avogadro - en to ms translation catalogue (301 entries)

en: Continue
ms: Teruskan

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton) i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:44 i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:184 i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:66 i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessin
en: Close
ms: Tutup

en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Hydrogen
ms: Hidrogen

en: Lithium
ms: Litium

en: Beryllium
ms: Berilium

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:66 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Carbon
ms: Karbon

en: Oxygen
ms: Oksigen

en: Fluorine
ms: Florin

en: Sodium
ms: Natrium

en: Silicon
ms: Silikon

en: Phosphorus
ms: Fosforus

en: Chlorine
ms: Klorin

en: Potassium
ms: Kalium

en: Calcium
ms: Kalsium

en: Scandium
ms: Skandium

en: Chromium
ms: Kromium

en: Manganese
ms: Mangan

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Iron
ms: Ferum

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:76 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Cobalt
ms: Kobalt

en: Nickel
ms: Nikel

en: Copper
ms: Kuprum

en: Zinc
ms: Zink

en: Gallium
ms: Galium

en: Arsenic
ms: Arsenik

en: Bromine
ms: Bromin

en: Krypton
ms: Kripton

en: Yttrium
ms: Yitrium

en: Zirconium
ms: Zirkonium

en: Molybdenum
ms: Molibdenum

en: Technetium
ms: Tektenium

en: Ruthenium
ms: Rutenium

en: Rhodium
ms: Rodium

en: Palladium
ms: Paladium

en: Silver
ms: Argentum

en: Cadmium
ms: Kadmium

en: Tin
ms: Stanum

en: Antimony
ms: Antimoni

en: Tellurium
ms: Telurium

en: Iodine
ms: Iodin

en: Cesium
ms: Sesium

en: Lanthanum
ms: Lantanum

en: Cerium
ms: Serium

en: Praseodymium
ms: Praseodimium

en: Neodymium
ms: Neodimium

en: Promethium
ms: Prometium

en: Dysprosium
ms: Disprosium

en: Thulium
ms: Tulium

en: Gold
ms: Emas

en: Mercury
ms: Raksa

en: Thallium
ms: Talium

en: Lead
ms: Plumbum

en: Bismuth
ms: Bismut

en: Astatine
ms: Astatin

en: Francium
ms: Fransium

en: Actinium
ms: Aktinium

en: Thorium
ms: Torium

en: Protactinium
ms: Protaktinium

en: Neptunium
ms: Neptinium

en: Americium
ms: Amerisium

en: Curium
ms: Kurium

en: Californium
ms: Kalifornium

en: Lawrencium
ms: Lawrensium

en: Tennessine
ms: Tennessin

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:53 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, titleLine)
en: Title
ms: Tajuk

en: Basis
ms: Asas

en: Ball and Stick
ms: Bebola dan Batang

en: Dipole Moment
ms: Momen Dwikutub

en: Force
ms: Daya

en: Surfaces
ms: Permukaan

en: Wireframe
ms: Bingkai Wayar

en: Untitled
ms: Tiada tajuk

en: Periodic Table
ms: Jadual Berkala

en: Add Atom
ms: Tambah Atom

en: Remove Atom
ms: Buang Atom

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, adjustHydrogens)
en: Adjust Hydrogens
ms: Laras Hidrogen

en: Change Element
ms: Ubah Unsur

en: Add Bond
ms: Tambah Ikatan

en: Change Bond Order
ms: Ubah Tertib Ikatan

en: Rotate to Standard Orientation
ms: Putar ke Orientasi Piawai

en: Fill Unit Cell
ms: Isi Sel Unit

en: &File
ms: &Fail

en: &Build
ms: &Bina

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elementLabel)
en: Element:
ms: Unsur:

en: Align
ms: Jajar

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:262 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Axis:
ms: Paksi:

en: Align molecules to a Cartesian axis
ms: Jajar molekul ke paksi Cartes

en: Error
ms: Ralat

en: &View
ms: &Lihat

en: Add Center of Mass
ms: Tambah Pusat Jisim

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Angle
ms: Sudut

en: Type
ms: Jenis

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:390 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Custom
ms: Suai

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:196 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, scoringComboBox)
en: Energy
ms: Tenaga

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:152 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, waterPotentialCombo)
en: NONE
ms: TIADA

en: Reduce Cell (&Niggli)
ms: Kurangkan Sel (&Niggli)

en: Remove &Unit Cell
ms: Buang Sel &Unit

en: Add &Unit Cell
ms: Tambah Sel &Unit

en: Cannot Parse Text
ms: Tidak Dapat Hurai Teks

en: Draw
ms: Lukis

en: Draw Atom
ms: Lukis Atom

en: Single
ms: Tunggal

en: Double
ms: Dubel

en: Triple
ms: Tripel

en: Chemical structure to download.
ms: Struktur kimia untuk dimuat turun.

en: Network timeout or other error.
ms: Had masa tamat rangkaian atau ralat lain.

en: Specified molecule could not be found: %1
ms: Molekul yang dinyatakan tidak ditemui: %1

en: Equilibrium Geometry
ms: Geometri Keseimbangan

en: Transition State
ms: Keadaan Peralihan

en: Frequencies
ms: Frekuensi

en: Make EFP
ms: Buat EFP

en: Core Potential
ms: Keupayaan Teras

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:345 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:640 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, barostatCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedia
en: None
ms: Tiada

en: Water
ms: Air

en: Doublet
ms: Dublet

en: Dication
ms: DIkation

en: Cation
ms: Kation

en: Add Hydrogens
ms: Tambah Hidrogen

en: Hydrogens
ms: Hidrogen

en: &Insert
ms: Sis&ip

en: Uracil
ms: Urasil

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:79 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_TU)
en: Thymine
ms: Tiamina

note: i18n: file: qtplugins/crystal/importcrystaldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ImportCrystalDialog)
en: Import Crystal
ms: Import Hablur

en: Insert Fragment
ms: Sisip Cebisan

en: Color:
ms: Warna:

en: Unique ID
ms: ID unik

en: Element
ms: Unsur

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the Lammps input deck preview pane?
ms: Anda hendak kemaskini teks pratonton, akan hilang semua perubahan dibuat dalam anak tetingkap pratonton dek input Lammps?

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacitySliderLabel)
en: Opacity:
ms: Kelegapan:

en: Manipulate
ms: Manipulasi

en: Measure
ms: Ukur

en: Dihedral:
ms: Dwihedron:

en: Angle:
ms: Sudut:

[ctx: asking server for molecule name]
en: (pending)
ms: (tertangguh)

en: &Properties
ms: Si&fat

en: Molecular Properties
ms: Sifat Molekul

en: Molecule Properties
ms: Sifat Molekul

en: Navigate
ms: Navigasi

en: Chemical Name
ms: Nama Kimia

en: Stop
ms: Henti

en: Valence
ms: Valens

en: Start Atom
ms: Atom Mula

en: Vertex
ms: Puncak

en: Atom Properties
ms: Sifat Atom

en: Bond Properties
ms: Sifat Ikatan

en: Angle Properties
ms: Sifat Sudut

en: Torsion Properties
ms: Sifat Kilasan

en: Conformer Properties
ms: Sifat Konformer

en: Renders primitives using QTAIM properties
ms: Terap primitif menggunakan sifat QTAIM

en: Open WFN File
ms: Buka Fail WFN

en: WFN files (*.wfn);;All files (*.*)
ms: Fail WFN (*.wfn);;Semua fail (*.*)

en: QTAIM extension
ms: Sambungan QTAIM

en: &Select
ms: &Pilih

en: Selection
ms: Pemilihan

en: Reduce to Asymmetric Unit
ms: Kurangkan ke Unit Asimetrik

en: International
ms: Antarabangsa

en: Select Background Color
ms: Pilih Warna Latar Belakang

en: Select Foreground Color
ms: Pilih Warna Latar Hadapan

en: Select Calculated Spectra Color
ms: Pilih Warna Spektrum Terkira

en: Select Imported Spectra Color
ms: Pilih Warna Spektrum Terimport

en: Energy (eV)
ms: Tenaga (eV)

en: Orbital
ms: Petala

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::QtPlugins::SymmetryWidget)
en: Symmetry
ms: Simetri

en: Electron Density
ms: Ketumpatan Elektron

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorWidget) i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueWidget) i18n: file: qtplugin
en: Form
ms: Bentuk

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
ms: Penapis:

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:29 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filterLineEdit)
en: Type a name or part of a name to show only matching files.
ms: Taip nama atau bahagian nama yang hanya paparkan fail yang sepadan.

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertFragmentButton) i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertButton)
en: Insert
ms: Sisip

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Force Field:
ms: Medan Daya:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Success!
ms: Berjaya!

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:33 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Add Constraints
ms: Tambah Kekangan

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConstraint)
en: Add
ms: Tambah

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:149 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
ms: Laksana

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetAllButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:336
en: Reset All
ms: Tetap Semula Semua

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:343
en: Defaults
ms: Lalai

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:95 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicWidget) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:34
en: &Basic Setup
ms: Persediaan &Asas

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:170 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Title:
ms: Tajuk:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:287
en: Calculate:
ms: Kira:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Method:
ms: Kaedah:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Super Cell Options
ms: Pilihan Sel Super

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aRepeatLabel)
en: A repeat:
ms: Ulang A:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bRepeatLabel)
en: B repeat:
ms: Ulang B:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cRepeatLabel)
en: C repeat:
ms: Ulang C:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:300 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: &Apply
ms: &Laksana

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:314 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Hide
ms: &Sembunyi

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::VolumeScalingDialog)
en: Scale Unit Cell Volume
ms: Skalakan Volum Sel Unit

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentVolume)
en: TextLabel
ms: Label Teks

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Bond Order:
ms: Tertib Ikatan:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GamessInputDialog)
en: GAMESS Input
ms: Input GAMESS

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: In:
ms: Dalam:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multiplicity:
ms: Gandaan:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
ms: Dengan:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Charge:
ms: Cas:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:51 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: name
ms: nama

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertDNADialog)
en: Insert Nucleic Acids
ms: Sisip Asid Nukliek

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: DNA/RNA Builder
ms: Pembina DNA/RNA

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Nucleic Acids:
ms: Aisid Nukliek:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:49 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_A)
en: Adenine
ms: Adenina

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:59 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_C)
en: Cytosine
ms: Sitosina

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:69 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_G)
en: Guanine
ms: Guanina

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:104 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sequence:
ms: Jujukan:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:120 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, bpCombo) i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:150 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, bpTurnsSpin)
en: the number of base pairs per helix turn
ms: bilangan pasangan asas per giliran heliks

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:172 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Bases Per Turn:
ms: Asas Per Giliran:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:183 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Strands:
ms: Jaluran:

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:77 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_units) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:97 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, unitsCombo)
en: Select the unit style to be used during the simulation.
ms: Pilih gaya unit yang digunakan semasa simulasi.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:116 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo)
en: real
ms: sebenar

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:121 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo)
en: metal
ms: logam

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:136 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:236 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: electron
ms: elektron

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_waterPotential)
en: Water Potential
ms: Keupayaan Air

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:177 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_atomstyle) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:197 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: Select atom_style used by the data file.
ms: Pilih gaya_atom yang digunakan oleh fail data.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:187 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_atomstyle)
en: Atom Style
ms: Gaya Atom

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:211 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: angle
ms: sudut

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:216 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: atomic
ms: atomik

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:221 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: bond
ms: ikatan

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:226 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: charge
ms: cas

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:231 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: dipole
ms: dwikutub

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:241 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: ellipsoid
ms: elipsoid

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:246 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: full
ms: penuh

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:251 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: line
ms: garis

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:261 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: molecular
ms: molekul

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:266 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: peri
ms: pero

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:271 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: sphere
ms: sfera

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:281 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: wavepacket
ms: paket gelombang

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:289 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_readdata) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:299 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, readDataLine)
en: Specify the name to be used for the coordinate file.
ms: Nyatakan nama yang digunakan untuk fail koordinat.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:292 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_readdata)
en: Coordinate Data File
ms: Fail Data Koordinat

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:306 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_therm)
en: Ensemble
ms: Ensembel

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:327 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temp) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:745 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:918 i18n: ectx: 
en: Temperature
ms: Suhu

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:347 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:357 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, nhChainSpin)
en: Select the number of Nosé-Hoover chains in the NVT ensemble.
ms: Pilih bilangan rantaian Nosé-Hoover dalam ensembel NVT.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:350 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: NH Chains
ms: Rantaian NH

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:393 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:403 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, stepSpin) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:534 
en: Time step for the simulation in units according to "Units" specification.
ms: Langkah masa untuk simulasi dalam unit berdasarkan pada spesifikasi "Unit"

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:396 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Time Step
ms: Langkah Masa

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:416 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:642 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, dumpXYZEdit)
en: Filename of the XYZ file to write during the simulation.
ms: Nama fail bagi fail XYZ untuk ditulis semasa simulasi.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:419 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Dump XYZ
ms: Longgok XYZ

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:433 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_dimension) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:847 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, dimensionCombo)
en: Number of dimensions in the system.
ms: Bilangan dimensi dalam sistem.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:436 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_dimension)
en: Dimensions
ms: Dimensi

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:446 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zBoundaryCombo)
en: Change Z boundary style.
ms: Ubah gaya sempadan Z.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:486 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, yBoundaryCombo)
en: Change Y boundary style.
ms: Ubah gaya sempadan Y.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:526 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, xBoundaryCombo)
en: Change X boundary style.
ms: Ubah gaya sempadan X.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:569 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_boundary)
en: Boundary
ms: Sempadan

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:589 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Number of replicants in X, Y and Z directions.
ms: Bilangan replika dalam arah X, Y dan Z.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:592 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Replicate
ms: Replika

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:612 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, xReplicateSpin)
en: Replicate the X direction.
ms: Replikakan arah X.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:622 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, yReplicateSpin)
en: Replicate the Y direction.
ms: Replikakan arah Y.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:632 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, zReplicateSpin)
en: Replicate the Z direction.
ms: Replikakan arah Z.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:649 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:659 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, runSpin)
en: Total number of timesteps to run the simulation.
ms: Jumlah langkah masa untuk jalani simulasi.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:652 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total Steps
ms: Jumlah Langkah

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:685 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Dump Interval
ms: Sela Longgok

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:715 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Set the initial atom velocities for the simulation.
ms: Tetapkan halaju atom awalan untuk simulasi.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:718 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Initial Velocities
ms: Halaju Awalan

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:725 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: Select the distribution of initial atom velocities.
ms: Pilih agihan bagi halaju atom awalan.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:734 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: uniform
ms: sekata

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:742 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:752 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, velocityTempSpin)
en: Set the initial atom velocities to match this temperature.
ms: Tetapkan halaju atom awalan unti disepadankan dengan suhu ini.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:768 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, zeroMOMCheck)
en: Remove system linear momentum from initial velocities.
ms: Buang momentum linear sistem daripada halaju awalan.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:771 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, zeroMOMCheck)
en: Zero Linear Momentum
ms: Momentum Linear Sifar

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:781 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, zeroLCheck)
en: Remove system angular momentum from initial velocities.
ms: Buang momentum sudut sistem daripada halaju awalan.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:784 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, zeroLCheck)
en: Zero Angular Momentum
ms: Momentum Sudut Sifar

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:807 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Control the thermodynamic output during the simulation.
ms: Kawal output termodinamik semasa simulasi.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:817 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Output Interval
ms: Sela Output

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:867 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: Thermodynamic output style.
ms: Gaya output termodinamik.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:871 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: One Line
ms: Satu garis

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:876 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: Multi Line
ms: Berbilang garis

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:928 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableFormButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:992
en: Use Form
ms: Guna Bentuk

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:100 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Translate by:
ms: Diterjemah oleh:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotate around:
ms: Putar:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:122 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rotateComboBox)
en: Origin
ms: Asalan

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:192 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: X-axis
ms: Paksi-X

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Y-axis
ms: Paksi-Y

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Z-axis
ms: Paksi-Z

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConformerSearchDialog)
en: Conformer Search
ms: Gelintar Konformer

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systematicOptionsGroupBox)
en: Method
ms: Kaedah

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systematicRadio)
en: Systematic rotor search
ms: Gelintar rotor sistematik

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, randomRadio)
en: Random rotor search
ms: Gelintar rotor rawak

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, weightedRadio)
en: Weighted rotor search
ms: Gelintar rotor berpemberat

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, geneticRadio)
en: Genetic algorithm search
ms: Gelintar algoritma genetik

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:94 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, geneticGroupBox)
en: Genetic Algorithm Options
ms: Pilihan Algortima Genetik

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, algorithm)
en: Steepest Descent
ms: Penurunan Tercuram

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:609 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temperature)
en: Temperature:
ms: Suhu:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:908 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, totalEnergyCheck)
en: Total Energy
ms: Jumlah Tenaga

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomRadiusLabel)
en: Critical Point Radius:
ms: Jejari Takat Kritikal:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel)
en: Bond Path Radius:
ms: Jejari Laluan Ikatan:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Covalent
ms: Kovalen

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:135 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Constant Size
ms: Saiz Malar

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:205 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_appearance)
en: &Appearance
ms: Pen&ampilan

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_import) i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:285 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_calculate)
en: Show
ms: Papar

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:230 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, push_import)
en: Imports a tsv of experimental spectra to overlay on the plot.
ms: Import tsv bagi spektrum eksperimen untuk tindihan pada plot.

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Imported Spectra:
ms: Spektrum Terimport:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:343 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background:
ms: Latar Belakang:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:458 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_exportData)
en: Export Data
ms: Eksport Data

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:471 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Close
ms: T&utup

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:572 i18n: ectx: property (toolTip), widget (Avogadro::VTK::ChartWidget, plot)
en: Controls:
    Double left click: Restore default axis limits
    Right click + drag: Move plot
    Middle click + drag: Zoom to region
    Scroll wheel: Zoom to cursor
ms: Kawalan:
    Klik kiri dua kali: Pulih had paksi lalai
    Klik kanan + seret: Alih plot
    Klik tengah + seret: Zum ke kawasan
    Roda tatal: Zum ke kursor

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Quality:
ms: Kualiti:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:81 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:229 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
ms: Rendah

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:86 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:234 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:380 i18n:
en: Medium
ms: Sederhana

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:91 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:239 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
ms: Tinggi

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:96 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:244 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very High
ms: Sangat Tinggi

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:23 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SurfaceDialog)
en: Create Surfaces
ms: Cipta Permukaan

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:202 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Resolution:
ms: Resolusi:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:363 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, smoothingCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:375 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Light
ms: Cerah

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:515 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: Calculate
ms: Kira

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:42 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, esTab)
en: Molecule
ms: Molekul

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amplitude:
ms: Amplitud:
