Avahi - en to el translation catalogue (164 entries)

en: OK
el: Εντάξει

en: Operation failed
el: Η λειτουργία απέτυχε

en: Bad state
el: Κακή κατάσταση

en: Invalid host name
el: Λανθασμένο όνομα εξυπηρετητή

en: Invalid domain name
el: Λανθασμένο όνομα τομέα

en: No suitable network protocol available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο πρωτόκολλο δικτύου

en: Invalid DNS TTL
el: Άκυρο DNS TTL

en: Resource record key is pattern
el: Το κλειδί εγγραφής πόρου είναι μοτίβο

en: Local name collision
el: Σύγκρουση τοπικού ονόματος

en: Invalid record
el: Μη έγκυρη καταγραφή

en: Invalid service name
el: Μη έγκυρο όνομα υπηρεσίας

en: Invalid service type
el: Μη έγκυρος τύπος υπηρεσίας

en: Invalid port number
el: Μη έγκυρος αριθμός θύρας

en: Invalid record key
el: Μη έγκυρη καταγραφή κλειδιού

en: Invalid address
el: Μη έγκυρη διεύθυνση

en: Timeout reached
el: Λήξη χρονικού ορίου

en: Too many clients
el: Μεγάλος αριθμός πελατών

en: Too many objects
el: Μεγάλος αριθμός αντικειμένων

en: Too many entries
el: Μεγάλος αριθμός καταχωρήσεων

en: OS Error
el: Σφάλμα OS

en: Access denied
el: Αποτυχία πρόσβασης

en: Invalid operation
el: Μη έγκυρη λειτουργία

en: An unexpected D-Bus error occurred
el: Συνέβη ένα απροσδόκητο σφάλμα D-Bus

en: Daemon connection failed
el: Η σύνδεση με το δαίμονα απέτυχε

en: Memory exhausted
el: Η μνήμη εξαντλήθηκε

en: The object passed in was not valid
el: Το αντικείμενο που πέρασε δεν ήταν έγκυρο

en: Daemon not running
el: Ο δαίμονας δεν εκτελείται

en: Invalid interface index
el: Άκυρος δείκτης διεπαφής

en: Invalid protocol specification
el: Άκυρη προδιαγραφή πρωτοκόλλου

en: Invalid flags
el: Άκυρες σημαίες

en: Not found
el: Δε βρέθηκε

en: Invalid configuration
el: Άκυρη ρύθμιση

en: Version mismatch
el: Ασυμφωνία έκδοσης

en: Invalid service subtype
el: Άκυρος υποτύπος υπηρεσίας

en: Invalid packet
el: Άκυρο πακέτο

en: Invalid DNS return code
el: Άκυρος κώδικα επιστροφής DNS

en: DNS failure: FORMERR
el: Αποτυχία DNS: FORMERR

en: DNS failure: SERVFAIL
el: Αποτυχία DNS: SERVFAIL

en: DNS failure: NXDOMAIN
el: Αποτυχία DNS: NXDOMAIN

en: DNS failure: NOTIMP
el: Αποτυχία DNS: NOTIMP

en: DNS failure: REFUSED
el: Αποτυχία DNS: REFUSED

en: DNS failure: YXDOMAIN
el: Αποτυχία DNS: YXDOMAIN

en: DNS failure: YXRRSET
el: Αποτυχία DNS: YXRRSET

en: DNS failure: NXRRSET
el: Αποτυχία DNS: NXRRSET

en: DNS failure: NOTAUTH
el: Αποτυχία DNS: NOTAUTH

en: DNS failure: NOTZONE
el: Αποτυχία DNS: NOTZONE

en: Invalid RDATA
el: Άκυρο RDATA

en: Invalid DNS type
el: Άκυρος τύπος DNS

en: Invalid DNS class
el: Άκυρη κλάση DNS

en: Not supported
el: Δεν υποστηρίζεται

en: Not permitted
el: Δεν επιτρέπεται

en: Invalid argument
el: Άκυρο όρισμα

en: Is empty
el: Είναι κενό

en: The requested operation is invalid because redundant
el: Η ζητούμενη λειτουργία είναι άκυρη επειδή πλεονάζει

en: Invalid Error Code
el: Άκυρος κώδικας σφάλματος

en: Avahi Discovery
el: Εντοπισμός Avahi

en: <i>No service currently selected.</i>
el: <i>Δεν επιλέχθηκε υπηρεσία.</i>

en: Avahi Zeroconf Browser
el: Περιηγητής Avahi Zeroconf

en: Browse for Zeroconf services available on your network
el: Εξερεύνηση υπηρεσιών Zeroconf που είναι διαθέσιμες στο δίκτυό σας

en: TXT Data:
el: Δεδομένα ΤΧΤ:

en: empty
el: κενό

en: Service Type:
el: Τύπος υπηρεσίας:

en: Service Name:
el: Όνομα υπηρεσίας:

en: Domain Name:
el: Όνομα τομέα:

en: Interface:
el: Διεπαφή:

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Browse Service Types
el: Εξερεύνηση τύπων υπηρεσιών

en: A NULL terminated list of service types to browse for
el: Ένα NULL τερμάτισε τη λίστα τύπων υπηρεσιών για εξερεύνηση

en: Domain
el: Τομέας

en: The domain to browse in, or NULL for the default domain
el: Ο τομέας για περιήγηση, ή NULL για τον προεπιλεγμένο τομέα

en: Service Type
el: Τύπος υπηρεσίας

en: The service type of the selected service
el: Ο τύπος υπηρεσίας για την επιλεγμένη συσκευή

en: Service Name
el: Όνομα Υπηρεσίας

en: The service name of the selected service
el: Το όνομα υπηρεσίας για την επιλεγμένη συσκευή

en: Address
el: Διεύθυνση

en: The address of the resolved service
el: Η διεύθυνση της επιλυμένης υπηρεσίας

en: Port
el: Θύρα

en: The IP port number of the resolved service
el: Ο αριθμός θύρας IP της επιλυμένης υπηρεσίας

en: Host Name
el: Όνομα υπολογιστή

en: The host name of the resolved service
el: Το όνομα οικοδεσπότη της επιλυμένης υπηρεσίας

en: TXT Data
el: Δεδομένα TXT

en: The TXT data of the resolved service
el: Τα δεδομένα TXT της επιλυμένης υπηρεσίας

en: Resolve Service
el: Επίλυση υπηρεσίας

en: Resolve the selected service automatically before returning
el: Επίλυση της επιλεγμένης υπηρεσίας αυτόματα πριν την επιστροφή

en: Resolve Service Host Name
el: Επίλυση του ονόματος οικοδεσπότη της υπηρεσίας

en: Resolve the host name of the selected service automatically before returning
el: Επίλυση του ονόματος οικοδεσπότη της επιλεγμένης υπηρεσίας αυτόματα πριν την επιστροφή

en: Address family
el: Οικογένεια διευθύνσεων

en: The address family for host name resolution
el: Η οικογένεια διευθύνσεων για την ανάλυση ονόματος οικοδεσπότη

en: Avahi client failure: %s
el: Αποτυχία πελάτη Avahi: %s

en: Avahi resolver failure: %s
el: Αποτυχία επιλύτη Avahi: %s

en: Browsing for service type %s in domain %s failed: %s
el: Αποτυχία περιήγησης για τύπο υπηρεσίας %s στον τομέα %s: %s

en: n/a
el: μη διαθέσιμο

en: Avahi domain browser failure: %s
el: Αποτυχία περιηγητή τομέα Avahi: %s

en: Failed to read Avahi domain: %s
el: Αποτυχία ανάγνωσης τομέα Avahi: %s

en: Browse service type list is empty!
el: Ο κατάλογος τύπων υπηρεσιών περιήγησης είναι κενός!

en: Failed to connect to Avahi server: %s
el: Αδυναμία σύνδεσης με τον εξυπηρετητή Avahi: %s

en: Browsing for services on <b>local network</b>:
el: Εξερεύνηση υπηρεσιών στο <b>τοπικό δίκτυο</b>:

en: Browsing for services in domain <b>%s</b>:
el: Περιήγηση για υπηρεσίες στον τομέα <b>%s</b>:

en: Failed to create browser for %s: %s
el: Αδυναμία δημιουργίας περιηγητή για %s: %s

en: Failed to create resolver for %s of type %s in domain %s: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας επιλύτη για το %s του τύπου %s στον τομέα %s: %s

en: Failed to create domain browser: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας περιηγητή τομέα: %s

en: Change domain
el: Αλλαγή τομέα

en: Browsing...
el: Εξερεύνηση...

en: Initializing...
el: Αρχικοποίηση...

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Name
el: Όνομα

en: Type
el: Τύπος

en: _Domain...
el: _Τομέας...

en: %s [options]
    
        -h --help            Show this help
        -s --ssh             Browse SSH servers
        -v --vnc             Browse VNC servers
        -S --shell           Browse both SSH and VNC
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
el: %s [options]
    
        -h --help            Εμφάνιση της βοήθειας
        -s --ssh             Περιήγηση εξυπηρετητών SSH
        -v --vnc             Περιήγηση εξυπηρετητών VNC
        -S --shell           Περιήγηση και SSH και VNC
        -d --domain=ΤΟΜΕΑΣ   Ο τομέας για περιήγηση

en: Too many arguments
el: Πολλά ορίσματα

en: Choose Shell Server
el: Επιλογή εξυπηρετητή κελύφους

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Terminal
el: Τερματικό

en: Choose VNC server
el: Επιλογή εξυπηρετητή VNC

en: Choose SSH server
el: Επιλογή εξυπηρετητή SSH

en: Connecting to '%s' ...
el: Σύνδεση με '%s' ...

en: execlp() failed: %s
el: execlp() απέτυχε: %s

en: Canceled.
el: Ακυρώθηκε.

en: Avahi SSH Server Browser
el: Avahi περιηγητής εξυπηρετητών SSH

en: Browse for Zeroconf-enabled SSH Servers
el: Εξερεύνηση για εξυπηρετητές SSH με ενεργοποιημένο Zeroconf

en: Avahi VNC Server Browser
el: Avahi περιηγητής εξυπηρετητών VNC

en: Browse for Zeroconf-enabled VNC Servers
el: Εξερεύνηση για εξυπηρετητές VNC με ενεργοποιημένο Zeroconf

en: : All for now
el: : Όλα για τώρα

en: : Cache exhausted
el: : Η κρυφή μνήμη εξαντλήθηκε

en: Failed to resolve service '%s' of type '%s' in domain '%s': %s
el: Αποτυχία επίλυσης υπηρεσίας '%s' του τύπου '%s' στον τομέα '%s': %s

en: service_browser failed: %s
el: Αποτυχία service_browser: %s

en: avahi_service_browser_new() failed: %s
el: Αποτυχία avahi_service_browser_new(): %s

en: service_type_browser failed: %s
el: Αποτυχία service_type_browser: %s

en: avahi_service_type_browser_new() failed: %s
el: Αποτυχία avahi_service_type_browser_new(): %s

en: avahi_domain_browser_new() failed: %s
el: Αποτυχία avahi_domain_browser_new(): %s

en: Failed to query version string: %s
el: Αποτυχία ερωτήματος συμβολοσειράς έκδοσης: %s

en: Failed to query host name: %s
el: Αποτυχία ερωτήματος ονόματος οικοδεσπότη: %s

en: Server version: %s; Host name: %s
el: Έκδοση εξυπηρετητή: %s; Όνομα οικοδεσπότη: %s

note: Translators: This is a column heading with abbreviations for *   Event (+/-), Network Interface, Protocol (IPv4/v6), Domain
en: E Ifce Prot Domain
el: Τομέας E Ifce Prot

note: Translators: This is a column heading with abbreviations for *   Event (+/-), Network Interface, Protocol (IPv4/v6), Domain
en: E Ifce Prot %-*s %-20s Domain
el: Τομέας E Ifce Prot %-*s %-20s

note: We have been disconnected, so let reconnect
en: Disconnected, reconnecting ...
el: Αποσύνδεση, γίνεται επανασύνδεση ...

en: Failed to create client object: %s
el: Αδυναμία δημιουργίας αντικειμένου πελάτη: %s

en: Client failure, exiting: %s
el: Αποτυχία πελάτη, έξοδος: %s

en: Waiting for daemon ...
el: Αναμονή δαίμονα ...

en:     -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -D --browse-domains  Browse for browsing domains instead of services
        -a --all             Show all services, regardless of the type
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -t --terminate       Terminate after dumping a more or less complete list
        -c --cache           Terminate after dumping all entries from the cache
        -l --ignore-local    Ignore local services
        -r --resolve         Resolve services found
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
        -p --parsable        Output in parsable format
el:     -h --help            Εμφάνιση αυτής της βοήθειας
        -V --version         Εμφάνιση έκδοσης
        -D --browse-domains  Περιήγηση για τομείς περιήγησης αντί για υπηρεσίες
        -a --all             Εμφάνιση όλων των υπηρεσιών, ανεξάρτητα από τον τύπο
        -d --domain=ΤΟΜΕΑΣ   Ο τομέας για περιήγηση
        -v --verbose         Ενεργοποίηση αναλυτικής κατάστασης
        -t --terminate       Τερματισμός μετά την αποτύπωση ενός περισσότερο ή λιγότερο πλήρους καταλόγου
        -c --cache           Τερματισμός μετά την αποτύπωση όλων των καταχωρίσεων από την κρυφή μνήμη
        -l --ignore-local    Παράβλεψη τοπικών υπηρεσιών
        -r --resolve         Επίλυση των υπηρεσιών που βρέθηκαν
        -f --no-fail         Να μην αποτυγχάνει αν ο δαίμονας δεν είναι διαθέσιμος
        -p --parsable        Έξοδος σε αναλύσιμη μορφή

en:     -k --no-db-lookup    Don't lookup service types
        -b --dump-db         Dump service type database
el:     -k --no-db-lookup    Να μην αναζητούνται τύποι υπηρεσιών
        -b --dump-db         Αποτύπωση βάσης δεδομένων τύπου υπηρεσιών

en: Too few arguments
el: Λίγα ορίσματα

en: Failed to create simple poll object.
el: Αποτυχία δημιουργίας απλού αντικειμένου σταθμοσκόπησης.

en: Established under name '%s'
el: Δημιουργήθηκε με όνομα '%s'

en: Failed to register: %s
el: Αποτυχία εγγραφής: %s

en: Name collision, picking new name '%s'.
el: Σύγκρουση ονομάτων, επιλογή νέου ονόματος '%s'.

en: Failed to create entry group: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας ομάδας καταχώρισης: %s

en: Failed to add address: %s
el: Αδυναμία προσθήκης διεύθυνσης: %s

en: Failed to add service: %s
el: Αδυναμία προσθήκης υπηρεσίας: %s

en: Failed to add subtype '%s': %s
el: Αποτυχία προσθήκης υποτύπου '%s': %s

en: Host name conflict
el: Σύγκρουση ονομάτων υπολογιστών

en: %s [options] %s <name> <type> <port> [<txt ...>]
    %s [options] %s <host-name> <address>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -s --service         Publish service
        -a --address         Publish address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -d --domain=DOMAIN   Domain to publish service in
        -H --host=DOMAIN     Host where service resides
           --subtype=SUBTYPE An additional subtype to register this service with
        -R --no-reverse      Do not publish reverse entry with address
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
el: %s [options] %s <name> <type> <port> [<txt ...>]
    %s [options] %s <host-name> <address>
    
        -h --help            Εμφάνιση αυτής της βοήθειας
        -V --version         Εμφάνιση έκδοσης
        -s --service         Δημοσίευση υπηρεσίας
        -a --address         Δημοσίευση διεύθυνσης
        -v --verbose         Ενεργοποίηση αναλυτικής κατάστασης
        -d --domain=ΤΟΜΕΑΣ   Ο τομέας για δημοσίευση υπηρεσίας
        -H --host=ΤΟΜΕΑΣ     Ο οικοδεσπότης όπου βρίσκεται η υπηρεσία
           --subtype=ΥΠΟΤΥΠΟΣ Ένας πρόσθετος υποτύπος για καταχώριση αυτής της υπηρεσίας
        -R --no-reverse      Να μην δημοσιευτεί αντίστροφη καταχώριση με διεύθυνση
        -f --no-fail         Να μην αποτυγχάνει αν ο δαίμονας  δεν είναι διαθέσιμος

en: Bad number of arguments
el: Κακός αριθμός ορισμάτων

en: Failed to parse port number: %s
el: Αποτυχία ανάλυσης αριθμού θύρας: %s

en: No command specified.
el: Δεν ορίστηκε εντολή.

en: Failed to resolve host name '%s': %s
el: Αποτυχία επίλυσης ονόματος οικοδεσπότη '%s': %s

en: Failed to resolve address '%s': %s
el: Αποτυχία επίλυσης διεύθυνσης '%s': %s

en: %s [options] %s <host name ...>
    %s [options] %s <address ... >
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -n --name            Resolve host name
        -a --address         Resolve address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -6                   Lookup IPv6 address
        -4                   Lookup IPv4 address
el: %s [options] %s <host name ...>
    %s [options] %s <address ... >
    
        -h --help            Εμφάνιση αυτής τηςβοήθειας
        -V --version         Εμφάνιση έκδοσης
        -n --name            Μετάφραση ονόματος υπολογιστή
        -a --address         Μετάφραση διεύθυνσης
        -v --verbose         Ενεργοποίηση αναλυτικής κατάστασης
        -6                   Αναζήτηση διεύθυνσης IPv6
        -4                   Αναζήτηση διεύθυνσης IPv4

en: Failed to create host name resolver: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας επιλύτη ονόματος οικοδεσπότη: %s

en: Failed to parse address '%s'
el: Αποτυχία ανάλυσης διεύθυνσης '%s'

en: Failed to create address resolver: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας επιλύτη διεύθυνσης: %s

en: %s [options] <new host name>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -v --verbose         Enable verbose mode
el: %s [options] <new host name>
    
        -h --help            Εμφάνιση βοήθειας
        -V --version         Εμφάνιση έκδοσης
        -v --verbose         Ενεργοποίηση αναλυτικής κατάστασης

en: Invalid number of arguments, expecting exactly one.
el: Άκυρος αριθμός ορισμάτων, αναμένεται μόνο ένα.

en: Host name successfully changed to %s
el: Επιτυχής αλλαγή του ονόματος υπολογιστή σε %s
