avogadro - en to hr translation catalogue (165 entries)

en: Molecular editor and visualizer
hr: Uređivač i vizualizator molekula

note: i18n: file: aboutdialog.ui:62 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, versionLabel)
en: Version:
hr: Verzija:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:117 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, libsLabel)
en: Avogadro Library Version:
hr: Verzija Avogadro biblioteke:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qtVersionLabel)
en: Qt Version:
hr: Qt verzija:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:181 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionLabel)
en: SSL Version:
hr: SSL verzija:

en: No molecule set in BackgroundFileFormat!
hr: U BackgroundFileFormat nije postavljena molekula!

en: No file format set in BackgroundFileFormat!
hr: U BackgroundFileFormat nije postavljen format datoteke!

en: No file name set in BackgroundFileFormat!
hr: U BackgroundFileFormat nije postavljeno nijedno ime datoteke!

en: Ready…
hr: Spremno …

en: Tool
hr: Alat

en: Display Types
hr: Vrste prikaza

en: Display Type Settings
hr: Postavke vrste prikaza

en: Files
hr: Datoteke

en: Layers
hr: Slojevi

[ctx: File toolbar]
en: File
hr: Datoteka

[ctx: Tools toolbar]
en: Tools
hr: Alati

en: Untitled
hr: Bez naslova

[ctx: window title: %1 = file name, %2 = • for modified file, %3 = Avogadro version]
en: %1%2 - Avogadro %3
hr: %1%2 – Avogadro %3

en: Restart needed
hr: Potrebno je ponovno pokretanje

en: Please restart Avogadro to use the new language.
hr: Ponovo pokreni Avogadro za korištenje novog jezika.

en: Chemical Markup Language
hr: Kemijski označni jezik

en: Chemical JSON
hr: Kemijski JSON

en: Open chemical file
hr: Otvori kemijsku datoteku

en: Cannot open file
hr: Datoteka se ne može otvoriti

en: Can't open supplied file %1
hr: Nije moguće otvoriti datoteku %1

en: Open Molecule
hr: Otvori molekulu

en: Select file reader
hr: Odaberi čitač datoteka

en: Reading File
hr: Datoteka za čitanje

en: Opening file '%1'
    with '%2'
hr: Otvaranje datoteke „%1”
    sa „%2”

en: Molecule loaded (%1 atoms, %2 bonds)
hr: Nabijena molekula (%1 atoma, %2 veze)

en: File error
hr: Greška datoteke

en: Error while reading file '%1':
    %2
hr: Greška tijekom čitanja datoteke „%1”:
    %2

[ctx: %1 = filename]
en: Saved file %1
hr: Spremljena datoteka %1

en: Error saving file
hr: Greška tijekom spremanja datoteke

[ctx: %1 = file name, %2 = error message]
en: Error while saving '%1':
    %2
hr: Greška tijekom spremanja „%1”:
    %2

en: Found Previous Avogadro Files
hr: Pronađene prethodne Avogadro datoteke

en: Files from a previous version of Avogadro were found in the plugins directory, using %1 of space.
    
    These files are no longer needed and can be safely removed.
hr: Datoteke iz prethodne Avogadro verzije su pronađene u direktoriju dodataka i zauzimaju %1 memorije.
    
    Ove datoteke više nisu potrebne i mogu se sigurno ukloniti.

en: Remove Old Files
hr: Ukloni stare datoteke

en: Keep Files
hr: Zadrži datoteke

en: Let’s finish your setup
hr: Završimo s postavljanjem

en: Avogadro can generate input files for Gaussian, ORCA, and other computational chemistry packages.
hr: Avogadro može generirati datoteke unosa za Gaussian, ORCA i druge pakete računalne kemije.

en: This requires setup that will download and configure Python.
hr: Ovo zahtijeva postavljanje koje će preuzeti i konfigurirati Python.

en: This requires setup to configure a Python environment.
hr: Ovo zahtijeva postavljanje za konfiguriranje Python okruženja.

en: This may require an Internet connection.
hr: Ovo može zahtijevati internetsku vezu.

en: Install updated plugins?
hr: Instalirati aktualizirane dodatke?

en: The following plugins are available:
hr: Dostupni su sljedeći dodaci:

en: Would you like to install them?
hr: Želiš li ih instalirati?

en: Recover Autosaved Files
hr: Obnovi automatski spremljene datoteke

en: Autosave files were found from a previous session.
    Would you like to recover them?
hr: Pronađene su datoteke automatskog spremanja iz prethodne sesije.
    Želiš li ih obnoviti?

en: Error: Failed to initialize OpenGL context
hr: Greška: Neuspjelo inicijaliziranje OpenGL konteksta

en: OpenGL 4.0 or greater required, exiting.
    
    %1
hr: Potrebna je OpenGL 4.0 ili novija licenca. Aplikacija se zatvara.
    
    %1

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

[ctx: settings for a particular display type like wireframe]
en: %1 Settings
hr: %1 postavke

en: Common image formats
hr: Uobičajeni grafički formati

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Export Bitmap Graphics
hr: Izvezi bitmap slike

en: Cannot save file %1.
hr: Nije moguće spremiti datoteku %1.

en: This file was imported from a non-standard format which may not be able to write all of the information in the molecule.
    
    Would you like to export to the current format, or save in a standard format?
hr: Ova je datoteka uvezena iz nestandardnog formata koji možda neće moći upisati sve podatke u molekulu.
    
    Želiš li izvesti u trenutačni format ili spremiti u standardni format?

en: Export
hr: Izvezi

en: Save chemical file
hr: Spremi kemijsku datoteku

en: Export Molecule
hr: Izvezi molekulu

en: Saving File in Progress…
hr: Spremanje datoteke u tijeku …

[ctx: %1 = file name, %2 = format]
en: Saving file “%1”
    with “%2”
hr: Spremanje datoteke „%1”
    u „%2” formatu

en: &Undo %1
hr: &Poništi %1

note: i18n: file: mainwindow.ui:194 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Undo
hr: &Poništi

en: &Redo %1
hr: Po&novi %1

note: i18n: file: mainwindow.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Redo
hr: Po&novi

en: &Testing
hr: &Testiranje

en: &Record Test…
hr: S&nimi test …

en: &Play Test…
hr: Pokreni &test …

note: i18n: file: mainwindow.ui:32 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFile)
en: &File
hr: &Datoteka

note: i18n: file: mainwindow.ui:121 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:129
en: &New
hr: &Novo

note: i18n: file: mainwindow.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Open…
hr: &Otvori …

note: i18n: file: mainwindow.ui:134 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:142
en: &Close
hr: &Zatvori

note: i18n: file: mainwindow.ui:147 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:155
en: &Save
hr: &Spremi

note: i18n: file: mainwindow.ui:160 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Save &As…
hr: Spremi k&ao …

note: i18n: file: mainwindow.ui:328 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Export
hr: &Izvezi

en: &Molecule…
hr: &Molekula …

en: Export Molecule…
hr: Izvezi molekulu …

en: &Graphics…
hr: S&like …

en: Export Graphics…
hr: Izvezi slike …

note: i18n: file: mainwindow.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:106
en: &Quit
hr: &Zatvori aplikaciju

note: i18n: file: mainwindow.ui:318 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Open Recent
hr: Otvori nedavne

en: No recent files
hr: Nema nedavnih datoteka

note: i18n: file: mainwindow.ui:59 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuEdit)
en: &Edit
hr: Ur&edi

en: &Copy Graphics
hr: &Kopiraj slike

note: i18n: file: mainwindow.ui:54 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuView)
en: &View
hr: &Prikaz

en: Set Background Color…
hr: Postavi boju pozadine …

en: Rendering…
hr: Iscrtavanje …

en: Projection
hr: Projekcija

en: Perspective
hr: Perspektiva

en: Orthographic
hr: Ortografski

en: &Extensions
hr: &Proširenja

en: User Interface Language…
hr: Jezik korisničkog sučelja …

en: &Periodic Table…
hr: Periodni &sustav elemenata …

en: &Help
hr: &Pomoć

note: i18n: file: mainwindow.ui:182 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &About
hr: &Informacije

en: &Discussion Forum
hr: &Forum za raspravu

en: &Avogadro Website
hr: &Avogadro web-stranica

en: &Report a Bug
hr: P&rijavi grešku

en: &Suggest a Feature
hr: Pred&loži funkciju

en: untitled
hr: neimenovano

en: System Language
hr: Jezik sustava

en: Language
hr: Jezik

en: User Interface Language:
hr: Jezik korisničkog sučelja:

en: All supported formats (%1);;All files (*);;
hr: Svi podržani formati (%1);;Sve datoteke (*);;

en: Do you want to save the changes to the document?
hr: Želiš li spremiti promjene u dokumentu?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
hr: Izgubit ćeš promjene ako ih ne spremiš.

en: Network Download Failed
hr: Preuzimanje s mreže nije uspjelo

en: Network timeout or other error.
hr: Istek mrežne veze ili jedna druga greška.

en: Your version: %1
hr: Tvoja verzija: %1

en: New version: %1
hr: Nova verzija: %1

en: An update is available, do you want to download it now?
hr: Dostupna je nova verzija. Želiš li je sada preuzeti?

en: Version Update
hr: Aktualiziranje verzije

en: Error while loading the “%1” file format.
hr: Greška tijekom učitavanja datotečnog formata „%1”.

en: Select file format
hr: Odaberi datotečni format

en: Avogadro cannot open “%1”.
hr: Avogadro ne može otvoriti „%1”.

en: Cannot open files
hr: Nije moguće otvoriti datoteke

note: i18n: file: mainwindow.ui:49 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuBuild)
en: &Build
hr: &Izgradnja

note: i18n: file: mainwindow.ui:71 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Select
hr: &Odaberi

en: Se&ttings
hr: Pos&tavke

en: &Window
hr: &Prozor

en: 3D View
hr: 3D prikaz

note: i18n: file: aboutdialog.ui:238 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, licenseLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:10pt; font-weight:600;">License: </span><a href="https://opensource.org/licenses/BSD-3-Clause"><span style=" font-size:10pt; text-decoration: underline; color:#0096ff;">BSD 3-Clause</span></a></p></body></html>
hr: <html><head/><body><p><span style=" font-size:10pt; font-weight:600;">Licenca: </span><a href="https://opensource.org/licenses/BSD-3-Clause"><span style=" font-size:10pt; text-decoration: underline; color:#0096ff;">BSD 3 klauzula</span></a></p></body></html>

note: i18n: file: aboutdialog.ui:337 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, OK)
en: OK
hr: U redu

note: i18n: file: mainwindow.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Open
hr: &Otvori

note: i18n: file: mainwindow.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Recent
hr: Nedavne

note: i18n: file: mainwindow.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Clear Recent
hr: &Izbriši nedavne

note: i18n: file: mainwindow.ui:168 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Revert To Saved
hr: Vrati na spremljeno

note: i18n: file: mainwindow.ui:177 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Set &Background Color…
hr: Postavi &boju pozadine …

note: i18n: file: mainwindow.ui:218 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Center
hr: Centriraj

note: i18n: file: mainwindow.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Align View To Axes
hr: Poravnaj prikaz prema osima

note: i18n: file: mainwindow.ui:232 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Paste
hr: Zalijepi

note: i18n: file: mainwindow.ui:240 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Copy
hr: Kopiraj

note: i18n: file: mainwindow.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Cut
hr: Izreži

note: i18n: file: mainwindow.ui:256 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Clear
hr: Izbriši

note: i18n: file: mainwindow.ui:261 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select All
hr: Odaberi sve

note: i18n: file: mainwindow.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select None
hr: Poništi izbor

note: i18n: file: mainwindow.ui:280 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Tutorials
hr: Upute

note: i18n: file: mainwindow.ui:288 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Help
hr: Avogadro pomoć

note: i18n: file: mainwindow.ui:293 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Release Notes
hr: Napomene o izdanju

note: i18n: file: mainwindow.ui:298 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Report a Bug
hr: Prijavi grešku

note: i18n: file: mainwindow.ui:303 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: FAQ
hr: ČPP

note: i18n: file: mainwindow.ui:308 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Website
hr: Avogadro web stranica

note: i18n: file: mainwindow.ui:313 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Discussion Forum
hr: Forum za raspravu

note: i18n: file: mainwindow.ui:323 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Import
hr: &Uvezi

note: i18n: file: renderingdialog.ui:31 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, enableAO_label)
en: Enable ambient occlusion shadows
hr: Aktiviraj sjene ambijentalne okluzije

note: i18n: file: renderingdialog.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableAO_label)
en: Ambient Occlusion:
hr: Ambijentalna okluzija:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, aoEnableCheckBox) i18n: file: renderingdialog.ui:118 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fogEnableCheckBox) i18n: file: renderingdialog.ui:220 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dofEnableCheckB
en: Enable
hr: Aktiviraj

note: i18n: file: renderingdialog.ui:85 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, shadow_label)
en: Strength of the ambient shadows
hr: Jačina ambijentalnih sjena

note: i18n: file: renderingdialog.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadow_label)
en: Shadow Strength:
hr: Jačina sjene:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:106 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, enableFog_label)
en: Fog effect for depth cue
hr: Efekt magle za indikaciju dubine

note: i18n: file: renderingdialog.ui:109 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableFog_label)
en: Fog:
hr: Magla:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:140 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fogStrength_label)
en: Fog Strength:
hr: Jačina magle:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:170 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fogPosition_label)
en: Fog Position:
hr: Pozicija magle:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:208 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, depthBlurEnable_label)
en: Add a depth blur
hr: Dodaj dubinsko zamućenje

note: i18n: file: renderingdialog.ui:211 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, depthBlurEnable_label)
en: Depth Blur:
hr: Dubinsko zamućenje:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:242 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, blurStrength_label)
en: Strength of the depth blur
hr: Jačina dubinskog zamućenja

note: i18n: file: renderingdialog.ui:245 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blurStrength_label)
en: Blur Strength :
hr: Jačina zamućenja:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:272 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, blurPosition_label)
en: Position of the depth blur
hr: Pozicija dubinskog zamućenja

note: i18n: file: renderingdialog.ui:275 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blurPosition_label)
en: Blur Position:
hr: Pozicija zamućenja:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:313 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, edgeOutline_label)
en: Add an outline to edge atoms
hr: Dodaj konturu rubnim atomima

note: i18n: file: renderingdialog.ui:316 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, edgeOutline_label)
en: Edge Outline:
hr: Rubna kontura:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:354 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save
hr: Spremi

note: i18n: file: renderingdialog.ui:374 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
hr: Zatvori
