Avogadro 1.93.0 - en to eo translation catalogue (952 entries)

en: Batch Job #%L1 (%2)
eo: Amasa Tasko #%L1 (%2)

en: No message specified.
eo: Neniu mesaĝo estis specifita.

en: script --print-options output must be an JSON object at top level. Received:
    %1
eo: Programeta eligo kun --print-options devas esti JSON-objekto ĉe supra nivelo. Riceviĝis la jeno:
    %1

en: Non-string warning returned.
eo: Liveriĝis nesignoĉena averto.

en: 'warnings' member is not an array.
eo: Membro 'warnings' ne estas tabelo.

en: Reference file '%1' does not exist.
eo: Ne ekzistas referenca dosiero '%1'.

en: Error populating file %1: %2
eo: Eraro pri plenigo de dosiero %1: %2

en: File '%1' poorly formed. Missing string 'contents' or 'filePath' members.
eo: Dosiero '%1' estas misformita. Mankas signoĉenaj membroj 'contents' aŭ 'filePath'.

en: Malformed file entry: filename/contents missing or not strings:
    %1
eo: Misformita ero pri dosiero: dosiernomo/enhavo mankas aŭ ne estas signoĉenoj:
    %1

en: Malformed file entry at index %1: Not an object.
eo: Misformita ero ĉe indico %1: Ne objekto.

en: 'files' member not an array.
eo: Membro 'files' ne estas tabelo.

en: 'files' member missing.
eo: Mankas membro 'files'.

en: 'mainFile' member does not refer to an entry in 'files'.
eo: Membro 'mainFile' ne referencas eron en 'files'.

en: 'mainFile' member must be a string.
eo: Membro 'mainFile' devas esti signoĉeno.

en: Response must be a JSON object at top-level.
eo: Respondo devas esti JSON-objekto ĉe supra nivelo.

en: Script output:
    %1
eo: Eligo de programeto:
    %1

en: Parse error at offset %L1: '%2'
    Raw JSON:
    
    %3
eo: Sintaksa eraro ĉe deŝovo %L1: '%2'
    Kruda JSON:
    
    %3

en: Error generating cjson object: Parse error at offset %1: %2
    Raw JSON:
    
    %3
eo: Eraro pri generado de cjson-objekto: Sindaksa eraro ĉe deŝovo %1: %2
    Kruda JSON:
    
    %3

en: Error generator cjson object: Parsed JSON is not an object:
    %1
eo: Eraro pri generado de cjson-objekto: Analizita JSON ne estas objekto:
    %1

en: Input Generator (error)
eo: Enigo-Generilo (eraro)

en: %1 Input Generator
eo: Enigo-Generilo de %1

en: Continue
eo: Daŭrigi

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton) i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:44 i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:184 i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:66 i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessin
en: Close
eo: Fermi

en: Unknown
eo: Nekonata

en: The following file(s) have been modified:
    
    %1
    
    Would you like to overwrite your changes to reflect the new geometry or job options? | The following file(s) have been modified:
    
    %1
    
    Would you like to overwrite your changes to reflect the new geometry or job options?
eo[0]: La jena dosiero estis modifita:
    
    %1
    
    Ĉu superskribi viajn ŝanĝojn por uzi la novajn geometrion aŭ opciojn pri tasko?
eo[1]: La jenaj dosieroj estis modifitaj:
    
    %1
    
    Ĉu superskribi viajn ŝanĝojn por uzi la novajn geometrion aŭ opciojn pri tasko?

en: Overwrite modified input files?
eo: Ĉu superskribi modifitajn enigajn dosierojn?

en: Problems occurred during input generation:
eo: Okazis problemoj dum generado de enigo:

en: No input files to save!
eo: Neniuj konservotaj eniraj dosieroj!

en: Cannot connect to MoleQueue
eo: Ne povas konekti al MoleQueue

en: Cannot connect to MoleQueue server. Please ensure that it is running and try again.
eo: Ne eblas konekti al MoleQueue-servilo. Bonvolu certigi ke ĝi funkcias kaj provi denove.

en: Submit %1 Calculation
eo: Submeti Kalkulon %1

en: Job Failed
eo: Malsukcesis Tasko

en: The job did not complete successfully.
eo: La tasko ne finiĝis sukcese.

en: Script returns warnings:
eo: Programeto liveras avertojn:

en: Hide &Warnings
eo: Kaŝi Avertojn (&W)

en: Show &Warnings
eo: Montri Avertojn (&W)

en: An error has occurred:
eo: Okazis eraro:

en: Select output filename
eo: Elektu eligan dosiernomon

en: Internal error: could not find text widget for filename '%1'
eo: Interna eraro: ne troviĝis teksta fenestraĵo por dosiernomo '%1'

en: Output Error
eo: Eliga Eraro

en: Failed to write to file %1.
eo: Malsukcesis skribo sur dosieron %1.

en: Select output directory
eo: Elektu eligan dosierujon

en: %1: Directory does not exist!
eo: %1: Dosierujo ne ekzistas!

en: %1: Directory cannot be read!
eo: %1: Dosierujo ne estas legebla!

en: %1: File will be overwritten.
eo: %1: Dosiero estos anstataŭigita.

en: %1: File is not writable.
eo: %1: Dosiero ne estas surskribebla.

en: The input files cannot be written due to an unknown error.
eo: La enigaj dosieroj ne povas esti skribitaj pro nekonata eraro.

en: The input files cannot be written:
    
    %1
eo: La enigaj dosieroj ne povas esti skribitaj:
    
    %1

en: The input files cannot be written:
    
    %1
    
    Warnings:
    
    %2
eo: La enigaj dosieroj ne povas esti skribitaj:
    
    %1
    
    Avertoj:
    
    %2

en: Warning:
    
    %1
    
    Would you like to continue?
eo: Averto:
    
    %1
    
    Ĉu daŭrigi?

en: Write input files
eo: Skribi sur enigajn dosierojn

en: Configure Job
eo: Agordi Taskon

en: Job Submission Timeout
eo: Templimo de Tasko-Submeto

en: Avogadro timed out waiting for a reply from MoleQueue.
eo: Avogadro elĉerpis templimon atendante respondon de MoleQueue.

en: Stop waiting
eo: Ĉesigi atendon

en: Job Retrieval Timeout
eo: Elĉerpiĝis Templimo pri Repreno de Tasko

en: Avogadro timed out waiting for the finished job details from MoleQueue.
eo: Avogadro elĉerpis templimon atendante detalojn pri finitaj taskoj de MoleQueue.

en: Error Submitting Job
eo: Eraro pri Submeto de Tasko

en: No program selected.
eo: Neniu programo elektita.

en: Please select the target program from the "Queue and Program" list.
eo: Bonvolu elekti la celitan programon el la listo "Taskovico kaj Programo".

en: Client failed to submit job to MoleQueue.
eo: Kliento malsukcesis submeti taskon al MoleQueue.

en: Internal error.
eo: Interna eraro.

en: Unable to resolve program selection. This is a bug.
eo: Ne eblas solvi programan elekton. Jen cimo.

en: No molecule set in BackgroundFileFormat!
eo: Neniu molekulo agordita en BackgroundFileFormat!

en: No Io::FileFormat set in BackgroundFileFormat!
eo: Neniu Io::FileFormat agordita en BackgroundFileFormat!

en: No file name set in BackgroundFileFormat!
eo: Neniu dosiernomo agordita en BackgroundFileFormat!

en: Split Horizontal
eo: Dividi Horizontale

en: Split Vertical
eo: Dividi Vertikale

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Hydrogen
eo: Hidrogeno

en: Helium
eo: Heliumo

en: Lithium
eo: Litio

en: Beryllium
eo: Berilio

en: Boron
eo: Boro

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:66 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Carbon
eo: Karbono

en: Nitrogen
eo: Nitrogeno

en: Oxygen
eo: Oksigeno

en: Fluorine
eo: Fluoro

en: Neon
eo: Neono

en: Sodium
eo: Natrio

en: Magnesium
eo: Magnezio

en: Aluminum
eo: Aluminio

en: Silicon
eo: Silicio

en: Phosphorus
eo: Fosforo

en: Sulfur
eo: Sulfuro

en: Chlorine
eo: Kloro

en: Argon
eo: Argono

en: Potassium
eo: Kalio

en: Calcium
eo: Kalcio

en: Scandium
eo: Skandio

en: Titanium
eo: Titano

en: Vanadium
eo: Vanado

en: Chromium
eo: Kromio

en: Manganese
eo: Mangano

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Iron
eo: Fero

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:76 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Cobalt
eo: Kobalto

en: Nickel
eo: Nikelo

en: Copper
eo: Kupro

en: Zinc
eo: Zinko

en: Gallium
eo: Galiumo

en: Germanium
eo: Germanio

en: Arsenic
eo: Arseno

en: Selenium
eo: Seleno

en: Bromine
eo: Bromo

en: Krypton
eo: Kriptono

en: Rubidium
eo: Rubidio

en: Strontium
eo: Stroncio

en: Yttrium
eo: Itrio

en: Zirconium
eo: Zirkonio

en: Niobium
eo: Niobo

en: Molybdenum
eo: Molibdeno

en: Technetium
eo: Teknecio

en: Ruthenium
eo: Rutenio

en: Rhodium
eo: Rodio

en: Palladium
eo: Paladio

en: Silver
eo: Arĝento

en: Cadmium
eo: Kadmio

en: Indium
eo: Indio

en: Tin
eo: Stano

en: Antimony
eo: Antimono

en: Tellurium
eo: Teluro

en: Iodine
eo: Jodo

en: Xenon
eo: Ksenono

en: Cesium
eo: Cezio

en: Barium
eo: Bario

en: Lanthanum
eo: Lantano

en: Cerium
eo: Cerio

en: Praseodymium
eo: Prazeodimo

en: Neodymium
eo: Neodimo

en: Promethium
eo: Prometio

en: Samarium
eo: Samario

en: Europium
eo: Eŭropio

en: Gadolinium
eo: Gadolinio

en: Terbium
eo: Terbio

en: Dysprosium
eo: Disprozio

en: Holmium
eo: Holmio

en: Erbium
eo: Erbio

en: Thulium
eo: Tulio

en: Ytterbium
eo: Iterbio

en: Lutetium
eo: Lutecio

en: Hafnium
eo: Hafnio

en: Tantalum
eo: Tantalo

en: Tungsten
eo: Volframo

en: Rhenium
eo: Renio

en: Osmium
eo: Osmio

en: Iridium
eo: Iridio

en: Platinum
eo: Plateno

en: Gold
eo: Oro

en: Mercury
eo: Hidrargo

en: Thallium
eo: Taliumo

en: Lead
eo: Plumbo

en: Bismuth
eo: Bismuto

en: Polonium
eo: Polonio

en: Astatine
eo: Astato

en: Radon
eo: Radono

en: Francium
eo: Franciumo

en: Radium
eo: Radiumo

en: Actinium
eo: Aktinio

en: Thorium
eo: Torio

en: Protactinium
eo: Protaktinio

en: Uranium
eo: Uranio

en: Neptunium
eo: Neptunio

en: Plutonium
eo: Plutonio

en: Americium
eo: Americio

en: Curium
eo: Kuriumo

en: Berkelium
eo: Berkelio

en: Californium
eo: Kalifornio

en: Einsteinium
eo: Ejnŝtejnio

en: Fermium
eo: Fermio

en: Mendelevium
eo: Mendelevio

en: Nobelium
eo: Nobelio

en: Lawrencium
eo: Laŭrencio

en: Rutherfordium
eo: Ruterfordio

en: Dubnium
eo: Dubnio

en: Seaborgium
eo: Seborgio

en: Bohrium
eo: Boriumo

en: Hassium
eo: Hasio

en: Meitnerium
eo: Mejtnerio

en: Darmstadtium
eo: Darmŝtatio

en: Roentgenium
eo: Rentgenio

en: Copernicium
eo: Kopernicio

en: Nihonium
eo: Nihonio

en: Flerovium
eo: Flerovio

en: Moscovium
eo: Moskovio

en: Livermorium
eo: Livermorio

en: Tennessine
eo: Teneso

en: Oganesson
eo: Oganesono

en: Browse
eo: Foliumi

en: Select file:
eo: Elekti dosieron:

en: Select executable:
eo: Elekti ruleblaĵon:

en: Unable to find a suitable file reader for the selected file.
eo: Ne troviĝis taŭga dosierlegilo por la elektita dosiero.

en: Unable to find a suitable file writer for the selected format.
eo: Ne troviĝis taŭga dosierskribilo por la elektita dosiero.

[ctx: File handlers]
en: handlers
eo: traktiloj

[ctx: e.g. file handlers that can 'handle' this file.]
en: handle
eo: trakti

[ctx: File readers]
en: readers
eo: legiloj

[ctx: e.g. file readers that can 'read' this file.]
en: read
eo: legi

[ctx: File writers]
en: writers
eo: skribiloj

[ctx: e.g. file writers that can 'write' this file.]
en: write
eo: skribi

en: Multiple %1 found that can %2 this format. Which should be used?
eo: Troviĝis pluro da %1 kiu povas %2 ĉi tiun dosierformon. Kiun uzi?

en: Error reading molecule representation: Unrecognized file format: %1
eo: Eraro pri legado de molekula prezento: Nekonata dosierformo: %1

en: Error writing molecule representation to string: Unrecognized file format: %1
eo: Eraro pri skribado de molekula prezento sur signoĉenon: Nekonata dosierformo: %1

en: Error writing molecule representation to string: %1
eo: Eraro pri skribado de molekula prezento sur signoĉenon: %1

en: Option '%1' does not refer to an object.
eo: Opcio '%1' ne referencas objekton.

en: 'type' is not a string for option '%1'.
eo: 'type' ne estas signoĉeno por opcio '%1'.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:53 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, titleLine)
en: Title
eo: Titolo

en: Filename Base
eo: Dosiernoma Bazo

en: Processor Cores
eo: Procesorkernoj

en: Calculation Type
eo: Tipo de Kalkulado

en: Theory
eo: Teorio

en: Basis
eo: Bazo

en: Charge
eo: Ŝargo

en: Multiplicity
eo: Oblo

en: Error: value must be object for key '%1'.
eo: Eraro: valoro de ŝlosilo '%1' devas esti objekto.

en: Unrecognized option type '%1' for option '%2'.
eo: Nekonata opciotipo '%1' de opcio '%2'.

en: Error setting default for option '%1'. Bad widget type.
eo: Eraro pri agordado de aprioro de opcio '%1'. Netaŭga tipo de fenestraĵo.

en: Error setting default for option '%1'. Bad default value:
eo: Eraro pri agordado de aprioro de opcio '%1'. Netaŭga apriora valoro:

en: Error setting default for option '%1'. Could not find valid combo entry index from value:
eo: Eraro pri agordado de aprioro de opcio '%1'. Ne troviĝis valida kombina erindico respondanta al valoro:

en: Unhandled widget in collectOptions for option '%1'.
eo: Ne pritraktita fenestraĵo en collectOptions por opcio '%1'.

en: [no molecule]
eo: [neniu molekulo]

en: Ball and Stick
eo: Pilkoj kaj Bastonoj

en: Crystal Lattice
eo: Kristala Krado

en: Force
eo: Forto

en: Meshes
eo: Maŝoj

en: Symmetry Elements
eo: Simetriaj Elementoj

en: Wireframe
eo: Drata kadro

en: Untitled
eo: Sentitola

en: Create a new view
eo: Krei novan vidon

en: Periodic Table
eo: Perioda Tabelo

en: Error running script '%1 %2': Timed out waiting for start (%3).
eo: Eraro pri rulado de programeto '%1 %2': Templimo elĉerpiĝis dum atendado de komenco (%3).

en: Error running script '%1 %2': failed to write to stdin (len=%3, wrote %4 bytes, QProcess error: %5).
eo: Eraro pri rulado de programeto '%1 %2': malsukcesis skribi al ĉefenigujo (longo=%3, skribis %4 bajtojn, QProcess-eraro: %5).

en: Error running script '%1 %2': Timed out waiting for finish (%3).
eo: Eraro pri rulado de programeto '%1 %2': Templimo elĉerpiĝis dum atendado de fino (%3).

en: Error running script '%1 %2': Abnormal exit status %3 (%4: %5)
    
    Output:
    %6
eo: Eraro pri rulado de programeto '%1 %2': Nenormala elirstato %3 (%4: %5)
    
    Eligo:
    %6

en: Script failed to start.
eo: Malsukcesis lanĉo de programeto.

en: Script crashed.
eo: Programeto kolapsis.

en: Script timed out.
eo: Programeto elĉerpis templimon.

en: Read error.
eo: Eraro pri legado.

en: Write error.
eo: Eraro pri skribado.

en: Unknown error.
eo: Nekonata eraro.

en: Modify Layers
eo: Modifi tavolojn

en: Remove Layer
eo: Forigi tavolon

en: Remove Layer Info
eo: Forigi informojn pri tavolo

en: Add Layer
eo: Aldoni tavolon

en: Add Layer Info
eo: Aldoni informojn pri tavolo

note: i18n: file: qtplugins/selectiontool/selectiontoolwidget.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Layer
eo: Ŝanĝi tavolon

en: Add Atom
eo: Aldoni Atomon

en: Remove Atom
eo: Forigi Atomon

en: Clear Atoms
eo: Forviŝi Atomojn

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, adjustHydrogens)
en: Adjust Hydrogens
eo: Alĝustigi Hidrogenojn

en: Change Elements
eo: Ŝanĝi Elementojn

en: Change Element
eo: Ŝanĝi Elementon

en: Change Atom Hybridization
eo: Ŝanĝi Atoman Hibridiĝon

en: Change Atom Formal Charge
eo: Ŝanĝi Formalan Ŝargon de Atomo

en: Change Atom Color
eo: Ŝanĝi Atoman Koloron

en: Change Atom Layer
eo: Ŝanĝi atoman tavolon

en: Add Bond
eo: Aldoni Ligon

en: Removed Bond
eo: Forigis Ligon

en: Clear Bonds
eo: Forviŝi Ligojn

en: Set Bond Orders
eo: Agordi Ligan Ordon

en: Change Bond Order
eo: Ŝanĝi Ligan Ordon

en: Update Bonds
eo: Ĝisdatigi Ligojn

en: Update Bond
eo: Ĝisdatigi Ligon

en: Add Unit Cell
eo: Aldoni Unitan Ĉelon

en: Remove Unit Cell
eo: Forigi Unitan Ĉelon

en: Edit Unit Cell
eo: Redakti Unitan Ĉelon

en: Wrap Atoms to Cell
eo: Faldi Atomojn en Ĉelon

en: Scale Cell Volume
eo: Ŝanĝi Ĉelan Volumon

en: Build Super Cell
eo: Konstrui Superĉelon

en: Niggli Reduction
eo: Niggli-Redukto

en: Rotate to Standard Orientation
eo: Turni al Norma Orientiĝo

en: Reduce to Primitive
eo: Redukti Primitiven

en: Conventionalize Cell
eo: Konvenciigi Ĉelon

en: Symmetrize Cell
eo: Simetriigi Ĉelon

en: Fill Unit Cell
eo: Plenigi Unitan Ĉelon

en: Reduce Cell to Asymmetric Unit
eo: Redukti Ĉelon al Nesimetria Unito

en: Modify Molecule
eo: Modifi Molekulon

en: 3DMol HTML Block.
eo: HTML-Bloko de 3DMol.

en: &File
eo: Dosiero (&F)

en: &Export
eo: &Eksporti

en: Run APBS…
eo: Ruli APBS…

en: Open Output File…
eo: Malfermi Eligan Dosieron…

en: &Input
eo: &Enigo

en: Open Output File
eo: Malfermi Eligan Dosieron

en: OpenDX File (*.dx)
eo: OpenDX-Dosiero (*.dx)

en: IO Error
eo: Eneliga Eraro

en: Error reading structure file (%1).
eo: Eraro dum legado de struktura dosiero (%1).

en: OpenDX Error
eo: Eraro pri OpenDX

en: Error reading OpenDX file: %1
eo: Eraro dum legado de OpenDX-dosiero: %1

en: Error reading OpenDX file: No cube found
eo: Eraro pri legado de OpenDX-dosiero: Neniu kubo trovita

en: Interact with APBS utilities.
eo: Interagi kun APBS-utilaĵoj.

en: Open PDB File
eo: Malfermi PDB-Dosieron

en: PDB Files (*.pdb)
eo: PDB-Dosieroj (*.pdb)

en: Open PQR File
eo: Malfermi PQR-Dosieron

en: PQR Files (*.pqr)
eo: PQR-Dosieroj (*.pqr)

en: Error
eo: Eraro

en: Error running APBS: %1
eo: Eraro pri rulado de APBS: %1

en: Please specify PDB file
eo: Bonvolu specifi PDB-dosieron

en: Save APBS Input File
eo: Konservi Enigan Dosieron de APBS

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ApbsOutputDialog)
en: Success
eo: Sukceso

en: Input file written to '%1'
eo: Eniga dosiero skribita al '%1'

en: &View
eo: &Vidi

en: Render atoms as spheres and bonds as cylinders.
eo: Montri atomojn kiel sferojn kaj ligojn kiel cilindrojn.

en: Bond centric manipulation tool.
eo: Ilo por manipulado pri ligoj.

en: Tool used to edit molecular geometry by changing bond lengths and angles.
eo: Ilo por redakti molekulan geometrion ŝanĝante longojn kaj angulojn de ligoj.

en: Bond Atoms
eo: Ligaj Atomoj

en: Remove Bonds
eo: Forigi Ligojn

en: Configure Bonding…
eo: Agordi Ligadon…

en: &Build
eo: Konstrui (&B)

en: Bond
eo: Ligo

en: Bonding
eo: Ligado

en: Perform bonding operations.
eo: Fari ligajn operaciojn.

en: &Extensions
eo: &Etendaĵoj

en: ColorOpacityMap
eo: Mapo de Kolora Opakeco

en: Edit color opacity maps, primarily for volume rendering.
eo: Redakti mapon de kolora opakeco, ĉefe por volumena bildigo.

en: Scripts
eo: Programetoj

en: Error reading output file '%1':
    %2
eo: Eraro pri legado de eliga dosiero '%1':
    %2

en: Processing %1
eo: Traktante %1

en: Set path to Python interpreter:
eo: Agordi dosierindikon al Python-interpretilo:

en: Select the python interpreter to run external scripts.
    Avogadro must be restarted for any changes to take effect.
eo: Elektu la Python-interpretilon por lanĉi eksterajn programetojn.
    Avogadro devas restarti por efektivigi ŝanĝojn.

en: Command scripts
eo: Komandprogrametoj

en: Run external script commands
eo: Ruli eksterajn programetajn komandojn

en: Coordinate editor
eo: Koordinato-Redaktilo

en: Text editing of atomic coordinates.
eo: Teksta redaktado de atomaj koordinatoj.

en: Overwrite changes?
eo: Ĉu superskribi ŝanĝojn?

en: The text document has been modified. Would you like to discard your changes and revert to the current molecule?
eo: La tekstodokumento estis modifita. Ĉu vi volas forĵeti viajn ŝanĝojn kaj aktualigi la molekulon?

en: Too few entries on line.
eo: Tro malmulte da eroj en linio.

en: Invalid element name.
eo: Nevalida nomo de elemento.

en: Element name.
eo: Nomo de elemento.

en: Invalid element symbol.
eo: Nevalida simbolo de elemento.

en: Element symbol.
eo: Simbolo de elemento.

en: Invalid atomic number.
eo: Nevalida atomnumero.

en: Atomic number.
eo: Atomnumero.

en: Invalid coordinate.
eo: Nevalida koordinato.

en: X coordinate.
eo: X-koordinato.

en: Y coordinate.
eo: Y-koordinato.

en: Z coordinate.
eo: Z-koordinato.

en: 'a' lattice coordinate.
eo: Krada koordinato 'a'.

en: 'b' lattice coordinate.
eo: Krada koordinato 'b'.

en: Error applying geometry
eo: Eraro pri geometrio

en: Could not parse geometry specification. Fix the highlighted errors and try again.
    
    (Hint: Hold the mouse over red text for a description of the error.)
eo: Malsukcesis analizi specifon de geometrio. Korektu la elstarigitajn erarojn kaj reprovu.
    
    (Konsilo: Ŝvebigu musmontrilon super ruĝa teksto por priskribo de la eraro.)

en: Edit Atomic Coordinates
eo: Redakti Atomajn Koordinatojn

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:390 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Custom
eo: Laŭmenda

en: XYZ format (symbols)
eo: XYZ-dosierformo (simboloj)

en: XYZ format (names)
eo: XYZ-dosierformo (nomoj)

en: XYZ format (atomic numbers)
eo: XYZ-dosierformo (atomnumeroj)

en: Lattice coordinates (symbols)
eo: Kradaj koordinatoj (simboloj)

en: Lattice coordinates (names)
eo: Kradaj koordinatoj (nomoj)

en: Lattice coordinates (atomic numbers)
eo: Kradaj koordinatoj (atomnumeroj)

en: GAMESS format (symbols)
eo: GAMESS-dosierformo (simboloj)

en: GAMESS format (names)
eo: GAMESS-dosierformo (nomoj)

en: Turbomole format
eo: Turbomole-dosierformo

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:108 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, copy)
en: Copy
eo: Kopii

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, cut)
en: Cut
eo: Eltondi

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear)
en: Clear
eo: Forviŝi

en: &Edit
eo: R&edakti

en: Error Clipping Molecule
eo: Eraro pri Tondado de Molekulo

en: Error generating clipboard data.
eo: Eraro pri generado de tonduja dateno.

[ctx: file format]
en: Output format: %1
    %2
eo: Eliga dosierformo: %1
    %2

en: Reader error:
    %1
eo: Eraro de legilo:
    %1

en: Error Pasting Molecule
eo: Eraro pri Algluado de Molekulo

en: Cannot paste molecule: Clipboard empty!
eo: Ne eblas alglui molekulon: Tondujo malplena!

en: Error reading clipboard data.
eo: Eraro pri legado de tonduja dateno.

[ctx: file format description]
en: Detected format: %1
    %2
eo: Trovis dosierformon: %1
    %2

en: Copy and paste
eo: Kopii kaj alglui

en: Interact with the clipboard.
eo: Interagi kun la tondujo.

en: CP2K input
eo: CP2K-enigo

en: Generate input for CP2K.
eo: Generi enigon por CP2K.

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:196 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, scoringComboBox)
en: Energy
eo: Energio

en: Energy and Forces
eo: Energio kaj Fortoj

en: Molecular Dynamics
eo: Molekula Dinamiko

en: Geometry Optimization
eo: Optimumigo de Geometrio

en: Electronic structure methods (DFT)
eo: Elektronstrukturaj metodoj (DFT)

en: Molecular Mechanics
eo: Molekula Mekaniko

en: Hybrid quantum classical (Not yet supported)
eo: Hibrida kvantuma-klasika (ne jam subtenata)

en: Conjugate Gradients
eo: Konjugaj Gradientoj

en: Steepest descent
eo: Plej kruta malsupreniro

en: The input file has been modified. Would you like to overwrite your changes to reflect the new geometry or job options?
eo: La eniga dosiero estis modifita. Ĉu superskribi viajn ŝanĝojn por uzi la novajn geometrion aŭ opciojn pri tasko?

en: Overwrite modified input file?
eo: Ĉu superskribi modifitan enigan dosieron?

en: Save CP2K input file
eo: Konservi enigan dosieron de CP2K

en: Submit CP2K Calculation
eo: Submeti CP2K-Kalkulon

en: Toggle Unit Cell
eo: Baskuligi Unitan Ĉelon

en: &Wrap Atoms to Unit Cell
eo: Faldi Atomojn en Unitan Ĉelon (&W)

en: Rotate to Standard &Orientation
eo: Turni al Norma &Orientiĝo

en: Reduce Cell (&Niggli)
eo: Redukti Ĉelon (&Niggli)

en: &Crystal
eo: Kristalo (&C)

en: Remove &Unit Cell
eo: Forigi &Unitan Ĉelon

en: Add &Unit Cell
eo: Aldoni &Unitan Ĉelon

en: Import Crystal from Clipboard
eo: Importi Kristalon el Tondujo

en: Niggli Reduce Crystal
eo: Niggli-Redukti Kristalon

en: The unit cell is already reduced.
eo: La unita ĉelo jam estas reduktita.

en: Crystal
eo: Kristalo

en: Tools for crystal-specific editing/analysis.
eo: Iloj por kristal-specifaj redaktado/analizo.

en: Render the unit cell boundaries.
eo: Montri la limojn de unita ĉelo.

en: Cannot Parse Text
eo: Ne Povas Sintakse Analizi Tekston

en: Failed to read the data with the supplied format.
eo: Malsukcesis legi la datenojn laŭ la provizita dosierformo.

en: No unit cell present.
eo: Neniu unita ĉelo ĉeestas.

en: Manipulate custom element types in the current molecule.
eo: Manipuli laŭmendajn elementajn tipojn en la aktuala molekulo.

en: Custom Elements
eo: Laŭmendaj Elementoj

en: Draw
eo: Desegni

en: Draw Atom
eo: Desegni Atomon

en: Change Bond Type
eo: Ŝanĝi Ligan Tipon

en: Remove Bond
eo: Forigi Ligon

en: Distance:
eo: Distanco:

en: Editor tool
eo: Redakta ilo

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:217 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:249 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: Single
eo: Unuobla

en: Double
eo: Duobla

en: Triple
eo: Triobla

en: &Import
eo: &Importi

en: PDB Code
eo: PDB-kodo

en: Chemical structure to download.
eo: Elŝutota kemia strukturo.

en: Querying for %1
eo: Serĉante %1

en: Network Download Failed
eo: Malsukcesis Reta Elŝuto

en: Network timeout or other error.
eo: Reta templimo aŭ alia eraro.

en: Specified molecule could not be found: %1
eo: Specifita molekulo ne troviĝis: %1

en: Fetch from PDB
eo: Elŝuti el PDB

en: Download PDB models from the Protein Data Bank
eo: Elŝuti PDB-modelojn el la Proteina Datenbanko

en: Render the force field visualizations for the atoms of the molecule.
eo: Montri la fortokampon de la atomoj en la molekulo.

en: Optimize Geometry
eo: Optimumigi Geometrion

en: Autodetect (%1)
eo: Aŭtomate trovi (%1)

en: GAMESS input
eo: GAMESS-enigo

en: Generate input for GAMESS.
eo: Generi enigon por GAMESS.

en: Single Point
eo: Unu Punkto

en: Equilibrium Geometry
eo: Ekvilibra Geometrio

en: Transition State
eo: Transira Stato

en: Frequencies
eo: Frekvencoj

en: Core Potential
eo: Kerna Potencialo

en: Gas
eo: Gaso

en: Water
eo: Akvo

en: Singlet
eo: Unuopo

en: Doublet
eo: Duopo

en: Triplet
eo: Triopo

en: Dication
eo: Dikatjono

en: Cation
eo: Katjono

en: Neutral
eo: Neŭtra

en: Anion
eo: Anjono

en: Dianion
eo: Dianjono

en: Save GAMESS input file
eo: Konservi enigan dosieron por GAMESS

en: Submit GAMESS Calculation
eo: Submeti GAMESS-Kalkulon

en: &Adjust Hydrogens
eo: &Alĝustigi Hidrogenojn

en: Add Hydrogens
eo: Aldoni Hidrogenojn

en: Remove E&xtra Hydrogens
eo: Forigi Nenecesajn Hidrogenojn (&X)

en: &Remove All Hydrogens
eo: Fo&rigi Ĉiujn Hidrogenojn

en: Add/remove hydrogens from the current molecule.
eo: Aldoni/forigi hidrogenojn al/el la aktuala molekulo.

en: &Hydrogens
eo: &Hidrogenoj

en: Hydrogens
eo: Hidrogenoj

en: Import From PQR
eo: Importi el PQR

en: Download a molecule from PQR.
eo: Elŝuti molekulon el PQR.

en: &Insert
eo: Enmet&i

en: Error reading file (%1).
eo: Eraro dum legado de dosiero (%1).

note: i18n: file: qtplugins/crystal/importcrystaldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ImportCrystalDialog)
en: Import Crystal
eo: Importi Kristalon

en: Insert Fragment
eo: Enmeti Fragmenton

en: InsertFragment
eo: Enmeti Fragmenton

en: Insert molecular fragments for building larger molecules.
eo: Enmeti molekulajn fragmentojn por konstrui pli grandajn molekulojn.

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:345 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:640 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, barostatCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedia
en: None
eo: Nenio

en: Element
eo: Elemento

en: Name
eo: Nomo

en: LAMMPS input
eo: LAMMPS-enigo

en: Generate input for LAMMPS.
eo: Generi enigon por LAMMPS.

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the Lammps input deck preview pane?
eo: Ĉu ĝisdatigi la antaŭrigardan tekston, perdante ĉiujn ŝanĝojn faritajn en la antaŭrigarda panelo de Lammps?

en: No descriptors found!
eo: Neniu priskriboj trovitaj!

en: No line format readers found!
eo: Troviĝis neniu legilo de liniformo!

en: Unable to load requested format reader.
eo: Ne eblas ŝargi petitan formolegilon.

en: LineFormatInput
eo: Liniforma Enigo

en: Load single-line molecule descriptors through an input dialog.
eo: Ŝargi unulinian molekulan priskribon per eniga dialogo.

en: Manipulate
eo: Manipuli

en: Manipulate tool
eo: Manipula ilo

en: Measure
eo: Mezuri

en: Dihedral:
eo: Duedra:

en: Angle:
eo: Angulo:

en: Angles:
eo: Anguloj:

en: Measure tool
eo: Mezura ilo

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacitySliderLabel)
en: Opacity:
eo: Opakeco:

en: View general properties of a molecule.
eo: Vidi ĝeneralajn atributojn de molekulo.

en: &Analysis
eo: &Analizo

en: &Properties
eo: &Atributoj

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::MolecularPropertiesDialog)
en: Molecular Properties
eo: Atributoj de Molekulo

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:35 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Molecular Mass (g/mol):
eo: Molekulmaso (g/mol):

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chemical Formula:
eo: Kemia Formulo:

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:63 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Number of Atoms:
eo: Nombro de Atomoj:

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:77 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Number of Bonds:
eo: Nombro de Ligoj:

en: Navigate
eo: Navigi

en: Navigate tool
eo: Naviga ilo

en: Chemical Name
eo: Kemia Nomo

en: Network Databases
eo: Retaj Datenbankoj

en: Interact with online databases, query structures etc.
eo: Interagi kun retaj datenbankoj, serĉi strukturojn, ktp.

en: Perceive Bonds
eo: Trovi Ligojn

en: Remove Hydrogens
eo: Forigi Hidrogenojn

en: %1 not found! Disabling Open Babel plugin actions.
eo: %1 ne troviĝis! Malŝaltante agojn de OpenBabel-kromprogramo.

en: &Open Babel
eo: &OpenBabel

en: The Open Babel file formats are not ready to be added.
eo: La OpenBabel-dosierformoj ne pretas aldoniĝi.

en: An internal error occurred: OpenBabel::readMolecule called, but no obabel output is available to parse!
eo: Okazis interna eraro: alvokiĝis OpenBabel::readMolecule, sed neniu analizota OpenBabel-eligo disponeblas!

en: An error occurred while running Open Babel (%1).
eo: Okazis eraro dum rulado de OpenBabel (%1).

en: Error parsing openbabel output.
eo: Eraro pri sintakso de OpenBabel-eligo.

en: An error occurred while retrieving the list of supported forcefields. (using '%1').
eo: Okazis eraro akirante la liston de subtenataj fortokampoj. (uzante '%1').

en: Molecule invalid. Cannot optimize geometry.
eo: Molekulo ne estas valida. Ne eblas optimumigi geometrion.

en: Cannot optimize geometry with Open Babel.
eo: Ne eblas optimumigi geometrion per OpenBabel.

en: Optimizing Geometry (Open Babel)
eo: Optimumigante Geometrion (OpenBabel)

en: Step %1 of %2
    Current energy: %3
    dE: %4
eo: Paŝo %1 el %2
    Aktuala energio: %3
    dE: %4

en: Error interpreting Open Babel output.
eo: Eraro pri interpretado de OpenBabel-eligo.

en: Number of atoms in obabel output (%1) does not match the number of atoms in the original molecule (%2).
eo: Nombro de atomoj en OpenBabel-eligo (%1) ne kongruas kun la nombro de atomoj en la originala molekulo (%2).

en: Cannot open file with Open Babel.
eo: Ne eblas malfermi dosieron per OpenBabel.

en: Invalid molecule: Cannot perceive bonds.
eo: Ne valida molekulo: Ne eblas trovi ligojn.

en: Perceiving Bonds (Open Babel)
eo: Trovante Ligojn (per OpenBabel)

en: Error generating XYZ string.
eo: Eraro pri generado de XYZ-signoĉeno.

en: Cannot add hydrogens with Open Babel.
eo: Ne eblas aldoni hidrogenojn per OpenBabel.

en: Adding Hydrogens (Open Babel)
eo: Aldonante Hidrogenojn (OpenBabel)

en: Error generating Open Babel input.
eo: Eraro pri generado de enigo de OpenBabel.

en: Add hydrogens for pH
eo: Aldoni hidrogenojn por pH

en: Cannot remove hydrogens with Open Babel.
eo: Ne eblas forigi hidrogenojn per OpenBabel.

en: Removing Hydrogens (Open Babel)
eo: Forigante Hidrogenojn (OpenBabel)

en: Already running Open Babel. Wait for the other operation to complete and try again.
eo: Jam ruliĝas OpenBabel. Atendu la finon de la alia operacio kaj reprovu.

en: Interact with OpenBabel utilities.
eo: Interagi kun OpenBabel-utilaĵoj.

en: OpenMM input
eo: OpenMM-enigo

en: Generate input for OpenMM.
eo: Generi enigon por OpenMM.

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the OpenMM input deck preview pane?
eo: Ĉu ĝisdatigi la antaŭrigardan tekston, perdante ĉiujn ŝanĝojn faritajn en la antaŭrigarda panelo de OpenMM?

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:402 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rigidWaterCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:452 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, initVelCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminp
en: True
eo: Vera

en: Reference Axes Overlay
eo: Surmeto de Referencaj Aksoj

en: Render reference axes in the corner of the display.
eo: Montri referencajn aksojn ĉe angulo de la montrejo.

en: Player
eo: Ludilo

en: Play
eo: Ludi

en: Stop
eo: Paŭzi

en: Frame rate:
eo: Rapido de filmeroj:

[ctx: frames per second]
en:  FPS
eo:  filmeroj en sekundo

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:432 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameLabel)
en: Frame:
eo: Filmero:

en:  of %0
eo:  el %0

en: Dynamic bonding?
eo: Ĉu dinamika ligado?

en: Movie (*.mp4)
eo: Filmeto (*.mp4)

en: Export Bitmap Graphics
eo: Eksporti Rastruman Grafikaĵon

en: Movie (*.mp4);;Movie (*.avi);;GIF (*.gif)
eo: Filmeto (*.mp4);;Filmeto (*.avi);;GIF (*.gif)

en: GIF FPS support warning
eo: Averto pri nombro de filmeroj en GIF-dosiero

en: The GIF file format does not support frame rates over 100 FPS.
eo: La GIF-dosierformo ne subtenas filmerojn pli ol po 100 en sekundo.

en: Movie (*.avi)
eo: Filmeto (*.avi)

en: Error: cannot add frame to video.
eo: Eraro: ne povas aldoni filmeron al filmeto.

en: Cannot save file %1.
eo: Ne povas konservi dosieron %1.

en: Player tool
eo: Ludila ilo

en: Play back trajectories
eo: Reludi trajektorion

en: Failed to generate PDF pattern
eo: Malsukcesis generado de paro-distribua funkcio

en: Error message:
eo: Erarmesaĝo:

en: Generate and plot a Pair Distribution Function curve.
eo: Generi kaj dezegni kurbon de paro-distribua funkcio.

en: Generate and plot an RMSD curve.
eo: Generi kaj desegni RMSD-kurbon.

en: Failed to generate XRD pattern
eo: Malsukcesis generado de teoria formo de ikradia difrakto

en: Failed to convert molecule to CIF format.
eo: Malsukcesis konverti molekulon al dosierformo CIF.

en: Data read from genXrdPattern appears to be corrupt!
eo: Datenoj legitaj el genXrdPattern ŝajnas koruptitaj!

en: Error: could not find genXrdPattern executable!
eo: Eraro: ne troviĝis ruleblaĵo genXrdPattern!

en: Error:
eo: Eraro:

en: Generate and plot a theoretical XRD pattern using ObjCryst++.
eo: Generi kaj desegni teorian formon de iksradia difrakto per ObjCryst++.

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Version
eo: Versio

en: Description
eo: Priskribo

en: Downloading %1 to %2
eo: Elŝutante %1 al %2

en: Extracting %1 to %2
eo: Maldensigante %1 al %2

en: Finished %1 files
eo: Finiĝis traktado de %1 dosieroj

en: Extraction successful
eo: Maldensigo sukcesis

en: Error while extracting: %1
eo: Eraro dum maldensigado: %1

en: Download Plugins
eo: Elŝuti kromprogramojn

en: Download plugins from GitHub repositories.
eo: Elŝuti kromprogramojn el GitHub-deponejoj.

en: Save File
eo: Konservi Dosieron

en: POV-Ray (*.pov);;Text file (*.txt)
eo: POV-Ray (*.pov);;Teksta dosiero (*.txt)

en: Render the scene using POV-Ray.
eo: Bildigi la scenon per POV-Ray.

en: Formal Charge
eo: Formala Ŝargo

en: Partial Charge
eo: Parta Ŝargo

en: Atom
eo: Atomo

en: Type
eo: Tipo

en: Start Atom
eo: Komenca atomo

en: End Atom
eo: Fina atomo

en: Bond Order
eo: Liga Ordo

en: Vertex
eo: Vertico

en: Tables for displaying and editng atom, bond, angle and torsion properties.
eo: Tabeloj por montri kaj redakti atributojn pri atomo, ligo, angulo kaj tordo.

en: PropertyTables
eo: Tabeloj de atributoj

en: Atom Properties
eo: Atributoj de Atomo

en: Bond Properties
eo: Atributoj de Ligo

en: Angle Properties
eo: Atributoj de Angulo

en: Torsion Properties
eo: Atributoj de Tordo

en: Conformer Properties
eo: Atributoj de Formizomero

en: Renders primitives using QTAIM properties
eo: Montri primitivaĵojn laŭ QTAIM-atributoj

en: Open WFN File
eo: Malfermi WFN-Dosieron

en: WFN files (*.wfn);;All files (*.*)
eo: WFN-dosieroj (*.wfn);;Ĉiuj dosieroj (*.*)

en: QTAIM extension
eo: QTAIM-etendaĵo

en: Quantum input
eo: Kvantuma enigo

en: Generate input for quantum codes.
eo: Generi enigon por kvantumaj kodoj.

en: Center
eo: Centrigi

en: Align View to Axes
eo: Rektigi Vidon laŭ Aksoj

en: Reset view
eo: Restarigi vidon

en: Manipulate the view camera.
eo: Manipuli la kameraon de la vido.

en: Script File Formats
eo: Dosierformoj de Programetoj

en: Load file reader/writers from external scripts.
eo: Ŝargi dosierlegilojn/dosierskribilojn el eksteraj programetoj.

en: Select All
eo: Elekti Ĉion

en: Select None
eo: Elekti Nenion

en: Invert Selection
eo: Inversigi Elekton

en: Change selections
eo: Ŝanĝi elektojn

en: &Select
eo: Elekti (&S)

en: Select Atoms by Index
eo: Elekti Atomojn laŭ Indico

en: Atoms to Select:
eo: Elektotaj Atomoj:

en: Select Atoms by Residue
eo: Elekti atomojn laŭ restaĵo

en: Residues to Select:
eo: Elektotaj restaĵoj:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:186 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectSubgroupButton)
en: Select
eo: Elekti

en: Selection
eo: Elektitaĵo

en: Selection tool
eo: Elekta ilo

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, symmetrizeMoleculeButton)
en: Symmetrize
eo: Simetriigi

en: Reduce to Asymmetric Unit
eo: Redukti al Nesimetria Unito

en: Space Group
eo: Spacgrupo

en: Failure
eo: Malsukceso

en: Space group perception failed.
    Would you like to try again with a different tolerance?
eo: Trovado de spacgrupo malsukcesis.
    Ĉu reprovi laŭ alia tolero?

en: Primitive Reduction
eo: Primitiva Redukto

en: The tolerance is currently set to: %1.
    Proceed with this tolerance?
eo: La tolero estas aktuale: %1.
    Ĉu daŭrigi laŭ tiu tolero?

en: Primitive reduction failed.
    Please check your crystal and try again with a different tolerance.
eo: Primitiva redukto malsukcesis.
    Bonvolu kontroli vian kristalon kaj reprovi laŭ alia tolero.

en: Conventionalize cell failed.
    Please check your crystal and try again with a different tolerance.
eo: Malsukcesis konvenciigo de ĉelo.
    Bonvolu kontroli vian kristalon kaj reprovi je alia tolero.

en: Symmetrization failed.
    Please check your crystal and try again with a different tolerance.
eo: Simetriigo malsukcesis.
    Bonvolu kontroli vian kristalon kaj reprovi laŭ alia tolero.

en: Select tolerance in Å:
eo: Elektu toleron en Å:

en: International
eo: Internacia

en: Select Space Group
eo: Elekti Spacgrupon

en: SpaceGroup
eo: Spacgrupo

en: Space group features for crystals.
eo: Funkcioj pri spacgrupoj de kristaloj.

en: Molecular Orbital
eo: Molekula Orbito

en: Electron Density
eo: Elektrona Denso

[ctx: Highest occupied molecular orbital]
en: (HOMO)
eo: (Plejalta okupata MO)

[ctx: Lowest unoccupied molecular orbital]
en: (LUMO)
eo: (Malplejalta neokupata MO)

en: From File
eo: El Dosiero

en: Calculating electron density
eo: Kalkulante elektronan denson

en: Calculating molecular orbital %L1
eo: Kalkulante molekulan orbiton %L1

en: Movie AVI (*.avi)
eo: AVI-Filmeto (*.avi)

en: Export Movie
eo: Eksporti Filmeton

en: Movie MP4 (*.mp4);;Movie AVI (*.avi);;GIF (*.gif)
eo: MP4-Filmeto (*.mp4);;AVI-Filmeto (*.avi);;GIF (*.gif)

en: Surfaces
eo: Surfacoj

en: Read and render surfaces.
eo: Legi kaj montri surfacojn.

en: Render the scene in a SVG file.
eo: Bildigi ĉi tiun scenon en SVG-dosieron.

en: Class
eo: Klaso

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::QtPlugins::SymmetryWidget)
en: Symmetry
eo: Simetrio

en: Provide symmetry functionality.
eo: Provizi funkciojn pri simetrio.

en: Render symmetry elements.
eo: Bildigi simetriajn elementojn.

en: Group %1
eo: Grupo %1

en: Simple display of VdW spheres.
eo: Simpla montro de sferoj de Van der Waals.

en: Simple display of VdW spheres with ambient occlusion.
eo: Simpla montrado de sferoj de Van der Waals per ĉirkaŭa lumbaro.

en: VRML (*.wrl);;Text file (*.txt)
eo: VRML (*.wrl);;Teksta dosiero (*.txt)

en: Render the scene using VRML.
eo: Bildigi ĉi tiun scenon per VRML.

en: Render the molecule as a wireframe.
eo: Montri molekulon kiel dratan kadron.

en: Cannot calculate band structure: no unit cell!
eo: Malsukcesis kalkuli bendostrukturon: mankas unita ĉelo!

en: Failed to read band structure output from Yaehmop!
eo: Malsukcesis legi eligaĵon pri bendostrukturo el Yaehmop!

en: Only one special k point was found in Yaehmop output! Two or more are required!
eo: Nur unu speciala k-punkto troviĝis en la eligo de Yaehmop! Du aŭ pli estas bezonataj!

en: Yaehmop Input
eo: Enigo de Yaehmop

en: Perform extended Hückel calculations with yaehmop.
eo: Fari etenditajn Hückel-kalkulojn per Yaehmop.

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratordialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorDialog) i18n: file: molequeue/molequeuedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueDialog)
en: Dialog
eo: Dialogo

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorWidget) i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueWidget) i18n: file: qtplugin
en: Form
eo: Formularo

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:26 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Calculation Settings
eo: Agordoj pri Kalkulado

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:918 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:982
en: Reset
eo: Restarigi

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:30 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Queue and Program:
eo: Taskovico kaj Programo:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshProgramsButton)
en: Refresh
eo: Reŝargi

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:85 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Number of processor cores to reserve for this job.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Nombro de procesorkernoj rezervotaj por ĉi tiu tasko.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Processor cores:
eo: Procesorkernoj:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:125 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Delete remote working files upon job completion. Results will still be copied to the local MoleQueue job cache first.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Forigi forajn labordosierojn post taskofino. Rezultoj ankoraŭ estos kopiitaj unue al la loka taskostaplo de MoleQueue.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:128 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Delete remote files when finished:
eo: Forigi forajn dosierojn post fino:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:145 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Check to prevent this job from showing up in the MoleQueue GUI by default.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ŝaltu tion, se vi volas apriore kaŝi ĉi tiun taskon en grafika fasado de MoleQueue.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:148 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide job in MoleQueue:
eo: Kaŝi taskon en MoleQueue:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:158 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Show a system popup notification when the job's status changes.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Montri sisteman ŝprucfenestran sciigon kiam ŝanĝiĝas la stato de la tasko.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:161 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show progress notifications:
eo: Montri sciigojn pri progreso:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:192 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, openOutputLabel)
en: Open output when finished:
eo: Malfermi eligon post fino:

note: i18n: file: qtgui/customelementdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtGui::CustomElementDialog)
en: Rename Elements
eo: Alinomi Elementojn

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
eo: Filtri:

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:29 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filterLineEdit)
en: Type a name or part of a name to show only matching files.
eo: Tajpu nomon aŭ parton de nomo por montri nur kongruajn dosierojn.

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertFragmentButton) i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertButton)
en: Insert
eo: Enmeti

note: i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:17 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ThreeDMolDialog)
en: 3DMol HTML Snippet
eo: HTML-Kodaĵo por 3DMol

note: i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyButton)
en: &Copy to Clipboard
eo: Kopii en Tondujon (&C)

note: i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:37 i18n: ectx: property (shortcut), widget (QPushButton, copyButton)
en: Ctrl+C
eo: Stir+C

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Structure Input File
eo: Struktura Eniga Dosiero

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, generateFromPdbButton)
en: Generate Input From PDB
eo: Generi Enigon per PDB

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pdbFileLabel)
en: PDB File:
eo: PDB-Dosiero:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openPdbFileButton) i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openPqrFileButton)
en: ...
eo: …

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Force Field:
eo: Fortokampo:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runPdb2PqrButton)
en: Run PDB2PQR
eo: Ruli PDB2PQR

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:123 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadFromPqrButton)
en: Load Existing PQR File
eo: Ŝargi Ekzistantan PQR-Dosieron

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pqrFileLabel)
en: PQR File:
eo: PQR-Dosiero:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:156 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: APBS Input File
eo: Eniga Dosiero de APBS

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:170 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveInputFileButton)
en: Save Input File
eo: Konservi Enigan Dosieron

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:177 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runApbsButton)
en: Run APBS
eo: Ruli APBS

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Success!
eo: Sukceso!

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadStructureCheckBox)
en: Load Structure File
eo: Ŝargi Strukturan Dosieron

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadCubeCheckBox)
en: Load Cube File
eo: Ŝargi Kuban Dosieron

note: i18n: file: qtplugins/bonding/bondingdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Distance Tolerance:
eo: Distanca Tolero:

note: i18n: file: qtplugins/bonding/bondingdialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum Distance:
eo: Minimuma Distanco:

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ComDialog)
en: Volume Rendering
eo: Volumena Bildigo

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cube
eo: Kubo

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enable volume rendering
eo: Ŝalti volumenan bildigon

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable surface rendering
eo: Ŝalti surfacan bildigon

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:73 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Isovalue
eo: Izovaloro

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Opacity
eo: Opakeco

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::CoordinateEditorDialog)
en: Coordinate Editor
eo: Koordinato-Redaktilo

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preset:
eo: Antaŭagordo:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:35 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Distance Unit:
eo: Mezurunuo de Distanco:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:46 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, distanceUnit)
en: Angstrom
eo: Anstromo

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:51 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, distanceUnit)
en: Bohr
eo: Bohr-radiuso

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: file: qtplugins/lineformatinput/lineformatinputdialog.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Format:
eo: Aranĝo:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:115 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, paste)
en: Paste
eo: Alglui

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:135 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revert)
en: Revert
eo: Malfari

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:149 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
eo: Apliki

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Cp2kInputDialog)
en: CP2K Input
eo: CP2K-Enigo

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetAllButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:258
en: Reset All
eo: Restarigi Ĉion

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:265
en: Defaults
eo: Aprioroj

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:95 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicWidget) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:34
en: &Basic Setup
eo: &Baza Agordo

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:99 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Title:
eo: Titolo:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:235 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Filename Base:
eo: Dosiernoma Bazo:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:124 i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, baseNameEdit) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:245 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:70
en: job
eo: tasko

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:209
en: Calculate:
eo: Kalkuli:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Method:
eo: Metodo:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Basis set:
eo: Baza aro:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:215 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Functional
eo: Funkcionalo

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:341 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Poisson EWALD type
eo: Tipo de Poisson EWALD

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:368 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Poisson EWALD Alpha
eo: Alfa de Poisson EWALD

note: i18n: file: qtplugins/crystal/importcrystaldialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File extension for Open Babel conversion (default - Avogadro::POSCAR):
eo: Dosiera etendaĵo por konverti al OpenBabel (apriore - Avogadro::POSCAR):

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::SupercellDialog)
en: Supercell Parameters
eo: Parametroj pri Superĉelo

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Super Cell Options
eo: Opcioj pri Superĉelo

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aRepeatLabel)
en: A repeat:
eo: A-ripeto:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bRepeatLabel)
en: B repeat:
eo: B-ripeto:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cRepeatLabel)
en: C repeat:
eo: C-ripeto:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::UnitCellDialog)
en: Unit Cell Editor
eo: Redaktilo de Unita Ĉelo

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:231 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Cell Matrix:
eo: Ĉela Matrico:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Fractional Matrix:
eo: Frakcia Matrico:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:278 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, transformAtoms) i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:114
en: &Transform Atoms
eo: &Transformi Atomojn

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:300 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: &Apply
eo: &Apliki

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:307 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revert)
en: &Revert
eo: Malfa&ri

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:314 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Hide
eo: Kaŝi (&H)

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::VolumeScalingDialog)
en: Scale Unit Cell Volume
eo: Ŝanĝi Volumenon de Unita Ĉelo

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New &Volume:
eo: Nova &Volumeno:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Scaling Factor:
eo: &Skala Faktoro:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Current Volume:
eo: Aktuala Volumeno:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentVolume)
en: TextLabel
eo: Teksta Etikedo

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elementLabel)
en: Element:
eo: Elemento:

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Bond Order:
eo: Liga Ordo:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ForceFieldDialog) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::OBForceFieldDialog)
en: Geometry Optimization Parameters
eo: Parametroj pri Geometria Optimumigo

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:39 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:207
en: Convergence Criteria
eo: Kriterioj pri Konverĝo

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:220
en: Step limit:
eo: Limo de paŝoj:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:59 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, energyConv) i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:104 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, gradConv) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:227
en:  units
eo:  unuoj

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:78 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, stepLimit) i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:75 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, optimizationStepsSpinBox) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialo
en:  steps
eo:  paŝoj

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:126 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:39
en: Optimization Method
eo: Optimumiga Metodo

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:45
en: Force field:
eo: Fortokampo:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRecommended) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:97
en: Autodetect
eo: Aŭtomate trovi

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GamessInputDialog)
en: GAMESS Input
eo: GAMESS-Enigo

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: In:
eo: En:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:73 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multiplicity:
eo: Oblo:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
eo: Kun:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:176 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Charge:
eo: Ŝargo:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
eo: Serĉi

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:51 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: name
eo: nomo

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:56 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: tag
eo: etikedo

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: synonym
eo: sinonimo

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:66 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: formula
eo: formulo

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: inchi
eo: InChI

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:85 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search By:
eo: Serĉi laŭ:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:106 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Formula:
eo: Formulo:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download
eo: Elŝuti

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:139 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LammpsInputDialog)
en: LAMMPS Input
eo: LAMMPS-Enigo

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:37 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:50 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, titleLine)
en: Input file comments
eo: Komentoj de eniga dosiero

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:77 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_units) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:97 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, unitsCombo)
en: Select the unit style to be used during the simulation.
eo: Elektu la stilon de mezurunuoj uzotaj dum la simulado.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_units)
en: Units
eo: Mezurunuoj

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:111 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo)
en: lj
eo: Lennard-Jones

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:116 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo)
en: real
eo: reala

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:121 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo)
en: metal
eo: metala

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:126 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo)
en: si
eo: SI

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:131 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo)
en: cgs
eo: CGS

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:136 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:236 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: electron
eo: elektrona

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_waterPotential)
en: Water Potential
eo: Akva Potencialo

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:177 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_atomstyle) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:197 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: Select atom_style used by the data file.
eo: Elekti atoman stilon uzita de la datendosiero.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:187 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_atomstyle)
en: Atom Style
eo: Atoma Stilo

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:211 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: angle
eo: angulo

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:216 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: atomic
eo: atoma

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:221 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: bond
eo: ligo

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:226 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: charge
eo: ŝargo

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:231 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: dipole
eo: dupoluso

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:241 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: ellipsoid
eo: elipsoido

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:246 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: full
eo: plena

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:251 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: line
eo: linio

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:256 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: meso
eo: mezoskala

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:261 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: molecular
eo: molekula

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:266 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: peri
eo: pridinamika

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:271 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: sphere
eo: sfero

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:281 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: wavepacket
eo: ondopaketo

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:289 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_readdata) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:299 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, readDataLine)
en: Specify the name to be used for the coordinate file.
eo: Specifu la nomon uzotan por la koordinata dosiero.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:292 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_readdata)
en: Coordinate Data File
eo: Koordinata Datendosiero

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:306 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_therm)
en: Ensemble
eo: Ensemblo

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:327 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temp) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:745 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:918 i18n: ectx: 
en: Temperature
eo: Temperaturo

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:347 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:357 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, nhChainSpin)
en: Select the number of Nosé-Hoover chains in the NVT ensemble.
eo: Elektu la nombron de Nosé-Hoover-ĉenoj en la NVT-ensemblo.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:350 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: NH Chains
eo: NH-Ĉenoj

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:393 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:403 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, stepSpin) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:534 
en: Time step for the simulation in units according to "Units" specification.
eo: Tempopaŝo por la simulado en mezurunuoj laŭ la specifo de "Mezurunuoj".

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:396 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Time Step
eo: Tempopaŝo

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:416 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:642 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, dumpXYZEdit)
en: Filename of the XYZ file to write during the simulation.
eo: Dosiernomo de la XYZ-dosiero skribota dum la simulado.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:419 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Dump XYZ
eo: Deponi XYZ-dosieron

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:433 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_dimension) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:847 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, dimensionCombo)
en: Number of dimensions in the system.
eo: Nombro de dimensioj en la sistemo.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:436 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_dimension)
en: Dimensions
eo: Dimensioj

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:446 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zBoundaryCombo)
en: Change Z boundary style.
eo: Ŝanĝi stilon de Z-limo.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:486 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, yBoundaryCombo)
en: Change Y boundary style.
eo: Ŝanĝi stilon de Y-limo.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:526 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, xBoundaryCombo)
en: Change X boundary style.
eo: Ŝanĝi stilon de X-limo.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:569 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_boundary)
en: Boundary
eo: Limo

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:589 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Number of replicants in X, Y and Z directions.
eo: Nombro de replikaĵoj en la X-, Y-, kaj Z-direktoj.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:592 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Replicate
eo: Repliki

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:612 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, xReplicateSpin)
en: Replicate the X direction.
eo: Repliki la X-direkton.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:622 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, yReplicateSpin)
en: Replicate the Y direction.
eo: Repliki la Y-direkton.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:632 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, zReplicateSpin)
en: Replicate the Z direction.
eo: Repliki la Z-direkton.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:649 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:659 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, runSpin)
en: Total number of timesteps to run the simulation.
eo: Totala nombro de tempopaŝoj por la simulado.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:652 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total Steps
eo: Totala Nombro de Paŝoj

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:685 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Dump Interval
eo: Deponi Intervalon

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:715 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Set the initial atom velocities for the simulation.
eo: Agordi la komencajn atomajn rapidojn por la simulado.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:718 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Initial Velocities
eo: Komencaj Rapidoj

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:725 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: Select the distribution of initial atom velocities.
eo: Elekti la distribuon de komencaj atomaj rapidoj.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:729 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: gaussian
eo: gaŭsa

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:734 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: uniform
eo: unuforma

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:742 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:752 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, velocityTempSpin)
en: Set the initial atom velocities to match this temperature.
eo: Agordi la komencajn atomajn rapidojn laŭ ĉi tiu temperaturo.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:768 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, zeroMOMCheck)
en: Remove system linear momentum from initial velocities.
eo: Subtrahi de komencaj rapidoj sisteman movokvanton.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:771 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, zeroMOMCheck)
en: Zero Linear Momentum
eo: Nul Movokvanto

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:781 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, zeroLCheck)
en: Remove system angular momentum from initial velocities.
eo: Subtrahi de komencaj rapidoj sisteman momanton de movokvanto.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:784 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, zeroLCheck)
en: Zero Angular Momentum
eo: Nul Momanto de Movokvanto

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:807 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Control the thermodynamic output during the simulation.
eo: Regi la termodinamikan eligon dum la simulado.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:810 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output
eo: Eligo

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:817 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Output Interval
eo: Intervalo de Eligo

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:867 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: Thermodynamic output style.
eo: Stilo de termodinamika eligo.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:871 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: One Line
eo: Unu Linio

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:876 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: Multi Line
eo: Pluraj Linioj

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:928 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableFormButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:992
en: Use Form
eo: Uzi Formularon

note: i18n: file: qtplugins/lineformatinput/lineformatinputdialog.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Descriptor:
eo: Priskribo:

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moleculeNameLabel) i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, molMassLabel) i18n: file: qtplugins/molecul
en: TODO
eo: FAROTA

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Optimization algorithm:
eo: Optimumiga algoritmo:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Line search technique:
eo: Tekniko de linia serĉado:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, algorithm)
en: Steepest Descent
eo: Plej Kruta Malsupreniro

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:72 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, algorithm)
en: Conjugate Gradient
eo: Konjuga Gradiento

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:81 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, lineSearch)
en: Simple
eo: Simpla

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, lineSearch)
en: Newton's Method
eo: Neŭtona Metodo

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:114 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, enableCutoffs)
en: Limit Non-Bonded Interactions
eo: Limigi Neligajn Interagojn

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:126 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Van der Waals cutoff distance:
eo: Trunkiga distanco de Van der Waals:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:133 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Pair update frequency:
eo: Ofteco de para ĝisdatigo:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:140 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: electrostatic cutoff distance:
eo: Elektrostatika trunkiga distanco:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:213 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: "Energy" convergence:
eo: "Energia" konverĝo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpenMMInputDialog)
en: OpenMM Script Builder
eo: Konstruilo de OpenMM-Programetoj

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_jobScript)
en: Job script:
eo: Taska programeto:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:47 i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, jobScriptEdit)
en: script
eo: programeto

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Input Coords:
eo: Enigaj Koordinatoj:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Input Topology:
eo: Eniga Topologio:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_forceField)
en: Forcefield:
eo: Fortokampo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_waterModel)
en: Water Model:
eo: Akva Modelo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:160 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, waterModelCombo)
en: Implicit Solvent (OBC)
eo: Implicita Solvanto (OBC)

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:168 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_platform)
en: Platform:
eo: Platformo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:176 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, platformCombo)
en: Reference
eo: Referenco

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:186 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, platformCombo)
en: CPU
eo: Ĉefprocesoro

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_precision)
en: Precision:
eo: Precizo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:207 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: single
eo: unuobla

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:212 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: mixed
eo: miksita

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:217 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: double
eo: duobla

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:225 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_deviceIndex)
en: Device Index:
eo: Aparata Indico:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:245 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_openCLIndex)
en: OpenCL Platform Index:
eo: OpenCL-Platforma Indico:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:275 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_nonbondedMethod)
en: Nonbonded method:
eo: Neliga metodo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:283 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, nonBondedMethodCombo)
en: NoCutoff
eo: Neniu Trunkigo

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:288 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, nonBondedMethodCombo)
en: CutoffNonPeriodic
eo: Neperioda Trunkigo

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:293 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, nonBondedMethodCombo)
en: CutoffPeriodic
eo: Perioda Trunkigo

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:311 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ewaldTolerance)
en: Ewald Tolerance:
eo: Ewald-Tolero:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:337 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_constraints)
en: Constraints:
eo: Limigoj:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:350 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo)
en: HBonds
eo: HLigoj

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:355 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo)
en: AllBonds
eo: ĈiujLigoj

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:360 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo)
en: HAngles
eo: HAnguloj

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:368 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_constraintTolerance)
en: Constraint Tolerance:
eo: Tolero de Limigo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:394 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_rigidWater)
en: Rigid water?
eo: Rigida akvo?

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:407 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rigidWaterCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:457 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, initVelCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminp
en: False
eo: Malvera

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:415 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_nonBondedCutoff)
en: Nonbonded cutoff:
eo: Neliga trunkigo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:444 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomInitVel)
en: Random initial velocity:
eo: Hazarda komenca rapido:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:465 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_generationTemp)
en: Generation Temp:
eo: Genera Temperaturo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:498 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_integrator)
en: Integrator:
eo: Integrilo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:516 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, integratorCombo)
en: Brownian
eo: Brown-a

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:521 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, integratorCombo)
en: VariableLangevin
eo: Varia Langevin

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:526 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, integratorCombo)
en: VariableVerlet
eo: Varia Verlet

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:537 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_timestep)
en: Timestep:
eo: Tempopaŝo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:560 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_errorTol)
en: Error tolerance:
eo: Tolero de Eraro:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:586 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_collisionRate)
en: Collision rate:
eo: Ofteco de kolizioj:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:609 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temperature)
en: Temperature:
eo: Temperaturo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:632 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_barostat)
en: Barostat:
eo: Premkonstantigilo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:645 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, barostatCombo)
en: Monte Carlo
eo: Montekarla

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:653 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_pressure)
en: Pressure:
eo: Premo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:676 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_barostatInterval)
en: Barostat Interval
eo: Intervalo de Premkonstantigado

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:703 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_reporters)
en: Reporters:
eo: Raportantoj:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:710 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stateDataCheck)
en: StateData
eo: Stata Dateno

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:740 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_reportInterval)
en: Report Interval:
eo: Raporti Intervalon:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:780 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_productionSteps)
en: Production Steps:
eo: Paŝoj de Produktado:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:800 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_minimize)
en: Minimize?
eo: Ĉu minimumigi?

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:821 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_minimizeSteps)
en: Max. Minimize Steps:
eo: Maksimuma nombro de paŝoj por minimumigo:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:841 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_stateDataOptions)
en: StateData options:
eo: Opcioj pri Stata Dateno:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:848 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stepIndexCheck)
en: Step Index
eo: Paŝa Indico

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:858 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timeCheck)
en: Time
eo: Tempo

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:868 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, speedCheck)
en: Speed
eo: Rapido

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:878 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, progressCheck)
en: Progress
eo: Progreso

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:888 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, potentialEnergyCheck)
en: Potential Energy
eo: Potenciala Energio

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:898 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kineticEnergyCheck)
en: Kinetic Energy
eo: Kineta Energio

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:908 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, totalEnergyCheck)
en: Total Energy
eo: Totala Energio

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:928 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, volumeCheck)
en: Volume
eo: Volumeno

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:938 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, densityCheck)
en: Density
eo: Denso

note: i18n: file: qtplugins/plotpdf/pdfoptionsdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::PdfOptionsDialog)
en: PDF Plot Options
eo: Opcioj pri PDF-Desegno

note: i18n: file: qtplugins/plotpdf/pdfoptionsdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum Radius:
eo: Maksimuma Radiuso:

note: i18n: file: qtplugins/plotpdf/pdfoptionsdialog.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Step (dr):
eo: Paŝo (dr):

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::XrdOptionsDialog)
en: Theoretical XRD Pattern Options
eo: Opcioj pri Teoria Iksradia Difrakto

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:17 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::XrdOptionsDialog)
en: <html><head/><body><p>The broadening of the peak at the base (in degrees).</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La plilarĝiĝo de la pinto ĉe la bazo (en gradoj).</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:23 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_max2Theta)
en: <html><head/><body><p>The max 2theta value in degrees.</p><p>Default: 162.00°</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La maksimuma valoro de 2θ en gradoj.</p><p>Aprioro: 162,00°</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:45 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_peakWidth)
en: <html><head/><body><p>The broadening of the peaks at the base in degrees.</p><p>Default: 0.52958°</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La plilarĝiĝo de la pintoj ĉe la bazo en gradoj.</p><p>Aprioro: 0,52958°</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of points:
eo: Nombro de punktoj:

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:77 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peak width:
eo: Larĝo de pinto:

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wavelength:
eo: Ondolongo:

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:97 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_wavelength)
en: <html><head/><body><p>The wavelength of the x-ray in Angstroms. </p><p>Default: 1.50560 Å</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La iksradia ondolongo en anstromoj. </p><p>Aprioro: 1,50560 Å</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:122 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spin_numDataPoints)
en: <html><head/><body><p>The number of 2theta points to generate.</p><p>Default: 1000</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La nombro de generotaj 2θ-punktoj.</p><p>Aprioro: 1000</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:141 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Max 2*theta:
eo: Maksimuma 2θ:

note: i18n: file: qtplugins/plugindownloader/downloaderwidget.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download Selected
eo: Elŝuti Elektitaĵon

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomRadiusLabel)
en: Critical Point Radius:
eo: Radiuso de Krita Punkto:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel)
en: Bond Path Radius:
eo: Radiuso de Liga Vojo:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Covalent
eo: Kovalenta

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:135 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Constant Size
eo: Konstanta Grando

note: i18n: file: qtplugins/selectiontool/selectiontoolwidget.ui:21 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Apply Color
eo: Apliki Koloron

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:23 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SurfaceDialog)
en: Create Surfaces
eo: Krei Surfacojn

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Surface:
eo: Surfaco:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spinCombo)
en: alpha
eo: alfa

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color by:
eo: Kolorigi laŭ:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:202 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Resolution:
eo: Distingivo:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:224 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very Low
eo: Malgrandega

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:229 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
eo: Malgranda

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:234 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:380 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Medium
eo: Meza

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:239 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
eo: Granda

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:244 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very High
eo: Grandega

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:299 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Isosurface Value:
eo: Izosurfaca Valoro:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:515 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: Calculate
eo: Kalkuli

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:42 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, esTab)
en: Molecule
eo: Molekulo

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, esLabel)
en: Symmetrically equivalent atoms:
eo: Simetrie ekvivalentaj atomoj:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:79 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lockSymmetryCheckBox)
en: Lock Symmetry
eo: Ŝlosi Simetrion

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:109 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, operationsTab)
en: Operations
eo: Operacioj

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:115 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationsLabel)
en: Symmetry elements:
eo: Simetriaj elementoj:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:145 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, subgroupsTab)
en: Subgroups
eo: Subgrupoj

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:151 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subgroupsLabel)
en: Subgroups:
eo: Subgrupoj:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, toleranceLabel)
en: Tolerance:
eo: Tolero:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:225 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Tight
eo: Strikta

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:230 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Normal
eo: Normala

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:235 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Loose
eo: Malstrikta

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:240 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Very Loose
eo: Malstriktega

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detectSymmetryButton)
en: Detect Symmetry
eo: Trovi Simetrion

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VibrationDialog)
en: Vibrational Modes
eo: Vibraj Modoj

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amplitude:
eo: Amplitudo:

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Animation
eo: Ekmovi

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopButton)
en: Stop Animation
eo: Haltigi Moviĝon

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::BandDialog)
en: Yaehmop Band
eo: Bendo de Yaehmop

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:33 i18n: ectx: property (prefix), widget (QDoubleSpinBox, spin_minY)
en: Min y:
eo: Minimuma y:

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:52 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_plotFermi)
en: <html><head/><body><p>The Fermi level should be known before checking this box. You can discover the Fermi level by performing a density of states calculation and displaying the data (it will be at the top of the data). In addition, if a density of states calculation is performed, the Fermi level here will automatically be set to what was detected during the density of states calculation.</p><p>If this box is checked, be sure the correct Fermi level is set in the spinbox on the right.</p><p>Default: off</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La Fermi-nivelo estu konata antaŭ ol elekti ĉi tiun elektobutonon. Vi povas trovi la Fermi-nivelon kalkulante la statodenson kaj montrante la datenojn (ĝi estos supre de la datenoj). Krome, se la statodenso kalkuliĝos, la Fermi-nivelo ĉi tie aŭtomate agordiĝos al tiu, kiu estis trovita dum la kalkulo de la statodenso.</p><p>Se ĉi tiu elektobutonon estas elektita, certigu, ke la ĝusta Fermi-nivelo estas starigita en la dekstra kampo.</p><p>Implicite: malŝaltita</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_plotFermi)
en: Plot Fermi?
eo: Ĉu montri Fermi?

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:68 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_zeroFermi)
en: <html><head/><body><p>Adjust the energies so that the zero is the Fermi? Only available if we are plotting the Fermi level.</p><p><br/></p><p>Default: off</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ĉu mezuri energiojn relative al la Fermi? Nur havebla, se la Fermi-nivelo estas montrota.</p><p><br/></p><p>Implicite: ne</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:74 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_zeroFermi)
en: Zero Fermi?
eo: Ĉu nulo ĉe Fermi?

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Special k-points
eo: Specialaj k-punktoj

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:98 i18n: ectx: property (prefix), widget (QDoubleSpinBox, spin_maxY)
en: Max y:
eo: Maksimuma y:

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:120 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_fermi)
en: <html><head/><body><p>The Fermi Level</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La Fermi-Nivelo</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:142 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, edit_specialKPoints)
en: <html><head/><body><p>Enter special k-points as such:</p><p>L 0.5 0.5 0.5</p><p>G 0.0 0.0 0.0</p><p>X 0.5 0.0 0.5</p><p>That is, &lt;symbol&gt; &lt;x&gt; &lt;y&gt; &lt;z&gt; where x, y, and z are fractional reciprocal space coordinates. Lines will be drawn connecting these k-points on the graph in the order you put them in. Please note that the orientation of your cell may have an effect on the locations of these reciprocal space points.</p><p>If the space group of the crystal has been perceived or set, the special k points will be automatically filled up with the primitive cell high symmetry points for that space group. There are a few space groups will different high symmetry points depending on the lattice (such as if a &gt; b or a &lt; b) - that is taken into account automatically.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Tajpu specialajn k-punktojn jene:</p><p>L 0.5 0.5 0.5</p><p>G 0.0 0.0 0.0</p><p>X 0.5 0.0 0.5</p><p>T.e. ‹simbolo› ‹x› ‹y› ‹z› en kiu x, y, kaj z estas fractional reciprocal space coordinates. Linioj desegniĝos konektante ĉi tiujn k-punktojn sur la grafo laŭ la ordo, laŭ kiu vi metis ilin. Bonvolu noti, ke la orientiĝo de via ĉelo povas efiki sur la lokojn de ĉi tiuj reciprokspacaj punktoj.</p><p>Se la spacgrupo de la kristalo estis trovita aŭ starigita, la specialaj k-punktoj aŭtomate pleniĝos per la altsimetriaj punktoj de la primitiva ĉelo por tiu spacgrupo. Ekzistas kelkaj spacgrupoj kun malsamaj altsimetriaj punktoj depende de la krado (ekz. se a &gt; b aŭ a &lt; b) — tio estas aŭtomate konsiderata.</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:156 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spin_numKPoints)
en: <html><head/><body><p>Enter the number of k-points that will be connecting the special k-points. More of these k-points will smooth out the graph, but the calculation may take longer.</p><p>Default: 40</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Tajpu la nombron da k-punktoj, kiuj ligos la specialajn k-punktojn. Pli da ĉi tiuj k-punktoj glatigos la grafikon, sed la kalkulo eble daŭros pli longe.</p><p>Implicite: 40</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:178 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_limitY)
en: <html><head/><body><p>Limit the y-range in the plot?</p><p>Default: off</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ĉu limigi la valorojn de y en la montraĵo?</p><p>Implicite: ne</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:181 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_limitY)
en: Limit y-range?
eo: Ĉu limigi y?

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:188 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:204 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spin_numDim)
en: <html><head/><body><p>The number of periodic dimensions.</p><p><br/></p><p>If this is set to 1, the material will be periodic only along the A vector of the crystal.</p><p><br/></p><p>If this is set to 2, the material will be periodic along both the A and B vectors of the crystal.</p><p><br/></p><p>If this is set to 3, the material will be periodic along the A, B, and C vectors of the crystal.</p><p><br/></p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La nombro de periodaj dimensioj.</p><p><br/></p><p>Se ĝi estos 1, la materio estos perioda laŭ la A-vektoro de la kristalo.</p><p><br/></p><p>Se ĝi estos 2, la materio estos perioda laŭ la A- kaj B-vektoroj de la kristalo.</p><p><br/></p><p>Se ĝi estos 3, la materio estos perioda laŭ la A-, B-, kaj C-vektoroj de la kristalo.</p><p><br/></p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:220 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_displayYaehmopInput)
en: Display Yaehmop Input?
eo: Ĉu montri enigon de Yaehmop?
