Avahi - en to sr translation catalogue (165 entries)

en: OK
sr: У реду

en: Operation failed
sr: Операција није успела

en: Bad state
sr: Лоше стање

en: Invalid host name
sr: Неисправан назив домаћина

en: Invalid domain name
sr: Неисправан назив домена

en: No suitable network protocol available
sr: Одговарајући мрежни протокол није доступан

en: Invalid DNS TTL
sr: Неисправан ДНС ТТЛ

en: Resource record key is pattern
sr: Кључ записа изворишта је шаблон

en: Local name collision
sr: Сукоб месних назива

en: Invalid record
sr: Неисправан запис

en: Invalid service name
sr: Неисправан назив услуге

en: Invalid service type
sr: Неисправна врста услуге

en: Invalid port number
sr: Неисправан број прикључника

en: Invalid record key
sr: Неисправан кључ записа

en: Invalid address
sr: Неисправна адреса

en: Timeout reached
sr: Време је истекло

en: Too many clients
sr: Превише клијената

en: Too many objects
sr: Превише објеката

en: Too many entries
sr: Превише уноса

en: OS Error
sr: Грешка оперативног система

en: Access denied
sr: Приступ је забрањен

en: Invalid operation
sr: Неисправна радња

en: An unexpected D-Bus error occurred
sr: Дошло је до неочекиване грешке Д-сабирнице

en: Daemon connection failed
sr: Није успело повезивање системске услуге

en: Memory exhausted
sr: Меморија је истрошена

en: The object passed in was not valid
sr: Прослеђени објекат није био исправан

en: Daemon not running
sr: Системска услуга није покренута

en: Invalid interface index
sr: Неисправан регистар уређаја

en: Invalid protocol specification
sr: Неисправна одредба протокола

en: Invalid flags
sr: Неисправне опције

en: Not found
sr: Нисам нашао

en: Invalid configuration
sr: Неисправно подешавање

en: Version mismatch
sr: Неслагање издања

en: Invalid service subtype
sr: Неисправна подврста услуге

en: Invalid packet
sr: Неисправан пакет

en: Invalid DNS return code
sr: Неисправан повратни код ДНС-а

en: DNS failure: FORMERR
sr: Неуспех ДНС-а: FORMERR

en: DNS failure: SERVFAIL
sr: Неуспех ДНС-а: SERVFAIL

en: DNS failure: NXDOMAIN
sr: Неуспех ДНС-а: NXDOMAIN

en: DNS failure: NOTIMP
sr: Неуспех ДНС-а: NOTIMP

en: DNS failure: REFUSED
sr: Неуспех ДНС-а: REFUSED

en: DNS failure: YXDOMAIN
sr: Неуспех ДНС-а: YXDOMAIN

en: DNS failure: YXRRSET
sr: Неуспех ДНС-а: YXRRSET

en: DNS failure: NXRRSET
sr: Неуспех ДНС-а: NXRRSET

en: DNS failure: NOTAUTH
sr: Неуспех ДНС-а: NOTAUTH

en: DNS failure: NOTZONE
sr: Неуспех ДНС-а: NOTZONE

en: Invalid RDATA
sr: Неисправни су РПОДАЦИ

en: Invalid DNS type
sr: Неисправна врста ДНС-а

en: Invalid DNS class
sr: Неисправан разред ДНС-а

en: Not supported
sr: Није подржано

en: Not permitted
sr: Није дозвољено

en: Invalid argument
sr: Неисправан аргумент

en: Is empty
sr: Празно

en: The requested operation is invalid because redundant
sr: Тражена радња је неисправна јер је сувишна

en: Invalid Error Code
sr: Неисправан код грешке

en: Avahi Discovery
sr: Авахијево откривање

en: <i>No service currently selected.</i>
sr: <i>Ниједна услуга тренутно није изабрана.</i>

en: Avahi Zeroconf Browser
sr: Авахијев Зероконф прегледник

en: Browse for Zeroconf services available on your network
sr: Прегледам доступне Зероконф услуге на вашој мрежи

en: TXT
sr: ТЕКСТ

en: TXT Data:
sr: Текстуални подаци:

en: empty
sr: празно

en: Service Type:
sr: Врста услуге:

en: Service Name:
sr: Назив услуге:

en: Domain Name:
sr: Назив домена:

en: Interface:
sr: Уређај:

en: Address:
sr: Адреса:

en: Browse Service Types
sr: Прегледај врсте услуга

en: A NULL terminated list of service types to browse for
sr: Списак врста услуга за прегледање ограничен са „NULL“

en: Domain
sr: Домен

en: The domain to browse in, or NULL for the default domain
sr: Домен за прегледање, или „NULL“ за подразумевани домен

en: Service Type
sr: Врста услуге

en: The service type of the selected service
sr: Врста изабране услуге

en: Service Name
sr: Назив услуге

en: The service name of the selected service
sr: Назив изабране услуге

en: Address
sr: Адреса

en: The address of the resolved service
sr: Адреса решене услуге

en: Port
sr: Прикључник

en: The IP port number of the resolved service
sr: Број ИП прикључника решене услуге

en: Host Name
sr: Назив домаћина

en: The host name of the resolved service
sr: Назив домаћина решене услуге

en: TXT Data
sr: Текстуални подаци

en: The TXT data of the resolved service
sr: Текстуални подаци решене услуге

en: Resolve Service
sr: Реши услугу

en: Resolve the selected service automatically before returning
sr: Самостално решава изабрану услугу пре повраћаја

en: Resolve Service Host Name
sr: Реши назив домаћина услуге

en: Resolve the host name of the selected service automatically before returning
sr: Самостално решава назив домаћина изабране услуге пре повраћаја

en: Address family
sr: Породица адреса

en: The address family for host name resolution
sr: Породица адреса за разрешавање назива домаћина

en: Avahi client failure: %s
sr: Квар Авахијевог клијента: %s

en: Avahi resolver failure: %s
sr: Квар Авахијевог решавача: %s

en: Browsing for service type %s in domain %s failed: %s
sr: Нисам успео да потражим врсту услуге „%s“ у домену „%s“
    %s

en: n/a
sr: н/д

en: Avahi domain browser failure: %s
sr: Неуспех Авахијевог прегледника домена: %s

en: Failed to read Avahi domain: %s
sr: Нисам успео да прочитам Авахијев домен: %s

en: Browse service type list is empty!
sr: Списак врста услуга за преглед је празан!

en: Failed to connect to Avahi server: %s
sr: Нисам успео да се повежем на Авахијев сервер: %s

en: Browsing for services on <b>local network</b>:
sr: Тражим услугу на <b>месној мрежи</b>:

en: Browsing for services in domain <b>%s</b>:
sr: Тражим услугу у домену <b>%s</b>:

en: Failed to create browser for %s: %s
sr: Нисам успео да направим прегледника за „%s“: %s

en: Failed to create resolver for %s of type %s in domain %s: %s
sr: Нисам успео да направим решавача за „%s“ врсте %s у домену %s: %s

en: Failed to create domain browser: %s
sr: Нисам успео да направим прегледника домена: %s

en: Change domain
sr: Промени домен

en: Browsing...
sr: Разгледам...

en: Initializing...
sr: Покрећем...

en: Location
sr: Место

en: Name
sr: Назив

en: Type
sr: Врста

en: _Domain...
sr: _Домен...

en: %s [options]
    
        -h --help            Show this help
        -s --ssh             Browse SSH servers
        -v --vnc             Browse VNC servers
        -S --shell           Browse both SSH and VNC
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
sr: %s [могућности]
    
        -h --help             Приказује ову помоћ
        -s --ssh              Разгледа сервере безбедне шкољке
        -v --vnc              Разгледа ВНЦ сервере
        -S --shell            Разгледа сервере и безбедне шкољке и ВНЦ-а
        -d --domain=ДОМЕН     Домен у коме ће се вршити разгледање

en: Too many arguments
sr: Превише аргумената

en: Choose Shell Server
sr: Изаберите сервер шкољке

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Terminal
sr: Терминал

en: Choose VNC server
sr: Изаберите ВНЦ сервер

en: Choose SSH server
sr: Изаберите сервер безбедне шкољке

en: Connecting to '%s' ...
sr: Повезујем се на „%s“ ...

en: execlp() failed: %s
sr: Није успела функција „execlp()“: %s

en: Canceled.
sr: Отказано.

en: Avahi SSH Server Browser
sr: Прегледник Авахијевог сервера безбедне шкољке

en: Browse for Zeroconf-enabled SSH Servers
sr: Потражите сервере безбедне шкољке са укљученим Зероконфом

en: Avahi VNC Server Browser
sr: Прегледник Авахијевог ВНЦ сервера

en: Browse for Zeroconf-enabled VNC Servers
sr: Потражите ВНЦ сервере са укљученим Зероконфом

en: : All for now
sr: : За сада све

en: : Cache exhausted
sr: : Остава је препуњена

en: Failed to resolve service '%s' of type '%s' in domain '%s': %s
sr: Нисам успео да решим услугу „%s“ врсте „%s“ у домену „%s“: %s

en: service_browser failed: %s
sr: Није успела функција „service_browser“: %s

en: avahi_service_browser_new() failed: %s
sr: Није успела функција „avahi_service_browser_new()“: %s

en: service_type_browser failed: %s
sr: Није успела функција „service_type_browser“: %s

en: avahi_service_type_browser_new() failed: %s
sr: Није успела функција „avahi_service_type_browser_new()“: %s

en: avahi_domain_browser_new() failed: %s
sr: Није успела функција „avahi_domain_browser_new()“: %s

en: Failed to query version string: %s
sr: Нисам успео да пропитам ниску издања: %s

en: Failed to query host name: %s
sr: Нисам успео да пропитам назив домаћина: %s

en: Server version: %s; Host name: %s
sr: Издање сервера: %s; назив домаћина: %s

note: Translators: This is a column heading with abbreviations for *   Event (+/-), Network Interface, Protocol (IPv4/v6), Domain
en: E Ifce Prot Domain
sr: Д МСуч Прот Домен

note: Translators: This is a column heading with abbreviations for *   Event (+/-), Network Interface, Protocol (IPv4/v6), Domain
en: E Ifce Prot %-*s %-20s Domain
sr: Д МСуч Прот %-*s %-20s Домен

note: We have been disconnected, so let reconnect
en: Disconnected, reconnecting ...
sr: Веза је прекинута, поново се повезујем ...

en: Failed to create client object: %s
sr: Нисам успео да направим објекат клијента: %s

en: Client failure, exiting: %s
sr: Неуспех клијента, излазим: %s

en: Waiting for daemon ...
sr: Чекам на системску услугу ...

en:     -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -D --browse-domains  Browse for browsing domains instead of services
        -a --all             Show all services, regardless of the type
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -t --terminate       Terminate after dumping a more or less complete list
        -c --cache           Terminate after dumping all entries from the cache
        -l --ignore-local    Ignore local services
        -r --resolve         Resolve services found
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
        -p --parsable        Output in parsable format
sr:     -h --help             Приказује ову помоћ
        -V --version          Приказује издање
        -D --browse-domains   Разгледа домене који се могу претраживати уместо услуга
        -a --all              Приказује све услуге, без обзира на врсту
        -d --domain=ДОМЕН     Домен за претраживање
        -v --verbose          Укључује режим опширног исписа
        -t --terminate        Прекида после избацивања више или мање завршене листе
        -c --cache            Прекида после избацивања свих записа из оставе
        -l --ignore-local     Занемарује месне услуге
        -r --resolve          Решава пронађене услуге
        -f --no-fail          Не отказује ако системска услуга није доступна
        -p --parsable         Даје излаз у запису који се може обрадити

en:     -k --no-db-lookup    Don't lookup service types
        -b --dump-db         Dump service type database
sr:     -k --no-db-lookup     Не тражи врсте услуге
        -b --dump-db          Избацује базу података врсте услуге

en: Too few arguments
sr: Сувише мало аргумената

en: Failed to create simple poll object.
sr: Нисам успео да направим објекат једноставне анкете.

en: Established under name '%s'
sr: Успостављено под називом „%s“

en: Failed to register: %s
sr: Нисам успео да забележим: %s

en: Name collision, picking new name '%s'.
sr: Сукоб назива, узимам нови назив „%s“.

en: Failed to create entry group: %s
sr: Нисам успео да направим унос групе: %s

en: Failed to add address: %s
sr: Нисам успео да додам адресу: %s

en: Failed to add service: %s
sr: Нисам успео да додам услугу: %s

en: Failed to add subtype '%s': %s
sr: Нисам успео да додам подврсту „%s“: %s

en: Host name conflict
sr: Сукоб назива домаћина

en: %s [options] %s <name> <type> <port> [<txt ...>]
    %s [options] %s <host-name> <address>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -s --service         Publish service
        -a --address         Publish address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -d --domain=DOMAIN   Domain to publish service in
        -H --host=DOMAIN     Host where service resides
           --subtype=SUBTYPE An additional subtype to register this service with
        -R --no-reverse      Do not publish reverse entry with address
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
sr: %s [могућности] %s <назив> <врста> <порт> [<txt ...>]
    %s [могућности] %s <назив-домаћина> <адреса>
    
        -h --help             Приказује ову помоћ
        -V --version          Приказује издање
        -s --service          Објављује услугу
        -a --address          Објављује адресу
        -v --verbose          Укључује режим опширног исписа
        -d --domain=ДОМЕН     Домен у којем ће се објавити услуге
        -H --host=ДОМЕН       Домаћин на којем се налазе услуге
           --subtype=ПОДВРСТА Додатна подврста са којом ће се забележити ова услуга
        -R --no-reverse       Не објављује обрнуте уносе са адресом
        -f --no-fail          Неће отказати ако системска услуга није доступна

en: Bad number of arguments
sr: Лош број аргумената

en: Failed to parse port number: %s
sr: Нисам успео да обрадим број прикључника: %s

en: No command specified.
sr: Наредба није наведена.

en: Failed to resolve host name '%s': %s
sr: Нисам успео да обрадим назив домаћина „%s“: %s

en: Failed to resolve address '%s': %s
sr: Нисам успео да обрадим адресу „%s“: %s

en: %s [options] %s <host name ...>
    %s [options] %s <address ... >
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -n --name            Resolve host name
        -a --address         Resolve address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -6                   Lookup IPv6 address
        -4                   Lookup IPv4 address
sr: %s [могућности] %s <назив домаћина ...>
    %s [могућности] %s <адреса ... >
    
        -h --help             Приказује ову помоћ
        -V --version          Приказује издање
        -n --name             Решава назив домаћина
        -a --address          Решава адресу
        -v --verbose          Укључује режим опширног исписа
        -6                    Тражи ИПв6 адресу
        -4                    Тражи ИПв4 адресу

en: Failed to create host name resolver: %s
sr: Нисам успео да направим решавача назива домаћина: %s

en: Failed to parse address '%s'
sr: Нисам успео да обрадим адресу „%s“

en: Failed to create address resolver: %s
sr: Нисам успео да направим решавача адресе: %s

en: %s [options] <new host name>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -v --verbose         Enable verbose mode
sr: %s [могућности] <нови назив домаћина>
    
        -h --help             Приказује ову помоћ
        -V --version          Приказује издање
        -v --verbose          Укључује режим опширног исписа

en: Invalid number of arguments, expecting exactly one.
sr: Неисправан број аргумената, очекујем тачно један.

en: Host name successfully changed to %s
sr: Назив домаћина је успешно промењен у „%s“
