Avahi - en to sl translation catalogue (163 entries)

en: OK
sl: V redu

en: Operation failed
sl: Dejanje je spodletelo

en: Bad state
sl: Slabo stanje

en: Invalid host name
sl: Neveljavno ime gostitelja

en: Invalid domain name
sl: Neveljavno ime domene

en: No suitable network protocol available
sl: Na voljo ni nobenega ustreznega omrežnega protokola

en: Invalid DNS TTL
sl: Neveljaven DNS TTL

en: Resource record key is pattern
sl: Ključ zapisa vira je vzorec

en: Local name collision
sl: Krajevno poimenovanje je v sporu

en: Invalid record
sl: Neveljaven zapis

en: Invalid service name
sl: Neveljavno ime storitve

en: Invalid service type
sl: Neveljavna vrsta storitve

en: Invalid port number
sl: Neveljavna številka vrat

en: Invalid record key
sl: Neveljaven ključ zapisa

en: Invalid address
sl: Neveljaven naslov

en: Timeout reached
sl: Čas je potekel

en: Too many clients
sl: Preveč odjemalcev

en: Too many objects
sl: Preveč predmetov

en: Too many entries
sl: Preveč vnosov

en: OS Error
sl: Napaka operacijskega okolja

en: Access denied
sl: Dostop je zavrnjen

en: Invalid operation
sl: Neveljavno dejanje

en: An unexpected D-Bus error occurred
sl: Prišlo je do nepričakovane napake vodila D-Bus.

en: Daemon connection failed
sl: Povezava z ozadnjim programom je spodletela

en: Memory exhausted
sl: Pomnilnik je izčrpan

en: The object passed in was not valid
sl: Poslan predmet ni veljaven

en: Daemon not running
sl: Ozadnji program ni zagnan

en: Invalid interface index
sl: Neveljavno kazalo vmesnika

en: Invalid protocol specification
sl: Neveljavna specifikacija protokola

en: Invalid flags
sl: Neveljavne zastavice

en: Not found
sl: Ni zadetkov

en: Invalid configuration
sl: Neveljavna nastavitev

en: Version mismatch
sl: Neskladje različic

en: Invalid service subtype
sl: Neveljavna podvrsta storitve

en: Invalid packet
sl: Neveljaven paket

en: Invalid DNS return code
sl: Neveljavna DNS vrnitvena koda

en: DNS failure: FORMERR
sl: Spodletel odziv DNS: FORMERR

en: DNS failure: SERVFAIL
sl: Spodletel odziv DNS: SERVFAIL

en: DNS failure: NXDOMAIN
sl: Spodletel odziv DNS: NXDOMAIN

en: DNS failure: NOTIMP
sl: Spodletel odziv DNS: NOTIMP

en: DNS failure: REFUSED
sl: Spodletel odziv DNS: REFUSED

en: DNS failure: YXDOMAIN
sl: Spodletel odziv DNS: YXDOMAIN

en: DNS failure: YXRRSET
sl: Spodletel odziv DNS: YXRRSET

en: DNS failure: NXRRSET
sl: Spodletel odziv DNS: NXRRSET

en: DNS failure: NOTAUTH
sl: Spodletel odziv DNS: NOTAUTH

en: DNS failure: NOTZONE
sl: Spodletel odziv DNS: NOTZONE

en: Invalid RDATA
sl: Neveljaven podatek RDATA

en: Invalid DNS type
sl: Neveljavna vrsta DNS

en: Invalid DNS class
sl: Neveljaven razred DNS

en: Not supported
sl: Ni podprto

en: Not permitted
sl: Ni dovoljeno

en: Invalid argument
sl: Neveljaven argument

en: Is empty
sl: Je prazno

en: The requested operation is invalid because redundant
sl: Zahtevana operacija je zaradi odvečnosti neveljavna

en: Invalid Error Code
sl: Neveljavna koda napake

en: Avahi Discovery
sl: Odkrivanje storitev Avahi

en: <i>No service currently selected.</i>
sl: <i>Trenutno ni izbrane storitve.</i>

en: Avahi Zeroconf Browser
sl: Brskalnik Avahi Zeroconf

en: Browse for Zeroconf services available on your network
sl: Brskanje med razpoložljivimi storitvami Zeroconf v omrežju

en: TXT Data:
sl: Podatki TXT:

en: empty
sl: prazno

en: Service Type:
sl: Vrsta storitve:

en: Service Name:
sl: Ime storitve:

en: Domain Name:
sl: Ime domene:

en: Interface:
sl: Vmesnik:

en: Address:
sl: Naslov:

en: Browse Service Types
sl: Brskanje med vrstami storitev

en: A NULL terminated list of service types to browse for
sl: Nično zaključen seznam vrst storitev za brskanje

en: Domain
sl: Domena

en: The domain to browse in, or NULL for the default domain
sl: Domena za brskanje oziroma NULL za privzeto domeno

en: Service Type
sl: Vrsta storitve

en: The service type of the selected service
sl: Vrsta izbrane storitve

en: Service Name
sl: Ime storitve

en: The service name of the selected service
sl: Ime izbrane storitve

en: Address
sl: Naslov

en: The address of the resolved service
sl: Naslov razrešene storitve

en: Port
sl: Vrata

en: The IP port number of the resolved service
sl: Številka vrat IP za razrešeno storitev

en: Host Name
sl: Ime gostitelja

en: The host name of the resolved service
sl: Ime gostitelja razrešene storitve

en: TXT Data
sl: Podatki TXT

en: The TXT data of the resolved service
sl: Podatki TXT razrešene storitve

en: Resolve Service
sl: Razrešene storitve

en: Resolve the selected service automatically before returning
sl: Samodejno razreši izbrano storitev pred povrnitvijo

en: Resolve Service Host Name
sl: Ime gostitelja storitve razreševanja

en: Resolve the host name of the selected service automatically before returning
sl: Samodejno razreši ime gostitelja izbrane storitve pred povratkom

en: Address family
sl: Družina naslova

en: The address family for host name resolution
sl: Družina naslova za razreševanje imena gostitelja

en: Avahi client failure: %s
sl: Dejanje odjemalca Avahi je spodletelo: %s

en: Avahi resolver failure: %s
sl: Razreševanje podatkov Avahi je spodletelo: %s

en: Browsing for service type %s in domain %s failed: %s
sl: Brskanje za storitev vrste %s v domeni %s je spodletela: %s

en: n/a
sl: ni na voljo

en: Avahi domain browser failure: %s
sl: Dejanje domenskega brskalnika Avahi je spodletelo: %s

en: Failed to read Avahi domain: %s
sl: Branje domene Avahi je spodletelo: %s

en: Browse service type list is empty!
sl: Seznam brskanja vrst storitev je prazen!

en: Failed to connect to Avahi server: %s
sl: Povezovanje s strežnikom Avahi je spodletelo: %s

en: Browsing for services on <b>local network</b>:
sl: Brskanje za storitvami na <b>krajevnem omrežju</b>:

en: Browsing for services in domain <b>%s</b>:
sl: Brskanje za storitvami v domeni <b>%s</b>:

en: Failed to create browser for %s: %s
sl: Ustvarjanje brskalnika za %s je spodletelo: %s

en: Failed to create resolver for %s of type %s in domain %s: %s
sl: Ustvarjanje razreševalnika za %s vrste %s v domeni %s je spodletelo: %s

en: Failed to create domain browser: %s
sl: Ustvarjanje brskalnika domen je spodletelo: %s

en: Change domain
sl: Spremeni domeno

en: Browsing...
sl: Brskanje ...

en: Initializing...
sl: Začenjanje ...

en: Location
sl: Mesto

en: Name
sl: Ime

en: Type
sl: Vrsta

en: _Domain...
sl: _Domena ...

en: %s [options]
    
        -h --help            Show this help
        -s --ssh             Browse SSH servers
        -v --vnc             Browse VNC servers
        -S --shell           Browse both SSH and VNC
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
sl: %s [možnosti]
    
        -h --help Pokaže to pomoč
        -s --ssh Brskanje za SSH strežniki
        -v --vnc Brskanje za VNC strežniki
        -S --shell Brskanje za SSH in VNC strežniki
        -d --domain=DOMENA Domena za brskanje

en: Too many arguments
sl: Preveč argumentov

en: Choose Shell Server
sl: Izbor lupinskega strežnika

en: Desktop
sl: Namizje

en: Choose VNC server
sl: Izbor strežnika VNC

en: Choose SSH server
sl: Izbor strežnika SSH

en: Connecting to '%s' ...
sl: Povezovanje z '%s' ...

en: execlp() failed: %s
sl: ukaz execlp() je spodletel: %s

en: Canceled.
sl: Preklicano.

en: Avahi SSH Server Browser
sl: Avahi brskalnik strežnika SSH

en: Browse for Zeroconf-enabled SSH Servers
sl: Brskanje med omogočenimi strežniki Zeroconf SSH

en: Avahi VNC Server Browser
sl: Avahi brskalnik strežnika VNC

en: Browse for Zeroconf-enabled VNC Servers
sl: Brskanje med omogočenimi strežniki Zeroconf VNC

en: : All for now
sl: : Vse za zdaj

en: : Cache exhausted
sl: : Predpomnilnik je izčrpan

en: Failed to resolve service '%s' of type '%s' in domain '%s': %s
sl: Razreševanje storitve '%s' vrste '%s' v domeni '%s' je spodletelo: %s

en: service_browser failed: %s
sl: brskalnik storitev je spodletel: %s

en: avahi_service_browser_new() failed: %s
sl: ukaz avahi_service_browser_new() spodletel: %s

en: service_type_browser failed: %s
sl: ukaz service_type_browser spodletel: %s

en: avahi_service_type_browser_new() failed: %s
sl: ukaz avahi_service_type_browser_new() je spodletel: %s

en: avahi_domain_browser_new() failed: %s
sl: ukaz avahi_domain_browser_new() je spodletel: %s

en: Failed to query version string: %s
sl: Poizvedovanje niza različice je spodletelo: %s

en: Failed to query host name: %s
sl: Poizvedovanje imena gostitelja je spodletelo: %s

en: Server version: %s; Host name: %s
sl: Različica strežnika: %s; ime gostitelja: %s

note: Translators: This is a column heading with abbreviations for *   Event (+/-), Network Interface, Protocol (IPv4/v6), Domain
en: E Ifce Prot Domain
sl: Domena Ifce Prot

note: Translators: This is a column heading with abbreviations for *   Event (+/-), Network Interface, Protocol (IPv4/v6), Domain
en: E Ifce Prot %-*s %-20s Domain
sl: E Ifce Prot %-*s %-20s domena

note: We have been disconnected, so let reconnect
en: Disconnected, reconnecting ...
sl: Povezava je prekinjena; poteka ponovno povezovanje ...

en: Failed to create client object: %s
sl: Ustvarjanje predmeta odjemalca je spodletelo: %s

en: Client failure, exiting: %s
sl: Spodletelo izvajanje odjemalca, zato bo dejanje končano: %s

en: Waiting for daemon ...
sl: Čakanje na ozadnji program ...

en:     -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -D --browse-domains  Browse for browsing domains instead of services
        -a --all             Show all services, regardless of the type
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -t --terminate       Terminate after dumping a more or less complete list
        -c --cache           Terminate after dumping all entries from the cache
        -l --ignore-local    Ignore local services
        -r --resolve         Resolve services found
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
        -p --parsable        Output in parsable format
sl:     -h --help            Pokaži pomoč
        -V --version         Pokaži različico
        -D --browse-domains  Prebrskaj brskalne domene namesto storitev
        -a --all             Pokaži vse storitve, ne glede na vrsto
        -d --domain=DOMENA   Domena za brskanje
        -v --verbose         Omogoči podroben način
        -t --terminate       Zaključi po izmetu bolj ali manj popolnega seznama
        -c --cache           Zaključi po izmetu vseh vnosov iz medpomnilnika
        -l --ignore-local    Prezri krajevne storitve
        -r --resolve         Razloči najdene storitve
        -f --no-fail         Ne spodleti, če ozadnji program ni na voljo
        -p --parsable        Izhod v razčlenljivi obliki

en:     -k --no-db-lookup    Don't lookup service types
        -b --dump-db         Dump service type database
sl:     -k --no-db-lookup    Ne poizveduj o vrstah storitve
        -b --dump-db         Izvrzi zbirko podatkov vrst storitev

en: Too few arguments
sl: Premalo argumentov

en: Failed to create simple poll object.
sl: Ustvarjanje predmeta enostavne ankete je spodletelo.

en: Established under name '%s'
sl: Vzpostavljeno pod imenom '%s'

en: Failed to register: %s
sl: Vpisovanje je spodletelo: %s

en: Name collision, picking new name '%s'.
sl: Poimenovanje je v sporu, zato bo izbrano novo ime '%s'.

en: Failed to create entry group: %s
sl: Ustvarjanje skupine vnosa je spodletelo: %s

en: Failed to add address: %s
sl: Dodajanje naslova je spodletelo: %s

en: Failed to add service: %s
sl: Dodajanje storitve je spodletelo: %s

en: Failed to add subtype '%s': %s
sl: Dodajanje podvrste '%s' je spodletelo: %s

en: Host name conflict
sl: Ime gostitelja je v sporu

en: %s [options] %s <name> <type> <port> [<txt ...>]
    %s [options] %s <host-name> <address>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -s --service         Publish service
        -a --address         Publish address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -d --domain=DOMAIN   Domain to publish service in
        -H --host=DOMAIN     Host where service resides
           --subtype=SUBTYPE An additional subtype to register this service with
        -R --no-reverse      Do not publish reverse entry with address
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
sl: %s [možnosti] %s <ime> <vrsta> <vrata> [<besedilo ...>]
    %s [možnosti] %s <ime-gostitelja> <naslov>
    
        -h --help            Pokaži pomoč
        -V --version         Pokaži različico
        -s --service         Objavi storitev
        -a --address         Objavi naslov
        -v --verbose         Omogoči podrobni način
        -d --domain=DOMENA   Domena, kjer bo objavljena storitev
        -H --host=DOMENA     Gostitelj, kjer je doma storitev
           --subtype=PODVRSTA Dodatna podvrsta za registracijo te storitve
        -R --no-reverse      Ne objavi obratnega vnosa z naslovom
        -f --no-fail         Ne spodleti, če ozadnji program ni na voljo

en: Bad number of arguments
sl: Napačno število argumentov.

en: Failed to parse port number: %s
sl: Razreševanje številke vrat je spodletelo: %s

en: No command specified.
sl: Ni določenega ukaza.

en: Failed to resolve host name '%s': %s
sl: Razreševanje imena gostitelja '%s' je spodletelo: %s

en: Failed to resolve address '%s': %s
sl: Razreševanje naslova '%s' je spodletelo: %s

en: %s [options] %s <host name ...>
    %s [options] %s <address ... >
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -n --name            Resolve host name
        -a --address         Resolve address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -6                   Lookup IPv6 address
        -4                   Lookup IPv4 address
sl: %s [možnosti] %s <ime gostitelja ...>
    %s [možnosti] %s <naslov ... >
    
        -h --help            Pokaži pomoč
        -V --version         Pokaži različico
        -n --name            Razloči ime gostitelja
        -a --address         Razloči naslov
        -v --verbose         Omogoči zgovoren način
        -6                   Poizvedi o naslovu IPv6
        -4                   Poizvedi o naslovu IPv4

en: Failed to create host name resolver: %s
sl: Ustvarjanje razreševalnika gostiteljskih imen je spodletelo: %s

en: Failed to parse address '%s'
sl: Razčlenjevanje naslova '%s' je spodletelo

en: Failed to create address resolver: %s
sl: Ustvarjanje naslovnega razreševalnika je spodletelo: %s

en: %s [options] <new host name>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -v --verbose         Enable verbose mode
sl: %s [možnosti] <ime novega gostitelja>
    
        -h --help            Pokaži pomoč
        -V --version         Pokaži različico
        -v --verbose         Omogoči podrobni način

en: Invalid number of arguments, expecting exactly one.
sl: Neveljavno število argumentov, saj je pričakovan le en.

en: Host name successfully changed to %s
sl: Ime gostitelja je uspešno spremenjeno v %s
