indicator-datetime - en to it translation catalogue (10 entries)

note: add the 'Add Event…' menuitem
en: Add Event…
it: Aggiungi un evento…

en: Clock
it: Orologio

en: Time and Date Settings…
it: Impostazioni ora e data…

en: Date and Time
it: Data e ora

en: Time & date settings, quick calendar access
it: Impostazioni data e ora, accesso rapido al calendario

en: Time and Date
it: Ora e data

en: %s (has alarms)
it: %s (ha allarmi)

en: Alarm %s
it: Allarme %s

en: Event %s
it: Evento %s

en: Snooze
it: Rimanda
