avogadro - en to el translation catalogue (49 entries)

en: Display Types
el: Τύποι Προβολής

en: Common image formats
el: Κοινοί τύποι εικόνων

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: Export Bitmap Graphics
el: Εξαγωγή Γραφικών Bitmap

en: Cannot save file %1.
el: Μη δυνατή αποθήκευση του αρχείου %1

en: Export
el: Εξαγωγή

[ctx: %1 = file name, %2 = format]
en: Saving file “%1”
    with “%2”
el: Αποθήκευση αρχείου «%1»
    με «%2»

note: i18n: file: mainwindow.ui:194 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Undo
el: Α&ναίρεση

note: i18n: file: mainwindow.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Redo
el: Επανα&φορά

note: i18n: file: mainwindow.ui:32 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFile)
en: &File
el: &Αρχείο

note: i18n: file: mainwindow.ui:121 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:129
en: &New
el: &Νέο

note: i18n: file: mainwindow.ui:134 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:142
en: &Close
el: &Κλείσιμο

note: i18n: file: mainwindow.ui:147 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:155
en: &Save
el: &Αποθήκευση

note: i18n: file: mainwindow.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:106
en: &Quit
el: Έ&ξοδος

note: i18n: file: mainwindow.ui:59 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuEdit)
en: &Edit
el: &Επεξεργασία

note: i18n: file: mainwindow.ui:54 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuView)
en: &View
el: Π&ροβολή

en: Projection
el: Προβολή

en: Perspective
el: Προοπτική

en: Orthographic
el: Ορθογραφικές

en: &Help
el: &Βοήθεια

note: i18n: file: mainwindow.ui:182 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &About
el: &Σχετικά

en: Your changes will be lost if you don't save them.
el: Οι αλλαγές θα χαθούν οριστικά αν δεν τις αποθηκεύσετε.

en: Network timeout or other error.
el: Αποσύνδεση δικτύου η αλλο σφάλμα

en: Error while loading the “%1” file format.
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση της μορφής αρχείου «%1».

en: Avogadro cannot open “%1”.
el: Το Avogadro δεν μπορεί να ανοίξει το «%1».

note: i18n: file: mainwindow.ui:49 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuBuild)
en: &Build
el: &Κατασκευή

note: i18n: file: mainwindow.ui:71 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Select
el: &Επιλογή

en: Se&ttings
el: Ρυθ&μίσεις

note: i18n: file: aboutdialog.ui:334 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, OK)
en: OK
el: Εντάξει

note: i18n: file: mainwindow.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Open
el: &Άνοιγμα

note: i18n: file: mainwindow.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Recent
el: Πρόσφατο

note: i18n: file: mainwindow.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Clear Recent
el: &Καθαρισμός Προσφάτων

note: i18n: file: mainwindow.ui:168 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Revert To Saved
el: Επαναφορά στο αποθηκευμένο

note: i18n: file: mainwindow.ui:218 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Center
el: Κέντρο

note: i18n: file: mainwindow.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Align View To Axes
el: Ευθυγράμμιση Προβολής με τους Άξονες

note: i18n: file: mainwindow.ui:232 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Paste
el: Επικόλληση

note: i18n: file: mainwindow.ui:240 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Copy
el: Αντιγραφή

note: i18n: file: mainwindow.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Cut
el: Αποκοπή

note: i18n: file: mainwindow.ui:256 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Clear
el: Καθαρισμός

note: i18n: file: mainwindow.ui:261 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select All
el: Επιλογή όλων

note: i18n: file: mainwindow.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select None
el: Επιλογή κανενός

note: i18n: file: mainwindow.ui:280 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Tutorials
el: Οδηγοί

note: i18n: file: mainwindow.ui:288 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Help
el: Βοήθεια Avogadro

note: i18n: file: mainwindow.ui:293 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Release Notes
el: Σημειώσεις έκδοσης

note: i18n: file: mainwindow.ui:298 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Report a Bug
el: Αναφορά σφάλματος

note: i18n: file: mainwindow.ui:303 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: FAQ
el: Συχνές ερωτήσεις

note: i18n: file: mainwindow.ui:308 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Website
el: Ιστοσελίδα Avogadro

note: i18n: file: renderingdialog.ui:109 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Fog:
el: Ομίχλη

note: i18n: file: renderingdialog.ui:354 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save
el: Αποθήκευση
