avogadro - en to hu translation catalogue (1410 entries)

en: Batch Job #%L1 (%2)
hu: Kötegelt feladat #%L1 (%2)

en: No message specified.
hu: Nincs megadva üzenet.

en: script --print-options output must be an JSON object at top level. Received:
    %1
hu: parancsfájl --nyomtatási-beállítások kimenet legfelső szintű JSON-objektumnak kell lennie. Érkezett:
    %1

en: Non-string warning returned.
hu: A karakterlánc-mentes figyelmeztetés visszatért.

en: 'warnings' member is not an array.
hu: A „warnings” (figyelmeztetések) tag nem tömb.

en: Reference file '%1' does not exist.
hu: A(z) „%1” hivatkozási fájl nem létezik.

en: Error populating file %1: %2
hu: Hiba történt a(z) %1 fájl kitöltésében: %2

en: File '%1' poorly formed. Missing string 'contents' or 'filePath' members.
hu: A(z) „%1” fájl rosszul van beállítva. Hiányzó karakterlánc „contents” (tartalom) vagy „filePath” (fájlelérésiÚt) tag.

en: Malformed file entry: filename/contents missing or not strings:
    %1
hu: Hibás fájlbejegyzés: a fájlnév/tartalom hiányzik vagy nincs karakterlánc:
    %1

en: Malformed file entry at index %1: Not an object.
hu: Hibás fájlbejegyzés a(z) %1 tárgymutatóban: Nem objektum.

en: 'files' member not an array.
hu: A „files” (fájlok) tag nem tömb.

en: 'files' member missing.
hu: A „files” (fájlok) tag hiányzik.

en: 'mainFile' member does not refer to an entry in 'files'.
hu: A „mainFile” (főFájl) tag nem utal a „files” (fájlok) bejegyzésére.

en: 'mainFile' member must be a string.
hu: A „mainFile” (főFájl) tagnak karakterláncnak kell lennie.

en: Response must be a JSON object at top-level.
hu: A válasznak legfelső szintű JSON-objektumnak kell lennie.

en: Script output:
    %1
hu: Parancsfájl kimenet:
    %1

en: Parse error at offset %L1: '%2'
    Raw JSON:
    
    %3
hu: Elemzési hiba történt a(z) %L1 eltolásnál: „%2”
    Nyers JSON:
    
    %3

en: Error saving molecule representation to string: Unrecognized file format: %1
hu: Hiba történt a molekulaábrázolás mentése a karakterláncba: Felismerhetetlen fájlformátum: %1

[ctx: %1 = error message]
en: Error saving molecule representation to string: %1
hu: Hiba történt a molekulaábrázolás mentése a karakterláncba: %1

en: Error generating cjson object: Parse error at offset %1: %2
    Raw JSON:
    
    %3
hu: Hiba történt a kémiai-JSON-objektum létrehozásakor: Elemzési hiba a(z) %1 eltolásnál: %2
    Nyers JSON:
    
    %3

en: Error generator cjson object: Parsed JSON is not an object:
    %1
hu: Hiba történt a kémiai-JSON-objektum létrehozásakor: Az elemzett JSON nem objektum:
    %1

en: Input Generator (error)
hu: Bemeneti létrehozó (hiba)

en: %1 Input Generator
hu: %1 bemeneti létrehozó

en: Continue
hu: Folytatás

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton) i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:44 i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:184 i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:66 i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessin
en: Close
hu: Bezárás

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: The following file(s) have been modified:
    
    %1
    
    Would you like to overwrite your changes to reflect the new geometry or job options? | The following file(s) have been modified:
    
    %1
    
    Would you like to overwrite your changes to reflect the new geometry or job options?
hu[0]: A következő fájl módosult:
    
    %1
    
    Szeretné felülírni a módosításokat, hogy azok tükrözzék az új geometriát vagy feladatbeállításokat?
hu[1]: A következő fájlok módosultak:
    
    %1
    
    Szeretné felülírni a módosításokat, hogy azok tükrözzék az új geometriát vagy feladatbeállításokat?

en: Overwrite modified input files?
hu: Felülírja a módosított bemeneti fájlokat?

en: Problems occurred during input generation:
hu: Problémák történtek a bemenet létrehozása során:

en: No input files to save!
hu: Nincs mentendő bemeneti fájl!

en: Cannot connect to MoleQueue
hu: Nem sikerült a „MoleQueue” (Molekulasor) csatlakozása

en: Cannot connect to MoleQueue server. Please ensure that it is running and try again.
hu: Nem sikerült a „MoleQueue” (Molekulasor)-kiszolgáló csatlakozása. Kérjük, ellenőrizze, hogy az fut, és próbálja újra.

en: Submit %1 Calculation
hu: %1 számítás elküldése

en: Job Failed
hu: Feladat nem sikerült

en: The job did not complete successfully.
hu: The task did not complete successfully.

en: Script returns warnings:
hu: Parancsfájl figyelmeztetéseket ad vissza:

en: Hide &Warnings
hu: &Figyelmeztetések elrejtése

en: Show &Warnings
hu: &Figyelmeztetések megjelenítése

en: An error has occurred:
hu: Hiba történt:

en: Select output filename
hu: Kimeneti fájlnév kijelölése

en: Internal error: could not find text widget for filename '%1'
hu: Belső hiba történt: a(z) „%1” fájlnév szöveges vezérlő nem található

en: Output Error
hu: Kimeneti hiba

en: Failed to write to file %1.
hu: A(z) %1 fájl mentése nem sikerült.

en: Select output directory
hu: Kimeneti könyvtár kijelölése

en: %1: Directory does not exist!
hu: %1: A könyvtár nem létezik!

en: %1: Directory cannot be read!
hu: %1: A könyvtár nem olvasható!

en: %1: File will be overwritten.
hu: %1: A fájl felülírásra kerül.

en: %1: File is not writable.
hu: %1: A fájl nem menthető.

en: The input files cannot be written due to an unknown error.
hu: A bemeneti fájlok ismeretlen hiba miatt nem menthetők.

en: The input files cannot be written:
    
    %1
hu: A bemeneti fájlok nem menthetők:
    
    %1

en: The input files cannot be written:
    
    %1
    
    Warnings:
    
    %2
hu: A bemeneti fájlok nem menthetők:
    
    %1
    
    Figyelmeztetések:
    
    %2

en: Warning:
    
    %1
    
    Would you like to continue?
hu: Figyelmeztetés:
    
    %1
    
    Szeretné folytatni?

en: Write input files
hu: Bemeneti fájlok mentése

en: Configure Job
hu: Feladat beállítása

en: Submitting job to MoleQueue…
hu: Feladat küldése a „MoleQueue” (Molekulasor)-hoz folyamatban…

en: Job Submission Timeout
hu: Feladatküldési időtúllépés

en: Avogadro timed out waiting for a reply from MoleQueue.
hu: Az Avogadro alkalmazás időtúllépése a „MoleQueue” (Molekulasor) alkalmazás válaszának várakozása miatt.

[ctx: %1 = job ID, %2 = description]
en: Waiting for job %1 “%2” to finish…
hu: Várakozás a(z) %1-feladatazonosító befejezésére…
    Feladatleírás: %2

en: Stop waiting
hu: Várás leállítása

en: Fetching completed job information…
hu: A befejezett feladatadatok lekérése…

en: Job Retrieval Timeout
hu: Feladat lekérésének időtúllépése

en: Avogadro timed out waiting for the finished job details from MoleQueue.
hu: Avogadro időtúllépéssel várt a „MoleQueue” (Molekulasor) kész feladat részleteire.

en: Error Submitting Job
hu: Hiba történt a feladat elküldésekor

[ctx: %1 = error]
en: The job has been rejected by MoleQueue: %1
hu: A feladatot a „MoleQueue” (Molekulasor) elutasította: %1

en: No program selected.
hu: Nincs kijelölt program.

en: Please select the target program from the "Queue and Program" list.
hu: Kérjük, jelölje ki a célprogramot a „Várakozási sor és program” listából.

en: Client failed to submit job to MoleQueue.
hu: Az ügyfél feladatküldése a „MoleQueue” (Molekulasor)-hoz nem sikerült.

en: Internal error.
hu: Belső hiba.

en: Unable to resolve program selection. This is a bug.
hu: A kijelölt program feloldása nem sikerült. Ez egy hiba.

en: No molecule set in BackgroundFileFormat!
hu: Nincs molekula beállítva a „BackgroundFileFormat” (HáttérFájlformátum) fájlban!

en: No Io::FileFormat set in BackgroundFileFormat!
hu: Nincs Io::FájlFormátum beállítva a HáttérFájlFormátum-ban!

en: No file name set in BackgroundFileFormat!
hu: Nincs fájlnév beállítva a „BackgroundFileFormat” (HáttérFájlformátum) fájlban!

en: Split Horizontal
hu: Felosztás vízszintesen

en: Split Vertical
hu: Felosztás függőlegesen

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Hydrogen
hu: Hidrogén

en: Helium
hu: Hélium

en: Lithium
hu: Lítium

en: Beryllium
hu: Berillium

en: Boron
hu: Bór

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:66 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Carbon
hu: Szén

en: Nitrogen
hu: Nitrogén

en: Oxygen
hu: Oxigén

en: Fluorine
hu: Fluor

en: Sodium
hu: Nátrium

en: Magnesium
hu: Magnézium

en: Aluminum
hu: Alumínium

en: Silicon
hu: Szilícium

en: Phosphorus
hu: Foszfor

en: Sulfur
hu: Kén

en: Chlorine
hu: Klór

en: Potassium
hu: Kálium

en: Calcium
hu: Kalcium

en: Scandium
hu: Szkandium

en: Titanium
hu: Titán

en: Vanadium
hu: Vanádium

en: Chromium
hu: Króm

en: Manganese
hu: Mangán

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Iron
hu: Vas

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:76 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Cobalt
hu: Kobalt

en: Nickel
hu: Nikkel

en: Copper
hu: Réz

en: Zinc
hu: Cink

en: Germanium
hu: Germánium

en: Arsenic
hu: Arzén

en: Selenium
hu: Szelén

en: Bromine
hu: Bróm

en: Krypton
hu: Kripton

en: Rubidium
hu: Rubídium

en: Strontium
hu: Stroncium

en: Yttrium
hu: Ittrium

en: Zirconium
hu: Cirkónium

en: Niobium
hu: Nióbium

en: Molybdenum
hu: Molibdén

en: Technetium
hu: Technécium

en: Ruthenium
hu: Ruténium

en: Rhodium
hu: Ródium

en: Palladium
hu: Palládium

en: Silver
hu: Ezüst

en: Cadmium
hu: Kadmium

en: Tin
hu: Ón

en: Antimony
hu: Antimón

en: Tellurium
hu: Tellúr

en: Iodine
hu: Jód

en: Cesium
hu: Cézium

en: Barium
hu: Bárium

en: Lanthanum
hu: Lantán

en: Cerium
hu: Cérium

en: Praseodymium
hu: Prazeodímium

en: Neodymium
hu: Neodímium

en: Promethium
hu: Promécium

en: Samarium
hu: Szamárium

en: Europium
hu: Európium

en: Gadolinium
hu: Gadolínium

en: Dysprosium
hu: Diszprózium

en: Thulium
hu: Túlium

en: Ytterbium
hu: Itterbium

en: Lutetium
hu: Lutécium

en: Tantalum
hu: Tantál

en: Tungsten
hu: Volfrám

en: Rhenium
hu: Rénium

en: Osmium
hu: Ozmium

en: Iridium
hu: Irídium

en: Platinum
hu: Platina

en: Gold
hu: Arany

en: Mercury
hu: Higany

en: Thallium
hu: Tallium

en: Lead
hu: Ólom

en: Bismuth
hu: Bizmut

en: Polonium
hu: Polónium

en: Astatine
hu: Asztácium

en: Radium
hu: Rádium

en: Actinium
hu: Aktínium

en: Thorium
hu: Tórium

en: Protactinium
hu: Protaktínium

en: Uranium
hu: Urán

en: Neptunium
hu: Neptúnium

en: Plutonium
hu: Plutónium

en: Americium
hu: Amerícium

en: Curium
hu: Kűrium

en: Berkelium
hu: Berkélium

en: Californium
hu: Kalifornium

en: Mendelevium
hu: Mendelévium

en: Nobelium
hu: Nobélium

en: Lawrencium
hu: Laurencium

en: Bohrium
hu: Borium

en: Hassium
hu: Hasszium

en: Roentgenium
hu: Röntgenium

en: Copernicium
hu: Kopernícium

en: Nihonium
hu: Nihónium

en: Flerovium
hu: Fleróvium

en: Moscovium
hu: Moszkóvium

en: Livermorium
hu: Livermórium

en: Tennessine
hu: Tenesszium

en: Oganesson
hu: Oganeszon

en: Browse
hu: Tallózás

en: Select file:
hu: Fájl kijelölése:

en: Select executable:
hu: Végrehajtható fájl kijelölése:

en: Unable to find a suitable file reader for the selected file.
hu: A kijelölt fájl fájlolvasója nem található.

en: The file extension is missing, so the format cannot be determined.Do you want to add it?
hu: A fájl kiterjesztése hiányzik, így a formátum nem határozható meg. Hozzá szeretné adni?

en: Unable to find a suitable file writer for the selected format.
hu: A kijelölt fájl fájlírója nem található.

[ctx: File handlers]
en: handlers
hu: kezelők

[ctx: e.g. file handlers that can 'handle' this file.]
en: handle
hu: kezelő

[ctx: File readers]
en: readers
hu: olvasók

[ctx: e.g. file readers that can 'read' this file.]
en: read
hu: megnyitás

[ctx: File writers]
en: writers
hu: írók

[ctx: e.g. file writers that can 'write' this file.]
en: write
hu: író

en: Multiple %1 found that can %2 this format. Which should be used?
hu: Több %1 azt találta, hogy képes %2 ebben a formátumban. Melyiket kell használni?

en: All files
hu: Minden fájl

en: All supported formats
hu: Minden támogatott formátum

en: Error reading molecule representation: Unrecognized file format: %1
hu: Hiba történt a molekulaábrázolás olvasásakor: Felismerhetetlen fájlformátum: %1

en: %1 Message
hu: %1 üzenet

en: Error writing molecule representation to string: Unrecognized file format: %1
hu: Hiba történt a molekulaábrázolás karakterláncba írása során: Felismerhetetlen fájlformátum: %1

en: Error writing molecule representation to string: %1
hu: Hiba történt a molekulaábrázolás karakterláncba írása során: %1

en: 'userOptions' missing.
hu: Hiányzik a(z) „userOptions” (felhasználóiBeállítások).

en: Option '%1' does not refer to an object.
hu: A(z) „%1” beállítás nem hivatkozik objektumra.

en: 'type' is not a string for option '%1'.
hu: A „type” (típus) nem karakterlánc a(z) „%1” beállításhoz.

en: Could not find option '%1'.
hu: „%1” beállítás nem található.

en: Tab %1
hu: Lap: %1

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:53 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, titleLine)
en: Title
hu: Cím

en: Filename Base
hu: A fájlnév alapja

en: Processor Cores
hu: Processzormagok

en: Calculation Type
hu: Számítás típusa

en: Theory
hu: Elmélet

en: Basis
hu: Bázis

en: Charge
hu: Töltés

en: Multiplicity
hu: Sokszínűség

en: Error: value must be object for key '%1'.
hu: Hiba történt: az értéknek objektumnak kell lennie a(z) „%1” kulcsnál.

en: Unrecognized option type '%1' for option '%2'.
hu: Ismeretlen beállítási típus „%1” a(z) „%2” beállításnál.

en: Error setting default for option '%1'. Bad widget type.
hu: Hibás történt a(z) „%1” beállítás alapértelmezett beállításakor. Hibás vezérlői típus.

en: Error setting default for option '%1'. Bad default value:
hu: Hibás történt a(z) „%1” beállítás alapértelmezett beállításakor. Hibás alapértelmezett érték:

en: Error setting default for option '%1'. Could not find valid combo entry index from value:
hu: Hibás történt a(z) „%1” beállítás alapértelmezett beállításakor. Nem található érvényes kombinált bejegyzés tárgymutató az értékből:

en: Unhandled widget in collectOptions for option '%1'.
hu: Nem kezelt vezérlő a „collectOptions” (Beállítások gyűjtése) menüben a(z) „%1” beállításhoz.

en: [no molecule]
hu: [nincs molekula]

en: Layer %1
hu: %1. réteg

en: Ball and Stick
hu: Labda és bot modell

[ctx: protein ribbon / cartoon rendering]
en: Cartoons
hu: Fehérje szalagok

[ctx: rendering of non-covalent close contacts]
en: Close Contacts
hu: Szoros érintkezések

en: Crystal Lattice
hu: Kristályrács

en: Force
hu: Erő

en: Labels
hu: Címkék

[ctx: stick / licorice rendering]
en: Licorice
hu: Vonal/pálcamodell

en: Meshes
hu: Hálók

en: Non-Covalent
hu: Nem kovalens kötések

[ctx: quantum theory of atoms in molecules]
en: QTAIM
hu: Molekulák atomjainak kvantumelmélete

en: Symmetry Elements
hu: Szimmetria elemek

[ctx: ambient occlusion]
en: Van der Waals (AO)
hu: Van der Waals (környezeti elzáródás)

en: Wireframe
hu: Drótváz

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Create a new view
hu: Új nézet létrehozása

en: Periodic Table
hu: Periódusos táblázat

en: Error running script '%1 %2': Timed out waiting for start (%3).
hu: Hiba történt a parancsfájl futtatásakor „%1 %2”: Időtúllépés várt a kezdésre (%3).

en: Error running script '%1 %2': failed to write to stdin (len=%3, wrote %4 bytes, QProcess error: %5).
hu: Hiba történt a(z) „%1 %2” parancsfájl futtatásakor: nem sikerült írni az „stdin”-nek (len=%3, %4 bájtot írt, QProcess hiba: %5).

en: Error running script '%1 %2': Timed out waiting for finish (%3).
hu: Hiba történt a(z) „%1 %2” parancsfájl futtatásakor: Időtúllépés vár a befejezésre (%3).

en: Error running script '%1 %2': Abnormal exit status %3 (%4: %5)
    
    Output:
    %6
hu: Hiba történt a(z) „%1 %2” parancsfájl futtatásakor: Rendellenes kilépési állapot %3 (%4: %5)
    
    Kimenet:
    %6

en: Warning '%1'
hu: Figyelmeztetés „%1”

en: Script failed to start.
hu: A parancsfájl indítása nem sikerült.

en: Script crashed.
hu: A parancsfájl összeomlott.

en: Script timed out.
hu: A parancsfájl ideje lejárt.

en: Read error.
hu: Olvasási hiba.

en: Write error.
hu: Írási hiba.

en: Unknown error.
hu: Ismeretlen hiba.

en: Modify Layers
hu: Rétegek módosítása

en: Remove Layer
hu: Réteg eltávolítása

en: Remove Layer Info
hu: Rétegadatok eltávolítása

en: Add Layer
hu: Réteg hozzáadása

en: Add Layer Info
hu: Rétegadatok hozzáadása

note: i18n: file: qtplugins/selectiontool/selectiontoolwidget.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Layer
hu: Réteg módosítása

en: Add Atom
hu: Atom hozzáadása

en: Remove Atom
hu: Atom eltávolítása

en: Clear Atoms
hu: Atomok törlése

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, adjustHydrogens)
en: Adjust Hydrogens
hu: Hidrogénatomok beállítása

en: Change Elements
hu: Elemek módosítása

en: Change Element
hu: Elem cseréje

en: Change Atom Hybridization
hu: Atom hibridizáció módosítása

en: Change Atom Formal Charge
hu: Atom formális töltésének módosítása

en: Change Atom Color
hu: Atom színének módosítása

en: Change Atom Layer
hu: Atomréteg módosítása

en: Add Bond
hu: Kötés hozzáadása

en: Removed Bond
hu: Kötés eltávolítva

en: Clear Bonds
hu: Kötések törlése

en: Set Bond Orders
hu: Kötésrendek beállítása

en: Change Bond Order
hu: Kötésrend módosítása

en: Update Bonds
hu: Kötések frissítése

en: Update Bond
hu: Kötés frissítése

en: Add Unit Cell
hu: Egységsejt hozzáadása

en: Remove Unit Cell
hu: Egységsejt eltávolítása

en: Edit Unit Cell
hu: Egységsejt szerkesztése

en: Wrap Atoms to Cell
hu: Atomok a sejtbe körbefolyatása

en: Scale Cell Volume
hu: Sejttérfogat méretaránya

en: Build Super Cell
hu: Felsősejt összeállítása

en: Niggli Reduction
hu: Niggli-csökkentés

en: Rotate to Standard Orientation
hu: Szabványos tájolás elforgatása

en: Reduce to Primitive
hu: Egyszerű csökkentése

en: Conventionalize Cell
hu: Sejt hagyományosítása

en: Symmetrize Cell
hu: Sejt átváltozása szimmetriára

en: Fill Unit Cell
hu: Egységsejt kitöltése

en: Reduce Cell to Asymmetric Unit
hu: Sejt csökkentése aszimmetriaegységre

en: Change Atom Positions
hu: Atompozíciók módosítása

en: Change Atom Position
hu: Atompozíció módosítása

en: Change Atom Label
hu: Atomfelirat módosítása

en: Change Selection
hu: Kijelölés módosítása

en: Modify Molecule
hu: Molekula módosítása

en: Settings
hu: Beállítások

en: Cannot load script %1
hu: Nem sikerült betölteni a(z) %1 parancsfájlt

en: Checking for %1 scripts in path %2
hu: %1 parancsfájl keresése a(z) %2 elérési útban

en: 3DMol HTML Block.
hu: 3Dmol HTML-blokk.

en: &File
hu: &Fájl

en: &Export
hu: &Exportálás

en: ThreeDMol
hu: 3Dmol

en: Align
hu: Rendezés

en: Align Molecules
    
    Left Mouse: 	Select up to two atoms.
    	The first atom is centered at the origin.
    	The second atom is aligned to the selected axis.
    Right Mouse: 	Reset alignment.
    Double-Click: 	Center the atom at the origin.
hu: Molekulák igazítása
    
    Bal egér: 	Válasszon ki legfeljebb két atomot.
    	Az első atom középpontjában az origó található.
    	A második atom a kiválasztott tengelyhez igazodik.
    Jobb egér: 	Állítsa vissza az igazítást.
    Dupla kattintás: 	Az atom középpontba állítása az origóban.

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:281 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Axis:
hu: Tengely:

en: Align at Origin
hu: Igazítsa az eredethez

en: Align to Axis
hu: Igazítsa a tengelyhez

en: Center the atom at the origin.
hu: Központosítsa az atomot az eredetre.

en: Rotate the molecule to align the atom to the specified axis.
hu: Forgassa el a molekulát, hogy az atomot a megadott tengelyhez igazítsa.

en: Align tool
hu: Igazítóeszköz

en: Align molecules to a Cartesian axis
hu: Molekulák rendezése Descates-tengelyre

en: Run APBS…
hu: APBS futtatása…

en: Open Output File…
hu: Kimeneti fájl megnyitása…

en: &Input
hu: &Bemenet

en: Open Output File
hu: Kimeneti fájl megnyitása

en: OpenDX File (*.dx)
hu: OpenDX-fájl (*.dx)

en: IO Error
hu: Bemeneti/kimeneti hiba

en: Error reading structure file (%1).
hu: Hiba történt a szerkezetfájl (%1) olvasásakor.

en: OpenDX Error
hu: OpenDX hiba

en: Error reading OpenDX file: %1
hu: Hiba történt az OpenDX fájl olvasásakor: %1

en: Error reading OpenDX file: No cube found
hu: Hiba történt az OpenDX fájl olvasásakor: Kocka nem található

en: Interact with APBS utilities.
hu: APBS-közművek kölcsönhatása.

en: Open PDB File
hu: PDB-fájl megnyitása

en: PDB Files (*.pdb)
hu: PDB-fájlok (*.pdb)

en: Open PQR File
hu: PQR-fájl megnyitása

en: PQR Files (*.pqr)
hu: PQR-fájlok (*.pqr)

en: Error
hu: Hiba történt

en: Error running APBS: %1
hu: Hiba történt az APBS futtatásakor: %1

en: Please specify PDB file
hu: Kérjük, adja meg a PDB (Protein Data Bank - Fehérje adatbank)-fájlt

en: Save APBS Input File
hu: APBS bemeneti fájl mentése

en: APBS Input (*.in)
hu: APBS-bemenet (*.in)

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ApbsOutputDialog)
en: Success
hu: Sikerült

en: Input file written to '%1'
hu: Bemeneti fájl mentve ide: %1

en: By Custom Color…
hu: Egyedi szín szerint…

en: By Atomic Index
hu: Atomi index szerint

en: By Distance
hu: Távolság szerint

en: By Element
hu: Elem szerint

en: By Chain
hu: Lánc szerint

en: By Partial Charge…
hu: Részleges feltöltéssel…

en: By Secondary Structure
hu: Másodlagos szerkezet szerint

en: By Amino Acid
hu: Aminosav szerint

en: By Shapely Scheme
hu: Formásséma szerint

[ctx: colormap]
en: Heat
hu: Hőség

[ctx: colormap]
en: Hot
hu: Forró

[ctx: colormap]
en: Gray
hu: Szürke

[ctx: colormap]
en: Inferno
hu: Pokol

[ctx: colormap]
en: Plasma
hu: Plazma

[ctx: colormap]
note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:50 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorMapCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:174 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colormapCombo)
en: Spectral
hu: Kísérteties

[ctx: colormap]
note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:45 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorMapCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:169 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colormapCombo)
en: Coolwarm
hu: Hideg meleg

[ctx: colormap]
note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:35 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorMapCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:159 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colormapCombo)
en: Balance
hu: Egyensúly

[ctx: colormap]
note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorMapCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colormapCombo)
en: Blue-DarkRed
hu: Kék-sötétvörös

[ctx: colormap]
note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:55 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorMapCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:179 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colormapCombo)
en: Turbo
hu: Turbó

en: Apply color schemes to atoms and residues.
hu: Színsémák alkalmazása az atomokra és a maradékokra.

en: &View
hu: &Nézet

en: Color Atoms
hu: Atomok színezése

en: Color Residues
hu: Maradék színezése

en: Select Colormap
hu: Színleképezés kijelölése

note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colormapLabel) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:143 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Colormap:
hu: Színleképezés:

en: ApplyColors
hu: Színek alkalmazása

en: Atom scale
hu: Atomi méretarány

en: Bond scale
hu: Kötési méretarány

en: Show multiple bonds
hu: Többszörös kötések megjelenítése

en: Show hydrogens
hu: Hidrogénatomok megjelenítése

en: Render atoms as spheres and bonds as cylinders.
hu: Atomok, mint gömbök megjelenítése. Kötések, mint hengerek megjelenítése.

en: Bond-Centric Manipulation
hu: Kötésközpontú kezelése

en: Bond Centric Manipulation Tool
    
    Left Mouse: 	Click and drag to rotate the view.
    Middle Mouse: 	Click and drag to zoom in or out.
    Right Mouse: 	Click and drag to move the view.
    Double-Click: 	Reset the view.
    
    Left Click & Drag on a Bond to set the Manipulation Plane:
    Left Click & Drag one of the Atoms in the Bond to change the angle
    Right Click & Drag one of the Atoms in the Bond to change the length
hu: Kötésközpontú-művelőeszköz
    
    Bal egérgomb:	Kattintson és húzza a nézet elforgatásához.
    Középső egérgomb:	Kattintson és húzza a nagyításhoz vagy kicsinyítéshez.
    Jobb egérgomb:	Kattintson és húzza a nézet mozgatásához.
    Dupla kattintás:	A nézet visszaállítása.
    
    Kattintson a bal egérgombbal, és húzza a kötvényt a műveletsík beállításához.
    Kattintson a bal egérgombbal, és húzza az egyik atomot a kötésben a szög megváltoztatásához.
    Kattintson a jobb egérgombbal, és húzza az egyik atomot a kötésben a hossz megváltoztatásához.

en: Bond centric manipulation tool.
hu: Kötésközpontú-művelőeszköz.

en: Tool used to edit molecular geometry by changing bond lengths and angles.
hu: A molekuláris geometria szerkesztésére szolgáló eszköz a kötéshosszak és kötésszögek módosítatásával.

en: Bond Atoms
hu: Kötésatomok

en: Perceive Bond Orders
hu: Kötésrendek érzékelése

en: Remove Bonds
hu: Kötések eltávolítása

en: Configure Bonding…
hu: Kötési beállítások…

en: Bond Selected Atoms
hu: Kijelölt atomok kötése

en: &Build
hu: Fe&lépítés

en: Bond
hu: Kötés

en: Remove bonds from all or selected atoms.
hu: Kötések eltávolítása az összes vagy a kijelölt atomról.

en: Create bonds between all or selected atoms.
hu: Kötések létrehozása az összes vagy a kijelölt atom között.

en: Perceive bond orders.
hu: Kötésrendek érzékelése.

en: Bonding
hu: Kötés

en: Perform bonding operations.
hu: Kötési műveletek végrehajtása.

[ctx: protein rendering style]
en: Backbone
hu: Szerkezeti váz

[ctx: protein rendering style]
en: Trace
hu: Nyomkövetés

[ctx: protein rendering style]
en: Tube
hu: Cső

[ctx: protein rendering style]
en: Ribbon
hu: Szalag

[ctx: protein rendering style]
en: Simple Cartoon
hu: Egyszerű fehérje szalag

[ctx: protein rendering style]
en: Cartoon
hu: Fehérje szalag

[ctx: protein rendering style]
en: Rope
hu: Kötél

en: Display of biomolecule ribbons / cartoons.
hu: Biomolekula szalagok / fehérje szalagok megjelenítése.

en: Add Centroid
hu: Súlypont hozzáadása

en: Add Center of Mass
hu: Tömegközéppont hozzáadása

[ctx: add a point normal to the plane of the molecule]
en: Add Perpendicular
hu: Merőleges hozzáadása

en: Centroid
hu: Súlypont

en: Add centroids and center-of-mass.
hu: Súlypontok és tömegközéppont hozzáadása.

en: Maximum distance:
hu: Legnagyobb távolság:

en: Line width:
hu: Vonalvastagság:

en: Render close contacts between atoms.
hu: Atomok között szoros érintkezések megjelenítése.

en: Contact
hu: Érintkezés

en: Salt Bridge
hu: Sóhíd

en: Repulsive
hu: Taszító

en: Edit Color Opacity Map…
hu: Színes átlátszósági térkép szerkesztése…

en: &Extensions
hu: Ki&terjesztések

en: ColorOpacityMap
hu: Színes átlátszósági térkép

en: Edit color opacity maps, primarily for volume rendering.
hu: Színes átlátszósági térképek szerkesztése, elsősorban térfogat-megjelenítés céljából.

en: Scripts
hu: &Parancsfájlok

en: Error reading output file '%1':
    %2
hu: Hiba történt a(z) „%1” kimeneti fájl olvasásakor:
    %2

en: Processing %1
hu: %1 feldolgozása

en: Set path to Python interpreter:
hu: Python-értelmező elérési útja beállítása:

en: Select the python interpreter to run external scripts.
    Avogadro must be restarted for any changes to take effect.
hu: Python-értelmező kijelölése a külső parancsfájlok futtatásához.
    Az Avogadro alkalmazást újra kell indítani, hogy a módosítások érvénybe lépjenek.

en: Command scripts
hu: Parancsfájlok

en: Run external script commands
hu: Külső parancsfájl futtatása

note: i18n: file: qtplugins/configurepython/condadialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::CondaDialog) i18n: file: qtplugins/configurepython/configurepythondialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ConfigurePythonDi
en: Python Settings…
hu: Python beállításai…

en: Install Python
hu: Python telepítése

en: Python is used for many Avogadro features. Do you want to download Python?
hu: A Python számos Avogadro szolgáltatáshoz használatos. Szeretné letölteni a Python-t?

en: ConfigurePython
hu: Python beállítása

en: Configure Python environments.
hu: Python-környezetek beállításai.

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:516 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: Other…
hu: Egyéb…

en: Atomic &Coordinate Editor…
hu: Atom&koordináta-szerkesztő…

en: Coordinate editor
hu: Koordináta-szerkesztő

en: Text editing of atomic coordinates.
hu: Az atomkoordináták szövegszerkesztése.

en: Overwrite changes?
hu: Felülírni a módosításokat?

en: The text document has been modified. Would you like to discard your changes and revert to the current molecule?
hu: A szöveges dokumentum módosult. Szeretné elvetni a módosításokat, és visszatérni a jelenlegi molekulához?

en: Too few entries on line.
hu: Túl kevés bejegyzés a sorban.

en: Invalid element name.
hu: Érvénytelen elemnév.

en: Element name.
hu: Elemnév.

en: Invalid element symbol.
hu: Érvénytelen kémiai elem szimbóluma.

en: Element symbol.
hu: Kémiai elem szimbóluma.

en: Invalid atom label.
hu: Érvénytelen atomcímke.

en: Invalid atomic index.
hu: Érvénytelen atomindex.

en: Atomic index.
hu: Atomi index.

en: Invalid atomic number.
hu: Érvénytelen atomszám.

en: Atomic number.
hu: Atomszám.

en: Invalid coordinate.
hu: Érvénytelen koordináta.

en: X coordinate.
hu: X koordináta.

en: Y coordinate.
hu: Y koordináta.

en: Z coordinate.
hu: Z koordináta.

en: 'a' lattice coordinate.
hu: a-hálókoordináta.

en: 'b' lattice coordinate.
hu: b-hálókoordináta.

en: 'c' lattice coordinate.
hu: c-hálókoordináta.

en: Error applying geometry
hu: Hiba történt a geometria alkalmazásakor

en: Could not parse geometry specification. Fix the highlighted errors and try again.
    
    (Hint: Hold the mouse over red text for a description of the error.)
hu: Nem sikerült elemezni a geometria meghatározását. Javítsa ki a kiemelt hibákat, és próbálja újra.
    
    (Tipp: A hiba leírásához tartsa az egeret a piros szöveg fölé.)

en: Edit Atomic Coordinates
hu: Atomkoordináták szerkesztése

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:390 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Custom
hu: Egyéni

en: XYZ format (symbols)
hu: XYZ-formátum (szimbólumok)

en: XYZ format (names)
hu: XYZ-formátum (nevek)

en: XYZ format (atomic numbers)
hu: XYZ-formátum (atomszámok)

en: Lattice coordinates (symbols)
hu: Hálókoordináták (szimbólumok)

en: Lattice coordinates (names)
hu: Hálókoordináták (nevek)

en: Lattice coordinates (atomic numbers)
hu: Hálókoordináták (atomszámok)

en: GAMESS format (symbols)
hu: GAMESS-formátum (szimbólumok)

en: GAMESS format (names)
hu: GAMESS-formátum (nevek)

en: Turbomole format
hu: TURBOMOLE-formátum

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:108 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, copy)
en: Copy
hu: Másolás

en: SMILES
hu: Egyszerűsített molekuláris bemeneti vonalbeviteli rendszer

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, cut)
en: Cut
hu: Kivágás

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear)
en: Clear
hu: Törlés

en: &Paste
hu: &Beillesztés

en: &Edit
hu: S&zerkesztés

en: Copy As
hu: Másolás másként

en: Error Clipping Molecule
hu: Hiba történt a molekula kivágásakor

en: Error generating clipboard data.
hu: Hiba történt a vágólapra vonatkozó adatok létrehozásakor.

[ctx: file format]
en: Output format: %1
    %2
hu: Kimeneti formátum: %1
    %2

en: Reader error:
    %1
hu: Olvasó hiba:
    %1

en: Error Pasting Molecule
hu: Hiba történt a molekula beillesztésekor

en: Cannot paste molecule: Clipboard empty!
hu: Nem lehet beilleszteni a molekulát: Üres a vágólap!

en: Error reading clipboard data.
hu: Hiba történt a vágólap adatainak olvasásakor.

[ctx: file format description]
en: Detected format: %1
    %2
hu: Felismert formátum: %1
    %2

en: Copy and paste
hu: Másolás és beillesztés

en: Interact with the clipboard.
hu: Vágólap kölcsönhatása.

en: CP2K input
hu: CP2K bemenet

en: Generate input for CP2K.
hu: Bemenet létrehozása a CP2K számára.

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:196 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, scoringComboBox)
en: Energy
hu: Energia

en: Energy and Forces
hu: Energia és erők

en: Molecular Dynamics
hu: Molekuladinamika

en: Geometry Optimization
hu: Geometria optimalizálása

en: Electronic structure methods (DFT)
hu: Elektronikus szerkezeti módszerek (DFT)

en: Molecular Mechanics
hu: Molekulamechanika

en: Hybrid quantum classical (Not yet supported)
hu: Hibrid klasszikus kvantum (Még nem támogatott)

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:152 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, waterPotentialCombo)
en: NONE
hu: EGYIK SEM

en: ATOMIC
hu: ATOM

en: CORE
hu: MAG

en: DENSITIES
hu: TÖRVÉNYEK

en: HISTORY_RESTART
hu: ELŐZMÉNYEK_TÖRLÉSE

en: MOPAC
hu: MOPAC (Molecular Orbital PACkage - Molekuláris orbitális csomag)

en: RANDOM
hu: VÉLETLEN

en: RESTART
hu: ÚJRAINDÍTÁS

en: Conjugate Gradients
hu: Konjugált grádiensek

en: DIIS
hu: DIIS (direct inversion in the iterative subspace - közvetlen inverzió az iteratív alűrben)

en: Steepest descent
hu: Legmeredekebb ereszkedés

en: The input file has been modified. Would you like to overwrite your changes to reflect the new geometry or job options?
hu: A bemeneti fájl módosult. Szeretné felülírni a módosításokat, hogy azok tükrözzék az új geometriát vagy feladatbeállításokat?

en: Overwrite modified input file?
hu: Felülírja a módosított bemeneti fájlt?

en: Save CP2K input file
hu: CP2K bemeneti fájl mentése

en: Submit CP2K Calculation
hu: CP2K számítás elküldése

en: Import Crystal from Clipboard…
hu: Kristály importálása a vágólapról…

en: Toggle Unit Cell
hu: Egységsejt váltása

en: Edit Unit Cell…
hu: Egységsejt szerkesztése…

en: &Wrap Atoms to Unit Cell
hu: Atomoktól egységcelláig &körbefolyatása

en: Rotate to Standard &Orientation
hu: Szabványos tájolás el&forgatása

en: Scale Cell &Volume…
hu: Sejt&térfogat méretaránya…

en: Build &Supercell…
hu: &Felsősejt összeállítása…

en: Reduce Cell (&Niggli)
hu: Sejtcsökkentés (&Niggli)

en: &Crystal
hu: &Kristály

en: Remove &Unit Cell
hu: &Egységsejt eltávolítása

en: Add &Unit Cell
hu: &Egységsejt hozzáadása

en: Import Crystal from Clipboard
hu: Kristály importálása a vágólapról

en: Wrap atoms into the unit cell.
hu: Atomoktól egységcelláig körbefolyatása.

en: Rotate the unit cell to the standard orientation.
hu: Egységcella elforgatása a szabványos tájolásba.

en: Niggli Reduce Crystal
hu: Niggli csökkentett kristály

en: The unit cell is already reduced.
hu: Az egységsejt már csökkent.

en: Crystal
hu: Kristály

en: Tools for crystal-specific editing/analysis.
hu: Kristályspecifikus szerkesztő/elemző eszközök.

en: Color axes:
hu: Színes tengelyek:

en: Line color:
hu: Vonal színe:

en: Render the unit cell boundaries.
hu: Egység sejt határainak megjelenítése.

en: Cannot Parse Text
hu: Szöveg nem elemezhető

en: Failed to read the data with the supplied format.
hu: Nem sikerült az adatok olvasása a megadott formátummal.

en: No unit cell present.
hu: Nincs egységsejt.

en: Reassign &Custom Elements…
hu: &Egyéni elemek újra hozzárendelése…

en: Manipulate custom element types in the current molecule.
hu: Egyéni elemtípusok manipulálása a jelenlegi molekulában.

en: Custom Elements
hu: Egyéni elemek

en: Draw
hu: Rajzolás

en: Draw Tool
    
    Left Mouse: 	Click and Drag to create Atoms and Bond
    Right Mouse: 	Delete Atom
hu: Rajzeszköz
    
    Bal egérgomb:	Kattintson és húzza az atomok és a kötés létrehozásához
    Jobb egérgomb:	Atom törlése

en: Draw Atom
hu: Atom rajzolása

en: Change Bond Type
hu: Kötés típusának módosítása

en: Remove Bond
hu: Kötés eltávolítása

en: Distance:
hu: Távolság:

en: Editor tool
hu: Szerkesztő eszköz

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:217 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:249 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Automatic
hu: Önműködő

en: Single
hu: Egyszeres

en: Double
hu: Kétszeres

en: Triple
hu: Háromszoros

en: &Import
hu: &Importálás

en: Fetch PDB
hu: PDB (Protein Data Bank - Fehérje adatbank) lekérése

en: Could not read the PDB molecule: %1
hu: A PDB-molekula nem olvasható: %1

en: PDB Code
hu: PDB (Protein Data Bank - Fehérje adatbank) kód

en: Chemical structure to download.
hu: Letöltendő kémiai szerkezet.

en: Querying for %1
hu: %1 lekérdezése

en: Network Download Failed
hu: Hálózati letöltés nem sikerült

en: Network timeout or other error.
hu: Hálózati időtúllépés vagy más hiba.

en: Specified molecule could not be found: %1
hu: A megadott molekula nem található: %1

en: Fetch from PDB
hu: PDB (Protein Data Bank - Fehérje adatbank) lekérése

en: Download PDB models from the Protein Data Bank
hu: PDB-modellek letöltése a fehérjeadatbankból

en: Focus Selection
hu: Összpontosítás kijelölése

en: Unfocus
hu: Összpontosítás eltávolítása

en: Focus
hu: Összpontosítás

en: Focus the view on specific features.
hu: Meghatározott jellemzőkre összpontosítása a nézetben.

en: Render the force field visualizations for the atoms of the molecule.
hu: Atomi erőtérek képi megjelenítése a molekula számára.

en: Optimize Geometry
hu: Geometria optimalizálása

en: Forces
hu: Erők

en: Configure…
hu: Beállítások…

en: Freeze Selected Atoms
hu: Kijelölt atomok lefagyása

en: Unfreeze Selected Atoms
hu: Kijelölt atomok lefagyásának feloldása

en: &Calculate
hu: S&zámítás

en: %1 Energy = %L2
hu: %1 energia = %L2

en: %1 Force Norm = %L2
hu: %1 Erő Norm = %L2

en: Forcefield optimization
hu: Erőtér optimalizálása

en: Forcefield minimization, including scripts
hu: Erőtér minimalizálás, parancsfájlok beleértve

en: Autodetect (%1)
hu: Automatikus felismerés (%1)

en: Universal Force Field
hu: Egyetemes erőtér

en: Generalized Amber Force Field
hu: Általánosított borostyánsárga erőtér

en: Merck Molecular Force Field 94
hu: Merck molekuláris erőtér 94

en: Error retrieving metadata for energy script: %1
hu: Hiba történt az energiaparancsfájl metaadatainak lekérésekor: %1

en: Error parsing metadata for energy script: %1
hu: Hiba történt az energiaparancsfájl metaadatainak elemzésekor: %1

en: Error parsing metadata for energy script: %1
    Result is not a JSON object.
hu: Hiba történt az energiaparancsfájl metaadatainak elemzésekor: %1
    Az eredmény nem JSON-objektum.

en: GAMESS input
hu: GAMESS bemenet

en: Generate input for GAMESS.
hu: Bemenet létrehozása a GAMESS számára.

en: Single Point
hu: Egyetlen pont

en: Equilibrium Geometry
hu: Egyensúlyi geometria

en: Transition State
hu: Átmeneti állapot

en: Frequencies
hu: Frekvenciák

en: Core Potential
hu: Mag potenciál

en: Gas
hu: Gáz

en: Water
hu: Víz

en: Singlet
hu: Szinglett

en: Doublet
hu: Dublett

en: Triplet
hu: Triplett

en: Dication
hu: Dikation

en: Cation
hu: Kation

en: Neutral
hu: Semleges

en: Save GAMESS input file
hu: GAMESS bemeneti fájl mentése

en: Submit GAMESS Calculation
hu: GAMESS számítás elküldése

en: &Adjust Hydrogens
hu: Hidrogénatomok &beállítása

en: Add Hydrogens
hu: Hidrogénatomok hozzáadása

en: Remove E&xtra Hydrogens
hu: Felesleges hidrogénatomok el&távolítása

en: &Remove All Hydrogens
hu: &Minden hidrogénatom eltávolítása

en: Add/remove hydrogens from the current molecule.
hu: Hidrogénatomok hozzáadása/eltávolítása a jelenlegi molekulából.

en: &Hydrogens
hu: &Hidrogénatomok

en: Hydrogens
hu: Hidrogénatomok

en: &Search PQR…
hu: PQR-&keresés…

en: Import From PQR
hu: PQR importálása

en: Download a molecule from PQR.
hu: PQR-molekula letöltése.

en: DNA/RNA…
hu: DNS/RNS…

en: &Insert
hu: &Beszúrás

en: Insert DNA/RNA…
hu: DNS/RNS beszúrása…

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:79 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_TU)
en: Thymine
hu: Timin

note: i18n: file: qtplugins/lineformatinput/lineformatinputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::LineFormatInputDialog)
en: Insert Molecule…
hu: Molekula beszúrása…

en: Generating 3D molecule…
hu: 3D molekula létrehozása…

en: InsertDNA
hu: DNS beszúrása

en: Insert DNA / RNA fragments through a dialog.
hu: DNS/RNS-töredékek beszúrása párbeszédpanelen keresztül.

en: Molecule…
hu: Molekula…

en: Crystal…
hu: Kristály…

en: Error reading file (%1).
hu: Hiba történt a fájl olvasásakor (%1).

note: i18n: file: qtplugins/crystal/importcrystaldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ImportCrystalDialog)
en: Import Crystal
hu: Kristály importálása

en: Insert Fragment
hu: Töredék beillesztése

en: InsertFragment
hu: Töredék beillesztése

en: Insert molecular fragments for building larger molecules.
hu: Molekulatöredék beillesztése nagyobb molekulák létrehozásához.

en: Color:
hu: Szín:

en: Distance from center:
hu: Távolság a központtól:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:345 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:640 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, barostatCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedia
en: None
hu: Nincs

en: Index
hu: Tárgymutató

en: Unique ID
hu: Egyedi azonosító

en: Element
hu: Elem

en: Element & Number
hu: Elemnév és elemszám

en: Element & ID
hu: Elem és azonosító

en: Atom Label:
hu: Atomi címke:

en: ID
hu: Azonosító

en: Name
hu: Név

en:  &
hu:  és

en: Residue Label:
hu: Maradékcímke:

en: Display labels on ball and stick style.
hu: Címkék megjelenítése labda és bot modellben.

en: Edit Labels
hu: Címkék szerkesztése

en: Atom Label Tool
    
    Left Mouse: 	Click on Atoms to add Custom Labels
hu: Atom címkeeszköz
    
    Bal egérgomb:	Egyedi címkék hozzáadásához kattintson az atomokra

en: Create Label
hu: Címke létrehozása

en: Label editor tool
hu: Címkeszerkesztő eszköz

en: LAMMPS input
hu: LAMMPS bemenet

en: Generate input for LAMMPS.
hu: Bemenet létrehozása a LAMMPS számára.

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the Lammps input deck preview pane?
hu: Szeretné frissíteni az előnézeti szöveget, elveszítve a LAMMPS (Large-scale Atomic/Molecular Massively Parallel Simulator - nagyméretű atomi/molekuláris tömegesen párhuzamos szimulátor) bemeneti fedélzet előnézeti ablaka összes módosítását?

en: Render atoms as licorice / sticks.
hu: Atom megjelenítése vonal- vagy pálcamodell szerint.

en: No descriptors found!
hu: Leírók nem találhatók!

en: No line format readers found!
hu: Nem található sorformátumú olvasó!

en: Unable to load requested format reader.
hu: A kért formátumolvasó betöltése nem sikerült.

en: LineFormatInput
hu: SorFormátumúBemenet

en: Load single-line molecule descriptors through an input dialog.
hu: Egysoros molekulaleírók betöltése egy beviteli párbeszédpanelen keresztül.

en: Manipulate
hu: Manipulálás

en: Manipulation Tool
    
    Left Mouse: 	Click and drag to move atoms
    Right Mouse: 	Click and drag to rotate selected atoms.
hu: Művelőeszköz
    
    Bal egérgomb:	Kattintson és húzza az atomok mozgatásához.
    Jobb egérgomb:	Kattintson és húzza a kijelölt atomok elforgatásához.

en: Manipulate tool
hu: Manipuláló eszköz

en: Measure
hu: Mérés

en: Measure Tool
    
    Left Mouse: 	Select up to four Atoms.
    	Distances are measured between 1-2 and 2-3
    	Angle is measured between 1-3 using 2 as the common point
    	Dihedral is measured between 1-2-3-4
    Right Mouse: 	Reset the measurements.
hu: Méretezőeszköz
    
    Bal egérgomb:	Jelölés ki legfeljebb négy atomot.
    	A távolságokat 1-2 és 2-3 között mérik
    	A szöget 1-3 között mérik, 2-vel közös pontként
    	A diéderest 1-2-3-4 között mérik
    Jobb egérgomb:	Állítsa vissza a méréseket.

en: Dihedral:
hu: Diéderes:

en: Angle:
hu: Szög:

en: Angles:
hu: Szögek:

en: Measure tool
hu: Méretezőeszköz

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacitySliderLabel)
en: Opacity:
hu: Átlátszóság:

en: Render polygon meshes.
hu: Sokszög hálók megjelenítése.

en: &Molecular…
hu: &Molekuláris…

en: View general properties of a molecule.
hu: Molekula általános tulajdonságok megtekintése.

en: &Analysis
hu: &Elemzés

en: &Properties
hu: &Tulajdonságok

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::MolecularPropertiesDialog)
en: Molecular Properties
hu: Molekula tulajdonságai

en: &Copy
hu: &Másolás

[ctx: asking server for molecule name]
en: (pending)
hu: (függőben)

en: unknown molecule
hu: ismeretlen molekula

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Molecule Name:
hu: Molekulanév:

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:35 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Molecular Mass (g/mol):
hu: Molekulatömeg (g/mol):

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chemical Formula:
hu: Kémiai képlet:

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:63 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Number of Atoms:
hu: Atomok száma:

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:77 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Number of Bonds:
hu: Kötések száma:

en: Navigate
hu: Navigálás

en: Navigation Tool
    
    Left Mouse: 	Click and drag to rotate the view.
    Middle Mouse: 	Click and drag to zoom in or out.
    Right Mouse: 	Click and drag to move the view.
hu: Navigációs eszköz
    
    Bal egérgomb:	Kattintson és húzza a nézet elforgatásához.
    Középső egérgomb:	Kattintson és húzza a nagyításhoz vagy kicsinyítéshez.
    Jobb egérgomb:	Kattintson és húzza a nézet mozgatásához.

en: Rotate the scene along the x, y, or z axes.
hu: Forgassa el a jelenetet az x, y vagy z tengely mentén.

en: Zoom the scene.
hu: A jelenet nagyítása.

en: Translate the scene.
hu: Jelenet mozgassa.

en: Reverse Direction of Zoom on Scroll
hu: A nagyítás fordított iránya a görgetésen

en: Default:	 Scroll down to shrink, scroll up to zoom
    Reversed:	 Scroll up to shrink, scroll down to zoom
hu: Alapértelmezett: Lefelé görgetés a kicsinyítéséhez, felfelé görgetés a nagyításához
    Fordított: Felfelé görgetés a kicsinyítéséhez, lefelé görgetés a nagyításához

en: Navigate tool
hu: Navigációs eszköz

en: Chemical Name
hu: Kémiai név

en: Network Databases
hu: Hálózati adatbázisok

en: Interact with online databases, query structures etc.
hu: Online adatbázisokkal, lekérdezési struktúrákkal kölcsönhatása.

en: Angle tolerance:
hu: Szögtűrés:

en: Render a few non-covalent interactions.
hu: Néhány nem kovalens kölcsönhatás megjelenítése.

en: Halogen
hu: Halogén

en: Chalcogen
hu: Kalkogén

en: Configure Force Field…
hu: Erőtér beállítása…

en: Conformer Search…
hu: Konformer keresése…

en: Perceive Bonds
hu: Kötések érzékelése

en: Add Hydrogens for pH…
hu: Hidrogénatomok hozzáadása a pH szint értékhez…

en: Remove Hydrogens
hu: Hidrogénatomok eltávolítása

en: %1 not found! Disabling Open Babel plugin actions.
hu: %1 nem található! Az Open Babel beépülő modul műveleteinek letiltása.

en: &Open Babel
hu: &Open Babel kémiai eszköztár

en: The Open Babel file formats are not ready to be added.
hu: Az „Open Babel” kémiai eszköztár fájlformátumok nem állnak készen a hozzáadásra.

en: Loading molecule from Open Babel…
hu: Molekula betöltése az Open Babelből…

en: An internal error occurred: OpenBabel::readMolecule called, but no obabel output is available to parse!
hu: Belső hiba történt: OpenBabel::readMolecule meghívva, de az elemzéshez nem elérhető obabel kimenet!

en: An error occurred while running Open Babel (%1).
hu: Hiba történt az „Open Babel” kémiai eszköztár (%1) futtatása közben.

en: Error parsing openbabel output.
hu: Hiba történt az „Open Babel” kémiai eszköztár kimenet elemzésekor.

en: An error occurred while retrieving the list of supported forcefields. (using '%1').
hu: Hiba történt a támogatott erőterek listájának lekérésekor. („%1” használatával).

en: Molecule invalid. Cannot optimize geometry.
hu: A molekula érvénytelen. Nem lehet optimalizálni a geometriát.

en: Cannot optimize geometry with Open Babel.
hu: A geometria nem optimalizálható az „Open Babel” kémiai eszköztárával.

en: Optimizing Geometry (Open Babel)
hu: Geometria optimalizálása („Open Babel” kémiai eszköztár)

en: Generating…
hu: Létrehozás folyamatban…

en: An internal error occurred while generating an Open Babel representation of the current molecule.
hu: Belső hiba történt a jelenlegi molekula Open Babel-képviseletének létrehozásakor.

[ctx: arg is an executable file.]
en: Starting %1…
hu: %1 indítása…

en: Step %1 of %2
    Current energy: %3
    dE: %4
hu: %1. lépés, összesen: %2
    Jelenlegi energia: %3
    ΔE: %4

en: Updating molecule…
hu: Molekula frissítése…

en: Error interpreting Open Babel output.
hu: Hiba történt az „Open Babel” kémiai eszköztár kimenet értelmezésekor.

en: Number of atoms in obabel output (%1) does not match the number of atoms in the original molecule (%2).
hu: Az obabel kimenetben lévő atomok száma (%1) nem egyezik meg az eredeti molekula atomjainak számával (%2).

en: Molecule invalid. Cannot generate conformers.
hu: Molekula érvénytelen. Nem lehet létrehozni a konformereket.

en: Cannot generate conformers with Open Babel.
hu: Nem lehet létrehozni a konformereket az „Open Babel” kémiai eszköztár használatával.

en: Generating Conformers (Open Babel)
hu: Konformerek („Open Babel” kémiai eszköztár) létrehozása

en: Generate Conformers
hu: Konformerek létrehozása

en: Cannot open file with Open Babel.
hu: A fájl megnyitása nem sikerült az „Open Babel” kémiai eszköztár használatával.

en: Invalid molecule: Cannot perceive bonds.
hu: Érvénytelen molekula: A kötések nem érzékelhetők.

en: Perceiving Bonds (Open Babel)
hu: Kötések érzékelése („Open Babel” kémiai eszköztár)

en: Generating XYZ representation…
hu: XYZ-képviselet létrehozása…

en: Error generating XYZ string.
hu: Hiba történt az XYZ karakterlánc létrehozásakor.

en: Converting XYZ to Open Babel with %1…
hu: Az XYZ átalakítása Open Babel-re a következővel: %1…

en: Updating molecule from Open Babel…
hu: A molekula frissítése az Open Babelből…

en: Cannot add hydrogens with Open Babel.
hu: Hidrogénatomok hozzáadása nem lehetséges az „Open Babel” kémiai eszköztárral.

en: Adding Hydrogens (Open Babel)
hu: Hidrogénatomok hozzáadása („Open Babel” kémiai eszköztár)

en: Generating Open Babel input…
hu: „Open Babel” kémiai eszköztár bemenet létrehozása…

en: Error generating Open Babel input.
hu: Hiba történt az „Open Babel” kémiai eszköztári bemenet létrehozásakor.

en: Running %1…
hu: %1 futtatása…

en: Add hydrogens for pH
hu: Hidrogénatomok hozzáadása a pH szint értékhez

en: Generating obabel input…
hu: Az obabel bemenet létrehozása…

en: Cannot remove hydrogens with Open Babel.
hu: Hidrogénatomok eltávolítása nem lehetséges az „Open Babel” kémiai eszköztárával.

en: Removing Hydrogens (Open Babel)
hu: Hidrogénatomok eltávolítása („Open Babel” kémiai eszköztár)

en: Error generating Open Babel data.
hu: Hiba történt az „Open Babel” kémiai eszköztári adatok létrehozásakor.

en: Reading obabel output…
hu: Az obabel bemenet olvasása…

en: Already running Open Babel. Wait for the other operation to complete and try again.
hu: Az „Open Babel” kémiai eszköztár futtatása folyamatban van. Várja meg a másik művelet befejeződését, majd próbálja meg újból.

en: OpenBabel
hu: Open Babel kémiai eszköztár

en: Interact with OpenBabel utilities.
hu: „Open Babel” kémiai eszköztár kölcsönhatása.

en: &OpenMM Script…
hu: &OpenMM parancsfájl…

en: OpenMM input
hu: OpenMM bemenet

en: Generate input for OpenMM.
hu: Bemenet létrehozása az OpenMM számára.

en: Would you like to update the preview text, losing all changes made in the OpenMM input deck preview pane?
hu: Szeretné frissíteni az előnézeti szöveget, elveszítve az OpenMM bemeneti fedélzet előnézeti ablaka összes módosítását?

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:402 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rigidWaterCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:452 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, initVelCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminp
en: True
hu: Igaz

en: Reference Axes
hu: Referenciatengelyek

en: Reference Axes Overlay
hu: Referenciatengelyek átfedése

en: Render reference axes in the corner of the display.
hu: A referenciatengelyek megjelenítése a kijelző sarkában.

en: Player
hu: Lejátszó

en: Animation Tool
hu: Animációs eszköz

en: Play
hu: Lejátszás

en: Stop
hu: Leállítás

en: Frame rate:
hu: Képkockasebesség:

[ctx: frames per second]
en:  FPS
hu:  képkocka/másodperc

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:432 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameLabel)
en: Frame:
hu: Képkocka:

en:  of %0
hu:  / %0

en: Dynamic bonding?
hu: Dinamikus kötések?

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:528 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recordButton)
en: Record Movie…
hu: Rajzfilmfájl felvétele…

en: Movie (*.mp4)
hu: Rajzfilmfájl (*.mp4)

en: Export Bitmap Graphics
hu: Bittérképes grafika exportálása

en: Movie (*.mp4);;Movie (*.avi);;GIF (*.gif)
hu: Rajzfilmfájl (*.mp4);;Rajzfilmfájl (*.avi);;GIF-fájl (*.gif)

en: GIF (*.gif)
hu: GIF-fájl (*.gif)

en: GIF FPS support warning
hu: GIF-fájl képkocka/másodperc támogatási figyelmeztetés

en: The GIF file format does not support frame rates over 100 FPS.
hu: A GIF-fájlformátum nem támogatja a 100 képkocka/másodperc feletti képsebességet.

en: Movie (*.avi)
hu: Rajzfilmfájl (*.avi)

en: Error: cannot add frame to video.
hu: Hiba történt: nem sikerült képkockát hozzáadni a videóhoz.

en: Cannot save file %1.
hu: %1 fájl mentése nem sikerult.

en: Player tool
hu: Lejátszó eszköz

en: Play back trajectories
hu: Pályák lejátszása

en: Plot Pair Distribution Function…
hu: Pár eloszlásfüggvény ábrázolása…

en: Failed to generate PDF pattern
hu: Nem sikerült létrehozni a pár eloszlásfüggvény (PDF) mintát

en: Error message:
hu: Hibaüzenet:

en: PlotPdf
hu: Pár eloszlásfüggvény ábrázolása

en: Generate and plot a Pair Distribution Function curve.
hu: Pár elosztásfüggvény létrehozása és ábrázolása.

en: Plot RMSD curve…
hu: Gyök-közép-négyzet eltérés függvény ábrázolása…

en: PlotRmsd
hu: Gyök-közép-négyzet eltérés függvény ábrázolása

en: Generate and plot an RMSD curve.
hu: Gyök-közép-négyzet eltérés függvény létrehozása és ábrázolása.

en: Plot Theoretical XRD Pattern…
hu: Elméleti röntgendiffrakciós minta ábrázolása…

en: Failed to generate XRD pattern
hu: Röntgendiffrakciós minta létrehozása nem sikerült

en: Failed to convert molecule to CIF format.
hu: Nem sikerült átalakítani a molekulát kristálytani információs fájlformátumba (CIF-fájl).

en: Data read from genXrdPattern appears to be corrupt!
hu: A genXrdPattern-ből olvasott adatok sérültnek tűnnek!

en: Error: could not find genXrdPattern executable!
hu: Hiba történt: nem található genXrdPattern végrehajtható fájl!

en: Error:
hu: Hiba történt:

en: PlotXrd
hu: Röntgendiffrakciós minta ábrázolása

en: Generate and plot a theoretical XRD pattern using ObjCryst++.
hu: Elméleti röntgendiffrakciós minta létrehozása és ábrázolása ObjCryst ++ használatával.

en: Update
hu: Frissítés

en: Version
hu: Verzió

en: Description
hu: Leírás

en: This plugin requires certain packages to be installed.
    Do you want to install them?
hu: Ehhez a beépülő modulhoz bizonyos csomagok telepítése szükséges.
    Telepíteni szeretné őket?

en: Always
hu: Mindig

en: Never
hu: Soha

en: Downloading %1 to %2
hu: %1-%2 letöltése

en: Extracting %1 to %2
hu: %1-%2 kicsomagolása

en: Finished %1 files
hu: %1 fájl befejezve

en: Extraction successful
hu: A fájlok kicsomagolása sikeresen megtörtént.

en: Error while extracting: %1
hu: Hiba történt a kivonás során: %1

note: i18n: file: qtplugins/plugindownloader/downloaderwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DownloaderWidget)
en: Download Plugins…
hu: Beépülő modulok letöltése…

en: Download Plugins
hu: Beépülő modulok letöltése

en: Download plugins from GitHub repositories.
hu: Beépülő modulok letöltése a GitHub adattáraiból.

en: PLY Render…
hu: PLY megjelenítése…

en: Save File
hu: Fájl mentése

en: PLY (*.ply);;Text file (*.txt)
hu: PLY-fájl (*.ply);;Szövegfájl (*.txt)

en: Render the scene using PLY.
hu: A jelenet megjelenítése a PLY használatával.

en: POV-Ray Render…
hu: POV-Ray megjelenítése…

en: POV-Ray (*.pov);;Text file (*.txt)
hu: POV-Ray-fájl (*.pov);;Szövegfájl (*.txt)

en: Render the scene using POV-Ray.
hu: A jelenet megjelenítése a látás kitartása sugárjelző (POV-Ray) segítségével.

en: Valence
hu: Vegyérték

en: Formal Charge
hu: Hivatalos töltés

en: Partial Charge
hu: Részleges töltés

en: Color
hu: Szín

en: Type
hu: Típus

en: Start Atom
hu: &Atomanimáció indítása

en: End Atom
hu: Utolsó atom

en: Bond Order
hu: Kötésrend

[ctx: in Angstrom]
en: Length (Å)
hu: Hosszúság (Å)

en: Chain
hu: Lánc

en: Secondary Structure
hu: Másodlagos szerkezet

en: Heterogen
hu: Heterogén

en: Atom 1
hu: 1. atom

en: Vertex
hu: Csúcs

en: Atom 3
hu: 3. atom

en: Angle (°)
hu: Szög (°)

en: Atom 2
hu: 2. atom

en: Atom 4
hu: 4. atom

en: Adjust Fragment
hu: Töredék beállítása

[ctx: pi helix]
en: π Helix
hu: π-spirál

[ctx: protein bend secondary structure]
en: Bend
hu: Hajlítás

[ctx: alpha helix]
en: α Helix
hu: α-spirál

[ctx: beta sheet]
en: β Sheet
hu: β-lap

[ctx: 3-10 helix]
en: 3-10 helix
hu: 3_10-spirál

[ctx: beta bridge]
en: β Bridge
hu: β-híd

[ctx: protein turn secondary structure]
en: Turn
hu: Fordulás

[ctx: protein coil secondary structure]
en: Coil
hu: Tekercs

en: Atom Properties…
hu: Atom tulajdonságai…

en: Bond Properties…
hu: Kötés tulajdonságai…

en: Angle Properties…
hu: Szög tulajdonságai…

en: Torsion Properties…
hu: Csavarodás tulajdonságai…

en: Residue Properties…
hu: Maradék tulajdonságai…

en: Tables for displaying and editng atom, bond, angle and torsion properties.
hu: Táblázatok az atom-, kötés-, szög- és csavarodás tulajdonságok megjelenítésére és szerkesztésére.

en: PropertyTables
hu: Tulajdonságtáblázok

en: Atom Properties
hu: Atom tulajdonságai

en: Bond Properties
hu: Kötés tulajdonságai

en: Angle Properties
hu: Szög tulajdonságai

en: Torsion Properties
hu: Csavarodás tulajdonságai

en: Conformer Properties
hu: Konformer tulajdonságai

en: Residue Properties
hu: Maradék tulajdonságai

en: Molecule Properties
hu: Molekula tulajdonságai

en: Export CSV
hu: Exportálás CSV-fájlként

en: CSV Files (*.csv);;All Files (*)
hu: CSV-fájlok (*.csv);;Minden fájl (*)

en: Could not open the file for writing.
hu: Nem lehetett megnyitni a fájlt íráshoz.

en: Error writing to the file.
hu: Hiba történt a fájl írása közben.

en: Export…
hu: Exportálás…

en: QTAIM
hu: Molekulák atomjainak kvantumelmélete

en: Renders primitives using QTAIM properties
hu: Egyszerű kijelző az atomok kvantumelméletével a molekulák tulajdonságaiban

en: Molecular Graph…
hu: Molekuladiagram…

en: Molecular Graph with Lone Pairs…
hu: Molekuláris ábrázolása magányos párral…

en: Atomic Charge…
hu: Atomi töltés…

en: Open WFN File
hu: WFN-fájl megnyitása

en: WFN files (*.wfn);;All files (*.*)
hu: WFN-fájlok (*.wfn);;Minden fájl (*.*)

en: QTAIM extension
hu: Molekulák atomjainak kvantumelmélete kiterjesztése

en: Quantum input
hu: Kvantum bemenet

en: Generate input for quantum codes.
hu: Bemenet létrehozása a kvantumkódok számára.

en: Center
hu: Középre

en: Align View to Axes
hu: Nézet igazítása a tengelyekhez

en: Align view to axes.
hu: Nézet igazítása a tengelyekhez.

en: Reset view
hu: Nézet visszaállítása

en: Manipulate the view camera.
hu: Nézet kamera manipulálása.

en: Script Charge Models
hu: Parancsfájl töltési modellek

en: Load electrostatic models from external scripts.
hu: Elektrosztatikus modellek betöltése külső parancsfájlokból.

en: Script File Formats
hu: Parancsfájl formátumok

en: Load file reader/writers from external scripts.
hu: Fájlolvasók/fájlírók betöltése külső parancsfájlokből.

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Select None
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Invert Selection
hu: Kijelölés megfordítása

en: Select by Element…
hu: Elem szerinti kijelölése…

en: Select by Atom Index…
hu: Atomindex szerint kijelölése…

en: Select by Residue…
hu: Maradék szerint kijelölése…

en: Select Backbone Atoms…
hu: Gerincatomok kijelölése…

en: Select Sidechain Atoms…
hu: Oldalláncatomok kijelölése…

en: Select Water…
hu: Víz kijelölése…

en: Enlarge Selection
hu: Kijelölés nagyítása

en: Shrink Selection
hu: Kijelölés csökkentése

en: Create New Layer from Selection
hu: Új réteg létrehozása a kijelölésből

en: Change selections
hu: Kijelölések módosítása

en: &Select
hu: Ki&jelölés

en: Select Element
hu: Elem kijelölése

en: Select Water
hu: Víz kijelölése

en: Select Backbone
hu: Gerincatomok kijelölése

en: Select Sidechain
hu: Oldalláncatomok kijelölése

en: Select Atoms by Index
hu: Index szerint atom kijelölése

en: Atoms to Select:
hu: Atomok kijelölése:

en: Select Atom
hu: Atom kijelölése

en: Select Atoms by Residue
hu: Maradék szerint atomok kijelölése

en: Residues to Select:
hu: Maradékok kijelölésondó:

en: Select Residue
hu: Maradékatomok kijelölése

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:186 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectSubgroupButton)
en: Select
hu: Kijelölés

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Selection Tool
    
    Left Mouse: 	Click to pick individual atoms, residues, or fragments
    	Drag to select a range of atoms
    Right Mouse: 	Click outside the molecule to clear selection
    Use Ctrl to toggle the selection and shift to add to the selection.
    Double-Click: 	Select an entire fragment.
hu: Kijelölőeszköz
    
    Bal egérgomb:	Kattintson ide az egyes atomok, maradékok vagy töredékek kijelöléséhez
    	Használja a Ctrl billentyűt a kijelölés váltásához, és a Shift gombot a kijelöléséhez való hozzáadáshoz.
    	Húzással jelöl ki az atomok tartományát
    Jobb egérgomb:	Kattintson a molekulán kívülre a kijelölés törléséhez
    Dupla kattintás:	Jelöl ki egy teljes töredéket.

en: Paint Atoms
hu: Atomok kirajzolása

en: Selection tool
hu: Kijelölőeszköz

en: New Layer
hu: Új réteg

en: Perceive Space Group…
hu: Tércsoport észlelése…

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, symmetrizeMoleculeButton)
en: Symmetrize
hu: Szimmetria átváltozása

en: Fill Unit Cell…
hu: Egységsejt kitöltése…

en: Reduce to Asymmetric Unit
hu: Aszimmetriaegységre csökkentése

en: Set Tolerance…
hu: Tűréshatár beállítása…

en: Space Group
hu: Tércsoport

en: Fill symmetric atoms based on the crystal space group.
hu: Szimmetrikus atomok kitöltése a kristálytércsoport alapján.

en: Failure
hu: Hiba

en: Space group perception failed.
    Would you like to try again with a different tolerance?
hu: Tércsoport észlelése nem sikerült.
    Új tűréshatárral próbálja újra?

en: Primitive Reduction
hu: Egyszerű csökkentése

en: The tolerance is currently set to: %1.
    Proceed with this tolerance?
hu: A tűréshatár jelenleg: %1.
    Folytassa ezzel a tűréshatárral?

en: Primitive reduction failed.
    Please check your crystal and try again with a different tolerance.
hu: Az egyszerű csökkentése nem sikerült.
    Kérjük, ellenőrizze a kristályt, és próbálkozzon újra más tűréssel.

en: Conventionalize cell failed.
    Please check your crystal and try again with a different tolerance.
hu: A sejt hagyományosítása nem sikerült.
    Kérjük, ellenőrizze a kristályt, és próbálkozzon újra más tűréssel.

en: Symmetrization failed.
    Please check your crystal and try again with a different tolerance.
hu: A szimmetria nem sikerült.
    Kérjük, ellenőrizze a kristályt, és próbálkozzon újra más tűréssel.

en: Select tolerance in Å:
hu: Tűréshatár kijelölése (Å):

en: International
hu: Külföldi

en: Hall
hu: Terem

en: Select Space Group
hu: Tércsoport kijelölése

en: SpaceGroup
hu: Tércsoport

en: Space group features for crystals.
hu: A tércsoport jellemzői a kristályokhoz.

en: Plot Spectra…
hu: Spektrumok ábrázolása…

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:75 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_spectra)
en: Spectra
hu: Spektrumok

en: Display spectra plots.
hu: Spektrábrák megjelenítése.

en: Infrared
hu: Infravörös

en: Electronic
hu: Elektronikus

en: Circular Dichroism
hu: Körforgásos dikroizmus

en: Density of States
hu: Állapotok sűrűsége

en: Select Background Color
hu: Háttérszín kijelölése

en: Select Foreground Color
hu: Előtérszín kijelölése

en: Select Calculated Spectra Color
hu: Számított spektrum színének kijelölése

en: Select Imported Spectra Color
hu: Importált spektrum színének kijelölése

en: Vibrational Spectra
hu: Rezgési spektrumok

en: Wavenumbers (cm⁻¹)
hu: Hullámszám (cm⁻¹)

en: Transmission
hu: Átvitel

en: Raman Spectra
hu: Raman-spektrum

en: Intensity
hu: Erősség

en: NMR Spectra
hu: NMR-spektrum

en: Chemical Shift (ppm)
hu: Kémiai eltolódás (millió rész)

en: Electronic Spectra
hu: Elektronikus spektrum

en: Circular Dichroism Spectra
hu: Körforgásos dikroizmus spektruma

en: Solvent Accessible
hu: Oldószer hozzáférhető

en: Solvent Excluded
hu: Oldószer kizárva

en: Molecular Orbital
hu: Molekulapálya

en: Electron Density
hu: Elektronsűrűség

en: Spin Density
hu: Centrifugálási sűrűség

[ctx: Molecular orbital]
en: MO %L1
hu: %L1. molekulapálya

[ctx: Highest occupied molecular orbital]
en: (HOMO)
hu: (Legmagasabb elfoglalt molekulapálya)

[ctx: Lowest unoccupied molecular orbital]
en: (LUMO)
hu: (Legalacsonyabb szabad molekulapálya)

en: From File
hu: Fájlból

en: Create Surfaces…
hu: Felületek létrehozása…

en: Render the van der Waals surface.
hu: Van der Waals felületének rajzolása

en: Render the van der Waals molecular surface.
hu: Van der Waals molekulafelületének rajzolása.

en: Render the solvent-accessible molecular surface.
hu: Oldószerrel hozzáférhető molekulafelületének rajzolása.

en: Render the solvent-excluded molecular surface.
hu: Oldószertől kizárt molekulafelületének rajzolása.

en: Render a molecular orbital.
hu: Molekulapálya rajzolása.

en: Render the electron density.
hu: Elektronsűrűség rajzolása.

en: Render the spin density.
hu: Centrifugálási sűrűségének rajzolása.

en: Render a cube supplied with the file.
hu: Fájlhoz mellékelt kocka rajzolása.

en: Calculating electron density
hu: Elektronsűrűség számítása folyamatban van…

en: Calculating spin density
hu: Centrifugálási sűrűség kiszámítása folyamatban van…

en: Calculating molecular orbital %L1
hu: Molekuláris pálya kiszámítása: %L1

en: Movie AVI (*.avi)
hu: AVI-rajzfilmfájl (*.avi)

en: Export Movie
hu: Rajzfilmfájl exportálása

en: Movie MP4 (*.mp4);;Movie AVI (*.avi);;GIF (*.gif)
hu: MP4-rajzfilmfájl (*.mp4);;AVI-rajzfilmfájl (*.avi);;GIF-fájl (*.gif)

en: Surfaces
hu: Felületek

en: Read and render surfaces.
hu: Felületek beolvasása és megjelenítése.

en: &SVG…
hu: &SVG-fájl…

en: SVG (*.svg)
hu: SVG-fájl (*.svg)

en: SVG
hu: SVG-fájl

en: Render the scene in a SVG file.
hu: A jelenet megjelenítése SVG-fájlban.

en: Class
hu: Osztály

en: Symmetry…
hu: Szimmetria…

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::QtPlugins::SymmetryWidget)
en: Symmetry
hu: Szimmetria

en: Provide symmetry functionality.
hu: Szimmetriatevékenység engedélyezése.

en: Render symmetry elements.
hu: Szimmetria elemek megjelenítése.

en: Group %1
hu: Csoport név %1

en: Template
hu: Sablon

en: Template Tool
    
    Insert fragments, including metal centers.
    Select an element and coordination geometry,then click to insert a fragment.
    
    Select a ligand or functional group and clickon a hydrogen atom to attach it.
hu: Sablon eszköz
    
    Helyezze be a töredékeket, beleértve a fém középpontokat is.
    Elem és koordinációs geometria kijelölése, majd kattintson a töredék beillesztéséhez.
    
    Ligandum vagy funkciós csoport kijelölése, és kattintson a hidrogénatomra a csatoláshoz.

en: Insert Template
hu: Sablon beszúrása

en: Insert Ligand
hu: Ligand beszúrása

en: Template tool
hu: Sabloneszköz

en: Simple display of VdW spheres.
hu: Van der Waals gömbök egyszerű megjelenítése.

en: Simple display of VdW spheres with ambient occlusion.
hu: Van der Waals gömbök egyszerű megjelenítése környezeti elzáródással.

en: Vibrational Modes…
hu: Rezgési módok…

en: Show the vibrational modes dialog.
hu: Rezgési módok párbeszédpanel megjelenítése.

en: Set the vibrational mode.
hu: Rezgési mód beállítása.

en: Set the vibrational amplitude.
hu: Rezgési amplitúdó beállítása.

en: Start the vibrational animation.
hu: Rezgés-animáció indítása.

en: Stop the vibrational animation.
hu: Rezgés-animáció leállítása.

en: Vibrations
hu: Rezgés

en: Display vibrational modes.
hu: Rezgési módok megjelenítése.

en: VRML Render…
hu: Virtuális valóságot modellező nyelv megjelenítése…

en: VRML (*.wrl);;Text file (*.txt)
hu: VRML-fájl (*.wrl);;Szövegfájl (*.txt)

en: VRML
hu: VRML-fájl

en: Render the scene using VRML.
hu: A jelenet megjelenítése a virtuális valóságot modellező nyelvvel.

en: Render the molecule as a wireframe.
hu: Drótkeret molekulai diagram megjelenítése.

en: Calculate Band Structure…
hu: Sávszerkezet kiszámítása…

en: &Yaehmop
hu: &YAeHMOP

en: Cannot calculate band structure: no unit cell!
hu: Sávstruktúra kiszámítása nem sikerült: nincs egységsejt!

en: Yaehmop execution failed with the following error:
    %1
hu: YAeHMOP (Yet Another extended Huckel Molecular Orbital Package – Még egy kiterjesztett Huckel molekuláris orbitális csomag) végrehajtása a következő hibával sikertelen:
    %1

en: Failed to read band structure output from Yaehmop!
hu: Nem sikerült a YAeHMOP sávszerkezet kimenet olvasása!

en: Only one special k point was found in Yaehmop output! Two or more are required!
hu: Csak egy különleges k-pont található a YAeHMOP kimenetben! Kettő vagy több szükséges!

en: Band %1
hu: Sáv: %1

en: Fermi Level
hu: Fermi-szint

en: Cannot find Yaehmop
hu: Yaehmop nem található

en: Error: %1 failed to start
hu: Hiba: %1 indítása nem sikerült

en: Yaehmop Input
hu: YAeHMOP bemenet

en: Yaehmop
hu: YAeHMOP

en: Perform extended Hückel calculations with yaehmop.
hu: Végezzen kiterjesztett Hückel számításokat a YAeHMOP segítségével.

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratordialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorDialog) i18n: file: molequeue/molequeuedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueDialog)
en: Dialog
hu: Párbeszéd

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorWidget) i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueWidget) i18n: file: qtplugin
en: Form
hu: Űrlap

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:26 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Calculation Settings
hu: Számítási beállítások

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, warningTextButton)
en: Placeholder text…
hu: Helyőrző szöveg…

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:918 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:982
en: Reset
hu: Visszaállítás

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:93 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, debugCheckBox)
en: Debug Script…
hu: Hibakeresési parancsfájl…

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, computeButton) i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:52 i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:288
en: Submit Calculation…
hu: Számítás elküldése…

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:123 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateButton)
en: Save Input…
hu: Bemenet mentése…

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:30 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Queue and Program:
hu: Várakozási sor és program:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshProgramsButton)
en: Refresh
hu: Frissítés

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:85 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Number of processor cores to reserve for this job.</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Processzormagok szám foglalása a feladathoz.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Processor cores:
hu: Processzormagok:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:125 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Delete remote working files upon job completion. Results will still be copied to the local MoleQueue job cache first.</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>A feladat befejezése után törölje a távoli munkafájlokat. Az eredmények továbbra is a helyi „MoleQueue” (Molekulasor) feladat gyorsítótárába kerülnek.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:128 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Delete remote files when finished:
hu: Távoli fájlok törlése amikor befejezve:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:145 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Check to prevent this job from showing up in the MoleQueue GUI by default.</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Jelölje be, hogy alapértelmezés szerint ne jelenjen meg a feladat a „MoleQueue” (Molekulasor) grafikus felhasználói felületén.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:148 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide job in MoleQueue:
hu: Feladat elrejtése a „MoleQueue” (Molekulasor)-ban:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:158 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Show a system popup notification when the job's status changes.</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Rendszerértesítő előugró ablak megjelenítése amikor a feladat állapota megváltozik.</p></body></html>

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:161 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show progress notifications:
hu: Állapot értesítések megjelenítése:

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:192 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, openOutputLabel)
en: Open output when finished:
hu: Kimenet megnyitása amikor befejezve:

note: i18n: file: qtgui/customelementdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtGui::CustomElementDialog)
en: Rename Elements
hu: Elemek átnevezése

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtGui::InsertFragmentDialog)
en: Insert Fragment…
hu: Töredék beillesztése…

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
hu: Szűrés:

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:29 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filterLineEdit)
en: Type a name or part of a name to show only matching files.
hu: Adjon meg egy nevet vagy annak egy részét, hogy csak a megfelelő fájlok jelenjenek meg.

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertFragmentButton) i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertButton)
en: Insert
hu: Beszúrás

note: i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:17 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ThreeDMolDialog)
en: 3DMol HTML Snippet
hu: 3Dmol HTML-kódrészlet

note: i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyButton)
en: &Copy to Clipboard
hu: &Vágólapra másolás

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Structure Input File
hu: Szerkezet bemeneti fájl

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, generateFromPdbButton)
en: Generate Input From PDB
hu: Bemenet létrehozása a (PDB) fehérjeadatbankból

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pdbFileLabel)
en: PDB File:
hu: PDB (Protein Data Bank - Fehérje adatbank)-fájl:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Force Field:
hu: Erőtér:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:85 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, forceFieldComboBox)
en: PARSE
hu: Elemzés

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runPdb2PqrButton)
en: Run PDB2PQR
hu: PDB2PQR futtatása

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:123 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadFromPqrButton)
en: Load Existing PQR File
hu: Meglévő PQR-fájl megnyitása

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pqrFileLabel)
en: PQR File:
hu: PQR-fájl:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:156 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: APBS Input File
hu: APBS bemeneti fájl

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:170 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveInputFileButton)
en: Save Input File
hu: Bemeneti fájl mentése

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:177 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runApbsButton)
en: Run APBS
hu: APBS futtatása

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Success!
hu: Sikerült!

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadStructureCheckBox)
en: Load Structure File
hu: Szerkezetfájl betöltése

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadCubeCheckBox)
en: Load Cube File
hu: Kockafájl betöltése

note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ChargeDialog)
en: Partial Charges
hu: Részleges töltések

note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:66 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chargeModelLabel)
en: Charge Model:
hu: Töltés-modell:

note: i18n: file: qtplugins/bonding/bondingdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Distance Tolerance:
hu: Távolsági tűréshatár:

note: i18n: file: qtplugins/bonding/bondingdialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum Distance:
hu: Legkisebb távolság:

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ComDialog)
en: Volume Rendering
hu: Térfogat megjelenítése

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cube
hu: Kocka

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enable volume rendering
hu: Térfogati megjelenítés engedélyezése

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable surface rendering
hu: Felületi megjelenítés engedélyezése

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:73 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Isovalue
hu: Iso-érték

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Opacity
hu: Átlátszóság

note: i18n: file: qtplugins/configurepython/condadialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Only the “base” conda environment exists.
    Would you like to create a new environment for Avogadro?
    This will make a copy of your base environment.
hu: Csak az „alap” konda környezet létezik.
    Szeretne új környezetet teremteni az Avogadro számára?
    Ez másolatot készít az alapkörnyezetről.

note: i18n: file: qtplugins/configurepython/condadialog.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Environment name:
hu: Környezetnév:

note: i18n: file: qtplugins/configurepython/configurepythondialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Select the Python version used to run scripts.
    Avogadro must be restarted for any changes to take effect.
hu: A parancsfájlok kijelölésének futtatására használt Python verzió.
    Az Avogadro alkalmazást újra kell indítani, hogy a változtatások életbe lépjenek.

note: i18n: file: qtplugins/configurepython/configurepythondialog.ui:36 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Environment:
hu: Környezet:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::CoordinateEditorDialog)
en: Coordinate Editor
hu: Koordinátor szerkesztő

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preset:
hu: Alap:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:35 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Distance Unit:
hu: Távolság mértékegysége:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:46 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, distanceUnit)
en: Angstrom
hu: Angström

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: file: qtplugins/lineformatinput/lineformatinputdialog.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Format:
hu: Formátum:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:71 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, spec)
en: <html><head/><body><p>Specification of format. Each character indicates a value to write per atom:</p><p><span style=" font-weight:600;">#</span> - Atom index (1, 2, ..., numAtoms)<br/><span style=" font-weight:600;">Z</span> - Atomic number (e.g. "6" for carbon)<br/><span style=" font-weight:600;">G</span> - GAMESS-style atomic number (e.g. "6.0" for carbon)<br/><span style=" font-weight:600;">N</span> - Element name (e.g. "Carbon")<br/><span style=" font-weight:600;">S</span> - Element symbol (e.g. "C" for carbon)<br/><span style=" font-weight:700;">L</span> - Atom label (e.g., "C2" for second carbon atom, "H1" for first hydrogen) <br/><span style=" font-weight:600;">x</span> - X position coordinate<br/><span style=" font-weight:600;">y</span> - Y position coordinate<br/><span style=" font-weight:600;">z</span> - Z position coordinate<br/><span style=" font-weight:600;">a</span> - 'a' lattice coordinate (crystals only)<br/><span style=" font-weight:600;">b</span> - 'b' lattice coordinate (crystals only)<br/><span style=" font-weight:600;">c</span> - 'c' lattice coordinate (crystals only)<br/><span style=" font-weight:600;">_</span> - A literal space (" "), useful for alignment<br/><span style=" font-weight:600;">0</span> - A literal 0 ("0"), useful for optimization flags<br/><span style=" font-weight:600;">1</span> - A literal 1 ("1"), useful for optimization flags<br/></p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Formátum meghatározása. Minden karakter az atomonként írandó értéket jelzi:</p><p><span style=" font-weight:600;">#</span> - Atomi tárgymutató (1, 2, …, atomok száma)<br/><span style=" font-weight:600;">Z</span> - Atomszám (pl. „6” a szén esetében)<br/><span style=" font-weight:600;">G</span> - GAMESS-stílusú atomszám (pl. „6.0” a szén esetében)<br/><span style=" font-weight:600;">N</span> - Elem neve (pl. „Szén”)<br/><span style=" font-weight:600;">S</span> - Elem szimbólum (pl. "C" a szén esetében)<br/><span style=" font-weight:700;">L</span> - Atomcímke (pl. „C2” a második szénatom, „H1” az első hidrogén)<br/><span style=" font-weight:600;">x</span> - X pozíció koordináta<br/><span style=" font-weight:600;">y</span> - Y pozíció koordináta<br/><span style=" font-weight:600;">z</span> - Z pozíció koordináta<br/><span style=" font-weight:600;">a</span> - a-hálókoordináta (csak kristályok)<br/><span style=" font-weight:600;">b</span> - b-hálókoordináta (csak kristályok)<br/><span style=" font-weight:600;">c</span> - c-hálókoordináta (csak kristályok)<br/><span style=" font-weight:600;">_</span> - Szó szerinti szóköz („ ”), hasznos az igazításhoz<br/><span style=" font-weight:600;">0</span> - Szó szerinti 0 („0”), hasznos az optimalizálási zászlókhoz<br/><span style=" font-weight:600;">1</span> - Szó szerinti 1 („1”), hasznos az optimalizálási zászlókhoz<br/></p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:78 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, help)
en: Help…
hu: Súgó…

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:115 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, paste)
en: Paste
hu: Beillesztés

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:135 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revert)
en: Revert
hu: Visszaállítás

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:149 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
hu: Alkalmaz

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Cp2kInputDialog)
en: CP2K Input
hu: CP2K bemenet

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetAllButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:258
en: Reset All
hu: Mindent visszaállít

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:265
en: Defaults
hu: Alapértelmezések

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:295
en: Save File…
hu: Fájl mentése…

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:95 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicWidget) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:34
en: &Basic Setup
hu: &Alap beállítások

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:99 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Title:
hu: Cím:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:235 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Filename Base:
hu: Fájlnév alap:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:124 i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, baseNameEdit) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:245 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:70
en: job
hu: Feladat

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:209
en: Calculate:
hu: Kiszámítás:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Method:
hu: Módszer:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Basis set:
hu: Alapkészlet:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:215 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Functional
hu: Függvényes

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:264 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emaxSplineSpin_label)
en: FF Emax Spline Spin
hu: FF Emax spline centrifuga

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:341 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Poisson EWALD type
hu: Poisson EWALD típus

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:368 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Poisson EWALD Alpha
hu: Poisson EWALD alfa

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:449 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lsdcheckBox)
en: TRUE
hu: IGAZ

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:539 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: SCF GUESS
hu: SCF TALÁLGATÁSA

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:566 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: OUTER MAX SCF
hu: KÜLSŐ LEGNAGYOBB SCF

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:600 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: OUTER EPS SCF
hu: KÜLSŐ EPS SCF

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:634 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: OT T MINIMIZER
hu: OT T MINIMALIZÁLÓ

note: i18n: file: qtplugins/crystal/importcrystaldialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File extension for Open Babel conversion (default - Avogadro::POSCAR):
hu: Fájlkiterjesztés az „Open Babel” kémiai eszköztár átalakításához (alapértelmezett: Avogadro::POSCAR):

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::SupercellDialog)
en: Supercell Parameters
hu: Felsősejt paraméterei

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Super Cell Options
hu: Felsősejt beállításai

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aRepeatLabel)
en: A repeat:
hu: A ismétlése:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bRepeatLabel)
en: B repeat:
hu: B ismétlése:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/supercelldialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cRepeatLabel)
en: C repeat:
hu: C ismétlése:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::UnitCellDialog)
en: Unit Cell Editor
hu: Egységsejtszerkesztő

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:231 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Cell Matrix:
hu: Sejtmátrix:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Fractional Matrix:
hu: Törtmátrix:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:278 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, transformAtoms) i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:114
en: &Transform Atoms
hu: Atomok á&talakítása

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:300 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: &Apply
hu: &Alkalmazás

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:307 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revert)
en: &Revert
hu: &Visszaállítás

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:314 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Hide
hu: &Elrejtés

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::VolumeScalingDialog)
en: Scale Unit Cell Volume
hu: Egységi sejttérfogat méretaránya

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New &Volume:
hu: Új &térfogat:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Scaling Factor:
hu: &Méretezési tényező:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Current Volume:
hu: Jelenlegi térfogat:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentVolume)
en: TextLabel
hu: Szövegcímke

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elementLabel)
en: Element:
hu: Elem:

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Bond Order:
hu: Kötésrend:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ForceFieldDialog) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::OBForceFieldDialog)
en: Geometry Optimization Parameters
hu: Geometria optimalizálási paraméterek

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:39 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:207
en: Convergence Criteria
hu: Összefolyatás ismérv

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Energy convergence:
hu: Energia összefolyattatása:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:220
en: Step limit:
hu: Lépéskorlát:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:59 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, energyConv) i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:104 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, gradConv) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:227
en:  units
hu:  egység

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:78 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, stepLimit) i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:75 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, optimizationStepsSpinBox) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialo
en:  steps
hu:  lépés

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:97 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Gradient convergence:
hu: Gradiens összefolyattatása:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:126 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:39
en: Optimization Method
hu: Optimalizálási módszer

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:45
en: Force field:
hu: Erőtér:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRecommended) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:97
en: Autodetect
hu: Automatikus felismerés

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GamessInputDialog)
en: GAMESS Input
hu: GAMESS bevitel

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: In:
hu: Ebben:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:73 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multiplicity:
hu: Multiplicitás:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
hu: Ezzel:

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:176 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Charge:
hu: Töltés:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PQRWidget)
en: Import From PQR…
hu: PQR importálása…

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
hu: Keresés

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:51 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: name
hu: név

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:56 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: tag
hu: címke

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: synonym
hu: rokon értelmű szó

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:66 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: formula
hu: képlet

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:85 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search By:
hu: Keresés:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:106 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Formula:
hu: Képlet:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download
hu: Letöltés

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:139 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Name:
hu: Név:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertDNADialog)
en: Insert Nucleic Acids
hu: Nukleinsavak beszúrása

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: DNA/RNA Builder
hu: DNS/RNS-készítő

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: DNA
hu: DNS

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:32 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: RNA
hu: RNS

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Nucleic Acids:
hu: Nukleinsavak:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:49 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_A)
en: Adenine
hu: Adenin

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:59 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_C)
en: Cytosine
hu: Citozin

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:69 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_G)
en: Guanine
hu: Guanin

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:104 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sequence:
hu: Sorozat:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:120 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, bpCombo) i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:150 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, bpTurnsSpin)
en: the number of base pairs per helix turn
hu: a bázispárok száma spirálfordulatonként

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bpCombo)
en: Other
hu: Egyéb

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:172 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Bases Per Turn:
hu: Bázis spirálfordulatonként:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:183 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Strands:
hu: Szálak:

[ctx: single-strand DNA]
note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:190 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleStrandRadio)
en: Single
hu: Egyszeres

[ctx: double-strand DNA]
note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, doubleStrandRadio)
en: Double
hu: Kétszeres

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LammpsInputDialog)
en: LAMMPS Input
hu: LAMMPS bemenet

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:37 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:50 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, titleLine)
en: Input file comments
hu: Bemeneti fájl megjegyzéseit

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:77 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_units) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:97 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, unitsCombo)
en: Select the unit style to be used during the simulation.
hu: Egységstílus kijelölése a szimuláció felhasználásakor.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:84 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_units) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:104 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, unitsCombo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://lammps.sandia.gov/doc/units.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">http://lammps.sandia.gov/doc/units.html</span></a></p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://lammps.sandia.gov/doc/units.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">https://lammps.sandia.gov/doc/units.html</span></a></p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_units)
en: Units
hu: Egységek

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:116 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo)
en: real
hu: valós

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:121 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo)
en: metal
hu: fém

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:136 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:236 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: electron
hu: elektron

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_waterPotential)
en: Water Potential
hu: Vízpotenciál

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:177 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_atomstyle) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:197 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: Select atom_style used by the data file.
hu: Az adatfájl által használt „atom_style” (atom_stílus) kijelölése.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:184 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_atomstyle) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:204 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://lammps.sandia.gov/doc/atom_style.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">http://lammps.sandia.gov/doc/atom_style.html</span></a></p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://lammps.sandia.gov/doc/atom_style.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">https://lammps.sandia.gov/doc/atom_style.html</span></a></p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:187 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_atomstyle)
en: Atom Style
hu: Atomstílus

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:211 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: angle
hu: szög

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:216 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: atomic
hu: atom

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:221 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: bond
hu: kötés

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:226 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: charge
hu: töltés

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:231 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: dipole
hu: dipól

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:241 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: ellipsoid
hu: ellipszoid

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:246 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: full
hu: teljes

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:251 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: line
hu: vonal

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:261 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: molecular
hu: molekuláris

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:271 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: sphere
hu: gömb

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:276 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: tri
hu: három

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:281 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: wavepacket
hu: hullámcsomag

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:289 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_readdata) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:299 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, readDataLine)
en: Specify the name to be used for the coordinate file.
hu: Adja meg a koordinátafájlhoz használandó nevet.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:292 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_readdata)
en: Coordinate Data File
hu: Koordináta adatfájl

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:306 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_therm)
en: Ensemble
hu: Együttes

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:327 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temp) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:745 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:918 i18n: ectx: 
en: Temperature
hu: Hőmérséklet

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:347 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:357 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, nhChainSpin)
en: Select the number of Nosé-Hoover chains in the NVT ensemble.
hu: Nosé-Hoover láncok száma kijelölése az NVT együttesben.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:350 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: NH Chains
hu: NH-láncok

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:393 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:403 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, stepSpin) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:534 
en: Time step for the simulation in units according to "Units" specification.
hu: A szimuláció-időlépés egységekben az „Egységek” meghatározás szerint.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:396 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Time Step
hu: Időlépés

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:416 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:642 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, dumpXYZEdit)
en: Filename of the XYZ file to write during the simulation.
hu: A szimuláció során írandó XYZ-fájl fájlneve.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:419 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Dump XYZ
hu: XYZ biztonsági másolat

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:433 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_dimension) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:847 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, dimensionCombo)
en: Number of dimensions in the system.
hu: Méretek száma a rendszerben.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:436 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_dimension)
en: Dimensions
hu: Méretek

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:446 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zBoundaryCombo)
en: Change Z boundary style.
hu: Z végpont stílusának módosítása.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:486 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, yBoundaryCombo)
en: Change Y boundary style.
hu: Y végpont stílusának módosítása.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:526 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, xBoundaryCombo)
en: Change X boundary style.
hu: X végpont stílusának módosítása.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:566 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_boundary)
en: Select boundary Styles in X, Y and Z directions.
hu: Határstílusok az X, Y és Z irányok kijelölésében.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:569 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_boundary)
en: Boundary
hu: Végpont

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:589 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Number of replicants in X, Y and Z directions.
hu: Megismétlési száma a X, Y és Z irányban.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:592 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Replicate
hu: Megismétlés

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:612 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, xReplicateSpin)
en: Replicate the X direction.
hu: Megismétlési száma az X irányban.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:622 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, yReplicateSpin)
en: Replicate the Y direction.
hu: Megismétlési száma az Y irányban.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:632 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, zReplicateSpin)
en: Replicate the Z direction.
hu: Megismétlési száma a Z irányban.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:649 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:659 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, runSpin)
en: Total number of timesteps to run the simulation.
hu: A szimulátor időlépéseinek száma.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:652 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total Steps
hu: Összes lépés

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:685 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Dump Interval
hu: Memóriaképi időköz

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:715 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Set the initial atom velocities for the simulation.
hu: Kezdeti atomsebességek beállítása a szimulációhoz.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:718 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Initial Velocities
hu: Kezdeti sebességek

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:725 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: Select the distribution of initial atom velocities.
hu: Válassza ki a kezdeti atomsebességek eloszlását.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:729 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: gaussian
hu: gauss

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:734 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: uniform
hu: egységes

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:742 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:752 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, velocityTempSpin)
en: Set the initial atom velocities to match this temperature.
hu: Kezdeti atomsebességek beállítása ennek a hőmérsékletnek megfelelően.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:768 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, zeroMOMCheck)
en: Remove system linear momentum from initial velocities.
hu: A rendszeri lineáris lendület eltávolítása a kezdeti sebességekről.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:771 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, zeroMOMCheck)
en: Zero Linear Momentum
hu: Nulla lineáris lendület

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:781 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, zeroLCheck)
en: Remove system angular momentum from initial velocities.
hu: A rendszeri perdület eltávolítása a kezdeti sebességekről.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:784 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, zeroLCheck)
en: Zero Angular Momentum
hu: Nulla perdület

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:807 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Control the thermodynamic output during the simulation.
hu: Szabályozza a termodinamikai kimenetet a szimuláció során.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:810 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output
hu: Kimenet

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:817 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Output Interval
hu: Kimeneti időköz

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:867 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: Thermodynamic output style.
hu: Termodinamikai kimeneti stílus.

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:871 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: One Line
hu: Egy sor

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:876 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: Multi Line
hu: Többsoros

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:928 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableFormButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:992
en: Use Form
hu: Űrlap használata

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:948 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:1012
en: Generate…
hu: Létrehozás…

note: i18n: file: qtplugins/lineformatinput/lineformatinputdialog.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Descriptor:
hu: Leíró:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:100 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Translate by:
hu: Fordító:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:159 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: X-axis
hu: X-tengely

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:166 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Y-axis
hu: Y-tengely

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:173 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Z-axis
hu: Z-tengely

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:180 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotate around:
hu: Forgatás a következő körül:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:188 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rotateComboBox)
en: Origin
hu: Eredet

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:193 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rotateComboBox)
en: Geometry
hu: Geometria

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moleculeNameLabel) i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, molMassLabel) i18n: file: qtplugins/molecul
en: TODO
hu: Tennivalók

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConformerSearchDialog)
en: Conformer Search
hu: Konformer keresés

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systematicOptionsGroupBox)
en: Method
hu: Módszer

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:26 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of conformers:
hu: Konformerek száma:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systematicRadio)
en: Systematic rotor search
hu: Rendszeres rotor keresés

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, randomRadio)
en: Random rotor search
hu: Véletlen rotor keresés

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, weightedRadio)
en: Weighted rotor search
hu: Súlyozott rotor keresés

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, geneticRadio)
en: Genetic algorithm search
hu: Genetikai algoritmus keresése

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:68 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, optimizationStepsLabel)
en: Optimization per conformer:
hu: Optimalizálás konformerenként:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:94 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, geneticGroupBox)
en: Genetic Algorithm Options
hu: Genetikai algoritmus beállításai

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:102 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:112 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, childrenSpinBox)
en: number of children for each parent geometry
hu: gyermekek száma minden szülő geometria számára

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:105 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Children:
hu: Gyermekek:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:128 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:138 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mutabilitySpinBox)
en: mutation frequency (lower = more frequent mutations)
hu: mutációs gyakoriság (alacsonyabb = gyakrabban fordul elő)

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mutability:
hu: Változékonyság:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:154 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:164 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, convergenceSpinBox)
en: number of identical generations before convergence is reached
hu: azonos nemzedékek száma a konvergencia eléréséig

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Convergence:
hu: Konvergencia:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:180 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Scoring method:
hu: Pontozási módszer:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:187 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, scoringComboBox)
en: scoring method for the genetic algorithm (RMSD = geometric distance, energy = lowest energies)
hu: pontozási módszer a genetikai algoritmushoz (RMSD = geometriai távolság, energia = legalacsonyabb energiák)

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Optimization algorithm:
hu: Optimalizáló algoritmus:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Line search technique:
hu: Vonalkeresési módszer:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, algorithm)
en: Steepest Descent
hu: Legmeredekebb ereszkedés

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:72 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, algorithm)
en: Conjugate Gradient
hu: Konjugált gradiens

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:81 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, lineSearch)
en: Simple
hu: Egyszerű

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, lineSearch)
en: Newton's Method
hu: Newton módszer

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:114 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, enableCutoffs)
en: Limit Non-Bonded Interactions
hu: Nem-kötés kölcsönhatások korlátozása

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:126 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Van der Waals cutoff distance:
hu: Van der Waals levágási távolság:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:133 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Pair update frequency:
hu: Páros frissítési gyakoriság:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:140 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: electrostatic cutoff distance:
hu: elektrosztatikus levágási távolság:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:213 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: "Energy" convergence:
hu: „Energia” összefolyattatása:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpenMMInputDialog)
en: OpenMM Script Builder
hu: OpenMM parancsfájlkészítő

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_jobScript)
en: Job script:
hu: Feladat parancsfájl:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:47 i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, jobScriptEdit)
en: script
hu: parancsfájl

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Input Coords:
hu: Bemeneti koordináták:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Input Topology:
hu: Bemeneti topológia:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_forceField)
en: Forcefield:
hu: Erőtér:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_waterModel)
en: Water Model:
hu: Vízmodell:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:160 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, waterModelCombo)
en: Implicit Solvent (OBC)
hu: Implicit oldószer (OBC)

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:168 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_platform)
en: Platform:
hu: Rendszer:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:176 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, platformCombo)
en: Reference
hu: Referencia

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:186 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, platformCombo)
en: CPU
hu: Processzor

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_precision)
en: Precision:
hu: Pontosság:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:207 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: single
hu: egyszeres

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:212 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: mixed
hu: vegyes

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:217 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: double
hu: kétszeres

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:225 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_deviceIndex)
en: Device Index:
hu: Eszköztárgymutató:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:245 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_openCLIndex)
en: OpenCL Platform Index:
hu: OpenCL-rendszer tárgymutató:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:275 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_nonbondedMethod)
en: Nonbonded method:
hu: Nem-kötési módszer:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:283 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, nonBondedMethodCombo)
en: NoCutoff
hu: Nincs levágás

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:288 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, nonBondedMethodCombo)
en: CutoffNonPeriodic
hu: Nem időszakos levágás

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:293 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, nonBondedMethodCombo)
en: CutoffPeriodic
hu: Időszakos levágás

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:311 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ewaldTolerance)
en: Ewald Tolerance:
hu: Ewald tűréshatára:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:337 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_constraints)
en: Constraints:
hu: Megszorítások:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:350 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo)
en: HBonds
hu: H kötések

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:355 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo)
en: AllBonds
hu: Minden kötés

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:360 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo)
en: HAngles
hu: Vízszintes szögek

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:368 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_constraintTolerance)
en: Constraint Tolerance:
hu: Megszorítási tűréshatár:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:394 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_rigidWater)
en: Rigid water?
hu: Merev víz?

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:407 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rigidWaterCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:457 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, initVelCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminp
en: False
hu: Hamis

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:415 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_nonBondedCutoff)
en: Nonbonded cutoff:
hu: Nem-kötési levágás:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:444 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomInitVel)
en: Random initial velocity:
hu: Véletlenszerű kezdeti sebesség:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:465 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_generationTemp)
en: Generation Temp:
hu: Hőmérséklet létrehozása:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:498 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_integrator)
en: Integrator:
hu: Integrátor:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:521 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, integratorCombo)
en: VariableLangevin
hu: VáltozóLangevin

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:526 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, integratorCombo)
en: VariableVerlet
hu: VáltozóVerlet

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:537 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_timestep)
en: Timestep:
hu: Időlépés:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:560 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_errorTol)
en: Error tolerance:
hu: Hibatűrés:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:586 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_collisionRate)
en: Collision rate:
hu: Ütközési arány:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:609 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temperature)
en: Temperature:
hu: Hőmérséklet:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:653 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_pressure)
en: Pressure:
hu: Nyomás:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:676 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_barostatInterval)
en: Barostat Interval
hu: Barostat-i időköz

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:703 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_reporters)
en: Reporters:
hu: Jelentéstevők:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:710 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stateDataCheck)
en: StateData
hu: Állapotadatok

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:730 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pdbCheck)
en: PDB
hu: PDB (Protein Data Bank - Fehérje adatbank)

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:740 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_reportInterval)
en: Report Interval:
hu: Jelentési időköz:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:760 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_equilibriationSteps)
en: Equilibration Steps:
hu: Kiegyensúlyozási lépések:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:780 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_productionSteps)
en: Production Steps:
hu: Gyártási lépések:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:800 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_minimize)
en: Minimize?
hu: Minimalizálni?

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:821 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_minimizeSteps)
en: Max. Minimize Steps:
hu: Legnagyobb minimalizálási lépések:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:841 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_stateDataOptions)
en: StateData options:
hu: StateData (ÁllapotAdatok) beállításai:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:848 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stepIndexCheck)
en: Step Index
hu: Lépési tárgymutató

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:858 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timeCheck)
en: Time
hu: Idő

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:868 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, speedCheck)
en: Speed
hu: Sebesség

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:878 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, progressCheck)
en: Progress
hu: Állapot

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:888 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, potentialEnergyCheck)
en: Potential Energy
hu: Helyzeti energia

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:898 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kineticEnergyCheck)
en: Kinetic Energy
hu: Mozgási energia

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:908 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, totalEnergyCheck)
en: Total Energy
hu: Összes energia

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:928 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, volumeCheck)
en: Volume
hu: Térfogat

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:938 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, densityCheck)
en: Density
hu: Sűrűség

note: i18n: file: qtplugins/plotpdf/pdfoptionsdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::PdfOptionsDialog)
en: PDF Plot Options
hu: Pár eloszlásfüggvény ábrázolása beállításai

note: i18n: file: qtplugins/plotpdf/pdfoptionsdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum Radius:
hu: Legnagyobb sugár:

note: i18n: file: qtplugins/plotpdf/pdfoptionsdialog.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Step (dr):
hu: Lépés (dr):

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::XrdOptionsDialog)
en: Theoretical XRD Pattern Options
hu: Elméleti röntgendiffrakciós minta beállításai

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:17 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::XrdOptionsDialog)
en: <html><head/><body><p>The broadening of the peak at the base (in degrees).</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>A csúcs kiszélesítése az alapnál (fokban).</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:23 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_max2Theta)
en: <html><head/><body><p>The max 2theta value in degrees.</p><p>Default: 162.00°</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>A legnagyobb 2θ érték fokban.</p><p>Alapértelmezett: 162.00°</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:45 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_peakWidth)
en: <html><head/><body><p>The broadening of the peaks at the base in degrees.</p><p>Default: 0.52958°</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>A csúcsok kiszélesedése a tövében fokban.</p><p>Alapértelmezett: 0.52958°</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of points:
hu: Pontok száma:

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:77 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peak width:
hu: Csúcs szélessége:

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wavelength:
hu: Hullámhossz:

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:97 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_wavelength)
en: <html><head/><body><p>The wavelength of the x-ray in Angstroms. </p><p>Default: 1.50560 Å</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>A röntgen hullámhossza Angströmben.</p><p>Alapértelmezett: 1.50560 Å</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:122 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spin_numDataPoints)
en: <html><head/><body><p>The number of 2theta points to generate.</p><p>Default: 1000</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>A létrehozandó 2θ pont száma.</p><p>Alapértelmezett: 1000</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:141 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Max 2*theta:
hu: Legnagyobb 2θ:

note: i18n: file: qtplugins/plugindownloader/downloaderwidget.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download Selected
hu: Letöltés kijelölve

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, atomRadiusLabel)
en: Critical Point Radius:
hu: Kritikus pont sugara:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bondRadiusLabel)
en: Bond Path Radius:
hu: Kötési út sugara:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Covalent
hu: Kovalens kötések

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:135 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Constant Size
hu: Állandó méret

note: i18n: file: qtplugins/selectiontool/selectiontoolwidget.ui:21 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Apply Color
hu: Szín alkalmazása

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpectraDialog)
en: Spectra Visualization
hu: Spektrábrázolás

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_loadSpectra)
en: &Load data...
hu: &Adatok betöltése...

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_exportData)
en: Export Data
hu: Adatok exportálása

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Close
hu: &Bezárás

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Scale Factor:
hu: Nagyítási tényező

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:108 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: X-Axis Minimum:
hu: Legalacsonyabb X-tengely:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:115 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: X-Axis Maximum:
hu: Legnagyobb X-tengely:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Offset:
hu: Eltolás:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:139 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Y-Axis Maximum:
hu: Legnagyobb Y-tengely:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:156 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Y-Axis Minimum:
hu: Legalacsonyabb Y-tengely:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:189 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Peak Width:
hu: Csúcs szélessége:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:216 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Peak Threshold:
hu: Csúcs küszöbérték:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:224 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_appearance)
en: &Appearance
hu: Meg&jelenés

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:233 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_import) i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:304 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_calculate)
en: Show
hu: Megjelenítés

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:249 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, push_import)
en: Imports a tsv of experimental spectra to overlay on the plot.
hu: Kísérleti spektrumok CSV-fájl importálása, átfedés az ábrán.

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:252 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_import)
en: &Import...
hu: &Importálás...

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:268 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_colorImported) i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:320 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_colorForeground) i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:349 i18n:
en: Set Color...
hu: Színbeállítás...

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:288 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Imported Spectra:
hu: Importált spektrum:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:336 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_export)
en: &Export...
hu: &Exportálás…

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:362 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background:
hu: Háttér:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:375 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Calculated Spectra:
hu: Számított spektrum:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:395 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font Size:
hu: Betűméret:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:434 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Line Size:
hu: Vonalméret:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:526 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_options)
en: &Options…
hu: &Beállítások…

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:568 i18n: ectx: property (toolTip), widget (Avogadro::VTK::ChartWidget, plot)
en: Controls:
    Double left click: Restore default axis limits
    Right click + drag: Move plot
    Middle click + drag: Zoom to region
    Scroll wheel: Zoom to cursor
hu: Vezérlők:
    Kattintson duplán a bal egérgombbal: Az alapértelmezett tengelykorlátok visszaállítása
    Jobb kattintás + húzás: Terület mozgatása
    Középső kattintás + húzás: Nagyítás a régióra
    Görgető: Nagyítás a kurzorra

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:23 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SurfaceDialog)
en: Create Surfaces
hu: Felületek létrehozása

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Surface:
hu: Felület:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spinCombo)
en: alpha
hu: ɑ

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:72 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spinCombo)
en: beta
hu: β

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color by:
hu: Szín szerint:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:113 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, propertyCombo)
en: Electrostatic Potential
hu: Elektrosztatikus potenciál

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:202 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Resolution:
hu: Felbontás:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:224 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very Low
hu: Nagyon alacsony

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:229 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
hu: Alacsony

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:234 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:380 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Medium
hu: Közepes

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:239 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
hu: Magas

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:244 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very High
hu: Nagyon magas

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:299 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Isosurface Value:
hu: Izofelületi érték:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:348 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Smoothing:
hu: Simítás:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:363 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, smoothingCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:375 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Light
hu: Világos

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:385 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Strong
hu: Erős

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:515 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: Calculate
hu: Számítás

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:42 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, esTab)
en: Molecule
hu: Molekula

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, esLabel)
en: Symmetrically equivalent atoms:
hu: Szimmetrikusan egyenérték atomok:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:79 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lockSymmetryCheckBox)
en: Lock Symmetry
hu: Szimmetria lezárása

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:109 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, operationsTab)
en: Operations
hu: Műveletek

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:115 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationsLabel)
en: Symmetry elements:
hu: Szimmetria elemek:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:145 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, subgroupsTab)
en: Subgroups
hu: Alcsoportok

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:151 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subgroupsLabel)
en: Subgroups:
hu: Alcsoportok:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, toleranceLabel)
en: Tolerance:
hu: Tűréshatár:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:225 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Tight
hu: Szoros

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:230 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Normal
hu: Normál

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:235 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Loose
hu: Laza

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:240 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Very Loose
hu: Nagyon laza

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detectSymmetryButton)
en: Detect Symmetry
hu: Szimmetria észlelése

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:42 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, centersTab)
en: Centers
hu: Középre

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formalChargeLabel)
en: Formal Charge:
hu: Hivatalos töltés:

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:167 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, coordinationLabel)
en: Coordination:
hu: Koordináció:

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:182 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, coordinationComboBox) i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:227 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 6: Octahedral
hu: 6: Nyolcoldalú

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:192 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 1: Linear
hu: 1: Lineáris

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:197 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 2: Linear
hu: 2: Lineáris

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:202 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 3: Trigonal Planar
hu: 3: Trigonális sík

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:207 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 4: Tetrahedral
hu: 4: Tetraéderes

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:212 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 4: Square Planar
hu: 4: Négyzetes sík

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:217 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 5: Trigonal Bipyramidal
hu: 5: Trigonális bipiramis

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:222 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 5: Square Pyramidal
hu: 5: Négyzetes piramis

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:232 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 6: Trigonal Prism
hu: 6: Trigonális prizma

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:237 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 7: Pentagonal Bipyramidal
hu: 7: Ötszögletű bipiramis

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:242 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, coordinationComboBox)
en: 8: Square Antiprism
hu: 8: Négyzetes antiprizma

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:321 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
hu: Típus:

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:331 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Monodentate
hu: Egyesfogas

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:336 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Bidentate
hu: Kettesfogas

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:341 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Tridentate
hu: Hármasfogas

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:346 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Tetradentate
hu: Negyésfogas

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:351 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Hexadentate
hu: Hatosfogas

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:356 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Haptic
hu: Haptikus

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:361 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: From Clipboard
hu: Vágólapról

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:455 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Groups
hu: Csoportok

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:461 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group:
hu: Csoport:

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:471 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: amide
hu: amid

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:476 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: carboxylate
hu: karboxilát

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:481 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: ester
hu: észter

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:486 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: ethylene
hu: etilén

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:491 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: ethyne
hu: etin

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:501 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: phenyl
hu: fenil

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:506 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: phosphate
hu: foszfát

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:511 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: sulfonate
hu: szulfonát

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VibrationDialog)
en: Vibrational Modes
hu: Rezgési módok

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amplitude:
hu: Amplitúdó:

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Animation
hu: Animáció indítása

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopButton)
en: Stop Animation
hu: Animáció leállítása

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::BandDialog)
en: Yaehmop Band
hu: YAeHMOP sáv

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:33 i18n: ectx: property (prefix), widget (QDoubleSpinBox, spin_minY)
en: Min y:
hu: Legalacsonyabb y:

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:52 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_plotFermi)
en: <html><head/><body><p>The Fermi level should be known before checking this box. You can discover the Fermi level by performing a density of states calculation and displaying the data (it will be at the top of the data). In addition, if a density of states calculation is performed, the Fermi level here will automatically be set to what was detected during the density of states calculation.</p><p>If this box is checked, be sure the correct Fermi level is set in the spinbox on the right.</p><p>Default: off</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>A négyzet bejelölése előtt ismernie kell a Fermi-szintet. A Fermi-szintet az állapotsűrűség számításának elvégzésével és az adatok megjelenítésével fedezheti fel (ez az adatok tetején lesz). Ezenkívül, ha az állapotok sűrűségének kiszámítását végzik, a Fermi-szint itt automatikusan arra lesz beállítva, amit az állapotok sűrűségének számítása során észleltünk.</p><p>Ha ez a jelölőnégyzet be van jelölve, győződjön meg arról, hogy a megfelelő Fermi-szint van beállítva a jobb oldali spinboxban. </p><p>Alapértelmezett: kikapcsolva</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_plotFermi)
en: Plot Fermi?
hu: Fermi ábrázolása?

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:68 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_zeroFermi)
en: <html><head/><body><p>Adjust the energies so that the zero is the Fermi? Only available if we are plotting the Fermi level.</p><p><br/></p><p>Default: off</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Energiák beállítása úgy, hogy a Fermi-szint nullát? Csak akkor érhető el, ha a Fermi-szintet meg van ábrázolva.</p><p><br/></p><p>Alapértelmezett: kikapcsolva</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:74 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_zeroFermi)
en: Zero Fermi?
hu: Nulla Fermi?

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:81 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: # of k-points connecting special k-points:
hu: A különleges k-pontokat összekötő k-pontok száma:

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Special k-points
hu: Különleges k-pontok

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:98 i18n: ectx: property (prefix), widget (QDoubleSpinBox, spin_maxY)
en: Max y:
hu: Legnagyobb y:

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:120 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_fermi)
en: <html><head/><body><p>The Fermi Level</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>A Fermi-szint</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:142 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, edit_specialKPoints)
en: <html><head/><body><p>Enter special k-points as such:</p><p>L 0.5 0.5 0.5</p><p>G 0.0 0.0 0.0</p><p>X 0.5 0.0 0.5</p><p>That is, &lt;symbol&gt; &lt;x&gt; &lt;y&gt; &lt;z&gt; where x, y, and z are fractional reciprocal space coordinates. Lines will be drawn connecting these k-points on the graph in the order you put them in. Please note that the orientation of your cell may have an effect on the locations of these reciprocal space points.</p><p>If the space group of the crystal has been perceived or set, the special k points will be automatically filled up with the primitive cell high symmetry points for that space group. There are a few space groups will different high symmetry points depending on the lattice (such as if a &gt; b or a &lt; b) - that is taken into account automatically.</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Adja meg a különleges k-pontokat, mint ilyeneket:</p><p>L 0.5 0.5 0.5</p><p>G 0.0 0.0 0.0</p><p>X 0.5 0.0 0.5</p><p>Amely &lt;symbol&gt; &lt;x&gt; &lt;y&gt; &lt;z&gt; ahol x, y és z töredékes kölcsönös térkoordináták. Ezeket a grafikonon lévő k-pontokat összekötő vonalakat húzunk a sorrendben. Kérjük, vegye figyelembe, hogy a sejt tájolása hatással lehet ezeknek a kölcsönös térközöknek a helyére.</p><p>Ha a kristály tércsoportját észleltük vagy beállítottuk, a különleges k-pontok önműködően feltöltődnek az adott tércsoport egyszerűsejt magas szimmetriapontjaival. Van néhány tércsoport, amelyek a rács függvényében különböző magas szimmetriapontokkal rendelkeznek (például ha a &gt; b vagy a &lt; b) – amelyet önműködően figyelembe vesz.</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:156 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spin_numKPoints)
en: <html><head/><body><p>Enter the number of k-points that will be connecting the special k-points. More of these k-points will smooth out the graph, but the calculation may take longer.</p><p>Default: 40</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Adja meg a különleges k-pontokat összekötő k-pontok számát. Ezen k-pontok közül több simítja az ábrázolást, de a számítás tovább tarthat.</p><p>Alapértelmezett: 40</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:178 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_limitY)
en: <html><head/><body><p>Limit the y-range in the plot?</p><p>Default: off</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Korlátozza az ábrán az y-tartományt?</p><p>Alapértelmezett: kikapcsolva</p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:181 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_limitY)
en: Limit y-range?
hu: Korlátozza az y-tartomány?

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:188 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:204 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spin_numDim)
en: <html><head/><body><p>The number of periodic dimensions.</p><p><br/></p><p>If this is set to 1, the material will be periodic only along the A vector of the crystal.</p><p><br/></p><p>If this is set to 2, the material will be periodic along both the A and B vectors of the crystal.</p><p><br/></p><p>If this is set to 3, the material will be periodic along the A, B, and C vectors of the crystal.</p><p><br/></p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Az időszakos dimenziók száma.</p><p><br/></p><p>Ha ezt 1-re van beállítva, akkor az anyag periodikus lesz csak a kristály A-vektora mentén.</p><p><br/></p><p>Ha ezt 2-re van beállítva, akkor az anyag periodikus lesz a kristály A- és B-vektora mentén.</p><p><br/></p><p>Ha ezt 3-ra van beállítva, akkor az anyag periodikus lesz a kristály A-, B- és C-vektora mentén.</p><p><br/></p></body></html>

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:194 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of Dimensions:
hu: Méretek száma:

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:220 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_displayYaehmopInput)
en: Display Yaehmop Input?
hu: YAeHMOP bemenet megjelenítése?
