indicator-session - en to am translation catalogue (21 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
am: መጫን ንግግሩን ለማረጋገጥ መውጣቱን ፤ እንደገና መጀመር እና መዝጋት ተግባሩን

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
am: ቢሆንም ባይሆንም ማሳየት ለማረጋገጥ ንግግሩን ለመውጣት ፤  እንደገና መጀመር እና መዝጋት ተግባሩን

en: Remove the Log Out item from the session menu
am: በክፍለ ጊዜው ዝርዝር ውስጥ የመውጫን ቁልፍ ማስወገጃ

en: Makes it so that the logout button doesn’t show in the session menu.
am: የመውጫው ቁልፍ በክፍለ ጊዜው ዝርዝር ውስጥ እንዳይታይ ያደርገዋል

en: Makes it so that the restart button doesn’t show in the session menu.
am: የእንደገና ማስጀመሪያ ቁልፍ በክፍለ ጊዜው ዝርዝር ውስጥ እንዳይታይ ያደርገዋል

en: Makes it so that the shutdown button doesn’t show in the session menu.
am: የማጥፊያው ቁልፍ በክፍለ ጊዜው ዝርዝር ውስጥ እንዳይታይ ያደርገዋል

en: Guest
am: እንግዳ

en: System Settings…
am: ስርአቱን ማሰናጃ…

en: Online Accounts…
am: የመስመር ላይ መግለጫ…

en: Guest Session
am: የእንግዳ ክፍለጊዜ

en: Log Out…
am: መውጫ…

en: Log Out
am: መውጫ

en: Suspend
am: ማገጃ

en: Hibernate
am: ማስተኛ

en: Restart…
am: እንደገና ማስጀመሪያ…

en: Restart
am: እንደገና ማስጀመሪያ

en: Shut Down…
am: ማጥፊያ…

en: Shut Down
am: ማጥፊያ

en: Cancel
am: መሰረዣ

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
am: በእርግጥ ሁሉንም ፕሮግራሞች ዘግተው ኮምፒዩተሩን እንደገና ማስነሳት ይፈልጋሉ?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
am: በእርግጥ ሁሉንም ፕሮግራሞች ዘግተው ኮምፒዩተሩን ማጥፋት ይፈልጋሉ?
