Avahi - en to gl translation catalogue (162 entries)

en: OK
gl: Aceptar

en: Operation failed
gl: Produciuse un fallo na operación

en: Bad state
gl: Estado incorrecto

en: Invalid host name
gl: O nome do servidor é incorrecto

en: Invalid domain name
gl: O nome do dominio é incorrecto

en: No suitable network protocol available
gl: Non hai dispoñíbel ningún protocolo de rede apropiado

en: Invalid DNS TTL
gl: TTL do DNS incorrecto

en: Resource record key is pattern
gl: A chave do rexistro do recurso é un patrón

en: Local name collision
gl: Hai un conflito de nomes locais

en: Invalid record
gl: Rexistro incorrecto

en: Invalid service name
gl: O nome do servizo é incorrecto

en: Invalid service type
gl: O tipo de servizo é incorrecto

en: Invalid port number
gl: O número de porto é incorrecto

en: Invalid record key
gl: A chave do rexistro é incorrecta

en: Invalid address
gl: O enderezo é incorrecto

en: Timeout reached
gl: Rematou o tempo de espera

en: Too many clients
gl: Demasiados clientes

en: Too many objects
gl: Demasiados obxectos

en: Too many entries
gl: Demasiadas entradas

en: OS Error
gl: Prodicuse un erro do SO

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: Invalid operation
gl: Operación incorrecta

en: An unexpected D-Bus error occurred
gl: Produciuse un erro inesperado de D-BUS

en: Daemon connection failed
gl: Produciuse un fallo na conexión co daemon

en: Memory exhausted
gl: Memoria esgotada

en: The object passed in was not valid
gl: O obxecto indicado non é correcto

en: Daemon not running
gl: O daemon non está executándose

en: Invalid interface index
gl: O índice de interface é incorrecto

en: Invalid protocol specification
gl: A especificación do protocolo é incorrecta

en: Invalid flags
gl: Marcas incorrectas

en: Not found
gl: Non encontrado

en: Invalid configuration
gl: A configuración é incorrecta

en: Version mismatch
gl: Versións non coincidentes

en: Invalid service subtype
gl: O subtipo de servizo é incorrecto

en: Invalid packet
gl: O paquete é incorrecto

en: Invalid DNS return code
gl: O código de retorno do DNS é incorrecto

en: DNS failure: FORMERR
gl: Produciuse un erro no DNS: FORMERR

en: DNS failure: SERVFAIL
gl: Produciuse un erro no DNS: SERVFAIL

en: DNS failure: NXDOMAIN
gl: Produciuse un erro no DNS: NXDOMAIN

en: DNS failure: NOTIMP
gl: Produciuse un erro no DNS: NOTIMP

en: DNS failure: REFUSED
gl: Produciuse un erro no DNS: REFUSED

en: DNS failure: YXDOMAIN
gl: Produciuse un erro no DNS: YXDOMAIN

en: DNS failure: YXRRSET
gl: Produciuse un erro no DNS: YXRRSET

en: DNS failure: NXRRSET
gl: Produciuse un erro no DNS: NXRRSET

en: DNS failure: NOTAUTH
gl: Produciuse un erro no DNS: NOTAUTH

en: DNS failure: NOTZONE
gl: Produciuse un erro no DNS: NOTZONE

en: Invalid RDATA
gl: RDATA incorrecto

en: Invalid DNS type
gl: Tipo de DNS incorrecto

en: Invalid DNS class
gl: Clase de DNS incorrecta

en: Not supported
gl: Non admitido

en: Not permitted
gl: Non permitido

en: Invalid argument
gl: Argumento incorrecto

en: Is empty
gl: Está baleiro

en: The requested operation is invalid because redundant
gl: A operación solicitada non é correcta por ser redundante

en: Invalid Error Code
gl: Código do erro incorrecto

en: Avahi Discovery
gl: Descubrimento de Avahi

en: <i>No service currently selected.</i>
gl: <i>Non hai ningún servizo seleccionado actualmente.</i>

en: Avahi Zeroconf Browser
gl: Navegador Zeroconf de Avahi

en: Browse for Zeroconf services available on your network
gl: Navegar na busca de servizos Zeroconf dispoñíbeis na súa rede

en: TXT Data:
gl: Datos TXT:

en: empty
gl: baleiro

en: Service Type:
gl: Tipo do servizo:

en: Service Name:
gl: Nome do servizo:

en: Domain Name:
gl: Nome do dominio:

en: Address:
gl: Enderezo:

en: Browse Service Types
gl: Navegar polos tipos de servizo

en: A NULL terminated list of service types to browse for
gl: Unha lista rematada en NULL de tipos de servizo polos que navegar

en: Domain
gl: Dominio

en: The domain to browse in, or NULL for the default domain
gl: O dominio polo que navegar, ou NULL para empregar o dominio predefinido

en: Service Type
gl: Tipo de servizo

en: The service type of the selected service
gl: O tipo de servizo do servizo seleccionado

en: Service Name
gl: Nome do servizo

en: The service name of the selected service
gl: O nome de servizo do servizo seleccionado

en: Address
gl: Enderezo

en: The address of the resolved service
gl: O enderezo do servizo localizado

en: Port
gl: Porto

en: The IP port number of the resolved service
gl: O número de porto IP do servizo localizado

en: Host Name
gl: Nome do servidor

en: The host name of the resolved service
gl: O nome do servidor do servizo localizado

en: TXT Data
gl: Datos TXT

en: The TXT data of the resolved service
gl: Os datos TXT do servizo localizado

en: Resolve Service
gl: Resolver servizo

en: Resolve the selected service automatically before returning
gl: Resolver o servizo seleccionado de maneira automática antes da devolución

en: Resolve Service Host Name
gl: Resolver o nome do equipo do servizo

en: Resolve the host name of the selected service automatically before returning
gl: Resolver o nome do equipo do servizo seleccionado de maneira automática antes da devolución

en: Address family
gl: Familia de enderezos

en: The address family for host name resolution
gl: A familia de enderezos para a localización de nomes de servidor

en: Avahi client failure: %s
gl: Produciuse un erro no cliente Avahi: %s

en: Avahi resolver failure: %s
gl: Produciuse un erro no localizador Avahi: %s

en: Browsing for service type %s in domain %s failed: %s
gl: Produciuse un erro ao navegar polo tipo de servizo %s no dominio %s: %s

en: n/a
gl: n/d

en: Avahi domain browser failure: %s
gl: Produciuse un erro no navegador de dominios Avahi: %s

en: Failed to read Avahi domain: %s
gl: Non foi posíbel ler o dominio de Avahi: %s

en: Browse service type list is empty!
gl: A lista de navegación por tipo de servizo está baleira!

en: Failed to connect to Avahi server: %s
gl: Non foi posíbel conectar co servidor Avahi: %s

en: Browsing for services on <b>local network</b>:
gl: Navegando polos servizos na <b>rede local</b>:

en: Browsing for services in domain <b>%s</b>:
gl: Navegando polos servizos no dominio <b>%s</b>:

en: Failed to create browser for %s: %s
gl: Produciuse un erro ao crear un navegador para %s: %s

en: Failed to create resolver for %s of type %s in domain %s: %s
gl: Produciuse un erro ao crear un localizador para %s do tipo %s no dominio %s: %s

en: Failed to create domain browser: %s
gl: Produciuse un erro ao crear un navegador de dominios: %s

en: Change domain
gl: Cambiar o dominio

en: Browsing...
gl: Navegando...

en: Initializing...
gl: Inicializando...

en: Location
gl: Localización

en: Name
gl: Nome

en: Type
gl: Tipo

en: _Domain...
gl: _Dominio...

en: %s [options]
    
        -h --help            Show this help
        -s --ssh             Browse SSH servers
        -v --vnc             Browse VNC servers
        -S --shell           Browse both SSH and VNC
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
gl: %s [opcións]
    
        -h --help            Mostra esta axuda
        -s --ssh             Navegar polos servidores SSH
        -v --vnc             Navegar polos servidores VNC
        -S --shell           Navegar por ambos, SSH e VNC
        -d --domain=DOMINIO  O dominio polo que navegar

en: Too many arguments
gl: Demasiados argumentos

en: Choose Shell Server
gl: Seleccione o servidor de intérprete de ordes

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Choose VNC server
gl: Escolla o servidor VNC

en: Choose SSH server
gl: Escolla o servidor SSH

en: Connecting to '%s' ...
gl: Conectando a '%s' ...

en: execlp() failed: %s
gl: Produciuse un erro con execlp(): %s

en: Canceled.
gl: Cancelado.

en: Avahi SSH Server Browser
gl: Navegador de servidores SSH de Avahi

en: Browse for Zeroconf-enabled SSH Servers
gl: Navegar por servidores SSH con Zeroconf activado

en: Avahi VNC Server Browser
gl: Navegador de servidores VNC de Avahi

en: Browse for Zeroconf-enabled VNC Servers
gl: Navegar por servidores VNC con Zeroconf activado

en: : All for now
gl: : Todo por agora

en: : Cache exhausted
gl: : Cache esgotada

en: Failed to resolve service '%s' of type '%s' in domain '%s': %s
gl: Produciuse un erro ao resolver o servizo «%s» do tipo «%s» no dominio «%s»: %s

en: service_browser failed: %s
gl: Produciuse un erro con service_browser: %s

en: avahi_service_browser_new() failed: %s
gl: Produciuse un erro con avahi_service_browser_new(): %s

en: service_type_browser failed: %s
gl: Produciuse un erro con service_type_browser: %s

en: avahi_service_type_browser_new() failed: %s
gl: Produciuse un erro con avahi_service_type_browser_new(): %s

en: avahi_domain_browser_new() failed: %s
gl: Produciuse un erro con avahi_domain_browser_new(): %s

en: Failed to query version string: %s
gl: Produciuse un erro ao consultar a cadea de versión: %s

en: Failed to query host name: %s
gl: Produciuse un erro ao consultar o nome do servidor: %s

en: Server version: %s; Host name: %s
gl: Versión do servidor: %s; Nome do servidor: %s

note: Translators: This is a column heading with abbreviations for *   Event (+/-), Network Interface, Protocol (IPv4/v6), Domain
en: E Ifce Prot Domain
gl: Dominio E Ifce Prot

note: Translators: This is a column heading with abbreviations for *   Event (+/-), Network Interface, Protocol (IPv4/v6), Domain
en: E Ifce Prot %-*s %-20s Domain
gl: Dominio E Ifce Prot %-*s %-20s

note: We have been disconnected, so let reconnect
en: Disconnected, reconnecting ...
gl: Desconectado, reconectando...

en: Failed to create client object: %s
gl: Produciuse un erro ao crear o obxecto cliente: %s

en: Client failure, exiting: %s
gl: Produciuse un erro no cliente, saíndo: %s

en: Waiting for daemon ...
gl: Esperando polo daemon ...

en:     -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -D --browse-domains  Browse for browsing domains instead of services
        -a --all             Show all services, regardless of the type
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -t --terminate       Terminate after dumping a more or less complete list
        -c --cache           Terminate after dumping all entries from the cache
        -l --ignore-local    Ignore local services
        -r --resolve         Resolve services found
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
        -p --parsable        Output in parsable format
gl:     -h --help            Mostra esta axuda
        -V --version         Mostra a versión
        -D --browse-domains  Navegar polos dominios de navegación no canto de polos servizos
        -a --all             Mostra todos os servizos, sen importar o tipo
        -d --domain=DOMINIO   O dominio polo que navegar
        -v --verbose         Activar o modo detallado
        -t --terminate       Rematar despois de envorcar unha lista máis ou menos completa
        -c --cache           Rematar despois de envorcar todas as entradas dende a caché
        -l --ignore-local    Ignorar servizos locais
        -r --resolve         Localizar os servizos encontrados
        -f --no-fail         Non producir erro se o daemon non está dispoñíbel
        -p --parsable        Producir unha saída en formato procesábel

en:     -k --no-db-lookup    Don't lookup service types
        -b --dump-db         Dump service type database
gl:     -k --no-db-lookup    Non buscar tipos de servizo
        -b --dump-db         Envorcar a base de datos de tipos de servizo

en: Too few arguments
gl: Poucos argumentos

en: Failed to create simple poll object.
gl: Produciuse un erro ao crear un obxecto simple de consulta.

en: Established under name '%s'
gl: Estabelecido baixo o nome '%s'

en: Failed to register: %s
gl: Produciuse un erro ao rexistrar: %s

en: Name collision, picking new name '%s'.
gl: Conflito de nomes, escollendo o novo nome '%s'.

en: Failed to create entry group: %s
gl: Produciuse un erro ao crear o grupo de entradas: %s

en: Failed to add address: %s
gl: Produciuse un erro ao engadir o enderezo: %s

en: Failed to add service: %s
gl: Produciuse un erro ao engadir o servizo: %s

en: Failed to add subtype '%s': %s
gl: Produciuse un erro ao engadir o subtipo «%s»: %s

en: Host name conflict
gl: Conflito de nomes de servidor

en: %s [options] %s <name> <type> <port> [<txt ...>]
    %s [options] %s <host-name> <address>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -s --service         Publish service
        -a --address         Publish address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -d --domain=DOMAIN   Domain to publish service in
        -H --host=DOMAIN     Host where service resides
           --subtype=SUBTYPE An additional subtype to register this service with
        -R --no-reverse      Do not publish reverse entry with address
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
gl: %s [opcións] %s <nome> <tipo> <porto> [<txt ...>]
    %s [opcións] %s <nome-de-servidor> <enderezo>
    
        -h --help            Mostrar esta axuda
        -V --version         Mostrar a versión
        -s --service         Publicar un servizo
        -a --address         Publicar un enderezo
        -v --verbose         Activar o modo detallado
        -d --domain=DOMINIO   Dominio no que publicar o servizo
        -H --host=DOMINIO     Computador no que reside o servizo
           --subtype=SUBTIPO Un subtipo adicional co que rexistrar este servizo
        -f --no-fail         Non producir un erro se o daemon non está dispoñíbel

en: Bad number of arguments
gl: O número de argumento é erróneo

en: Failed to parse port number: %s
gl: Produciuse un erro ao procesar o número de porto: %s

en: No command specified.
gl: Non se especificou ningunha orde.

en: Failed to resolve host name '%s': %s
gl: Produciuse un erro ao localizar o nome de servidor «%s»: %s

en: Failed to resolve address '%s': %s
gl: Produciuse un erro ao localizar o enderezo «%s»: %s

en: %s [options] %s <host name ...>
    %s [options] %s <address ... >
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -n --name            Resolve host name
        -a --address         Resolve address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -6                   Lookup IPv6 address
        -4                   Lookup IPv4 address
gl: %s [opcións] %s <nome de servidor...>
    %s [opcións] %s <enderezo ... >
    
        -h --help            Mostrar esta axuda
        -V --version         Mostrar a versión
        -n --name            Localizar o nome de computador
        -a --address         Localizar o enderezo
        -v --verbose         Activar o modo detallado
        -6                   Buscar enderezos IPv6
        -4                   Buscar enderezos IPv4

en: Failed to create host name resolver: %s
gl: Produciuse un erro ao crear o proceso de localización de nomes de servidor: %s

en: Failed to parse address '%s'
gl: Produciuse un erro ao procesar o enderezo «%s»

en: Failed to create address resolver: %s
gl: Produciuse un erro ao crear o localizador de enderezos: %s

en: %s [options] <new host name>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -v --verbose         Enable verbose mode
gl: %s [opcións] <novo nome de servidor>
    
        -h --help            Mostrar esta axuda
        -V --version         Mostrar a versión
        -v --verbose         Activar o modo detallado

en: Invalid number of arguments, expecting exactly one.
gl: O número de argumentos non é correcto, esperábase exactamente un.

en: Host name successfully changed to %s
gl: Cambiouse o nome de servidor correctamente a %s
