от DNS

en: DNS failure: FORMERR
bg: Грешка от DNS: FORMERR

en: DNS failure: SERVFAIL
bg: Грешка от DNS: SERVFAIL

en: DNS failure: NXDOMAIN
bg: Грешка от DNS: NXDOMAIN

en: DNS failure: NOTIMP
bg: Грешка от DNS: NOTIMP

en: DNS failure: REFUSED
bg: Грешка от DNS: REFUSED

en: DNS failure: YXDOMAIN
bg: Грешка от DNS: YXDOMAIN

en: DNS failure: YXRRSET
bg: Грешка от DNS: YXRRSET

en: DNS failure: NXRRSET
bg: Грешка от DNS: NXRRSET

en: DNS failure: NOTAUTH
bg: Грешка от DNS: NOTAUTH

en: DNS failure: NOTZONE
bg: Грешка от DNS: NOTZONE

en: Invalid RDATA
bg: Неправилни данни RDATA

en: Invalid DNS type
bg: Неправилен вид DNS

en: Invalid DNS class
bg: Неправилен клас DNS

en: Not supported
bg: Не се поддържа

en: Not permitted
bg: Не е позволено

en: Invalid argument
bg: Неправилен аргумент

en: Is empty
bg: Е празно

en: The requested operation is invalid because redundant
bg: Заявената операция е излишна и затова неправилна

en: Invalid Error Code
bg: Неправилен код на грешка

en: Avahi Discovery
bg: Откриване с Avahi

en: <i>No service currently selected.</i>
bg: <i>Не е избрана услуга.</i>

en: Avahi Zeroconf Browser
bg: Преглед на улеснените услуги с Avahi

en: Browse for Zeroconf services available on your network
bg: Преглед на улеснените услуги (Zeroconf) в мрежата ви

en: TXT Data:
bg: Данни с вид TXT:

en: empty
bg: няма

en: Service Type:
bg: Вид услуга:

en: Service Name:
bg: Име на услугата:

en: Domain Name:
bg: Домейн:

en: Interface:
bg: Интерфейс:

en: Address:
bg: Адрес:

en: Browse Service Types
bg: Преглед на видовете услуги

en: A NULL terminated list of service types to browse for
bg: Списък завършващ с NULL на видовете услуги, които да се прегледат

en: Domain
bg: Домейн

en: The domain to browse in, or NULL for the default domain
bg: Домейнът, в който да е прегледът. NULL означава стандартния домейн

en: Service Type
bg: Вид услуга

en: The service type of the selected service
bg: Видът на избраната услуга

en: Service Name
bg: Име на услугата

en: The service name of the selected service
bg: Име на избраната услуга

en: Address
bg: Адрес

en: The address of the resolved service
bg: Адресът на откритата услуга

en: Port
bg: Порт

en: The IP port number of the resolved service
bg: Портът по IP на откритата услуга

en: Host Name
bg: Име на машина

en: The host name of the resolved service
bg: Името на машината на откритата услуга

en: TXT Data
bg: Данни с вид TXT

en: The TXT data of the resolved service
bg: Данни с вид TXT за откритата услуга

en: Resolve Service
bg: Откриване на услуга

en: Resolve the selected service automatically before returning
bg: Автоматично откриване на избраната услуга преди връщане от функцията

en: Resolve Service Host Name
bg: Откриване на името на машината с услугата

en: Resolve the host name of the selected service automatically before returning
bg: Автоматично откриване на името на машината с избраната услуга преди връщане от функцията

en: Address family
bg: Фамилия адреси

en: The address family for host name resolution
bg: Фамилията адреси за откриване на име на машина

en: Avahi client failure: %s
bg: Проблем с клиента на Avahi: %s

en: Avahi resolver failure: %s
bg: Проблем с откриването на Avahi: %s

en: Browsing for service type %s in domain %s failed: %s
bg: Неуспешен преглед за услуга от вида %s в домейна %s: %s

en: n/a
bg: няма

en: Avahi domain browser failure: %s
bg: Проблем с прегледа на домейна с Avahi: %s

en: Failed to read Avahi domain: %s
bg: Проблем с прочитането на домейна с Avahi: %s

en: Browse service type list is empty!
bg: Списъкът с услуги за преглед е празен!

en: Failed to connect to Avahi server: %s
bg: Неуспех при свързването със сървър на Avahi: %s

en: Browsing for services on <b>local network</b>:
bg: Преглед на услугите в <b>локалната мрежа</b>:

en: Browsing for services in domain <b>%s</b>:
bg: Преглед на услугите в домейна <b>%s</b>:

en: Failed to create browser for %s: %s
bg: Неуспешно създаване на компонент за преглед на %s: %s

en: Failed to create resolver for %s of type %s in domain %s: %s
bg: Неуспешно създаване на компонент за откриване на %s от вида %s в домейна %s: %s

en: Failed to create domain browser: %s
bg: Неуспешно създаване на компонент за преглед на домейн: %s

en: Change domain
bg: Смяна на домейна

en: Browsing...
bg: Преглед…

en: Initializing...
bg: Инициализиране…

en: Location
bg: Местоположение

en: Name
bg: Име

en: Type
bg: Вид

en: _Domain...
bg: _Домейн…

en: %s [options]
    
        -h --help            Show this help
        -s --ssh             Browse SSH servers
        -v --vnc             Browse VNC servers
        -S --shell           Browse both SSH and VNC
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
bg: %s [опции]
    
        -h --help            Извеждане на тази помощ
        -s --ssh             Преглед на сървърите за SSH
        -v --vnc             Преглед на сървърите за VNC
        -S --shell           Преглед на сървърите за VNC и SSH
        -d --domain=ДОМЕЙН   Домейнът, който да се разгледа

en: Too many arguments
bg: Прекалено много аргументи

en: Choose Shell Server
bg: Избор на сървър за достъп

en: Desktop
bg: С графична среда

en: Terminal
bg: За команден ред

en: Choose VNC server
bg: Избор на сървър за VNC

en: Choose SSH server
bg: Избор на сървър за SSH

en: Connecting to '%s' ...
bg: Свързване към „%s“…

en: execlp() failed: %s
bg: Неуспешно изпълнение на execlp(): %s

en: Canceled.
bg: Отмяна.

en: Avahi SSH Server Browser
bg: Преглед с Avahi на сървърите за SSH

en: Browse for Zeroconf-enabled SSH Servers
bg: Преглед на сървърите за SSH с улеснение

en: Avahi VNC Server Browser
bg: Преглед с Avahi на сървърите за VNC

en: Browse for Zeroconf-enabled VNC Servers
bg: Преглед на сървърите за VNC с улеснение

en: : All for now
bg: : всички за сега

en: : Cache exhausted
bg: : кешът е изчерпан

en: Failed to resolve service '%s' of type '%s' in domain '%s': %s
bg: Услуга „%s“ с вид „%s“ не е открита в домейна „%s“: %s

en: service_browser failed: %s
bg: Проблем със service_browser: %s

en: avahi_service_browser_new() failed: %s
bg: Проблем с avahi_service_browser_new(): %s

en: service_type_browser failed: %s
bg: Проблем с service_type_browser: %s

en: avahi_service_type_browser_new() failed: %s
bg: Проблем с avahi_service_type_browser_new(): %s

en: avahi_domain_browser_new() failed: %s
bg: Проблем с avahi_domain_browser_new(): %s

en: Failed to query version string: %s
bg: Неуспешно запитване за низа за версията: %s

en: Failed to query host name: %s
bg: Неуспешно запитване за името на машината: %s

en: Server version: %s; Host name: %s
bg: Версия на сървъра: %s. Име на машината: %s

note: Translators: This is a column heading with abbreviations for *   Event (+/-), Network Interface, Protocol (IPv4/v6), Domain
en: E Ifce Prot Domain
bg: Сбт Инфс Пртк Домейн

note: Translators: This is a column heading with abbreviations for *   Event (+/-), Network Interface, Protocol (IPv4/v6), Domain
en: E Ifce Prot %-*s %-20s Domain
bg: Сбт Инфс Пртк %-*s %-20s Домейн

note: We have been disconnected, so let reconnect
en: Disconnected, reconnecting ...
bg: Прекъсната връзка, подновяване…

en: Failed to create client object: %s
bg: Неуспех при създаване на клиентски обект: %s

en: Client failure, exiting: %s
bg: Грешка в клиента, изход: %s

en: Waiting for daemon ...
bg: Изчакване на демона…

en:     -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -D --browse-domains  Browse for browsing domains instead of services
        -a --all             Show all services, regardless of the type
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -t --terminate       Terminate after dumping a more or less complete list
        -c --cache           Terminate after dumping all entries from the cache
        -l --ignore-local    Ignore local services
        -r --resolve         Resolve services found
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
        -p --parsable        Output in parsable format
bg:     -h --help            Извеждане на тази помощ
        -V --version         Извеждане на версията
        -D --browse-domains  Преглед на възможните домейни, а не на услугите
        -a --all             Показване на всички услуги
        -d --domain=ДОМЕЙН   Домейнът, който да се разгледа
        -v --verbose         Включване на подробен режим
        -t --terminate       Изход след извеждането на възможно пълен списък
        -c --cache           Изход след извеждането на всички записи в кеша
        -l --ignore-local    Без локалните услуги
        -r --resolve         Откриване на адресите на намерените услуги
        -f --no-fail         Продължаване на работа дори и без демон
        -p --parsable        Изходът да може да се анализира

en:     -k --no-db-lookup    Don't lookup service types
        -b --dump-db         Dump service type database
bg:     -k --no-db-lookup    Без преглед на видовете услуги
        -b --dump-db         Извеждане на различните видове услуги

en: Too few arguments
bg: Прекалено малко аргументи

en: Failed to create simple poll object.
bg: Неуспех при създаването на прост обект за запитване.

en: Established under name '%s'
bg: Установен под име „%s“

en: Failed to register: %s
bg: Неуспешно регистриране: %s

en: Name collision, picking new name '%s'.
bg: Съвпадение на имена. Избира се ново име: „%s“.

en: Failed to create entry group: %s
bg: Неуспешно създаване на група записи: %s

en: Failed to add address: %s
bg: Неуспешно добавяне на адрес: %s

en: Failed to add service: %s
bg: Неуспешно добавяне на услуга: %s

en: Failed to add subtype '%s': %s
bg: Неуспешно добавяне на подтип „%s“: %s

en: Host name conflict
bg: Съвпадение на имена на машини

en: %s [options] %s <name> <type> <port> [<txt ...>]
    %s [options] %s <host-name> <address>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -s --service         Publish service
        -a --address         Publish address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -d --domain=DOMAIN   Domain to publish service in
        -H --host=DOMAIN     Host where service resides
           --subtype=SUBTYPE An additional subtype to register this service with
        -R --no-reverse      Do not publish reverse entry with address
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
bg: %s [опции] %s <име> <вид> <порт> [<txt…>]
    %s [fm[rr] %s <име-на-машина> <адрес>
    
        -h --help            Извеждане на тази помощ
        -V --version         Извеждане на версията
        -s --service         Публикуване на услуга
        -a --address         Публикуване на адрес
        -v --verbose         Включване на подробен режим
        -d --domain=ДОМЕЙН   Домейн за публикуване на услугата
        -H --host=ДОМЕЙН     Машина, на която е услугата
           --subtype=ПОДТИП  Допълнителен подтип за регистриране на услугата
        -R --no-reverse      Без публикуване на обратен запис за адреса
        -f --no-fail         Продължаване на работа дори и без демон

en: Bad number of arguments
bg: Неправилен брой аргументи

en: Failed to parse port number: %s
bg: Неуспешно разпознаване на номер на порт: %s

en: No command specified.
bg: Не е указана команда.

en: Failed to resolve host name '%s': %s
bg: Неуспешно откриване на името „%s“: %s

en: Failed to resolve address '%s': %s
bg: Неуспешно откриване на адрес „%s“: %s

en: %s [options] %s <host name ...>
    %s [options] %s <address ... >
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -n --name            Resolve host name
        -a --address         Resolve address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -6                   Lookup IPv6 address
        -4                   Lookup IPv4 address
bg: %s [опции] %s <име на машина…>
    %s [опции] %s <адрес… >
    
        -h --help            Извеждане на тази помощ
        -V --version         Извеждане на версията
        -n --name            Откриване на име на машина
        -a --address         Откриване на адрес
        -v --verbose         Включване на подробен режим
        -6                   Откриване на адрес по IPv6
        -4                   Откриване на адрес по IPv4

en: Failed to create host name resolver: %s
bg: Неуспешно създаване на компонент за откриване на имена: %s

en: Failed to parse address '%s'
bg: Адресът „%s“ не може да се анализира.

en: Failed to create address resolver: %s
bg: Неуспешно създаване на компонент за откриване на имена: %s

en: %s [options] <new host name>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -v --verbose         Enable verbose mode
bg: %s [опции] <ново име на машината>
    
        -h --help            Извеждане на тази помощ
        -V --version         Извеждане на версията
        -v --verbose         Включване на подробен режим

en: Invalid number of arguments, expecting exactly one.
bg: Неправилен брой аргументи. Очаква се точно един.

en: Host name successfully changed to %s
bg: Името на машината е променено на %s
