Avogadro 1.95.1 - en to ka translation catalogue (757 entries)

en: Batch Job #%L1 (%2)
ka: დავალებების კრებული #%L1 (%2)

en: No message specified.
ka: შეტყობინება მითითებული არაა.

en: Non-string warning returned.
ka: დაბრუნებული გაფრთხილება სტრიქონი არაა.

en: 'warnings' member is not an array.
ka: 'გაფრთხილებების' წევრი მასივს არ წარმოადგენს.

en: Error populating file %1: %2
ka: ფაილის (%1) შევსების შეცდომა: %2

en: Script output:
    %1
ka: სკრიპტის გამოტანა:
    %1

[ctx: %1 = error message]
en: Error saving molecule representation to string: %1
ka: მოლეკულის წარმოდგენის სტრიქონში შენახვის შეცდომა: %1

en: Continue
ka: გაგრძელება

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton) i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:44 i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:184 i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:66 i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessin
en: Close
ka: დახურვა

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Submit %1 Calculation
ka: %1 გამოთვნის გადაცემა

en: Job Failed
ka: დავალების შეცდომა

en: The job did not complete successfully.
ka: დავალება წარმატებით არ დასრულებულა.

en: Script returns warnings:
ka: სკრიპტმა დააბრუნა გაფრთხილებები:

en: Hide &Warnings
ka: გაფრთხილებების &დამალვა

en: Show &Warnings
ka: გაფრთხილებების &ჩვენება

en: An error has occurred:
ka: შეცდომა ოპერაციის შესრულებისას:

en: Select output filename
ka: აირჩიეთ გამოტანის ფაილის სახელი

en: Internal error: could not find text widget for filename '%1'
ka: შიდა შეცდომა: ტექსტური ვიჯეტის პოვნა ფაილისთვის '%1' შეუძლებელია

en: Output Error
ka: გამოტანის შეცდომა

en: Failed to write to file %1.
ka: ფაილის ჩაწერის შეცდომა: %1.

en: Select output directory
ka: აირჩეთ გამოტანის საქაღალდე

en: %1: Directory does not exist!
ka: %1: საქაღალდე არ არსებობს!

en: %1: Directory cannot be read!
ka: %1: საქაღალდის წაკითხვის შეცდომა!

en: %1: File will be overwritten.
ka: %1: ფაილს თავზე გადაეწერება.

en: %1: File is not writable.
ka: %1: ფაილი ჩაწერადი არაა.

en: Configure Job
ka: დავალების მორგება

en: Stop waiting
ka: ლოდინის შეწყვეტა

en: No program selected.
ka: პროგრამა არჩეული არაა.

en: Internal error.
ka: შიდა შეცდომა.

en: No molecule set in BackgroundFileFormat!
ka: BackgroundFileFormat-ში მოლეკულა დაყენებული არაა!

en: No file name set in BackgroundFileFormat!
ka: BackgroundFileFormat-ში ფაილის სახელი მითითებული არაა!

en: Split Horizontal
ka: ჰორიზონტალურად გაყოფა

en: Split Vertical
ka: ვერტიკალურად გაყოფა

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Hydrogen
ka: წყალბადი

en: Helium
ka: ჰელიუმი

en: Lithium
ka: ლითიუმი

en: Beryllium
ka: ბერილიუმი

en: Boron
ka: ბორი

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:66 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Carbon
ka: ნახშირბადი

en: Nitrogen
ka: აზოტი

en: Oxygen
ka: ჟანგბადი

en: Fluorine
ka: ფთორი

en: Neon
ka: ნეონი

en: Sodium
ka: ნატრიუმი

en: Magnesium
ka: მაგნიუმი

en: Aluminum
ka: ალუმინი

en: Silicon
ka: სილიციუმი

en: Phosphorus
ka: ფოსფორი

en: Sulfur
ka: გოგირდი

en: Chlorine
ka: ქლორი

en: Argon
ka: არგონი

en: Potassium
ka: კალიუმი

en: Calcium
ka: კალციუმი

en: Scandium
ka: სკანდიუმი

en: Titanium
ka: ტიტანი

en: Vanadium
ka: ვანადიუმი

en: Chromium
ka: ქრომი

en: Manganese
ka: მანგანუმი

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Iron
ka: რკინა

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:76 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, elementComboBox)
en: Cobalt
ka: კობალდი

en: Nickel
ka: ნიკელი

en: Copper
ka: სპილენძი

en: Zinc
ka: თუთია

en: Gallium
ka: გალიუმი

en: Germanium
ka: გერმანიუმი

en: Arsenic
ka: დარიშხანი

en: Selenium
ka: სელენი

en: Bromine
ka: ბრომი

en: Krypton
ka: კრიპტონი

en: Rubidium
ka: რუბიდიუმი

en: Strontium
ka: სტრონციუმი

en: Yttrium
ka: იტრიუმი

en: Zirconium
ka: ცირკონიუმი

en: Niobium
ka: ნიობიუმი

en: Molybdenum
ka: მოლიბდენი

en: Technetium
ka: ტექნეციუმი

en: Ruthenium
ka: რუთენიუმი

en: Rhodium
ka: როდიუმი

en: Palladium
ka: პალადიუმი

en: Silver
ka: ვერცხლი

en: Cadmium
ka: კადმიუმი

en: Indium
ka: ინდიუმი

en: Tin
ka: კალა

en: Antimony
ka: სტიბიუმი

en: Tellurium
ka: ტელური

en: Iodine
ka: იოდი

en: Xenon
ka: ქსენონი

en: Cesium
ka: ცეზიუმი

en: Barium
ka: ბარიუმი

en: Lanthanum
ka: ლანთანი

en: Cerium
ka: ცერიუმი

en: Praseodymium
ka: პრაზეოდიმიუმი

en: Neodymium
ka: ნეოდიმიუმი

en: Promethium
ka: პრომეთიუმი

en: Samarium
ka: სამარიუმი

en: Europium
ka: ევროპიუმი

en: Gadolinium
ka: გადოლინიუმი

en: Terbium
ka: ტერბიუმი

en: Dysprosium
ka: დისპროზიუმი

en: Holmium
ka: ჰოლმიუმი

en: Erbium
ka: ერბიუმი

en: Thulium
ka: თულიუმი

en: Ytterbium
ka: იტერბიუმი

en: Lutetium
ka: ლუტეციუმი

en: Hafnium
ka: ჰაფნიუმი

en: Tantalum
ka: ტანტალი

en: Tungsten
ka: ვოლფრამი

en: Rhenium
ka: რენიუმი

en: Osmium
ka: ოსმიუმი

en: Iridium
ka: ირიდიუმი

en: Platinum
ka: პლატინა

en: Gold
ka: ოქრო

en: Mercury
ka: ვერცხლისწყალი

en: Thallium
ka: თალიუმი

en: Lead
ka: ტყვია

en: Bismuth
ka: ბისმუტი

en: Polonium
ka: პოლონიუმი

en: Astatine
ka: ასტატი

en: Radon
ka: რადონი

en: Francium
ka: ფრანციუმი

en: Radium
ka: რადიუმი

en: Actinium
ka: აქტინიუმი

en: Thorium
ka: თორიუმი

en: Protactinium
ka: პროტაქტინიუმი

en: Uranium
ka: ურანი

en: Neptunium
ka: ნეპტუნიუმი

en: Plutonium
ka: პლუტონიუმი

en: Americium
ka: ამერიციუმი

en: Curium
ka: კურიუმი

en: Berkelium
ka: ბერკლიუმი

en: Californium
ka: კალიფორნიუმი

en: Einsteinium
ka: აინშტანიუმი

en: Fermium
ka: ფერმიუმი

en: Mendelevium
ka: მენდელეევიუმი

en: Nobelium
ka: ნობელიუმი

en: Lawrencium
ka: ლოურენციუმი

en: Rutherfordium
ka: რეზერფორდიუმი

en: Dubnium
ka: დუბნიუმი

en: Seaborgium
ka: სიბორგიუმი

en: Bohrium
ka: ბორიუმი

en: Hassium
ka: ჰასიუმი

en: Meitnerium
ka: მეიტნერიუმი

en: Darmstadtium
ka: დარმშტადტიუმი

en: Roentgenium
ka: რენტგენიუმი

en: Copernicium
ka: კოპერნიციუმი

en: Nihonium
ka: ნიჰონიუმი

en: Flerovium
ka: ფლეროვიუმი

en: Moscovium
ka: მოსკოვიუმი

en: Livermorium
ka: ლივერმორიუმი

en: Tennessine
ka: ტენესინი

en: Oganesson
ka: ოგანესონი

en: Browse
ka: დათვალიერება

en: Select file:
ka: აირჩიეთ ფაილი:

en: Select executable:
ka: აირჩიეთ გამშვები ფაილი:

[ctx: File handlers]
en: handlers
ka: დამმუშავებლები

[ctx: e.g. file handlers that can 'handle' this file.]
en: handle
ka: სახელური

[ctx: File readers]
en: readers
ka: მკითხველები

[ctx: e.g. file readers that can 'read' this file.]
en: read
ka: კითხვა

[ctx: File writers]
en: writers
ka: ჩამწერები

[ctx: e.g. file writers that can 'write' this file.]
en: write
ka: ჩაწერა

en: All files
ka: ყველა ფაილი

en: All supported formats
ka: ყველა მხარდაჭერილი ფორმატი

en: %1 Message
ka: %1 შეტყობინება

en: Error writing molecule representation to string: %1
ka: მოლეკულის წარმოდგენის სტრიქონში ჩაწერის შეცდომა: %1

en: Tab %1
ka: ჩანართი %1

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:53 i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, titleLine)
en: Title
ka: სათაური

en: Processor Cores
ka: პროცესორის ბირთვები

en: Calculation Type
ka: გამოთვლის ტიპი

en: Theory
ka: თეორია

en: Basis
ka: ბაზისი

en: Charge
ka: მუხტი

en: Multiplicity
ka: გამრავლებადობა

en: [no molecule]
ka: [მოლეკულის გარეშე]

en: Layer %1
ka: ფენა %1

[ctx: protein ribbon / cartoon rendering]
en: Cartoons
ka: მულტფილმი

[ctx: rendering of non-covalent close contacts]
en: Close Contacts
ka: კონტაქტების დახურვა

en: Crystal Lattice
ka: კრისტალური მესერი

en: Force
ka: ძალა

en: Labels
ka: ჭდეები

en: Meshes
ka: ბადეები

en: Non-Covalent
ka: არაკოვალენტური

en: Symmetry Elements
ka: სიმეტრიის ელემენტები

en: Van der Waals
ka: ვან დერ ვაალსი

[ctx: ambient occlusion]
en: Van der Waals (AO)
ka: ვან დერ ვაალსი (AO)

en: Wireframe
ka: მოდელი

en: Untitled
ka: უსახელო

en: Create a new view
ka: ახალი ხედის შექმნა

en: Periodic Table
ka: პერიოდული სისტემა

en: Warning '%1'
ka: ფრთხილად '%1'

en: Script failed to start.
ka: სკრიპტის გაშვების შეცდომა.

en: Script crashed.
ka: სკრიპტი ავარიულად დასრულდა.

en: Script timed out.
ka: სკრიპტის მოლოდინის დრო გავიდა.

en: Read error.
ka: წაკითხვის შეცდომა.

en: Write error.
ka: ჩაწერის შეცდომა.

en: Unknown error.
ka: უცნობი შეცდომა.

en: Modify Layers
ka: ფენების ჩასწორება

en: Remove Layer
ka: ფენის წაშლა

en: Remove Layer Info
ka: ფენის ინფორმაციის წაშლა

en: Add Layer
ka: ფენის დამატება

en: Add Layer Info
ka: ფენის ინფორმაციის დამატება

note: i18n: file: qtplugins/selectiontool/selectiontoolwidget.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Layer
ka: ფენების შეცვლა

en: Add Atom
ka: ატომის დამატება

en: Remove Atom
ka: ატომის წაშლა

en: Clear Atoms
ka: ატომის გასუფთავება

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:43 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, adjustHydrogens)
en: Adjust Hydrogens
ka: წყალბადების დალაგება

en: Change Elements
ka: ელემენტების შეცვლა

en: Change Element
ka: ელემენტის შეცვლა

en: Change Atom Hybridization
ka: ატომის ჰიბრიდიზაციის შეცვლა

en: Change Atom Formal Charge
ka: ატომის ფორმალური მუხტის შეცვლა

en: Change Atom Color
ka: ატომის ფერის შეცვლა

en: Change Atom Layer
ka: ატომის ფენის შეცვლა

en: Add Bond
ka: ბმის დამატება

en: Removed Bond
ka: წაშლილი მიბმა

en: Clear Bonds
ka: ბმის გასუფთავება

en: Set Bond Orders
ka: ბმის მიმდევრობის დაყენება

en: Change Bond Order
ka: ბმის მიმდევრობის შეცვლა

en: Update Bonds
ka: ბმების განახლება

en: Update Bond
ka: ბმის განახლება

en: Add Unit Cell
ka: ერთეულის უჯრედის დამატება

en: Remove Unit Cell
ka: ერთეულის უჯრედის წაშლა

en: Edit Unit Cell
ka: ერთეულის უჯრედის ჩასწორება

en: Scale Cell Volume
ka: უჯრედის მოცულობის შეცვლა

en: Build Super Cell
ka: ზეუჯრედის აშენება

en: Change Atom Positions
ka: ატომის მდებარეობების შეცვლა

en: Change Atom Position
ka: ატომის მდებარეობის შეცვლა

en: Change Atom Label
ka: ატომის ჭდის შეცვლა

en: Change Selection
ka: მონიშნულის შეცვლა

en: Settings
ka: მორგება

en: Cannot load script %1
ka: ვერ ჩავტვირთე სკრიპტი %1

en: &File
ka: &ფაილი

en: &Export
ka: &გატანა

en: ThreeDMol
ka: 3DMol

en: Align
ka: სწორება

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:281 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Axis:
ka: ღერძი:

en: Align tool
ka: გასწორების ხელსაწყო

en: &Input
ka: &შეყვანა

en: Open Output File
ka: გამოტანის ფაილის გახსნა

en: OpenDX File (*.dx)
ka: OpenDX ფაილი (*.dx)

en: IO Error
ka: შ/გ-ის შეცდომა

en: OpenDX Error
ka: OpenDX-ის შეცდომა

en: Open PDB File
ka: PDB ფაილის გახსნა

en: PDB Files (*.pdb)
ka: PDB ფაილები (*.pdb)

en: Open PQR File
ka: PQR ფაილის გახსნა

en: PQR Files (*.pqr)
ka: PQR ფაილები (*.pqr)

en: Error
ka: შეცდომა

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ApbsOutputDialog)
en: Success
ka: წარმატება

en: By Partial Charge…
ka: ნაწილობრივი მუხტით…

[ctx: colormap]
en: Parula
ka: პარულა

[ctx: colormap]
en: Heat
ka: სითბო

[ctx: colormap]
en: Hot
ka: ცხელი

[ctx: colormap]
en: Gray
ka: ნაცრისფერი

[ctx: colormap]
en: Inferno
ka: ჯოჯოხეთი

[ctx: colormap]
en: Plasma
ka: პლაზმა

[ctx: colormap]
note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:50 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorMapCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:174 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colormapCombo)
en: Spectral
ka: სპექტრალური

[ctx: colormap]
note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:45 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorMapCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:169 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colormapCombo)
en: Coolwarm
ka: ნელთბილი

[ctx: colormap]
note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:35 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorMapCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:159 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colormapCombo)
en: Balance
ka: ბალანსი

[ctx: colormap]
note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:55 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorMapCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:179 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colormapCombo)
en: Turbo
ka: ტურბო

en: &View
ka: &ხედი

en: Color Atoms
ka: ფერადი ატომები

en: Select Colormap
ka: აირჩიეთ ფერების რუკა

note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colormapLabel) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:143 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Colormap:
ka: ფერების რუკა:

en: ApplyColors
ka: ფერებისგადატარება

en: Show hydrogens
ka: წყალბადების ჩვენება

en: Perceive Bond Orders
ka: ბმის მიმდევრობის აღქმა

en: Bond Selected Atoms
ka: მონიშნული ატომების მიბმა

en: &Build
ka: &აგება

en: Bond
ka: ბმა

en: Perceive bond orders.
ka: ბმის მიმდევრობის აღქმა.

en: Bonding
ka: მიბმა

[ctx: protein rendering style]
en: Trace
ka: ტრეისი

[ctx: protein rendering style]
en: Tube
ka: მილი

[ctx: protein rendering style]
en: Ribbon
ka: ლენტა

[ctx: protein rendering style]
en: Cartoon
ka: მულტფილმი

[ctx: protein rendering style]
en: Rope
ka: თოკი

en: Add Centroid
ka: ცენტრის მასის დამატება

en: Centroid
ka: მართვა

en: Maximum distance:
ka: მაქსიმალური დაშორება:

en: Line width:
ka: ხაზის სიგანე:

en: Contact
ka: კონტაქტი

en: Salt Bridge
ka: მარილის ხიდი

en: &Extensions
ka: &გაფართოებები

en: ColorOpacityMap
ka: ფერისგაუმჭვირვლობისრუკა

en: Scripts
ka: სკრიპტები

en: Processing %1
ka: %1-ის დამუშავება

en: Command scripts
ka: ბრძანების სკრიპტები

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:516 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: Other…
ka: სხვა…

en: Coordinate editor
ka: კოორდინატების რედაქტორი

en: Overwrite changes?
ka: გადავაწერო ცვლილებები?

en: Too few entries on line.
ka: ერთ ხაზზე ძალიან ბევრი ელემენტია.

en: Invalid element name.
ka: ელემენტის არასწორი სახელი.

en: Element name.
ka: ელემენტის სახელი.

en: Invalid element symbol.
ka: ელემენტის არასწორი სიმბოლო.

en: Element symbol.
ka: ელემენტის სიმბოლო.

en: Invalid atom label.
ka: არასწორი ატომის ჭდე.

en: Invalid atomic index.
ka: არასწორი ატომური ინდექსი.

en: Atomic index.
ka: ატომური ინდექსი.

en: Invalid atomic number.
ka: არასწორი ატომური ნომერი.

en: Atomic number.
ka: ატომური ნომერი.

en: Invalid coordinate.
ka: არასწორი კოორდინატი.

en: X coordinate.
ka: X კოორდინატი.

en: Y coordinate.
ka: Y კოორდინატი.

en: Z coordinate.
ka: Z კოორდინატი.

en: 'a' lattice coordinate.
ka: 'a' ბადის კოორდინატი.

en: 'b' lattice coordinate.
ka: 'b' ბადის კოორდინატი.

en: 'c' lattice coordinate.
ka: 'c' ბადის კოორდინატი.

en: Error applying geometry
ka: გეომეტრიის გადატარების შეცდომა

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:254 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:390 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Custom
ka: ხელით

en: XYZ format (symbols)
ka: XYZ ფორმატი (სიმბოლოები)

en: XYZ format (names)
ka: XYZ ფორმატი (სახელები)

en: XYZ format (atomic numbers)
ka: XYZ ფორმატი (ატომური ნომრები)

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:108 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, copy)
en: Copy
ka: კოპირება

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, cut)
en: Cut
ka: ამოჭრა

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear)
en: Clear
ka: გასუფთავება

en: &Paste
ka: &ჩასმა

en: &Edit
ka: &ჩასწორება

en: Copy As
ka: კოპირება, როგორც

[ctx: file format]
en: Output format: %1
    %2
ka: გამოტანის ფორმატი: %1
    %2

en: Reader error:
    %1
ka: წამკითხველის შეცდომა:
    %1

en: Error Pasting Molecule
ka: მოლეკულის ჩასმის შეცდომამ

[ctx: file format description]
en: Detected format: %1
    %2
ka: ნაპოვნია ფორმატი: %1
    %2

en: Copy and paste
ka: კოპირეფა და ჩასმა

en: Interact with the clipboard.
ka: ბუფერთან ურთიერთობა.

en: CP2K input
ka: CP2K შეტანა

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:196 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, scoringComboBox)
en: Energy
ka: ენერგია

en: Energy and Forces
ka: ენერგია და ძალები

en: Molecular Dynamics
ka: მოლეკულური დინამიკა

en: Geometry Optimization
ka: გეომეტრიის ოპტიმიზაცია

en: Molecular Mechanics
ka: მოლეკულური მექანიკა

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:152 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, waterPotentialCombo)
en: NONE
ka: არცერთი

en: CORE
ka: ბირთვი

en: DENSITIES
ka: სიმკვრივეები

en: RANDOM
ka: შემთხვევითი

en: RESTART
ka: გადატვირთვა

en: &Crystal
ka: &კრისტალი

en: Crystal
ka: კრისტალი

en: Color axes:
ka: ფერის ღერძები:

en: Line color:
ka: ხაზის ფერი:

en: Cannot Parse Text
ka: ტექსტის დამუშავების შეცდომა

en: Draw
ka: ხატვა

en: Draw Atom
ka: ატომის დახატვა

en: Change Bond Type
ka: ბმის ტიპის შეცვლა

en: Remove Bond
ka: ბმის წაშლა

en: Distance:
ka: მანძილი:

en: Editor tool
ka: რედაქტორი

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:217 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:249 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Single
ka: ერთი

en: Double
ka: ორმაგი

en: Triple
ka: სამმაგი

en: &Import
ka: &შემოტანა

en: Fetch PDB
ka: PDB-ის გადმოწერა

en: PDB Code
ka: PDB კოდი

en: Chemical structure to download.
ka: გადმოსაწერი ქიმიური სტრუქტურა.

en: Querying for %1
ka: %1-ის გამოთხოვა

en: Network Download Failed
ka: ქსელიდან გადმოწერის შეცდომა

en: Network timeout or other error.
ka: ქსელის დრო ამოიწურა ან სხვა შეცდომა.

en: Fetch from PDB
ka: PDB-დან გადმოწერა

en: Focus Selection
ka: ფოკუსის არჩევა

en: Unfocus
ka: ფოკუსის მოხსნა

en: Focus
ka: ფოკუსი

en: Optimize Geometry
ka: გეომეტრიის ოპტიმიზაცია

en: Configure…
ka: მორგება…

en: Freeze Selected Atoms
ka: მონიშნული ატომების გაყინვა

en: Unfreeze Selected Atoms
ka: მონიშნული ატომების გადნობა

en: &Calculate
ka: &გამოთვლა

en: Forcefield optimization
ka: ძალის ველის ოპტიმიზაცია

en: Autodetect (%1)
ka: ავტოამოცნობა (%1)

en: Frequencies
ka: სიხშირეები

en: Gas
ka: აირი

en: Water
ka: წყალი

en: Dication
ka: დიკათიონი

en: Cation
ka: კათიონი

en: Neutral
ka: ნეიტრალური

en: Anion
ka: ანიონი

en: Dianion
ka: დიანიონი

en: &Adjust Hydrogens
ka: &წყალბადების დალაგება

en: Add Hydrogens
ka: წყალბადების დამატება

en: Remove E&xtra Hydrogens
ka: &ზედმეტი წყალბადების წაშლა

en: &Remove All Hydrogens
ka: &ყველა წყალბადის წაშლა

en: &Hydrogens
ka: &წყალბადები

en: Hydrogens
ka: წყალბადები

en: &Search PQR…
ka: &PQR-ის მოძებნა…

en: Import From PQR
ka: PQR_დან შემოტანა

en: &Insert
ka: &ჩასმა

en: Insert DNA/RNA…
ka: DNA/RNA-ის ჩასმა…

en: Uracil
ka: ურაცილი

[ctx: thymine]
en: T
ka: ტერა

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:79 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_TU)
en: Thymine
ka: თიმინი

note: i18n: file: qtplugins/lineformatinput/lineformatinputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::LineFormatInputDialog)
en: Insert Molecule…
ka: მოლეკულის ჩასმა…

en: InsertDNA
ka: DNA-ის ჩასმა

en: Molecule…
ka: მოლეკულა…

en: Crystal…
ka: კრისტალი…

en: Error reading file (%1).
ka: ფაილის წაკითხვის შეცდომა (%1).

note: i18n: file: qtplugins/crystal/importcrystaldialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::ImportCrystalDialog)
en: Import Crystal
ka: კრისტალის შემოტანა

en: Insert Fragment
ka: ფრაგმენტის ჩასმა

en: Color:
ka: ფერი:

en: Distance from center:
ka: მანძილი ცენტრიდან:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:345 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, constraintsCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:640 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, barostatCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedia
en: None
ka: არაფერი

en: Index
ka: ინდექსი

en: Element
ka: ელემენტი

en: Element & Number
ka: ელემენტი და ნომერი

en: Atom Label:
ka: ატომის ჭდე:

en: Name
ka: სახელი

en: Edit Labels
ka: ჭდეების გამართვა

en: Create Label
ka: ჭდის შექმნა

en: Measure
ka: გაზომვა

en: Angle:
ka: კუთხე:

en: Angles:
ka: კუთხეები:

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, opacitySliderLabel)
en: Opacity:
ka: გაუმჭვირვალობა:

en: &Molecular…
ka: &მოლეკულარული…

en: &Analysis
ka: &ანალიზი

en: &Properties
ka: &თვისებები

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::MolecularPropertiesDialog)
en: Molecular Properties
ka: მოლეკულური თვისებები

en: &Copy
ka: &კოპირება

[ctx: asking server for molecule name]
en: (pending)
ka: (დარჩენილი)

en: unknown molecule
ka: უცნობი მოლეკულა

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:91 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Molecule Name:
ka: მოლეკულის სახელი:

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chemical Formula:
ka: ქიმიური ფორმულა:

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:63 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Number of Atoms:
ka: ატომების რიცხვი:

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:77 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Number of Bonds:
ka: ბმების რიცხვი:

en: Navigate
ka: ნავიგაცია

en: Navigate tool
ka: ნავიგაციის ხელსაწყო

en: Chemical Name
ka: ქიმიური სახელი

en: Network Databases
ka: ქსელური მონაცემთა ბაზები

en: Angle tolerance:
ka: კუთხის თვისებები:

en: Halogen
ka: ჰალოგენი

en: Chalcogen
ka: ქალკოგენი

en: Remove Hydrogens
ka: წყალბადების წაშლა

en: Generating…
ka: გენერაცია…

[ctx: arg is an executable file.]
en: Starting %1…
ka: %1-ის გაშვება…

en: Updating molecule…
ka: მოლეკულის განახლება…

en: Running %1…
ka: %1-ის გაშვება…

en: top
ka: მწვერვალი

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:402 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rigidWaterCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:452 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, initVelCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminp
en: True
ka: სიმართლე

en: Player
ka: დამკვრელი

en: Play
ka: დაკვრა

en: Stop
ka: შეჩერება

en: Frame rate:
ka: კადრების სიხშირე:

[ctx: frames per second]
en:  FPS
ka:  კადრი/წმ

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:432 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameLabel)
en: Frame:
ka: ჩარჩო:

en: Movie (*.mp4)
ka: ვიდეო (*.mp4)

en: Export Bitmap Graphics
ka: Bitmap გრაფიკის ექსპორტი

en: Movie (*.mp4);;Movie (*.avi);;GIF (*.gif)
ka: ვიდეო (*.mp4);;ვიდეო (*.avi);;GIF (*.gif)

en: Movie (*.avi)
ka: ვიდეო (*.avi)

en: Cannot save file %1.
ka: ფაილის შენახვის შეცდომა: %1 .

en: Error message:
ka: შეცდომის შეტყობინება:

en: Error:
ka: შეცდომა:

en: Update
ka: განახლება

en: Version
ka: ვერსია

en: Description
ka: აღწერა

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Never
ka: არასდროს

note: i18n: file: qtplugins/plugindownloader/downloaderwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DownloaderWidget)
en: Download Plugins…
ka: დამატებების გადმოწერა…

en: Download Plugins
ka: დამატებების გადმოწერა

en: Download plugins from GitHub repositories.
ka: დამატებების გადმოწერა GitHub რეპოზიტორიებიდან.

en: PLY Render…
ka: PLY რენდერი…

en: Save File
ka: ფაილის შენახვა

en: PLY (*.ply);;Text file (*.txt)
ka: PLY (*.wrl);;ტექსტური ფაილი (*.txt)

en: POV-Ray Render…
ka: POV-Ray რენდერი…

en: POV-Ray (*.pov);;Text file (*.txt)
ka: POV-Ray (*.pov);;ტექსტური ფაილი (*.txt)

en: Valence
ka: ვალენსი

en: Formal Charge
ka: ფორმალური მუხტი

en: Partial Charge
ka: ნაწილობრივი მუხტი

en: Color
ka: ფერი

en: Atom
ka: ატომი

en: Type
ka: ტიპი

en: Start Atom
ka: საწყისი ატომი

en: End Atom
ka: საბოლოო ატომი

[ctx: in Angstrom]
en: Length (Å)
ka: სიგრძე (Å)

en: Chain
ka: ჯაჭვი

en: Secondary Structure
ka: მეორეული სტრუქურა

en: Heterogen
ka: ჰეტეროგენი

en: Atom 1
ka: ატომი 1

en: Vertex
ka: წვერო

en: Atom 3
ka: ატომი 3

en: Angle (°)
ka: კუთხე (°)

en: Atom 2
ka: ატომი 2

en: Atom 4
ka: ატომი 3

en: Adjust Fragment
ka: ფრაგმენტის მორგება

[ctx: pi helix]
en: π Helix
ka: π სპირალი

[ctx: protein bend secondary structure]
en: Bend
ka: ბენდი

[ctx: alpha helix]
en: α Helix
ka: α სპირალი

[ctx: beta sheet]
en: β Sheet
ka: β ფურცელი

[ctx: 3-10 helix]
en: 3-10 helix
ka: 3-10 სპირალი

[ctx: beta bridge]
en: β Bridge
ka: β ხიდი

[ctx: protein turn secondary structure]
en: Turn
ka: გრუპეტო

en: Atom Properties…
ka: ატომის თვისებები…

en: Bond Properties…
ka: ბმის თვისებები…

en: Angle Properties…
ka: კუთხის თვისებები…

en: Atom Properties
ka: ატომის თვისებები

en: Bond Properties
ka: ბმის თვისებები

en: Angle Properties
ka: კუთხის თვისებები

en: Residue Properties
ka: ნარჩენების თვისებები

en: Molecule Properties
ka: მოლეკულის თვისებები

en: Export CSV
ka: CSV-ის გატანა

en: CSV Files (*.csv);;All Files (*)
ka: CSV ფაილები (*.csv);;ყველა ფაილი (*)

en: Error writing to the file.
ka: ფაილში ჩაწერის შეცდომა.

en: Export…
ka: გატანა…

en: WFN files (*.wfn);;All files (*.*)
ka: WFN ფაილები (*.wfn);;ყველა ფაილი (*.*)

en: Center
ka: ცენტრი

en: Align View to Axes
ka: ხედის სწორება ღერძებზე

en: Script Charge Models
ka: დამუხტული მოდელების სკრიპტი

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select None
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Invert Selection
ka: მონიშვნის ინვერსია

en: Select by Element…
ka: ელემენტის მიხედვით მონიშვნა…

en: Select by Atom Index…
ka: ატომის ინდექსის მიხედვით მონიშვნა…

en: Select Backbone Atoms…
ka: აირჩიეთ ხერხემალი ატომები…

en: Select Sidechain Atoms…
ka: აირჩიეთ გვერდითი ატომები…

en: Select Water…
ka: აირჩიეთ წყალი…

en: Enlarge Selection
ka: მონიშვნის გადიდება

en: Shrink Selection
ka: მონიშნულის დაპატარავება

en: Change selections
ka: მონიშნულების შეცვლა

en: &Select
ka: &მონიშვნა

en: Select Element
ka: მონიშნეთ ელემენტი

en: Select Water
ka: აირჩიეთ წყალი

en: Select Backbone
ka: აირჩიეთ ხერხემალი

en: Select Sidechain
ka: აირჩიეთ გვერდები

en: Select Atom
ka: აირჩიეთ ატომი

en: Select Residue
ka: აირჩიეთ ნარჩენი

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:186 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectSubgroupButton)
en: Select
ka: არჩევა

en: Selection
ka: მონიშნული

en: Selection tool
ka: მონიშვნის ხელსაწყო

en: New Layer
ka: ახალი ფენა

en: Failure
ka: წარუმატებელი

en: International
ka: საერთაშორისო

en: Plot Spectra…
ka: სპექტრის დახაზვა…

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:75 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_spectra)
en: Spectra
ka: სპექტრები

en: Electronic
ka: ელექტრონული

en: Select Background Color
ka: აირჩიეთ ფონის ფერი

en: Select Foreground Color
ka: აირჩიეთ წინა პლანის ფერი

en: Raman Spectra
ka: რამანის სპექტრი

en: Intensity
ka: ინტენსივობა

en: NMR Spectra
ka: NMR სპექტრი

en: Chemical Shift (ppm)
ka: ქიმიური წანაცვლება (პპმ)

en: eV
ka: ევ

en: eV)
ka: ევ)

en: Spin Density
ka: სპინის სიმკვრივე

[ctx: Molecular orbital]
en: MO %L1
ka: მო %L1

en: From File
ka: ფაილიდან

en: Create Surfaces…
ka: ზედაპირების შექმნა…

en: Render a molecular orbital.
ka: მოლეკულური ორბიტალის რენდერი.

en: Render the electron density.
ka: ელექტრონების სიმკვრივის რენდერი.

en: Calculating electron density
ka: ელექტრონების სიმკვრივის გამოთვლა

en: Calculating spin density
ka: სპინის სიმკვრივის გამოთვლა

en: Calculating molecular orbital %L1
ka: მოლეკულური ორბიტალის %L1 გამოთვლა

en: Movie AVI (*.avi)
ka: ვიდეო AVI (*.avi)

en: Export Movie
ka: ვიდეოს გატანა

en: Movie MP4 (*.mp4);;Movie AVI (*.avi);;GIF (*.gif)
ka: კინო MP4 (*.mp4);;ფილმი AVI (*.avi);;GIF (*.gif)

en: Surfaces
ka: ზედაპირები

en: Class
ka: კლასი

en: Symmetry…
ka: სიმეტრია…

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::QtPlugins::SymmetryWidget)
en: Symmetry
ka: სიმეტრია

en: Group %1
ka: ჯგუფი %1

en: Template
ka: შაბლონი

en: Insert Template
ka: შაბლონის ჩასმა

en: Insert Ligand
ka: ლიგანდის ჩასმა

en: Template tool
ka: შაბლონის ხელსაწყო

en: Vibrations
ka: ვიბრაციები

en: VRML Render…
ka: VRML რენდერი…

en: VRML (*.wrl);;Text file (*.txt)
ka: VRML (*.wrl);;ტექსტური ფაილი (*.txt)

en: Fermi Level
ka: ფერმის დონე

en: Error: %1 failed to start
ka: შეცდომა: %1-ის გაშვების შეცდომა

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratordialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorDialog) i18n: file: molequeue/molequeuedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueDialog)
en: Dialog
ka: ფანჯარა

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::InputGeneratorWidget) i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Avogadro::MoleQueue::MoleQueueWidget) i18n: file: qtplugin
en: Form
ka: ფორმა

note: i18n: file: molequeue/inputgeneratorwidget.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:918 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:982
en: Reset
ka: საწყისი პარამეტრები

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshProgramsButton)
en: Refresh
ka: განახლება

note: i18n: file: molequeue/molequeuewidget.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Processor cores:
ka: პროცესორის ბირთვები:

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtGui::InsertFragmentDialog)
en: Insert Fragment…
ka: ფრაგმენტის ჩასმა…

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
ka: ფილტრი:

note: i18n: file: qtgui/insertfragmentdialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertFragmentButton) i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertButton)
en: Insert
ka: ჩამატება

note: i18n: file: qtplugins/3dmol/3dmoldialog.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyButton)
en: &Copy to Clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pdbFileLabel)
en: PDB File:
ka: PDB ფაილი:

note: i18n: file: qtplugins/apbs/apbsoutputdialog.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Success!
ka: წარმატება!

note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ChargeDialog)
en: Partial Charges
ka: ნაწილობრივი მუხტები

note: i18n: file: qtplugins/applycolors/chargedialog.ui:66 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chargeModelLabel)
en: Charge Model:
ka: მუხტის მოდელი:

note: i18n: file: qtplugins/bonding/bondingdialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum Distance:
ka: მინიმალური დაშორება:

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cube
ka: კუბი

note: i18n: file: qtplugins/coloropacitymap/comdialog.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Opacity
ka: _გაუმჭვირვალობა

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Avogadro::QtPlugins::CoordinateEditorDialog)
en: Coordinate Editor
ka: კოორდინატების რედაქტორი

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preset:
ka: პრესეტი:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:46 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, distanceUnit)
en: Angstrom
ka: ანგსტრემი

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:51 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, distanceUnit)
en: Bohr
ka: ბორი

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: file: qtplugins/lineformatinput/lineformatinputdialog.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Format:
ka: ფორმატი:

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:78 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, help)
en: Help…
ka: დახმარება…

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:115 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, paste)
en: Paste
ka: ჩასმა

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:135 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revert)
en: Revert
ka: დაბრუნება

note: i18n: file: qtplugins/coordinateeditor/coordinateeditordialog.ui:149 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
ka: გამოყენება

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Cp2kInputDialog)
en: CP2K Input
ka: CP2K შეტანა

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetAllButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:258
en: Reset All
ka: ყველა საწყისი მნიშვნელობის დაბრუნება

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:265
en: Defaults
ka: ნაგულისხმევი მნიშვნელობები

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateButton) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:295
en: Save File…
ka: ფაილის შენახვა…

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:95 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicWidget) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:34
en: &Basic Setup
ka: ძ&ირითადი პარამეტრები

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:99 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Title:
ka: სათაური:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:124 i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, baseNameEdit) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:245 i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:70
en: job
ka: დავალება

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:209
en: Calculate:
ka: გამოთვლა:

note: i18n: file: qtplugins/cp2kinput/cp2kinputdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Method:
ka: მეთოდი:

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:300 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: &Apply
ka: გამოყენება

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:307 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, revert)
en: &Revert
ka: &დაბრუნება

note: i18n: file: qtplugins/crystal/unitcelldialog.ui:314 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Hide
ka: &დამალვა

note: i18n: file: qtplugins/crystal/volumescalingdialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentVolume)
en: TextLabel
ka: ტექსტური ჭდე

note: i18n: file: qtplugins/editor/editortoolwidget.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elementLabel)
en: Element:
ka: ელემენტი:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Energy convergence:
ka: ენერგიის კონვერგენცია:

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:59 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, energyConv) i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:104 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, gradConv) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:227
en:  units
ka:  ერთეული

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:78 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, stepLimit) i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:75 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, optimizationStepsSpinBox) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialo
en:  steps
ka:  ნაბიჯები

note: i18n: file: qtplugins/forcefield/forcefielddialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRecommended) i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:97
en: Autodetect
ka: ავტოამოცნობა

note: i18n: file: qtplugins/gamessinput/gamessinputdialog.ui:73 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multiplicity:
ka: გამრავლებადობა:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
ka: ძებნა

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:51 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: name
ka: სახელი

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:56 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: tag
ka: ჭდე

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: synonym
ka: სინონიმი

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:66 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchTypeBox)
en: formula
ka: ფორმულა

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:106 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Formula:
ka: ფორმულა:

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

note: i18n: file: qtplugins/importpqr/pqrwidget.ui:139 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:14 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertDNADialog)
en: Insert Nucleic Acids
ka: ნუკლეინის მჟავების ჩასმა

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: DNA/RNA Builder
ka: დნმ /რნმ-ის ამგები

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:27 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: DNA
ka: დნმ

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:32 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: RNA
ka: რნმ

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Nucleic Acids:
ka: ნუკლეინის მჟავები:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:49 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_A)
en: Adenine
ka: ადენინი

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:59 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_C)
en: Cytosine
ka: ციტოზინი

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:69 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_G)
en: Guanine
ka: გუანინი

[ctx: thymine (T)]
note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_TU)
en: T
ka: ტერა

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:104 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sequence:
ka: მიმდევრობა:

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:137 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bpCombo) i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:93 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Z
ka: ზეტა

note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:142 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, bpCombo)
en: Other
ka: სხვები

[ctx: single-strand DNA]
note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:190 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleStrandRadio)
en: Single
ka: ერთი

[ctx: double-strand DNA]
note: i18n: file: qtplugins/insertdna/insertdnadialog.ui:197 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, doubleStrandRadio)
en: Double
ka: ორმაგი

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_units)
en: Units
ka: საზომი ერთეულები

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:116 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo)
en: real
ka: რეალი

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:121 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo)
en: metal
ka: ლითონი

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:136 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, unitsCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:236 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: electron
ka: ელექტრონი

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:187 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_atomstyle)
en: Atom Style
ka: ატომის სტილი

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:211 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: angle
ka: კუთხე

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:221 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: bond
ka: გადაბმა

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:226 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: charge
ka: მუხტი

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:246 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: full
ka: მთლიანი

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:251 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: line
ka: ხაზი

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:261 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: molecular
ka: მოლეკულური

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:271 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: sphere
ka: სფერო

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:276 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, atomStyleCombo)
en: tri
ka: ტრი

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:306 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_therm)
en: Ensemble
ka: ანსამბლი

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:327 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temp) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:745 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:918 i18n: ectx: 
en: Temperature
ka: ტემპერატურა

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:396 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Time Step
ka: დროის ბიჯი

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:436 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_dimension)
en: Dimensions
ka: ზომები

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:453 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, zBoundaryCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:493 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, yBoundaryCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsin
en: p
ka: პიკო

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:463 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, zBoundaryCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:503 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, yBoundaryCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsin
en: f
ka: ფ

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:468 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, zBoundaryCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:508 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, yBoundaryCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsin
en: m
ka: მილი

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:473 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, zBoundaryCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:513 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, yBoundaryCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsin
en: fs
ka: ფწმ

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:478 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, zBoundaryCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:518 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, yBoundaryCombo) i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsin
en: fm
ka: ფმ

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:592 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Replicate
ka: რეპლიკაცია

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:652 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Total Steps
ka: სულ ბიჯები

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:734 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, velocityDistCombo)
en: uniform
ka: ფორმა

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:810 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output
ka: გამოტანა

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:854 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dimensionCombo)
en: 2d
ka: 2D

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:859 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dimensionCombo)
en: 3d
ka: 3D

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:871 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: One Line
ka: ერთი ხაზი

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:876 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, thermoStyleCombo)
en: Multi Line
ka: მრავალხაზიანი

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:928 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableFormButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:992
en: Use Form
ka: ფორმის გამოყენება

note: i18n: file: qtplugins/lammpsinput/lammpsinputdialog.ui:948 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateButton) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:1012
en: Generate…
ka: გენერაცია…

note: i18n: file: qtplugins/lineformatinput/lineformatinputdialog.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Descriptor:
ka: დესკრიპტორი:

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:159 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: X-axis
ka: X-ღერძი

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:166 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Y-axis
ka: Y-ღერძი

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:188 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rotateComboBox)
en: Origin
ka: საწყისი

note: i18n: file: qtplugins/manipulator/manipulatewidget.ui:193 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rotateComboBox)
en: Geometry
ka: გეომეტრია

note: i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moleculeNameLabel) i18n: file: qtplugins/molecularproperties/molecularpropertiesdialog.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, molMassLabel) i18n: file: qtplugins/molecul
en: TODO
ka: განრიგის სია

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:20 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systematicOptionsGroupBox)
en: Method
ka: მეთოდი

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:26 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of conformers:
ka: კონფორმერების რაოდენობა:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:105 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Children:
ka: შვილები:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mutability:
ka: დადუმებადობა:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/conformersearchdialog.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Convergence:
ka: კონვერგენცია:

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:81 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, lineSearch)
en: Simple
ka: მარტივი

note: i18n: file: qtplugins/openbabel/obforcefielddialog.ui:213 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: "Energy" convergence:
ka: ენერგიის კონვერგენცია:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:47 i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, jobScriptEdit)
en: script
ka: სკრიპტი

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:168 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_platform)
en: Platform:
ka: პლატფორმა:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:176 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, platformCombo)
en: Reference
ka: მიბმა

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_precision)
en: Precision:
ka: სიზუსტე:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:207 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: single
ka: ერთი

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:212 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: mixed
ka: შერეული

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:217 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, precisionCombo)
en: double
ka: ორმაგი

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:407 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, rigidWaterCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:457 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, initVelCombo) i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminp
en: False
ka: ტყუილი

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:437 i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, nonBondedCutoffSpin)
en:  nm
ka:  ნმ

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:516 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, integratorCombo)
en: Brownian
ka: ყავისფერი

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:609 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_temperature)
en: Temperature:
ka: ტემპერატურა:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:645 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, barostatCombo)
en: Monte Carlo
ka: მონტე კარლო

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:653 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_pressure)
en: Pressure:
ka: წნევა:

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:669 i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, pressureSpin)
en:  atm
ka:  ატმ

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:858 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, timeCheck)
en: Time
ka: დრო

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:868 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, speedCheck)
en: Speed
ka: სიჩქარე

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:878 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, progressCheck)
en: Progress
ka: მიმდინარეობა

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:928 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, volumeCheck)
en: Volume
ka: ტომი

note: i18n: file: qtplugins/openmminput/openmminputdialog.ui:938 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, densityCheck)
en: Density
ka: სიმკვრივე

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of points:
ka: წერტილების რაოდენობა:

note: i18n: file: qtplugins/plotxrd/xrdoptionsdialog.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wavelength:
ka: ტალღის სიგრზე:

note: i18n: file: qtplugins/plugindownloader/downloaderwidget.ui:20 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: Download Selected
ka: მონიშნულის გადმოწერა

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:130 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Covalent
ka: კოვალენტური

note: i18n: file: qtplugins/qtaim/qtaimsettingswidget.ui:135 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combo_radius)
en: Constant Size
ka: კონსტანტის ზომა

note: i18n: file: qtplugins/selectiontool/selectiontoolwidget.ui:21 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Apply Color
ka: ფერის გადატარება

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:45 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_exportData)
en: Export Data
ka: მონაცემების გატანა

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: &Close
ka: &დახურვა

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Offset:
ka: წანაცვლება:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:189 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Peak Width:
ka: მაქს. სიგანე:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:224 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_appearance)
en: &Appearance
ka: &გარეგნობა

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:233 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_import) i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:304 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_calculate)
en: Show
ka: ჩვენება

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:252 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_import)
en: &Import...
ka: &შემოტანა…

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:268 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_colorImported) i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:320 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_colorForeground) i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:349 i18n:
en: Set Color...
ka: ფერის დაყენება…

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:336 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_export)
en: &Export...
ka: &გატანა…

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:362 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Background:
ka: ფონი:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:375 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Calculated Spectra:
ka: გამოთვლილი სპექტრი:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:395 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font Size:
ka: ფონტის ზომა:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:434 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Line Size:
ka: ხაზის ზომა:

note: i18n: file: qtplugins/spectra/spectradialog.ui:526 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, push_options)
en: &Options…
ka: &მორგება…

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Surface:
ka: ზედაპირი:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:67 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spinCombo)
en: alpha
ka: ალფა

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:72 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spinCombo)
en: beta
ka: ბეტა

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:202 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Resolution:
ka: გარჩევადობა:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:224 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very Low
ka: ძალიან დაბალი

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:229 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Low
ka: დაბალი

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:234 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:380 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Medium
ka: საშუალო

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:239 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: High
ka: მაღალი

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:244 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, resolutionCombo)
en: Very High
ka: ძალიან მაღალი

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:348 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Smoothing:
ka: მოგლუვება:

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:363 i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, smoothingCombo) i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:375 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Light
ka: ღია

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:385 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, smoothingCombo)
en: Strong
ka: ძლიერი

note: i18n: file: qtplugins/surfaces/surfacedialog.ui:515 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: Calculate
ka: გამოთვლა

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:42 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, esTab)
en: Molecule
ka: მოლეკულა

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:109 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, operationsTab)
en: Operations
ka: ოპერაციები

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:145 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, subgroupsTab)
en: Subgroups
ka: ქვეჯგუფები

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:151 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subgroupsLabel)
en: Subgroups:
ka: ქვეჯგუფები:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:214 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, toleranceLabel)
en: Tolerance:
ka: დაშვება:

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:225 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Tight
ka: ვიწრო

note: i18n: file: qtplugins/symmetry/symmetrywidget.ui:230 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, toleranceCombo)
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:42 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, centersTab)
en: Centers
ka: ცენტრები

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formalChargeLabel)
en: Formal Charge:
ka: ფორმალური მუხტი:

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:167 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, coordinationLabel)
en: Coordination:
ka: კოორდინაცია:

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:315 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ligandTab)
en: Ligands
ka: ლიგანდები

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:321 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
ka: ტიპი:

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:331 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Monodentate
ka: მონოდენტატური

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:336 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Bidentate
ka: ბიდენტატური

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:341 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Tridentate
ka: ტრიდენტატური

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:346 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Tetradentate
ka: ტეტრადენტატური

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:351 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Hexadentate
ka: ჰექსადენტატური

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:361 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: From Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერიდან

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:384 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ligandLabel)
en: Ligand:
ka: ლიგანდი:

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:455 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Groups
ka: ჯგუფები

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:461 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group:
ka: ჯგუფი:

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:471 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: amide
ka: ამიდი

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:476 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: carboxylate
ka: კარბოქსილატი

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:481 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: ester
ka: ესტერი

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:496 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: nitro
ka: ნიტრო

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:501 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: phenyl
ka: ფენილ

note: i18n: file: qtplugins/templatetool/templatetoolwidget.ui:511 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, groupComboBox)
en: sulfonate
ka: სულფონატი

note: i18n: file: qtplugins/vibrations/vibrationdialog.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amplitude:
ka: ამპლიტუდა:

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:33 i18n: ectx: property (prefix), widget (QDoubleSpinBox, spin_minY)
en: Min y:
ka: მინ Y:

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:98 i18n: ectx: property (prefix), widget (QDoubleSpinBox, spin_maxY)
en: Max y:
ka: მაქს y:

note: i18n: file: qtplugins/yaehmop/banddialog.ui:120 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spin_fermi)
en: <html><head/><body><p>The Fermi Level</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ფერმის დონე</p></body></html>
