axel - en to ka translation catalogue (78 entries)

en: Buffer resized for this speed.
ka: ბუფერის ზომა ამ სიჩქარისთვის შეიცვლება.

en: Could not parse URL.
ka: URL-ის დამუშავების შეცდომა

en: File '%s' already there; not retrieving.
ka: ფაილი '%s' უკვე გვაქვს; აღარ გადმოვიწერ.

en: Incomplete download found, ignoring no-clobber option
ka: გადმოწერა არასრულია. პარამეტრი no-clobber გამოტოვებულია

en: ERROR %d: %s.
ka: შეცდომა %d: %s.

en: File size: %s (%jd bytes)
ka: ფაილის ზომა: %s (%jd ბაიტი)

en: File size: unavailable
ka: ფაილის ზომა: მიუწვდომელია

en: Opening output file %s
ka: გამოტანის ფაილის (%s) გახსნა

en: Server unsupported, starting from scratch with one connection.
ka: სერვერი მხარდაჭერილი არაა. ვიწყებ ნულიდან, ერთი მიერთებით.

en: %s.st: Error, truncated state file
ka: %s.st: შეცდომა. მდგომარეობის ფაილი არასრულია

en: Bogus number of connections stored in state file
ka: მდგომარეობის ფაილში დამახსოვრებული მიერთებების რაოდენობა ბუნდოვანია

en: State file has old format.
ka: მდგომარეობის ფაილის ძველი ფორმატი.

en: State file found: %jd bytes downloaded, %jd to go.
ka: აღმოჩენილია მდგომარეობის ფაილი: %jd ბაიტი გადმოწერილია, %jd კი დარჩენილი.

en: Error opening local file
ka: შეცდომა ლოკალური ფაილის გახსნისას

en: Crappy filesystem/OS.. Working around. :-(
ka: საზიზღარი ფაილური სისტემა/ოს-ი. ვეცდები, რამე ვქნა. :-(

en: Error creating local file
ka: ლოკალური ფაილის გახსნის შეცდომა

en: 
    Reactivate connection %d
ka: 
    კავშირის თავიდან აქტივაცია: %d

en: Starting download
ka: გადმოწერის დასაწყისი

en: Connection %i downloading from %s:%i using interface %s
ka: მიერთება %i ვიწერ %s:%i-დან %s ინტერფეისის გამოყენებით

en: pthread error!!!
ka: pthread-ის შეცდომა!!!

en: Error while waiting for connection: %s
ka: შეცდომა კავშირის მოლოდინისას: %s

en: Connection %i timed out
ka: %i: შეერთების მოლოდინის ვადა ამოიწურა

en: Error on connection %i! Connection closed
ka: შეცდომა მიერთებაზე %i! კავშირი დახურულია

en: Connection %i unexpectedly closed
ka: მიერთება %i მოულოდნელად დაიხურა

en: Connection %i finished
ka: მიერთება %i დასრულდა

en: Write error!
ka: ჩაწერის შეცდომა!

en: Error while enforcing throttling: %s
ka: შეცდომა ნაძალადევი შეზღუდვისას: %s

en: Too few bytes remaining, forcing a single connection
ka: ძალიან ცოტაღა დარჩა. ერთ მიერთებას ვიტოვებ

en: Downloading %jd-%jd using conn. %i
ka: ვიწერ: %jd-%jd მიერთებებით %i

en: I/O error while reading config file: %s
ka: I/O შეცდომა კონფიგურაციის ფაილის წაკითხვისას: %s

en: Requested too many connections, max is %i
ka: მოთხოვნილია მეტისმეტად ბევრი მიერთება. მაქსიმუმია %i

en: Error in %s line %i.
ka: შეცდომა %s-ში, ხაზზე %i.

en: HOME env variable too long
ka: გარემოს ცვლადის HOME მნიშვნელობა მეტისმეტად გრძელია

en: Unsupported protocol
ka: მხარდაუჭერელი პროტოკოლი

en: Secure protocol is not supported
ka: დაცული პროტოკოლი მხარდაჭერილი არაა

en: Too many redirects.
ka: მეტისმეტად ბევრი გადამისამართება.

en: Unknown Error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Can't change directory to %s
ka: საქაღალდის %s-ზე შეცვლა შეუძლებელია

en: File not found.
ka: ფაილი ვერ მოიძებნა.

en: Multiple matches for this URL.
ka: ამ URL-ს ბევრი დამთხვევა გააჩნია.

en: Error opening passive data connection.
ka: პასიური მიერთების გახსნის შეცდომა.

en: Error writing command %s
ka: ბრძანების (%s) ჩაწერის შეცდომა

en: Connection gone.
ka: მიერთება გაქრა.

en: Invalid proxy string: %s
ka: პროქსის არასწორი სტრიქონი: %s

en: Connection gone while writing.
ka: მიერთება მასში ჩაწერისას გაქრა.

en: Too many custom headers (-H)! Currently only %u custom headers can be appended.
ka: ხელით მითითებული თავსართების (-H) რაოდენობა ძალიან დიდია! ამჟამად მხოლოდ %u თავსართი შეგიძლიათ დაუმატოთ.

en: Can't redirect stdout to /dev/null.
ka: შეცდომა stdout-ის /dev/null-ზე გადამისამართებისას.

en: Error when trying to read URL (Too long?).
ka: შეცდომა URL-ის წაკითხვისას (მეტისმეტად გრძელია?).

en: Can't handle URLs of length over %zu
ka: %zu-ზე გრძელი URL-ების დამუშავება შეუძლებელია

en: Initializing download: %s
ka: გადმოწერის ინიციალიზაცია: %s

en: Doing search...
ka: ვეძებ...

en: File not found
ka: ფაილი ვერ ვიპოვე

en: Testing speeds, this can take a while...
ka: სიჩქარის ტესტირება. ამას საკმაო დრო შეიძლება დასჭირდეს...

en: Speed testing failed
ka: სიჩქარის ტესტირების შეცდომა

en: %i usable servers found, will use these URLs:
ka: ნაპოვნია %i სასარგებლო სერვერი. გამოვიყენებ შემდეგ URL-ებს:

en: Speed
ka: სიჩქარე

en: Filename too long!
ka: ფაილის სახელი ძალიან გრძელია!

en: No state file, cannot resume!
ka: მდგომარეობის ფაილი არ არსებობს. გაგრძელება შეუძლებელია!

en: State file found, but no downloaded data. Starting from scratch.
ka: აღმოჩენილია მდგომარეობის ფაილი, მაგრამ არა გადმოწერილი მონაცემები. ვიწყებ ნულიდან.

en: 
    Downloaded %s in %s. (%.2f KB/s)
ka: 
    გადმოწერილია %s %s-ში. (%.2f კბ/წმ)

en: Kilo
ka: კილო

en: Mega
ka: მეგა

en: Giga
ka: გიგა

en: Tera
ka: ტერა

en: %g %sbyte(s)
ka: %g %sბაიტი

en: %i:%02i:%02i hour(s)
ka: %i:%02i:%02i საათი

en: %i:%02i minute(s)
ka: %i:%02i წუთი

en: %i second(s)
ka: %i წამი

en: Can't setup alternate output. Deactivating.
ka: გამოტანის შეცვლის შეცდომა. დეაქტივაცია.

en: Usage: axel [options] url1 [url2] [url...]
    
    -s x	Specify maximum speed (bytes per second)
    -n x	Specify maximum number of connections
    -o f	Specify local output file
    -S[n]	Search for mirrors and download from n servers
    -4	Use the IPv4 protocol
    -6	Use the IPv6 protocol
    -H x	Add HTTP header string
    -U x	Set user agent
    -N	Just don't use any proxy server
    -k	Don't verify the SSL certificate
    -c	Skip download if file already exists
    -q	Leave stdout alone
    -v	More status information
    -a	Alternate progress indicator
    -p	Print simple percentages instead of progress bar (0-100)
    -h	This information
    -T x	Set I/O and connection timeout
    -V	Version information
    
    Visit https://github.com/axel-download-accelerator/axel/issues
ka: გამოყენება: axel [პარამეტრები] url1 [url2] [url...]
    
    -s x	მაქსიმალური სიჩქარის მითითება (ბაიტი წამში)
    -n x	მიერთებების მაქსიმალური რაოდენობა
    -o f	ლოკალური გამოტანის ფაილის მითითება
    -S[n]	სარკეების მძებნა და n სარკიდან გადმოწერა
    -4	IPv4 პროტოკოლის გამოყენება
    -6	IPv6 პროტოკოლის გამოყენება
    -H x	HTTP თავსართის დამატება
    -U x	მომხმარებლის აგენტის დაყენება
    -N	პროქსი სერვერის გამოყენების გამორთვა
    -k	SSL სერტიფიკატის შემოწმების გამორთვა
    -c	გამოტოვება, თუ ფაილი უკვე არსებობს
    -q	stdout-ზე არაფერი იქნება გამოტანილი
    -v	მდგომარეობის შესახებ მეტი ინფორმაცია
    -a	მიმდინარეობის მაჩვენებლის შეცვლა
    -p	ზოლის მაგიერ პროცენტების დაწერა (0-100)
    -h	ეს ინფორმაცია
    -T x	შეტანა/გამოტანისა და მიერთების მოლოდინის ვადის დაყენება
    -V	ინფორმაცია ვერსიის შესახებ
    
    გვეწვიეთ https://github.com/axel-download-accelerator/axel/issues

en: Usage: axel [options] url1 [url2] [url...]
    
    --max-speed=x		-s x	Specify maximum speed (bytes per second)
    --num-connections=x	-n x	Specify maximum number of connections
    --max-redirect=x		Specify maximum number of redirections
    --output=f		-o f	Specify local output file
    --search[=n]		-S[n]	Search for mirrors and download from n servers
    --ipv4			-4	Use the IPv4 protocol
    --ipv6			-6	Use the IPv6 protocol
    --header=x		-H x	Add HTTP header string
    --user-agent=x		-U x	Set user agent
    --no-proxy		-N	Just don't use any proxy server
    --insecure		-k	Don't verify the SSL certificate
    --no-clobber		-c	Skip download if file already exists
    --quiet			-q	Leave stdout alone
    --verbose		-v	More status information
    --alternate		-a	Alternate progress indicator
    --percentage		-p	Print simple percentages instead of progress bar (0-100)
    --help			-h	This information
    --timeout=x		-T x	Set I/O and connection timeout
    --version		-V	Version information
    
    Visit https://github.com/axel-download-accelerator/axel/issues to report bugs
ka: გამოყენება: axel [პარამეტრები] url1 [url2] [url...]
    
    --max-speed=x		-s x	მაქსიმალური სიჩქარის მითითება (ბაიტი წამში)
    --num-connections=x	-n x	მიერთებების მაქსიმალური რაოდენობა
    --max-redirect=x		გადამისამართებების მაქსიმალური რაოდენობა
    --output=f		-o f	ლოკალური გამოტანის ფაილის მითითება
    --search[=n]		-S[n]	სარკეების მძებნა და n სარკიდან გადმოწერა
    --ipv4			-4	IPv4 პროტოკოლის გამოყენება
    --ipv6			-6	IPv6 პროტოკოლის გამოყენება
    --header=x		-H x	HTTP თავსართის დამატება
    --user-agent=x		-U x	მომხმარებლის აგენტის დაყენება
    --no-proxy		-N	პროქსი სერვერის გამოყენების გამორთვა
    --insecure		-k	SSL სერტიფიკატის შემოწმების გამორთვა
    --no-clobber		-c	გამოტოვება, თუ ფაილი უკვე არსებობს
    --quiet			-q	stdout-ზე არაფერი იქნება გამოტანილი
    --verbose		-v	მდგომარეობის შესახებ მეტი ინფორმაცია
    --alternate		-a	მიმდინარეობის მაჩვენებლის შეცვლა
    --percentage		-p	ზოლის მაგიერ პროცენტების დაწერა (0-100)
    --help			-h	ეს ინფორმაცია
    --timeout=x		-T x	შეტანა/გამოტანისა და მიერთების მოლოდინის ვადის დაყენება
    --version		-V	ინფორმაცია ვერსიის შესახებ
    
    შეცდომების შესახებ მოგვწერეთ ბმულზე https://github.com/axel-download-accelerator/axel/issues

en: and others.
ka: და სხვები.

en: Please, see the CREDITS file.
ka: იხილეთ ფაილი CREDITS.

en: SSL error: %s
ka: SSL-ის შეცდომა: %s

en: SSL error: Certificate error
ka: SSL-ის შეცდომა: სერტიფიკატის შეცდომა

en: SSL error: Certificate not found
ka: SSL-ის შეცდომა: სერტიფიკატი ვერ ვიპოვე

en: SSL error: Hostname verification failed
ka: SSL-ის შეცდომა: ჰოსტის სახელის გადამოწმების შეცდომა

en: Unable to connect to server %s:%i: %s
ka: სერვერთან (%s:%i) მიერთების შეცდომა: %s
