Avahi - en to hu translation catalogue (164 entries)

en: Operation failed
hu: A művelet meghiúsult

en: Bad state
hu: Hibás állapot

en: Invalid host name
hu: Érvénytelen gépnév

en: Invalid domain name
hu: Érvénytelen tartománynév

en: No suitable network protocol available
hu: Nem áll rendelkezésre megfelelő hálózati protokoll

en: Invalid DNS TTL
hu: Érvénytelen DNS TTL

en: Resource record key is pattern
hu: Az erőforrásrekord kulcsa minta

en: Local name collision
hu: Helyi névütközés

en: Invalid record
hu: Érvénytelen rekord

en: Invalid service name
hu: Érvénytelen szolgáltatásnév

en: Invalid service type
hu: Érvénytelen szolgáltatástípus

en: Invalid port number
hu: Érvénytelen portszám

en: Invalid record key
hu: Érvénytelen rekordkulcs

en: Invalid address
hu: Érvénytelen cím

en: Timeout reached
hu: Időtúllépés

en: Too many clients
hu: Túl sok kliens

en: Too many objects
hu: Túl sok objektum

en: Too many entries
hu: Túl sok bejegyzés

en: OS Error
hu: OS hiba

en: Access denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Invalid operation
hu: Érvénytelen művelet

en: An unexpected D-Bus error occurred
hu: Váratlan D-Bus hiba történt

en: Daemon connection failed
hu: A csatlakozás meghiúsult a démonhoz

en: Memory exhausted
hu: Elfogyott a memória

en: The object passed in was not valid
hu: Az átadott objektum érvénytelen volt

en: Daemon not running
hu: A démon nem fut

en: Invalid interface index
hu: Érvénytelen felületindex

en: Invalid protocol specification
hu: Érvénytelen protokollmeghatározás

en: Invalid flags
hu: Érvénytelen jelzők

en: Not found
hu: Nem található

en: Invalid configuration
hu: Érvénytelen konfiguráció

en: Version mismatch
hu: Verzióeltérés

en: Invalid service subtype
hu: Érvénytelen szolgáltatásaltípus

en: Invalid packet
hu: Érvénytelen csomag

en: Invalid DNS return code
hu: Érvénytelen DNS visszatérési érték

en: DNS failure: FORMERR
hu: DNS hiba: FORMERR

en: DNS failure: SERVFAIL
hu: DNS hiba: SERVFAIL

en: DNS failure: NXDOMAIN
hu: DNS hiba: NXDOMAIN

en: DNS failure: NOTIMP
hu: DNS hiba: NOTIMP

en: DNS failure: REFUSED
hu: DNS hiba: REFUSED

en: DNS failure: YXDOMAIN
hu: DNS hiba: YXDOMAIN

en: DNS failure: YXRRSET
hu: DNS hiba: YXRRSET

en: DNS failure: NXRRSET
hu: DNS hiba: NXRRSET

en: DNS failure: NOTAUTH
hu: DNS hiba: NOTAUTH

en: DNS failure: NOTZONE
hu: DNS hiba: NOTZONE

en: Invalid RDATA
hu: Érvénytelen RDATA

en: Invalid DNS type
hu: Érvénytelen DNS-típus

en: Invalid DNS class
hu: Érvénytelen DNS-osztály

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Not permitted
hu: Nem engedélyezett

en: Invalid argument
hu: Érvénytelen paraméter

en: Is empty
hu: Üres

en: The requested operation is invalid because redundant
hu: A kért művelet érvénytelen, mivel redundáns

en: Invalid Error Code
hu: Érvénytelen hibakód

en: Avahi Discovery
hu: Avahi feltérképezés

en: <i>No service currently selected.</i>
hu: <i>Nincs kiválasztva szolgáltatás.</i>

en: Avahi Zeroconf Browser
hu: Avahi Zeroconf-böngésző

en: Browse for Zeroconf services available on your network
hu: Zeroconf szolgáltatások keresése a hálózaton

en: TXT Data:
hu: TXT adat:

en: empty
hu: üres

en: Service Type:
hu: Szolgáltatástípus:

en: Service Name:
hu: Szolgáltatásnév:

en: Domain Name:
hu: Tartománynév:

en: Interface:
hu: Csatoló:

en: Address:
hu: Cím:

en: Browse Service Types
hu: Szolgáltatástípusok tallózása

en: A NULL terminated list of service types to browse for
hu: A tallózandó szolgáltatástípusok NULL végű listája

en: Domain
hu: Tartomány

en: The domain to browse in, or NULL for the default domain
hu: A tallózandó tartomány, vagy NULL az alapértelmezetthez

en: Service Type
hu: Szolgáltatástípus

en: The service type of the selected service
hu: A kiválasztott szolgáltatás típusa

en: Service Name
hu: Szolgáltatásnév

en: The service name of the selected service
hu: A kiválasztott szolgáltatás neve

en: Address
hu: Cím

en: The address of the resolved service
hu: A feloldott szolgáltatás címe

en: The IP port number of the resolved service
hu: A feloldott szolgáltatás IP portszáma

en: Host Name
hu: Gépnév

en: The host name of the resolved service
hu: A feloldott szolgáltatás gépneve

en: TXT Data
hu: TXT adat

en: The TXT data of the resolved service
hu: A feloldott szolgáltatás TXT adatai

en: Resolve Service
hu: Szolgáltatás feloldása

en: Resolve the selected service automatically before returning
hu: A kiválasztott szolgáltatás automatikus feloldása visszatérés előtt

en: Resolve Service Host Name
hu: Szolgáltatás gépnevének feloldása

en: Resolve the host name of the selected service automatically before returning
hu: A kiválasztott szolgáltatás gépnevének automatikus feloldása visszatérés előtt

en: Address family
hu: Címcsalád

en: The address family for host name resolution
hu: Címcsalád a gépnév-feloldáshoz

en: Avahi client failure: %s
hu: Avahi klienshiba: %s

en: Avahi resolver failure: %s
hu: Avahi feloldási hiba: %s

en: Browsing for service type %s in domain %s failed: %s
hu: A szolgáltatástípus (%s) tallózása a tartományban (%s) meghiúsult: %s

en: n/a
hu: ismeretlen

en: Avahi domain browser failure: %s
hu: Avahi tartományböngésző-hiba: %s

en: Failed to read Avahi domain: %s
hu: Az Avahi tartomány olvasása meghiúsult: %s

en: Browse service type list is empty!
hu: A tallózandó szolgáltatástípusok listája üres.

en: Failed to connect to Avahi server: %s
hu: A csatlakozás meghiúsult az Avahi kiszolgálóhoz: %s

en: Browsing for services on <b>local network</b>:
hu: Szolgáltatások tallózása a <b>helyi hálózaton</b>:

en: Browsing for services in domain <b>%s</b>:
hu: Szolgáltatások tallózása a(z) <b>%s</b> tartományban:

en: Failed to create browser for %s: %s
hu: Nem sikerült tallózót létrehozni a következőhöz: %s: %s

en: Failed to create resolver for %s of type %s in domain %s: %s
hu: Nem sikerült $%2s típusú feloldót létrehozni a következőhöz: $%1s a(z) $%3s tartományban: $%4s

en: Failed to create domain browser: %s
hu: Nem sikerült tartománytallózót létrehozni: %s

en: Change domain
hu: Tartomány módosítása

en: Browsing...
hu: Tallózás…

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: Initializing...
hu: Előkészítés…

en: Location
hu: Hely

en: Name
hu: Név

en: Type
hu: Típus

en: _Domain...
hu: _Tartomány…

en: %s [options]
    
        -h --help            Show this help
        -s --ssh             Browse SSH servers
        -v --vnc             Browse VNC servers
        -S --shell           Browse both SSH and VNC
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
hu: %s [kapcsolók]
    
        -h --help            Ezen súgó megjelenítése
        -s --ssh             SSH kiszolgálók tallózása
        -v --vnc             VNC kiszolgálók tallózása
        -S --shell           SSH és VNC kiszolgálók tallózása
        -d --domain=TARTOMÁNY  A tallózandó tartomány

en: Too many arguments
hu: Túl sok paraméter

en: Choose Shell Server
hu: Válassza ki a shell kiszolgálót

en: C_onnect
hu: Kapcs_olódás

en: Desktop
hu: Asztal

en: Terminal
hu: Terminál

en: Choose VNC server
hu: Válasszon VNC kiszolgálót

en: Choose SSH server
hu: Válasszon SSH kiszolgálót

en: Connecting to '%s' ...
hu: Csatlakozás ehhez: „%s” …

en: execlp() failed: %s
hu: Az execlp() meghiúsult: %s

en: Canceled.
hu: Megszakítva.

en: Avahi SSH Server Browser
hu: Avahi SSH-kiszolgálóböngésző

en: Browse for Zeroconf-enabled SSH Servers
hu: Zeroconf-képes SSH kiszolgálók keresése

en: Avahi VNC Server Browser
hu: Avahi VNC-kiszolgálóböngésző

en: Browse for Zeroconf-enabled VNC Servers
hu: Zeroconf-képes VNC kiszolgálók keresése

en: : All for now
hu: : most mind

en: : Cache exhausted
hu: : a gyorsítótár elfogyott

en: Failed to resolve service '%s' of type '%s' in domain '%s': %s
hu: A(z) $%2s típusú $%1s szolgáltatás feloldása meghiúsult a(z) $%3s tartományban: $%4s

en: service_browser failed: %s
hu: a service_browser sikertelen: %s

en: avahi_service_browser_new() failed: %s
hu: az avahi_service_browser_new() sikertelen: %s

en: service_type_browser failed: %s
hu: a service_type_browser sikertelen: %s

en: avahi_service_type_browser_new() failed: %s
hu: az avahi_service_type_browser_new() sikertelen: %s

en: avahi_domain_browser_new() failed: %s
hu: az avahi_domain_browser_new() sikertelen: %s

en: Failed to query version string: %s
hu: A verzió-karakterlánc lekérdezése meghiúsult: %s

en: Failed to query host name: %s
hu: A gépnév lekérdezése meghiúsult: %s

en: Server version: %s; Host name: %s
hu: Kiszolgálóverzió: %s; gépnév: %s

note: Translators: This is a column heading with abbreviations for *   Event (+/-), Network Interface, Protocol (IPv4/v6), Domain
en: E Ifce Prot Domain
hu: E Csat Prot Tartom

note: Translators: This is a column heading with abbreviations for *   Event (+/-), Network Interface, Protocol (IPv4/v6), Domain
en: E Ifce Prot %-*s %-20s Domain
hu: E Csat Prot %-*s %-20s Tartom

note: We have been disconnected, so let reconnect
en: Disconnected, reconnecting ...
hu: Leválasztva, újracsatlakozás…

en: Failed to create client object: %s
hu: Kliensobjektum létrehozása meghiúsult: %s

en: Client failure, exiting: %s
hu: Klienshiba, kilépés: %s

en: Waiting for daemon ...
hu: Várakozás a démonra…

en:     -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -D --browse-domains  Browse for browsing domains instead of services
        -a --all             Show all services, regardless of the type
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -t --terminate       Terminate after dumping a more or less complete list
        -c --cache           Terminate after dumping all entries from the cache
        -l --ignore-local    Ignore local services
        -r --resolve         Resolve services found
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
        -p --parsable        Output in parsable format
hu:     -h --help            Ezen súgó megjelenítése
        -V --version         Verziószám megjelenítése
        -D --browse-domains  Szolgáltatások helyett tartományok tallózása
        -a --all             Minden szolgáltatás megjelenítése, típusfüggetlenül
        -d --domain=TARTOMÁNY  A tallózandó tartomány
        -v --verbose         Részletes mód engedélyezése
        -t --terminate       Befejezés a többé-kevésbé teljes lista kiírása után
        -c --cache           Befejezés a gyorsítótár bejegyzéseinek kiírása után
        -l --ignore-local    Helyi szolgáltatások figyelmen kívül hagyása
        -r --resolve         Talált szolgáltatások feloldása
        -f --no-fail         Ne hibázzon, ha a démon nem érhető el
        -p --parsable        Kimenet feldolgozható formában

en:     -k --no-db-lookup    Don't lookup service types
        -b --dump-db         Dump service type database
hu:     -k --no-db-lookup    Ne keresse ki a szolgáltatástípusokat
        -b --dump-db         Szolgáltatástípus-adatbázis kiírása

en: Too few arguments
hu: Túl kevés paraméter

en: Failed to create simple poll object.
hu: Az egyszerű lekérdezési objektum létrehozása meghiúsult.

en: Established under name '%s'
hu: Létrehozva ezen név alatt: „%s”

en: Failed to register: %s
hu: A regisztráció meghiúsult: %s

en: Name collision, picking new name '%s'.
hu: Névütközés, új név választása: „%s”.

en: Failed to create entry group: %s
hu: A bejegyzéscsoport létrehozása meghiúsult: %s

en: Failed to add address: %s
hu: A cím hozzáadása meghiúsult: %s

en: Failed to add service: %s
hu: A szolgáltatás hozzáadása meghiúsult: %s

en: Failed to add subtype '%s': %s
hu: Az altípus („%s”) hozzáadása meghiúsult: %s

en: Host name conflict
hu: Gépnévütközés

en: %s [options] %s <name> <type> <port> [<txt ...>]
    %s [options] %s <host-name> <address>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -s --service         Publish service
        -a --address         Publish address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -d --domain=DOMAIN   Domain to publish service in
        -H --host=DOMAIN     Host where service resides
           --subtype=SUBTYPE An additional subtype to register this service with
        -R --no-reverse      Do not publish reverse entry with address
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
hu: %s [kapcsolók] %s <név> <típus> <port> [<txt …>]
    %s [kapcsolók] %s <gépnév> <cím>
    
        -h --help            Ezen súgó megjelenítése
        -V --version         Verziószám megjelenítése
        -s --service         Szolgáltatás közzététele
        -a --address         Cím közzététele
        -v --verbose         Részletes mód engedélyezése
        -d --domain=TARTOMÁNY  Szolgáltatás közzététele ebben a tartományban
        -H --host=TARTOMÁNY  A szolgáltatás ezen a gépen található
           --subtype=ALTÍPUS További altípus, amellyel a szolgáltatás regisztrálandó
        -f --no-fail         Ne hibázzon, ha a démon nem érhető el
        -R --no-reverse      Ne tegye közzé a fordított bejegyzést címmel
        -f --no-fail         Ne hibázzon, ha a démon nem érhető el

en: Bad number of arguments
hu: A paraméterek száma nem megfelelő

en: Failed to parse port number: %s
hu: A portszám feldolgozása meghiúsult: %s

en: No command specified.
hu: Nincs megadva parancs.

en: Failed to resolve host name '%s': %s
hu: A gépnév („%s”) feloldása meghiúsult: %s

en: Failed to resolve address '%s': %s
hu: A cím („%s”) feloldása meghiúsult: %s

en: %s [options] %s <host name ...>
    %s [options] %s <address ... >
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -n --name            Resolve host name
        -a --address         Resolve address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -6                   Lookup IPv6 address
        -4                   Lookup IPv4 address
hu: %s [kapcsolók] %s <gépnév …>
    %s [kapcsolók] %s <cím … >
    
        -h --help            Ezen súgó megjelenítése
        -V --version         Verziószám megjelenítése
        -n --name            Gépnév feloldása
        -a --address         Cím feloldása
        -v --verbose         Részletes mód engedélyezése
        -6                   IPv6 cím kikeresése
        -4                   IPv4 cím kikeresése

en: Failed to create host name resolver: %s
hu: A gépnévfeloldó létrehozása meghiúsult: %s

en: Failed to parse address '%s'
hu: A cím („%s”) feldolgozása meghiúsult

en: Failed to create address resolver: %s
hu: A címfeloldó létrehozása meghiúsult: %s

en: %s [options] <new host name>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -v --verbose         Enable verbose mode
hu: %s [kapcsolók] <új gépnév>
    
        -h --help            Ezen súgó megjelenítése
        -V --version         Verziószám megjelenítése
        -v --verbose         Részletes mód engedélyezése

en: Invalid number of arguments, expecting exactly one.
hu: Érvénytelen számú argumentum, pontosan egy szükséges.

en: Host name successfully changed to %s
hu: A gépnév sikeresen módosítva a következőre: %s
