avogadro - en to sr translation catalogue (92 entries)

note: i18n: file: aboutdialog.ui:62 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, versionLabel)
en: Version:
sr: Издање:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:117 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, libsLabel)
en: Avogadro Library Version:
sr: Верзија библиотеке Авогадро:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:181 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionLabel)
en: SSL Version:
sr: ССЛ верзија:

en: No molecule set in BackgroundFileFormat!
sr: Nijedan molekul nije postavljen u BackgroundFileFormat -u!

en: No file name set in BackgroundFileFormat!
sr: U BackgroundFileFormat -u nije postavljeno ime datoteke!

en: Tool
sr: Алатка

en: Display Types
sr: Врсте приказа

en: View Configuration
sr: Подешавање приказа

en: Molecules
sr: Молекули

[ctx: File toolbar]
en: File
sr: Датотека

[ctx: Tools toolbar]
en: Tools
sr: Алати

en: Untitled
sr: Bez naslova

en: Chemical Markup Language
sr: Обележивачки језик хемије

en: Chemical JSON
sr: Хемијски ЈСОН

en: Open chemical file
sr: Отворите датотеку хемије

en: Cannot open file
sr: Не могу да отворим датотеку

en: Can't open supplied file %1
sr: Не могу да отворим достављену датотеку „%1“

en: Open Molecule
sr: Отвори молекул

en: Select file reader
sr: Изабери читача датотеке

en: Reading File
sr: Отвори датотеку

en: Opening file '%1'
    with '%2'
sr: Отварам датотеку „%1“
    са „%2“

en: Molecule loaded (%1 atoms, %2 bonds)
sr: Молекул је учитан (%1 атома, %2 везе)

en: File error
sr: Грешка датотеке

en: Error while reading file '%1':
    %2
sr: Грешка приликом читања датотеке „%1“:
    %2

en: Error: Failed to initialize OpenGL context
sr: Грешка: Нисам успео да покренем ОпенГЛ контекст

en: OpenGL 2.0 or greater required, exiting.
    
    %1
sr: ОпенГЛ 2.0 или већи је потребан, излазим.
    
    %1

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Common image formats
sr: Општи формати слике

en: All files
sr: Све датотеке

en: BMP
sr: БМП

en: PNG
sr: ПНГ

en: JPEG
sr: ЈПЕГ

en: Export Bitmap Graphics
sr: Izvezi Bitmap Grafiku

en: Cannot save file %1.
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku „%1“.

en: This file was imported from a non-standard format which may not be able to write all of the information in the molecule.
    
    Would you like to export to the current format, or save in a standard format?
sr: Ова датотека је увезена из нестандардног формата који можда неће моћи да пише све информације у молекул.
    
    Да ли желите да извезете текући формат или да сачувате у стандардном формату?

en: Export
sr: Извези

en: Save chemical file
sr: Сачувајте датотеку хемије

en: Export Molecule
sr: Извези молекул

en: &Undo %1
sr: &Опозови %1

note: i18n: file: mainwindow.ui:194 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Undo
sr: &Опозови

en: &Redo %1
sr: &Понови „%1“

note: i18n: file: mainwindow.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Redo
sr: &Понови

en: &Testing
sr: &Тестирање

note: i18n: file: mainwindow.ui:32 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFile)
en: &File
sr: &Datoteka

note: i18n: file: mainwindow.ui:121 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:129
en: &New
sr: &Ново

note: i18n: file: mainwindow.ui:134 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:142
en: &Close
sr: &Затвори

note: i18n: file: mainwindow.ui:147 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:155
en: &Save
sr: &Сачувај

note: i18n: file: mainwindow.ui:328 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Export
sr: &Izvezi

note: i18n: file: mainwindow.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:106
en: &Quit
sr: &Изађи

note: i18n: file: mainwindow.ui:318 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Open Recent
sr: Отвори скорашње

en: No recent files
sr: Нема скорашњих датотека

note: i18n: file: mainwindow.ui:59 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuEdit)
en: &Edit
sr: &Uredi

note: i18n: file: mainwindow.ui:54 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuView)
en: &View
sr: &Pregled

en: Projection
sr: Пројекција

en: Perspective
sr: Перспектива

en: Orthographic
sr: Правописни

en: &Extensions
sr: &Proširenja

en: &Help
sr: По&моћ

note: i18n: file: mainwindow.ui:182 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &About
sr: &О програму

en: All supported formats (%1);;All files (*);;
sr: Сви подржани формати (%1);;Све датотеке (*);;

en: Your changes will be lost if you don't save them.
sr: Ваше измене ће бити изгубљене ако их не сачувате.

[ctx: Save]
en: Ctrl+S
sr: Ктрл+S

[ctx: Discard]
en: Ctrl+D
sr: Ктрл+D

en: Network timeout or other error.
sr: Истекло је време мреже или нека друга грешка.

en: Cannot open files
sr: Не могу да отворим датотеке

note: i18n: file: mainwindow.ui:49 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuBuild)
en: &Build
sr: &Izgradi

note: i18n: file: mainwindow.ui:71 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Select
sr: &Izaberi

en: Se&ttings
sr: &Подешавања

en: &Window
sr: &Прозор

note: i18n: file: aboutdialog.ui:334 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, OK)
en: OK
sr: U redu

note: i18n: file: mainwindow.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Open
sr: &Отвори

note: i18n: file: mainwindow.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Recent
sr: Скорашње

note: i18n: file: mainwindow.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Clear Recent
sr: &Очисти скорашње

note: i18n: file: mainwindow.ui:168 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Revert To Saved
sr: Врати на сачувано

note: i18n: file: mainwindow.ui:218 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Center
sr: Centar

note: i18n: file: mainwindow.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Align View To Axes
sr: Поравнај преглед на осе

note: i18n: file: mainwindow.ui:232 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Paste
sr: Nalepi

note: i18n: file: mainwindow.ui:240 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Copy
sr: Kopiraj

note: i18n: file: mainwindow.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Cut
sr: Iseci

note: i18n: file: mainwindow.ui:256 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Clear
sr: Očisti

note: i18n: file: mainwindow.ui:261 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select All
sr: Izaberi Sve

note: i18n: file: mainwindow.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select None
sr: Poništi Izbor

note: i18n: file: mainwindow.ui:280 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Tutorials
sr: Упутства

note: i18n: file: mainwindow.ui:288 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Help
sr: Авогадрова помоћ

note: i18n: file: mainwindow.ui:293 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Release Notes
sr: Белешке о издању

note: i18n: file: mainwindow.ui:298 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Report a Bug
sr: Пријави грешку

note: i18n: file: mainwindow.ui:303 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: FAQ
sr: ЧПП

note: i18n: file: mainwindow.ui:308 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Website
sr: Авогадров веб сајт

note: i18n: file: mainwindow.ui:313 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Discussion Forum
sr: Форум расправе

note: i18n: file: mainwindow.ui:323 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Import
sr: &Uvezi

note: i18n: file: renderingdialog.ui:109 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Fog:
sr: Магла:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:354 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save
sr: Сачувајте
