avogadro - en to sl translation catalogue (324 entries)

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Unknown
sl: nepoznano

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Hydrogen
sl: Vodik

en: Helium
sl: helij

en: Lithium
sl: litij

en: Beryllium
sl: berilij

en: Boron
sl: bor

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:66 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Carbon
sl: ogljik

en: Nitrogen
sl: dušik

en: Oxygen
sl: kisik

en: Fluorine
sl: fluor

en: Neon
sl: neon

en: Sodium
sl: natrij

en: Magnesium
sl: magnezij

en: Aluminum
sl: aluminij

en: Silicon
sl: silicij

en: Phosphorus
sl: fosfor

en: Sulfur
sl: žveplo

en: Chlorine
sl: klor

en: Argon
sl: argon

en: Potassium
sl: kalij

en: Calcium
sl: kalcij

en: Scandium
sl: skandij

en: Titanium
sl: titan

en: Vanadium
sl: vanadij

en: Chromium
sl: krom

en: Manganese
sl: mangan

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Iron
sl: železo

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:76 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Cobalt
sl: kobalt

en: Nickel
sl: nikelj

en: Copper
sl: baker

en: Zinc
sl: cink

en: Gallium
sl: galij

en: Germanium
sl: germanij

en: Arsenic
sl: arzen

en: Selenium
sl: selen

en: Bromine
sl: brom

en: Krypton
sl: kripton

en: Rubidium
sl: rubidij

en: Strontium
sl: stroncij

en: Yttrium
sl: itrij

en: Zirconium
sl: cirkonij

en: Niobium
sl: niobij

en: Molybdenum
sl: molibden

en: Technetium
sl: tehnecij

en: Ruthenium
sl: rutenij

en: Rhodium
sl: rodij

en: Palladium
sl: paladij

en: Silver
sl: srebro

en: Cadmium
sl: kadmij

en: Indium
sl: indij

en: Tin
sl: kositer

en: Antimony
sl: antimon

en: Tellurium
sl: telur

en: Iodine
sl: jod

en: Xenon
sl: ksenon

en: Cesium
sl: cezij

en: Barium
sl: barij

en: Lanthanum
sl: lantan

en: Cerium
sl: cerij

en: Praseodymium
sl: prazeodim

en: Neodymium
sl: neodim

en: Promethium
sl: prometij

en: Samarium
sl: samarij

en: Europium
sl: evropij

en: Gadolinium
sl: gadolinij

en: Terbium
sl: terbij

en: Dysprosium
sl: disprozij

en: Holmium
sl: holmij

en: Erbium
sl: erbij

en: Thulium
sl: tulij

en: Ytterbium
sl: iterbij

en: Lutetium
sl: lutecij

en: Hafnium
sl: hafnij

en: Tantalum
sl: tantal

en: Tungsten
sl: volfram

en: Rhenium
sl: renij

en: Osmium
sl: osmij

en: Iridium
sl: iridij

en: Platinum
sl: platina

en: Gold
sl: zlato

en: Mercury
sl: živo srebro

en: Thallium
sl: talij

en: Lead
sl: svinec

en: Bismuth
sl: bizmut

en: Polonium
sl: polonij

en: Astatine
sl: astat

en: Radon
sl: radon

en: Francium
sl: francij

en: Radium
sl: radij

en: Actinium
sl: aktinij

en: Thorium
sl: torij

en: Protactinium
sl: protaktinij

en: Uranium
sl: uran

en: Neptunium
sl: neptunij

en: Plutonium
sl: plutonij

en: Americium
sl: americij

en: Curium
sl: kirij

en: Berkelium
sl: berkelij

en: Californium
sl: kalifornij

en: Einsteinium
sl: ajnštajnij

en: Fermium
sl: fermij

en: Mendelevium
sl: mendelevij

en: Nobelium
sl: nobelij

en: Lawrencium
sl: lavrencij

en: Rutherfordium
sl: ruterfordij

en: Dubnium
sl: dubnij

en: Seaborgium
sl: siborgij

en: Bohrium
sl: borij

en: Hassium
sl: hasij

en: Meitnerium
sl: mejtnerij

en: Darmstadtium
sl: darmstadij

en: Roentgenium
sl: rutenij

en: Copernicium
sl: kopernicij

en: Nihonium
sl: nihonij

en: Flerovium
sl: flerovij

en: Moscovium
sl: moskovij

en: Livermorium
sl: Livermorij

en: Tennessine
sl: tenes

en: Oganesson
sl: oganeson

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:53 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, titleLine)
en: Title
sl: Naslov

en: Basis
sl: Osnova

en: Charge
sl: Naboj

en: Multiplicity
sl: Mnogokratnik

en: Ball and Stick
sl: Kroglice in palice

en: Dipole Moment
sl: Dipolni moment

en: Force
sl: Sile

en: Surfaces
sl: Površine

en: Van der Waals
sl: Van der Waalsovi radii

en: Wireframe
sl: Žični model

en: Periodic Table
sl: Periodni sistem elementov

en: Add Atom
sl: Dodaj atom

en: Remove Atom
sl: Odstrani atom

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, adjustHydrogens)
en: Adjust Hydrogens
sl: Samodejno dodaj vodike

en: Change Element
sl: Spremeni element

en: Add Bond
sl: Dodaj vez

en: Change Bond Order
sl: Spremeni vrsto vezi

en: Rotate to Standard Orientation
sl: Zavrti na običajno usmerjenost

en: Fill Unit Cell
sl: Zapolni osnovno celico

en: &File
sl: &Datoteka

en: &Build
sl: &Izgradnja

en: Align
sl: Poravnava

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:262 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Axis:
sl: Os:

en: Align molecules to a Cartesian axis
sl: Poravnaj molekule na kartezijsko os

en: Error
sl: Napaka

en: &View
sl: &Pogled

en: Add Center of Mass
sl: Dodaj središče mase

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Angle
sl: Kot

en: Type
sl: Vrsta

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:390 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Custom
sl: Po meri

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:196 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, scoringComboBox)
en: Energy
sl: Energija

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:152 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, waterPotentialCombo)
en: NONE
sl: BREZ

en: Reduce Cell (&Niggli)
sl: Zmanjšaj celico (&Nigglijev algoritem)

en: Remove &Unit Cell
sl: Odstrani osnovno &celico

en: Add &Unit Cell
sl: Dodaj &osnovno celico

en: Cannot Parse Text
sl: Ni mogoče razčleniti besedila

en: Draw
sl: Nariši

en: Draw Atom
sl: Nariši atom

en: Single
sl: Enojna

en: Double
sl: Dvojna

en: Triple
sl: Trojna

en: Chemical structure to download.
sl: Kemijska strukture za prejem s strežnika.

en: Network timeout or other error.
sl: Zahteva omrežja je časovno potekla ali pa se je pojavila druga napaka.

en: Specified molecule could not be found: %1
sl: Navedene molekule ni mogoče najti: %1

en: Equilibrium Geometry
sl: Geometrija ravnovesja

en: Transition State
sl: Prehodno stanje

en: Frequencies
sl: Frekvence

en: Make EFP
sl: Ustvari EPF

en: Core Potential
sl: Jedrni potencial

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:345 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:640 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, barostatCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedia
en: None
sl: Brez

en: Gas
sl: plinastem stanju

en: Water
sl: vodi

en: Singlet
sl: singlet

en: Doublet
sl: duplet

en: Triplet
sl: triplet

en: Dication
sl: dikation

en: Cation
sl: kation

en: Neutral
sl: nevtralno

en: Anion
sl: anion

en: Dianion
sl: dianion

en: Add Hydrogens
sl: Dodaj vodike

en: Hydrogens
sl: Vodiki

en: &Insert
sl: &Vstavi

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:79 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_TU)
en: Thymine
sl: Timin

note: i18n: file: qtplugins/crystal/importcrystaldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ImportCrystalDialog)
en: Import Crystal
sl: Uvozi kristal

en: Insert Fragment
sl: Vstavi molekulski delec

en: Color:
sl: Barva:

en: Unique ID
sl: Edinstven ID

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacitySliderLabel)
en: Opacity:
sl: Prekrivnost:

en: Manipulate
sl: Premeščanje in spreminjanje

en: Measure
sl: Izmeri

en: Dihedral:
sl: Dihedralni kot:

en: Angle:
sl: Kot:

[ctx: asking server for molecule name]
en: (pending)
sl: (na čakanju)

en: &Properties
sl: &Lastnosti

en: Molecular Properties
sl: Lastnosti molekule

en: Molecule Properties
sl: Lastnosti molekule

en: Navigate
sl: KrmarjenjeSkok navzgor

en: Chemical Name
sl: Ime kemijske strukture

en: Stop
sl: Zaustavi

en: Valence
sl: Valenca

en: Start Atom
sl: Začetni atom

en: Atom Properties
sl: Lastnosti atomov

en: Bond Properties
sl: Lastnosti vezi

en: Angle Properties
sl: Lastnosti kotov

en: Torsion Properties
sl: Lastnosti torzije

en: Conformer Properties
sl: Lastnosti konformere

en: Renders primitives using QTAIM properties
sl: Izriše predmete z lastnostmi QTAIM

en: Open WFN File
sl: Odpri datoteko WFN

en: WFN files (*.wfn);;All files (*.*)
sl: Datoteke WFN (*.wfn);;Vse datoteke (*.*)

en: QTAIM extension
sl: Razširitev QTAIM

en: &Select
sl: &Izberi

en: Selection
sl: Izbor

en: Reduce to Asymmetric Unit
sl: Zmanjšaj na asimetrično enoto

en: International
sl: Mednarodno

en: Select Background Color
sl: Nastavi barvo ozadja

en: Select Foreground Color
sl: Nastavi barvo pisave

en: Select Calculated Spectra Color
sl: Izbor izračunane barve spektra

en: Select Imported Spectra Color
sl: Izbor uvožene barve spektra

en: Energy (eV)
sl: Energija (eV)

en: Orbital
sl: Orbitala

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::QtPlugins::SymmetryWidget)
en: Symmetry
sl: Simetrija

en: Status
sl: Stanje

en: Electron Density
sl: Elektronska gostota

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratordialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorDialog) i18n: file: molequeue/molequeuedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueDialog)
en: Dialog
sl: Pogovorno okno

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorWidget) i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueWidget) i18n: file: qtplugin
en: Form
sl: Obrazec

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:29 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filterLineEdit)
en: Type a name or part of a name to show only matching files.
sl: Z vpisom imena ali dela imena se pokažejo filtrirani zadetki.

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertFragmentButton) i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertButton)
en: Insert
sl: Vstavi

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Force Field:
sl: Polje sil:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Success!
sl: Uspešno končano!

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:33 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Add Constraints
sl: Dodajanje omejitev

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConstraint)
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, okButton)
en: OK
sl: V redu

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: file: qtplugins/lineformatinput/lineformatinputdialog.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Format:
sl: Oblika:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:149 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
sl: Uveljavi

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetAllButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:336
en: Reset All
sl: Ponastavi vse

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:343
en: Defaults
sl: Privzeto

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:95 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicWidget) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:34
en: &Basic Setup
sl: Osnovna &nastavitve

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:170 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Title:
sl: Naslov:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:287
en: Calculate:
sl: Izračunaj:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Method:
sl: Način:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Super Cell Options
sl: Možnosti supercelice

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aRepeatLabel)
en: A repeat:
sl: Ponovitev A:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bRepeatLabel)
en: B repeat:
sl: Ponovitev B:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cRepeatLabel)
en: C repeat:
sl: Ponovitev C:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:300 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: &Apply
sl: &Uporabi

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:314 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Hide
sl: &Skrij

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::VolumeScalingDialog)
en: Scale Unit Cell Volume
sl: Prilagodi prostornino osnovne celice

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentVolume)
en: TextLabel
sl: Oznaka besedila

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Bond Order:
sl: Vrsta vezi:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GamessInputDialog)
en: GAMESS Input
sl: Skript GAMESS

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: In:
sl: V:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multiplicity:
sl: Večkratnost:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
sl: Z:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Charge:
sl: Naboj:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:51 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: name
sl: ime

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertDNADialog)
en: Insert Nucleic Acids
sl: Vstavi nikleinske kisline

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: DNA/RNA Builder
sl: Izgrajevalnik DNA/RNA

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Nucleic Acids:
sl: Nukleinske kisline:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:49 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_A)
en: Adenine
sl: Adenin

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:59 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_C)
en: Cytosine
sl: Citozin

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:69 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_G)
en: Guanine
sl: Gvanineđ

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:104 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sequence:
sl: Zaporedje:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:120 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, bpCombo) i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:150 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, bpTurnsSpin)
en: the number of base pairs per helix turn
sl: število baznih parov na obrat vijačnice

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:172 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Bases Per Turn:
sl: Število baz na obrat:

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:136 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:236 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: electron
sl: elektron

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:187 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_atomstyle)
en: Atom Style
sl: Slog atomov

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:211 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: angle
sl: kot

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:221 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: bond
sl: vez

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:226 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: charge
sl: naboj

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:231 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: dipole
sl: dipol

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:246 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: full
sl: polno

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:251 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: line
sl: vrstica

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:327 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temp) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:745 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:918 i18n: ectx: 
en: Temperature
sl: Temperatura

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:436 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_dimension)
en: Dimensions
sl: Mere

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:569 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_boundary)
en: Boundary
sl: Meja

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:592 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Replicate
sl: Podvoji

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:718 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Initial Velocities
sl: Začetne hitrosti

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:871 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: One Line
sl: Enovrstično

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:876 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: Multi Line
sl: Večvrstično

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:928 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableFormButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:992
en: Use Form
sl: Uporabi obrazec

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:100 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Translate by:
sl: Preslikaj po:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotate around:
sl: Zavrti okoli:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:122 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rotateComboBox)
en: Origin
sl: Izvor

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:192 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: X-axis
sl: Os X

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Y-axis
sl: Os Y

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Z-axis
sl: osi Z

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConformerSearchDialog)
en: Conformer Search
sl: Iskanje konformer

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systematicOptionsGroupBox)
en: Method
sl: Način

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systematicRadio)
en: Systematic rotor search
sl: Sistematično iskanje vrtljivih vezi

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, randomRadio)
en: Random rotor search
sl: Naključno iskanje vrtljivih vezi

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, weightedRadio)
en: Weighted rotor search
sl: Uteženo iskanje vrtljivih vezi

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, geneticRadio)
en: Genetic algorithm search
sl: Iskanje z genetskim algoritmom

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:94 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, geneticGroupBox)
en: Genetic Algorithm Options
sl: Možnosti genetskega algoritma

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, algorithm)
en: Steepest Descent
sl: Strmo nižanje

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:609 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temperature)
en: Temperature:
sl: Temperatura:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:908 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, totalEnergyCheck)
en: Total Energy
sl: Skupna energija

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomRadiusLabel)
en: Critical Point Radius:
sl: Radij kritične točke:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel)
en: Bond Path Radius:
sl: Radij poti vezi:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Covalent
sl: Kovalentnost

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:135 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Constant Size
sl: Konstantna velikost

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:205 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_appearance)
en: &Appearance
sl: &Videz

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_import) i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:285 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_calculate)
en: Show
sl: Pokaži

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:230 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, push_import)
en: Imports a tsv of experimental spectra to overlay on the plot.
sl: Uvozi datoteko tsv eksperimentalnih spektroskopskih podatkov za prekrivanje izrisa.

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Imported Spectra:
sl: Uvoženi merjeni podatki spektra:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:343 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background:
sl: Ozadje:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:458 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_exportData)
en: Export Data
sl: Izvozi podatke

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:471 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Close
sl: &Zapri

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:572 i18n: ectx: property (toolTip), widget (Avogadro::VTK::ChartWidget, plot)
en: Controls:
    Double left click: Restore default axis limits
    Right click + drag: Move plot
    Middle click + drag: Zoom to region
    Scroll wheel: Zoom to cursor
sl: Upravljanje:
    Dvojni levi klik: obnovi privzete meje osi
    Desni klik + poteg: premakne izris
    Srednji klik + poteg: približa območje
    Drsni gumb: približa mesto pod kazalko

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Quality:
sl: Kakovost:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:81 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:229 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
sl: Nizka

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:86 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:234 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:380 i18n:
en: Medium
sl: Srednja

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:91 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:239 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
sl: Visoka

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:96 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:244 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very High
sl: Zelo visoka

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:23 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SurfaceDialog)
en: Create Surfaces
sl: Ustvari površine

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:202 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Resolution:
sl: Ločljivost:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:363 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, smoothingCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:375 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Light
sl: Svetla

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:515 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: Calculate
sl: Izračunaj

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:42 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, esTab)
en: Molecule
sl: Molekula

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, toleranceLabel)
en: Tolerance:
sl: Odstopanje:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:225 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Tight
sl: Tesno

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:230 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Normal
sl: Običajno

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:235 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Loose
sl: Prosto

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amplitude:
sl: Amplituda:
