Avogadro 1.90.0 - en to hr translation catalogue (1454 entries)

en: Batch Job #%L1 (%2)
hr: Skupni posao br. %L1 (%2)

en: No message specified.
hr: Nije navedena nijedna poruka.

en: script --print-options output must be an JSON object at top level. Received:
    %1
hr: rezultat skripta --print-options mora biti JSON objekt na najvišoj razini. Primljeno:
    %1

en: Non-string warning returned.
hr: Vraćeno upozorenje o vrijednosti koja nije znakovni niz.

en: 'warnings' member is not an array.
hr: Član 'warnings' nije niz.

en: Reference file '%1' does not exist.
hr: Referentna datoteka '%1' ne postoji.

en: Error populating file %1: %2
hr: Greška pri popunjavanju datoteke %1: %2

en: File '%1' poorly formed. Missing string 'contents' or 'filePath' members.
hr: Datoteka '%1' nije ispravna. Nedostaje znakovni niz 'contents' ili 'filePath' članova.

en: Malformed file entry: filename/contents missing or not strings:
    %1
hr: Neispravan unos datoteke: ime datoteke/sadržaj nedostaju ili nisu znakovni nizovi:
    %1

en: Malformed file entry at index %1: Not an object.
hr: Neispravan unos datoteke pri indeksu %1: Nije objekt.

en: 'files' member not an array.
hr: 'files' član nije niz.

en: 'files' member missing.
hr: 'files' član nedostaje.

en: 'mainFile' member does not refer to an entry in 'files'.
hr: 'mainFile' član ne upućuje na jedan unos u 'files'.

en: 'mainFile' member must be a string.
hr: 'mainFile' član mora biti znakovni niz.

en: Response must be a JSON object at top-level.
hr: Odgovor mora biti JSON objekt na najvišoj razini.

en: Script output:
    %1
hr: Rezultat skripta:
    %1

en: Parse error at offset %L1: '%2'
    Raw JSON:
    
    %3
hr: Greška u analiziranju pri %L1: '%2'
    Neformatirani JSON:
    
    %3

en: Error saving molecule representation to string: Unrecognized file format: %1
hr: Greška pri spremanju prikaza molekula u znakovni niz: Neprepoznat format datoteke: %1

[ctx: %1 = error message]
en: Error saving molecule representation to string: %1
hr: Greška pri spremanju prikaza molekula u znakovni niz: %1

en: Error generating cjson object: Parse error at offset %1: %2
    Raw JSON:
    
    %3
hr: Greška pri generiranju cjson objekta. Greška u analiziranju pri %1: %2
    Neformatirani JSON:
    
    %3

en: Error generator cjson object: Parsed JSON is not an object:
    %1
hr: Greška pri generiranju cjson objekta: Analizirani JSON nije objekt:
    %1

en: Input Generator (error)
hr: Generator unosa (greška)

en: %1 Input Generator
hr: %1 generator ulaza

en: Continue
hr: Nastavi

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton) i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:44 i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:184 i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:66 i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessin
en: Close
hr: Zatvori

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: The following file(s) have been modified:
    
    %1
    
    Would you like to overwrite your changes to reflect the new geometry or job options? | The following file(s) have been modified:
    
    %1
    
    Would you like to overwrite your changes to reflect the new geometry or job options?
hr[0]: Sljedeća datoteka je promijenjena:
    
    %1
    
    Želiš li prepisati promjene kako bi se odrazila nova geometrija ili opcije posla?
hr[1]: Sljedeće datoteke su promijenjene:
    
    %1
    
    Želiš li prepisati promjene kako bi se odrazila nova geometrija ili opcije posla?
hr[2]: Sljedeće datoteke su promijenjene:
    
    %1
    
    Želiš li prepisati promjene kako bi se odrazila nova geometrija ili opcije posla?

en: Overwrite modified input files?
hr: Prepisati promijenjene datoteke unosa?

en: Problems occurred during input generation:
hr: Došlo je do problema tijekom generiranja unosa:

en: No input files to save!
hr: Nema datoteka unosa za spremanje!

en: Cannot connect to MoleQueue
hr: Povezivanje na MoleQueue nije moguće

en: Cannot connect to MoleQueue server. Please ensure that it is running and try again.
hr: Povezivanje na MoleQueue server nije moguće. Osiguraj da radi i pokušaj ponovo.

en: Submit %1 Calculation
hr: Pošalji %1 izračun

en: Job Failed
hr: Posao neuspio

en: The job did not complete successfully.
hr: Posao nije uspješno završen.

en: Script returns warnings:
hr: Skripta vraća upozorenja:

en: Hide &Warnings
hr: Sakrij &upozorenja

en: Show &Warnings
hr: Prikaži &upozorenja

en: An error has occurred:
hr: Dogodila se greška:

en: Select output filename
hr: Odaberi ime datoteke rezultata

en: Internal error: could not find text widget for filename '%1'
hr: Interna greška: tekstualni widget za ime datoteke „%1” nije pronađen

en: Output Error
hr: Greška u rezultatu

en: Failed to write to file %1.
hr: Neuspjelo pisanje u datoteku %1.

en: Select output directory
hr: Odaberi direktorij rezultata

en: %1: Directory does not exist!
hr: %1: Direktorij ne postoji!

en: %1: Directory cannot be read!
hr: %1: Direktorij se ne može čitati!

en: %1: File will be overwritten.
hr: %1: Datoteka će se prepisati.

en: %1: File is not writable.
hr: %1: Datoteka se ne može promijeniti.

en: The input files cannot be written due to an unknown error.
hr: Datoteke unosa se ne mogu promijeniti zbog nepoznate greške.

en: The input files cannot be written:
    
    %1
hr: Datoteke unosa se ne mogu promijeniti:
    
    %1

en: The input files cannot be written:
    
    %1
    
    Warnings:
    
    %2
hr: Datoteke unosa se ne mogu promijeniti:
    
    %1
    
    Upozorenja:
    
    %2

en: Warning:
    
    %1
    
    Would you like to continue?
hr: Upozorenje:
    
    %1
    
    Želiš li nastaviti?

en: Write input files
hr: Piši datoteke unosa

en: Configure Job
hr: Konfiguriraj posao

en: Submitting job to MoleQueue…
hr: Slanje posla na MoleQueue …

en: Job Submission Timeout
hr: Istek vremena za slanje posla

[ctx: %1 = job ID, %2 = description]
en: Waiting for job %1 “%2” to finish…
hr: Čeka se završetak posla %1 „%2” …

en: Stop waiting
hr: Prestani čekati

en: Fetching completed job information…
hr: Dohvaćanje podataka o završenom poslu …

en: Job Retrieval Timeout
hr: Istek vremena za preuzimanje posla

en: Error Submitting Job
hr: Greška pri slanju posla

[ctx: %1 = error]
en: The job has been rejected by MoleQueue: %1
hr: MoleQueue je odbio posao: %1

en: No program selected.
hr: Nijedan program nije odabran.

en: Please select the target program from the "Queue and Program" list.
hr: Odaberi program iz popisa „Red i program”.

en: Client failed to submit job to MoleQueue.
hr: Klijent nije uspio poslati zadatak na MoleQueue.

en: Internal error.
hr: Interna greška.

en: Unable to resolve program selection. This is a bug.
hr: Nije moguće riješiti izbor programa. Ovo je greška.

en: No molecule set in BackgroundFileFormat!
hr: U BackgroundFileFormat nije postavljena nijedna molekula!

en: No Io::FileFormat set in BackgroundFileFormat!
hr: U BackgroundFileFormat nije postavljen nijedan Io::FileFormat!

en: No file name set in BackgroundFileFormat!
hr: U BackgroundFileFormat nije postavljeno nijedno ime datoteke!

en: Split Horizontal
hr: Rastavi vodoravno

en: Split Vertical
hr: Rastavi okomito

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Hydrogen
hr: Vodik

en: Helium
hr: Helij

en: Lithium
hr: Litij

en: Beryllium
hr: Berilij

en: Boron
hr: Bor

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:66 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Carbon
hr: Ugljik

en: Nitrogen
hr: Dušik

en: Oxygen
hr: Kisik

en: Fluorine
hr: Fluor

en: Sodium
hr: Natrij

en: Magnesium
hr: Magnezij

en: Aluminum
hr: Aluminij

en: Silicon
hr: Silicij

en: Phosphorus
hr: Fosfor

en: Sulfur
hr: Sumpor

en: Chlorine
hr: Klor

en: Potassium
hr: Kalij

en: Calcium
hr: Kalcij

en: Scandium
hr: Skandij

en: Titanium
hr: Titan

en: Vanadium
hr: Vanadij

en: Chromium
hr: Krom

en: Manganese
hr: Mangan

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Iron
hr: Željezo

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:76 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Cobalt
hr: Kobalt

en: Nickel
hr: Nikal

en: Copper
hr: Bakar

en: Zinc
hr: Cink

en: Gallium
hr: Galij

en: Germanium
hr: Germanij

en: Arsenic
hr: Arsen

en: Selenium
hr: Selen

en: Bromine
hr: Brom

en: Krypton
hr: Kripton

en: Rubidium
hr: Rubidij

en: Strontium
hr: Stroncij

en: Yttrium
hr: Itrij

en: Zirconium
hr: Cirkonij

en: Niobium
hr: Niobij

en: Molybdenum
hr: Molibden

en: Technetium
hr: Tehnecij

en: Ruthenium
hr: Rutenij

en: Rhodium
hr: Rodij

en: Palladium
hr: Paladij

en: Silver
hr: Srebro

en: Cadmium
hr: Kadmij

en: Indium
hr: Indij

en: Tin
hr: Kositar

en: Antimony
hr: Antimon

en: Tellurium
hr: Telur

en: Iodine
hr: Jod

en: Xenon
hr: Ksenon

en: Cesium
hr: Cezij

en: Barium
hr: Barij

en: Lanthanum
hr: Lantan

en: Cerium
hr: Cerij

en: Praseodymium
hr: Praseodimij

en: Neodymium
hr: Neodimij

en: Promethium
hr: Prometij

en: Samarium
hr: Samarij

en: Europium
hr: Europij

en: Gadolinium
hr: Gadolinij

en: Terbium
hr: Terbij

en: Dysprosium
hr: Disprozij

en: Holmium
hr: Holmij

en: Erbium
hr: Erbij

en: Thulium
hr: Tulij

en: Ytterbium
hr: Iterbij

en: Lutetium
hr: Lutecij

en: Hafnium
hr: Hafnij

en: Tantalum
hr: Tantal

en: Tungsten
hr: Volfram

en: Rhenium
hr: Renij

en: Osmium
hr: Osmij

en: Iridium
hr: Iridij

en: Platinum
hr: Platina

en: Gold
hr: Zlato

en: Mercury
hr: Živa

en: Thallium
hr: Talij

en: Lead
hr: Olovo

en: Bismuth
hr: Bizmut

en: Polonium
hr: Polonij

en: Astatine
hr: Astat

en: Francium
hr: Francij

en: Radium
hr: Radij

en: Actinium
hr: Aktinij

en: Thorium
hr: Torij

en: Protactinium
hr: Protaktinij

en: Uranium
hr: Uranij

en: Neptunium
hr: Neptunij

en: Plutonium
hr: Plutonij

en: Americium
hr: Americij

en: Curium
hr: Kirij

en: Berkelium
hr: Berkelij

en: Californium
hr: Kalifornij

en: Einsteinium
hr: Ajnštajnij

en: Fermium
hr: Fermij

en: Mendelevium
hr: Mendelevij

en: Nobelium
hr: Nobelij

en: Lawrencium
hr: Lorensij

en: Rutherfordium
hr: Raderfordij

en: Dubnium
hr: Dubnij

en: Seaborgium
hr: Siborgij

en: Bohrium
hr: Borij

en: Hassium
hr: Hasij

en: Meitnerium
hr: Majtnerij

en: Darmstadtium
hr: Darmštatij

en: Roentgenium
hr: Roentgenij

en: Copernicium
hr: Kopernicij

en: Nihonium
hr: Nihonij

en: Flerovium
hr: Flerovij

en: Moscovium
hr: Moskovij

en: Livermorium
hr: Livermorij

en: Tennessine
hr: Tenesin

en: Oganesson
hr: Oganeson

en: Browse
hr: Pregledaj

en: Select file:
hr: Odaberi datoteku:

en: Select executable:
hr: Odaberi izvršnu datoteku:

en: Unable to find a suitable file reader for the selected file.
hr: Nije moguće pronaći odgovarajući čitač datoteka za odabranu datoteku.

en: The file extension is missing, so the format cannot be determined. Do you want to add it?
hr: Datotečni sufiks nedostaje, stoga se format ne može odrediti. Želiš li ga dodati?

en: Unable to find a suitable file writer for the selected format.
hr: Nije moguće pronaći odgovarajući pisač datoteka za odabrani format.

[ctx: File handlers]
en: handlers
hr: rutina

[ctx: e.g. file handlers that can 'handle' this file.]
en: handle
hr: obraditi

[ctx: File readers]
en: readers
hr: čitača

[ctx: e.g. file readers that can 'read' this file.]
en: read
hr: čitati

[ctx: File writers]
en: writers
hr: pisača

[ctx: e.g. file writers that can 'write' this file.]
en: write
hr: pisati

en: Multiple %1 found that can %2 this format. Which should be used?
hr: Pronađeno je više %1 koji mogu %2 ovaj format. Koji želiš da se koristi?

en: All files
hr: Sve datoteke

en: All supported formats
hr: Svi podržani formati

en: Error reading molecule representation: Unrecognized file format: %1
hr: Greška pri čitanju prikaza molekula: Neprepoznat format datoteke: %1

en: %1 Message
hr: %1 poruka

en: Error writing molecule representation to string: Unrecognized file format: %1
hr: Greška pri pisanju prikaza molekula u znakovni niz: Neprepoznat format datoteke: %1

en: Error writing molecule representation to string: %1
hr: Greška pri pisanju prikaza molekula u znakovni niz: %1

en: 'userOptions' missing.
hr: 'userOptions' nedostaje.

en: Option '%1' does not refer to an object.
hr: Opcija „%1” se ne odnosi na nijedan objekt.

en: 'type' is not a string for option '%1'.
hr: 'type' nije znakovni niz za opciju „%1”.

en: Could not find option '%1'.
hr: Opcija „%1” nije pronađena.

en: Tab %1
hr: Kartica %1

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:53 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, titleLine)
en: Title
hr: Naslov

en: Filename Base
hr: Osnova imena datoteka

en: Processor Cores
hr: Jezgre procesora

en: Calculation Type
hr: Vrsta izračuna

en: Theory
hr: Teorija

en: Basis
hr: Osnova

en: Charge
hr: Naboj

en: Multiplicity
hr: Višekratnost

en: User Name
hr: Korisničko ime

en: Password
hr: Lozinka

en: Error: value must be object for key '%1'.
hr: Greška: vrijednost mora biti objekt za ključ „%1”.

en: Unrecognized option type '%1' for option '%2'.
hr: Neprepoznata vrsta opcije „%1” za opciju „%2”.

en: Error setting default for option '%1'. Bad widget type.
hr: Greška pri postavljanju standardne vrijednosti za opciju „%1”. Loša vrsta widgeta.

en: Error setting default for option '%1'. Bad default value:
hr: Greška pri postavljanju standardne vrijednosti za opciju „%1”. Loša vrsta standardne vrijednosti:

en: Error setting default for option '%1'. Could not find valid combo entry index from value:
hr: Greška pri postavljanju standardne vrijednosti za opciju „%1”. Nije pronađen važeći indeks kombiniranog unosa iz vrijednosti:

en: Unhandled widget in collectOptions for option '%1'.
hr: Neobrađeni widget u collectOptions za opciju „%1”.

en: [no molecule]
hr: [nema molekule]

en: Layer %1
hr: Sloj %1

en: Ball and Stick
hr: Kuglice i štapići

[ctx: protein ribbon / cartoon rendering]
en: Cartoons
hr: Crteži

[ctx: rendering of non-covalent close contacts]
en: Close Contacts
hr: Bliski kontakti

en: Crystal Lattice
hr: Kristalna rešetka

en: Dipole Moment
hr: Dipolni moment

en: Force
hr: Sila

en: Labels
hr: Oznake

[ctx: stick / licorice rendering]
en: Licorice
hr: Štapić

en: Surfaces
hr: Površine

en: Non-Covalent
hr: Nekovalent

en: Symmetry Elements
hr: Elementi simetrije

en: Wireframe
hr: Žičani model

en: Untitled
hr: Bez naslova

en: Edit molecule
hr: Uredi molekulu

en: Not saved
hr: Nije spremljeno

en: Create a new view
hr: Stvori novi prikaz

en: Periodic Table
hr: Periodni sustav elemenata

en: Error running script '%1 %2': Abnormal exit status %3 (%4: %5)
    
    Output:
    %6
hr: Greška pri pokretanju skripta „%1 %2”: Abnormalano stanje izlaska %3 (%4: %5)
    
    Rezultat:
    %6

en: Warning '%1'
hr: Upozorenje „%1”

en: Script failed to start.
hr: Pokretanje skripta nije uspelo.

en: Script crashed.
hr: Neočekivan prekid skripta.

en: Script timed out.
hr: Vrijeme izvršavanja skripta je isteklo.

en: Read error.
hr: Greška pri čitanju.

en: Write error.
hr: Greška pri pisanju.

en: Unknown error.
hr: Nepoznata greška.

en: Modify Layers
hr: Modificiraj slojeve

en: Remove Layer
hr: Ukloni sloj

en: Remove Layer Info
hr: Ukloni informacije sloja

en: Add Layer
hr: Dodaj sloj

en: Add Layer Info
hr: Dodaj informacije za sloj

note: i18n: file: qtplugins/selectiontool/selectiontoolwidget.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Layer
hr: Promijeni sloj

en: Add Atom
hr: Dodaj atom

en: Remove Atom
hr: Ukloni atom

en: Clear Atoms
hr: Izbriši atome

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, adjustHydrogens)
en: Adjust Hydrogens
hr: Prilagodi vodike

en: Change Elements
hr: Promijeni elemente

en: Change Element
hr: Promijeni element

en: Change Atom Hybridization
hr: Promijeni hibridizaciju atoma

en: Change Atom Formal Charge
hr: Promijeni formalni naboj atoma

en: Change Atom Color
hr: Promijeni boju atoma

en: Change Atom Layer
hr: Promijeni sloj atoma

en: Add Bond
hr: Dodaj vezu

en: Removed Bond
hr: Uklonjene veze

en: Clear Bonds
hr: Izbriši veze

en: Set Bond Orders
hr: Postavi redove veza

en: Change Bond Order
hr: Promijeni redove veza

en: Update Bonds
hr: Aktualiziraj veze

en: Update Bond
hr: Aktualiziraj vezu

en: Add Unit Cell…
hr: Dodaj jediničnu ćeliju …

en: Remove Unit Cell
hr: Ukloni jediničnu ćeliju

en: Edit Unit Cell
hr: Uredi jediničnu ćeliju

en: Wrap Atoms to Cell
hr: Vrati atome u ćeliju

en: Scale Cell Volume
hr: Skaliraj volumen ćelije

en: Build Super Cell
hr: Izgradi super ćeliju

en: Niggli Reduction
hr: Niggli redukcija

en: Rotate to Standard Orientation
hr: Okreni u standardnu orijentaciju

en: Reduce to Primitive
hr: Reduciraj na primitivnu ćeliju

en: Conventionalize Cell
hr: Konvencionaliziraj ćeliju

en: Symmetrize Cell
hr: Simetriziraj ćeliju

en: Fill Unit Cell
hr: Ispuni jediničnu ćeliju

en: Reduce Cell to Asymmetric Unit
hr: Reduciraj ćeliju na asimetričnu jedinicu

en: Change Atom Positions
hr: Promijeni pozicije atoma

en: Change Atom Position
hr: Promijeni poziciju atoma

en: Change Atom Label
hr: Promijeni oznaku atoma

en: Change Bond Label
hr: Promijeni oznaku veze

en: Change Selection
hr: Promijeni odabir

en: Modify Molecule
hr: Modificiraj molekulu

en: Settings
hr: Postavke

en: Cannot load script %1
hr: Skripta %1 se ne može učitati

en: Checking for %1 scripts in path %2
hr: Provjeranje %1 skripta u stazi %2

en: 3DMol HTML Block.
hr: 3DMol HTML blok.

en: &File
hr: &Datoteka

en: &Export
hr: &Izvezi

en: Change Elements…
hr: Promijeni elemente …

en: &Build
hr: &Izgradi

en: Alchemy
hr: Alkemija

en: Change elements of atoms.
hr: Promijeni elemente atoma.

en: Align
hr: Poravnaj

en: Align Molecules
    
    Left Mouse:	Select up to two atoms.
    	The first atom is centered at the origin.
    	The second atom is aligned to the selected axis.
    Right Mouse:	Reset alignment.
    Double-Click:	Center the atom at the origin.
hr: Poravnaj molekule
    
    Lijeva tipka miša: Odaberi do dva atoma.
    	Prvi atom je centriran pri izvoru.
    	Drugi atom je poravnat na odabranu os.
    Desna tipka miša: Poništi poravnanje.
    Dvostruki klik: Centriraj atom pri izvoru.

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:262 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Axis:
hr: Os:

en: Align at Origin
hr: Poravnaj pri izvoru

en: Align to Axis
hr: Poravnaj na os

en: Center the atom at the origin.
hr: Centriraj atom pri izvoru.

en: Rotate the molecule to align the atom to the specified axis.
hr: Okreni molekulu kako bi se atom poravnao s navedenom osi.

en: Align tool
hr: Alat za poravnanje

en: Align molecules to a Cartesian axis
hr: Poravnaj molekule na Kartezijevu os

en: Run APBS…
hr: Pokreni APBS …

en: Open Output File…
hr: Otvori datoteku rezultata …

en: &Input
hr: &Unos

en: Open Output File
hr: Otvori datoteku rezultata

en: OpenDX File (*.dx)
hr: OpenDX datotela (*.dx)

en: IO Error
hr: IO greška

en: Error reading structure file (%1).
hr: Greška pri čitanju datoteke strukture (%1).

en: OpenDX Error
hr: OpenDX greška

en: Error reading OpenDX file: %1
hr: Greška pri čitanju OpenDX datoteke: %1

en: Error reading OpenDX file: No cube found
hr: Greška pri čitanju OpenDX datoteke: Nije pronađena nijedna kocka

en: Interact with APBS utilities.
hr: Interagiraj s APBS uslužnim programima.

en: Open PDB File
hr: Otvori PDB datoteku

en: PDB Files (*.pdb)
hr: PDB datoteke (*.pdb)

en: Open PQR File
hr: Otvori PQR datoteku

en: PQR Files (*.pqr)
hr: PQR datoteke (*.pqr)

en: Error
hr: Greška

en: Error running APBS: %1
hr: Greška pri pokretanju APBS-a: %1

en: Please specify PDB file
hr: Navedi PDB datoteku

en: Save APBS Input File
hr: Spremi APBS datoteku unosa

en: APBS Input (*.in)
hr: APBS unos (*.in)

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ApbsOutputDialog)
en: Success
hr: Uspjeh

en: Input file written to '%1'
hr: Datoteka unosa zapisana u '%1'

en: By Custom Color…
hr: Prema prilagođenoj boji …

en: By Atomic Index…
hr: Prema indeksu atoma …

en: By Distance…
hr: Prema udaljenosti …

en: By Element
hr: Prema elementu

en: By Chain
hr: Prema lancu

en: By Partial Charge…
hr: Prema djelomičnom naboju …

en: By Secondary Structure
hr: Prema sekundardnoj strukturi

en: By Amino Acid
hr: Prema aminokiselini

en: By Shapely Scheme
hr: Prema Shapely shemi

[ctx: colormap]
en: Heat
hr: Vrućina

[ctx: colormap]
en: Hot
hr: Vruće

[ctx: colormap]
en: Gray
hr: Siva

[ctx: colormap]
en: Plasma
hr: Plazma

[ctx: colormap]
note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:50 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorMapCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:174 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colormapCombo)
en: Spectral
hr: Spektralno

[ctx: colormap]
note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:45 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorMapCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:169 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colormapCombo)
en: Coolwarm
hr: Hladno-toplo

[ctx: colormap]
note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:35 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorMapCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:159 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colormapCombo)
en: Balance
hr: Uravnoteženo

[ctx: colormap]
note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorMapCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colormapCombo)
en: Blue-DarkRed
hr: Plava-tamnocrvena

en: Apply color schemes to atoms and residues.
hr: Primijeni sheme boja na atome i ostatke.

en: &View
hr: &Prikaz

en: Color Atoms
hr: Boja atoma

en: Color Residues
hr: Boja ostataka

en: Select Colormap
hr: Odaberi paletu boja

note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colormapLabel) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:143 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Colormap:
hr: Paleta boja:

en: ApplyColors
hr: Primijeni boje

en: Atom scale
hr: Mjera atoma

en: Bond scale
hr: Mjera veza

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Opacity
hr: Neprozirnost

en: Show multiple bonds
hr: Prikaži višestruke veze

en: Show hydrogens
hr: Prikaži vodike

en: Render atoms as spheres and bonds as cylinders.
hr: Iscrtaj atome kao sfere i veze kao valjke.

en: Bond-Centric Manipulation
hr: Upravljanje vezama

en: Bond Centric Manipulation Tool	(%1)
    
    Left Mouse:	Click and drag to rotate the view.
    Middle Mouse:	Click and drag to zoom in or out.
    Right Mouse:	Click and drag to move the view.
    Double-Click:	Reset the view.
    
    Left Click & Drag on a Bond to set the Manipulation Plane
    Left Click & Drag one of the Atoms in the Bond to change the angle
    Right Click & Drag one of the Atoms in the Bond to change the length
hr: Alat za upravljanje vezama	(%1)
    
    Lijeva tipka miša:	Klikni i povuci za okretanje prikaza.
    Srednja tipka miša:	Klikni i povuci za povećanje ili smanjenje prikaza.
    Desna tipka miša:	Klikni i povuci za pomicanje prikaza.
    Dvostruki klik:	Resetiraj prikaz.
    
    Klikni lijevom tipkom miša i povuci na vezu za postavljanje ravnine upravljanja
    Klikni lijevom tipkom miša i povuci jedan od atoma u vezi za mijenjanje kuta
    Klikni desnom tipkom miša i povuci jedan od atoma u vezi zs mijenjanje duljine

en: Bond centric manipulation tool.
hr: Alat za upravljanje vezama.

en: Tool used to edit molecular geometry by changing bond lengths and angles.
hr: Alat koji se koristi za uređivanje geometrije molekula mijenjanjem duljina veza i kutova.

en: Bond Atoms
hr: Poveži atome

en: Perceive Bond Orders
hr: Prepoznaj redove veza

en: Remove Bonds
hr: Ukloni veze

en: Configure Bonding…
hr: Konfiguriraj vezivanje …

en: Bond Selected Atoms
hr: Poveži odabrane atome

en: Bond
hr: Veza

en: Remove bonds from all or selected atoms.
hr: Ukloni veze svih ili odabranih atoma.

en: Create bonds between all or selected atoms.
hr: Stvori veze između svih ili odabranih atoma.

en: Perceive bond orders.
hr: Prepoznaj redove veza.

en: Bonding
hr: Vezivanje

en: Perform bonding operations.
hr: Izvrši operacije vezivanja.

[ctx: protein rendering style]
en: Backbone
hr: Glavni lanac

[ctx: protein rendering style]
en: Trace
hr: Trag

[ctx: protein rendering style]
en: Tube
hr: Cijev

[ctx: protein rendering style]
en: Ribbon
hr: Vrpca

[ctx: protein rendering style]
en: Simple Cartoon
hr: Jednostavni crtež

[ctx: protein rendering style]
en: Cartoon
hr: Crtež

[ctx: protein rendering style]
en: Rope
hr: Uže

en: Display of biomolecule ribbons / cartoons.
hr: Prikaz vrpci / crteža biomolekula.

en: Add Centroid
hr: Dodaj težište

en: Add Center of Mass
hr: Dodaj središte mase

[ctx: add a point normal to the plane of the molecule]
en: Add Perpendicular
hr: Dodaj okomicu

en: Centroid
hr: Težište

en: Add centroids and center-of-mass.
hr: Dodaj težišta i središte mase.

en: Maximum distance:
hr: Maksimalna udaljenost:

en: Line width:
hr: Debljina linije:

en: Render close contacts between atoms.
hr: Iscrtaj bliske kontakte između atoma.

en: Contact
hr: Kontakt

en: Salt Bridge
hr: Ionski spoj

en: Repulsive
hr: Repulzivno

en: Edit Color Opacity Map…
hr: Uredi kartu neprozirnosti boja …

en: &Extensions
hr: &Proširenja

en: ColorOpacityMap
hr: Karta neprozirnosti boja

en: Edit color opacity maps, primarily for volume rendering.
hr: Uredi karte neprozirnosti boja, prvenstveno za iscrtavanje volumena.

en: Scripts
hr: Skripta

en: Error reading output file '%1':
    %2
hr: Greška pri čitanju datoteke rezultata „%1”:
    %2

en: Processing %1
hr: Obrađuje se %1

en: Set path to Python interpreter:
hr: Postavi putanju do Python interpretera:

en: Select the python interpreter to run external scripts.
    Avogadro must be restarted for any changes to take effect.
hr: Odaberi Python verziju koja se koristi za pokretanje eksternih skripta.
    Avogadro se mora ponovo pokrenuti kako bi sve promjene stupile na snagu.

en: Command scripts
hr: Skripta naredbi

en: Run external script commands
hr: Pokreni eksterna skripta naredbi

note: i18n: file: qtplugins/configurepython/condadialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::CondaDialog) i18n: file: qtplugins/configurepython/configurepythondialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ConfigurePythonDi
en: Python Settings…
hr: Python postavke …

en: Install Python
hr: Instaliraj Python

en: Python is used for many Avogadro features. Do you want to download Python?
hr: Python se koristi za mnoge Avogadro funkcije. Želiš li preuzeti Python?

en: ConfigurePython
hr: Konfiguriraj Python

en: Configure Python environments.
hr: Konfiguriraj Python okruženja.

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:482 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: Other…
hr: Drugo …

en: Constraints…
hr: Ograničenja …

en: &Calculate
hr: &Izračunaj

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ConstraintsDialog)
en: Constraints
hr: Ograničenja

en: Set constraints for geometry optimizations
hr: Postavi ograničenja za optimizacije geometrije

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Distance
hr: Udaljenost

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Angle
hr: Kut

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:66 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Torsion Angle
hr: Kut torzije

[ctx: fix / remain constant]
en: Freeze Atom
hr: Zamrzni atom

[ctx: fix / remain constant]
en: Freeze X Axis
hr: Zamrzni os x

[ctx: fix / remain constant]
en: Freeze Y Axis
hr: Zamrzni os y

[ctx: fix / remain constant]
en: Freeze Z Axis
hr: Zamrzni os z

en: Type
hr: Vrsta

en: Value
hr: Vrijednost

en: Atomic &Coordinate Editor…
hr: Uređivač atomskih &koordinata …

en: Coordinate editor
hr: Uređivač koordinata

en: Text editing of atomic coordinates.
hr: Uređivanje teksta atomskih koordinata.

en: Overwrite changes?
hr: Prepisati promjene?

en: The text document has been modified. Would you like to discard your changes and revert to the current molecule?
hr: Tekstualni dokument je promijenjen. Želiš li odbaciti promjene i vratiti se na trenutačnu molekulu?

en: Too few entries on line.
hr: Premalo unosa na liniji.

en: Invalid element name.
hr: Neispravno ime elementa.

en: Element name.
hr: Ime elementa.

en: Invalid element symbol.
hr: Neispravan simbol elementa.

en: Element symbol.
hr: Simbol elementa.

en: Invalid atom label.
hr: Neispravna oznaka atoma.

en: Invalid atomic index.
hr: Neispravan indeks atoma.

en: Atomic index.
hr: Indeks atoma.

en: Invalid atomic number.
hr: Neispravan atomski broj.

en: Atomic number.
hr: Atomski broj.

en: Invalid coordinate.
hr: Neispravna koordinata.

en: X coordinate.
hr: X koordinata.

en: Y coordinate.
hr: Y koordinata.

en: Z coordinate.
hr: Z koordinata.

en: 'a' lattice coordinate.
hr: 'a' koordinata rešetke.

en: 'b' lattice coordinate.
hr: 'b' koordinata rešetke.

en: 'c' lattice coordinate.
hr: 'c' koordinata rešetke.

en: Error applying geometry
hr: Greška pri primjeni geometrije

en: Could not parse geometry specification. Fix the highlighted errors and try again.
    
    (Hint: Hold the mouse over red text for a description of the error.)
hr: Neuspjelo analiziranje specifikacije geometrije. Ispravi označene greške i pokušaj ponovo.
    
    (Savjet: Zadrži miša iznad crvenog teksta za opis greške.)

en: Edit Atomic Coordinates
hr: Uredi atomske koordinate

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:390 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Custom
hr: Prilagođeno

en: XYZ format (symbols)
hr: XYZ format (simboli)

en: XYZ format (names)
hr: XYZ format (imena)

en: XYZ format (atomic numbers)
hr: XYZ format (atomski brojevi)

en: Lattice coordinates (symbols)
hr: Koordinate rešetke (simboli)

en: Lattice coordinates (names)
hr: Koordinate rešetke (imena)

en: Lattice coordinates (atomic numbers)
hr: Koordinate rešetke (atomski brojevi)

en: GAMESS format (symbols)
hr: GAMESS format (simboli)

en: GAMESS format (names)
hr: GAMESS format (imena)

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:108 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, copy)
en: Copy
hr: Kopiraj

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, cut)
en: Cut
hr: Izreži

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear)
en: Clear
hr: Izbriši

en: &Paste
hr: &Zalijepi

en: XYZ
hr: xyz

en: &Edit
hr: &Uredi

en: Copy As
hr: Kopiraj kao

en: Error Clipping Molecule
hr: Greška pri odrezivanju molekule

en: Error generating clipboard data.
hr: Greška pri generiranju podataka međuspremnika.

[ctx: file format]
en: Output format: %1
    %2
hr: Format rezultata: %1
    %2

en: Reader error:
    %1
hr: Greška čitača:
    %1

en: Error Pasting Molecule
hr: Greška pri ljepljenju molekule

en: Cannot paste molecule: Clipboard empty!
hr: Nije moguće zalijepiti molekulu: Međuspremnik je prazan!

en: Error reading clipboard data.
hr: Greška pri čitanju podataka međuspremnika.

[ctx: file format description]
en: Detected format: %1
    %2
hr: Otkriveni format: %1
    %2

en: Copy and paste
hr: Kopiraj i zalijepi

en: Interact with the clipboard.
hr: Interakcija sa međuspremnikom.

en: &CP2K…
hr: &CP2K …

en: CP2K input
hr: CP2K unos

en: Generate input for CP2K.
hr: Generiraj unos za CP2K.

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:196 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, scoringComboBox)
en: Energy
hr: Energija

en: Energy and Forces
hr: Energija i sile

en: Molecular Dynamics
hr: Molekularna dinamika

en: Geometry Optimization
hr: Optimizacija geometrije

en: Electronic structure methods (DFT)
hr: Metode elektronske strukture (DFT)

en: Molecular Mechanics
hr: Molekularna mehanika

en: Hybrid quantum classical (Not yet supported)
hr: Hibridne kvantno-klasične metode (Još nije podržano)

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:152 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, waterPotentialCombo)
en: NONE
hr: NIŠTA

en: ATOMIC
hr: ATOMSKI

en: CORE
hr: JEZGRA

en: DENSITIES
hr: GUSTOĆE

en: HISTORY_RESTART
hr: PONOVNO_POKRETANJE_POVIJESTI

en: RANDOM
hr: NASUMICE

en: RESTART
hr: PONOVNO_POKRETANJE

en: SPARSE
hr: RIJETKO

en: Conjugate Gradients
hr: Poveži gradijente

en: Steepest descent
hr: Gradijentni spust

en: The input file has been modified. Would you like to overwrite your changes to reflect the new geometry or job options?
hr: Datoteka unosa je promijenjena. Želiš li prepisati promjene kako bi se odrazila nova geometrija ili opcije posla?

en: Overwrite modified input file?
hr: Prepisati promijenjenu datoteku unosa?

en: Save CP2K input file
hr: Spremi CP2K datoteku unosa

en: Submit CP2K Calculation
hr: Pošalji CP2K izračun

en: Import Crystal from Clipboard…
hr: Uvezi kristal iz međuspremnika …

en: Toggle Unit Cell
hr: Uključi/Isključi jediničnu ćeliju

en: Edit Unit Cell…
hr: Uredi jediničnu ćeliju …

en: &Wrap Atoms to Unit Cell
hr: &Vrati atome u jediničnu ćeliju

en: Rotate to Standard &Orientation
hr: &Okreni u standardnu orijentaciju

en: Scale Cell &Volume…
hr: Skaliraj volumen ćelije …

en: Build &Supercell…
hr: Izgradi &superćeliju …

en: Reduce Cell (&Niggli)
hr: Reduciraj ćeliju (&Niggli)

en: &Crystal
hr: &Kristal

en: Remove &Unit Cell
hr: &Ukloni jediničnu ćeliju

en: Add &Unit Cell
hr: &Dodaj jediničnu ćeliju

en: Import Crystal from Clipboard
hr: Uvezi kristal iz međuspremnika

en: Wrap atoms into the unit cell.
hr: Vrati atome u jediničnu ćeliju.

en: Rotate the unit cell to the standard orientation.
hr: Okreni jediničnu ćeliju u standardnu orijentaciju.

en: Niggli Reduce Crystal
hr: Niggli reduciranje kristala

en: The unit cell is already reduced.
hr: Jedinična ćelija je već reducirana.

en: Crystal
hr: Kristal

en: Tools for crystal-specific editing/analysis.
hr: Alati za uređivanje/analizu kristala.

en: Color axes:
hr: Osi boja:

en: Line color:
hr: Boja linija:

en: Render the unit cell boundaries.
hr: Iscrtaj granice jedinične ćelije.

en: Cannot Parse Text
hr: Nije moguće raščlaniti tekst

en: Failed to read the data with the supplied format.
hr: Neuspjelo čitanje podataka u isporučenom formatu.

en: No unit cell present.
hr: Nema jedinične ćelije.

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::UnitCellDialog)
en: Unit Cell Editor
hr: Uređivač jedinične ćelije

en: Ignoring singular cell matrix
hr: Zanemaruje se singularna matrica ćelije

en: Ignoring singular fractional cell matrix
hr: Zanemaruje se singularna matrica frakcijske ćelije

en: Reassign &Custom Elements…
hr: &Ponovo dodijeli prilagođene elemente …

en: Manipulate custom element types in the current molecule.
hr: Upravljaj prilagođenim vrstama elemenata u trenutačnoj molekuli.

en: Custom Elements
hr: Prilagođeni elementi

en: Render the dipole moment of the molecule.
hr: Iscrtaj dipolni moment molekule.

en: Draw
hr: Crtaj

en: Draw Tool	(%1)
    
    Left Mouse:	Click and Drag to create Atoms and Bond
    Right Mouse:	Delete Atom
hr: Alat za crtanje	(%1)
    
    Lijeva tipka miša: Klikni i povuci za stvaranje atoma i veza
    Desna tipka miša: Izbriši atom

en: Draw Atom
hr: Crtaj atom

en: Change Bond Type
hr: Promijeni vrstu veze

en: Remove Bond
hr: Ukloni vezu

en: Distance:
hr: Udaljenost:

en: Editor tool
hr: Alat za uređivanje

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:217 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:249 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Automatic
hr: Automatski

en: Single
hr: Jednostruko

en: Double
hr: Dvostruko

en: Triple
hr: Trostruko

en: &Import
hr: &Uvezi

en: Fetch PDB
hr: Dohvati PDB

en: Could not read the PDB molecule: %1
hr: Neuspjelo čitanje PDB molekule: %1

en: PDB Code
hr: PDB kod

en: Chemical structure to download.
hr: Kemijska struktura za preuzimanje.

en: Invalid PDB Code
hr: Neispravan PDB kod

en: The PDB code must be exactly 4 characters long.
hr: PDB kod mora sadržati točno 4 znaka.

en: The first character of the PDB code must be 1-9.
hr: Prvi znak PDB koda mora biti znamenka 1 do 9.

en: Querying for %1
hr: Upit za %1

en: Network Download Failed
hr: Mrežno preuzimanje nije uspjelo

en: Network timeout or other error.
hr: Istek vremena mrežne veze ili jedna druga greška.

en: Specified molecule could not be found: %1
hr: Navedena molekula nije pronađena: %1

en: Fetch from PDB
hr: Dohvati iz PDB-a

en: Download PDB models from the Protein Data Bank
hr: Preuzmi PDB modele iz „Protein Data Bank” baze podataka

en: Focus Selection
hr: Fokusiraj odabir

en: Unfocus
hr: Defokusiraj

en: Focus
hr: Fokusiraj

en: Focus the view on specific features.
hr: Fokusiraj prikaz na određene funkcije.

en: Render the force field visualizations for the atoms of the molecule.
hr: Iscrtaj vizualizacije polja sile za atome molekule.

en: Optimize Geometry
hr: Optimiraj geometriju

en: Forces
hr: Sile

en: Configure…
hr: Konfiguriraj …

en: Freeze Selected Atoms
hr: Zamrzni odabrane atome

en: Unfreeze Selected Atoms
hr: Odmrzni odabrane atome

[ctx: freeze atomic distances / glue atoms together]
en: Fuse Selected Atoms
hr: Spoji odabrane atome

[ctx: freeze atomic distances / glue atoms together]
en: Unfuse Selected Atoms
hr: Odspoji odabrane atome

en: No atoms provided for optimization
hr: Nema atoma za optimizaciju

[ctx: force field energy]
en: Energy: %L1
hr: Energija: %L1

en: %1 Energy = %L2
hr: %1 energija = %L2

en: %1 Force Norm = %L2
hr: %1 norma sile = %L2

en: Forcefield optimization
hr: Optimizacija polja sile

en: Forcefield minimization, including scripts
hr: Minimiziranje polja sile, uključujući skripta

en: Autodetect (%1)
hr: Automatsko otkrivanje (%1)

en: Universal Force Field
hr: Univerzalno polje sile

en: Generalized Amber Force Field
hr: Generalizirano Amber polje sile

en: Merck Molecular Force Field 94
hr: Merck molekularno polje sile 94

en: Error retrieving metadata for energy script: %1
hr: Greška pri dohvaćanju metapodataka za skriptu energije: %1

en: Error parsing metadata for energy script: %1
hr: Greška pri analiziranju metapodataka za skriptu energije: %1

en: Error parsing metadata for energy script: %1
    Result is not a JSON object.
hr: Greška pri analiziranju metapodataka za skriptu energije: %1
    Rezultat nije JSON objekt.

en: &GAMESS…
hr: &GAMESS …

en: GAMESS input
hr: GAMESS unos

en: Generate input for GAMESS.
hr: Generiraj unos za GAMESS.

en: Single Point
hr: Jedna točka

en: Equilibrium Geometry
hr: Geometrija ravnoteže

en: Transition State
hr: Stanje tranzicije

en: Frequencies
hr: Frekvencije

en: Make EFP
hr: Izradi EFP

en: Core Potential
hr: Potencijal jezgre

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:345 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:640 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, barostatCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedia
en: None
hr: Ništa

en: Gas
hr: Plin

en: Water
hr: Voda

en: Doublet
hr: Dublet

en: Dication
hr: Dikation

en: Cation
hr: Kation

en: Neutral
hr: Neutralni

en: Save GAMESS input file
hr: Spremi GAMESS datoteku unosa

en: Submit GAMESS Calculation
hr: Pošalji GAMESS izračun

en: &Adjust Hydrogens
hr: &Podesi vodike

en: Add Hydrogens
hr: Dodaj vodike

en: Remove E&xtra Hydrogens
hr: &Ukloni suvišne vodike

en: &Remove All Hydrogens
hr: &Ukloni sve vodike

en: Add/remove hydrogens from the current molecule.
hr: Dodaj/Ukloni vodike iz trenutačne molekule.

en: &Hydrogens
hr: &Vodici

en: Hydrogens
hr: Vodici

en: &Search PQR…
hr: &Pretraži PQR …

en: Import From PQR
hr: Uvezi iz PQR-a

en: Download a molecule from PQR.
hr: Preuzmi molekulu iz PQR-a.

en: DNA/RNA…
hr: DNK/RNK …

en: &Insert
hr: &Umetni

en: Insert DNA/RNA…
hr: Umetni DNK/RNK …

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:79 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_TU)
en: Thymine
hr: Timin

note: i18n: file: qtplugins/lineformatinput/lineformatinputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::LineFormatInputDialog)
en: Insert Molecule…
hr: Umetni molekulu …

en: Generating 3D molecule…
hr: Generiranje 3D molekule …

en: InsertDNA
hr: Umetni DNK

en: Insert DNA / RNA fragments through a dialog.
hr: Umetni DNK/RNK fragmente putem dijaloga.

en: Molecule…
hr: Molekula …

en: Crystal…
hr: Kristal …

en: Error reading file (%1).
hr: Greška pri čitanju datoteke (%1).

note: i18n: file: qtplugins/crystal/importcrystaldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ImportCrystalDialog)
en: Import Crystal
hr: Uvezi kristal

en: Insert Fragment
hr: Umetni fragment

en: InsertFragment
hr: Umetni fragment

en: Insert molecular fragments for building larger molecules.
hr: Umetni molekularne fragmente za izgradnju većih molekula.

en: Color:
hr: Boja:

en: Distance from center:
hr: Udaljenost od sredine:

en: Index
hr: Indeks

en: Unique ID
hr: Jedinstveni ID

en: Element & Number
hr: Element i broj

en: Element & ID
hr: Element i ID

[ctx: atomic partial charge]
en: Partial Charge
hr: Djelomični naboj

en: Atom Label:
hr: Oznaka atoma:

en: Length
hr: Duljina

en: Bond Label:
hr: Oznaka veze:

en: Name
hr: Ime

en:  &
hr:  i

en: Residue Label:
hr: Oznaka ostatka:

en: Display labels on ball and stick style.
hr: Prikaži oznake u stilu kuglica i štapića.

en: Edit Labels
hr: Uredi oznake

en: Atom Label Tool	(%1)
    
    Left Mouse:	Click on Atoms to add Custom Labels
hr: Alat za oznake atoma 	(%1)
    
    Lijeva tipka miša: 	Klikni na atome za dodavanje prilagođenih oznaka

en: Create Label
hr: Stvori oznaku

en: Label editor tool
hr: Alat za uređivanje oznaka

en: &LAMMPS…
hr: &LAMMPS …

en: LAMMPS input
hr: LAMMPS unos

en: Generate input for LAMMPS.
hr: Generiraj unos za LAMMPS.

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacitySliderLabel)
en: Opacity:
hr: Neprozirnost:

en: Render atoms as licorice / sticks.
hr: Iscrtaj atome kao štapiće.

en: SMILES…
hr: SMILES …

en: InChI…
hr: InChI …

en: No descriptors found!
hr: Nije pronađen nijedan deskriptor!

en: No line format readers found!
hr: Nije pronađen nijedan čitač formata!

en: Unable to load requested format reader.
hr: Nije moguće učitati zatraženi čitač formata.

en: Load single-line molecule descriptors through an input dialog.
hr: Učitavaj molekulske deskriptore koji su zapisani u jednom retku putem dijaloga za unos.

en: Manipulate
hr: Upravljaj

en: Manipulation Tool	(%1)
    
    Left Mouse:	Click and drag to move atoms
    Right Mouse:	Click and drag to rotate atoms.
hr: Alat za upravljanje 	(%1)
    
    Lijeva tipka miša: 	Klikni i povuci za pomicanje atoma
    Desna tipka miša: 	Klikni i povuci za oretanje atoma.

en: Manipulate tool
hr: Alat za upravljanje

en: Measure
hr: Izmjeri

en: Measure Tool	(%1)
    
    Left Mouse:	Select up to four Atoms.
    	Distances are measured between 1-2 and 2-3
    	Angle is measured between 1-3 using 2 as the common point
    	Dihedral is measured between 1-2-3-4
    Right Mouse:	Reset the measurements.
hr: Alat za mjerenje 	(%1)
    
    Lijeva tipka miša: 	Odaberi do četiri atoma.
    	Udaljenosti se mjere između 1-2 i 2-3
    	Kut se mjeri između 1-3 koristeći 2 kao zajedničku točku
    	Diedar se mjeri između 1-2-3-4
    Desna tipka miša: 	Resetiraj mjerenja.

en: Dihedral:
hr: Diedar:

en: Angle:
hr: Kut:

en: Angles:
hr: Kutovi:

en: Measure tool
hr: Alat za mjerenje

en: Render molecular surfaces.
hr: Iscrtaj molekularne površine.

[ctx: asking server for molecule name]
en: (pending)
hr: (u tijeku)

en: unknown molecule
hr: nepoznata molekula

en: Property
hr: Svojstvo

en: Molecule Name
hr: Ime molekule

en: Molecular Mass (g/mol)
hr: Molekulska masa (g/mol)

en: Chemical Formula
hr: Kemijska formula

en: Number of Atoms
hr: Broj atoma

en: Number of Bonds
hr: Broj veza

en: Coordinate Sets
hr: Skupovi koordinata

en: Number of Residues
hr: Broj ostataka

en: Number of Chains
hr: Broj lanaca

en: Net Charge
hr: Neto naboj

en: Dipole Moment (Debye)
hr: Dipolni moment (Debye)

[ctx: highest occupied molecular orbital]
en: HOMO Energy (eV)
hr: HOMO energija (eV)

[ctx: lowest unoccupied molecular orbital]
en: LUMO Energy (eV)
hr: LUMO energija (eV)

[ctx: singly-occupied molecular orbital]
en: SOMO Energy (eV)
hr: SOMO energija (eV)

[ctx: total electronic energy in Hartrees]
en: Total Energy (Hartree)
hr: Ukupna energija (Hartree)

[ctx: zero point vibrational energy]
en: Zero Point Energy (kcal/mol)
hr: Nulta točka energije (kcal/mol)

en: Enthalpy (kcal/mol)
hr: Entalpija (kcal/mol)

en: Entropy (kcal/mol•K)
hr: Entropija (kcal/mol•K)

en: Gibbs Free Energy (kcal/mol)
hr: Gibbsova slobodna energija (kcal/mol)

[ctx: point group symmetry]
en: Point Group
hr: Točkine grupe

en: &Molecular…
hr: &Molekularno …

en: View general properties of a molecule.
hr: Pogedaj opća svojstva molekule.

en: &Analyze
hr: &Analiziraj

en: &Properties
hr: &Svojstva

en: Molecular Properties
hr: Molekularna svojstva

en: Molecule Properties
hr: Svojstva molukula

en: Export CSV
hr: CSV izvoz

en: CSV Files (*.csv);;All Files (*)
hr: CSV datoteke (*.csv);;Sve datoteke (*)

en: Could not open the file for writing.
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke za pisanje.

en: Error writing to the file.
hr: Greška pri pisanju u datoteku.

en: Export…
hr: Izvoz …

en: Navigate
hr: Navigacija

en: Navigation Tool	(%1)
    
    Left Mouse:	Click and drag to rotate the view.
    Middle Mouse:	Click and drag to zoom in or out.
    Right Mouse:	Click and drag to move the view.
hr: Alat za navigaciju 	(%1)
    
    Lijeva tipka miša: 	Klikni i povuci za okretanje prikaza.
    Srednja tipka miša: 	Klikni i povuci za povećanje ili smanjenje prikaza.
    Desna tipka miša: 	Klikni i povuci za pomicanje prikaza.

en: Rotate the scene along the x, y, or z axes.
hr: Okreni prikaz duž x, y ili z osi.

en: Zoom the scene.
hr: Zumiraj prikaz.

en: Translate the scene.
hr: Translatiraj prikaz.

en: Reverse Direction of Zoom on Scroll
hr: Obrni smjer zumiranja pri povlačenju

en: Default:	Scroll down to shrink, scroll up to zoom
    Reversed:	Scroll up to shrink, scroll down to zoom
hr: Standardno:	Povuci prema dolje za smanjivanje, povuci prema gore za zumiranje
    Obrnuto:	Povuci prema gore za smanjivanje, povuci prema dolje za zumiranje

en: Navigate tool
hr: Alat za navigaciju

en: Chemical Name
hr: Kemijsko ime

en: Network Databases
hr: Mrežne baze podataka

en: Interact with online databases, query structures etc.
hr: Interagiraj s mrežnim bazama podataka, pretraži strukture itd.

en: Angle tolerance:
hr: Kutna tolerancija:

en: Render a few non-covalent interactions.
hr: Prikaži nekoliko nekovalentnih interakcija.

en: Halogen
hr: Halogeni

en: Chalcogen
hr: Halkogeni

en: Configure Force Field…
hr: Konfiguriraj polje sile …

en: Conformer Search…
hr: Konformer pretraga …

en: Perceive Bonds
hr: Prepoznaj veze

en: Add Hydrogens for pH…
hr: Dodaj vodike za pH …

en: Remove Hydrogens
hr: Ukloni vodike

en: %1 not found! Disabling Open Babel plugin actions.
hr: %1 nije pronađen! Radnje Open Babel dodatka se deaktiviraju.

en: The Open Babel file formats are not ready to be added.
hr: Formati Open Babel datoteka nisu spremni za dodavanje.

en: Loading molecule from Open Babel…
hr: Učitavanje molekule iz Open Babel …

en: An internal error occurred: OpenBabel::readMolecule called, but no obabel output is available to parse!
hr: Došlo je do interne greške: OpenBabel::readMolecule je pozvan, ali nijedan obabel rezultat nije dostupan za analiziranje!

en: An error occurred while running Open Babel (%1).
hr: Došlo je do greške pri pokretanju programa Open Babel (%1).

en: Error parsing openbabel output.
hr: Greška pri analiziranju openbabel rezultata.

en: An error occurred while retrieving the list of supported forcefields. (using '%1').
hr: Došlo je do greške pri preuzimanju liste podržanih polja sile. (koristeći „%1”).

en: Molecule invalid. Cannot optimize geometry.
hr: Molekula je neispravna. Nije moguće optimirati geometriju.

en: Cannot optimize geometry with Open Babel.
hr: Nije moguće optimirati geometriju s Open Babel.

en: Optimizing Geometry (Open Babel)
hr: Optimiranje geometrije (Open Babel)

en: Generating…
hr: Generiranje …

en: An internal error occurred while generating an Open Babel representation of the current molecule.
hr: Došlo je do interne greške tijekom generiranja Open Babel prikaza trenutačne molekule.

[ctx: arg is an executable file.]
en: Starting %1…
hr: Pokretanje izvršne datoteke %1 …

en: Step %1 of %2
    Current energy: %3
    dE: %4
hr: Korak %1 od %2
    Trenutačna energija: %3
    dE: %4

en: Updating molecule…
hr: Aktualiziranje molekule …

en: Error interpreting Open Babel output.
hr: Greška u interpretaciji Open Babel rezultata.

en: Number of atoms in obabel output (%1) does not match the number of atoms in the original molecule (%2).
hr: Broj atoma u obabel rezultatu (%1) ne odgovara broju atoma u izvornoj molekuli (%2).

en: Molecule invalid. Cannot generate conformers.
hr: Molekula je neispravna. Nije moguće generirati konformere.

en: Cannot generate conformers with Open Babel.
hr: Nije moguće generirati konformere s Open Babel.

en: Generating Conformers (Open Babel)
hr: Generiranje konformera (Open Babel)

en: Generate Conformers
hr: Generiraj konformere

en: Cannot open file with Open Babel.
hr: Nije moguće otvoriti datoteku s Open Babel.

en: Invalid molecule: Cannot perceive bonds.
hr: Nevažeća molekula: Nije moguće prepoznati veze.

en: Perceiving Bonds (Open Babel)
hr: Prepoznavanje veza (Open Babel)

en: Generating XYZ representation…
hr: Generiranje XYZ prikaza …

en: Error generating XYZ string.
hr: Greška pri generiranju znakovnog niza XYZ.

en: Converting XYZ to Open Babel with %1…
hr: Konvertiranje XYZ-a u Open Babel s %1 …

en: Updating molecule from Open Babel…
hr: Aktualiziranje molekule iz Open Babel …

en: Cannot add hydrogens with Open Babel.
hr: Nije moguće dodati vodike s Open Babel.

en: Adding Hydrogens (Open Babel)
hr: Dodavanje vodika (Open Babel)

en: Generating Open Babel input…
hr: Generiranje Open Babel unosa …

en: Error generating Open Babel input.
hr: Greška pri generiranju Open Babel unosa.

en: Running %1…
hr: Izvodi se %1 …

en: Add hydrogens for pH
hr: Dodaj vodike za pH

en: Generating obabel input…
hr: Generiranje obabel unosa …

en: Cannot remove hydrogens with Open Babel.
hr: Nije moguće ukloniti vodike s Open Babel.

en: Removing Hydrogens (Open Babel)
hr: Uklanjanje vodika (Open Babel)

en: Error generating Open Babel data.
hr: Greška pri generiranju Open Babel podataka.

en: Reading obabel output…
hr: Čitanje obabel rezultata …

en: Already running Open Babel. Wait for the other operation to complete and try again.
hr: Open Babel se već pokreće. Pričekaj da druga operacija završi i pokušaj ponovo.

en: Interact with OpenBabel utilities.
hr: Interagiraj s OpenBabel uslužnim programima.

en: &OpenMM Script…
hr: &OpenMM skripta …

en: OpenMM input
hr: OpenMM unos

en: Generate input for OpenMM.
hr: Generiraj unos za OpenMM.

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:402 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rigidWaterCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:452 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, initVelCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminp
en: True
hr: Točno

en: Reference Axes
hr: Referentne osi

en: Reference Axes Overlay
hr: Prikaz referentnih osi

en: Render reference axes in the corner of the display.
hr: Iscrtaj referentne osi u kutu ekrana.

en: Animation Tool	(%1)
hr: Alat za animaciju 	(%1)

en: Play
hr: Reproduciraj

en: Stop
hr: Prekini

en: Frame rate:
hr: Broj sličica:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:432 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameLabel)
en: Frame:
hr: Sličica:

en:  of %0
hr:  od %0

en: Dynamic bonding?
hr: Dinamičko vezivanje?

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:528 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recordButton)
en: Record Movie…
hr: Snimi video …

en: Movie (*.mp4)
hr: Video (*.mp4)

en: Export Bitmap Graphics
hr: Izvezi bitmap slike

en: Movie (*.mp4);;Movie (*.avi);;GIF (*.gif)
hr: Video (*.mp4);;Video (*.avi);;GIF (*.gif)

en: GIF FPS support warning
hr: Upozorenje o podršci za GIF FPS

en: The GIF file format does not support frame rates over 100 FPS.
hr: GIF format ne podržava broj sličica u sekundi iznad 100 FPS.

en: Movie (*.avi)
hr: Video (*.avi)

en: Error: cannot add frame to video.
hr: Greška: nije moguće dodati kadar u video.

en: Cannot save file %1.
hr: Nije moguće spremiti datoteku %1.

en: Player tool
hr: Player

en: Play back trajectories
hr: Pokreni animaciju trajektorija

en: Plot Pair Distribution Function…
hr: Nacrtaj funkciju raspodjele parova …

en: Failed to generate PDF pattern
hr: Neuspjelo generiranje PDF uzorka

en: Error message:
hr: Poruka greške:

en: Generate and plot a Pair Distribution Function curve.
hr: Generiraj i nacrtaj krivulju funkcije raspodjele parova.

en: Plot RMSD curve…
hr: Nacrtaj RMSD krivulju …

en: Generate and plot an RMSD curve.
hr: Generiraj i nacrtaj RMSD krivulju.

en: Plot Theoretical XRD Pattern…
hr: Nacrtaj teoretski XRD uzorak …

en: Failed to generate XRD pattern
hr: Neuspjelo generiranje XRD uzorka

en: Failed to convert molecule to CIF format.
hr: Neuspjelo konvertiranje molekule u CIF format.

en: Data read from genXrdPattern appears to be corrupt!
hr: Čini se da su pročitani podaci od genXrdPattern oštećeni!

en: Error: could not find genXrdPattern executable!
hr: Greška: izvršna datoteka genXrdPattern nije pronađena!

en: Error:
hr: Greška:

en: Generate and plot a theoretical XRD pattern using ObjCryst++.
hr: Generiraj i nacrtaj teoretski XRD uzorak koristeći ObjCryst++.

en: Update
hr: Aktualiziraj

en: Version
hr: Verzija

en: Description
hr: Opis

en: Error downloading plugin data.
hr: Greška pri preuzimanju podataka dodatka.

en: Error parsing plugin data.
hr: Greška pri analiziranju podataka dodatka.

en: This plugin requires certain packages to be installed.
    Do you want to install them?
hr: Ovaj dodatak zahtijeva instaliranje određenih paketa.
    Želiš li ih instalirati?

en: Always
hr: Uvijek

en: Never
hr: Nikada

[ctx: After an HTTP request; %1 is a URL, %2 is the HTTP status code, %3 is the error message (if any)]
en: Failed to download from %1: status code %2, %3
hr: Neuspjelo preuzimanje iz %1: kȏd stanja %2, %3

en: Downloading %1 to %2
hr: Preuzima se %1 u %2

en: Extracting %1 to %2
hr: Raspakirava se %1 u %2

en: Finished %1 files
hr: Dovršene datoteke: %1

en: Extraction successful
hr: Raspakiranje uspjelo

en: Error while extracting: %1
hr: Greška pri raspakiranju: %1

note: i18n: file: qtplugins/plugindownloader/downloaderwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DownloaderWidget)
en: Download Plugins…
hr: Preuzmi dodatke …

en: Download Plugins
hr: Preuzmi dodatke

en: Download plugins from GitHub repositories.
hr: Preuzmi dodatke s GitHub repozitorija.

[ctx: %1 is the error message from libarchive]
en: ERROR: could not open zip file to list contents.
    (%1)
hr: GREŠKA: nije moguće otvoriti zip datoteku za prikaz popisa sadržaja.
    (%1)

[ctx: %1 is the error message from libarchive]
en: ERROR: could not open zip file to extract files.
    (%1)
hr: POGREŠKA: nije moguće otvoriti zip datoteku za raspakiranje datoteka.
    (%1)

[ctx: %1 is the message from libarchive]
en: Warning: (%1)
hr: Upozorenje: (%1)

en: PLY Render…
hr: PLY iscrtavač …

en: Save File
hr: Spremi datoteku

en: PLY (*.ply);;Text file (*.txt)
hr: PLY (*.ply);;Tekstualna datoteka (*.txt)

en: Render the scene using PLY.
hr: Koristi PLY za iscrtavanje prikaza.

en: POV-Ray Render…
hr: POV-Ray iscrtavač …

en: POV-Ray (*.pov);;Text file (*.txt)
hr: POV-Ray (*.pov);;Tekstualna datoteka (*.txt)

en: Render the scene using POV-Ray.
hr: Koristi POV-Ray za iscrtavanje prikaza.

en: Valence
hr: Valencija

en: Formal Charge
hr: Formalni naboj

[ctx: e.g. MMFF94 Partial Charge or Gasteiger Partial Charge]
en: %1 Partial Charge
hr: %1 djelomični naboj

en: Label
hr: Oznaka

en: Color
hr: Boja

en: Start Atom
hr: Početak atoma

en: End Atom
hr: Kraj atoma

en: Bond Order
hr: Red veze

[ctx: in Angstrom]
en: Length (Å)
hr: Duljina (Å)

en: Chain
hr: Lanac

en: Secondary Structure
hr: Sekundardna struktura

en: Vertex
hr: Vrh

en: Angle (°)
hr: Kut (°)

en: Energy (kcal/mol)
hr: Energija (kcal/mol)

en: Adjust Fragment
hr: Prilagodi fragment

[ctx: pi helix]
en: π Helix
hr: π-zavojnica

[ctx: protein bend secondary structure]
en: Bend
hr: Zavoj

[ctx: alpha helix]
en: α Helix
hr: α-zavojnica

[ctx: beta sheet]
en: β Sheet
hr: β-ploča

[ctx: 3-10 helix]
en: 3-10 helix
hr: 3-10 zavojnica

[ctx: beta bridge]
en: β Bridge
hr: β most

[ctx: protein turn secondary structure]
en: Turn
hr: Okretaj

[ctx: protein coil secondary structure]
en: Coil
hr: Spirala

en: Atom Properties…
hr: Svojstva atoma …

en: Bond Properties…
hr: Svojstva veze …

en: Angle Properties…
hr: Svojstva kuta …

en: Torsion Properties…
hr: Svojstva torzije …

en: Residue Properties…
hr: Svojstva ostatka …

en: Conformer Properties…
hr: Svojstva konformera …

en: Tables for displaying and editing atom, bond, angle and torsion properties.
hr: Tablice za prikaz i uređivanje svojstva atoma, veze, kuta i torzije.

en: PropertyTables
hr: Tablice svojstva

en: Atom Properties
hr: Svojstva atoma

en: Bond Properties
hr: Svojstva veze

en: Angle Properties
hr: Svojstva kuta

en: Torsion Properties
hr: Svojstva torzije

en: Conformer Properties
hr: Svojstva konformera

en: Residue Properties
hr: Svojstva ostatka

en: Freeze Atom
hr: Zamrzni atom

en: Constrain Bond
hr: Ograniči vezu

en: Constrain Angle
hr: Ograniči kut

en: Constrain Torsion
hr: Ograniči torziju

en: Renders primitives using QTAIM properties
hr: Iscrtava primitivne ćelije koristeći QTAIM svojstva

en: Molecular Graph…
hr: Molekulski grafikon …

en: Molecular Graph with Lone Pairs…
hr: Molekulski grafikon sa slobodnim parovima …

en: Atomic Charge…
hr: Atomski naboj …

en: Open WFN File
hr: Otvori WFN datoteku

en: WFN files (*.wfn);;All files (*.*)
hr: WFN datoteke (*.wfn);;Sve datoteke (*.*)

en: QTAIM extension
hr: QTAIM proširenje

en: Quantum input
hr: Kvantni unos

en: Generate input for quantum codes.
hr: Generiraj unos za kvantne kodove.

en: Center
hr: Centriraj

en: Align View to Axes
hr: Poravnaj prikaz prema osima

en: Align view to axes.
hr: Poravnaj prikaz prema osima.

en: Reset view
hr: Resetiraj prikaz

en: Manipulate the view camera.
hr: Upravljaj kamerom prikaza.

en: Script Charge Models
hr: Skripta modela naboja

en: Load electrostatic models from external scripts.
hr: Učitaj elektrostatičke modele iz eksternih skripta.

en: Script File Formats
hr: Skripta datotečnih formata

en: Load file reader/writers from external scripts.
hr: Učitaj čitač/pisač datoteka iz eksternih skripta.

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Select None
hr: Poništi izbor

en: Invert Selection
hr: Obrni odabir

en: Select by Element…
hr: Odaberi prema elementu …

en: Select by Atom Index…
hr: Odaberi prema indeksu atoma …

en: Select by Residue…
hr: Odaberi prema ostatku …

en: Select Backbone Atoms…
hr: Odaberi atome glavnog lanca …

en: Select Sidechain Atoms…
hr: Odaberi atome bočnog lanca …

en: Select Water
hr: Odaberi vodu

en: Enlarge Selection
hr: Povećaj odabir

en: Shrink Selection
hr: Smanji odabir

en: Create New Layer from Selection
hr: Stvori novi sloj iz odabira

en: Change selections
hr: Promijeni odabire

en: &Select
hr: &Odaberi

en: Select Element
hr: Odaberi element

en: Select Backbone
hr: Odaberi glavni lanac

en: Select Sidechain
hr: Odaberi bočni lanac

en: Select Atoms by Index
hr: Odaberi atome prema indeksu

en: Atoms to Select:
hr: Atomi za biranje:

en: Select Atom
hr: Odaberi atom

en: Select Atoms by Residue
hr: Odaberi atome prema ostatku

en: Residues to Select:
hr: Ostaci za biranje:

en: Select Residue
hr: Odaberi ostatak

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:186 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectSubgroupButton)
en: Select
hr: Odaberi

en: Selection
hr: Odabir

en: Selection Tool	(%1)
    
    Left Mouse:	Click to pick individual atoms, residues, or fragments
    	Drag to select a range of atoms
    Right Mouse:	Click outside the molecule to clear selection
    Use Ctrl to toggle the selection and shift to add to the selection.
    Double-Click:	Select an entire fragment.
hr: Alat za biranje 	(%1)
    
    Lijeva tipka miša: 	Klikni za biranje pojedinačnih atoma, ostataka ili fragmenata
    	Povuci za biranje niza atoma
    Desna tipka miša: 	Klikni izvan molekule za poništavanje odabira
    Koristi tipku Ctrl za mijenjanje odabira i tipku shift za dodavanje odabiru.
    Dvostruki klik: 	Odaberi cijeli fragment.

en: Paint Atoms
hr: Oboji atome

en: Selection tool
hr: Alat za biranje

en: New Layer
hr: Novi sloj

en: Perceive Space Group…
hr: Prepoznaj prostornu grupu …

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, symmetrizeMoleculeButton)
en: Symmetrize
hr: Simetriziraj

en: Fill Unit Cell…
hr: Ispuni jediničnu ćeliju …

en: Reduce to Asymmetric Unit
hr: Reduciraj na asimetričnu jedinicu

en: Set Tolerance…
hr: Postavi toleranciju …

en: Space Group
hr: Prostorna grupa

en: Fill symmetric atoms based on the crystal space group.
hr: Ispuni simetrične atome na temelju prostorne grupe kristala.

en: Perceive Space Group
hr: Prepoznaj prostornu grupu

en: The space group is already set to: %1.
    Would you like to overwrite it?
hr: Prostorna grupa je već postavljena na: %1.
    Želiš li je prepisati?

en: Failure
hr: Neuspjeh

en: Space group perception failed.
    Would you like to try again with a different tolerance?
hr: Percepcija prostorne grupe nije uspjela.
    Želiš li pokušati ponovo s jednom drugom tolerancijom?

en: Primitive Reduction
hr: Redukcija na primitivnu ćeliju

en: The tolerance is currently set to: %1.
    Proceed with this tolerance?
hr: Tolerancija je trenutačno postavljena na: %1.
    Nastaviti s ovom tolerancijom?

en: Primitive reduction failed.
    Please check your crystal and try again with a different tolerance.
hr: Redukcija na primitivnu ćeliju nije uspjela.
    Provjeri kristal i pokušaj ponovo s jednom drugom tolerancijom.

en: Conventionalize cell failed.
    Please check your crystal and try again with a different tolerance.
hr: Konvencionalizacija ćelije nije uspjela.
    Provjeri kristal i pokušaj ponovo s jednom drugom tolerancijom.

en: Symmetrization failed.
    Please check your crystal and try again with a different tolerance.
hr: Simetrizacija nije uspjela.
    Provjeri kristal i pokušaj ponovo s jednom drugom tolerancijom.

en: Select tolerance in Å:
hr: Odberi toleranciju u Å:

en: International
hr: Međunarodno

en: Select Space Group
hr: Odaberi prostornu grupu

en: SpaceGroup
hr: Prostorna grupa

en: Space group features for crystals.
hr: Funkcije prostorne grupe za kristale.

en: Plot Spectra…
hr: Crtaj spektre …

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:39 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_spectra)
en: Spectra
hr: Spektri

en: Display spectra plots.
hr: Prikaži crteže spaktara.

en: Infrared
hr: Infracrveno

en: Electronic
hr: Elektronski

en: Circular Dichroism
hr: Cirkularni dikroizam

en: Density of States
hr: Gustoća stanja

en: Select Background Color
hr: Odaberi boju pozadine

en: Select Foreground Color
hr: Odaberi prednju boju

en: Select Calculated Spectra Color
hr: Odaberi boju izračunatih spektara

en: Select Imported Spectra Color
hr: Odaberi boju uvezenih spektara

en: Wavelength (nm)
hr: Valna duljina (nm)

en: Vibrational Spectra
hr: Spektri vibracija

en: Wavenumbers (cm⁻¹)
hr: Valni brojevi (cm⁻¹)

en: Transmission
hr: Transmisija

en: Raman Spectra
hr: Raman spektri

en: Intensity
hr: Intenzitet

en: NMR Spectra
hr: NMR spektri

en: Chemical Shift (ppm)
hr: Kemijski pomak (ppm)

en: Electronic Spectra
hr: Elektronski spektri

en: Energy (eV)
hr: Energija (eV)

en: Circular Dichroism Spectra
hr: Spektri kružnog dikromizma

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:938 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, densityCheck)
en: Density
hr: Gustoća

en: Molecular Orbitals…
hr: Molekulske orbitale …

en: Meshes
hr: Mreže

en: Orbital Window
hr: Prozor orbitala

en: Display orbital lists.
hr: Prikaži popise orbitala.

en: Orbital
hr: Orbitala

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::QtPlugins::SymmetryWidget)
en: Symmetry
hr: Simetrija

en: Status
hr: Stanje

en: Molecular Orbitals
hr: Molekulske orbitale

en: Solvent Accessible
hr: Otapalo dostupno

en: Solvent Excluded
hr: Otapalo isključeno

en: Molecular Orbital
hr: Molekulska orbitala

en: Electron Density
hr: Gustoća elektrona

en: Spin Density
hr: Gustoća spina

en: From File
hr: Iz datoteke

en: Create Surfaces…
hr: Stvori površine …

en: Render the van der Waals surface.
hr: Iscrtaj van der Waals površinu.

en: Render the van der Waals molecular surface.
hr: Iscrtaj van der Waals molekulsku površinu.

en: Render the solvent-accessible molecular surface.
hr: Iscrtaj molekulsku površinu dostupnog otapala.

en: Render the solvent-excluded molecular surface.
hr: Iscrtaj molekulsku površinu isključenog otapala.

en: Render a molecular orbital.
hr: Iscrtaj molekulsku orbitalu.

en: Render the electron density.
hr: Iscrtaj gustoću elektrona.

en: Render the spin density.
hr: Iscrtaj gustoću spina.

en: Render a cube supplied with the file.
hr: Iscrtaj kocku isporučenu s datotekom.

[ctx: 3D Volume Data Set]
en: Cube %1
hr: Kocka %1

en: Calculating electron density
hr: Izračunavanje gustoće elektrona

en: Calculating spin density
hr: Izračunavanje gustoće spina

en: Calculating molecular orbital %L1
hr: Izračunavanje molekulske orbitale %L1

en: Movie AVI (*.avi)
hr: Video AVI (*.avi)

en: Export Movie
hr: Izvezi video

en: Movie MP4 (*.mp4);;Movie AVI (*.avi);;GIF (*.gif)
hr: Video MP4 (*.mp4);;Video AVI (*.avi);;GIF (*.gif)

en: Read and render surfaces.
hr: Čitaj i iscrtaj površine.

en: &SVG…
hr: &SVG …

en: Render the scene in a SVG file.
hr: Iscrtaj prikaz u SVG datoteku.

en: Class
hr: Klasa

en: Symmetry…
hr: Simetrija …

en: Provide symmetry functionality.
hr: Pruži funkcionalnost simetrije.

en: Render symmetry elements.
hr: Iscrtaj elemente simetrije.

en: Group %1
hr: Grupa %1

en: Template
hr: Predložak

en: Template Tool	(%1)
    
    Insert fragments, including metal centers.
    Select an element and coordination geometry, then click to insert a fragment.
    
    Select a ligand or functional group and click on a hydrogen atom to attach it.
hr: Alat za predloške (%1)
    
    Umetni fragmente, uključujući središta metala.
    Odaberi element i geometriju koordinacije, zatim klikni za umetanje fragmenta.
    
    Odaberi ligand ili funkcionalnu grupu i klikni na atom vodika za spajanje.

en: Clipboard
hr: Međuspremnik

en: Insert Template
hr: Umetni predložak

en: Insert Ligand
hr: Umetni ligande

en: Template tool
hr: Alat za predloške

en: Simple display of VdW spheres.
hr: Jednostavan prikaz VdW sfera.

en: Vibrational Modes…
hr: Modusi vibracije …

en: Show the vibrational modes dialog.
hr: Prikaži dijalog modusa vibracije.

en: Set the vibrational mode.
hr: Postavi modus vibracije.

en: Set the vibrational amplitude.
hr: Postavi amplitudu vibracije.

en: Start the vibrational animation.
hr: Pokreni animaciju vibracije.

en: Stop the vibrational animation.
hr: Prekini animaciju vibracije.

en: Vibrations
hr: Vibracije

en: Display vibrational modes.
hr: Prikaži moduse vibracije.

en: VRML Render…
hr: VRML iscrtavanje …

en: VRML (*.wrl);;Text file (*.txt)
hr: VRML (*.wrl);;Tekstualna datoteka (*.txt)

en: Render the scene using VRML.
hr: Koristi VRML za iscrtavanje prikaza.

en: Render the molecule as a wireframe.
hr: Iscrtaj molekulu kao žičani model.

en: Calculate Band Structure…
hr: Izračunaj strukturu vrpce …

en: Cannot calculate band structure: no unit cell!
hr: Nije moguće izračunati strukturu vrpce: nema jedinične ćelije!

en: Yaehmop execution failed with the following error:
    %1
hr: Izvršavanje Yaehmopa nije uspjelo sa sljedećom greškom:
    %1

en: Failed to read band structure output from Yaehmop!
hr: Neuspjelo čitanje rezultata strukture vrpce od Yaehmopa!

en: Only one special k point was found in Yaehmop output! Two or more are required!
hr: Pronađena je samo jedna posebna k točka u Yaehmop rezultatu! Potrebne su dvije ili više!

en: Band %1
hr: Vrpca %1

en: Fermi Level
hr: Fermi razina

en: Cannot find Yaehmop
hr: Yaehmop se ne može pronaći

en: Error: %1 failed to start
hr: Greška: %1 se nije uspio pokrenuti

en: Yaehmop Input
hr: Yaehmop unos

en: Perform extended Hückel calculations with yaehmop.
hr: Izvrši proširene Hückelove izračune s yaehmopom.

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratordialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorDialog) i18n: file: molequeue/molequeuedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueDialog)
en: Dialog
hr: Dijalog

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorWidget) i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueWidget) i18n: file: qtplugin
en: Form
hr: Obrazac

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:26 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Calculation Settings
hr: Postavke izračuna

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, warningTextButton)
en: Placeholder text…
hr: Tekst rezerviranog polja …

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:918 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:982
en: Reset
hr: Resetiraj

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:93 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, debugCheckBox)
en: Debug Script…
hr: Ispravljanje grešaka skripta …

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, computeButton) i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:52 i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:366
en: Submit Calculation…
hr: Pošalji izračun …

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:123 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateButton)
en: Save Input…
hr: Spremi unos …

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:30 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Queue and Program:
hr: Red i program:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshProgramsButton)
en: Refresh
hr: Osvježi

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:85 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Number of processor cores to reserve for this job.</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Broj rezerviranih jezgri procesora za ovaj posao.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Processor cores:
hr: Jezgre procesora:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:125 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Delete remote working files upon job completion. Results will still be copied to the local MoleQueue job cache first.</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Izbriši eksterne radne datoteke po završetku posla. Rezultati će se i dalje najprije kopirati u lokalnu MoleQueue predmemoriju poslova.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:128 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Delete remote files when finished:
hr: Izbriši eksterne datoteke nakon završetka:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:145 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Check to prevent this job from showing up in the MoleQueue GUI by default.</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Označi za standardno sprečavanje prikazivanja ovog posla u MoleQueue GUI-u.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:148 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide job in MoleQueue:
hr: Sakrij posao u MoleQueue:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:158 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Show a system popup notification when the job's status changes.</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Prikaži skočnu obavijest sustava kada se stanje posla promijeni.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:161 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show progress notifications:
hr: Prikaži obavijesti o napretku:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:192 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, openOutputLabel)
en: Open output when finished:
hr: Otvori rezultat nakon završetka:

note: i18n: file: qtgui/customelementdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtGui::CustomElementDialog)
en: Rename Elements
hr: Preimenuj elemente

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtGui::InsertFragmentDialog)
en: Insert Fragment…
hr: Umetni fragment …

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
hr: Filtar:

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:29 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filterLineEdit)
en: Type a name or part of a name to show only matching files.
hr: Upiši ime ili dio imena za prikaz samo podudarajućih datoteka.

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertFragmentButton) i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertButton)
en: Insert
hr: Umetni

note: i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:17 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ThreeDMolDialog)
en: 3DMol HTML Snippet
hr: 3DMol HTML isječak

note: i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyButton)
en: &Copy to Clipboard
hr: &Kopiraj u međuspremnik

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Structure Input File
hr: Datoteka unosa strukture

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, generateFromPdbButton)
en: Generate Input From PDB
hr: Generiraj unos iz PDB-a

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pdbFileLabel)
en: PDB File:
hr: PDB Datoteka:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Force Field:
hr: Polje sile:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:85 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, forceFieldComboBox)
en: PARSE
hr: RAŠČLANI

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runPdb2PqrButton)
en: Run PDB2PQR
hr: Pokreni PDB2PQR

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:123 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadFromPqrButton)
en: Load Existing PQR File
hr: Učitaj postojeću PQR datoteku

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pqrFileLabel)
en: PQR File:
hr: PQR datoteka:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:156 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: APBS Input File
hr: Datoteka APBS unosa

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:170 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveInputFileButton)
en: Save Input File
hr: Spremi datoteku unosa

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:177 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runApbsButton)
en: Run APBS
hr: Pokreni APBS

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Success!
hr: Uspjeh!

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadStructureCheckBox)
en: Load Structure File
hr: Učitaj datoteku strukture

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadCubeCheckBox)
en: Load Cube File
hr: Učitaj datoteku kocke

note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ChargeDialog)
en: Partial Charges
hr: Djelomični naboji

note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:66 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chargeModelLabel)
en: Charge Model:
hr: Model naboja:

note: i18n: file: qtplugins/bonding/bondingdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Distance Tolerance:
hr: Tolerancija udaljenosti:

note: i18n: file: qtplugins/bonding/bondingdialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum Distance:
hr: Minimalna udaljenost:

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ComDialog)
en: Volume Rendering
hr: Iscrtavanje volumena

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cube
hr: Kocka

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enable volume rendering
hr: Aktiviraj iscrtavanje volumena

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable surface rendering
hr: Aktiviraj iscrtavanje površine

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:73 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Isovalue
hr: Izovrijednost

note: i18n: file: qtplugins/configurepython/condadialog.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Environment name:
hr: Ime okruženja:

note: i18n: file: qtplugins/configurepython/configurepythondialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Select the Python version used to run scripts.
    Avogadro must be restarted for any changes to take effect.
hr: Odaberi Python verziju koja se koristi za pokretanje skripta.
    Avogadro se mora ponovo pokrenuti kako bi sve promjene stupile na snagu.

note: i18n: file: qtplugins/configurepython/configurepythondialog.ui:36 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Environment:
hr: Okruženje:

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:33 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Add Constraints
hr: Dodaj ograničenja

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:287 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
hr: Vrsta:

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:74 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Atom Indices:
hr: Indeksi atoma:

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:113 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value:
hr: Vrijednost:

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConstraint)
en: Add
hr: Dodaj

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:167 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
hr: Opcije

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:200 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteConstraint)
en: Delete Selected
hr: Izbriši odabrane

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:207 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllConstraints)
en: Delete All
hr: Izbriši sve

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, okButton)
en: OK
hr: U redu

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::CoordinateEditorDialog)
en: Coordinate Editor
hr: Uređivač koordinata

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preset:
hr: Unaprijed postavljeno:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:35 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Distance Unit:
hr: Jedinica udaljenosti:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:78 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, help)
en: Help…
hr: Pomoć …

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:115 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, paste)
en: Paste
hr: Zalijepi

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:135 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revert)
en: Revert
hr: Obnovi

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:149 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
hr: Primijeni

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Cp2kInputDialog)
en: CP2K Input
hr: CP2K unos

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetAllButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:336
en: Reset All
hr: Resetiraj sve

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:343
en: Defaults
hr: Standardne postavke

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:373
en: Save File…
hr: Spremi datoteku …

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:95 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicWidget) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:34
en: &Basic Setup
hr: &Osnovna postava

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:170 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Title:
hr: Naslov:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:313 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Filename Base:
hr: Osnova imena datoteke:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:124 i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, baseNameEdit) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:323 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:70
en: job
hr: posao

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:287
en: Calculate:
hr: Izračunaj:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Method:
hr: Metoda:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Basis set:
hr: Osnova:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:215 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Functional
hr: Funkcionalno

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:341 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Poisson EWALD type
hr: Poisson EWALD vrsta

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:449 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lsdcheckBox)
en: TRUE
hr: TOČNO

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:542 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: SCF GUESS
hr: SCF PRETPOSTAVKA

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:569 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: OUTER MAX SCF
hr: VANJSKI MAX SCF

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:603 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: OUTER EPS SCF
hr: VANJSKI EPS SCF

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:640 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: OT T MINIMIZER
hr: OT T MINIMIZATOR

note: i18n: file: qtplugins/crystal/importcrystaldialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File extension for Open Babel conversion (default - Avogadro::POSCAR):
hr: Datotečni sufiks za Open Babel konverziju (standardno – Avogadro::POSCAR):

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::SupercellDialog)
en: Supercell Parameters
hr: Parametri superćelije

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Super Cell Options
hr: Opcije superćelije

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aRepeatLabel)
en: A repeat:
hr: A ponavljanje:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bRepeatLabel)
en: B repeat:
hr: B ponavljanje:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cRepeatLabel)
en: C repeat:
hr: C ponavljanje:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:231 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Cell Matrix:
hr: Ćelijska matrica:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Fractional Matrix:
hr: Frakcijska matrica:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:278 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, transformAtoms) i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:114
en: &Transform Atoms
hr: &Transformiraj atome

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:300 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: &Apply
hr: &Primijeni

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:307 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revert)
en: &Revert
hr: &Obnovi

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:314 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Hide
hr: &Sakrij

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::VolumeScalingDialog)
en: Scale Unit Cell Volume
hr: Skaliraj volumen jedinične ćelije

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New &Volume:
hr: Novi &volumen:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Scaling Factor:
hr: &Faktor skaliranja:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Current Volume:
hr: Tranutačni volumen:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentVolume)
en: TextLabel
hr: Tekstualna oznaka

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Bond Order:
hr: Red veze:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ForceFieldDialog) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::OBForceFieldDialog)
en: Geometry Optimization Parameters
hr: Parametri optimizacije geometrije

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:39 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:207
en: Convergence Criteria
hr: Kriteriji konvergencije

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Energy convergence:
hr: Energetska konvergencija:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:220
en: Step limit:
hr: Ograničenje koraka:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:59 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, energyConv) i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:104 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, gradConv) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:227
en:  units
hr:  jedinice

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:78 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, stepLimit) i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:75 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, optimizationStepsSpinBox) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialo
en:  steps
hr:  koraci

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:97 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Gradient convergence:
hr: Gradijentna konvergencija:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:126 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:39
en: Optimization Method
hr: Metoda optimizacije

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:45
en: Force field:
hr: Polje sile:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRecommended) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:97
en: Autodetect
hr: Automatsko otkrivanje

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GamessInputDialog)
en: GAMESS Input
hr: GAMESS unos

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: In:
hr: U:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multiplicity:
hr: Višestrukost:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
hr: Sa:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Charge:
hr: Naboj:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PQRWidget)
en: Import From PQR…
hr: Uvezi iz PQR-a …

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
hr: Pretraga

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:51 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: name
hr: ime

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:56 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: tag
hr: oznaka

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: synonym
hr: sinonim

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:85 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search By:
hr: Traži prema:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download
hr: Preuzmi

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:139 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Name:
hr: Ime:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertDNADialog)
en: Insert Nucleic Acids
hr: Umetni nukleinske kiseline

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: DNA/RNA Builder
hr: DNK/RNK generator

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: DNA
hr: DNK

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:32 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: RNA
hr: RNK

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Nucleic Acids:
hr: Neukleinske kiseline:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:49 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_A)
en: Adenine
hr: Adenin

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:59 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_C)
en: Cytosine
hr: Citozin

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:69 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_G)
en: Guanine
hr: Gvanin

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:104 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sequence:
hr: Sekvencija:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:120 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, bpCombo) i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:150 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, bpTurnsSpin)
en: the number of base pairs per helix turn
hr: broj parova baze po okretaju spirale

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bpCombo)
en: Other
hr: Drugo

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:172 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Bases Per Turn:
hr: Broj baza po okretaju:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:183 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Strands:
hr: Lanci:

[ctx: single-strand DNA]
note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:190 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleStrandRadio)
en: Single
hr: Jedan

[ctx: double-strand DNA]
note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, doubleStrandRadio)
en: Double
hr: Dva

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LammpsInputDialog)
en: LAMMPS Input
hr: LAMMPS unos

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:37 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:50 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, titleLine)
en: Input file comments
hr: Komentari datoteke unosa

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:77 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_units) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:97 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, unitsCombo)
en: Select the unit style to be used during the simulation.
hr: Odaberi stil jedinice koji će se koristiti tijekom simulacije.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_units)
en: Units
hr: Jedinice

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:136 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:236 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: electron
hr: elektron

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_waterPotential)
en: Water Potential
hr: Potencijal vode

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:177 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_atomstyle) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:197 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: Select atom_style used by the data file.
hr: Odaberi stil atoma (atom_style) koji koristi datoteka podataka.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:187 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_atomstyle)
en: Atom Style
hr: Stil atoma

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:211 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: angle
hr: kut

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:216 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: atomic
hr: atomski

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:221 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: bond
hr: veza

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:226 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: charge
hr: naboj

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:231 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: dipole
hr: dipol

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:241 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: ellipsoid
hr: elipsoid

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:246 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: full
hr: potpuno

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:251 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: line
hr: linija

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:256 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: meso
hr: sredina

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:261 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: molecular
hr: molekularno

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:266 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: peri
hr: oko

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:271 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: sphere
hr: sfera

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:281 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: wavepacket
hr: valni paket

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:289 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_readdata) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:299 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, readDataLine)
en: Specify the name to be used for the coordinate file.
hr: Odredi ime koje će se koristiti za datoteku koordinata.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:292 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_readdata)
en: Coordinate Data File
hr: Datoteka podataka koordinata

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:306 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_therm)
en: Ensemble
hr: Ansambl

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:327 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temp) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:745 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:918 i18n: ectx: 
en: Temperature
hr: Temperatura

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:347 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:357 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, nhChainSpin)
en: Select the number of Nosé-Hoover chains in the NVT ensemble.
hr: Odaberi broj Nosé-Hoover lanaca u NVT ansamblu.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:350 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: NH Chains
hr: NH lanci

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:393 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:403 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, stepSpin) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:534 
en: Time step for the simulation in units according to "Units" specification.
hr: Vremenski korak za simulaciju u jedinicama prema specifikaciji „Jedinice”.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:396 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Time Step
hr: Vremenski korak

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:416 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:642 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, dumpXYZEdit)
en: Filename of the XYZ file to write during the simulation.
hr: Ime XYZ datoteke koja će se pisati tijekom simulacije.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:419 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Dump XYZ
hr: Ispiši XYZ

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:433 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_dimension) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:847 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, dimensionCombo)
en: Number of dimensions in the system.
hr: Broj dimenzija u sustavu.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:436 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_dimension)
en: Dimensions
hr: Dimenzije

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:446 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zBoundaryCombo)
en: Change Z boundary style.
hr: Promijeni stil Z granice.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:486 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, yBoundaryCombo)
en: Change Y boundary style.
hr: Promijeni stil Y granice.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:526 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, xBoundaryCombo)
en: Change X boundary style.
hr: Promijeni stil X granice.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:566 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_boundary)
en: Select boundary Styles in X, Y and Z directions.
hr: Odaberi stilove granica u smjerovima X, Y i Z.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:569 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_boundary)
en: Boundary
hr: Granica

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:589 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Number of replicants in X, Y and Z directions.
hr: Broj replikacija u smjerovima X, Y i Z.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:592 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Replicate
hr: Replikacija

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:612 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, xReplicateSpin)
en: Replicate the X direction.
hr: Replikacija u smjeru X.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:622 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, yReplicateSpin)
en: Replicate the Y direction.
hr: Replikacija u smjeru Y.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:632 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, zReplicateSpin)
en: Replicate the Z direction.
hr: Replikacija u smjeru Z.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:649 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:659 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, runSpin)
en: Total number of timesteps to run the simulation.
hr: Ukupni broj vremenskih koraka za pokretanje simulacije.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:652 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total Steps
hr: Ukupni broj koraka

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:685 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Dump Interval
hr: Interval ispisa

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:715 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Set the initial atom velocities for the simulation.
hr: Postavi početne brzine atoma za simulaciju.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:718 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Initial Velocities
hr: Početne brzine

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:725 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: Select the distribution of initial atom velocities.
hr: Odaberi distribuciju početnih brzina atoma.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:729 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: gaussian
hr: gausova

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:734 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: uniform
hr: jednolika

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:742 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:752 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, velocityTempSpin)
en: Set the initial atom velocities to match this temperature.
hr: Postavi početne brzine atoma da odgovaraju ovoj temperaturi.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:768 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, zeroMOMCheck)
en: Remove system linear momentum from initial velocities.
hr: Ukloni linearni moment sustava iz početnih brzina.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:771 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, zeroMOMCheck)
en: Zero Linear Momentum
hr: Bez linearnog momenta

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:781 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, zeroLCheck)
en: Remove system angular momentum from initial velocities.
hr: Ukloni kutni moment sustava iz početnih brzina.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:784 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, zeroLCheck)
en: Zero Angular Momentum
hr: Bez kutnog momenta

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:807 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Control the thermodynamic output during the simulation.
hr: Upravljaj termodinamičkim rezultatom tijekom simulacije.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:810 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output
hr: Rezultat

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:817 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Output Interval
hr: Interval rezultata

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:867 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: Thermodynamic output style.
hr: Stil termodinamičkog rezultata.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:871 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: One Line
hr: Jedan redak

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:876 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: Multi Line
hr: Višeredno

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:928 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableFormButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:992
en: Use Form
hr: Koristi obrazac

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:948 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:1012
en: Generate…
hr: Generiraj …

note: i18n: file: qtplugins/lineformatinput/lineformatinputdialog.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Descriptor:
hr: Deskriptor:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:100 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Translate by:
hr: Translatiraj za:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotate around:
hr: Okreni oko:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:122 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rotateComboBox)
en: Origin
hr: Izvor

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:127 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rotateComboBox)
en: Center of Molecule
hr: Središte molekule

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:132 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rotateComboBox)
en: Center of Selection
hr: Središte odabira

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:192 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: X-axis
hr: Os X

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Y-axis
hr: Os Y

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Z-axis
hr: Os Z

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:220 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Move:
hr: Pomakni:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:228 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, moveComboBox)
en: Selected Atoms
hr: Odabrane atome

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:233 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, moveComboBox)
en: Everything Else
hr: Sve ostalo

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConformerSearchDialog)
en: Conformer Search
hr: Pretraga konformera

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systematicOptionsGroupBox)
en: Method
hr: Metoda

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:26 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of conformers:
hr: Broj konformera:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systematicRadio)
en: Systematic rotor search
hr: Sistematsko pretraživanje rotacijskih veza

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, randomRadio)
en: Random rotor search
hr: Slučajno pretraživanje rotacijskih veza

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, weightedRadio)
en: Weighted rotor search
hr: Ponderirano pretraživanje rotacijskih veza

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, geneticRadio)
en: Genetic algorithm search
hr: Pretraga genteskim algoritmom

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:68 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, optimizationStepsLabel)
en: Optimization per conformer:
hr: Optimizacija po konformeru:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:94 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, geneticGroupBox)
en: Genetic Algorithm Options
hr: Opcije genetskog algoritma

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:102 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:112 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, childrenSpinBox)
en: number of children for each parent geometry
hr: broj djece za svaku roditeljsku geometriju

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:105 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Children:
hr: Djeca:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:128 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:138 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mutabilitySpinBox)
en: mutation frequency (lower = more frequent mutations)
hr: frekvencija mutacije (niža = češće mutacije)

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mutability:
hr: Promjenjivost:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:154 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:164 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, convergenceSpinBox)
en: number of identical generations before convergence is reached
hr: broj identičnih generacija prije nego što se postigne konvergencija

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Convergence:
hr: Konvergencija:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:180 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Scoring method:
hr: Metoda bodovanja:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:187 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, scoringComboBox)
en: scoring method for the genetic algorithm (RMSD = geometric distance, energy = lowest energies)
hr: metoda bodovanja za genetski algoritam (RMSD = geometrijska udaljenost, energija = najniže energije)

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Optimization algorithm:
hr: Algoritam optimizacije:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Line search technique:
hr: Tehnika pretraživanja linija:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, algorithm)
en: Steepest Descent
hr: Gradijentni spust

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:72 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, algorithm)
en: Conjugate Gradient
hr: Konjugirani gradijent

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:81 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, lineSearch)
en: Simple
hr: Jednostavno

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, lineSearch)
en: Newton's Method
hr: Newtonova metoda

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:114 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, enableCutoffs)
en: Limit Non-Bonded Interactions
hr: Ograniči nevezane interakcije

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:126 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Van der Waals cutoff distance:
hr: Granična udaljenost Van der Waalsovih sila:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:133 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Pair update frequency:
hr: Učestalost aktualiziranja para:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:140 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: electrostatic cutoff distance:
hr: Granična udaljenost elektrostatskih sila:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:213 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: "Energy" convergence:
hr: Konvergencija „Energije”:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpenMMInputDialog)
en: OpenMM Script Builder
hr: OpenMM izgrađivač skripta

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_jobScript)
en: Job script:
hr: Skripta posla:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:47 i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, jobScriptEdit)
en: script
hr: skripta

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Input Coords:
hr: Koordinate unosa:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Input Topology:
hr: Topologija unosa:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_forceField)
en: Forcefield:
hr: Polje sile:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_waterModel)
en: Water Model:
hr: Model vode:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:160 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, waterModelCombo)
en: Implicit Solvent (OBC)
hr: Implicitno otapalo (OBC)

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:168 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_platform)
en: Platform:
hr: Platforma:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:176 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, platformCombo)
en: Reference
hr: Referenca

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_precision)
en: Precision:
hr: Točnost:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:207 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: single
hr: jednostruko

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:212 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: mixed
hr: miješano

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:217 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: double
hr: dvostruko

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:225 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_deviceIndex)
en: Device Index:
hr: Indeks uređaja:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:245 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_openCLIndex)
en: OpenCL Platform Index:
hr: Indeks OpenCL platforme:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:275 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_nonbondedMethod)
en: Nonbonded method:
hr: Nepovezana metoda:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:283 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, nonBondedMethodCombo)
en: NoCutoff
hr: Bez ograničenja

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:288 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, nonBondedMethodCombo)
en: CutoffNonPeriodic
hr: Neperiodično ograničenje

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:293 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, nonBondedMethodCombo)
en: CutoffPeriodic
hr: Periodično ograničenje

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:311 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ewaldTolerance)
en: Ewald Tolerance:
hr: Ewald tolerancija:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:337 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_constraints)
en: Constraints:
hr: Ograničenja:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:350 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo)
en: HBonds
hr: Vodikove veze

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:355 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo)
en: AllBonds
hr: Sve veze

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:360 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo)
en: HAngles
hr: Vodikovi kutovi

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:368 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_constraintTolerance)
en: Constraint Tolerance:
hr: Tolerancija ograničenja:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:394 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_rigidWater)
en: Rigid water?
hr: Tvrda voda?

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:407 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rigidWaterCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:457 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, initVelCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminp
en: False
hr: Krivo

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:415 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_nonBondedCutoff)
en: Nonbonded cutoff:
hr: Nepovezano ograničenje:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:444 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomInitVel)
en: Random initial velocity:
hr: Slučajna početna brzina:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:465 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_generationTemp)
en: Generation Temp:
hr: Temperatura generiranja:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:537 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_timestep)
en: Timestep:
hr: Vremenski korak:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:560 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_errorTol)
en: Error tolerance:
hr: Tolerancija grešaka:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:586 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_collisionRate)
en: Collision rate:
hr: Stopa kolizije:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:609 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temperature)
en: Temperature:
hr: Temperatura:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:653 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_pressure)
en: Pressure:
hr: Tlak:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:676 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_barostatInterval)
en: Barostat Interval
hr: Barostatski interval

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:703 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_reporters)
en: Reporters:
hr: Izvejstitelji:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:740 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_reportInterval)
en: Report Interval:
hr: Interval izveštaja:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:760 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_equilibriationSteps)
en: Equilibration Steps:
hr: Koraci ekvilibracije:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:780 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_productionSteps)
en: Production Steps:
hr: Koraci proizvodnje:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:800 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_minimize)
en: Minimize?
hr: Minimizirati?

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:821 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_minimizeSteps)
en: Max. Minimize Steps:
hr: Maks. koraci minimiziranja:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:841 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_stateDataOptions)
en: StateData options:
hr: StateData opcije:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:848 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stepIndexCheck)
en: Step Index
hr: Indeks koraka

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:858 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timeCheck)
en: Time
hr: Vrijeme

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:868 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, speedCheck)
en: Speed
hr: Brzina

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:878 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, progressCheck)
en: Progress
hr: Napredak

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:888 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, potentialEnergyCheck)
en: Potential Energy
hr: Potencijalna energija

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:898 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kineticEnergyCheck)
en: Kinetic Energy
hr: Kinetička energija

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:908 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, totalEnergyCheck)
en: Total Energy
hr: Ukupna energija

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:928 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, volumeCheck)
en: Volume
hr: Volumen

note: i18n: file: qtplugins/plotpdf/pdfoptionsdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::PdfOptionsDialog)
en: PDF Plot Options
hr: Opcije PDF grafikona

note: i18n: file: qtplugins/plotpdf/pdfoptionsdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum Radius:
hr: Maksimalni radijus:

note: i18n: file: qtplugins/plotpdf/pdfoptionsdialog.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Step (dr):
hr: Korak (dr):

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::XrdOptionsDialog)
en: Theoretical XRD Pattern Options
hr: Opcije teoretskog XRD uzorka

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:17 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::XrdOptionsDialog)
en: <html><head/><body><p>The broadening of the peak at the base (in degrees).</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Širenje vrha pri bazi (u stupnjevima).</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:23 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_max2Theta)
en: <html><head/><body><p>The max 2theta value in degrees.</p><p>Default: 162.00°</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Maksimalna 2theta vrijednost u stupnjevima.</p><p>Standardno: 162,00°</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:45 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_peakWidth)
en: <html><head/><body><p>The broadening of the peaks at the base in degrees.</p><p>Default: 0.52958°</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Širenje vrha pri bazi u stupnjevima.</p><p>Standardno: 0.52958°</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of points:
hr: Broj točaka:

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:77 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peak width:
hr: Širina vrha:

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wavelength:
hr: Valna duljina:

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:97 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_wavelength)
en: <html><head/><body><p>The wavelength of the x-ray in Angstroms. </p><p>Default: 1.50560 Å</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Valna duljina x-zraka u Angstromima. </p><p>Standardno: 1,50560 Å</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:122 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spin_numDataPoints)
en: <html><head/><body><p>The number of 2theta points to generate.</p><p>Default: 1000</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Broj generiranih 2theta točaka.</p><p>Standardno: 1000</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:141 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Max 2*theta:
hr: Maks. 2*theta:

note: i18n: file: qtplugins/plugindownloader/downloaderwidget.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download Selected
hr: Preuzmi odabrano

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomRadiusLabel)
en: Critical Point Radius:
hr: Radijus kritične točke:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel)
en: Bond Path Radius:
hr: Radijus staze veze:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Covalent
hr: Kovalentna

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:135 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Constant Size
hr: Konstantna veličina

note: i18n: file: qtplugins/selectiontool/selectiontoolwidget.ui:21 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Apply Color
hr: Primijeni boju

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpectraDialog)
en: Spectra Visualization
hr: Vizualizacija spektara

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Scale Factor:
hr: Faktor skaliranja:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:75 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: X-Axis Minimum:
hr: Minimum osi X:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: X-Axis Maximum:
hr: Maksimum osi X:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Offset:
hr: Odmak:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:106 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Y-Axis Maximum:
hr: Maksimum osi Y:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:123 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Y-Axis Minimum:
hr: Minimum osi Y:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:156 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Peak Width:
hr: Širina vrha:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:183 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Peak Threshold:
hr: Prag vrha:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:190 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Units:
hr: Jedinice:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:205 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_appearance)
en: &Appearance
hr: &Izgled

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_import) i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:285 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_calculate)
en: Show
hr: Prikaži

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:230 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, push_import)
en: Imports a tsv of experimental spectra to overlay on the plot.
hr: Uvozi tabulatorom odvojene vrijednosti eksperimentalnih spektara za pokrivanje na crtežu.

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:233 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_import)
en: &Import…
hr: &Uvezi …

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:249 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_colorImported) i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:301 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_colorForeground) i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:330 i18n:
en: Set Color…
hr: Postavi boju …

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Imported Spectra:
hr: Uvezeni spektri:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:317 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_export)
en: &Export…
hr: &Izvezi …

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:343 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background:
hr: Pozadina:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:356 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Calculated Spectra:
hr: Izračunati spektri:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:376 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font Size:
hr: Veličina fonta:

[ctx: Size in pixels of the line drawing the spectra]
note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:418 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Line Width:
hr: Debljina linije:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:458 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_exportData)
en: Export Data
hr: Izvezi podatke

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:471 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Close
hr: &Zatvori

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:484 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_options)
en: &Options…
hr: &Opcije …

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:572 i18n: ectx: property (toolTip), widget (Avogadro::VTK::ChartWidget, plot)
en: Controls:
    Double left click: Restore default axis limits
    Right click + drag: Move plot
    Middle click + drag: Zoom to region
    Scroll wheel: Zoom to cursor
hr: Kontrole:
    Dvostruki lijevi klik: Obnovi zadane granice osi
    Desni klik + povlačenje: Pomiči dijagram
    Srednji klik + povlačenje: Zumiraj na regiju
    Kotačić za pomicanje: Zumiraj na kursor

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:588 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_loadSpectra)
en: &Load data…
hr: &Učitaj podatke …

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Quality:
hr: Kvaliteta:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:76 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:224 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very Low
hr: Vrlo niska

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:81 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:229 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
hr: Niska

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:86 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:234 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:380 i18n:
en: Medium
hr: Srednja

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:91 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:239 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
hr: Visoka

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:96 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:244 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very High
hr: Vrlo visoka

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:104 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_render)
en: Render
hr: Iscrtaj

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:128 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_configure)
en: Configure
hr: Konfiguriraj

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:23 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SurfaceDialog)
en: Create Surfaces
hr: Stvori površine

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Surface:
hr: Površina:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color by:
hr: Boja prema:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:113 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, propertyCombo)
en: Electrostatic Potential
hr: Elektrostatički potencijal

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:202 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Resolution:
hr: Resolucija:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:299 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Isosurface Value:
hr: Vrijednost izopovršine:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:348 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Smoothing:
hr: Zaglađivanje:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:363 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, smoothingCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:375 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Light
hr: Lagano

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:385 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Strong
hr: Snažno

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:515 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: Calculate
hr: Izračunaj

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:42 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, esTab)
en: Molecule
hr: Molekula

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, esLabel)
en: Symmetrically equivalent atoms:
hr: Simetrično ekvivalentni atomi:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:79 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lockSymmetryCheckBox)
en: Lock Symmetry
hr: Zaključaj simetriju

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:109 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, operationsTab)
en: Operations
hr: Operacije

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:115 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationsLabel)
en: Symmetry elements:
hr: Elementi simetrije:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:145 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, subgroupsTab)
en: Subgroups
hr: Podgrupe

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:151 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subgroupsLabel)
en: Subgroups:
hr: Podgrupe:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, toleranceLabel)
en: Tolerance:
hr: Tolerancija:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:225 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Tight
hr: Usko

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:230 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Normal
hr: Normalno

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:235 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Loose
hr: Široko

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:240 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Very Loose
hr: Jako široko

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detectSymmetryButton)
en: Detect Symmetry
hr: Otkrij simetriju

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:42 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, centersTab)
en: Centers
hr: Sredine

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formalChargeLabel)
en: Formal Charge:
hr: Formalni naboj:

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:133 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, coordinationLabel)
en: Coordination:
hr: Koordinacija:

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:148 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, coordinationComboBox) i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:193 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 6: Octahedral
hr: 6: Oktaedarni

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:158 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 1: Linear
hr: 1: Linearni

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:163 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 2: Linear
hr: 2: Linearni

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:168 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 3: Trigonal Planar
hr: 3: Trigonalno planarni

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:173 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 4: Tetrahedral
hr: 4: Tetraedarni

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:178 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 4: Square Planar
hr: 4: Kvadratno planarni

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:183 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 5: Trigonal Bipyramidal
hr: 5: Trigonalno bipiramidni

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:188 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 5: Square Pyramidal
hr: 5: Kvadratno piramidni

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:198 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 6: Trigonal Prism
hr: 6: Trigonalna prizma

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:203 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 7: Pentagonal Bipyramidal
hr: 7: Pentagonsko bipiramidni

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:208 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 8: Square Antiprism
hr: 8: Kvadratna antiprizma

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:281 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ligandTab)
en: Ligands
hr: Ligandi

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:297 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Monodentate
hr: Monodentatni

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:302 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Bidentate
hr: Bidentatni

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:307 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Tridentate
hr: Tridentatni

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:312 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Tetradentate
hr: Tetradentni

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:317 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Hexadentate
hr: Heksadentatni

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:322 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Haptic
hr: Haptični

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:327 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: From Clipboard
hr: Iz međuspremnika

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:421 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Groups
hr: Grupe

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:427 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group:
hr: Grupa:

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:437 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: amide
hr: amid

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:442 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: carboxylate
hr: karboksilat

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:452 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: ethylene
hr: etilen

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:457 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: ethyne
hr: acetilen

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:467 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: phenyl
hr: fenil

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:472 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: phosphate
hr: fosfat

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:477 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: sulfonate
hr: sulfonat

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VibrationDialog)
en: Vibrational Modes
hr: Modusi vibracija

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amplitude:
hr: Amplituda:

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Animation
hr: Pokreni animaciju

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopButton)
en: Stop Animation
hr: Zaustavi animaciju

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::BandDialog)
en: Yaehmop Band
hr: Yaehmop vrpca

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:33 i18n: ectx: property (prefix), widget (QDoubleSpinBox, spin_minY)
en: Min y:
hr: Min. y:

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:52 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_plotFermi)
en: <html><head/><body><p>The Fermi level should be known before checking this box. You can discover the Fermi level by performing a density of states calculation and displaying the data (it will be at the top of the data). In addition, if a density of states calculation is performed, the Fermi level here will automatically be set to what was detected during the density of states calculation.</p><p>If this box is checked, be sure the correct Fermi level is set in the spinbox on the right.</p><p>Default: off</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Fermi razina mora biti poznata prije nego što označiš ovu opciju. Fermi razinu možeš otkriti izvođenjem izračuna gustoće stanja i prikazivanjem podataka (bit će na vrhu podataka). Osim toga, ako se izvrši izračun gustoće stanja, Fermi razina će se automatski postaviti na vrijednost koja je detektirana tijekom izračuna gustoće stanja.</p><p>Ako je ova opcija označena, provjeri je li ispravna Fermi razina postavljena u izborniku s desne strane.</p><p>Standardno: isključeno</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_plotFermi)
en: Plot Fermi?
hr: Nacrtati Fermi?

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:68 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_zeroFermi)
en: <html><head/><body><p>Adjust the energies so that the zero is the Fermi? Only available if we are plotting the Fermi level.</p><p><br/></p><p>Default: off</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Podesiti energije tako da nula bude Fermi? Dostupno samo ako crtamo Fermi razinu.</p><p><br/></p><p>Zadano: isključeno</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:74 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_zeroFermi)
en: Zero Fermi?
hr: Fermi nula?

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:81 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: # of k-points connecting special k-points:
hr: broj k-točki koje povezuju posebne k-točke:

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Special k-points
hr: Posebne k-točke

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:98 i18n: ectx: property (prefix), widget (QDoubleSpinBox, spin_maxY)
en: Max y:
hr: Maks. y:

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:120 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_fermi)
en: <html><head/><body><p>The Fermi Level</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Fermi razina</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:142 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, edit_specialKPoints)
en: <html><head/><body><p>Enter special k-points as such:</p><p>L 0.5 0.5 0.5</p><p>G 0.0 0.0 0.0</p><p>X 0.5 0.0 0.5</p><p>That is, &lt;symbol&gt; &lt;x&gt; &lt;y&gt; &lt;z&gt; where x, y, and z are fractional reciprocal space coordinates. Lines will be drawn connecting these k-points on the graph in the order you put them in. Please note that the orientation of your cell may have an effect on the locations of these reciprocal space points.</p><p>If the space group of the crystal has been perceived or set, the special k points will be automatically filled up with the primitive cell high symmetry points for that space group. There are a few space groups will different high symmetry points depending on the lattice (such as if a &gt; b or a &lt; b) - that is taken into account automatically.</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Upiši posebne k-točke kao takve:</p><p>L 0,5 0,5 0,5</p><p>G 0,0 0,0 0,0</p><p> X 0,5 0,0 0,5</p><p>To je &lt;symbol&gt; &lt;x&gt; &lt;y&gt; &lt;z&gt; gdje su x, y i z razlomačke recipročne prostorne koordinate. Povući će se linije koje povezuju te k-točke na grafikonu redoslijedom upisivanja. Imaj na umu da orijentacija tvoje ćelije može utjecati na lokacije ovih recipročnih prostornih točaka.</p><p>Ako je prostorna grupa kristala prepoznata ili postavljena, posebne k točke će se automatski ispuniti točkama visoke simetrije primitivne ćelije za tu prostornu grupu. Postoji nekoliko prostornih grupa s različitim visokim točkama simetrije ovisno o rešetki (kao što je a &gt; b ili a &lt; b) - to se automatski uzima u obzir.</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:156 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spin_numKPoints)
en: <html><head/><body><p>Enter the number of k-points that will be connecting the special k-points. More of these k-points will smooth out the graph, but the calculation may take longer.</p><p>Default: 40</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Upiši broj k-točaka koje će povezivati posebne k-točke. Više ovih k-točaka će izgladiti grafikon, ali izračun može potrajati duže.</p><p>Standardno: 40</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:178 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_limitY)
en: <html><head/><body><p>Limit the y-range in the plot?</p><p>Default: off</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Ograničiti y-raspon u crtežu?</p><p>Standardno: isključeno</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:181 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_limitY)
en: Limit y-range?
hr: Ograničiti y-raspon?

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:188 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:204 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spin_numDim)
en: <html><head/><body><p>The number of periodic dimensions.</p><p><br/></p><p>If this is set to 1, the material will be periodic only along the A vector of the crystal.</p><p><br/></p><p>If this is set to 2, the material will be periodic along both the A and B vectors of the crystal.</p><p><br/></p><p>If this is set to 3, the material will be periodic along the A, B, and C vectors of the crystal.</p><p><br/></p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Broj periodičnih dimenzija.</p><p><br/></p><p>Ako je postavljeno na 1, materijal će biti periodičan samo duž vektora A kristala.</p><p><br/></p><p>Ako je postavljeno na 2, materijal će biti periodičan duž vektora A i B kristala.</p><p><br/></p><p>Ako je postavljeno na 3, materijal će biti periodičan duž vektora A, B i C kristala.</p><p><br/></p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:194 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of Dimensions:
hr: Broj dimenzija:

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:220 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_displayYaehmopInput)
en: Display Yaehmop Input?
hr: Prikazati Yaehmop unos?
