indicator-datetime - en to nl translation catalogue (12 entries)

note: Translators, please edit/rearrange these strftime(3) tokens to suit your locale! Format string for the day on the first menuitem in the datetime indicator. This format string gives the full weekday, date, month, and year. en_US example: "%A, %B %e %Y" --> Saturday, October 31 2020" en_GB example: "%
en: %A, %e %B %Y
nl: %a %e %b %Y

note: add the 'Add Event…' menuitem
en: Add Event…
nl: Afspraak toevoegen…

en: Clock
nl: Klok

en: Time and Date Settings…
nl: Datum- en tijdinstellingen…

en: Date and Time
nl: Datum en tijd

en: Time & date settings, quick calendar access
nl: Datum- en tijdinstellingen, snelle agendatoegang

en: Time and Date
nl: Datum en tijd

en: %s (has alarms)
nl: %s (bevat wekkers)

en: Alarm %s
nl: Wekker %s

en: Event %s
nl: Afspraak %s

en: OK
nl: Oké

en: Snooze
nl: Uitstellen
