Avahi - en to ca translation catalogue (162 entries)

en: OK
ca: D'acord

en: Operation failed
ca: Ha fallat l'operació

en: Bad state
ca: L'estat és dolent

en: Invalid host name
ca: El nom d'amfitrió no és vàlid

en: Invalid domain name
ca: El nom del domini no és vàlid

en: No suitable network protocol available
ca: No hi ha disponible cap protocol de xarxa que s'adeqüi

en: Invalid DNS TTL
ca: El TTL del DNS no és vàlid

en: Resource record key is pattern
ca: La clau del registre del recurs és un patró

en: Local name collision
ca: Col·lisió de nom local

en: Invalid record
ca: El registre no és vàlid

en: Invalid service name
ca: El nom del servei no és vàlid

en: Invalid service type
ca: El tipus del servei no vàlid

en: Invalid port number
ca: El número del port no és vàlid

en: Invalid record key
ca: La clau del registre no és vàlida

en: Invalid address
ca: L'adreça no és vàlida

en: Timeout reached
ca: S'ha superat el temps d'expiració

en: Too many clients
ca: Hi ha massa clients

en: Too many objects
ca: Hi ha massa objectes

en: Too many entries
ca: Hi ha massa entrades

en: OS Error
ca: Error del SO

en: Access denied
ca: S'ha denegat l'accés

en: Invalid operation
ca: L'operació no és vàlida

en: An unexpected D-Bus error occurred
ca: S'ha produït un error inesperat al D-Bus

en: Daemon connection failed
ca: Ha fallat la connexió amb el dimoni

en: Memory exhausted
ca: S'ha exhaurit la memòria

en: The object passed in was not valid
ca: L'objecte que es va passar no era vàlid

en: Daemon not running
ca: El dimoni no s'està executant

en: Invalid interface index
ca: L'índex de la interfície no és vàlid

en: Invalid protocol specification
ca: L'especificació de protocol no és vàlida

en: Invalid flags
ca: L'indicador no és vàlid

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Invalid configuration
ca: La configuració no és vàlida

en: Version mismatch
ca: La versió no coincideix

en: Invalid service subtype
ca: El subtipus del servei no és vàlid

en: Invalid packet
ca: El paquet no és vàlid

en: Invalid DNS return code
ca: El codi retornat pel DNS no és vàlid

en: DNS failure: FORMERR
ca: Fracàs del DNS: FORMERR

en: DNS failure: SERVFAIL
ca: Fracàs del DNS: SERVFAIL

en: DNS failure: NXDOMAIN
ca: Fracàs del DNS: NXDOMAIN

en: DNS failure: NOTIMP
ca: Fracàs del DNS: NOTIMP

en: DNS failure: REFUSED
ca: Fracàs del DNS: REFUSED

en: DNS failure: YXDOMAIN
ca: Fracàs del DNS: YXDOMAIN

en: DNS failure: YXRRSET
ca: Fracàs del DNS: YXRRSET

en: DNS failure: NXRRSET
ca: Fracàs del DNS: NXRRSET

en: DNS failure: NOTAUTH
ca: Fracàs del DNS: NOAUTH

en: DNS failure: NOTZONE
ca: Fracàs del DNS: NOTZONE

en: Invalid RDATA
ca: El RDATA no és vàlid

en: Invalid DNS type
ca: El tipus de DNS no és vàlid

en: Invalid DNS class
ca: La classe de DNS no és vàlida

en: Not supported
ca: No està admès

en: Not permitted
ca: No està permès

en: Invalid argument
ca: L'argument no és vàlid

en: Is empty
ca: Està buit

en: The requested operation is invalid because redundant
ca: L'operació sol·licitada no és vàlida perquè és redundant

en: Invalid Error Code
ca: El codi d'error no és vàlid

en: Avahi Discovery
ca: Descobriment de l'Avahi

en: <i>No service currently selected.</i>
ca: <i>No hi ha cap servei seleccionat.</i>

en: Avahi Zeroconf Browser
ca: Eina d'exploració de Zeroconf de l'Avahi

en: Browse for Zeroconf services available on your network
ca: Exploreu si hi ha disponibles serveis Zeroconf a la vostra xarxa

en: TXT Data:
ca: Dades TXT:

en: empty
ca: buit

en: Service Type:
ca: Tipus de servei:

en: Service Name:
ca: Nom del servei:

en: Domain Name:
ca: Nom de domini:

en: Interface:
ca: Interfície:

en: Address:
ca: Adreça:

en: Browse Service Types
ca: Explora els tipus de serveis

en: A NULL terminated list of service types to browse for
ca: Una llista dels tipus de servei acabada en NULL per a explorar

en: Domain
ca: Domini

en: The domain to browse in, or NULL for the default domain
ca: El domini a explorar, o NULL per al domini predeterminat

en: Service Type
ca: Tipus de servei

en: The service type of the selected service
ca: El tipus de servei del servei seleccionat

en: Service Name
ca: Nom del servei

en: The service name of the selected service
ca: El nom del servei del servei seleccionat

en: Address
ca: Adreça

en: The address of the resolved service
ca: L'adreça del servei resolt

en: The IP port number of the resolved service
ca: El número de port IP del servei resolt

en: Host Name
ca: Nom d'amfitrió

en: The host name of the resolved service
ca: El nom d'amfitrió del servei resolt

en: TXT Data
ca: Dades TXT

en: The TXT data of the resolved service
ca: Les dades TXT del servei resolt

en: Resolve Service
ca: Resol el servei

en: Resolve the selected service automatically before returning
ca: Resol el servei seleccionat automàticament abans de retornar-ho

en: Resolve Service Host Name
ca: Resol el nom d'amfitrió del servei

en: Resolve the host name of the selected service automatically before returning
ca: Resol el nom d'amfitrió del servei seleccionat automàticament abans de retornar-ho

en: Address family
ca: Família de l'adreça

en: The address family for host name resolution
ca: La família de l'adreça per la resolució del nom d'amfitrió

en: Avahi client failure: %s
ca: Fracàs del client de l'Avahi: %s

en: Avahi resolver failure: %s
ca: Fracàs de l'eina de resolució de l'Avahi: %s

en: Browsing for service type %s in domain %s failed: %s
ca: Ha fallat la cerca del tipus de servei %s al domini %s: %s

en: n/a
ca: No disponible

en: Avahi domain browser failure: %s
ca: Fracàs de l'eina d'exploració del domini de l'Avahi: %s

en: Failed to read Avahi domain: %s
ca: Ha fallat la lectura del domini de l'Avahi: %s

en: Browse service type list is empty!
ca: La llista d'exploració de tipus de serveis és buida!

en: Failed to connect to Avahi server: %s
ca: Ha fallat la connexió al servidor de l'Avahi: %s

en: Browsing for services on <b>local network</b>:
ca: Exploració pels serveis a la <b>xarxa local</b>:

en: Browsing for services in domain <b>%s</b>:
ca: Exploració pels serveis al domini <b>%s</b>:

en: Failed to create browser for %s: %s
ca: Ha fallat la creació de l'eina d'exploració per %s: %s

en: Failed to create resolver for %s of type %s in domain %s: %s
ca: Ha fallat la creació de l'eina de resolució per %s del tipus %s al domini %s: %s

en: Failed to create domain browser: %s
ca: Ha fallat la creació de l'eina d'exploració del domini: %s

en: Change domain
ca: Canvieu el domini

en: Browsing...
ca: Exploració...

en: Initializing...
ca: Inicialització...

en: Location
ca: Ubicació

en: Name
ca: Nom

en: Type
ca: Tipus

en: _Domain...
ca: _Domini...

en: %s [options]
    
        -h --help            Show this help
        -s --ssh             Browse SSH servers
        -v --vnc             Browse VNC servers
        -S --shell           Browse both SSH and VNC
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
ca: %s [opcions]
    
        -h --help            Mostra aquesta ajuda
        -s --ssh             Explora els servidors SSH
        -v --vnc             Explora els servidors VNC
        -S --shell           Explora SSH i VNC
        -d --domain=DOMAIN   El domini on cercar

en: Too many arguments
ca: Massa arguments

en: Choose Shell Server
ca: Trieu el servidor de Shell

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Choose VNC server
ca: Trieu el servidor de VNC

en: Choose SSH server
ca: Trieu el servidor de SSH

en: Connecting to '%s' ...
ca: S'està connectant a «%s»...

en: execlp() failed: %s
ca: Ha fallat l'execlp(): %s

en: Canceled.
ca: Cancel·lat.

en: Avahi SSH Server Browser
ca: Eina d'exploració de servidors de SSH de l'Avahi

en: Browse for Zeroconf-enabled SSH Servers
ca: Exploreu si hi ha servidors de SSH amb Zeroconf habilitat

en: Avahi VNC Server Browser
ca: Eina d'exploració de servidors de VNC de l'Avahi

en: Browse for Zeroconf-enabled VNC Servers
ca: Exploreu si hi ha servidors de VNC amb Zeroconf habilitat

en: : All for now
ca: : Això és tot per ara

en: : Cache exhausted
ca: : Memòria cau exhaurida

en: Failed to resolve service '%s' of type '%s' in domain '%s': %s
ca: Ha fallat la resolució del servei «%s» del tipus «%s» al domini «%s»: %s

en: service_browser failed: %s
ca: service_browser ha fallat: %s

en: avahi_service_browser_new() failed: %s
ca: avahi_service_browser_new() ha fallat: %s

en: service_type_browser failed: %s
ca: service_type_browser ha fallat: %s

en: avahi_service_type_browser_new() failed: %s
ca: avahi_service_type_browser_new() ha fallat: %s

en: avahi_domain_browser_new() failed: %s
ca: avahi_domain_browser_new() ha fallat: %s

en: Failed to query version string: %s
ca: Ha fallat la consulta de la cadena de la versió: %s

en: Failed to query host name: %s
ca: Ha fallat la consulta del nom d'amfitrió: %s

en: Server version: %s; Host name: %s
ca: Versió del servidor: %s; Nom d'amfitrió: %s

note: Translators: This is a column heading with abbreviations for *   Event (+/-), Network Interface, Protocol (IPv4/v6), Domain
en: E Ifce Prot Domain
ca: E Inter Prot Domini

note: Translators: This is a column heading with abbreviations for *   Event (+/-), Network Interface, Protocol (IPv4/v6), Domain
en: E Ifce Prot %-*s %-20s Domain
ca: E Inter Prot %-*s %-20s Domini

note: We have been disconnected, so let reconnect
en: Disconnected, reconnecting ...
ca: Es va desconnectar, s'està tornant a connectar...

en: Failed to create client object: %s
ca: Ha fallat la creació de l'objecte client: %s

en: Client failure, exiting: %s
ca: Fracàs del client i se surt: %s

en: Waiting for daemon ...
ca: A l'espera del dimoni...

en:     -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -D --browse-domains  Browse for browsing domains instead of services
        -a --all             Show all services, regardless of the type
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -t --terminate       Terminate after dumping a more or less complete list
        -c --cache           Terminate after dumping all entries from the cache
        -l --ignore-local    Ignore local services
        -r --resolve         Resolve services found
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
        -p --parsable        Output in parsable format
ca:     -h --help            Mostra aquesta ajuda
        -V --version         Mostra la versió
        -D --browse-domains  Mostra els dominis en lloc dels serveis
        -a --all             Mostra tots els serveis, independentment del tipus
        -d --domain=DOMINI   El domini a cercar
        -v --verbose         Habilita el mode verbós
        -t --terminate       Finalitza després d'emmagatzemar una llista més o menys completa
        -c --cache           Acaba després de bolcar totes les entrades de la memòria cau
        -l --ignore-local    Ignora els serveis locals
        -r --resolve         Resol els serveis trobats
        -f --no-fail         No fallis si el dimoni no està disponible
        -p --parsable        Imprimeix en un format analitzable

en:     -k --no-db-lookup    Don't lookup service types
        -b --dump-db         Dump service type database
ca:     -k --no-db-lookup    No cerquis tipus de serveis
        -b --dump-db         Bolca la base de dades del tipus de servei

en: Too few arguments
ca: Molt pocs arguments

en: Failed to create simple poll object.
ca: Ha fallat la creació de l'objecte d'enquestes simple.

en: Established under name '%s'
ca: S'estableix sota el nom «%s»

en: Failed to register: %s
ca: Ha fallat el registre: %s

en: Name collision, picking new name '%s'.
ca: Conflicte de noms, s'agafa un nou nom «%s».

en: Failed to create entry group: %s
ca: Ha fallat la creació del grup buit: %s

en: Failed to add address: %s
ca: Ha fallat l'afegiment de l'adreça: %s

en: Failed to add service: %s
ca: Ha fallat l'afegiment del servei: %s

en: Failed to add subtype '%s': %s
ca: Ha fallat l'afegiment del subtipus «%s»: %s

en: Host name conflict
ca: Conflicte amb el nom d'amfitrió

en: %s [options] %s <name> <type> <port> [<txt ...>]
    %s [options] %s <host-name> <address>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -s --service         Publish service
        -a --address         Publish address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -d --domain=DOMAIN   Domain to publish service in
        -H --host=DOMAIN     Host where service resides
           --subtype=SUBTYPE An additional subtype to register this service with
        -R --no-reverse      Do not publish reverse entry with address
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
ca: %s [opcions] %s <nom> <tipus> <port> [<txt ...>]
    %s [opcions] %s <nom-amfitrió> <adreça>
    
        -h --help            Mostra aquesta ajuda
        -V --version         Mostra la versió
        -s --service         Publica el servei
        -a --address         Publica l'adreça
        -v --verbose         Habilita el mode verbós
        -d --domain=DOMINI   El domini per publicar-hi el servei
        -H --host=DOMINI     L'amfitrió on resideix el servei
           --subtype=SUBTIPUS Un subtipus addicional amb què registrar el servei
        -f --no-fail         No fracassis si el dimoni no està disponible

en: Bad number of arguments
ca: Nombre erroni d'arguments

en: Failed to parse port number: %s
ca: Ha fallat l'anàlisi del número de port: %s

en: No command specified.
ca: No s'ha especificat cap ordre.

en: Failed to resolve host name '%s': %s
ca: Ha fallat la resolució del nom d'amfitrió «%s»: %s

en: Failed to resolve address '%s': %s
ca: Ha fallat la resolució de l'adreça «%s»: %s

en: %s [options] %s <host name ...>
    %s [options] %s <address ... >
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -n --name            Resolve host name
        -a --address         Resolve address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -6                   Lookup IPv6 address
        -4                   Lookup IPv4 address
ca: %s [opcions] %s <nom d'amfitrió ...>
    %s [options] %s <adreça ... >
    
        -h --help            Mostra aquesta ajuda
        -V --version         Mostra la versió
        -n --name            Resol el nom d'amfitrió
        -a --address         Resol l'adreça
        -v --verbose         Habilita el mode verbós
        -6                   Cerca a les adreces IPv6
        -4                   Cerca a les adreces IPv4

en: Failed to create host name resolver: %s
ca: Ha fallat la creació de l'eina de resolució del nom d'amfitrió: %s

en: Failed to parse address '%s'
ca: Ha fallat l'anàlisi de l'adreça «%s»

en: Failed to create address resolver: %s
ca: Ha fallat la creació de l'eina de resolució de l'adreça: %s

en: %s [options] <new host name>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -v --verbose         Enable verbose mode
ca: %s [opcions] <nou nom de host>
    
        -h --help            Mostra aquesta ajuda
        -V --version         Mostra la versió
        -v --verbose         Habilita el mode verbós

en: Invalid number of arguments, expecting exactly one.
ca: Nombre d'arguments incorrecte, s'esperava un exactament.

en: Host name successfully changed to %s
ca: S'ha canviat correctament el nom d'amfitrió a %s
