indicator-datetime - en to pt_BR translation catalogue (10 entries)

note: add the 'Add Event…' menuitem
en: Add Event…
pt_BR: Adicionar Evento…

en: Clock
pt_BR: Relógio

en: Time and Date Settings…
pt_BR: Configuração de data e hora…

en: Date and Time
pt_BR: Dia e hora

en: Time & date settings, quick calendar access
pt_BR: Configurações de hora e data, acesso rápido ao calendário

en: Time and Date
pt_BR: Data e Hora

en: %s (has alarms)
pt_BR: %s (há alarme)

en: Alarm %s
pt_BR: Alarme %s

en: Event %s
pt_BR: Evento %s

en: Snooze
pt_BR: Soneca
