avogadro - en to sr translation catalogue (969 entries)

en: Batch Job #%L1 (%2)
sr: Пaketni Posao #%L1 (%2)

en: No message specified.
sr: Nije navedena poruka.

en: script --print-options output must be an JSON object at top level. Received:
    %1
sr: script --print-options izlaz mora biti JSON objekt na najvišem nivou. Primljen:
    %1

en: Non-string warning returned.
sr: Vraćeno je upozorenje bez niza.

en: 'warnings' member is not an array.
sr: 'upozorenja' član nije niz.

en: Reference file '%1' does not exist.
sr: Referentna datoteka '%1' ne postoji.

en: Error populating file %1: %2
sr: Greška pri popunjavanju datoteke %1: %2

en: File '%1' poorly formed. Missing string 'contents' or 'filePath' members.
sr: Datoteka „%1“ je loše formirana. Nedostaju članovi 'contents' ili 'filePath' stringa.

en: Malformed file entry: filename/contents missing or not strings:
    %1
sr: Neispravan unos datoteke: naziv datoteke/sadržaj nedostaju ili ne sadrže nizove:
    %1

en: Malformed file entry at index %1: Not an object.
sr: Neispravan unos datoteke u indeksu %1: Nije objekat.

en: 'files' member not an array.
sr: 'files' član nije niz.

en: 'files' member missing.
sr: nedostaje član 'files'.

en: 'mainFile' member does not refer to an entry in 'files'.
sr: 'mainFile' član se ne odnosi na unos u 'files'.

en: 'mainFile' member must be a string.
sr: 'mainFile' član mora biti string.

en: Response must be a JSON object at top-level.
sr: Odgovor mora biti JSON objekt na najvišem nivou.

en: Script output:
    %1
sr: Izlaz skripte:
    %1

en: Parse error at offset %L1: '%2'
    Raw JSON:
    
    %3
sr: Greška raščlanjivanja kod pomaka %L1: ' %2'
    Sirovi JSON:
    
    %3

en: Error generating cjson object: Parse error at offset %1: %2
    Raw JSON:
    
    %3
sr: Greška pri generisanju cjson objekta: Greška raščlanjivanja pri pomaku %1: %2
    Sirovi JSON:
    
    %3

en: Error generator cjson object: Parsed JSON is not an object:
    %1
sr: Generator greške cjson objekt: Raščlanjeni JSON nije objekt:
    %1

en: Input Generator (error)
sr: Generator unosa (greška)

en: %1 Input Generator
sr: %1 Generator ulaza

en: Continue
sr: Nastavi

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: The following file(s) have been modified:
    
    %1
    
    Would you like to overwrite your changes to reflect the new geometry or job options? | The following file(s) have been modified:
    
    %1
    
    Would you like to overwrite your changes to reflect the new geometry or job options?
sr[0]: Sledeci fajl je modifikovan:
    
    %1
    
    Da li želite da zamenite svoje izmene tako da odražavaju novu geometriju ili opcije posla?
sr[1]: Sledeci fajlovi su modifikovani:
    
    %1
    
    Da li želite da zamenite svoje izmene tako da odražavaju novu geometriju ili opcije posla?
sr[2]: Sledeci fajlovi su modifikovani:
    
    %1
    
    Da li želite da zamenite svoje izmene tako da odražavaju novu geometriju ili opcije posla?

en: Overwrite modified input files?
sr: Želite li da zamenite izmenjene ulazne datoteke?

en: Problems occurred during input generation:
sr: Došlo je do problema tokom generisanja ulaza:

en: No input files to save!
sr: Nema ulaznih datoteka za čuvanje!

en: Cannot connect to MoleQueue
sr: Nije moguće povezati se sa MoleQueue

en: Cannot connect to MoleQueue server. Please ensure that it is running and try again.
sr: Nije moguće povezati se sa serverom MoleQueue. Uverite se da radi i pokušajte ponovo.

en: Submit %1 Calculation
sr: Predloži %1 proračun

en: Job Failed
sr: Posao nije uspeo

en: The job did not complete successfully.
sr: Posao nije uspešno završen.

en: Script returns warnings:
sr: Skripta vraća upozorenja:

en: Hide &Warnings
sr: Sakrij i upozorenja

en: Show &Warnings
sr: Prikaži i upozorenja

en: An error has occurred:
sr: Došlo je do greške:

en: Select output filename
sr: Odaberite naziv izlazne datoteke

en: Internal error: could not find text widget for filename '%1'
sr: Interna greška: nije moguće pronaći tekstualni vidžet za naziv datoteke '%1'

en: Output Error
sr: Izlazna Greška

en: Failed to write to file %1.
sr: Zapisivanje u datoteku %1 nije uspelo.

en: Select output directory
sr: Izaberite izlazni direktorijum

en: %1: Directory does not exist!
sr: %1: Direktorijum ne postoji!

en: %1: Directory cannot be read!
sr: %1: Direktorijum se ne može čitati!

en: %1: File will be overwritten.
sr: %1: Datoteka će biti prepisana.

en: %1: File is not writable.
sr: %1: Datoteka nije za pisanje.

en: The input files cannot be written due to an unknown error.
sr: Ulazne datoteke se ne mogu upisati zbog nepoznate greške.

en: The input files cannot be written:
    
    %1
sr: Ulazne datoteke se ne mogu zapisati:
    
    %1

en: The input files cannot be written:
    
    %1
    
    Warnings:
    
    %2
sr: Ulazne datoteke se ne mogu zapisati:
    
    %1
    
    Upozorenja:
    
    %2

en: Warning:
    
    %1
    
    Would you like to continue?
sr: Upozorenje:
    
    %1
    
    Da li želite da nastavite?

en: Write input files
sr: Zapišite ulazne datoteke

en: Configure Job
sr: Konfigurišite posao

en: Job Submission Timeout
sr: Vremensko ograničenje za predaju posla

en: Avogadro timed out waiting for a reply from MoleQueue.
sr: Avogadro je istekao čekajući na odgovor od MoleQueue.

en: Stop waiting
sr: Prestani čekati

en: Job Retrieval Timeout
sr: Vremensko ograničenje za pronalaženje posla

en: Avogadro timed out waiting for the finished job details from MoleQueue.
sr: Avogadro je istekao u čekanju na detalje o završenom poslu iz MoleQueue -a.

en: Error Submitting Job
sr: Greška pri predaji posla

en: No program selected.
sr: Nije izabran nijedan program.

en: Please select the target program from the "Queue and Program" list.
sr: Molimo izaberite željeni program sa liste „Red i program“.

en: Client failed to submit job to MoleQueue.
sr: Klijent nije uspeo da pošalje posao u MoleQueue.

en: Internal error.
sr: Unutrašnja greška.

en: Unable to resolve program selection. This is a bug.
sr: Nije moguće rešiti izbor programa. Ovo je greška.

en: No molecule set in BackgroundFileFormat!
sr: Nijedan molekul nije postavljen u BackgroundFileFormat -u!

en: No Io::FileFormat set in BackgroundFileFormat!
sr: Nije postavljen „Io::FileFormat“ u „BackgroundFileFormat“-u!

en: No file name set in BackgroundFileFormat!
sr: U BackgroundFileFormat -u nije postavljeno ime datoteke!

en: Split Horizontal
sr: Podeli Horizontalno

en: Split Vertical
sr: Podeli Vertikalno

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Hydrogen
sr: Vodonik

en: Helium
sr: Helijum

en: Lithium
sr: Litijum

en: Beryllium
sr: Berilijum

en: Boron
sr: Bor

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:66 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Carbon
sr: Ugljenik

en: Nitrogen
sr: Azot

en: Oxygen
sr: Kiseonik

en: Fluorine
sr: Flor

en: Sodium
sr: Natrijum

en: Magnesium
sr: Magnezijum

en: Aluminum
sr: Aluminijum

en: Silicon
sr: Silicijum

en: Phosphorus
sr: Fosfor

en: Sulfur
sr: Sumpor

en: Chlorine
sr: Hlor

en: Potassium
sr: Kalijum

en: Calcium
sr: Kalcijum

en: Scandium
sr: Skandijum

en: Titanium
sr: Titanijum

en: Vanadium
sr: Vanadijum

en: Chromium
sr: Hrom

en: Manganese
sr: Mangan

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Iron
sr: Gvožđe

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:76 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Cobalt
sr: Kobalt

en: Nickel
sr: Nikl

en: Copper
sr: Bakar

en: Zinc
sr: Cink

en: Gallium
sr: Galijum

en: Germanium
sr: Germanijum

en: Arsenic
sr: Arsen

en: Selenium
sr: Selen

en: Bromine
sr: Brom

en: Krypton
sr: Kripton

en: Rubidium
sr: Rubidijum

en: Strontium
sr: Stroncijum

en: Yttrium
sr: Itrijum

en: Zirconium
sr: Cirkonijum

en: Niobium
sr: Niobijum

en: Molybdenum
sr: Molibden

en: Technetium
sr: Tehnecijum

en: Ruthenium
sr: Rutenijum

en: Rhodium
sr: Rodijum

en: Palladium
sr: Paladijum

en: Silver
sr: Srebro

en: Cadmium
sr: Kadmijum

en: Indium
sr: Indijum

en: Tin
sr: Kalaj

en: Antimony
sr: Antimon

en: Tellurium
sr: Telur

en: Iodine
sr: Jod

en: Xenon
sr: Ksenon

en: Cesium
sr: Cesijum

en: Barium
sr: Barijum

en: Lanthanum
sr: Lantan

en: Cerium
sr: Cerijum

en: Praseodymium
sr: Prazeodijum

en: Neodymium
sr: Neodijum

en: Promethium
sr: Prometijum

en: Samarium
sr: Samarijum

en: Europium
sr: Europijum

en: Gadolinium
sr: Gadolinijum

en: Terbium
sr: Terbijum

en: Dysprosium
sr: Disprozijum

en: Holmium
sr: Holmijum

en: Erbium
sr: Erbijum

en: Thulium
sr: Tulijum

en: Ytterbium
sr: Iterbijum

en: Lutetium
sr: Lutecijum

en: Hafnium
sr: Hafnijum

en: Tantalum
sr: Tantalijum

en: Tungsten
sr: Volfram

en: Rhenium
sr: Renijum

en: Osmium
sr: Osmijum

en: Iridium
sr: Iridijum

en: Platinum
sr: Platina

en: Gold
sr: Zlato

en: Mercury
sr: Živa

en: Thallium
sr: Talijum

en: Lead
sr: Olovo

en: Bismuth
sr: Bizmut

en: Polonium
sr: Polonijum

en: Astatine
sr: Astat

en: Francium
sr: Francijum

en: Radium
sr: Radijum

en: Actinium
sr: Aktinijum

en: Thorium
sr: Torijum

en: Protactinium
sr: Protaktinijum

en: Uranium
sr: Uranijum

en: Neptunium
sr: Neptunijum

en: Plutonium
sr: Plutonijum

en: Americium
sr: Americijum

en: Curium
sr: Kirijum

en: Berkelium
sr: Berklijum

en: Californium
sr: Kalifornijum

en: Einsteinium
sr: Ajnštajnijum

en: Fermium
sr: Fermijum

en: Mendelevium
sr: Mendeljevium

en: Nobelium
sr: Nobelijum

en: Lawrencium
sr: Lorencijum

en: Rutherfordium
sr: Radefordijum

en: Dubnium
sr: Dubnijum

en: Seaborgium
sr: Siborgijum

en: Bohrium
sr: Borijum

en: Hassium
sr: Hasijum

en: Meitnerium
sr: Mitnerijum

en: Darmstadtium
sr: Darmštatijum

en: Roentgenium
sr: Rentgenijum

en: Copernicium
sr: Kopernicijum

en: Nihonium
sr: Nihonijum

en: Flerovium
sr: Flerovijum

en: Moscovium
sr: Moskovijum

en: Livermorium
sr: Livermorijum

en: Tennessine
sr: Tenesin

en: Oganesson
sr: Oganeson

en: Browse
sr: Razgledaj

en: Select file:
sr: Izaberi fajl:

en: Select executable:
sr: Izaberite izvršnu datoteku:

en: Unable to find a suitable file reader for the selected file.
sr: Nije moguće pronaći odgovarajući čitač datoteka za izabranu datoteku.

en: Unable to find a suitable file writer for the selected format.
sr: Nije moguće pronaći odgovarajući pisač datoteka za izabrani format.

[ctx: File handlers]
en: handlers
sr: manipulatori

[ctx: e.g. file handlers that can 'handle' this file.]
en: handle
sr: manipulator

[ctx: File readers]
en: readers
sr: čitači

[ctx: e.g. file readers that can 'read' this file.]
en: read
sr: čitaj

[ctx: File writers]
en: writers
sr: pisači

[ctx: e.g. file writers that can 'write' this file.]
en: write
sr: piši

en: Multiple %1 found that can %2 this format. Which should be used?
sr: Otkriveno je više %1 koji mogu %2 u ovom formatu. Koje treba koristiti?

en: Error reading molecule representation: Unrecognized file format: %1
sr: Greška pri čitanju prikaza molekula: Neprepoznat format datoteke: %1

en: Error writing molecule representation to string: Unrecognized file format: %1
sr: Greška pri pisanju prikaza molekula u niz: Neprepoznat format datoteke: %1

en: Error writing molecule representation to string: %1
sr: Greška pri pisanju prikaza molekula u niz: %1

en: Option '%1' does not refer to an object.
sr: Opcija '%1' se ne odnosi na objekat.

en: 'type' is not a string for option '%1'.
sr: 'tzpe' nije niz za opciju '%1'.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:53 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, titleLine)
en: Title
sr: Naslov

en: Filename Base
sr: Baza imena datoteka

en: Processor Cores
sr: Jezgra Procesora

en: Calculation Type
sr: Vrsta proračuna

en: Theory
sr: Теорија

en: Basis
sr: Osnovno

en: Charge
sr: Naelektrisanje

en: Multiplicity
sr: Višestrukost

en: Error: value must be object for key '%1'.
sr: Greška: vrednost mora biti objekat za ključ '%1'.

en: Unrecognized option type '%1' for option '%2'.
sr: Neprepoznat tip opcije „%1“ za opciju „%2“.

en: Error setting default for option '%1'. Bad widget type.
sr: Greška pri podešavanju podrazumevane opcije „%1“. Loš tip vidžeta.

en: Error setting default for option '%1'. Bad default value:
sr: Greška pri podešavanju podrazumevane opcije „%1“. Loša podrazumevana vrednost:

en: Error setting default for option '%1'. Could not find valid combo entry index from value:
sr: Greška pri podešavanju podrazumevane opcije „%1“. Nije moguće pronaći važeći indeks kombinovanog unosa iz vrednosti:

en: Unhandled widget in collectOptions for option '%1'.
sr: Nedozvoljeni vidžet u collectOptions za opciju '%1'.

en: [no molecule]
sr: Nije podešen molekul

en: Ball and Stick
sr: Lopta i štap

en: Crystal Lattice
sr: Kristalne rešetke

en: Dipole Moment
sr: Диполни момент

en: Force
sr: Sila

en: Surfaces
sr: Površine

en: Symmetry Elements
sr: Elementi simetrije

en: Van der Waals
sr: Van Der Vals

en: Wireframe
sr: Žičani okvir

en: Untitled
sr: Bez naslova

en: Create a new view
sr: Kreirajte novi prikaz

en: Periodic Table
sr: Periodična Tabla

en: Error running script '%1 %2': Timed out waiting for start (%3).
sr: Greška pri pokretanju skripte „%1%2“: Isteklo je vreme čekanja na početak (%3).

en: Error running script '%1 %2': failed to write to stdin (len=%3, wrote %4 bytes, QProcess error: %5).
sr: Greška pri pokretanju skripte ' %1 %2': nije uspelo pisanje na stdin (len = %3, upisan %4 bajta, greška QProcess -a: %5).

en: Error running script '%1 %2': Timed out waiting for finish (%3).
sr: Greška pri pokretanju skripte „%1%2“: Isteklo je vreme čekanja na završetak (%3).

en: Error running script '%1 %2': Abnormal exit status %3 (%4: %5)
    
    Output:
    %6
sr: Greška pri pokretanju skripte ' %1 %2': Abnormalni status izlaska %3 ( %4: %5)
    
    Izlaz:
    %6

en: Script failed to start.
sr: Pokretanje skripte nije uspelo.

en: Script crashed.
sr: Skripta se srušila.

en: Script timed out.
sr: Isteklo je vremensko razdoblje za skriptu.

en: Read error.
sr: Greška pri čitanju.

en: Write error.
sr: Greška pri pisanju.

en: Unknown error.
sr: Nepoznata greška.

en: Add Atom
sr: Dodaj Atom

en: Remove Atom
sr: Ukloni Atom

en: Clear Atoms
sr: Očisti Atome

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, adjustHydrogens)
en: Adjust Hydrogens
sr: Izmeni Vodonike

en: Change Elements
sr: Izmeni Elemente

en: Change Element
sr: Izmeni Element

en: Change Atom Hybridization
sr: Promenite Atom hibridizaciju

en: Change Atom Formal Charge
sr: Promenite formalnu naplatu Atom -a

en: Change Atom Color
sr: Promenite boju atoma

en: Add Bond
sr: Dodaj Vezu

en: Removed Bond
sr: Uklonjene Veze

en: Clear Bonds
sr: Obriši Veze

en: Set Bond Orders
sr: Poredak Veze

en: Change Bond Order
sr: Izmeni Redosled Veze

en: Update Bonds
sr: Ispravite Veze

en: Update Bond
sr: Ispravite Vezu

en: Remove Unit Cell
sr: Ukloni jediničnu ćeliju

en: Edit Unit Cell
sr: Izmeni ćeliju jedinice

en: Wrap Atoms to Cell
sr: Prelomi atome na ćeliju

en: Scale Cell Volume
sr: Skaliraj zapreminu ćelije

en: Build Super Cell
sr: Napravite super ćeliju

en: Niggli Reduction
sr: Niggli umanjenje

en: Rotate to Standard Orientation
sr: Zaokreni na uobičajeno usmerenje

en: Reduce to Primitive
sr: Umanji na primitivnu ćeliju

en: Conventionalize Cell
sr: Konvencionalizujte ćeliju

en: Symmetrize Cell
sr: Simetrizujte ćeliju

en: Fill Unit Cell
sr: Ispuni jediničnu ćeliju

en: Reduce Cell to Asymmetric Unit
sr: Umanji na asimetričnu jedinicu

en: Modify Molecule
sr: Modifikuj Molekul

en: &File
sr: &Datoteka

en: &Export
sr: &Izvezi

en: &Build
sr: &Izgradi

en: Align
sr: Поравнај

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:262 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Axis:
sr: Оса:

en: Align molecules to a Cartesian axis
sr: Поравнајте молекуле на Декартове осе

en: &Input
sr: &Ulaz

en: Open Output File
sr: Otvorite izlaznu datoteku

en: OpenDX File (*.dx)
sr: OpenDX Datoteka (*.dx)

en: IO Error
sr: IO Greška

en: Error reading structure file (%1).
sr: Greška pri čitanju strukture datoteke (%1).

en: OpenDX Error
sr: OpenDX Greška

en: Error reading OpenDX file: %1
sr: Greška pri čitanju OpenDX datoteke: %1

en: Error reading OpenDX file: No cube found
sr: Greška pri čitanju OpenDX datoteke: Kocka nije pronađena

en: Interact with APBS utilities.
sr: Interakcija sa uslužnim programima APBS.

en: Open PDB File
sr: Otvorite PDB datoteku

en: PDB Files (*.pdb)
sr: PDB Datoteke (*.pdb)

en: Open PQR File
sr: Otvorite PQR datoteku

en: PQR Files (*.pqr)
sr: PQR Datoteke (*.pqr)

en: Error
sr: Greška

en: Error running APBS: %1
sr: Greška pri pokretanju APBS -a: %1

en: Please specify PDB file
sr: Molimo navedite PDB datoteku

en: Save APBS Input File
sr: Sačuvajte ulaznu datoteku APBS

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ApbsOutputDialog)
en: Success
sr: Uspešno!

en: Input file written to '%1'
sr: Ulazna datoteka zapisana u '%1'

en: By Element
sr: Element

en: Apply color schemes to atoms and residues.
sr: Primenite šeme boja na atome i ostatke.

en: &View
sr: &Pregled

en: Color Atoms
sr: Boje atoma

en: ApplyColors
sr: Primenite Boje

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Opacity
sr: Neprozirnost

en: Render atoms as spheres and bonds as cylinders.
sr: Atome predstavite kao sfere, a veze kao cilindre.

en: Bond centric manipulation tool.
sr: Управљање средишњом везом.

en: Tool used to edit molecular geometry by changing bond lengths and angles.
sr: Alat koji se koristi za uređivanje molekularne geometrije promenom dužina i uglova veze.

en: Bond Atoms
sr: Vezni Atomi

en: Remove Bonds
sr: Uklonite Veze

en: Configure Bonding…
sr: Konfigurišite Vezivanje…

en: Bond
sr: Veza

en: Bonding
sr: Vezivanje

en: Perform bonding operations.
sr: Izvršite operacije vezivanja.

en: Add Center of Mass
sr: Додај средиште масе

en: &Extensions
sr: &Proširenja

en: Edit color opacity maps, primarily for volume rendering.
sr: Uredite mape neprozirnosti boja, prvenstveno za iscrtavanje volumena.

en: Scripts
sr: &Skripte

en: Error reading output file '%1':
    %2
sr: Greška pri čitanju izlazne datoteke „%1“:
    %2

en: Processing %1
sr: Obrada %1

en: Set path to Python interpreter:
sr: Podesite putanju do Python tumača:

en: Select the python interpreter to run external scripts.
    Avogadro must be restarted for any changes to take effect.
sr: Izaberite tumač python-a za pokretanje spoljnih skripti.
    Avogadro se mora ponovo pokrenuti da bi sve promene stupile na snagu.

en: Command scripts
sr: Komandne skripte

en: Run external script commands
sr: Pokrenite spoljne komande skripti

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboType)
en: Angle
sr: Угао

en: Type
sr: Vrsta

en: Coordinate editor
sr: Uređivač Dekartovog Koordinatnog sistema

en: Text editing of atomic coordinates.
sr: Uređivanje teksta atomskih koordinata.

en: Overwrite changes?
sr: Želite li da zamenite promene?

en: The text document has been modified. Would you like to discard your changes and revert to the current molecule?
sr: Tekstualni dokument je izmenjen. Da li želite da odbacite promene i vratite se na trenutni molekul?

en: Too few entries on line.
sr: Premalo unosa na liniji.

en: Invalid element name.
sr: Nevažeći naziv elementa.

en: Element name.
sr: Naziv elementa.

en: Invalid element symbol.
sr: Nevažeći simbol elementa.

en: Element symbol.
sr: Simbol elementa.

en: Invalid atomic number.
sr: Nevažeći atomski broj.

en: Atomic number.
sr: Atomski broj.

en: Invalid coordinate.
sr: Nevažeća koordinata.

en: X coordinate.
sr: X Koordinata.

en: Y coordinate.
sr: Y Koordinata.

en: Z coordinate.
sr: Z Koordinata.

en: 'a' lattice coordinate.
sr: 'a' koordinata rešetke.

en: 'b' lattice coordinate.
sr: 'b' koordinata rešetke.

en: 'c' lattice coordinate.
sr: 'c' koordinata rešetke.

en: Error applying geometry
sr: Greška pri primeni geometrije

en: Could not parse geometry specification. Fix the highlighted errors and try again.
    
    (Hint: Hold the mouse over red text for a description of the error.)
sr: Nije moguće raščlaniti specifikaciju geometrije. Popravite istaknute greške i pokušajte ponovo.
    
    (Savet: Držite miša iznad crvenog teksta za opis greške.)

en: Edit Atomic Coordinates
sr: Uređivanje atomskih koordinata

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:390 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Custom
sr: Proizvoljno

en: XYZ format (symbols)
sr: XYZ format (simboli)

en: XYZ format (names)
sr: XYZ format (imena)

en: XYZ format (atomic numbers)
sr: XYZ format (atomski brojevi)

en: Lattice coordinates (symbols)
sr: Koordinate rešetki (simboli)

en: Lattice coordinates (names)
sr: Koordinate rešetki (imena)

en: Lattice coordinates (atomic numbers)
sr: Koordinate rešetki (atomski brojevi)

en: GAMESS format (symbols)
sr: GAMESS format (simboli)

en: GAMESS format (names)
sr: GAMESS format (imena)

en: Turbomole format
sr: Ulaz turbomola

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:108 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, copy)
en: Copy
sr: Kopiraj

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, cut)
en: Cut
sr: Iseci

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear)
en: Clear
sr: Očisti

en: &Edit
sr: &Uredi

en: Error Clipping Molecule
sr: Greška pri isecanju molekula

en: Error generating clipboard data.
sr: Greška pri generisanju podataka međuspremnika.

[ctx: file format]
en: Output format: %1
    %2
sr: Izlazni format: %1
    %2

en: Reader error:
    %1
sr: Greška čitača:
    %1

en: Error Pasting Molecule
sr: Greška pri lepljenju molekula

en: Cannot paste molecule: Clipboard empty!
sr: Ne može se nalepiti molekul: Međuspremnik prazan!

en: Error reading clipboard data.
sr: Greška pri čitanju podataka međuspremnika.

[ctx: file format description]
en: Detected format: %1
    %2
sr: Otkriveni format: %1
    %2

en: Copy and paste
sr: Kopiraj i nalepi

en: Interact with the clipboard.
sr: Interakcija sa međuspremnikom.

en: CP2K input
sr: CP2K ulaz

en: Generate input for CP2K.
sr: Generiši ulaz za CP2K.

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:196 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, scoringComboBox)
en: Energy
sr: Energija

en: Energy and Forces
sr: Energija i sile

en: Geometry Optimization
sr: Optimizacija Geometrije

en: Electronic structure methods (DFT)
sr: Metode elektronske strukture (DFT)

en: Molecular Mechanics
sr: Molekularna Mehanika

en: Hybrid quantum classical (Not yet supported)
sr: Hibridna kvantna klasika (još nije podržana)

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:152 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, waterPotentialCombo)
en: NONE
sr: NIŠTA

en: ATOMIC
sr: ATOMSKI

en: CORE
sr: JEZGRO

en: DENSITIES
sr: GUSTOĆE

en: HISTORY_RESTART
sr: RESTARTUJ_ISTORIJU

en: RANDOM
sr: NASUMIČNO

en: SPARSE
sr: RETKO

en: BROYDEN
sr: BROYEN

en: Conjugate Gradients
sr: Konjugirani gradijenti

en: Steepest descent
sr: Najstrmiji spust

en: The input file has been modified. Would you like to overwrite your changes to reflect the new geometry or job options?
sr: Ulazna datoteka je izmenjena. Da li želite da zamenite svoje izmene tako da odražavaju novu geometriju ili opcije posla?

en: Overwrite modified input file?
sr: Želite li da zamenite izmenjenu ulaznu datoteku?

en: Save CP2K input file
sr: Sačuvajte ulaznu datoteku CP2K

en: Submit CP2K Calculation
sr: Predložite proračun CP2K

en: Toggle Unit Cell
sr: Uključi / isključi ćeliju jedinice

en: &Wrap Atoms to Unit Cell
sr: &Prelomi atome na jediničnu ćeliju

en: Rotate to Standard &Orientation
sr: Zaokreni na uobičajeno usmerenje

en: Reduce Cell (&Niggli)
sr: Umanji ćeliju (&Niggli)

en: &Crystal
sr: &Kristal

en: Remove &Unit Cell
sr: Ukloni &jediničnu ćeliju

en: Add &Unit Cell
sr: Dodaj &jediničnu ćeliju

en: Import Crystal from Clipboard
sr: Uvezite kristal iz međuspremnika

en: Niggli Reduce Crystal
sr: Niggli umanjenje kristala

en: The unit cell is already reduced.
sr: Jedinična ćelija je već smanjena.

en: Crystal
sr: Kristal

en: Tools for crystal-specific editing/analysis.
sr: Alati za uređivanje/analizu specifične za kristal.

en: Render the unit cell boundaries.
sr: Renderirajte granice jediničnih ćelija.

en: Cannot Parse Text
sr: Nije moguće raščlaniti tekst

en: Failed to read the data with the supplied format.
sr: Očitavanje podataka u isporučenom formatu nije uspelo.

en: No unit cell present.
sr: Nema prisutnih jediničnih ćelija.

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::UnitCellDialog)
en: Unit Cell Editor
sr: Uređivač ćelija jedinice

en: Manipulate custom element types in the current molecule.
sr: Manipulišite prilagođenim tipovima elemenata u trenutnom molekulu.

en: Custom Elements
sr: Prilagođeni elementi

en: Draw
sr: Iscrtaj

en: Draw Atom
sr: Nacrtaj Atom

en: Change Bond Type
sr: Promenite tip veze

en: Remove Bond
sr: Uklonite vezu

en: Distance:
sr: Udaljenost:

en: Editor tool
sr: Alat za uređivanje

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:217 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:249 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Automatic
sr: Automatski

en: Single
sr: Jednostruko

en: Double
sr: Dvostruko

en: Triple
sr: Trostruko

en: &Import
sr: &Uvezi

en: PDB Code
sr: PDB Kod

en: Chemical structure to download.
sr: Hemijska struktura za preuzimanje.

en: Querying for %1
sr: Upit za %1

en: Network timeout or other error.
sr: Isteklo je vreme mreže ili neka druga greška.

en: Specified molecule could not be found: %1
sr: Ne mogu da pronađem navedeni molekul: %1

en: Fetch from PDB
sr: Dovuci sa PDB-а

en: Download PDB models from the Protein Data Bank
sr: Preuzmite PDB modele iz Protein Data Banke

en: Render the force field visualizations for the atoms of the molecule.
sr: Omogućite vizuelizaciju polja sila za atome molekula.

en: Optimize Geometry
sr: &Prilagodi Geometriju

en: Autodetect (%1)
sr: Automatsko otkrivanje (%1)

en: GAMESS input
sr: GAMESS ulaz

en: Generate input for GAMESS.
sr: Generišite ulaz za GAMESS.

en: Single Point
sr: Energija jedne tačke

en: Equilibrium Geometry
sr: Geometrija ravnoteže

en: Transition State
sr: Stanje prelaza

en: Frequencies
sr: Učestalost

en: Make EFP
sr: Направи ЕФП

en: Core Potential
sr: Potencijal jezgra

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:345 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:640 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, barostatCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedia
en: None
sr: Ništa

en: Water
sr: Voda

en: Singlet
sr: Jednostruko

en: Doublet
sr: Dvostruko

en: Triplet
sr: Trostruko

en: Dication
sr: Dikatjon

en: Cation
sr: Katjon

en: Neutral
sr: Neutralan

en: Anion
sr: Anjon

en: Dianion
sr: Dianjon

en: Save GAMESS input file
sr: Sačuvajte ulaznu datoteku GAMESS

en: Submit GAMESS Calculation
sr: Predložite proračun GAMESS -a

en: &Adjust Hydrogens
sr: &Doteraj vodonike

en: Add Hydrogens
sr: Dodaj vodonike

en: Remove E&xtra Hydrogens
sr: Ukloni vodonike

en: &Remove All Hydrogens
sr: &Uklonite sve vodonike

en: Add/remove hydrogens from the current molecule.
sr: Dodajte/uklonite vodonike iz trenutnog molekula.

en: &Hydrogens
sr: &Vodonici

en: Hydrogens
sr: Vodonici

en: Import From PQR
sr: Uvezi iz PQR -a

en: Download a molecule from PQR.
sr: Preuzmite molekul iz PQR -a.

en: &Insert
sr: &Umetni

en: Uracil
sr: Урацил

[ctx: thymine]
en: T
sr: Т

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:79 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_TU)
en: Thymine
sr: Тимин

en: Error reading file (%1).
sr: Greška pri čitanju datoteke (%1).

note: i18n: file: qtplugins/crystal/importcrystaldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ImportCrystalDialog)
en: Import Crystal
sr: Uvezi Kristal

en: Insert Fragment
sr: Umetni odlomak

en: InsertFragment
sr: Umetni Odlomak

en: Insert molecular fragments for building larger molecules.
sr: Umetnite odlomke molekula da izgradite veće molekule.

en: Color:
sr: Боја:

en: Unique ID
sr: Јединствени ИБ

en: Name
sr: Ime

en: LAMMPS input
sr: LAMMPS ulaz

en: Generate input for LAMMPS.
sr: Generišite ulaz za LAMMPS.

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the Lammps input deck preview pane?
sr: Da li želite da ažurirate tekst pregleda, gubeći sve promene izvršene u oknu za pregled ulazne ploče Lammps?

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacitySliderLabel)
en: Opacity:
sr: Neprovidnost:

en: No descriptors found!
sr: Nema opisa!

en: No line format readers found!
sr: Čitači formata linije nisu pronađeni!

en: Unable to load requested format reader.
sr: Nije moguće učitati čitač traženog formata.

en: Load single-line molecule descriptors through an input dialog.
sr: Učitajte deskriptore jednorednih molekula kroz dijalog za unos.

en: Manipulate
sr: Upravljaj

en: Manipulate tool
sr: Alat za manipulisanje

en: Measure
sr: Izmeri

en: Dihedral:
sr: Дvostrani:

en: Angle:
sr: Ugao:

en: Angles:
sr: Uglovi:

en: Measure tool
sr: Alatka za merenje

[ctx: asking server for molecule name]
en: (pending)
sr: (очекујем)

en: View general properties of a molecule.
sr: Pogledajte opšta svojstva molekula.

en: &Properties
sr: &Svojstva

en: Molecular Properties
sr: Svojstva Molekula

en: Molecule Properties
sr: Својства молекула

en: Navigate
sr: Navigacija

en: Navigate tool
sr: Alatka za navigaciju

en: Chemical Name
sr: Hemijski Naziv

en: Network Databases
sr: Mrežne baze podataka

en: Interact with online databases, query structures etc.
sr: Interakcija sa mrežnim bazama podataka, strukturama upita itd.

en: Perceive Bonds
sr: Spoznaj veze

en: Remove Hydrogens
sr: Ukloni vodonike

en: &Open Babel
sr: &Otvori Babel

en: The Open Babel file formats are not ready to be added.
sr: Formati datoteka Open Babel nisu spremni za dodavanje.

en: An internal error occurred: OpenBabel::readMolecule called, but no obabel output is available to parse!
sr: Došlo je do interne greške: OpenBabel :: readMolecule je pozvan, ali nijedan obabel izlaz nije dostupan za raščlanjivanje!

en: An error occurred while running Open Babel (%1).
sr: Došlo je do greške pri pokretanju programa Open Babel (%1).

en: Error parsing openbabel output.
sr: Greška pri raščlanjivanju openbabel izlaza.

en: An error occurred while retrieving the list of supported forcefields. (using '%1').
sr: Došlo je do greške pri preuzimanju liste podržanih polja sile. (koristeći „%1“).

en: Molecule invalid. Cannot optimize geometry.
sr: Molekul nije važeć. Ne može se optimizirati geometrija.

en: Cannot optimize geometry with Open Babel.
sr: Ne možete optimizovati geometriju pomoću Open Babel.

en: Optimizing Geometry (Open Babel)
sr: &Prilagodi Geometriju (Open Babel)

en: Step %1 of %2
    Current energy: %3
    dE: %4
sr: Korak %1 od %2
    Trenutna energija: %3
    dE: %4

en: Error interpreting Open Babel output.
sr: Greška pri tumačenju izlaza Open Babel.

en: Number of atoms in obabel output (%1) does not match the number of atoms in the original molecule (%2).
sr: Broj atoma u izlazu obabela (%1) ne odgovara broju atoma u originalnom molekulu (%2).

en: Cannot open file with Open Babel.
sr: Nije moguće otvoriti datoteku sa Open Babel.

en: Invalid molecule: Cannot perceive bonds.
sr: Nevažeći molekul: Ne može da opazi veze.

en: Perceiving Bonds (Open Babel)
sr: Opazivanje Veza (Open Babel)

en: Error generating XYZ string.
sr: Greška pri generisanju XYZ niza.

en: Cannot add hydrogens with Open Babel.
sr: Ne možete dodati vodonike sa Open Babel.

en: Adding Hydrogens (Open Babel)
sr: Dodaj Vodonike (Open Babel)

en: Error generating Open Babel input.
sr: Greška pri generisanju unosa Open Babel.

en: Add hydrogens for pH
sr: Dodaj vodonike za pH

en: Cannot remove hydrogens with Open Babel.
sr: Ne možete ukloniti vodonike sa Open Babel.

en: Removing Hydrogens (Open Babel)
sr: Ukloni Vodonike (Open Babel)

en: Already running Open Babel. Wait for the other operation to complete and try again.
sr: Već pokrenut Open Babel. Sačekajte da se druga operacija dovrši i pokušajte ponovo.

en: Interact with OpenBabel utilities.
sr: Interakcija sa uslužnim programima OpenBabel.

en: OpenMM input
sr: OpenMM ulaz

en: Generate input for OpenMM.
sr: Generišite ulaz za OpenMM.

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the OpenMM input deck preview pane?
sr: Da li želite da ažurirate tekst pregleda, gubeći sve promene napravljene u oknu za pregled OpenMM ulazne ploče?

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:402 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rigidWaterCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:452 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, initVelCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminp
en: True
sr: Tačno

en: Reference Axes Overlay
sr: Preklapanje referentnih osa

en: Render reference axes in the corner of the display.
sr: Renderirajte referentne ose u uglu ekrana.

en: Player
sr: Plejer

en: Play
sr: Pusti

en: Stop
sr: Zaustavi

en: Frame rate:
sr: Broj slika:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:432 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameLabel)
en: Frame:
sr: Kadrovi:

en:  of %0
sr:  od %0

en: Dynamic bonding?
sr: Dinamičke veze?

en: Movie (*.mp4)
sr: Film (*.mp4)

en: Export Bitmap Graphics
sr: Izvezi Bitmap Grafiku

en: Movie (*.mp4);;Movie (*.avi);;GIF (*.gif)
sr: Film (*.mp4);;Film (*.avi);;GIF (*.gif)

en: GIF FPS support warning
sr: Upozorenje o podršci za GIF FPS

en: The GIF file format does not support frame rates over 100 FPS.
sr: GIF format datoteke ne podržava brzine kadrova veće od 100 FPS.

en: Movie (*.avi)
sr: Film (*.avi)

en: Error: cannot add frame to video.
sr: Greška: nije moguće dodati okvir u video zapis.

en: Cannot save file %1.
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku „%1“.

en: Player tool
sr: Alatke za plejer

en: Play back trajectories
sr: Reprodukujte putanje

en: Failed to generate PDF pattern
sr: Generisanje PDF uzorka nije uspelo

en: Error message:
sr: Poruka o grešci:

en: Generate and plot a Pair Distribution Function curve.
sr: Generišite i iscrtajte krivu funkcije raspodele parova.

en: Generate and plot an RMSD curve.
sr: Generišite i iscrtajte RMSD krivu.

en: Failed to generate XRD pattern
sr: Generisanje XRD uzorka nije uspelo

en: Failed to convert molecule to CIF format.
sr: Pretvaranje molekula u CIF format nije uspelo.

en: Data read from genXrdPattern appears to be corrupt!
sr: Čini se da su podaci pročitani iz genXrdPattern oštećeni!

en: Error: could not find genXrdPattern executable!
sr: Greška: nije moguće pronaći izvršnu datoteku genXrdPattern!

en: Error:
sr: Greška:

en: Generate and plot a theoretical XRD pattern using ObjCryst++.
sr: Generišite i iscrtajte teorijski XRD obrazac koristeći ObjCryst ++.

en: Update
sr: Ažuriraj

en: Version
sr: Verzija

en: Description
sr: Opis

en: Downloading %1 to %2
sr: Preuzimanje %1 u %2

en: Extracting %1 to %2
sr: Izdvajanje %1 u %2

en: Finished %1 files
sr: %1 datoteka je završeno

en: Extraction successful
sr: Ekstrakcija je uspela

en: Error while extracting: %1
sr: Greška pri izdvajanju: %1

en: Download Plugins
sr: Preuzmite dodatke

en: Download plugins from GitHub repositories.
sr: Preuzmite dodatke iz spremišta GitHub.

en: Save File
sr: Sačuvaj Datoteku

en: POV-Ray (*.pov);;Text file (*.txt)
sr: POV-Ray (*.pov);;Tekstualni fajl (*.txt)

en: Render the scene using POV-Ray.
sr: Renderirajte scenu koristeći POV-Ray.

en: Valence
sr: Валентност

en: Atom
sr: Атом

en: Start Atom
sr: Започни атом

en: Vertex
sr: Врхунац

en: Atom Properties
sr: Својства атома

en: Bond Properties
sr: Својства везе

en: Angle Properties
sr: Својства угла

en: Torsion Properties
sr: Својства увијања

en: Conformer Properties
sr: Својства саобразника

en: Renders primitives using QTAIM properties
sr: Renderuje primitive koristeći QTAIM svojstva

en: Open WFN File
sr: Otvori WFN Datoteku

en: WFN files (*.wfn);;All files (*.*)
sr: WFN Datoteke (*.wfn);;Sve Datoteke (*.*)

en: QTAIM extension
sr: QTAIM proširenje

en: Quantum input
sr: Kvantni ulaz

en: Generate input for quantum codes.
sr: Generišite ulaz za kvantne kodove.

en: Center
sr: Centar

en: Align View to Axes
sr: Poravnajte pogled prema osama

en: Reset view
sr: Resetuj Pregled

en: Manipulate the view camera.
sr: Manipulišite kamerom za pregled.

en: Script File Formats
sr: Formati datoteka skripte

en: Load file reader/writers from external scripts.
sr: Učitajte čitač datoteka/pisače iz spoljnih skripti.

en: Select All
sr: Izaberi Sve

en: Select None
sr: Poništi Izbor

en: Invert Selection
sr: Obrni selekciju

en: Change selections
sr: Promenite izbore

en: &Select
sr: &Izaberi

en: Select Atoms by Index
sr: Odaberite Atome prema indeksu

en: Atoms to Select:
sr: Atomi za izbor:

en: Select Atoms by Residue
sr: Odaberite Atome prema ostatku

en: Residues to Select:
sr: Ostaci za izbor:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:186 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectSubgroupButton)
en: Select
sr: &Izaberi

en: Selection
sr: Izbor

en: Selection tool
sr: Alat za selekciju

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, symmetrizeMoleculeButton)
en: Symmetrize
sr: Simetrizuj

en: Reduce to Asymmetric Unit
sr: Umanji na asimetričnu jedinicu

en: Space Group
sr: Prostorna Grupa

en: Failure
sr: Neuspeh

en: Space group perception failed.
    Would you like to try again with a different tolerance?
sr: Percepcija svemirske grupe nije uspela.
    Da li biste želeli da pokušate ponovo sa drugačijom tolerancijom?

en: Primitive Reduction
sr: Primitivno smanjenje

en: The tolerance is currently set to: %1.
    Proceed with this tolerance?
sr: Tolerancija je trenutno podešena na: %1.
    Nastaviti sa ovom tolerancijom?

en: Primitive reduction failed.
    Please check your crystal and try again with a different tolerance.
sr: Primitivno smanjenje nije uspelo.
    Proverite kristal i pokušajte ponovo sa drugom tolerancijom.

en: Conventionalize cell failed.
    Please check your crystal and try again with a different tolerance.
sr: Konvencionalizacija ćelije nije uspela.
    Proverite kristal i pokušajte ponovo sa drugom tolerancijom.

en: Symmetrization failed.
    Please check your crystal and try again with a different tolerance.
sr: Simetrizacija nije uspela.
    Proverite kristal i pokušajte ponovo sa drugom tolerancijom.

en: Select tolerance in Å:
sr: Izaberite toleranciju u Å:

en: International
sr: Međunarodno

en: Hall
sr: Hala

en: Hermann-Mauguin
sr: Herman-Mogen

en: Select Space Group
sr: Izaberi prostornu grupu

en: SpaceGroup
sr: ProstornaGrupa

en: Space group features for crystals.
sr: Karakteristike svemirske grupe za kristale.

en: NMR
sr: НМР

en: Select Background Color
sr: Изабери боју позадине

en: Select Foreground Color
sr: Изабери боју првог плана

en: Select Calculated Spectra Color
sr: Изабери боју прорачунатог спектра

en: Select Imported Spectra Color
sr: Изабери боју увезеног спектра

en: Intensity
sr: Јакост

en: Energy (eV)
sr: Енергија (eV)

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:938 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, densityCheck)
en: Density
sr: Gustina

en: Meshes
sr: Mreže

en: Orbital
sr: Орбита

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::QtPlugins::SymmetryWidget)
en: Symmetry
sr: Simetrija

en: Status
sr: Стање

[ctx: Highest Occupied MO]
en: HOMO
sr: НвЗМО

[ctx: Lowest Unoccupied MO]
en: LUMO
sr: НнСМО

en: Molecular Orbital
sr: Molekularna Orbita

en: Electron Density
sr: Gustina Elektrona

en: From File
sr: Iz Datoteke

en: Calculating electron density
sr: Izračunaj Gustinu Elektrona

en: Calculating molecular orbital %L1
sr: Izračunavanje molekulske orbite %L1

en: Movie AVI (*.avi)
sr: Film AVI (*.avi)

en: Export Movie
sr: Izvezi Film

en: Movie MP4 (*.mp4);;Movie AVI (*.avi);;GIF (*.gif)
sr: Film MP4 (*.mp4);;Film AVI (*.avi);;GIF (*.gif)

en: Read and render surfaces.
sr: Čitajte i iscrtavajte površine.

en: Render the scene in a SVG file.
sr: Renderirajte scenu u SVG datoteci.

en: Class
sr: Klasa

en: Provide symmetry functionality.
sr: Obezbedite funkcionalnost simetrije.

en: Render symmetry elements.
sr: Renderujte elemente simetrije.

en: Group %1
sr: Grupa %1

en: Simple display of VdW spheres.
sr: Jednostavan prikaz VdW sfera.

en: VRML (*.wrl);;Text file (*.txt)
sr: VRML (*.wrl);;Tekstualna datoteka (*.txt)

en: Render the scene using VRML.
sr: Renderirajte scenu pomoću VRML -a.

en: Render the molecule as a wireframe.
sr: Predstavi molekul kao žičani okvir.

en: Cannot calculate band structure: no unit cell!
sr: Ne može se izračunati struktura pojasa: nema jedinične ćelije!

en: Failed to read band structure output from Yaehmop!
sr: Očitavanje izlaza strukture opsega sa Yaehmop-a nije uspelo!

en: Only one special k point was found in Yaehmop output! Two or more are required!
sr: U izlazu Yaehmop-a pronađena je samo jedna posebna k tačka! Potrebna su dva ili više!

en: Yaehmop Input
sr: Yaehmop ulaz

en: Perform extended Hückel calculations with yaehmop.
sr: Izvršite proširene Hückelove proračune sa yaehmopom.

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratordialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorDialog) i18n: file: molequeue/molequeuedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueDialog)
en: Dialog
sr: Dijalog

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorWidget) i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueWidget) i18n: file: qtplugin
en: Form
sr: Oblik

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:26 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Calculation Settings
sr: Postavke izračunavanja

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:918 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:982
en: Reset
sr: Resetuj

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:30 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Queue and Program:
sr: Red i program:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshProgramsButton)
en: Refresh
sr: Osveži

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:85 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Number of processor cores to reserve for this job.</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Broj jezgara procesora koji treba rezervisati za ovaj posao.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Processor cores:
sr: Jezgra procesora:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:125 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Delete remote working files upon job completion. Results will still be copied to the local MoleQueue job cache first.</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Obrišite udaljene radne datoteke po završetku posla. Rezultati će se i dalje prvo kopirati u lokalnu predmemoriju poslova MoleQueue..</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:128 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Delete remote files when finished:
sr: Izbrišite udaljene datoteke kada završite:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:145 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Check to prevent this job from showing up in the MoleQueue GUI by default.</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Potvrdite izbor da biste sprečili da se ovaj posao podrazumevano prikazuje u grafičkom interfejsu MoleQueue.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:148 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide job in MoleQueue:
sr: Sakrij posao u MoleQueue:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:158 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Show a system popup notification when the job's status changes.</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Prikažite sistemsko iskačuće obaveštenje kada se status posla promeni.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:161 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show progress notifications:
sr: Prikaži obaveštenja o napretku:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:192 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, openOutputLabel)
en: Open output when finished:
sr: Otvorite izlaz kada završite:

note: i18n: file: qtgui/customelementdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtGui::CustomElementDialog)
en: Rename Elements
sr: Preimenujte elemente

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:29 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filterLineEdit)
en: Type a name or part of a name to show only matching files.
sr: Unesite ime ili deo imena da biste prikazali samo datoteke koje se podudaraju.

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertFragmentButton) i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertButton)
en: Insert
sr: Umetni

note: i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:17 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ThreeDMolDialog)
en: 3DMol HTML Snippet
sr: 3DMol HTML isečak

note: i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyButton)
en: &Copy to Clipboard
sr: &Kopiraj u međuspremnik

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Structure Input File
sr: Struktura Ulazne datoteke

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, generateFromPdbButton)
en: Generate Input From PDB
sr: Generiši ulaz iz PDB -a

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pdbFileLabel)
en: PDB File:
sr: PDB Datoteka:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Force Field:
sr: Polje Sile:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:85 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, forceFieldComboBox)
en: PARSE
sr: RAŠČLANITI

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runPdb2PqrButton)
en: Run PDB2PQR
sr: Pokrenite PDB2PQR

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:123 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadFromPqrButton)
en: Load Existing PQR File
sr: Učitajte postojeću PQR datoteku

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pqrFileLabel)
en: PQR File:
sr: PQR Datoteka:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:156 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: APBS Input File
sr: APBS ulazna datoteka

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:170 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveInputFileButton)
en: Save Input File
sr: Sačuvaj ulaznu datoteku

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:177 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runApbsButton)
en: Run APBS
sr: Pokrenite APBS

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Success!
sr: Uspešno!

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadStructureCheckBox)
en: Load Structure File
sr: Učitaj strukturu datoteke

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadCubeCheckBox)
en: Load Cube File
sr: Učitaj datoteku kocke

note: i18n: file: qtplugins/bonding/bondingdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Distance Tolerance:
sr: Tolerancija udaljenosti:

note: i18n: file: qtplugins/bonding/bondingdialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum Distance:
sr: Minimalna udaljenost:

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ComDialog)
en: Volume Rendering
sr: Renderirajte Volum

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cube
sr: Kocka

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enable volume rendering
sr: Omogućite renderiranje voluma

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable surface rendering
sr: Omogućite renderiranje površine

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:33 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Add Constraints
sr: Додај ограничења

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConstraint)
en: Add
sr: Додај

note: i18n: file: qtplugins/constraints/constraintsdialog.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, okButton)
en: OK
sr: U redu

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::CoordinateEditorDialog)
en: Coordinate Editor
sr: Uređivač koordinata

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preset:
sr: Unapred podešeno:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:35 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Distance Unit:
sr: Jedinica udaljenosti:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:51 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, distanceUnit)
en: Bohr
sr: Bor

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:115 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, paste)
en: Paste
sr: Nalepi

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:135 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revert)
en: Revert
sr: Povrati

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:149 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
sr: Primeni

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Cp2kInputDialog)
en: CP2K Input
sr: CP2K Ulaz

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetAllButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:336
en: Reset All
sr: Povrati Sve

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:343
en: Defaults
sr: Osnovno

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:95 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicWidget) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:34
en: &Basic Setup
sr: &Osnovna Podešavanja

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:170 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Title:
sr: Naslov:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:313 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Filename Base:
sr: Baza imena datoteka:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:124 i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, baseNameEdit) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:323 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:70
en: job
sr: Posao

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:287
en: Calculate:
sr: Izračunaj:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Method:
sr: Metod:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Basis set:
sr: Osnova:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:215 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Functional
sr: Funkcionalno

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:341 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Poisson EWALD type
sr: Poisson EWALD tip

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:449 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lsdcheckBox)
en: TRUE
sr: TAČNO

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:542 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: SCF GUESS
sr: SCF POGODAK

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:603 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: OUTER EPS SCF
sr: OUTER MAX SCF

note: i18n: file: qtplugins/crystal/importcrystaldialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File extension for Open Babel conversion (default - Avogadro::POSCAR):
sr: Ekstenzija datoteke za konverziju Open Babel (podrazumevano - Avogadro :: POSCAR):

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::SupercellDialog)
en: Supercell Parameters
sr: Parametri superćelije

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Super Cell Options
sr: Opcije Super Ćelije

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aRepeatLabel)
en: A repeat:
sr: A Ponavljanje:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bRepeatLabel)
en: B repeat:
sr: B Ponavljanje:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cRepeatLabel)
en: C repeat:
sr: C Ponavljanje:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:231 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Cell Matrix:
sr: Ćelijska matrica:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Fractional Matrix:
sr: Frakciona matrica:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:278 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, transformAtoms) i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:114
en: &Transform Atoms
sr: &Transformiši Atome

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:300 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: &Apply
sr: &Primeni

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:307 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revert)
en: &Revert
sr: &Povratiti

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:314 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Hide
sr: &Sakrij

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::VolumeScalingDialog)
en: Scale Unit Cell Volume
sr: Promeni zapreminu jedinične ćelije

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New &Volume:
sr: Nova &Zapremina:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Scaling Factor:
sr: &Faktor za skaliranje:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Current Volume:
sr: Trenutna Zapremina:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentVolume)
en: TextLabel
sr: Natpis Teksta

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Bond Order:
sr: Poredak Veze:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ForceFieldDialog) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::OBForceFieldDialog)
en: Geometry Optimization Parameters
sr: Parametri optimizacije geometrije

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:39 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:207
en: Convergence Criteria
sr: Kriterijumi konvergencije

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:220
en: Step limit:
sr: Ograničenje koraka:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:59 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, energyConv) i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:104 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, gradConv) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:227
en:  units
sr:  jedinice

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:78 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, stepLimit) i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:75 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, optimizationStepsSpinBox) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialo
en:  steps
sr:  koraci

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:126 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:39
en: Optimization Method
sr: Metod optimizacije

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:45
en: Force field:
sr: Polje sile:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRecommended) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:97
en: Autodetect
sr: Automatska detekcija

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GamessInputDialog)
en: GAMESS Input
sr: GAMESS ulaz

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: In:
sr: u:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multiplicity:
sr: Višestrukost:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
sr: Sa:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Charge:
sr: Naelektrisanje:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
sr: Pretraga

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:51 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: name
sr: naziv

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:56 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: tag
sr: oznaka

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: synonym
sr: sinonim

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:85 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search By:
sr: Pretraga po:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download
sr: Preuzimanje

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:139 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Name:
sr: Ime:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertDNADialog)
en: Insert Nucleic Acids
sr: Уметни нуклеинске киселине

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: DNA/RNA Builder
sr: Градилац ДНА/РНА

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: DNA
sr: ДНА

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:32 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: RNA
sr: РНА

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Nucleic Acids:
sr: Нуклеинске киселине:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:49 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_A)
en: Adenine
sr: Аденин

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:59 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_C)
en: Cytosine
sr: Цитозин

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:69 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_G)
en: Guanine
sr: Гуанин

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:104 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sequence:
sr: Низ:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:120 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, bpCombo) i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:150 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, bpTurnsSpin)
en: the number of base pairs per helix turn
sr: број парова базе по завоју спирале

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:172 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Bases Per Turn:
sr: Бр. база по спирали:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:183 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Strands:
sr: Снопови:

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LammpsInputDialog)
en: LAMMPS Input
sr: LAMMPS Ulaz

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:37 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:50 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, titleLine)
en: Input file comments
sr: Unesite komentare datoteke

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:77 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_units) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:97 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, unitsCombo)
en: Select the unit style to be used during the simulation.
sr: Odaberite stil jedinice koji će se koristiti tokom simulacije.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_units)
en: Units
sr: Jedinice

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:136 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:236 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: electron
sr: elektron

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_waterPotential)
en: Water Potential
sr: Potencijal vode

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:177 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_atomstyle) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:197 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: Select atom_style used by the data file.
sr: Izaberite izgled atoma koji koristi datoteka podataka.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:187 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_atomstyle)
en: Atom Style
sr: Izgled Atoma

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:211 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: angle
sr: ugao

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:216 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: atomic
sr: atomska

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:221 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: bond
sr: veza

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:226 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: charge
sr: naelektrisanje

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:231 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: dipole
sr: dipol

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:241 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: ellipsoid
sr: elipsoid

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:246 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: full
sr: puna

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:251 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: line
sr: linija

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:261 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: molecular
sr: molekularan

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:271 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: sphere
sr: sfera

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:281 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: wavepacket
sr: talasni paket

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:289 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_readdata) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:299 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, readDataLine)
en: Specify the name to be used for the coordinate file.
sr: Navedite ime koje će se koristiti za datoteku koordinata.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:292 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_readdata)
en: Coordinate Data File
sr: Datoteka koordinatnih podataka

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:306 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_therm)
en: Ensemble
sr: Ansembl

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:327 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temp) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:745 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:918 i18n: ectx: 
en: Temperature
sr: Temperatura

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:347 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:357 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, nhChainSpin)
en: Select the number of Nosé-Hoover chains in the NVT ensemble.
sr: Izaberite broj Nosé-Hoover lanaca u ansamblu NVT.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:350 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: NH Chains
sr: NH Lanci

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:393 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:403 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, stepSpin) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:534 
en: Time step for the simulation in units according to "Units" specification.
sr: Vremenski korak za simulaciju u jedinicama prema specifikaciji "Jedinice".

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:396 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Time Step
sr: Korak vremena

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:416 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:642 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, dumpXYZEdit)
en: Filename of the XYZ file to write during the simulation.
sr: Naziv „XYZ“ datoteke za upis u toku simulacije.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:419 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Dump XYZ
sr: Ispiši „XYZ“

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:433 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_dimension) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:847 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, dimensionCombo)
en: Number of dimensions in the system.
sr: Broj dimenzija u sistemu.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:436 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_dimension)
en: Dimensions
sr: Dimenzije

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:446 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zBoundaryCombo)
en: Change Z boundary style.
sr: Promeni izgled Z granice.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:486 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, yBoundaryCombo)
en: Change Y boundary style.
sr: Promeni izgled Y granice.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:526 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, xBoundaryCombo)
en: Change X boundary style.
sr: Promeni izgled X granice.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:569 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_boundary)
en: Boundary
sr: Granica

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:589 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Number of replicants in X, Y and Z directions.
sr: Broj udvostručenih u pravcima X, Y i Z.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:592 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Replicate
sr: Udvostruči

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:612 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, xReplicateSpin)
en: Replicate the X direction.
sr: Udvostruči X pravac.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:622 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, yReplicateSpin)
en: Replicate the Y direction.
sr: Udvostruči Y pravac.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:632 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, zReplicateSpin)
en: Replicate the Z direction.
sr: Udvostruči Z pravac.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:649 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:659 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, runSpin)
en: Total number of timesteps to run the simulation.
sr: Ukupan broj vremenskih koraka za pokretanje simulacije.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:652 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total Steps
sr: Ukupno koraka

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:685 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Dump Interval
sr: Period ispisivanja

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:715 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Set the initial atom velocities for the simulation.
sr: Podesite početne brzine atoma za simulaciju.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:718 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Initial Velocities
sr: Početne brzine

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:725 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: Select the distribution of initial atom velocities.
sr: Izaberite raspodelu početnih brzina atoma.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:729 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: gaussian
sr: gausova

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:734 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: uniform
sr: jednolična

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:742 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:752 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, velocityTempSpin)
en: Set the initial atom velocities to match this temperature.
sr: Podesite početne brzine atoma da odgovaraju ovoj temperaturi.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:768 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, zeroMOMCheck)
en: Remove system linear momentum from initial velocities.
sr: Uklonite linijski momentum sistema iz početnih brzina.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:771 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, zeroMOMCheck)
en: Zero Linear Momentum
sr: Nulti linijski momentum

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:781 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, zeroLCheck)
en: Remove system angular momentum from initial velocities.
sr: Uklonite ugaoni momentum sistema iz početnih brzina.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:784 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, zeroLCheck)
en: Zero Angular Momentum
sr: Nulti ugaoni momentum

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:807 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Control the thermodynamic output during the simulation.
sr: Upravljajte termodinamičkim izlazom za vreme simulacije.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:810 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output
sr: Izlaz

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:817 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Output Interval
sr: Period izlaza

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:867 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: Thermodynamic output style.
sr: Izgled termodinamičkog izlaza.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:871 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: One Line
sr: Jedna Linija

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:876 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: Multi Line
sr: Više Linija

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:928 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableFormButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:992
en: Use Form
sr: Koristi obrazac

note: i18n: file: qtplugins/lineformatinput/lineformatinputdialog.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Descriptor:
sr: Deskriptori:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:100 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Translate by:
sr: Преведи преко:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotate around:
sr: Окрећи око:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:122 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rotateComboBox)
en: Origin
sr: Порекло

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:192 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: X-axis
sr: X осе

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Y-axis
sr: Y осе

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Z-axis
sr: Z осе

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConformerSearchDialog)
en: Conformer Search
sr: Претрага саобразника

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systematicOptionsGroupBox)
en: Method
sr: Начин

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systematicRadio)
en: Systematic rotor search
sr: Претрага организованог ротора

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, randomRadio)
en: Random rotor search
sr: Претрага насумичног ротора

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, weightedRadio)
en: Weighted rotor search
sr: Претрага тежинског ротора

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, geneticRadio)
en: Genetic algorithm search
sr: Претрага генетског алгоритма

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:94 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, geneticGroupBox)
en: Genetic Algorithm Options
sr: Опције генетског алгоритма

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Optimization algorithm:
sr: Algoritam optimizacije:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Line search technique:
sr: Tehnika pretraživanja linija:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, algorithm)
en: Steepest Descent
sr: Najstrmiji spust

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:72 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, algorithm)
en: Conjugate Gradient
sr: Konjugatni gradijent

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:81 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, lineSearch)
en: Simple
sr: Jednostavno

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, lineSearch)
en: Newton's Method
sr: Njutonova Metoda

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:114 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, enableCutoffs)
en: Limit Non-Bonded Interactions
sr: Ograničite neobavezne interakcije

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:126 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Van der Waals cutoff distance:
sr: Granična udaljenost Van der Valsa:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:133 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Pair update frequency:
sr: Učestalost ažuriranja para:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:140 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: electrostatic cutoff distance:
sr: elektrostatičko granično rastojanje:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:213 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: "Energy" convergence:
sr: Konvergencija "energije":

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpenMMInputDialog)
en: OpenMM Script Builder
sr: OpenMM Izgrađivač Skripte

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_jobScript)
en: Job script:
sr: Scenarij posla:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:47 i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, jobScriptEdit)
en: script
sr: skripta

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Input Coords:
sr: Ulazni koordinat:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Input Topology:
sr: Ulazna topologija:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_forceField)
en: Forcefield:
sr: Polje sile:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_waterModel)
en: Water Model:
sr: Model vode:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:160 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, waterModelCombo)
en: Implicit Solvent (OBC)
sr: Implicitni rastvarač (OBC)

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:168 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_platform)
en: Platform:
sr: Platforma:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_precision)
en: Precision:
sr: Preciznost:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:207 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: single
sr: Jednostruko

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:212 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: mixed
sr: pomešano

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:217 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: double
sr: Dvostruko

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:225 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_deviceIndex)
en: Device Index:
sr: Indeks uređaja:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:245 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_openCLIndex)
en: OpenCL Platform Index:
sr: Indeks platforme OpenCL:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:275 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_nonbondedMethod)
en: Nonbonded method:
sr: Metoda bez veza:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:283 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, nonBondedMethodCombo)
en: NoCutoff
sr: BezOdsecanja

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:288 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, nonBondedMethodCombo)
en: CutoffNonPeriodic
sr: OdsecanjeNePeriodično

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:293 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, nonBondedMethodCombo)
en: CutoffPeriodic
sr: OdsecanjePeriodično

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:311 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ewaldTolerance)
en: Ewald Tolerance:
sr: Ewald Tolerancija:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:337 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_constraints)
en: Constraints:
sr: Ograničenja:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:350 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo)
en: HBonds
sr: HVeze

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:355 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo)
en: AllBonds
sr: SveVeze

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:360 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo)
en: HAngles
sr: HUglovi

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:368 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_constraintTolerance)
en: Constraint Tolerance:
sr: Tolerancija ograničenja:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:394 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_rigidWater)
en: Rigid water?
sr: Kruta voda?

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:407 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rigidWaterCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:457 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, initVelCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminp
en: False
sr: Netačno

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:415 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_nonBondedCutoff)
en: Nonbonded cutoff:
sr: Nevezan prekid:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:444 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomInitVel)
en: Random initial velocity:
sr: Slučajna početna brzina:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:465 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_generationTemp)
en: Generation Temp:
sr: Temperatura generacije:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:521 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, integratorCombo)
en: VariableLangevin
sr: PromenjivaLangevin

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:526 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, integratorCombo)
en: VariableVerlet
sr: PromenjivaVerlet

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:537 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_timestep)
en: Timestep:
sr: Vremenski korak:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:560 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_errorTol)
en: Error tolerance:
sr: Tolerancija grešaka:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:586 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_collisionRate)
en: Collision rate:
sr: Stopa sudara:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:609 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temperature)
en: Temperature:
sr: Temperatura:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:645 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, barostatCombo)
en: Monte Carlo
sr: Monte Karlo

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:653 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_pressure)
en: Pressure:
sr: Pritisak:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:676 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_barostatInterval)
en: Barostat Interval
sr: Barostatski interval

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:703 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_reporters)
en: Reporters:
sr: Reporteri:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:740 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_reportInterval)
en: Report Interval:
sr: Interval izveštaja:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:780 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_productionSteps)
en: Production Steps:
sr: Koraci proizvodnje:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:800 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_minimize)
en: Minimize?
sr: Minimizirati?

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:821 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_minimizeSteps)
en: Max. Minimize Steps:
sr: Maks. Koraci Minimiziranja:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:841 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_stateDataOptions)
en: StateData options:
sr: StateData opcije:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:848 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stepIndexCheck)
en: Step Index
sr: Indeks koraka

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:858 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timeCheck)
en: Time
sr: Vreme

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:868 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, speedCheck)
en: Speed
sr: Brzina

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:878 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, progressCheck)
en: Progress
sr: Progres

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:888 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, potentialEnergyCheck)
en: Potential Energy
sr: Potencijalna Energija

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:898 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kineticEnergyCheck)
en: Kinetic Energy
sr: Kinetička Energija

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:908 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, totalEnergyCheck)
en: Total Energy
sr: Ukupna Energija

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:928 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, volumeCheck)
en: Volume
sr: Zapremina

note: i18n: file: qtplugins/plotpdf/pdfoptionsdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::PdfOptionsDialog)
en: PDF Plot Options
sr: Opcije PDF grafikona

note: i18n: file: qtplugins/plotpdf/pdfoptionsdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum Radius:
sr: Maksimalni radijus:

note: i18n: file: qtplugins/plotpdf/pdfoptionsdialog.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Step (dr):
sr: Korak (dr):

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::XrdOptionsDialog)
en: Theoretical XRD Pattern Options
sr: Opcije teorijskog XRD uzorka

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:17 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::XrdOptionsDialog)
en: <html><head/><body><p>The broadening of the peak at the base (in degrees).</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Proširenje vrha u osnovi (u stepenima).</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:23 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_max2Theta)
en: <html><head/><body><p>The max 2theta value in degrees.</p><p>Default: 162.00°</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Maksimalna 2theta vrednost u stepenima.</p><p>Podrazumevano: 162.00 °</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:45 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_peakWidth)
en: <html><head/><body><p>The broadening of the peaks at the base in degrees.</p><p>Default: 0.52958°</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Širenje vrhova u osnovi u stepenima.</p><p>Podrazumevano: 0.52958°</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of points:
sr: Broj bodova:

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:77 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peak width:
sr: Širina vrha:

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:97 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_wavelength)
en: <html><head/><body><p>The wavelength of the x-ray in Angstroms. </p><p>Default: 1.50560 Å</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Talasna dužina rendgenskog zraka u Angstromu. </p><p>Podrazumevano: 1.50560 Å</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:122 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spin_numDataPoints)
en: <html><head/><body><p>The number of 2theta points to generate.</p><p>Default: 1000</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Broj 2theta poena za generisanje.</p><p>Podrazumevano: 1000</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plugindownloader/downloaderwidget.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download Selected
sr: Preuzmi Izabrano

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomRadiusLabel)
en: Critical Point Radius:
sr: Poluprečnik kritične tačke:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel)
en: Bond Path Radius:
sr: Poluprečnik putanje veze:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Covalent
sr: Kovalentna

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:135 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Constant Size
sr: Stalna Veličina

note: i18n: file: qtplugins/selectiontool/selectiontoolwidget.ui:21 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Apply Color
sr: Primeni Boju

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:205 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_appearance)
en: &Appearance
sr: &Изглед

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_import) i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:285 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_calculate)
en: Show
sr: Прикажи

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Imported Spectra:
sr: Увезени спектар:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:343 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background:
sr: Позадина:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:356 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Calculated Spectra:
sr: Израчунати спектар:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:458 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_exportData)
en: Export Data
sr: Извези податке

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:471 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Close
sr: &Затвори

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:572 i18n: ectx: property (toolTip), widget (Avogadro::VTK::ChartWidget, plot)
en: Controls:
    Double left click: Restore default axis limits
    Right click + drag: Move plot
    Middle click + drag: Zoom to region
    Scroll wheel: Zoom to cursor
sr: Контроле:
    Двоструки леви тастер: Враћа основна ограничења осе
    Десни тастер + превлачење: Премешта графикон
    Средњи тастер + превлачење: Зумира област
    Окретање точкића: Зумира на курзор

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Quality:
sr: Квалитет:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:76 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:224 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very Low
sr: Veoma niska

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:81 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:229 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
sr: Niska

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:86 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:234 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:380 i18n:
en: Medium
sr: Srednja

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:91 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:239 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
sr: Visoka

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/orbitalwidget.ui:96 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_quality) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:244 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very High
sr: Vrlo visoka

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:23 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SurfaceDialog)
en: Create Surfaces
sr: Napravi Površine

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Surface:
sr: Površina:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color by:
sr: Oboj prema:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:202 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Resolution:
sr: Rezolucija:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:299 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Isosurface Value:
sr: Vrednost &Isopovršine:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:363 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, smoothingCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:375 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Light
sr: Светло

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:515 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: Calculate
sr: Izračunaj

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:42 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, esTab)
en: Molecule
sr: Molekul

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, esLabel)
en: Symmetrically equivalent atoms:
sr: Simetrično ekvivalentni atomi:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:79 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lockSymmetryCheckBox)
en: Lock Symmetry
sr: Simetrija zaključavanja

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:109 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, operationsTab)
en: Operations
sr: Operacije

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:115 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationsLabel)
en: Symmetry elements:
sr: Elementi simetrije:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:145 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, subgroupsTab)
en: Subgroups
sr: Podgrupe

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:151 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subgroupsLabel)
en: Subgroups:
sr: Podgrupe:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, toleranceLabel)
en: Tolerance:
sr: Tolerancija:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:225 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Tight
sr: Usko

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:230 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Normal
sr: Normalno

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:235 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Loose
sr: Labavo

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:240 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Very Loose
sr: Veoma labavo

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detectSymmetryButton)
en: Detect Symmetry
sr: Otkrij Simetriju

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VibrationDialog)
en: Vibrational Modes
sr: Režimi vibracija

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amplitude:
sr: Amplituda:

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Animation
sr: Pokreni Animaciju

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopButton)
en: Stop Animation
sr: Zaustavi Animaciju

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::BandDialog)
en: Yaehmop Band
sr: Yaehmop Veza

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:52 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_plotFermi)
en: <html><head/><body><p>The Fermi level should be known before checking this box. You can discover the Fermi level by performing a density of states calculation and displaying the data (it will be at the top of the data). In addition, if a density of states calculation is performed, the Fermi level here will automatically be set to what was detected during the density of states calculation.</p><p>If this box is checked, be sure the correct Fermi level is set in the spinbox on the right.</p><p>Default: off</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Pre nego što označite ovu kućicu, trebalo bi da znate nivo Fermija. Fermijev nivo možete otkriti tako što ćete izvršiti proračun gustine stanja i prikazati podatke (on će biti na vrhu podataka). Osim toga, ako se izvrši proračun gustine stanja, Fermijev nivo će se ovde automatski postaviti na ono što je otkriveno tokom izračunavanja gustine stanja.</p><p>Ako je ovo polje označeno, proverite da li je u spinboku sa desne strane postavljen ispravan nivo Fermija.</p><p>Podrazumevano: isključeno</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_plotFermi)
en: Plot Fermi?
sr: Zaplet Fermi?

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:68 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_zeroFermi)
en: <html><head/><body><p>Adjust the energies so that the zero is the Fermi? Only available if we are plotting the Fermi level.</p><p><br/></p><p>Default: off</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Podesiti energije tako da nula bude Fermi? Dostupno samo ako iscrtavamo nivo Fermija.</p><p><br/></p><p>Podrazumevano: isključeno</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:74 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_zeroFermi)
en: Zero Fermi?
sr: Nula Fermi?

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Special k-points
sr: Posebne k-tačke

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:120 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_fermi)
en: <html><head/><body><p>The Fermi Level</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Nivo Fermija</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:142 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, edit_specialKPoints)
en: <html><head/><body><p>Enter special k-points as such:</p><p>L 0.5 0.5 0.5</p><p>G 0.0 0.0 0.0</p><p>X 0.5 0.0 0.5</p><p>That is, &lt;symbol&gt; &lt;x&gt; &lt;y&gt; &lt;z&gt; where x, y, and z are fractional reciprocal space coordinates. Lines will be drawn connecting these k-points on the graph in the order you put them in. Please note that the orientation of your cell may have an effect on the locations of these reciprocal space points.</p><p>If the space group of the crystal has been perceived or set, the special k points will be automatically filled up with the primitive cell high symmetry points for that space group. There are a few space groups will different high symmetry points depending on the lattice (such as if a &gt; b or a &lt; b) - that is taken into account automatically.</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Unesite posebne k-tačke kao takve:</p><p>L 0.5 0.5 0.5</p><p>G 0.0 0.0 0.0</p><p>X 0.5 0.0 0.5</p><p>To je,&lt;symbol&gt; &lt;x&gt; &lt;y&gt; &lt;z&gt; gde su k, y i z frakcijske koordinate recipročnog prostora. Linije će biti povučene koje povezuju ove k-tačke na grafikonu redosledom kojim ste ih uneli. Imajte na umu da orijentacija vaše ćelije može imati uticaj na lokacije ovih tačaka recipročnog prostora.</p><p>Ako je svemirska grupa kristala opažena ili postavljena, posebne k tačke će se automatski popuniti primitivnim ćelijama sa visokom simetrijom za tu grupu prostora. Postoji nekoliko grupa razmaka sa različitim tačkama visoke simetrije u zavisnosti od rešetke (na primer ako je a &gt; b ili a &lt; b)- to se automatski uzima u obzir.</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:156 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spin_numKPoints)
en: <html><head/><body><p>Enter the number of k-points that will be connecting the special k-points. More of these k-points will smooth out the graph, but the calculation may take longer.</p><p>Default: 40</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Unesite broj k-tačaka koje će povezivati posebne k-tačke. Više ovih k-tačaka će izravnati grafikon, ali proračun može potrajati duže.</p><p>Podrazumevano: 40</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:178 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_limitY)
en: <html><head/><body><p>Limit the y-range in the plot?</p><p>Default: off</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Ograničiti y-raspon na grafikonu?</p><p>Podrazumevano: isključeno</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:181 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_limitY)
en: Limit y-range?
sr: Ograničiti y-raspon?

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:188 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:204 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spin_numDim)
en: <html><head/><body><p>The number of periodic dimensions.</p><p><br/></p><p>If this is set to 1, the material will be periodic only along the A vector of the crystal.</p><p><br/></p><p>If this is set to 2, the material will be periodic along both the A and B vectors of the crystal.</p><p><br/></p><p>If this is set to 3, the material will be periodic along the A, B, and C vectors of the crystal.</p><p><br/></p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Broj periodičnih dimenzija.</p><p><br/></p><p>Ako je ovo podešeno na 1, materijal će biti periodičan samo duž A vektora kristala.</p><p><br/></p><p>Ako je ovo podešeno na 2, materijal će biti periodičan duž A i B vektora kristala.</p><p><br/></p><p>Ako je ovo postavljeno na 3, materijal će biti periodičan duž vektora A, B i C kristala.</p><p><br/></p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:220 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_displayYaehmopInput)
en: Display Yaehmop Input?
sr: Prikazati Yaehmop ulaz?
