avogadro - en to nb translation catalogue (227 entries)

en: No message specified.
nb: Ingen melding angitt.

en: Reference file '%1' does not exist.
nb: Referansefilen «%1» finnes ikke.

en: Script output:
    %1
nb: Skriptutdata:
    %1

en: Continue
nb: Fortsett

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton) i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:44 i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:184 i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:66 i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessin
en: Close
nb: Lukk

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Submit %1 Calculation
nb: Send inn %1-beregning

en: Failed to write to file %1.
nb: Klarte ikke å skrive til filen %1.

en: Select output directory
nb: Velg utdatamappe

en: %1: Directory does not exist!
nb: %1: Mappen finnes ikke.

en: %1: Directory cannot be read!
nb: %1: Mappen er skrivebeskyttet!

en: %1: File will be overwritten.
nb: %1: Filen vil bli overskrevet.

en: %1: File is not writable.
nb: %1: Filen er skrivebeskyttet.

en: Error Submitting Job
nb: Klarte ikke å sende inn jobb

en: No program selected.
nb: Velg et program først.

en: Internal error.
nb: Intern feil.

en: Unable to resolve program selection. This is a bug.
nb: Klarte ikke å løse valg av program. Dette er en feil.

en: Split Horizontal
nb: Del vannrett

en: Split Vertical
nb: Del loddrett

en: Lithium
nb: Litium

en: Boron
nb: Bor

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:66 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Carbon
nb: Karbon

en: Oxygen
nb: Oksygen

en: Fluorine
nb: Fluor

en: Sodium
nb: Natrium

en: Aluminum
nb: Aluminium

en: Silicon
nb: Silisium

en: Phosphorus
nb: Fosfor

en: Sulfur
nb: Svovel

en: Chlorine
nb: Klor

en: Potassium
nb: Kalium

en: Calcium
nb: Kalsium

en: Titanium
nb: Titan

en: Chromium
nb: Krom

en: Manganese
nb: Mangan

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Iron
nb: Jern

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:76 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Cobalt
nb: Kobolt

en: Nickel
nb: Nikkel

en: Copper
nb: Kobber

en: Zinc
nb: Sink

en: Arsenic
nb: Arsen

en: Selenium
nb: Selen

en: Bromine
nb: Brom

en: Niobium
nb: Niob

en: Molybdenum
nb: Molybden

en: Silver
nb: Sølv

en: Cadmium
nb: Kadmium

en: Tin
nb: Tinn

en: Antimony
nb: Antimon

en: Tellurium
nb: Tellur

en: Iodine
nb: Jod

en: Lanthanum
nb: Lantan

en: Praseodymium
nb: Praseodym

en: Neodymium
nb: Neodym

en: Tantalum
nb: Tantal

en: Tungsten
nb: Wolfram

en: Platinum
nb: Platina

en: Gold
nb: Gull

en: Mercury
nb: Kvikksølv

en: Lead
nb: Bly

en: Bismuth
nb: Vismut

en: Astatine
nb: Astat

en: Uranium
nb: Uran

en: Roentgenium
nb: Røntgenium

en: Tennessine
nb: Tenness

[ctx: File readers]
en: readers
nb: lesere

[ctx: e.g. file readers that can 'read' this file.]
en: read
nb: les

[ctx: File writers]
en: writers
nb: skrivere

[ctx: e.g. file writers that can 'write' this file.]
en: write
nb: skriv

en: Processor Cores
nb: Prosessorkjerner

en: Calculation Type
nb: Utregningstype

en: Theory
nb: Teori

en: Charge
nb: Ladning

en: Layer %1
nb: Lag %1

en: Ball and Stick
nb: Kuler og pinner

en: Force
nb: Kraft

en: Surfaces
nb: Flater

en: Symmetry Elements
nb: Symmetrielementer

en: Wireframe
nb: Kantlinjer

en: Untitled
nb: Uten tittel

en: Create a new view
nb: Opprett en ny visning

en: Periodic Table
nb: Periodetabell

en: Script crashed.
nb: Skript krasjet.

en: Script timed out.
nb: Tidsavbrudd for skript.

en: Write error.
nb: Skrivefeil.

en: Modify Layers
nb: Endre lag

en: Add Layer
nb: Legg til lag

en: Add Layer Info
nb: Legg til laginfo

en: Add Atom
nb: Legg til atom

en: Remove Atom
nb: Fjern Atom

en: Clear Atoms
nb: Fjern atomer

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, adjustHydrogens)
en: Adjust Hydrogens
nb: Juster hydrogener

en: Change Element
nb: Endre grunnstoff

en: Add Bond
nb: Legg til binding

en: &File
nb: &Fil

en: &Export
nb: &Eksporter

en: &Build
nb: &Bygg

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elementLabel)
en: Element:
nb: Grunnstoff:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:262 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Axis:
nb: Akse:

en: OpenDX File (*.dx)
nb: OpenDX-fil (*.dx)

en: Error reading structure file (%1).
nb: Kunne ikke lese strukturfil (%1).

en: OpenDX Error
nb: OpenDX-feil

en: Error reading OpenDX file: %1
nb: Kunne ikke lese OpenDX-fil: %1

en: Open PDB File
nb: Åpne PDB-fil

en: PDB Files (*.pdb)
nb: PDB-filer (*.pdb)

en: Open PQR File
nb: Åpne PQR-fil

en: PQR Files (*.pqr)
nb: PQR-filer (*.pqr)

en: Error
nb: Feil

en: Error running APBS: %1
nb: Kunne ikke kjøre APBS: %1

en: Please specify PDB file
nb: Angi PDB-fil

en: Save APBS Input File
nb: Lagre APBS-inndatafil

en: By Chain
nb: Etter kjede

en: By Secondary Structure
nb: Etter sekundær struktur

en: &View
nb: &Vis

en: &Extensions
nb: &Utvidelser

en: Processing %1
nb: Behandler %1

en: Set path to Python interpreter:
nb: Sett sti til Python-fortolker:

en: Command scripts
nb: Kommando-skript

en: Invalid element name.
nb: Ugyldig elementnavn.

en: Invalid coordinate.
nb: Ugyldig koordinat.

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:390 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Custom
nb: Egendefinert

en: XYZ format (symbols)
nb: XYZ-format (symboler)

en: XYZ format (names)
nb: XYZ-format (navn)

en: InChI
nb: InChi

[ctx: file format]
en: Output format: %1
    %2
nb: Utdataformat: %1
    %2

en: Error reading clipboard data.
nb: Klarte ikke å lese utklippstavledata.

[ctx: file format description]
en: Detected format: %1
    %2
nb: Oppdaget format: %1
    %2

en: Copy and paste
nb: Kopier og lim inn

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:196 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, scoringComboBox)
en: Energy
nb: Energi

en: Draw
nb: Tegn

en: Draw Atom
nb: Tegn atom

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:217 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:249 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Automatic
nb: Automatisk

en: Single
nb: Enkel

en: Double
nb: Dobbel

en: Triple
nb: Trippel

en: &Import
nb: &Importer

en: PDB Code
nb: PDB-kode

en: Network Download Failed
nb: Nettverksnedlasting mislyktes

en: Network timeout or other error.
nb: Nettverkstidsavbrudd eller annen feil.

en: Optimize Geometry
nb: Optimiser geometri

en: Autodetect (%1)
nb: Oppdag automatisk (%1)

en: Frequencies
nb: Frekvenser

en: Gas
nb: Gass

en: Water
nb: Vann

en: Cation
nb: Kation

en: Neutral
nb: Nøytral

en: Hydrogens
nb: Hydrogener

en: Insert Fragment
nb: Sett inn fragment

en: Element
nb: Grunnstoff

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacitySliderLabel)
en: Opacity:
nb: Ugjennomsiktighet:

en: Unable to load requested format reader.
nb: Kunne ikke laste inn forespurt formatleser.

en: Manipulate
nb: Manipuler

en: Measure
nb: Mål

en: Angle:
nb: Vinkel:

en: Measure tool
nb: Måleverktøy

en: &Properties
nb: &Egenskaper

en: Navigate
nb: Naviger

en: Navigate tool
nb: Navigasjonsverktøy

en: Chemical Name
nb: Kjemisk navn

en: &Open Babel
nb: &Åpne Babel

en: Step %1 of %2
    Current energy: %3
    dE: %4
nb: Steg %1 av %2
    Nåværende energi: %3
    dE: %4

en: Cannot open file with Open Babel.
nb: Kan ikke åpne fil med Open Babel.

en: OpenMM input
nb: OpenMM-inndata

en: Generate input for OpenMM.
nb: Generer inndata for OpenMM.

en: Player
nb: Spiller

en: Play
nb: Spill

en: Stop
nb: Stopp

[ctx: frames per second]
en:  FPS
nb:  Førstepersonsskytespill

en: Movie (*.mp4)
nb: Film (*.mp4)

en: Movie (*.mp4);;Movie (*.avi);;GIF (*.gif)
nb: Film (*.mp4);;Movie (*.avi);;GIF (*.gif)

en: Error message:
nb: Feilmelding:

en: Version
nb: Versjon

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Downloading %1 to %2
nb: Laster ned %1 til %2

en: Extracting %1 to %2
nb: Pakker ut %1 til %2

en: Finished %1 files
nb: Fullførte %1 filer

en: Error while extracting: %1
nb: Klarte ikke å pakke ut: %1

en: Download Plugins
nb: Laster ned programtillegg

en: Download plugins from GitHub repositories.
nb: Last ned programtillegg fra GitHub-pakkebrønner.

en: Valence
nb: Valens

en: Atom
nb: Atome

en: Vertex
nb: Hjørne

en: Atom Properties
nb: Atomegenskaper

en: Angle Properties
nb: Vinkelegenskaper

en: Script File Formats
nb: Skript-filformater

en: &Select
nb: &Velg

en: Selection
nb: Utvalg

en: Select Background Color
nb: Velg bakgrunnsfarge

en: Select Foreground Color
nb: Velg forgrunnsfarge

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::QtPlugins::SymmetryWidget)
en: Symmetry
nb: Symmetri

en: Class
nb: Klasse

en: Group %1
nb: Gruppe %1

en: VRML (*.wrl);;Text file (*.txt)
nb: VRML (*.wrl);;Tekstfil (*.txt)

en: Render the scene using VRML.
nb: Tegn scenen ved bruk av VRML.

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratordialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorDialog) i18n: file: molequeue/molequeuedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueDialog)
en: Dialog
nb: Dialogvindu

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorWidget) i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueWidget) i18n: file: qtplugin
en: Form
nb: Skjema

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshProgramsButton)
en: Refresh
nb: Gjenoppfrisk

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:148 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide job in MoleQueue:
nb: Skjul jobb i MoleQueue:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Success!
nb: Suksess!

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConstraint)
en: Add
nb: Legg til

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:149 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
nb: Bruk

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:343
en: Defaults
nb: Standardverdier

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:170 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Title:
nb: Tittel:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Method:
nb: Metode:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aRepeatLabel)
en: A repeat:
nb: A-gjentagelse:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bRepeatLabel)
en: B repeat:
nb: B-gjentagelse:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cRepeatLabel)
en: C repeat:
nb: C-gjentagelse:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:300 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: &Apply
nb: &Bruk

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:307 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revert)
en: &Revert
nb: &Angre

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:314 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Hide
nb: &Skjul

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: In:
nb: Inn:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multiplicity:
nb: Multiplisitet:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
nb: Med:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Charge:
nb: Ladning:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:51 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: name
nb: navn

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:609 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temperature)
en: Temperature:
nb: Temperatur:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Covalent
nb: Kovalent

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:205 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_appearance)
en: &Appearance
nb: &Utseende

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_import) i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:285 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_calculate)
en: Show
nb: Vis

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:458 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_exportData)
en: Export Data
nb: Eksporter data

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Quality:
nb: Kvalitet:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:81 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:229 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
nb: Faible

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:86 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:234 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:380 i18n:
en: Medium
nb: Moyen

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:91 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:239 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
nb: Élevée

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:202 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Resolution:
nb: Oppløsning:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:363 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, smoothingCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:375 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Light
nb: Lys

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:42 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, esTab)
en: Molecule
nb: Molekyl
