avogadro - en to cs translation catalogue (302 entries)

en: Reference file '%1' does not exist.
cs: Referenční soubor '%1' neexistuje.

en: Error populating file %1: %2
cs: Chyba při vyplňování souboru %1: %2

en: Continue
cs: Pokračovat

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton) i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:44 i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:184 i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:66 i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessin
en: Close
cs: Zavřít

en: Unknown
cs: Neznámý

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Hydrogen
cs: Vodík

en: Boron
cs: Bor

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:66 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Carbon
cs: Uhlík

en: Nitrogen
cs: Dusík

en: Oxygen
cs: Kyslík

en: Fluorine
cs: Fluor

en: Sodium
cs: Sodík

en: Aluminum
cs: Hliník

en: Silicon
cs: Křemík

en: Phosphorus
cs: Fosfor

en: Sulfur
cs: Síra

en: Chlorine
cs: Chlor

en: Potassium
cs: Draslík

en: Calcium
cs: Vápník

en: Scandium
cs: Skandium

en: Titanium
cs: Titan

en: Vanadium
cs: Vanad

en: Chromium
cs: Chrom

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Iron
cs: Železo

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:76 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Cobalt
cs: Kobalt

en: Nickel
cs: Nikl

en: Copper
cs: Měď

en: Zinc
cs: Zinek

en: Arsenic
cs: Arzén

en: Selenium
cs: Selen

en: Bromine
cs: Brom

en: Strontium
cs: Stroncium

en: Zirconium
cs: Zirkon

en: Niobium
cs: Niob

en: Molybdenum
cs: Molybden

en: Technetium
cs: Technecium

en: Silver
cs: Stříbro

en: Cadmium
cs: Kadmium

en: Tin
cs: Cín

en: Antimony
cs: Antimon

en: Tellurium
cs: Tellur

en: Iodine
cs: Jód

en: Cesium
cs: Cezium

en: Lanthanum
cs: Lanthan

en: Cerium
cs: Cer

en: Praseodymium
cs: Praseodymi

en: Neodymium
cs: Neodymi

en: Tantalum
cs: Tantal

en: Tungsten
cs: Wolfram

en: Platinum
cs: Platina

en: Gold
cs: Zlato

en: Mercury
cs: Rtuť

en: Lead
cs: Olovo

en: Bismuth
cs: Bismut

en: Astatine
cs: Astat

en: Uranium
cs: Uran

en: Tennessine
cs: Tennessin

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:53 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, titleLine)
en: Title
cs: Název

en: Basis
cs: Základ

en: Charge
cs: Náboj

en: Multiplicity
cs: Multiplicita

en: Ball and Stick
cs: Koule a tyče

en: Dipole Moment
cs: Dipólový moment

en: Force
cs: Síla

en: Surfaces
cs: Povrchy

en: Wireframe
cs: Drátěná kostra

en: Periodic Table
cs: Periodická tabulka

en: Add Atom
cs: Přidat atom

en: Remove Atom
cs: Odstranit atom

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, adjustHydrogens)
en: Adjust Hydrogens
cs: Upravit Vodíky

en: Change Element
cs: Změnit prvek

en: Add Bond
cs: Přidat vazbu

en: Change Bond Order
cs: Změnit druh vazby

en: Rotate to Standard Orientation
cs: Otočit do obvyklého natočení

en: Fill Unit Cell
cs: Vyplnit jednotkovou buňku

en: &File
cs: &Soubor

en: &Export
cs: &Exportovat

en: &Build
cs: &Sestavení

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elementLabel)
en: Element:
cs: Prvek:

en: Align
cs: Zarovnání

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:262 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Axis:
cs: Osa:

en: Align molecules to a Cartesian axis
cs: Zarovnat molekuly ke kartézským osám

en: Error
cs: Chyba

en: &View
cs: &Zobrazit

en: Add Center of Mass
cs: Přidat střed hmoty

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Angle
cs: Úhel

en: Type
cs: Typ

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:390 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Custom
cs: Vlastní

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:196 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, scoringComboBox)
en: Energy
cs: Energie

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:152 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, waterPotentialCombo)
en: NONE
cs: ŽÁDNÝ

en: Reduce Cell (&Niggli)
cs: Zmenšit buňku (&titěrná)

en: Remove &Unit Cell
cs: Odstranit &jednotkovou buňku

en: Add &Unit Cell
cs: Přidat &jednotkovou buňku

en: Cannot Parse Text
cs: Text nelze zpracovat

en: Draw
cs: Nakreslit

en: Draw Atom
cs: Nakreslit Atom

en: Single
cs: Jednoduchá

en: Double
cs: Dvojná

en: Triple
cs: Trojná

en: Chemical structure to download.
cs: Chemická struktura ke stažení.

en: Network timeout or other error.
cs: Vypršení času na síti nebo jiná chyba.

en: Specified molecule could not be found: %1
cs: Zadanou molekulu nelze najít: %1

en: Equilibrium Geometry
cs: Uspořádání rovnováhy

en: Transition State
cs: Stav přechodu

en: Frequencies
cs: Kmitočty

en: Make EFP
cs: Provést EFP

en: Core Potential
cs: Jaderný potenciál

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:345 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:640 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, barostatCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedia
en: None
cs: Není

en: Gas
cs: Plyn

en: Water
cs: Voda

en: Singlet
cs: Jednoelektronová vazebná energie (částice s nulovou vazebnou silou)

en: Doublet
cs: Dvousložková spektrální čára

en: Dication
cs: Dikationt

en: Cation
cs: Kationt (klaný iont)

en: Neutral
cs: Neutrální částice

en: Anion
cs: Aniont (záporně nabitý iont)

en: Dianion
cs: Dianiont

en: Add Hydrogens
cs: Přidat vodíkové atomy

en: Hydrogens
cs: Vodíkové atomy

en: &Insert
cs: &Vložit

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:79 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_TU)
en: Thymine
cs: Thymin

note: i18n: file: qtplugins/crystal/importcrystaldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ImportCrystalDialog)
en: Import Crystal
cs: Import krystalu

en: Insert Fragment
cs: Vložit fragment

en: Color:
cs: Barva:

en: Unique ID
cs: Jedinečné ID

en: Element
cs: Prvek

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the Lammps input deck preview pane?
cs: Chcete zaktualizovat text náhledu? Všechny změny provedené v náhledové tabulce zadávací vrstvy Lammps budou ztraceny.

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacitySliderLabel)
en: Opacity:
cs: Průhlednost:

en: Manipulate
cs: Upravit

en: Measure
cs: Měření

en: Dihedral:
cs: Střechan:

en: Angle:
cs: Úhel:

[ctx: asking server for molecule name]
en: (pending)
cs: (čekající na vyřízení)

en: &Properties
cs: &Vlastnosti

en: Molecular Properties
cs: Vlastnosti molekul

en: Molecule Properties
cs: Vlastnosti molekuly

en: Navigate
cs: Pohyb

en: Chemical Name
cs: Chemický název

en: Stop
cs: Zastavit

en: Start Atom
cs: Počáteční atom

en: Vertex
cs: Vrchol

en: Atom Properties
cs: Vlastnosti atomu

en: Bond Properties
cs: Vlastnosti vazby

en: Angle Properties
cs: Vlastnosti úhlu

en: Torsion Properties
cs: Vlastnosti zkroucení

en: Conformer Properties
cs: Vlastnosti konformačního izomeru

en: Renders primitives using QTAIM properties
cs: Vykresluje základní tvary za použití vlastností QTAIM

en: Open WFN File
cs: Otevřít soubor WFN

en: WFN files (*.wfn);;All files (*.*)
cs: Soubory WFN (*.wfn);;Všechny soubory (*.*)

en: QTAIM extension
cs: Rozšíření QTAIM

en: &Select
cs: &Vybrat

en: Selection
cs: Výběr

en: Reduce to Asymmetric Unit
cs: Redukovat na Asymetrickou jednotku

en: International
cs: Mezinárodní

en: Select Background Color
cs: Vybrat barvu pozadí

en: Select Foreground Color
cs: Vybrat barvu popředí

en: Select Calculated Spectra Color
cs: Vybrat barvu vypočteného spektra

en: Select Imported Spectra Color
cs: Vyberte si barvu importovaného spektra

en: Energy (eV)
cs: Energie (eV)

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::QtPlugins::SymmetryWidget)
en: Symmetry
cs: Souměrnost

en: Status
cs: Stav

en: Electron Density
cs: Elektronová hustota

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorWidget) i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueWidget) i18n: file: qtplugin
en: Form
cs: Formulář

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
cs: Filtr:

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:29 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filterLineEdit)
en: Type a name or part of a name to show only matching files.
cs: Zadejte název nebo část názvu, aby se ukázaly pouze odpovídající soubory.

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertFragmentButton) i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertButton)
en: Insert
cs: Vložit

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Force Field:
cs: Silové pole:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Success!
cs: Úspěch!

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:33 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Add Constraints
cs: Přidat omezení

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConstraint)
en: Add
cs: Přidat

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: file: qtplugins/lineformatinput/lineformatinputdialog.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Format:
cs: Formát:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:149 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
cs: Použít

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetAllButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:336
en: Reset All
cs: Obnovit vše

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:343
en: Defaults
cs: Výchozí

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:95 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicWidget) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:34
en: &Basic Setup
cs: &Základní nastavení

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:170 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Title:
cs: Název:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:287
en: Calculate:
cs: Vypočítat:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Method:
cs: Metoda:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Super Cell Options
cs: Volby pro superbunky

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aRepeatLabel)
en: A repeat:
cs: Opakování A:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bRepeatLabel)
en: B repeat:
cs: Opakování B:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cRepeatLabel)
en: C repeat:
cs: Opakování C:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:300 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: &Apply
cs: &Použít

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:314 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Hide
cs: &Skrýt

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::VolumeScalingDialog)
en: Scale Unit Cell Volume
cs: Změnit velikost objemu jednotkové buňky

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentVolume)
en: TextLabel
cs: Textový popisek

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Bond Order:
cs: Druh vazby:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GamessInputDialog)
en: GAMESS Input
cs: Vstup GAMESS

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: In:
cs: V:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multiplicity:
cs: Násobnost:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
cs: Šířka:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Charge:
cs: Náklad:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:51 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: name
cs: Název

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertDNADialog)
en: Insert Nucleic Acids
cs: Vložit nukleové kyseliny

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: DNA/RNA Builder
cs: Tvorba DNA/RNA

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Nucleic Acids:
cs: Nukleové kyseliny:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:49 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_A)
en: Adenine
cs: Adenin

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:59 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_C)
en: Cytosine
cs: Cytosin

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:69 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_G)
en: Guanine
cs: Guanin

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:104 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sequence:
cs: Sekvence:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:120 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, bpCombo) i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:150 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, bpTurnsSpin)
en: the number of base pairs per helix turn
cs: počet základních párů na otočení šroubovice

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:172 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Bases Per Turn:
cs: Párů bází na otočení:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:183 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Strands:
cs: Řetězců:

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:77 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_units) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:97 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, unitsCombo)
en: Select the unit style to be used during the simulation.
cs: Vyberte typ jednotek, které budou použity při simulaci.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:116 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo)
en: real
cs: reálný

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:121 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo)
en: metal
cs: kov

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:136 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:236 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: electron
cs: elektron

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_waterPotential)
en: Water Potential
cs: Potenciální půdní vlhkost

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:177 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_atomstyle) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:197 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: Select atom_style used by the data file.
cs: Vyberte hodnotu atom_style, který se používá v datovém souboru.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:187 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_atomstyle)
en: Atom Style
cs: Styl atomu

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:211 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: angle
cs: úhel

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:216 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: atomic
cs: atomový

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:221 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: bond
cs: vazba

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:226 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: charge
cs: náboj

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:231 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: dipole
cs: dipól

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:241 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: ellipsoid
cs: elipsoid

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:246 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: full
cs: plný

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:251 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: line
cs: čára

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:261 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: molecular
cs: molekulární

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:271 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: sphere
cs: koule

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:281 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: wavepacket
cs: vlnový balík

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:289 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_readdata) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:299 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, readDataLine)
en: Specify the name to be used for the coordinate file.
cs: Určete jméno, které bude použito pro souborové souřadnice.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:292 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_readdata)
en: Coordinate Data File
cs: Koordinovat datový soubor

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:306 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_therm)
en: Ensemble
cs: Soubor

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:327 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temp) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:745 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:918 i18n: ectx: 
en: Temperature
cs: Teplota

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:347 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:357 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, nhChainSpin)
en: Select the number of Nosé-Hoover chains in the NVT ensemble.
cs: Vyberte počet řetězců Nose-Hoovera v NVT souboru.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:350 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: NH Chains
cs: řetězce NH

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:393 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:403 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, stepSpin) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:534 
en: Time step for the simulation in units according to "Units" specification.
cs: Časový krok pro simulaci v jednotkách dle specifikace "jednotek".

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:396 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Time Step
cs: Doba kroku

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:416 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:642 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, dumpXYZEdit)
en: Filename of the XYZ file to write during the simulation.
cs: Jméno souboru XYZ pro záznam dat během simulace.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:419 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Dump XYZ
cs: Vypsat XYZ

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:433 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_dimension) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:847 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, dimensionCombo)
en: Number of dimensions in the system.
cs: Počet rozměrů v systému.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:436 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_dimension)
en: Dimensions
cs: Rozměry

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:446 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zBoundaryCombo)
en: Change Z boundary style.
cs: Změna hranice stylu pro Z.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:486 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, yBoundaryCombo)
en: Change Y boundary style.
cs: Změna hranice stylu pro Y.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:526 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, xBoundaryCombo)
en: Change X boundary style.
cs: Změna hranice stylu pro X.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:569 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_boundary)
en: Boundary
cs: Hranice

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:589 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Number of replicants in X, Y and Z directions.
cs: Počet kopií ve směrech X, Y a Z.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:592 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Replicate
cs: kopírování

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:612 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, xReplicateSpin)
en: Replicate the X direction.
cs: Směr kopírování X.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:622 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, yReplicateSpin)
en: Replicate the Y direction.
cs: Směr kopírování Y.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:632 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, zReplicateSpin)
en: Replicate the Z direction.
cs: Směr kopírování Z.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:649 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:659 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, runSpin)
en: Total number of timesteps to run the simulation.
cs: Celkový počet časových kroků spustit simulaci.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:652 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total Steps
cs: Počet kroků

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:685 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Dump Interval
cs: interval záznamu

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:715 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Set the initial atom velocities for the simulation.
cs: Nastavte počáteční rychlost atomu pro simulaci.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:718 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Initial Velocities
cs: Počáteční rychlosti

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:725 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: Select the distribution of initial atom velocities.
cs: Výběr rozložení počátečních rychlostí atomů.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:729 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: gaussian
cs: gaussovo

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:734 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: uniform
cs: homogenní

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:742 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:752 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, velocityTempSpin)
en: Set the initial atom velocities to match this temperature.
cs: Nastavte počáteční rychlost atomu tak, aby odpovídala této teplotě.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:768 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, zeroMOMCheck)
en: Remove system linear momentum from initial velocities.
cs: Odstranit lineární hybnost systému z počátečních rychlostí.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:771 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, zeroMOMCheck)
en: Zero Linear Momentum
cs: nulová hybnost

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:781 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, zeroLCheck)
en: Remove system angular momentum from initial velocities.
cs: Odstraňte hybnost systému z počátečních rychlostí.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:784 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, zeroLCheck)
en: Zero Angular Momentum
cs: Nulový moment hybnosti

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:807 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Control the thermodynamic output during the simulation.
cs: Ovládání termodynamického výkonu během simulace.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:817 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Output Interval
cs: Interval výstupu

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:867 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: Thermodynamic output style.
cs: Styl termodynamického výstupu.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:871 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: One Line
cs: Jedna linka

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:876 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: Multi Line
cs: Více linek

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:928 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableFormButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:992
en: Use Form
cs: Použít vzhled

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:100 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Translate by:
cs: Překlad od:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotate around:
cs: Otáčet kolem:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:122 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rotateComboBox)
en: Origin
cs: Počátek

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:192 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: X-axis
cs: X-osy

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Y-axis
cs: Y-osy

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Z-axis
cs: Z-osy

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConformerSearchDialog)
en: Conformer Search
cs: Hledání konformačního izomeru

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systematicOptionsGroupBox)
en: Method
cs: Metoda

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systematicRadio)
en: Systematic rotor search
cs: Soustavné hledání bodu otáčení

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, randomRadio)
en: Random rotor search
cs: Náhodné hledání bodu otáčení

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, weightedRadio)
en: Weighted rotor search
cs: Zatížené hledání bodu otáčení

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, geneticRadio)
en: Genetic algorithm search
cs: Hledání genetického algoritmu

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:94 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, geneticGroupBox)
en: Genetic Algorithm Options
cs: Volby pro genetický algoritm

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, algorithm)
en: Steepest Descent
cs: Nejstrmější pokles

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:609 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temperature)
en: Temperature:
cs: Teplota:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:908 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, totalEnergyCheck)
en: Total Energy
cs: Celková síla

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomRadiusLabel)
en: Critical Point Radius:
cs: Poloměr kritického bodu:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel)
en: Bond Path Radius:
cs: Poloměr vazební cesty:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Covalent
cs: Kovalentní

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:135 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Constant Size
cs: Stálá velikost

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:205 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_appearance)
en: &Appearance
cs: &Vzhled

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_import) i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:285 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_calculate)
en: Show
cs: Ukázat

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:230 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, push_import)
en: Imports a tsv of experimental spectra to overlay on the plot.
cs: Zavedení tsv pokusných spekter pro pokrytí nákresu.

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Imported Spectra:
cs: Import spektra:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:343 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background:
cs: Pozadí:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:458 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_exportData)
en: Export Data
cs: Export dat

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:471 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Close
cs: &Zavřít

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:572 i18n: ectx: property (toolTip), widget (Avogadro::VTK::ChartWidget, plot)
en: Controls:
    Double left click: Restore default axis limits
    Right click + drag: Move plot
    Middle click + drag: Zoom to region
    Scroll wheel: Zoom to cursor
cs: Ovládání:
    Dvojité klepnutí levým tlačítkem myši: Obnovit výchozí hranice os
    Klepnutí levým tlačítkem myši + táhnutí: Pohnout nákresem
    Klepnutí prostředním tlačítkem myši + táhnutí: Zaměřit se na oblast
    Otáčení kolečkem myši: Zaměřit se na polohu kurzoru

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Quality:
cs: Kvalita:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:81 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:229 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
cs: Nízká

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:86 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:234 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:380 i18n:
en: Medium
cs: Střední

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:91 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:239 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
cs: Vysoká

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:96 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:244 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very High
cs: Velmi vysoká

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:23 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SurfaceDialog)
en: Create Surfaces
cs: Vytvořit povrchy

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:202 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Resolution:
cs: Rozlišení:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:363 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, smoothingCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:375 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Light
cs: Světlo

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:515 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: Calculate
cs: Vypočítat

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:42 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, esTab)
en: Molecule
cs: Molekula

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:230 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Normal
cs: Normální

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detectSymmetryButton)
en: Detect Symmetry
cs: Detekovat symetrii

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amplitude:
cs: Rozkmit:
