Avogadro 1.95.1 - en to ka translation catalogue (136 entries)

note: i18n: file: aboutdialog.ui:62 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, versionLabel)
en: Version:
ka: ვერსია:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:117 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, libsLabel)
en: Avogadro Library Version:
ka: Avogadro-ის ბიბლიოთეკის ვერსია:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qtVersionLabel)
en: Qt Version:
ka: Qt-ის ვერსია:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:181 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionLabel)
en: SSL Version:
ka: SSL-ის ვერსია:

en: No molecule set in BackgroundFileFormat!
ka: BackgroundFileFormat-ში მოლეკულა დაყენებული არაა!

en: No file format set in BackgroundFileFormat!
ka: BackgroundFileFormat-ში ფაილის ფორმატი დაყენებული არ არის!

en: No file name set in BackgroundFileFormat!
ka: BackgroundFileFormat-ში ფაილის სახელი მითითებული არაა!

en: Ready…
ka: მზადაა…

en: Tool
ka: ხელსაწყო

en: Display Types
ka: ჩვენების ტიპები

en: Files
ka: ფაილები

en: Layers
ka: ფენები

[ctx: File toolbar]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: Tools toolbar]
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Untitled
ka: უსახელო

en: Restart needed
ka: საჭიროა გადატვირთვა

en: Please restart Avogadro to use the new language.
ka: ახალი ენის გამოსაყენებლად გადატვირთეთ Avogadro.

en: Chemical Markup Language
ka: ქიმიური ფორმულების აღწერის ენა

en: Chemical JSON
ka: ქიმიური JSON

en: Open chemical file
ka: ნაერთის ფაილის გახსნა

en: Cannot open file
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Can't open supplied file %1
ka: მითითებული ფაილის გახსნის შეცდომა: %1

en: Open Molecule
ka: მოლეკულის გახსნა

en: Select file reader
ka: აირჩიეთ ფაილის წამკითხველი

en: Reading File
ka: ფაილის კითხვა

en: Opening file '%1'
    with '%2'
ka: ფაილის %1 გახსნა:
    %2-ით

en: Molecule loaded (%1 atoms, %2 bonds)
ka: მოლეკულა ჩაიტვირთა (%1 ატომი, %2 ბმა)

en: File error
ka: ფაილის შეცდომა

en: Error while reading file '%1':
    %2
ka: ფაილის %1 კითხვის შეცდომა:
    %2

[ctx: %1 = filename]
en: Saved file %1
ka: ფაილი %1 ჩაწერილია

en: Error saving file
ka: ფაილის ჩაწერის შეცდომა

[ctx: %1 = file name, %2 = error message]
en: Error while saving '%1':
    %2
ka: %1-ის ჩაწერის შეცდომა:
    %2

en: Remove Old Files
ka: ძველი ფაილების წაშლა

en: Keep Files
ka: ფაილების შენარჩუნება

en: Install updated plugins?
ka: დავაყენო განახლებული დამატებები?

en: Error: Failed to initialize OpenGL context
ka: შეცდომა: OpenGL-ის კონტექსტის ინიციალიზაცია ვერ მოხერხდა

en: OpenGL 4.0 or greater required, exiting.
    
    %1
ka: საჭიროა OpenGL 4.0 ან უფრო ახალი. გასვლა.
    
    %1

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

[ctx: settings for a particular display type like wireframe]
en: %1 Settings
ka: %1-ის მორგება

en: Common image formats
ka: გამოსახულების გავრცელებული ფორმატები

en: All files
ka: ყველა ფაილი

en: Export Bitmap Graphics
ka: Bitmap გრაფიკის ექსპორტი

en: Cannot save file %1.
ka: ფაილის შენახვის შეცდომა: %1 .

en: This file was imported from a non-standard format which may not be able to write all of the information in the molecule.
    
    Would you like to export to the current format, or save in a standard format?
ka: ეს ფაილი შემოტანილია არასტანდარტული ფორმატით, რომელსაც შეიძლება არ აქვს მხარდაჭერა მოლეკულის შესახებ სრული ინფორმაციის ჩასაწერად.
    
    გნებავთ ამავე ფორმატში გატანა თუ შევინახო სტანდარტულ ფორმატში?

en: Export
ka: გატანა

en: Save chemical file
ka: ნაერთის ფაილის შენახვა

en: Export Molecule
ka: მოლეკულის გატანა

en: Saving File in Progress…
ka: მიმდინარეობს ფაილის შენახვა…

[ctx: %1 = file name, %2 = format]
en: Saving file “%1”
    with “%2”
ka: ფაილის %1 ჩაწერა:
    %2-ით

en: &Undo %1
ka: &გაუქმება %1

note: i18n: file: mainwindow.ui:194 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Undo
ka: &დაბრუნება

en: &Redo %1
ka: &თავიდან %1

note: i18n: file: mainwindow.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Redo
ka: &თავიდან

en: &Testing
ka: &გამოცდა

en: &Record Test…
ka: ჩაწერის გამოცდა…

en: &Play Test…
ka: ტესტის დაკვრა…

note: i18n: file: mainwindow.ui:32 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFile)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: file: mainwindow.ui:121 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:129
en: &New
ka: &ახალი

note: i18n: file: mainwindow.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Open…
ka: &გახსნა…

note: i18n: file: mainwindow.ui:134 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:142
en: &Close
ka: &დახურვა

note: i18n: file: mainwindow.ui:147 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:155
en: &Save
ka: &შენახვა

note: i18n: file: mainwindow.ui:160 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Save &As…
ka: შენახვა &როგორც…

note: i18n: file: mainwindow.ui:328 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Export
ka: &გატანა

en: &Molecule…
ka: &მოლეკულა…

en: Export Molecule…
ka: მოლეკულის გატანა…

en: &Graphics…
ka: &გრაფიკა…

note: i18n: file: mainwindow.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:106
en: &Quit
ka: &გასვლა

note: i18n: file: mainwindow.ui:318 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Open Recent
ka: ბოლო ფალის გახსნა

en: No recent files
ka: უახლესი ფაილების გარეშე

note: i18n: file: mainwindow.ui:59 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuEdit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

en: &Copy Graphics
ka: &გრაფიკის კოპირება

note: i18n: file: mainwindow.ui:54 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuView)
en: &View
ka: &ხედი

en: Set Background Color…
ka: ფონის ფერის დაყენება…

en: Rendering…
ka: რენდერი…

en: Projection
ka: პროექცია

en: Perspective
ka: პერსპექტივა

en: Orthographic
ka: ორთოგრაფიული

en: &Extensions
ka: &გაფართოებები

en: User Interface Language…
ka: მომხმარებლის ინტერფეისის ენა…

en: &Periodic Table…
ka: &პერიოდულობის ცხრილი…

en: &Help
ka: &დახმარება

note: i18n: file: mainwindow.ui:182 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &About
ka: &შესახებ

en: &Discussion Forum
ka: &ფორუმი

en: &Avogadro Website
ka: &Avogadro-ის ვებგვერდი

en: &Report a Bug
ka: &შეცდომის ანგარიში

en: &Suggest a Feature
ka: &ფუნქციის შეთავაზება

en: untitled
ka: უსახელო

en: System Language
ka: სისტემის ენა

en: Language
ka: ენა

en: User Interface Language:
ka: მომხმარებლის ინტერფეისის ენა:

en: All supported formats (%1);;All files (*);;
ka: ყველა მხარდაჭერილი ფორმატი (%1);;ყველა ფაილი (*);;

en: Do you want to save the changes to the document?
ka: გნებავთ დოკუმენტის ცვლილებების შენახვა?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
ka: თქვენი ცვლილებები დაიკარგება, თუ არ შეინახავთ.

en: Network Download Failed
ka: ქსელიდან გადმოწერის შეცდომა

en: Network timeout or other error.
ka: ქსელის დრო ამოიწურა ან სხვა შეცდომა.

en: Your version: %1
ka: თქვენი ვერსია: %1

en: New version: %1
ka: ახალი ვერსია: %1

en: An update is available, do you want to download it now?
ka: ხელმისაწვდომია განახლება. გნებავთ, ახლავე გადმოწეროთ?

en: Version Update
ka: ვერსიის განახლება

en: Error while loading the “%1” file format.
ka: შეცდომა ფაილის ტიპი %1-ის კითხვისას.

en: Select file format
ka: აირჩიეთ ფაილის ფორმატი

en: Avogadro cannot open “%1”.
ka: ავოგადროს არ შეუძლია გახსნას "%1".

en: Cannot open files
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა

note: i18n: file: mainwindow.ui:49 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuBuild)
en: &Build
ka: &აგება

note: i18n: file: mainwindow.ui:71 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Select
ka: &მონიშვნა

en: Se&ttings
ka: &მორგება

en: &Window
ka: &ფანჯარა

en: 3D View
ka: 3D ხედი

note: i18n: file: aboutdialog.ui:238 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, licenseLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:10pt; font-weight:600;">License: </span><a href="https://opensource.org/licenses/BSD-3-Clause"><span style=" font-size:10pt; text-decoration: underline; color:#0096ff;">BSD 3-Clause</span></a></p></body></html>
ka: <html><head/><body><p><span style=" font-size:10pt; font-weight:600;">ლიცენზია: </span><a href="https://opensource.org/licenses/BSD-3-Clause"><span style=" font-size:10pt; text-decoration: underline; color:#0000ff;">BSD 3-Clause</span></a></p></body></html>

note: i18n: file: aboutdialog.ui:337 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, OK)
en: OK
ka: დიახ

note: i18n: file: mainwindow.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Open
ka: &გახსნა

note: i18n: file: mainwindow.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Recent
ka: უახლესი

note: i18n: file: mainwindow.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Clear Recent
ka: &ბოლოების გასუფთავება

note: i18n: file: mainwindow.ui:168 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Revert To Saved
ka: შენახულზე დაბრუნება

note: i18n: file: mainwindow.ui:177 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Set &Background Color…
ka: &ფონის ფერის დაყენება…

note: i18n: file: mainwindow.ui:218 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Center
ka: ცენტრი

note: i18n: file: mainwindow.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Align View To Axes
ka: ხედის გასწორება ღერძებზე

note: i18n: file: mainwindow.ui:232 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Paste
ka: ჩასმა

note: i18n: file: mainwindow.ui:240 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Copy
ka: კოპირება

note: i18n: file: mainwindow.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Cut
ka: ამოჭრა

note: i18n: file: mainwindow.ui:256 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Clear
ka: გასუფთავება

note: i18n: file: mainwindow.ui:261 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

note: i18n: file: mainwindow.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select None
ka: მონიშვნის მოხსნა

note: i18n: file: mainwindow.ui:280 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Tutorials
ka: გაკვეთილები

note: i18n: file: mainwindow.ui:288 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Help
ka: Avogadro-ის დახმარება

note: i18n: file: mainwindow.ui:293 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Release Notes
ka: გამოცემის შენიშვნები

note: i18n: file: mainwindow.ui:298 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Report a Bug
ka: შეცდომის ანგარიში

note: i18n: file: mainwindow.ui:303 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: FAQ
ka: ხ.დ.კ.

note: i18n: file: mainwindow.ui:308 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Website
ka: Avogadro-ის ვებგვერდი

note: i18n: file: mainwindow.ui:313 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Discussion Forum
ka: ფორუმი

note: i18n: file: mainwindow.ui:323 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Import
ka: &შემოტანა

note: i18n: file: renderingdialog.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableAO_label)
en: Ambient Occlusion:
ka: ატმოსფერული ოკლუზია:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, aoEnableCheckBox) i18n: file: renderingdialog.ui:118 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fogEnableCheckBox) i18n: file: renderingdialog.ui:220 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dofEnableCheckB
en: Enable
ka: ჩართვა

note: i18n: file: renderingdialog.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadow_label)
en: Shadow Strength:
ka: ჩრდილის სიძლიერე:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:354 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save
ka: შენახვა

note: i18n: file: renderingdialog.ui:374 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
ka: დახურვა
