Avahi - en to eo translation catalogue (66 entries)

en: OK
eo: Bone

en: Operation failed
eo: Operacio fiaskis

en: Bad state
eo: Malbona stato

en: Invalid host name
eo: Nevalida retnodnomo

en: Invalid domain name
eo: Nevalida domajnnomo

en: Invalid DNS TTL
eo: Nevalida DNS TTL

en: Invalid service name
eo: Nevalida servonomo

en: Invalid service type
eo: Nevalida servotipo

en: Invalid port number
eo: Nevalida pordnumero

en: Invalid address
eo: Nevalida adreso

en: Too many clients
eo: Tro da klientoj

en: Too many objects
eo: Tro da objektoj

en: OS Error
eo: Operaciuma eraro

en: Access denied
eo: Aliro malpermesita

en: Invalid operation
eo: Nevalida operacio

en: Memory exhausted
eo: Memoro elĉerpita

en: Daemon not running
eo: Demono ne rulanta

en: Invalid flags
eo: Nevalidaj indikoj

en: Not found
eo: Ne trovite

en: Invalid configuration
eo: Nevalida agordo

en: Version mismatch
eo: Versia malkongruo

en: Invalid RDATA
eo: Nevalida RDATA

en: Invalid DNS type
eo: Nevalida DNS-tipo

en: Invalid DNS class
eo: Nevalida DNS-klaso

en: Not supported
eo: Ne subtenate

en: Not permitted
eo: Ne permesite

en: Invalid argument
eo: Nevalida argumento

en: Is empty
eo: Estas malplena

en: Invalid Error Code
eo: Nevalida erarkodo

en: <i>No service currently selected.</i>
eo: <i>Neniu servo aktuale elektita.</i>

en: TXT Data:
eo: TXT-datumoj:

en: empty
eo: malplene

en: Service Type:
eo: Servotipo:

en: Service Name:
eo: Servonomo:

en: Domain Name:
eo: Domajnnomo:

en: Interface:
eo: Interfaco:

en: Address:
eo: Adreso:

en: Browse Service Types
eo: Foliumi servotipojn

en: Domain
eo: Domajno

en: Service Type
eo: Servotipo

en: The service type of the selected service
eo: La servotipo de la elektita servo

en: Service Name
eo: Servonomo

en: The service name of the selected service
eo: La servonomo de la elektita servo

en: Address
eo: Adreso

en: The address of the resolved service
eo: La adreso de la solvita servo

en: Port
eo: Pordo

en: The IP port number of the resolved service
eo: La IP-pordnumero de la solvita servo

en: Host Name
eo: Gastigonomo

en: The host name of the resolved service
eo: La gastigonomo de la solvita sevo

en: TXT Data
eo: TXT-datumoj

en: The TXT data of the resolved service
eo: La TXT-datumoj de la solvita servo

en: Resolve Service
eo: Solvi servon

en: Address family
eo: Adresfamilio

en: n/a
eo: n/d

en: Change domain
eo: Ŝanĝi domajnon

en: Browsing...
eo: Foliumante...

en: Location
eo: Loko

en: Name
eo: Nomo

en: Type
eo: Tipo

en: _Domain...
eo: _Domajno...

en: Too many arguments
eo: Tro da argumentoj

en: Desktop
eo: Labortablo

en: Terminal
eo: Terminalo

en: Choose VNC server
eo: Elekti VNC-servilon

en: Choose SSH server
eo: Elekti SSH-servilon

en: Connecting to '%s' ...
eo: Konektante al '%s' ...
